גוגל והתמ"ת יוזמים: 20 אלף עסקים קטנים יעלו לרשת - חדשות - TheMarker

גוגל והתמ"ת יוזמים: 20 אלף עסקים קטנים יעלו לרשת

כחלק מהיוזמה יקבלו העסקים שיצטרפו אתר אינטרנט, דומיין ואחסון בחינם לשנה. מנכ"ל גוגל ישראל, מאיר ברנד: "רק 50% מהעסקים בישראל פעילים ברשת". בגוגל מעריכים את שווי היוזמה ב-40 מיליון שקל

>> גוגל ישראל הציגה אתמול יוזמה בשיתוף משרד התמ"ת להעלאת 20 אלף עסקים קטנים לרשת בתוך שנה. מדובר בעסקים פעילים שאין ברשותם אתר.

עסקים שיצטרפו ליוזמה יקבלו אתר אינטרנט, שם מתחם (דומיין), אחסון בחינם לשנה, תמיכה טלפונית ותמיכה ברשת לתפעול האתר, וכרטיסי ביקור. בגוגל מעריכים ששווי הסיוע הכולל הוא כ-40 מיליון שקל.

גוגל מציעה לעסקים שיצטרפו ליוזמה אתר תדמית, ללא מערכת מסחר מקוון. עסקים שירצו להמשיך מעבר לשנה שבה ניתן השירות ללא תשלום ישלמו 65 שקל לחודש לאחסון, ו-801 שקל לשנה לדומיין. "אנחנו לא בטוחים עדיין שנגיע למספרים שהצבנו לעצמנו, אבל ננסה", אמר אתמול מאיר ברנד, מנכ"ל גוגל ישראל, ומנהל אזורי דרום אפריקה ויוון, במסיבת עיתונאים שערכה החברה בתל אביב.

בגוגל מציינים כי המחיר לחבילות בסיסיות של אתרים בישראל, הכוללות בנייה, רישום הדומיין ואירוח האתר, גבוה פי שניים בממוצע לעומת מדינות מערביות אחרות. לפי בדיקה של מכון המחקר הלוי דואק, מתוך 14 מדינות שנבדקו ישראל היא המדינה השנייה הכי יקרה - אחרי דנמרק.

"הלקוח הישראלי מוביל באימוץ טכנולוגיות אינטרנט", אמר ברנד אתמול. ברנד ציטט מחקר שערכה חברת שילוב עבור גוגל ישראל ופורסם ב-TheMarker, המראה כי הלקוח הישראלי נמצא ברשת זמן רב יותר משהוא מקדיש לקריאת עיתונים, האזנה לרדיו וצפייה בטלוויזיה גם יחד. "לעבוד כיום ללא אתר אינטרנט זה כמו לעבוד ללא טלפון", אמר ברנד.

לדבריו, "בישראל רק 50% מהעסקים פעילים ברשת - והם אלה שיצרו 80% ממקומות העבודה בעסקים הקטנים בשלוש השנים האחרונות. מיליוני ישראלים מחפשים עסקים ברשת - והעסקים לא כאן".

ברנד אמר כי לפי נתוני מקינזי ממארס 2011 קיים פער גדול בין המרכז לפריפריה בנוכחות של עסקים ברשת: בצפון, בדרום המדינה ובירושלים רק 35% מהעסקים פעילים ברשת, לעומת יותר מ-60% בשרון ובמרכז. "כיום בעלי עסקים מוותרים על לקוחות פוטנציאליים כי אין להם אתר. הדבר דומה לשיטוט ברחוב שבו חצי מהחנויות סגורות".

"אני משוכנע שהיזם הישראלי, שיודע לזהות הזדמנויות, יצטרף מהר ליוזמה ונמלא את המכסה", אמר שר התמ"ת, שלום שמחון, שנכח במסיבת העיתונאים. "אנחנו מבינים שהעסקים הקטנים והבינוניים - 450 אלף בתי עסק בישראל - הם שדרת הכלכלה בישראל. נפעל למיסוד חקיקה ושינוי רגולציה לעסקים האלה. בעוד כמה ימים יוגש תזכיר חוק לעסקים קטנים ובינוניים בישראל", אמר שמחון.

שותפים ליוזמה של גוגל ישראל ומשרד התמ"ת הם דואר ישראל, Cal עסקים - שתספק פלטפורמת ווב או סלולר לסליקה, Webydo ו-- iDigital שתקיים הדרכות לבעלי עסקים קטנים לשימוש באייפד ו-B2C Print. ליוזמה ניתן להצטרף בכתובת asakimonline.co.il.

ישראל מובילה בעולם מבחינת תרומה של הרשת לתל"ג - אך במסחר ברשת היא חלשה. בכנס איגוד האינטרנט אתמול אמר נשיא EMEA בגוגל כי רק 2% מהעסקים בישראל מקבלים תשלום ברשת.

עקבו אחרינו בטוויטר
עשו לנו לייק וקבלו את מיטב הכתבות ישירות לפייסבוק
הוספת תגובה
תודה על פנייתך, היא תיבדק על ידי המערכת

הקלד את הנושא

הקלד את התגובה

שלח להוספת תגובה בלתי מזוהה לחץ כאן להוספת תגובה מזוהה לחץ כאן
תודה על פנייתך, היא תיבדק על ידי המערכת

הקלד את הנושא

הקלד את התגובה

שלח סגור להוספת תגובה בלתי מזוהה לחץ כאן להוספת תגובה מזוהה לחץ כאן
תודה על פנייתך, היא תיבדק על ידי המערכת
הצג את כל התגובות פתוחות
04
שלמה עצמוני
  • 16:31
  • 24.02.12

03
אביבית ארווץ
  • 10:13
  • 24.02.12

חברה בשם webdo
אבל נראה לי שזו עסקה טובה לעסקים קטנים מאוד, זעירים, ופרילנסרים שעולם השיווק זר להם, שאין להם מושג מאיפה להתחיל, אין להם כסף להשקיע בשיווק, ובסך הכל רוצים לעשות מה שהם אוהבים...

02
שלמה אביבי
  • 09:26
  • 23.02.12

הרי ברגע שתבנה אתר במערכת שמציעים לך, אמנם אין לך התחייבות להישאר, אבל בפועל אתה תקוע, כי אי אפשר להעביר את האתר לשרת אחר כי האתר לא ממש שלך (אין לך גישה לקבצים), כך שזאת חתונה קטולית שנראית בהתחלה טובה (חינם) אבל אחר כך אתה איתם לנצח. פשוט תבנו בוורדפרס או ג'ומלה, שלמו כמה שקלים על אחסון בחודש ונגמר הסיפור.

01
בונה אתרים
  • 08:33
  • 23.02.12

780 שח לשנה על אחסון אתר זה פי שניים ממה שעולה אחסון בארץ.
גוגל מתכננת לעשות קופה על חשבון בוני אתרים מקצועיים.
צריך לזכור שלא מספיק לבנות את האתר, צריך לדעת לקדם אותו, להכניס תוכן משתנה ועוד.

תוכן מקודם
הפופולריות בכללי
הצעות מיוחדות