בינתיים לא נכנס לכלא: מאסרו של דני דנקנר יעוכב עד להחלטה בערעור
בינתיים לא נכנס לכלא: מאסרו של דני דנקנר יעוכב עד להחלטה בערעור
מאת יסמין גואטה
פורסם ב - 29/01/2014 19:02
דנקנר היה צפוי להיכנס לכלא ביום ראשון הקרוב, אולם השבוע הגיש לבית המשפט העליון ערעור על חומרת העונש שנגזר עליו

בית המשפט העליון מעכב את כניסתו לכלא של יו"ר בנק הפועלים לשעבר דני דנקנר. דנקנר היה צפוי להיכנס לכלא ביום ראשון הקרוב, אולם השבוע הגיש לבית המשפט העליון ערעור על חומרת העונש שנגזר עליו ובנוסף ביקש מבית המשפט לעכב את ביצוע עונש המאסר עד למתן פסק הדין בערעור. למרות העיכוב במאסר, דנקנר ייאלץ לשלם את הקנס בסך מיליון שקל שהוטל עליו וצו עיכוב היציאה מן הארץ יוותר על כנו.

דנקנר, יו"ר בנק הפועלים לשעבר הורשע בהסדר טיעון בעבירות של מרמה והפרת אמונים בתאגיד, פגיעה בניהול תקין של עסקי תאגיד בנקאי לפי פקודת הבנקאות ותחבולה לפי חוק העונשין. בחודש שעבר גזר עליו שופט בית המשפט המחוזי בת"א, צבי גורפינקל עונש של שנת מאסר בפועל וקנס של מיליון שקל.

סנגוריו של דנקנר, עוה"ד יורם ראב"ד, יוסי בנקל, נבות תל צור, טל שפירא, ורוני קרודנר טענו בערעור כי "מדובר באדם שכל עולמו חרב עליו נוכח האירועים בהם הורשע, אדם שהינו אדם נורמטיבי מן הישוב, שבמשך כ-30 שנה כיהן בתפקידים ניהוליים שונים באופן מוצלח וללא רבב".

דנקנר טוען כעת כי העונש שהוטל עליו הינו "עונש חסר תקדים בחומרתו, אשר אינו עולה בקנה אחד עם העיקרון המנחה בענישה בדבר קיומו של יחס הולם בין חומרת מעשה העבירה בנסיבותיה ומידת אשמו של הנאשם, ובין סוג ומידת העונש המוטל עליו". הוא ביקש מבית המשפט להמיר את העונש לעבודות שירות ומותח ביקורת על הפרקליטות שביקשה מבית המשפט להטיל עליו עונש מאסר בפועל. הוא התייחס לעמדת הפרקליטות בגזר הדין של אולמרט שם הפרקליטות עתרה לעונש מאסר קצר בדרך של עבודות

צילום: תומר אפלבאום

בהחלטתו של השופט נעם סולברג מהיום הוא מציין כי הוא אינו נדרש לסיכויי הערעור לגופו של עניין, אולם בהתחשב עם אורכה של תקופת המאסר, ועל מנת לאפשר לדנקנר לממש את זכות הערעור, וכדי שלא ירצה את עונשו בטרם יישמע ערעורו, מן הראוי לעכב את ביצוע עונש המאסר.


  הוספת תגובה חדשה

   הוסף תגובה
   שם:
   נושא:
   תגובה:
סגור  
תגובות

5
למגיב 1
 
יודע דבר אחד או שניים 11:02 | 03.02

4
דנקנר
 
ברוך 08:57 | 02.02

3
אני מוכן להמיר את עונש המאסר בהגלייה ושלילת האזרחות לצמיתות. צריך להקיא את האנשים האלו מקרבנו. הרי ברור שאחרי המאסר הוא יחבור לדוד העבריין ויחד הם יחזרו לזמום שוב. אלו הרי אנשים שלא מסוגלים ליצור או לבנות אלא רק לנצל סדקים במערכת כדי לבזוז.
 
אייל 18:23 | 30.01

2
הצדק והמשפט בישראל שוויוניים בכאילו בדיוק כמו דמוקרטיית הישראבלוף שמנהלת את חיינו
 
רב רבן 23:04 | 29.01

1
השופט אדמונד לוי ישלש את עונש המאסר של דנקנר
 
הנטיה היא להרתיע פושעים במאסר ממושך 19:55 | 29.01