יש כרטיס מועדון? עבור עמיתי "חבר" החיים זולים הרבה יותר - כללי - TheMarker

יש כרטיס מועדון? עבור עמיתי "חבר" החיים זולים הרבה יותר

יש סיכוי טוב שהכתבה הבאה תעצבן אתכם, תגרום לכם להרגיש מקופחים ואולי קצת מנוצלים ■ עבור חברי מועדון "חבר" תנאי התשלום נוחים יותר אפילו יותר ממה שחשבתם ■ בהטבות רבות השימוש מותר לא רק לבן הזוג של העמית וילדיו אלא גם לאחיו ונכדיו ■ למה? כי הם רבים, חזקים ויכולים ■ כל היתר מוזמנים לחפש את החברים שלהם

שני בחורים גדלו באותה עיר קטנה באזור המרכז, סיימו באותו מחזור את בית הספר התיכון והתגייסו ביחד לצה"ל. שניהם שירתו באותו בסיס, עברו קורס זהה והמשיכו ביחד בתפקידם הצבאי. בתום שלוש שנים, השתחרר האחד מהצבא במטרה לממש את עצמו בחייו האזרחיים, לאחר שיסיים ללמוד כלכלה ומינהל עסקים כפי שתיכנן. השני החליט להישאר בצה"ל כדי להשתלם במקצוע שבחר לעצמו - הנדסת אלקטרוניקה ומחשבים, וידע כי הצבא יממן את הלימודים וכך יוכל להתקדם כלכלית. כמעט עשר שנים לאחר מכן, נפגשו באקראי בסופרמרקט. בעודם עומדים בתור לקופה החליפו ביניהם רשמים, בעיקר על תנאי חייהם הכלכליים. זה שפרש מהצבא נאלץ לקחת משכנתה בגובה 70% משווי הדירה שבה התגורר עם משפחתו. ואילו חברו, שנשאר בקבע, קנה לא מכבר דירה נוחה במחיר הנחה נאה, באחד המכרזים של ארגון "חבר".

כשהשיחה התמקדה בקשיי היום-יום הרגילים, התברר כי גם אם האירועים המתרחשים דומים, הרי שתנאי התשלומים מאוד שונים. מכוניתו של החבר האזרח שוב התקלקלה בדרך לעבודה ואילצה אותו לשלם כמה אלפי שקלים בתשלומים חודשיים מכבידים, ובבדיקת הטסט השנתית נדרש להחליף צמיג שחוק, שמחירו כידוע גבוה למדי. כשחברו נתקל בבעיות דומות, הוא זוכה להנחות משמעותיות. את מכוניתו קנה במבצע האחרון של חבר במחיר מיוחד, וקיבל גם שירות תיקונים מוזל בשורת מוסכים למשך כמה שנים.

התור התקרב לקצו והאזרח סיפר על תביעותיה הכספיות של אחת מחברות הסלולר שמרגיזה אותו במיוחד, בחייבה אותו ל-36 תשלומים ולמגוון הוצאות שונות ומשונות, שמכבידות על חשבון הוצאותיו. עמיתו הקשיב לו, אך לא בהזדהות רבה, שכן על חשבון הסלולר, האינטרנט והטלפון הקווי הוא משלם מחצית מכל אדם רגיל. כשהגיע תורו לגשת לקופאית, הוא מסר לה את תווי הקנייה של חבר ושילם 17% פחות מעמיתו.

לא עוצר בשום תחום

110 אלף עמיתי ארגון חבר, המייצג את אנשי הקבע, כוחות הביטחון, הגמלאים ובני משפחותיהם - בסך הכל כחצי מיליון איש ואחד מכל 16 אנשים במדינה - נהנים מהטבות מפליגות בכל תחומי החיים: 35 אגורות הנחה על ליטר דלק, 17% הנחה על קניות המזון, עשרות אחוזי הנחה אצל 4,600 בתי עסק המוכרים מוצרי חשמל, אלקטרוניקה, כלי בית והלבשה, כ-50% הנחה על כניסה לאתרי בידור ואטרקציות, כ-15% הנחה על דירות, 7% הנחה על רכישת כלי רכב והיד עוד נטויה.

בהטבות רבות השימוש מותר לא רק לבן הזוג של העמית וילדיו אלא גם לאחיו ולנכדיו, כך שמספר מקבלי ההטבות גדול אף יותר. במקרה של שיתוף הפעולה האחרון והמסעיר ביותר של חבר עם פרטנר, למשל, שמעניק הנחה של כ-50% על שירותי הסלולר, הטלפון הקווי והאינטרנט, עמית חבר יכול לצרף אליו עד שבעה אנשים - וכך 770 אלף תושבי מדינת ישראל יוכלו לקבל הטבות ופתרונות קיצוניים על ההוצאה הגדולה ביותר במשק בית אחרי מזון.

על אף שהארגון נותן הטבות לחבריו כבר שנים ארוכות, באחרונה הוא עלה לכותרות בעיקר בשל כמה מהלכים שיווקיים אגרסיביים, שבראשם שיתוף הפעולה עם חברת גינדי החזקות, שבו מכרה לחברי הארגון ולמשפחותיהם 519 דירות בסכום כולל של 755 מיליון שקל תוך שלוש שעות. אחרי ההודעה על שיתוף הפעולה עם פרטנר לפני כחודש, כבר ברור כי חבר של היום לא עוצרת בשום תחום והיא עוצמתית ואגרסיבית מאי פעם.

"בעבר הפרויקטים בתחום הנדל"ן שלנו היו רק ל-100-150 דירות וההנחה היתה של 10% ולא של 15% כמו שהיא כיום. הביקושים גדלו וייתכן כי קבוצות הרכישה הגדילו את הצורך הזה אצל הקבלנים", מספר שלומי אברהם, מנכ"ל חבר. "אנחנו מנהלים עכשיו משא ומתן לפרויקט מגורים נוסף, הפעם לא עם גינדי. בשנה האחרונה הגענו להסדר עם חברות הדלק פז ודור אלון, ובעתיד הקרוב גם סונול תעניק הנחה משמעותית. בתחום כלי הרכב הגדלנו באופן משמעותי את מספר היבואנים שאנחנו עובדים אתם ושיפרנו את ההנחה לסביבות ה-7%, הקמנו תוכנית מימון שנקראת 'חבר ליס', המאפשרת לשלם סכום נמוך ברכישה ואת היתרה בתשלומים קבועים. לאחר שלוש שנים יוכל העמית למכור את כלי הרכב ולשלם את יתרת התשלום. מכיוון שכלי הרכב לא רשום על שם חברת הליסינג, הוא לא נחשב ליד שנייה וערכו לא יורד ב-15%. זה בנוסף לשיתוף הפעולה עם פרטנר, שבשבועיים הראשונים הצטרפו אליו כבר 10,000 מנויים חדשים ואנחנו מעריכים שבטווח של חצי שנה יהיה מדובר בעשרות אלפים".

"באמצעות חבר אני חוסך בערך 1,000 שקל בחודש", מספר מיכאל רבינוביץ', שאשתו משרתת בקבע. "אנחנו לא משתמשים בהרבה הטבות, אבל אנחנו מקבלים מדי חודש 30% הנחה על קנייה ב-1,000 שקל ברשתות רבות ו-20% הנחה על קנייה ב-1,000 שקל נוספים, ומקבלים שוברי קנייה, המעניקים 17% הנחה על קניות בשופרסל ביג ובשופרסל שלי. זה יעיל כשצריך לתת מתנות לחברים ולמשפחה ואפשר להעניק להם שוברים לימי כיף ולאטרקציות".

פנינה, סרן בשירות קבע, מפרטת בשביעות רצון את היתרונות שבלהיות עמית חבר. "אנחנו משתמשים הרבה מאוד בהטבות של חבר, במיוחד עם שני הילדים שלנו - מופעי תרבות, הצגות, מנויים למשחקי ספורט, כניסות לאתרים כמו לונה פארק ומיני ישראל, הנחה של 40%-50% ומינוי בחצי מחיר לעיתונים ומגזינים. מכונית או דירה לא קנינו, אבל אנשים אחרים מהמשפחה השתמשו בהטבה".

בעלה הרופא של פנינה משרת גם הוא בקבע בתפקיד מטה בחיל הרפואה. ואולם על אף שהיא מממשת קבועה של ההטבות שמציע חבר, לטענתה הארגון לא ממש חוסך כסף לעמיתיו, כמו שהוא פשוט מאפשר להם לחיות חיים עשירים יותר. "אם לא היו לי את ההטבות האלה, לא הייתי מרשה לעצמי ללכת לכל כך הרבה הצגות ילדים, מופעים ואטרקציות ובוודאי שהייתי עושה מינוי לפחות מגזינים" .

את שמואל עבודי, גמלאי שהשתחרר ב-1993 משירותו בדרגת רס"ר בדפוס הצבאי, תפסתי בדרך לאילת. "אני בדיוק באוטובוס של חבר. סידרו לנו במחיר מצוין הסעה, שני לילות במלון וחצי פנסיון". עבודי דואג לנצל גם את העסקות הכבדות יותר שמציע חבר - "גם אני וגם הבן שלי קנינו כלי רכב דרך חבר בהנחה של 8%, ואחי קנה דרכי דירה בפרויקט של חבר עם חברת גינדי בפתח תקווה וקיבל הנחה של 120 אלף שקל. הכרטיס הזה נשאר איתך עד הסוף".

החיים שלך קלים יותר מחייהם של אנשים שאינם חברים בחבר?

"כשיש מיתון או משבר כלכלי כולם מצטמצמים, אבל החברות בארגון חבר בהחלט מרככת את הקושי".

למילואימניקים לא מגיע?

עבודי לא טועה. חייו אכן קלים יותר בתחומים רבים מחייהם של "האנשים הרגילים" שלא זוכים להטבות מחבר. גם החברות שמשתפות פעולה עם חבר מודות שאת התנאים שהן נותנות שם אי אפשר לקבל בשום מקום אחר. "לחבר אנחנו נותנים את המחירים הכי טובים שיש בשוק הפרטי. אנחנו לא נותנים הנחות כאלה לאנשים שנכנסים למרכזי המכירה", אומר רני בנדר, מנהל השיווק של סובארו-יפנאוטו.

בנדר מספר כי בימים הקרובים תצא החברה בשיתוף פעולה נוסף עם חבר. את גובה ההנחות שיעניק הוא לא מוכן למסור, אלא רק אומר שמדובר בהנחות שאנשים פרטיים רגילים לא יכולים לקבל. "עשינו באחרונה ימי מכירות והענקנו הנחות אבל זה היה רחוק ממה שנותנים לחבר והסתכם ב-3% הנחה מקסימום". לדברי מקורבים, ההנחה שתינתן על ידי סובארו-יפנאוטו לעמיתי חבר תהיה כפולה עד משולשת, ותסתכם ב-6%-8%. שירות מיוחד נוסף שמקבלים העמיתים הוא הנחות במוסכי הרכב ובמרכזי השירות, גם לאחר שמסתיימת האחריות לכלי הרכב.

בעוד שרוב הספקים שמחים מאוד לעבוד עם חבר, יש כאלה המתנגדים ורואים בכך בגידה בלקוחות מן המניין. "ברגע שנותנים לציבור כל כך גדול הטבות כאלה מפליגות, קשה מאוד להסביר למה לא מציעים את אותו הדבר גם לארגון המורים, או לכל ארגון אחר", אומר בנחרצות בכיר באחת החברות הגדולות במשק המסרבות לעבוד עם חבר ועם ארגונים מסוגו. "למה להם כן ולאחרים לא? זו אפליה צרכנית בוטה. עומד גמלאי שהיה פעם בקבע ולידו מורה, שניהם עמלו קשה כדי לחסוך כסף, ובדלפק אחד ייתנו הנחה ובשני לא. תמיד התנגדנו לדברים כאלה. אצלנו כל עם ישראל זה חבר ואנחנו נותנים את המחיר הטוב לכולם".

מנכ"ל חבר לא רואה בעיה בכך שעמיתיו ומשפחותיהם מקבלים תנאים מיוחדים. לדבריו, התנאים הטובים נובעים מהעבודה הטובה של הארגון. "אנשים יושבים מהצד, מסתכלים על מה שמשיג חבר ומטילים בכך דופי. יש הרבה מאוד ארגונים שהם מועדוני צרכנות או ועדי עובדים שמשיגים הטבות כאלה. היתרון שלנו הוא שאנחנו נוגעים בהרבה מאוד תחומים".

כמה מאותם חצי מיליון איש, הנהנים מהטבות חבר, משרתים כיום בפועל בקבע?

"אני לא רוצה לתת מספר מדויק, אבל חלק מצומצם מהם בלבד הוא אנשי קבע. מספרם של אנשי קבע החברים בארגון הוא נתון צבאי ומסווג (ההערכה בשוק היא שבצה"ל משרתים בקבע 30-40 אלף איש, עד"מ). נגזרות מכך הרבה מאוד משמעויות, אף אחד לא יודע מה גודל צבא החובה, צבא המילואים וכדומה ולכן אי אפשר לפרסם נתונים מסוג זה".

אתם לא חושב שצריך לפתוח את חבר לכל יוצאי הצבא, ששירתו שלוש שנים בסדיר ומשרתים במילואים?

"האוכלוסיה היחידה הרלוונטית לשאלה שלך היא אוכלוסיית המילואים שקשרה את גורלה עם הצבא וממשיכה לעשות מילואים בהיקפים גבוהים. מטעמים אלה צורפו לחבר גם כמה מאות מג"דים ומ"פים שעושים מילואים קרביים לעתים קרובות. בתקופה האחרונה הוקם מועדון המילואים, שכל מי שעושה שירות מילואים פעיל כמות ימים מסוימת בשנה, חבר בו. ההטבות שם הן בעיקר סביב נושאי תרבות ופנאי. בכל מקרה, זו סוגיה שנדונה בעבר וזה הסיכום שהגיעו אליו".

מנכ"ל חבר הוא לא היחיד שמרגיש בנוח עם ההטבות ועם המתנות - גם למקבליהן אין בעיה עקרונית. "אפשר להסיט את זה לכיוון שלילי, אבל לדעתי יש פה כוח קנייה גדול מאוד ולכן הוא מסוגל להשיג הנחות שבאופן פרטי אי אפשר להשיג - וזה לגיטימי", אומר רבינוביץ', ומספר כי אשתו שמשרתת בצבא קבע, יוצאת מהבית בשבע בבוקר וחוזרת בשמונה בערב.

"רוב האנשים שאני מכירה בקבע עובדים 24 שעות ביממה, שבעה ימים בשבוע, והמשפחות שלהן סובלות", אומרת פנינה. "מועדון חבר נותן להם תמריץ חיובי והרגשה טובה. בעלי היה בעבר בקרבי ושנינו עובדים עד שעות מאוחרות. נכון שאנחנו לא האנשים היחידים שעובדים קשה, אבל המשכורות בקבע לא בשמים. אם אני אצא לאזרחות אני ארוויח פי שלושה ממה שאני מרוויחה כיום. אנשים נמצאים בקבע בגלל האתגר, המחויבות והאידיאולוגיה. זה לא האיגוד המקצועי היחיד שנהנה מהטבות כאלה. אמי חברה בהסתדרות המורים ומקבלת הטבות דומות".

ייתכן כי אמה של פנינה מקבלת הטבות, אבל ספק אם מדובר בהטבות כל כך מפליגות כמו בחבר. "אצלנו הכל יותר צנוע מבחבר כי המעסיק שלנו, משרד החינוך, לא נותן תקציבים לדברים האלה", אומר שמואל בן עיון, ראש מחלקת הרווחה בארגון המורים. בן עיון מספר כי לחברי הארגון ניתנות הנחות בתחומי הבידור והפנאי על הצגות, חברות בקאנטרי קלאב וכדומה. גם על קניות המזון הם מקבלים 15% הנחה ברשת מגה. הנחות על דירות, מכוניות, דלק וסלולר לא קיימות בארגון. "יש לנו 48 אלף בתי אב ואנחנו משיגים את ההטבות שאנחנו יכולים במסגרת גודלנו, אבל חבר גדולים יותר, ומהווים כוח קנייה אדיר, שמגובה ומסובסד על ידי צה"ל ומשרד הביטחון. זה מה שהופך אותם לארגון כזה מוצלח ועשיר".

בחבר מבהירים בתגובה כי ממש לא נכון להגיד שמדובר בארגון "מסובסד". זאת למרות שבאתר הארגון כתוב כי "הכנסותיו של חבר נובעות מדמי חבר, מריבית על הלוואות חבר ומהשתתפות מערכת הביטחון".

מהארגון נמסר בתגובה כי "החברה הינה מלכ"ר שמטרתה לפעול לטובת משרתי הקבע והגמלאים בתחום פעילויות הפנאי, הרווחה והפיננסים. לצורך זה, משתמשת החברה בכוח המסחרי הגדול שיש לקבוצת עמיתים זו, בדמי החבר אותם משלמים העמיתים (העומדים על 16.5 עד 27 שקלים בחודש לעמית, עד"מ) ובהשתתפות מערכת הביטחון בתקציבים בדומה לאלה הניתנים לעובדי המדינה לצורך פעילות הוועד.

"ב-1993 הוקם מועדון חבר צרכנות בע"מ (מח"צ) והרחיב את השורות לארגונים נוספים השייכים לכוחות הביטחון, בתחום הצרכנות בלבד. חברה זו הינה חברת בת של חבר, ופועלת לרווחת עמיתיה תוך ניצול היתרון לגודל והיקף האוכלוסיה ואיכותה ללא סבסוד הפעילויות".

במלים פשוטות יותר, על פי הארגון, ההטבות של אנשי כוחות הביטחון אינן מסובסדות. ההטבות של עמיתי חבר בשירות קבע וגמלאיו בתחומי הבידור והפנאי מסובסדות חלקית על ידי משרד הביטחון. וכידוע, את מערכת הביטחון מממנים המסים של אזרחי מדינת ישראל.

נחליף גם את הבנקים

דבר נוסף שעשוי להטריד את "האזרח הרגיל" הוא שלא מן הנמנע כי מתן הטבות מפליגות לקבוצה גדולה יכול לבוא על חשבון יתר האנשים. "ההטבות האלה מגולגלות על הצרכן הרגיל בצורת העלאות מחירים, או פוגעות בצרכן מכיוון שהן גורמות לירידת השווי והמוניטין של המוצר", אומר הבכיר שמסרב לשתף פעולה עם הארגון.

"אף אחד לא מממן את ההטבות. ההטבה נובעת מכך שמדובר ביכולת לאגד לקוחות ולהניע אותם לרכוש מוצר", אומר בתגובה אברהם. "במקום שהספק יפעיל עלויות שיווק והפצה, הוא מעדיף לא פעם לעשות את הפעילויות האלה דרכנו ואז לתת הנחה על המוצר. אין פה סבסוד של ההטבות האלה. ניקח לדוגמה את הרכב. במקום שחברה תעלה בקמפיין של מכירת כלי רכב בטלוויזיה, היא תעדיף בתקופה מסוימת לא לפרסם ולתת הטבה. זה משתלם לכל הצדדים".

ומה לגבי כך שייתכן מאוד שהחברות שמשתפות אתכם פעולה מגלגלות את העלויות על הצרכנים הרגילים באמצעות העלאת מחירים?

"זה לא מגולגל. זו הסתכלות מאוד פשטנית. אם מישהו חושב שמפני שנותנים לעמיתי חבר הנחה מעלים מחירים לשאר השוק - זה אבסורד. התורה הכלכלית מאוד פשוטה - ברגע שאתה מעלה מחירים, אתה מוריד את הכמות הנצרכת ואף ספק לא ירצה להעלות מחירים ולמכור פחות בשביל הכמויות שהוא מוכר לחבר. הוא חובר אלינו ובמקום הוצאות שיווק, הפצה ומכירה, הוא נותן הנחה".

גם בנדר מתעקש כי הצרכנים הרגילים לא יוצאים מופסדים כתוצאה משיתופי הפעולה עם חבר. "זה לא שאם לא היינו עושים את שיתוף הפעולה השנה, הייתי יכול לתת ללקוח הרגיל הנחה אחרת. אנחנו פשוט מחליטים למכור יותר ולהרוויח פחות".

למה הארגונים מוכנים להרוויח פחות עם חבר?

"כי הם הארגון הכי גדול והכי איכותי. שיתוף פעולה עמם אמור להגדיל את המכירות שלנו ב-30%-40% באותו חודש. במבצע שעשינו אתם לפני שנתיים מכרנו כ-600 כלי רכב בשלושה שבועות. יש לנו שיתופי פעולה גם עם גופים אחרים, כמו קרנות השוטרים, והסתדרות המורים, אבל ההנחות של חבר בהחלט יותר טובות. הארגון יצר לעצמו כוח חזק - הן כלפי הלקוחות שלו והן כלפי הספקים".

למה להם מגיע ולצרכנים הרגילים לא?

"פשוט כי הם באים כארגון חזק שהוכיח את עצמו. כשיש אתם מבצע, יש מכירות איכותיות. אני לא אומר שלקוח רגיל הוא לא איכותי - אבל יש פה לקוחות נאמנים, כאלה שממשיכים לבוא למוסכים שלנו אחר כך".

לדברי אברהם, הספקים מעדיפים את חבר גם כי הם ארגון הצרכנות הגדול ביותר וגם כי מדובר בצרכנים נבונים, המודעים לזכויותיהם ונוהגים להפגין מימוש יפה של ההטבות הניתנות להם. גם לארגון עצמו יש יד רבה בהצלחה. "יש לנו ערוצי שיווק ותקשורת רחבים עם האוכלוסיה שלנו, כולל עדכונים שאנחנו שולחים לעמיתים אחת לשבוע", הוא מסביר. "אנחנו נותנים אפשרות לרכוש חלק מההטבות דרך אתר האינטרנט, ולכן כשיש הטבה משמעותית רואים הנעה של העמיתים. היכולת ליצר ולשמר מחויבות של העמיתים היא עבודה קשה ואנחנו צריכים לעמוד בסטנדרטים גבוהים ולמעשה לתת מענה לכל בעיה".

כך, הוא מספר, לעמיתי חבר שירות טלפוני, הנותן מענה ל-400 פניות בממוצע מדי יום. "אם מישהו טס לחו"ל ולא קיבל ארוחת צהריים בשעה שהבטיחו לו, הוא מתקשר לשירות הטלפוני שנותן לו מענה. אנחנו יודעים לטפל במאות מקרים של אנשים שצריכים לבטל עסקה, או שהסטנדרט לא מספיק טוב להם, או מוצרים שאנחנו חושבים שלא התקבלו כמו שצריך. יש להם את הגב שלנו. אין מה לעשות, חברות מתייחסות טוב יותר כשהארגון מתקשר לטפל בתלונות של לקוחות, מאשר כשלקוח פרטי עושה את זה עבור עצמו".

לאילו קטגוריות נוספות אתם מתכוונים להיכנס בהמשך?

"אני מנסה לפעול מעבר למקומות הצרכניים הקלאסיים, כי בהם חבר הגיע לידי מיצוי. בעתיד נרחיב את הפעילות למקומות של הכשרה והשכלה. אחרי החגים נשיק פיילוט ראשון של 'חבר ידע' - קורסים והכשרות שונות לאנשי הקבע והגמלאים. מדובר בקורסים במחשבים, שפות, פיתוח אישי, הורות, בריאות וניהול, בעלות של חצי ואפילו פחות ממחיר רגיל. בשלב הראשון זה יינתן לעמיתי הארגון, בני זוגם וילדיהם בלבד.

"נרחיב גם את הפעילות בתחום הפיננסי - נייצר מוצרים ייחודיים לנושאים של חיסכון והשקעה וניתן ייעוץ פיננסי. כיום, למשל, אפיקי החיסכון ארוך הטווח מצומצמים בגלל הריביות הנמוכות והמודעות הנמוכה לחשיבות הנושא. נפתח מנגנונים ומוצרים אטרקטיביים כדי שהעמיתים יפעלו בעניין הזה. הריביות שנותנים כיום בבנקים בחסכונות ארוכי טווח נמוכות מאוד והתוכניות שם הן בעיקר גימיק - אנחנו נבנה מנגנונים ומוצרים שיהיו בתנאים טובים יותר".

כל המשפחה בחבר

מהו ארגון חבר?

חבר משרתי הקבע והגמלאים בע"מ הוא מלכ"ר (מוסד ללא כוונת רווח) שמטרתו לפעול לרווחת משרתי הקבע, הגמלאים ובני משפחותיהם על ידי שיתוף פעולה עם חברות מסחריות וגורמים אחרים.

מיהו עמית חבר?

כל משרת קבע, גמלאי צה"ל, אנשי כוחות הביטחון, חיילים בעלי ותק של 12 חודשים בשירות חובה בתנאי קבע, או בשירות מילואים בתנאי קבע ואלמנות משרתי הקבע.

חיילים המשרתים בשירות מילואים בתנאי קבע וחובה בתנאי קבע, לאחר שצברו ותק מצטבר של 12 חודשים.

מספר חברים:

110 אלף משקי בית.

מאיפה מגיעות הכנסות חבר?

הכנסותיו של הארגון נובעות מדמי חבר, מריבית על הלוואות חבר (עמלת כרטיסי אשראי מהעסקה עם ישראכרט) ומהשתתפות מערכת הביטחון.

כמה כסף מוציאים בשנה?

עמית חבר מוציא מאות שקלים בחודש על הטבות חבר. כלומר, עשרות מיליוני שקלים מדי חודש ומאות מיליונים בשנה.

כמה זה עולה להם?

אנשי קבע - 27 שקל לחודש.

מח"צ (כוחות הביטחון) - 16.5 שקל לחודש.

גמלאים - 21.5 שקל לחודש.

איך הוקם ארגון "חבר"?

בגלגולו הראשון היה חבר ה"קרן להלוואות הדדיות" לחיילי הבריגדה היהודית לפני קום המדינה, שטיפלה בהלוואות, עזרה ומענקים. לאחר קום המדינה השתנה הארגון וב-1963 הוקמה שוב "קרן להלוואות הדדיות" ששינתה את שמה בשנות ה-80 ל"חבר משרתי הקבע והגימלאים בע"מ". ב-1993 הוקמה חברה בת של חבר תחת השם "מועדון חבר צרכנות בע"מ" (מח"צ) שהרחיבה את השורות לארגונים נוספים השייכים לכוחות הביטחון, בתחום הצרכנות בלבד.

צרכנים רבים כבר הבינו שהדרך הטובה ביותר לקבל תנאים מועדפים היא להתאגד כקבוצה. ביחד, ככוח קנייה גדול יותר, קל יותר לזכות במחירים אטרקטיביים, מבצעים והטבות למיניהן. הדוגמה המוכרת ביותר היא קבוצות הרכישה בתחום הנדל"ן: קבוצת אנשים מתארגנת לצורך רכישת קרקע, שעליה תיבנה הקבוצה בניין מגורים משותף לחברים בה. לאחר שראו כי טוב ואנשים יותר משמחים לקחת חלק במגמה הצוברת תאוצה, קמו לאחרונה קבוצות שונות במגוון תחומים, שמתבססות על אותה תובנה. בעידן האינטרנט האפנה הנוכחית מכונה קנייה קבוצתית או חברתית. אתר "baligam - הקנייה החברתית" הוא אחד מהאתרים הישראליים שקמו באחרונה, המציעים הטבות בתחומי הלייף סטייל לחברים שנרשמו אליהם. בכל בוקר נשלח לחבר מייל, ובו הצעה לחוויה או מוצר בהנחה משמעותית, של 50% ויותר. ההצעה תקפה ל-24 שעות בלבד, ויוצאת לפועל רק אם קונים אותה מספר מינימלי של קונים הרשום בהצעה. במידה ואין מספיק קונים, אף אחד לא משלם.

כך למשל, נמכרו 300 כרטיסיות בחצי מחיר לקאנטרי, 200 יחידות של מארז החג של "מקס ברנר", 1,200 שוברים לשוברי קניה בחצי מחיר ב"חינאווי ויין אנד מור" ו-260 סדנאות בישול. הרעיון נלקח מחברה אמריקאית, שהובילה את המהפכה בעולם, בשם "גרופון" (Groupon) - שמשלבת את המילים גרופ (קבוצה) וקופון. אתר Groupon דומה מאוד לאתר הישראלי אך מספר מממשי ההטבות גדול בהרבה. כך, למשל, יותר מ-20 אלף איש רכשו תלוש המזכה אותם ב-50 דולר לרכישה ברשתות "גאפ" או "אמריקן אפרל" תמורת 25 דולר. מדי יום מוצעים באתר GROUPON קופונים של בתי עסק שונים ברחבי ארה"ב, וכיום מכסה האתר 65 ערים בארה"ב ו-13 מדינות, כולל צ'ילה וברזיל. מאז ההצלחה של גרופון, קמו לא פחות מ-100 אתרים דומים בארה"ב וברחבי העולם. אנשי אתר Business Insider מעריכים את שוויה ב-2 מיליארד דולר.

"בהתחלה פשוט שלחנו מיילים ל-300 אנשים שהכרנו כדי שיעבירו לאחרים, שירשמו לרשימת תפוצה. זה עבר מפה לאוזן וכיום יש עשרות אלפי חברים שמקבלים את המייל מדי יום", מספרת טל לב, שייסדה את האתר ביולי יחד עם חבריה ליאור הנדלר ואוהד רשף. לדבריה, מדובר בקונצפט מנצח עבור כל הגורמים. "לקוחות שמגיעים לחנות עם שובר המימוש ובמקרים רבים גם יקנו דברים נוספים או יחזרו. נוח להם שיש מי שעושה עבורם את ההתמקחות והבדיקה ואנחנו מקבלים את העמלה מבית העסק".

בימים אלה ממש מתארגנת חברה חדשה שמציעה כרטיסי דלק מוזלים. זו חברה שבבעלותה זיכיונות לכמה תחנות דלק, והיא לא רוצה להיחשף בשמה בשלב זה. היא החלה לרכוש כמויות גדולות של דלק במחיר מוזל, בתמורה להתחייבות למכור כמות מסוימת. אנשי החברה מגיעים לחברות ומציעים לעובדים להירשם. "זו אופרציה שהתחילה לאחרונה ויש בהחלט היענות. מדובר בהנחה של עשרות אגורות על ליטר בנזין ובהמשך אולי נתחיל לפעול גם דרך האינטרנט", מספר גורם העובד עם אותה חברה. "אנשים פרטיים, שאין להם כוח כיחיד, שמחים לשמוע על משהו כזה".

אחת הסיבות לכך שבאחרונה אנחנו רואים התארגנויות מסוג זה היא התפתחות הרשתות החברתיות והשימוש באינטרנט. "אתרים כמו 'בא לי גם', המעודדים רכישה מרוכזת, הם קונצפט חדש", אומרת לב. "זה התחיל בארה"ב רק לפני פחות משנה וחצי ועכשיו זה מתחיל גם בעולם. חבר זה הקונצפט של הניינטיז ואנחנו קונצפט יותר מודרני שמשתמש בכלים שיש כיום באינטרנט. האתר שלנו בנוי על הפייסבוק - אנשים שקנו משהו ואוהבים אותו מעלים אותו ישר לפייסבוק או עושים לו 'לייק".

מי שמחזיק כבר שנים בחזון והאסטרטגיה ליצור את מועדון הצרכנים הגדול במדינה, שיעניק הטבות בתחומים רבים ומגוונים הוא רמי שביט, הבעלים של קבוצת המשביר לצרכן, הכוללת את רשת המשביר לצרכן, ניו פארם, סיבוס וקשרי תעופה. "אנחנו למעשה הגורם שמאגד את הבלתי מאוגדים אבל אנחנו שונים מחבר, שבונים עצמם כמותג קהילתי הנותן הטבות בבתי עסק. אנחנו מקימים וקונים חברות ומנהלים עסקים סביב מועדון הלקוחות", מסביר שביט את ההבדלים. "לשיתופי פעולה יש יתרון בכך שאתה לא משקיע בבניית עסקים, ומצד שני הם זמניים ויכולים להתבטל משיקולים כאלה ואחרים".

באחרונה קיבל שביט רישיון להיות מפעיל סלולר וירטואלי ואף הודיע כי יפתח רשת סופרמרקטים לחברי המועדון. "ההטבות מייצרות שינוי בהרגלי צריכה והכוונה היא לבנות מערכת יחסים ארוכת טווח ולהפוך את החברים לצרכנים שלנו לכל החיים. אנחנו נותנים כיום לקהילה שלנו את ההנחות הכי משמעותיות, גם יותר מחבר".

עקבו אחרינו בטוויטר
עשו לנו לייק וקבלו את מיטב הכתבות ישירות לפייסבוק
הוספת תגובה
תודה על פנייתך, היא תיבדק על ידי המערכת

הקלד את הנושא

הקלד את התגובה

שלח להוספת תגובה בלתי מזוהה לחץ כאן להוספת תגובה מזוהה לחץ כאן
תודה על פנייתך, היא תיבדק על ידי המערכת

הקלד את הנושא

הקלד את התגובה

שלח סגור להוספת תגובה בלתי מזוהה לחץ כאן להוספת תגובה מזוהה לחץ כאן
תודה על פנייתך, היא תיבדק על ידי המערכת
הצג את כל התגובות פתוחות
160
יוסף שרף 9644360 כ.ויתקין
 • 20:16
 • 04.02.15

159
מת מצחוק
 • 16:26
 • 07.09.14

חבר - למרות שלכאורה ארגון צרכנים ענק.. - לא ממש מקנה לחבריו הטבות מהותיות בחיי היום יום.. כמה מכוניות קונים ? כמה דירות עוברים ? אבל שופרסל ועוד 63 רשתות שמכירות בתו זהב.. כבר לא נכללים בהנחות של חבר למעט הנחה ישירה של שופרסל בכרטיס האשראי.. אבל זה מתקזז מול רשתות זולות יותר..
לעומ זאת כל יתר 63 הרשתות - הלכו לפח....
חבר מתפארים בהישג מול שופרסל שהוא בעצם כשלון מהדהד..

157
בן דוד בנימין
 • 10:52
 • 24.04.14

מדוע אין הסבר על הנקודות שנצברים אבקש הדרכה

 •  
  אבי
  • 00:44
  • 02.07.14

  מצידי שכולם ירעבו ויגורו ברחוב, תמשיכו לצאת להפגנות ואנחנו נמשיך לבחור ביבי. אף אחד לא מנע מכם ללכת לקבע, סה"כ 66% מתקציב הביטחון מוכוון למשכורות ופנסיה, אז אנחנו עובדים עד גיל 45 וקיבלנו קצת תנאים זה מה שמציק לכם? בקיצור למי שיש בעיה שיעבור לחו"ל

154
152
אנה
 • 11:23
 • 17.08.12

לא ברור לי איך משווים יכולות כלכליות של כלכלן לעומת מהנדס אלקטרוניקה- אם היו לוקחים כלכלן שמשרת בצבא גם מצבו היה גרוע מזה של מהנדס אלקטרוניקה כי המשכורת שלו נמוכה בהרבה וזה ללא קשר להטבות חבר.
מעבר לזה נראה לי ששוכחים שחלק ניכר מהעובדים באזרחות מקבלים שכר לפי שעות ואילו אנשי קבע מקבלים שכר גלובלי שנמוך מהממוצע במשק לאותו מקצוע- שלא לדבר על תורנויות וחמלים ואבטשים ושאר מיני ירקות!
עם כל הכבוד מי שרצה יכל היה להשאר בקבע- ואם לא רצה סימן שהייתה סיבה.

151
לסיירת מטכל כן אבל לחבר לא
 • 17:51
 • 03.07.12

בושה שבוגרי 3שנות שרות ובהמשך משרתים מילואים ונושאים בנטל לא פחות מאותם אנשי קבע ושרות הבטחון מופלים באופן מבחיל .
מדוע מועדון חבר איננו פותח את שורותו לכלל בנינו ובנותינו ששירתו בצהל ומשרתים במילואים?
מדוע לא ניתן לגבות דמי ארגון כהוראת קבע מכל מי שסיים שרות סדיר ובכך לתת הרגשה שמישהו באופן קולקטיבי באמת אומר לך תודה ! מישהו שהוא בעצם ארגון חבר שמהות קיומו והתארגנותו הינו פרופר כוחות הבטחון וצהל על כל משרתו.
מועדון חבר לדעתי מפלה באופן מובהק את משרתי הסדיר והמילואים בהטבות שראויים היו לקבל במידה שווה .

149
אלינור פרץ פוטישמן
 • 15:15
 • 29.09.10

נכון, גם אני אשת קבע. אני מוכנה שמי שכתב את הכתבה, יגיע לעימות, ואז נראה אם בהנתקות גם אתם הייתם מוכנים להיות חודשיים מחוץ לבית, אם גם אתם עושים שבתות אחת ל - 3 שבעות, אם גם אתם במלחמת לבנון השניה, חודש לפני חתונה, ישבתם בבור בפיקוד צפון ועבדם מסביב לשעון, אם גם אתם בחדר לידה קיבלתם טלפון מהמפקד לחזור יום למחרת כי יש התרעות ועוד ועוד ועוד ועוד...

148
ממערכת הביטחון ומיד!
 • 21:50
 • 30.09.10

ולגבי הבכיינים שאומרים שם בחבר שכל העם יעבוד כמוהם? כל העם עובד יותר! כל העם עובד גם עד גיל 62 למשים או 67 לגברים!

147
אלי
 • 20:22
 • 28.09.10

לא ראיתי אף אחד מכם מחליף אותי בתוריות בחגים כאשר אנו עובדים מסביב לשעון וכאשר אנו לא רואים ולא משתתפים בגידול הילדים מסתכלים רק על ההטבה שבקושי מנצלים חבל שלא ניתן להביא אתכם לעבוד קצת איתנו בשמש החמה

146
מרוין
 • 15:33
 • 27.09.10

אני שייך למועדון חבר. אני גימלאי צה"ל, היום אני עובד בחברה גדולה במשק. התנאים שאני מקבל בחברה זו פי כמה יותר משתלמים מ"חבר". להזכיר לכם= תעשיה אוירית- חברת חשמל- בזק שלא לדבר על חברות ההיי טק. רק הקינאה מדברת פה,והעין הצרה.

145
אותם התנאים!!!!
 • 20:27
 • 27.09.10

שטויות במיץ ארגוני המורים ועובדי המדינה מקבלים את אותם התנאים!!!! ארגון TOV, עובדי משטרת ישראל והשבס גם כן

144
לללל
 • 20:03
 • 25.09.10

מרבית אנשי הקבע עושים חיים, הם לא רחוקים כלל ועיקר ממשפחותיהם, פעם ביובל במלחמה או בכוננות אם בכלל, אני מכירה את הנושא מקרוב מאד, כאשת איש צבא קבע לשעבר, הוא היה פנוי יותר ממני, יש בסיסים שעושים חיים ובקושי עובדים ועוד מקבלים נופש בבתי החייל המחירי מצחיקים שלא מכסים את עלות הארוחות, ובנוסף לנופשים יש להם ימי גיבוש וספורט, וארוחות כאשר עובדי ציבור אחרים לא מקבלים כ- 1% . יש כאן אי שוויוניות משוועת, קיימים מגזרים רבים ואחרים במשק שתורמים לא פחות ולא מקבלים מהומה. מה לגבי היציאה לפנסיה. כמובן, שקיימים מגזרים מסויימים בצבא שאכן עובדים ימים כלילות שלהם ללא צל של ספק מגיעות כל ההטבות אך מול אחוזים בודדים אלו, קיים שעור גבוה של הולכי בטל ואוכלי לחם חסד שפשןט כואב לראות הכיצד המדינה מחלקת משאביה בצורה כה לא יעילה ונותנת לאבטלה הסמויה בצבא לחגוג ובנוסף לקבל פרסים על אי עשייה. אף אחד לא יכול לספר לי מה הסדר יום בבסיסים הללו כי אני מכירה אותם היטב היטב,

143
מ.ע
 • 13:52
 • 26.09.10

כמה עיניים צרות יש לכם אזרחים יקרים מה קרה ,על זה שאנחנו עובדים סביב השעון ללא שעות נוספות זה בסדר . על זה שיש אנשי קבע שמגיעים הביתה פעם בשבוע זה בסדר, תתעסקו בבעיות אחרות

142
אנונימי
 • 23:55
 • 24.09.10
141
בן
 • 17:10
 • 24.09.10

אם לא שמתם לב, כל המדינה הזו הופכת "למועדונים בע"מ" אנשי קבע, מורים, היי טק, מילואים, הנדסאים, מהנדסים, מכונאי רכב ולך תדע מה עוד האבסורד הוא, שכולם מתערבבים עם כולם אני לא בקבע, אבל רוכש כרטיסים חופשי מחברים, חברים שלי, לא עושים מילואים, אבל רוכשים דרכי כרטיסים חופשי לארוחות בוקר של מועדון מסוים, וכך הלאה בקיצור, כולנו משוייכים לכל המועדונים ומשתמשים בהם לפי הצורך שלנו ולפי הקשרים שלנו עם חברים אחרים המחירים בסה"כ הכללי טסים למעלה, אבל, עם חבר מועדון, צונחים למטה אז, לבטל את המועדונים, ולהוריד את המחירים, ככה לא נעבוד אחד על השני חג שמח !

139
גלית
 • 19:06
 • 22.09.10

לשני החברים היתה אפשרות לבחור אם להשאר בקבע או לא. שטויות במיץ. גם עובדי חברות שנות שבהן יש ועדי עובדים חזקים, ועורכי דין באמצעות הלשכה וכו' נהנים מהטבות הכל בכפוף למה שמצליחים אותם ועדים לארגן להם. היות שאנחנו לא טרחנו להשאר בצה"ל בשל התענוג המפוקפק, ואנשי הקבע בחרו בכך מגיע להם הטבות. שהרי מדובר בצבא שלנו ושכר ותנאים לאנשי צבא פחותים מאלו שיש לאנשים במגזר הפרטי-עיסקי. שיהנו, מגיע להם ודי עם צרות העיניים. גם אתה כתב יקר יכול להשאר בקבע ולאכול בחדר אוכל עם הכלים מפלסטיק. לא עשית את זה אז מה לך להלין?

138
חח
 • 13:27
 • 20.09.10

למי שלא הבין......אנו משלמים מדי חודש לחבר! אחרת לא ניתן היה לזכות בהנחות

137
אלון
 • 12:56
 • 20.09.10

כמו שיש מס על ליסינג....

136
מהנדסת תוכנה
 • 12:53
 • 20.09.10

שעמלו ולמדו שנים ארוכות, שגם אח"כ עובדים 10-12 שעות ביום ולא רואים משפחה ועיקר הההטבות שהם מקבלים זה רכב שה"הטבה" הזאת עולה להם 2000-3000 ש"ח בחודש מהנטו.

134
בעז
 • 15:51
 • 19.09.10

שלום ! מי יודע מה התשובה? היכן בודקים ? תודה

133
בת של עמית חבר
 • 13:59
 • 19.09.10

האם אני זכאית לכרטיס בעקבות אבא שלי שהוא שירת בקבע ומחזקי כרטיס של חבר. אודה לתשובות

132
יורם
 • 14:53
 • 19.09.10

חבר הינו ארגון כוחני שרמת ההנחות שהוא משיג לחבריו גבוהה משמעותית מההטבה הגלומה בתווי שי אחרים. בשנים האחרונות הפך כח הקניה של חבר למשמעותי כך שחברות קמעונאיות נאלצות להעלות מחירים על מנת לשמור מפני שחיקת הרווחים כתוצאה מהנחות תווי שי ובעיקר חבר. חבר אינם אשמים, מי שאשם אלו הקמעונאיות הגדולות שמאפשרות זאת.

131
אחות של "חבר" - פצוע
 • 08:11
 • 19.09.10
130
ענת
 • 06:31
 • 19.09.10

לא מבינה מה הבעיה, גם לעובדי המדינה יש מועדון טוב. ארגון המורים מקנה הנחות של 20% ויותר בבתי עסק גדולים... אז איזה יופי שיש כאלה אפשרויות... כל הכבוד לחבר ומועדון טוב

129
מרים
 • 23:58
 • 18.09.10

אני חברה בחבר ותוהה לאן מופנים כל הכספים אשר ארגון חבר מקבל כתוצאה מאותן עסקאות. ותוהה האם ישנו פיקוח אחר כל אותם כספים.

 •  
  אריאל
  • 08:34
  • 19.09.10

  איני מודאג מההטבות שמקבלים עמיתי חבר ובאמת שעיני אינה צרה בהם. הדבר שמעורר בי מחשבות מדאיגות הינו ענין ניהול הכסםים הרבים הזורמים לאירגון חבר ושאלתי היכן הגוף המבקר . מדובר במליונים רבים שאינם חוזרים כהטבה לעמיתים , והשאלה היכן הוא ואת מי משמש.

128
משלם ביוקר ורותח מזעם
 • 21:24
 • 18.09.10
127
ויקטור
 • 20:57
 • 18.09.10

כשרואים כמה כסף עולה בארץ מכונית חדשה הרי מתים. זה כל כך יקר. פי שלוש מארה"ב. וכל פעם שאלתי את עצמי איך נמכרות בארץ 250 אלף מכוניות חדשות כל שנה. עכשיו אני מבין יותר טוב. יש בארץ אנשים שמסודרים עם פנסיות שמנות, ארגוני הנחות ועוד חגיגות - והן יכולים להרשות לעצמם. האחרים נוסעים בגרוטאות.

126
חמי
 • 20:26
 • 18.09.10

אני חבר.גר בשכנות בנין לחבר אלא שהוא גר בתל אביב ואני גר בגבעתיים.רק כביש מבדיל בנינו ואנו יכולים לראות את ביתו של השני. למה אני משלם עבור כניסה לים והוא לא.?האם זה צודק הים של עירית תל אביב? חבר שלי עובד חברת חשמל . פעמיים בשנה מקבל מתנה יודעים כמה ? 1800 ש"ח .מה אני מקבל .נכון ,כלום. ההנחות של חבר נחמדות.אבל ארגונים יותר קטנים וחזקים מקבלים הרבה יותר. הרבה.ההנחות לחבר לא משמעותיות ביחס לדילים באינטרנט. לא ברורה לי מטרת הכתבה אבל לא נראה לי שהצלחת לגרום לעליהום על חבר שכן כולם יודעים שאין הרבה אמת בכתבה,ואם יש משהו הכוונה לקבוצה קטנה מאוד בצבא ואני מקווה שלכאלה שאכן מגיע להם.

125
 • 20:12
 • 18.09.10

רשות הנמלים או מקורב פוליטית, אתה קיים רק למילואים ותשלום מיסים, מדינה מושחתת שתיפול לא בגלל הערבים אלא בגלל שחיתות החזירים.

124
ליבי
 • 17:28
 • 18.09.10
123
צנזור
 • 15:52
 • 18.09.10

חבר פועל במסגרת החוק באם לכלכיסט טענות שיפנה למשטרה או למחוקק

122
הנביא
 • 19:22
 • 17.09.10

יש לי חבר שכל שנה קונה רכב בהנחה במבצע של חבר ומוכר את הרכב מהשנה שעברה במחיר מחירון כך שהוא לא מוסיף כסף. בקיצור נוסע על רכב חדש עח חשבונינו. אני עקרונית לא קונה רכב מהיבואנים שנותנים הנחות לרכב (מאזדה לדוגמה לא נותנים). אם אתם קונים יונדאי, קיה או פיג'ו תדעו שהן נמכרות בהנחה של 12-15 אחוז מהמחירון לאנשי חבר.

121
.
 • 17:19
 • 18.09.10

אל על טסים חינם, חברת חשמל מקבלים חשמל חינם, אגד נוסעים חינם באוטובוסים, הבנקים מקבלים הטבות באחוזים נמוכים מאד להלוואות. לכוחות הביטחון יש רק זה את זה ולכן הם פתחו מועדון צרכנים שנקרא חבר. יש להם כח כי הם רבים. כל מועדון חברים גדול מקבל הטבות בכל מיני מקומות. לא ברורה לי הבעיה מעבר לחוסר נושאים לכתיבה בכלכליסט ביום הכפורים.

120
יש לי חבר
 • 15:37
 • 18.09.10

הכל עניין של צרכנות נבונה

119
נטה
 • 17:18
 • 18.09.10

אם אני צרכנית מן השורה,שגם משלמת מסים וגם לא מקבלת הטובות ככלל,אז משהו צריך לדאוג למצב שיוויוני לצרכן "קטן".

118
והמימון מכספי ציבור-שערוריה
 • 12:16
 • 18.09.10

אין שום הצדקה שמילואימניק ביחידת שדה לא יקבל הטבות שאיזה נגד ג'ובניק איש קבע באפסנאות מקבל מחבר.

 •  
  שלדג
  • 12:44
  • 18.09.10

  יש שם אנשים שבאים לעבודה, קוראים עיתון, אוכלים צהריים, קוראים עיתון והולכים הביתה. הרבה כאלה. כל מי ששירת או עבד בקריה יודע את זה. זו הסיבה שהיועץ הכספי לרמטכ"ל מסתיר ממשרד האוצר את נתוני כוח האדם והשכר במערכת הבטחון.

 •  
  מיטל
  • 11:08
  • 18.09.10

  בגלל הפקידים בקריה אתה יכול לשבת בבית בנינוחות ולכתוב את מה שתה כותב.

 •  
  יואב
  • 15:00
  • 18.09.10

  אז יש כמה שלא עובדים קשה, אבל הרוב כן ובזכותם אתם יכולים לשבת ולכתוב ת זה עכשיו. נראה שרוב הנשים כאן כותבים בעיקר מקנאה וממרמור, אבל אם הם באמת רצו הם גם היו יכולים לחתום קבע ולחיות את החיים הטובים שהם טוענים שיש שם, אבל כנראה שהם יודעים שהחיים בקבע, גם בקריה הם לא כמו שהם מנסים לתאר אותם. תפנימו את זה שבזכות החיילים בקריה, מדינת ישראל קיימת ואתם יכולים ללכת לעבוד בעבודות ההייטק שלכם ולחשוב איך לדאוג בצורה אגואיסטית רק לעצמכם. 

 •  
  אד
  • 16:39
  • 18.09.10

  איפה אתה חי ?-לפחות 50 אחוז מכוח האדם בשירות המדינה והחברות הציבורית מגיע לעבודה לאונן-לרוב מדובר בתפקידים על בסיס חבר או מקורב של. מדובר על טפילי העם שיושבים על משרות בטוחות עם מינימום השקעה ואפס אחריות ,ובתמורה להשקעתם הרופפת מקבלים שכר נאה, פנסיה , חופשות ללא פרופורציה,לפעמים גם רכב צמוד ,ומעל הכל בטחון שרבים מעובדי המשק הישראלי לא יודעים מהוא-אני מדבר על משרדי הממשלה השונים,חברת החשמל ,רכבת ישראל,קופות החולים,רשות שדות התעופה והנמלים,עובדי העיריות והמועצות המקומיות ,ועוד מאות רבות של חברות שאפילו לא שמענו עליהם. עובדי משרד הבטחון הם טיפה ביים-קיפוח ואפליית עובדים ואוכלוסיות היה מקור גאוותה של ישראל עוד מתקופת מפא"י-פרוטקציה ,קשרים ,חוסר צדק , איפה ואיפה ,הוא בסיס קיומה של ארצנו . בלוף הפטריוטיות ו או הסולדריות היהודית מתגלים אט אט ויובילו לצערנו ואול גם בצדק לאובדן המדינה

 •  
  י.
  • 09:57
  • 19.09.10

  בזכות המילואימניקים הפקיד בקריה יכול להגיע לעבודה ולא לעשות כלום.

116
n
 • 11:46
 • 18.09.10

בעסקאות הגדולות כמו רכב זה משתלם אם בדיוק יש הנחה כשצריך רכב, אבל השאר זה עבודה בעיניים ההורים שלי קנו מטבח, חשבו לנצל קרוב משפחה בשביל חבר ובסוף קיבלו את אותה הנחה בלי. 17% הנחה בסופר זה בסופר הכי יקר, אפשר לקנות יותר בזול בסופר על יד במבצע חבר המוכר קודם מעלה מחיר ואז מזה עושה מבצע בדלק, ההנחה היא ממחיר מלא עם שרות מלא, תעשו you ותתדלקו לבד ותקבלו אותו המחיר בהצגות, מסטרקרד נותן לרוב את אותן ההנחות כל מה שחבר עושה זה לחסוך קצת להתמקח אבל ברוב המקרים גם אזרח מהשורה יכול לקבל את אותם המחירים אם הוא קצת משקיע

115
לא חבר
 • 10:37
 • 18.09.10

אם חבר אינו ארגון פשע אז הוא לפחות ארגון נוכלות. אנשים שקרה להם להיות בקבע שנים מעטות, או לאיזה זמן עובדי צה"ל, מוסד, שב"כ ושאר ירקות, עד שעברו חיש מהר ל"אזרחות", כאלה שהם לאו דווקא מאיר הר ציונים, הפכו להיות לורדים אצילים כחולי דם לעולמי עד ומלבד הפנסיות המטורפות שלהם כבר מתחילת שנות הארבעים לחייהם, זוכים להנחות ששוות חצאי משכורות של אלה שלא "חברים" ב"חבר". אלה שמים בעיס את האצולה הישנה, חברי אגד ומקבלי המשכורות בחברת החשמל. בכוונה לא אמרתי עובדי חברת החשמל.

114
יצאתי משירות קבע ושמח על זה
 • 13:25
 • 18.09.10

כולם פה יוצאים נגד הצבא אבל בסופו של דבר הסינון בצבא הוא נמוך מאוד, רוב האנשים יכולים לחתום קבע, אז אם כל כך טוב בקבע למה לא חתמתם? קל להתלונן מבחוץ, בסופו של דבר קבע זה לא להיט וטוב מאוד באזרחות. די כבר להתלונן, תהנו ממה שיש לכם.

113
ענת
 • 09:59
 • 18.09.10

בגלל שיש כמה עובדים במדינה שמקבלים רכבים בליסינג מהעבודה שאר האנשים במדינה שהם הרוב צריכים לשלם יותר על רכבים חדשים בגלל שיבואני הרכב דואגים להעלות את המחירים לצרכנים הפרטיים כדי שמלאי הרכבים של חברות הליסינג יהיה שווה הרבה כסף וגם כדי לפצות על המחירים הנמוכים שחברות הליסינג מקבלות. חרם על יבואנים שמספקים רכב לחברות הליסינג, עכשיו!

 •  
  משלם מס
  • 21:07
  • 18.09.10

  אני מקבל רכב מהמעסיק - ומשלם על זה מס. אני מוגבל בבחירת הדגם, והיבואן בדרך כלל מקצה לחברות ההחכרה את רמת האבזור הנמוכה ביותר. בניגוד למה שרבים טוענים, מחיר המכוניות בארץ גבוה לא בגלל מס, אלא בשל העידר תחרות בין יבואנים. לבעלי הון אלה ואחרים יש בלעדיות על יבוא מכוניות של יצרנים מסוימים, והיבואן יכול לנקוב מחיר כראות עיניו - הרי מי שרוצה את המכונית הזאת חייב לקנות אצלו. קפיטליזם עריץ במיטבו.

 •  
  מיכאל ב
  • 09:48
  • 19.09.10

  אף אחד לא מסבסד שום דבר ! מי שיש לו רכב ליסינג משלם על זה מיסים כבדים , בניגוד למשל לעצמאיים שהוצאות רכב מוכרות להם באופן חלקי או מלא.

112
מינימליסט צרכני
 • 09:43
 • 18.09.10

אין ארוחות חינם, ומאחורי כל הטבה, אטרקטיבית ככל שתיראה, יש מחיר. כמו כל כרטיס מועדון, המטרה היא לקבוע את דפוסי הצרכנות של החברים ולייצר עבורם "צרכים". למשל: אני בטוח שאנשי חבר מפטפטים יותר בסלולרי, רוכשים יותר מכשירי חשמל בזבזניים באנרגיה ומזיקים לסביבה, ומתפתים בקלות לצרוך מזון תעשייתי ברשתות המזון הגדולות שאחר כך עולה להם בבריאות. עוד דוגמה: מי היה באמת רוצה לגור במתחם שכולו אנשים עם עבר (או הווה) צבאי? ומי שבאמת מחפש הנחות-קודם כל כדאי לבדוק אם באמת צריכים את המוצר. ברוב המקרים-לא, ואז ההנחה היא של 100%, ואפילו יותר-כי סובלים מפחות נזקים. אם בכל זאת צריך לקנות, סקר שוק ומחקר מקדים יעשו את העבודה.

108
אזרח
 • 08:02
 • 18.09.10

למה אנחנו צריכים לספוק מחירים גבוהים כדי שפקידים במדים (לא מדבר על קרביים) יקנו משקפי שמש או פלסמה בהנחה ? ככל שעובר הזמן, החיים בארץ מעיקים יותר ויותר.

107
 • 06:09
 • 18.09.10

וגם שלכל איש "חבר" יהיה עבד מבין אלה שלא שירתו או משרתים בקבע. שיבוא אליו הביתה לשעתיים כל יום וינקה ויבשל. זה יותר יעיל מאשר לעשות את זה דרך תשלומי מיסים וסבסוד

106
מילואימניק
 • 06:09
 • 18.09.10

כל אחד יכול להצטרף למועדון צרכנות שמתאים לו. מי שעובד לפרנסתו - שיקבל הטבות. למה לא? רק בישראל קיים מגזר שלם של אוכלי חינם, שאינם תורמים דבר לחברה הישראלית, שמקבל הנחות ומתנות (קיצבאות) על חשבון משלם המיסים: החרדים.

 •  
  • 15:58
  • 18.09.10

  מבחינת מופעים ותרבות ארגון המורים נותן את אותן הנחות, וגם ארגון עובדי המדינה (נראה לי שקוראים לו "אות"). לגבי רכב ודלק- אפשר להשיג את ההנחה הזו וטובה יותר בלי שום ארגון וה-17% זה רק מהסופר הכי יקר, כשבסופר הזול לפעמים יותר משתלם בלי ההנחה הזו. בקיצור, לא יודעת מה המניע של הכתבה, אבל זה לא "לחשוף את האמת" או משהו. נשמע שלכתבת יש אג'נדה נגד משרתי קבע, לא?

105
משה
 • 07:01
 • 18.09.10

הלואי על עובדי חברת חשמל תנאים כאלו.

104
רוני
 • 23:32
 • 17.09.10

אני מתדלק בסד"ש (35 אג הנחה ועוד 1.5% בתשלום בכרטיס אשראי) 9 אג' פחות מחבר וללא מועדון אני קונה אצל רמי לוי (5% זול מסופר דיל) לאנשי חבר הנחה של 5% בלבד בסופר דיל. ביתי קנתה דירה בנתניה מזרח, באותו זמן הקבלן מכר בניין אחד מתוך 4 לאנשי חבר, הם הגרילו את הדירות ביתי שילמה 3% יותר ובחרה את המיקום והקומה שרצתה. היום שווי הדירות בבניין "חבר" נמוך ב10% בדירות בבנינים אחרים, למה? הדירות כולן מושכרות וכשהדיירים אינם הבעלים הבניין מתדרדר.

103
פליקס
 • 21:30
 • 17.09.10

מה אני צריך ״ חבר״ לקנות יונדאי או קאיה עם הנחה לא היתי לוקח אותם בחינם אוטו זבל . איכס קנאים כלומניקים .! אנשי קבע שמרוויחים טוב הם צריכים להיות בחזית רמת סיכון א פלוס כל אנשי קירייה לא מרוויחים יותר מ5-6 שכר קקה תנו להם לחיות בשקט כמו שהם נותנים לנו

101
 • 20:29
 • 17.09.10

אבל כמעט ואינה משתמשת בהטבות שלהם, היום ניתן את רוב ההטבות להשיג בקלות בדרכים אחרות ופשוטות, והיא משלמת 47 ש"ח לחודש, אין מה להשוות עם חבר, נכון שזה לא מסובסד ע"י המדינה, אבל אני מופתעת שהתסתדרות המורים, עם כוח הקניה שלה לא משיגה תנאים יותר טובים בשיחות לסלולר ושאר התחומים, מאכזב ביותר.

100
מטפלת בתינוק
 • 19:51
 • 17.09.10
99
נחמן
 • 18:50
 • 17.09.10

ממש כמו בפוליטיקה הישראלית לפיה ציבור מסוים מנצל את כוחו האלקטורלי לטובת תקציבים ומשאבים בלי יחס לחלקו באוכלוסיה , כך הועתקה השיטה לצרכנות לפיה ציבור מסויים זוכה להנחות ע"ח השאר. קוראים לזה הקצאת משאבים עפ"י אילוצים פוליטיים.

98
עוכר ישראל
 • 17:15
 • 17.09.10

ראו למטה כמה טוקבקים תוקפים את הכתבה בשם "אהבת ישראל"... "הגנה על המולדת" ועוד ועוד. ומי שתומך בכתבה הוא מיד "עוכר ישראל". איזה יופי שאפשר להתחבא מאחורי הסיסמאות האלה ואז ללכת לשלוש שעות לפתוח שולחן בג'יראף באבן גבירול ולחזור לקריה לעוד מצופה אחד, ללכת להסתפר בחינם אצל הספר הצבאי של הקריה, ללכת עם התלושים לעזריאלי ולקנות "ביגוד ספורט", לסוע הביתה במכונית הליסינג שקיבלו מצה"ל, ובאופן כללי לצחוק על כל מי שעובד כמו חמור במדינה הזו ומשלם מיסים כמו חמור והולך למילואים כמו חמור והפנסיה שלו היא עלה נידף ברוח.

97
נדפקתי
 • 19:07
 • 17.09.10

כאשר למועדון חבר מוכרים יונדאי בהנחה של 10%, אני כאדם שאינו מקבל את ההנחה נדפק. קניתי פעם אחת והבנתי. לא אקנה שוב.

96
האמת הכלכלית הפוכה
 • 17:26
 • 17.09.10

בזכות חבר יכול היצרן ליצר כמויות גדולות יותר ובזול יותר. הוא לא מפסיד על חבר. לדוגמה: אם לא היה חבר בתי המלון היו בתפוסה נמוכה יותר ואז המחיר לצרכן היה גבוה יותר. בנוסף, הנחות לחבר תורמות לירידה באינפלציה. וזה טוב לכולם, גם לבעלי המשכנתאות שלא מחבר.

95
חייל וחיילת
 • 17:20
 • 17.09.10

או שיסגור אותם.

94
92
לבריאות לאניש הקרייה
 • 16:48
 • 17.09.10
91
איש קבע
 • 11:59
 • 17.09.10

אני לא מבין למה אתם מתלוננים. השרות בקבע הינו על בסיס התנדבותי, כל אחד ואחת מכם מוזמן לשרת בקבע. כל אחד עושה את שיקוליו, אני בחרתי להשאר בקבע, רובכם כנראה שלא. אני מתקשה להבין מה הרעיון של הכתבה והכותרת המעוותת שלה שההנחות בחבר הן ען חשבון שאר הצרכנים. ברור שכשמרכזים כוח קניה גדול, תהיה הנחה ברכישת כל מוצר ע"י כל אחד. אשמח לקבל התייחסויות...

 •  
  איש קבע
  • 14:45
  • 17.09.10

  זו צורה לגיטימית למשוך אנשים לשרות צבאי בקבע. כל אחד עושה את בחירותיו משיקולים שונים. כשאני עושה תורנויות, יוצא לאבט"שים או כל פעילות מבצעית אחרת מישהו משלם לי על זה ?

 •  
  המסביר לצרכן
  • 13:57
  • 17.09.10

  לא קנטרנות ולא נעלים, דב מרקר סוף סוף שם את הדברים על שולחן. "המחירים המסובסדים של אנשי חונטת "חבר" "מגולגלים ליתר הצרכנים", משמע, אם אתה קונה במחיר מסובסד, זה אומר שאני משלם יותר על אותו מוצר כי המוכר חייב לגלגל את ההפרש על מישהו. מה לא ברור בזה?

 •  
  סון
  • 15:53
  • 17.09.10

  התכוונת שאתה עושה תורנויות במסעדות ליד הקריה

 •  
  יוסי
  • 04:33
  • 18.09.10

  טמבל, איזה סיבסוד בראש שלך? הרווח הכולל שווה לרווח ממוצר בודד (תרומה) כפול הכמות. כלומר, אפשר ללכת על מתח רווחים נמוך ושוק גדול ואפשר ההפך. ובלי שום קשר לחבר או לכל ארגון אחר, המחיריים הם מחירי שוק. כלומר, בית העסק יגבה את המחיר שאתה מוכן לשלם. ועכשיו, לך להתכונן למועד ב׳.

 •  
  Zad
  • 09:00
  • 18.09.10

  סבסוד איננו הנחה! בסיבסוד גוף אחר משלם את עלות ההנחה. כלומר שבמקרה של חבר או ארגון צרכני גדול אחר ההנחה ניתנת עקב המכירה המסיבית! דומה הדבר לצרכן פרטי שקונה 5 חולצות בבת אחת ומקבל הנחה ואין הדבר מעלה את מחיר החולצה הבסיסי למי שקונה רק חולצה אחת! דוגמא נוספת..יתכן שמכוניות קיאה לא היו נמכרות בכמויות כאלה אלמלא ההנחה שמביאה קונים רבים שאחרת לא היו קונים קאיה בכלל. לסיכום אלה כוחות השוק שקובעים את המחירים ומה לעשות מי שקונה בכמויות משלם פחות..

 •  
90
יורם
 • 15:50
 • 17.09.10

גם כך אנשי הקובע הם ברובם אוכלי חינם (למעט הקרביים, שהם 20% מהצבא)

 •  
  מרק, איש מחשבים בקבע
  • 16:15
  • 18.09.10

  אני עתודאי. משרת בקבע. מרוויח חצי מכמה שאני הייתי מרוויח בחוץ. זה המינימום שצבא יכול לתת לי כדי להקטין את הפער. ויש עוד רבים כמוני. לפני שאתה מכליל תסתכל על התמונה המלאה. יש גם חסרונות רבים בחבר, כמו למשל ביטוח חיים שאני משלם עליו כפליים והוא לא שווה כלום (לא יכול לבטל ולא יכול אפילו לראות את הפוליסה).

89
רק חבר
 • 16:24
 • 17.09.10

אני כל כך מבסוט מהם!!!!

88
כסף קטן
 • 15:32
 • 17.09.10

רס"ר בדפוס הצבאי .. אתם קולטים את הטימטום? ואנחנו צריכים לממן לו את הפנסיה? חבר זה גרושים - שם נמצא הכסף הגדול (נחמן שי וכדומה)

87
מוטי מירושלים
 • 16:20
 • 17.09.10

משיג דברים דומים, אמנם הנחה יותר נמוכה ובפחות תחומים אבל מי שלא נמצא בועד או ארגון חושב שהמציאו כאן את אמריקה לעצמאים אולי אין התארגנות לכל השכירים,יש ולמי שאין שידאג לכך במקום העבודה שלו במקום ללכלך ולקנא ערב יום כיפור תלמדו לפרגן אשלח את הועד שלי ללמד מחבר איך עושים את העבודה כמו שצריך

86
איש קבע
 • 16:13
 • 17.09.10

אני איש קבע (בשנתי הרביעית והאחרונה), מעוניין קצת להוציא את הרוח ממפרשי הכתבה: 1. כשאפרוש מהשירות בעוד כמה חודשים, לפני גיל 30, אקבל פיצויים, אך מכיוון שאני זכאי לפנסיה תקציבית (המקוללת), ואפרוש לפני גיל פרישה, לא אהיה זכאי אפילו לדקת ותק וכל זכויותי יאבדו. ואני לא יכול לעבור לפנסיה צוברת (כמדומני שפנו לבג"צ בנושא). 2. אני וחבריי לשירות לא יכולים להתאגד, להפגין או לשבות. 3. ההפרש בין המשכורת שלי לזו של חבריי האזרחים יותר גבוה משווי ההטבות של חבר, כך שהם לא צריכים לקנא בי. בסוף החודש הם מרוויחים יותר ממני. 4. מעבר לשבועות או חודשי המילואים שחבריי האזרחים עושים בשנה (והם עושים), הם לא צריכים לשמור על בסיסים, לשמור על התנחלויות, לקבל תלונות על גילוח ותספורת, ונעליים לא מצוחצחות וכיו"ב. תנאי העבודה של חבריי האזרחים יותר נוחים משלי. בשורה התחתונה, אני מעדיף להשתחרר בתום החוזה שלי, ולהפסיד את הכסף שחבר חוסכים לי כל שנה. מי שרוצה מוזמן להתחלף איתי ולהתגייס!

85
אלעד
 • 14:47
 • 17.09.10

לפני שנתיים הפסקתי את המינוי לארץ הסיבה המדיניות הבלתי נסבלת של העיתון להלחם בצה"ל ובאנשי צבא הקבע. לתחנונים של אנשי המכירות של הארץ הסברתי שאין לי שום חשק לסבסד עיתון שנלחם בי ובמשפחתי. סיפור אמיתי הבן שלי בחבר משרת בקבע ומביא 6000 שקל הביתה - מהנדס שעובד 12 שעות כולל שבוע בשנה שמירות בשטחים חברה של בייתי מביאה 6500 שקל בעבודת מזכירות אז נגד ממי אתם מסיתים שם בעיתון הארץ נגד תשובה ודנקנר או נגד הבן שלי פשוט עיתון מביש . המלצתי כבר לחבר להודיע על חרם צרכני על הארץ מקוה שיתעשתו

83
חיים
 • 15:45
 • 17.09.10

חבר איננו יחיד הוט,תעשיהאוירית וכדומה לא שונים בצורת ההתנהלות

82
שם טוב מתגובה 76
 • 14:46
 • 17.09.10

למה אתם לא מספרים על מבצעי ההנחות שמקבלים ועדי עובדים במשק? למה מפריע לכם דווקא ההנחות שמקבלים אנשי הקבע שמאוגדים בגוף גדול ששווה לעשות איתו עסקים? האם רולניק ושוקן פנו לחברות גדולות במשק והציעו להם לעשות עסקים עם וועד העובדים שלהם?

81
נועם
 • 14:58
 • 17.09.10

ואני דווקא מפרגן לאנשי כוחות הביטחון באשר הם. למה כשמדובר בהתאגדות של עובדי בנק, הי-טק, שוק ההון, תעשייה אוירת, חברת חשמל, אגד וכו' וכו' זה בסדר. אבל אנשי קבע? מה פתאום. תפיסת עולם פתטית. בשעה שאנו קוראים את דברי הבלע - אלפי אנשי קבע וכוחות הביטחון נשארים בבסיסים, מחנות, תחנות המשטרה - כדי שטוקבקיסטים יוכלו ללכלך. ואין לאנשים שבמשמרת תוספת במשכורת על זה שאינם בחג עם משפחתם.

80
הרצל ההוזה
 • 14:32
 • 17.09.10

הנחות דומות יש גם לחברי מועדונים אחרים - כמו הסתדרות המורים, קרנות השוטרים, יש גם להנדסאים וכדומה. תכנסו לאתרים של חברות האשראי ותגלו כמה ארגונים מקבלים אצלם הנחות. לגופו של עניין - אני חושב שחבר עדיין לא עושה מספיק שכן הם, כמו כל גוף אחר במדינה, מזניחים את הפריפריות. אז - שיחיו הקנאים וימשיכו לקנא......

79
שם טוב
 • 14:11
 • 17.09.10

כל חברה גדולה תשמח לעשות עסקים את גוף שיוכל לה הרבה קליינטים וחבר הוא גוף כזה. זה אלף בית של כלכלה, וגם בעל הבסטה ישמח למכור לכם בהנחה אם תקנו ממנו שלוש חולצות במקום חולצה אחת. בקיצור במקום ליילל, לכו ותתאגדו וגם אתם תוכלו לקבל הנחות. את השנאה החולנית כלפי משרתי הקבע תשאירו לחבר'ה מרחוב שוקן.

78
עצמאי שמשלם יותר מידי
 • 13:47
 • 17.09.10

ונראה מישהו נוגע לחברי החונטה בתנאים... גדודי אוכלי החינם יעו על הכנסת...

76
sam
 • 15:07
 • 17.09.10

אני נכה צהל וגם בחבר לא רשום שגם נכי צהל וגם אז מה אם יש הנחות מה עם הצרכניות של התעשיה האוירים וחברת החשמל ועוד כמה שכחתם ?????? ויש עוד הרבה

75
אלי
 • 14:37
 • 17.09.10

על כל הנחה מתקבלת הנחה נוספת שנכנסת לקופת חבר . מהקבלנים, יבואני הרכב ,הרשתות ועוד. ההנחה לחברים יכלה להיות גדולה יותר . מעניין כמה שחיתות יש גם בתוך הארגון הזה....

74
חרא-לי
 • 13:39
 • 17.09.10

צריכים לפרסם יותר פרטים על חברות המעניקות הנחות לא סבירות. ולהקים ארגון שילחם ויחרים חברות הנותנות את ההנחות המפליגות והמפלות

73
אוכל חינם וטוב לו
 • 13:21
 • 17.09.10

הציבור המאוס ביותר.

72
איש קבע פעיל
 • 14:43
 • 17.09.10

אני איש קבע מזה 6 שנים ותאמינו לי שזה שטויות כל ההנחות האלה. בממוצע אני חוסך בחודש בקניות שוטפות לפי פירוט כרטיס אשראי בסביבות 15 ש"ח.נכון שיש גם 17% הנחה ברשתות מזון, אך מנסיון אלה רשתות לא זולות וניתן לקנות ברשתות אחרות ולהרוויח יותר מהנחה הזאת. אני מוכן להחזיר 15 ש"ח ואף לשלם לצה"ל עוד תוספת כפולה רק שהמשכורת תחצה את קו משכורת המינימום שאני ועוד רבים כמוני מקבלים. לגבי הנחות ענק בדיור, אני חושב שלמי שיש כסף לקניית דירה חדשה שגם בחבר זה לרוב מעל מיליון ש"ח, לא משנה ההנחה גם אם היא אפילו 100K.

71
יריב
 • 14:44
 • 17.09.10

הכתבה המגמתית הזאת שמנסה בכוח לדחוף אג'נדה מסויימת היא כלכך עיתון הארץ..

70
דניאל
 • 14:13
 • 17.09.10

איפה הטענות בכתבה? ממש כותרת פופוליסטית וחבל- הכתבה לא רעה

69
טומה
 • 14:03
 • 17.09.10

אם שופרסל נותנת להם 17% הנחה אז כל מי שלא ב"חבר" צריך להחרים את שופרסל לאלתר. 17% זה מטורף. זה מדהים. זה מזעזע. וכל רשת אחרת שנותנת להם הנחות בסדרי גודל כאלה אז כנ"ל - להחרים מיד. שמישהו יתן לנו רשימה מלאה.

68
אלי ליבנה
 • 13:07
 • 17.09.10

ראיתי שאני אזרח רגיל ולא דרך "חבר" מופלה לרעה הודעתי לנשיונל גיאוגרפיק על ביטול המנוי שלי אצלם . כל מי שמרגיש מופלה יעשה כמוני. ההנחות יגולגלו גם לאזרחים הרגילים. אלי ליבנה

67
בר לוי
 • 13:15
 • 17.09.10

מגיע להם לאנשי הקבע אין חיי משפחה הם עובדים סביב השעון

65
השפן והצב
 • 12:30
 • 17.09.10

משקעים במניות, שהפסידו, מלינים כעת על משקעי האג"ח, שצברו זכויות טפין טיפין במשך 30 שנה, ועתה הדיעבד הם מבקשים לחלק מחדש את הרווחים. שימו לב שמשקעי מניות שבחרו את בתבונה אינם מלינים על אנשי אג"ח.

64
רונן
 • 12:03
 • 17.09.10

לגדל משפחה בלי אבא בבית, לעבור ממקום למקום רחוק מהמשפחה הגרעינית שלנו, להיות מוגבלים בחופשות, לרכוש עזרה ושירותים בכסף כי בן הזוג לא עוזר. אנחנו דור שני לקבע. ראינו סביבנו בועות הייטק ונדלן שהעשירו חברים שגדלו איתנו ואנחנו נשארנו בחיים הרגילים והקשים לפעמים. עכשיו כשלחלק מהם יש בעיות בגלל מצבים כלכליים משתנים ם מתבכיינים? ממש אחלה נושא לערב יום הכיפורים. עכשיו עינכם צרה גם במי שנמצא פה להגן על האינטרסים של המדינה מתוך ציונות אמיתית? תמצאו לעצמכם עץ חדש, על בארות נפט, דוגמניות, סלבס עם אילי הון קשישים ועוד. דמר חתימה טובה

63
שני
 • 12:11
 • 17.09.10

מאוד יקר בשופרסל. ההנחה מביאה את זה למחיר של חצי-חינם או רשתות זולות אחרות, אבל לא תמיד. יש מוצרים שעדיף לקנות במקום אחר ללא הנחה.

62
ספא מונליז
 • 13:13
 • 17.09.10

ספא מונליז כפר ברוך

61
jak
 • 11:30
 • 17.09.10

של עובדי צה"ל זאת שערוריה שצריכה להפסק

60
חוזה המדינה
 • 13:04
 • 17.09.10

אם אין לך קליקה אתה נידון להיות ממיסכני העם!

59
אבי
 • 12:57
 • 17.09.10

זה רק מראה את יחס המדינההצבא לחיילים שהקריבו את גופם למדינה תתביישו לכם

58
איתן
 • 12:43
 • 17.09.10

לא מדובר כאן ב"מגיע או לא מגיע". אם בית עסק כלשהו מחליט להעניק הנחה ל"חבר" - אין בעיה. אם אני מגיע לבית העסק הזה ויודע שאשלם 5000 ש' יותר מאנשי "חבר", זו צריכה להיות עבורי סיבה לצרוך מוצר מתחרה. לא משנה איך נקרא לזה, "גלגול עלויות" או "אפליה" - בעיני כצרכן זה פסול, ואעדיף את מי שלא נותן את ההנחה ל"חבר". מנגד, ישנו "הוט", שבו אני חבר. לא חזק כמו "חבר", אבל בזכותו גם אני משלם כל חודש כמה שקלים פחות בחשבון כרטיס האשראי. יש עוד קבוצות מגזריות, כמו "אשמורת". גם הם זוכים בהנחות בלתי מבוטלות. רובנו יכולים להימנות עם מועדון לקוחות מגזרי זה או אחר, ולנצל הטבות. ואולי הפרט החשוב ביותר הוא שלעתים השרות הטוב ביותר ניתן ע"י בית עסק שלא מעונין בקבוצות מגזריות, ואם זוכים אצלו להנחות, הן מבוססות על הקשר בינו לביני כלקוח ספציפי.

57
דמרקר - המשיכו כך
 • 12:00
 • 17.09.10
56
מיכאל
 • 11:44
 • 17.09.10

ההנחות שמקבלים מחבר הם דמי החבר שהפנסיונים וגמלאים למיניהם משלמים מכיסם מה עוד שלאנשים הקבע אין ועד עובדים. תחשבו על זה. ודי לקנאה.

55
לא על אלו שתורמים למדינה
 • 11:36
 • 17.09.10
54
בעל עסק
 • 11:41
 • 17.09.10

מפתיע אותי שלא צויינה העובדה החשובה הזו. תחשבו כמה הכנסה היתה למועדון אם גינדי שילמו 1% עמלה למועדון? אני בעל עסק שמשלם 3% מכל עסקה למועדון וזאת בנוסף כמובן להטבה לעמיתים. מדוע זה לא מוזכר בכתבה?

52
מאיר
 • 11:06
 • 17.09.10
51
אפרת
 • 11:23
 • 17.09.10

אשלם כל הון ולא אהיה בקבע

50
אזרח
 • 10:59
 • 17.09.10

ראיתי בסדיר שלי בדיוק מה אנשים קבע עושים וזה כלום אחד גדול. קפה עיתון והביתה. צבא של אוכלי חינם אלק מסכנים את החיים שלהם במיוחד החברה של הקריה של צריפין ושל חצי צבא.

49
יריב
 • 11:49
 • 17.09.10

בניגוד לחבר האגואיסט שחשב איך הוא ירוויח כסף באזרחות, זה שנשאר בקבע תרם בזמן הזה למדינה ובתמורה גם הוא וגם המדינה הרוויחו.

48
50,000 חברים
 • 11:33
 • 17.09.10

כנראה שהגודל קובע.

47
יוסי
 • 11:35
 • 17.09.10

פנסיה בגיל 45 ,הנחות אדירות תקציב מופקע שלא מוצדק בשום אמת מידה. ביבי רוצה שנעבוד עד גיל 67.גם אתם חייבים! בעד קיצוץ תקציב הבטחון ב %30 ובסוף מי נהנה מזה? דביל כמו 36....

46
אקדמאי ומילואימניק
 • 10:52
 • 17.09.10

אני לא יגיע ואני משרת כבר 10 שנים נשבר כבר מהמאפיה של המדינה הזאת ואני ? בקושי גומר את החודש

45
קשקוש...
 • 11:17
 • 17.09.10

כל כרטיס אשראי שופרסל נותן הנחה של 35 אגורות בתחנות פז...

44
רם גורן
 • 09:18
 • 17.09.10

מי שהיה בקניון בשעות העבודה (לא קל כשאתה אדם עובד) ראה שם בטח את המוני אנשי הקבע במדים ששורצים שם. תסתכלו בעזריאלי, קניון רמת אביב וקניון שבעת הכוכבים. זאת אומרת שאוכלי החינם שמסובסדים על-ידינו, לא מחכים אפילו לערב כדי ללכת לקניות ולקפה

 •  
  צבי נגב
  • 11:12
  • 17.09.10

  רוב החיילים שאתה רואה בעזריאלי הם סדירניקים. אז ברור שיש שם גם אנשי קבע, אבל זה הגיוני מאוד שיהיו שם כשרק גשר באורך 40 מטר מפריד בין הקניון ובין הבסיס הגדול והמרכזי בארץ. איש הקבע הממוצע הוא סמג"ד בגדוד בעוטף עזה שנמצא מהצבא מיום ראשון בבוקר עד יום חמישי בלילה (לפעמים עם אפטר פעם אחת בשבוע), סוגר שבת ללא המשפחה שלו אחת ל-3 שבועות ושעות העבודה היומיות שלו הן מ-7:30 בבוקר עד 11:30 בלילה. וכל זה בשביל לשמור על הטוסיק המדושן שלך ושל שאר פותחי העיניים במדינת ישראל. כתבה מיותרת, מתסיסה ומגעילה שנובעת מקנאה ותו לא. ואני לא הייתי שניה בקבע.

 •  
 •  
  חבר בחבר
  • 11:57
  • 17.09.10

  עם על סקטור היה מופיע עם מדים אז ההיתה מדבר אחרת..עוכר ישראל

 •  
  א.א
  • 14:25
  • 17.09.10

  איש הקבע הממוצע הוא פקיד בכיר ולא סמג"ד בגדוד., יוצא כל יום הביתה ( אלא אם כן מצא תרוץ להתחמק גם מזה), מבלה כ שעתיים שלוש בקניות וסיבובים ועובד מתשע עד חמש גג אלא אם כן יש אספת הורים ואז הוא מעדיף לספר שיש לו " דיון" עד 23:00. ובניגוד לך, אני כן יודעת איך נראים חיי משפחה של איש קבע.

43
אחד שהיה בקבע
 • 10:33
 • 17.09.10

אני משלים לו את השכר הם מקבלים כולם פלאפון 7000 שקל בחודש ואין להם הוצאות על אוכל וכל מה שמסביב וזה בנוסף להנחות שהם מקבלים

42
מרים
 • 10:39
 • 17.09.10

וסרמן דואג רק לעצמו 100000 מורים מחכים שמישהו ירים את הכפפה

41
אקדמאי ומילואימניק
 • 10:32
 • 17.09.10

אני לא יגיע ואני משרת כבר 10 שנים נשבר כבר מהמאפיה של המדינה הזאת ואני ? בקושי גומר את החודש

40
דניאל
 • 10:50
 • 17.09.10

חתימה טובה ותודה על השירות שהם עשו למען המדינה. ולמי שיש אפילו קצת קינאה שיחתום קבע.

39
מילואימניק
 • 11:08
 • 17.09.10

ראשית, אין ספק שהמועדון והעומדים בראשו עושים נפלאות למחזיקי הכרטיס ולחברי המועדון. אבל האמת היא שבזמן אמיתי (מלחמה), רבים מהם בכלל בחופש, בחו"ל, מטיילים, ובקיצור לא תורמים ב"מאני טיים". ומי נשאר.. המילואימניקיםה"עמך" שתמיד ישלם את המחיר ה"מלא"

37
שלומית
 • 10:40
 • 17.09.10

אחרי שבעלי פרש מצה"ל הוא עבר בחברת דן ושם ההנחות הרבה יותר משמעותיות. גיסתי עבדה בח' חשמל ושם הרבה יותר עדיף. גם חברי בורסת היהלומים מקבלים הטבות יותר שוות ממה שיש בחבר. לא נראה לי שהמורים מקבלים פחות.

36
איציק
 • 10:42
 • 17.09.10

אם אפשר לנגה אצ הצבא זו כנראה מצווה, אם הייתם בודקים הייתם מוצאים שעובדי הבנקים המורים הקיבוצניקים,עובדי הסוכנות וכל מיני גופים חזקים(אפילו תנועת הצופיO מקבלים ימבה של הנחות שלא לדבר על חכים לשעבר וכל מיששמו מתחיל באלף, כולם זה בסדר,אבל כשמגיע לגימלאי צהל שצריכים להתחיל קריירה בגיל מבוגר( ראו כתבה במרקר היום מה גיל הכניסה והיציאה בהייטק לדוגמא) מזדעזעים אלה ששרתו ואלה שלא שרתו עוד יותר!כל סלב מדומה מקבל הנחה זה בסדר אבל לוחם חס וחלילה! בושה !

35
איש קבע
 • 10:11
 • 17.09.10

סוף סוף יש משהו טוב בשרות הקבע ושורף לכולם הלב. מדינה חופשית . שארגונים מיתאגדו וידאגו לעובדים שלהם. אנחנו קורעים את התחת (לא אוכלים בחינם) ומשלמים לחבר כ"וועד שלנו" אין על חבר תמשכו לתת לנו שרות ברמה גבוהה

34
PAHOT.CO.IL
 • 09:20
 • 17.09.10
33
שלומי
 • 09:57
 • 17.09.10

הלוואי ובכל ארגון היתה התאגדות כזאת טובה

32
ראשון מקבל ראשון נותן-מסכנים
 • 09:49
 • 17.09.10
31
ארמנדו
 • 09:34
 • 17.09.10

גם אני משתייך ל"חבר" וגם אני לא מרוצה כלל מהתנהלות האירגון. כפי הנראה התבלבלו היוצרות ואירגון חבר שם לו למטרה לקדם יחצנות של חברות ובכך אין כל ספק תורם רבות לעלויות המחירים. קחו לדוגמא את הקשר הלא מובן עם חברת הבניה גינדי, כאן אירגון חבר שימש מנוף פרסומי אדיר לחברת גינדי, ואם מישהו חושב שעמיתי חבר נהנו מהנחה כלשהי אזי טעות גדולה בידם. גינדי צוחק כל הדרך אל הבנק וצוחק בגדול על אירגון חבר שחסך לו עלויות פירסום במליוני שקלים. במקום לדאוג לפרט במצרכים הבסיסיים כגון מזון ,חינוך, הוצאות שוטפות לבית ולמשפחה מציעים לנו בכל יום אוטו חדש או דירה במליוני שקלים. ומה אנחנו עמיתי חבר מקבלים מאותם מליונים של שקלים הנכנסים לארגון? קלטת ! וגם את השי הזה אנו ממנים מתשלום דמי חבר חודשיים.

30
אחד מפשוטי העם
 • 09:45
 • 17.09.10

המדינה משמינה את אלה שלא זקוקים לזה ומזניחה רוב התושבים (99אחוז) אשר לא מגויסים לאיגודים החזקים או לא מקושרים לטייקונים. בן גוריון וחבריו מתהפכים בקברותיהם. ישראל הפכה לרפובליקת באננות

29
תבר מועדון חבר
 • 08:38
 • 17.09.10

גם כאחד החבר במועדון אני יכול לומר לכם שחלק מההטבות הן הטבות לכאורה והכתבה עושה עוול עם קוראים תמימים שחושבים שחברי המועדון מקבלים הטבות משמעותיות אותן לא ניתן להשיג מי שאינו חבר במועדון וזה בולשיט. אני כחבר מועדון מנצל מעט הטבות ולעיתים כלל לא שכן שם המשחק הוא צרכנות נבונה ונכונה. כצרכן נבון השגתי הטבות שאנשי חבר לא יכולים להשיג ואף ישלמו יקר יותר אם יפעלו במסגרת המועדון וזה מדובר כששרוכשים ביטוחים, סופי שבוע בבתי מלון רכישות בשופרסל ועוד רבים אחרים. אתן לכם דוגמא קטנה- תנסו לעשות ביטוח צד ג וחובה כפרטיים בגיל 50+ באיחוד סוכנויות ביטוח לעומת חבר איילון ותצפה לכם הפתעה מאוד לא נעימה או תנסו למשל לרכוש מוצרים אצל ספקים הקשורים לחבר ותבקשו הצעה למשל על אותם מוצרים באתר אולסייל וגם כאן תצפה לכם הפתעה. תכנסו לרשת שופרסל ותרכשו מוצרים שוטפים עם תו זהב חבר בהנחה של 17 אחוזים ותכנסו לרשתות אחרות ותרכשו המוצרים במחיר מלא ותגלו הפתעה נוספת או למשל יש לדעת שמבצעים בשופרסל לחברי מועדון שופרסל זולים מאשר תווי הקניה ומי שירכוש בתווי הקניה את המוצרים שבמבצע לא יקבלו הנחה. בקיצור הכל צרכנות נבונה ולא רק כתבות יחצנות.

 •  
  יוסי
  • 08:50
  • 17.09.10

  כללית, דבריך נכונים, מנסיון אישי (לא חבר בחבר). אך יש לסייג: כל עוד מדובר במוצרים בהם התחרות חזקה, הרי שדבריך עומדים במבחן המציאות. אולם מה קורה בחברות שמטבען יוצרות ביניהן קרטל? כמו למשל סוכנויות רכב או מפעילי סלולר. אני לא יכול להשיג הנחה משמעותית על רכב חדש כמו מנויי חבר. אני גם לא יכול להשיג דיל טוב בחברת סלולר. בקניית מוצרי מזון, שם התחרות חזקה, ברור שאני יכול לגבור על מחירים המוצעים בחבר.

 •  
  אריאל
  • 10:17
  • 17.09.10

  אכן,צודק הבחור בכל מילה ומשפט. גם אני בעל כרטיס והכתבה הלכה לצד הקיצון הכל כך לא נכון. פשוט כתבה המנסה לצוד כותרות

 •  
  למשל הדיל של פרטנר
  • 11:56
  • 17.09.10

  הדיל הכי זול של פרטנר הוא 160 ש"ח לחודש. דרך מקום העבודה קיבלתי דיל של 90 ש"ח בחודש שמתאים לי יותר.

 •  
  משה
  • 16:10
  • 17.09.10

  הדיל הכי זול הוא 69 ש"ח על מה אתה מדבר? העיקר מקשקש ובכלל תבדוק כמה אתה משלם על חבילה ולכמה דקות אין לך מושג ירוק בצרכנות עלוב!! לצערי(איני בחבר רק ראיתי המחירים וקינאתי) אין מחירים כאלו בשוק!!

28
זה לא חצי מיליון איש
 • 09:49
 • 17.09.10

שמגלגלים את ההנחה על בני משפחותיהם, אם זה היה רק חצי מיליון , ניחא, אבל מדובר בשליש לפחות מאוכלוסיית המדינה

27
aleks
 • 09:55
 • 17.09.10

זות הטריקים שווקי.אבסורד לגמרי.לצרחן רגיל מירוש עולימ מכירון גבעה מאוד כמה אפשר.החרי נותנים הנחות .שימו לב ב כול מקום אצלנו מכירים עולים ו עולים.35 אג ענחה אז ל צרחן רגיל אסור לתדלק ב תחנה דלק הזותי ו נירה מה קורה.למרות כול הכבוד ל חיילים ש בהמת עוסים פעולות קרבי.ולא ל פקידים ש ישבים כןל יום .

26
גם חסרונות
 • 09:14
 • 17.09.10

אנשי הקבע לא יכולים להתאגד, לא יכולים לדרוש העלאה במשכורת. במידת הצורך כדי לשפר את מצבם הכלכלי עליהם לעזוב את הצבא. כשנגד בגיל 40 מרוויח 4500 ש"ח בחודש, ההטבות משמעותיות בשיקול הכולל.

25
ספק של מועדוני לקוחות
 • 09:17
 • 17.09.10

ממציעים מחיר מחירון , וגוזרים ממנו הנחה כאילו למועדון. אין לאף ספק בעיה למכור את המוצרים במחיר כזה לכל עם ישראל, אבל אם חברי מועדון חבר חושבים שהרוויחו שיבושם להם!! הרי הישראלי לא קונה כי הוא צריך-הוא קונה כי הוא הרוויח :)

24
משה
 • 08:41
 • 17.09.10

זה לגיטימי לחלוטין ולא בא על חשבון אף אחד. הנסיון להציג את חברי חבר כאילו שגורמים לנו לשלם יותר הוא טפשי. כל מקום עבודה, ועד עובדים או מועדון צרכנים גדול יכול להשיג תנאים כאילו. הצרכן הישראלי הוא אידיוט שמוכן לשלם כל מחיר על פלאפון, רכב או דירה. אם כולם יתארגנו בקבוצות רכישה או לחליפין לא יצרכו במחירים מטורפים אזי המחירים ירדו.

23
גנבי מס ברשות החוק!
 • 08:23
 • 17.09.10

בכספי המיסים הם מנהלים הכל ואת כספי דמי המנוי שומרים לעצמם... זה חבר!!

22
 • 08:26
 • 17.09.10

אותי לא הצלחתם להתסיס עם הכתבה הזאת . במילא פראייר מי שקונה רכב חדש בלי קשר לחבר או לא .אני קונה יד 2

21
קוקו
 • 08:28
 • 17.09.10

ממש כמו שממסים את ההוצאה על ליסינג למשל. זה בעצם רווח שהמשתמשים בהטבות מקבלים על סמך שיוכם למקום העבודה! וחוץ מזה, זה רק מראה עד כמה המדינה הזאת היא לא מקום שראוי לחיות בו. צבא שיש לו מדינה. גועל נפש.

20
לא סופר אף עיתונאי
 • 07:49
 • 17.09.10

אפשר לספר את אותו הסיפור כשהפעם הפתיחה תהיה - 2 חברים שרתו יחד בצבא אחד פנה לעבוד כשכיר בסקטור הפרטי והשני הלך לעבוד בסקטור הציבורי ממשלתי. האחד פוטר בגיל 45 ונותר ללא כל זכויות והשני חי טוב על חשבון הקופה הציבורית שמעניקה לו זכויות על חשבון חברו המובטל וכך הלאה והלאה. אז הפיתרון הוא לפגוע בכלל עובדי הסקטור ציבורי ממשלתי כדי לפתור את בעיית האזרחים וזה הרבה יותר מוצדק מלעסוק בסוגיית חבר שהיא סוגייה פרטית לחלוטין של כלכלה חופשית ואין קשר בינה ובין גזילת הקופה הציבורית על ידי מקורבי השילטון ושכיריו.

19
הסדירניק
 • 08:15
 • 17.09.10

כנראה שגם טוקבקיסטים מסבסדים להם על חשבון המיסים שלנו

18
נורית דהן
 • 17:41
 • 16.09.10

איך כל הישראלים קנאים ולא מצליחים לפרגן לאנשי הקבע. מגיע להם ובצדק. אני מאחלת לכולם שיהיו בריאים

17
יגאל (בחבר עד לפני שנתיים)
 • 07:37
 • 17.09.10

הפרסומות בגל"צ (כולל הפקה), אתר אינטרנט, מסופונים למכירת כרטיסים, הכל מ21 ש"ח דמי חבר? האם אין חיילים בסדיר בארגון? האם אין מילואימניקים (פרסומאים למשל)? האם המשרדים שלהם לא יושבים במקרה בתוך מחנה צבאי? הציוד, המחשבים, השרת? לי נראה שדמי החבר ממנים את המנכל וכל השאר על חשבוננו. למה לא פירטו אחוזי מימון ממשרד הבטחון? ארגון הצרכנים של הרופאים, לדוגמא: לא כ"כ גדול אבל סופר איכותי ולא זוכה לשום הטבה שמזכירה את ההטבות של חבר. למה? כי הוא לא מסובסד אלא כלכלי אמיתי.

16
יוסי ב
 • 01:03
 • 17.09.10

אני שמח שזה מה שחבר נותן לצעירים שמתגייסים לקבע, אל תשכחו אלו הילדים של כולנו, המשכורת נמוכה מאד ביחס לשוק אבל לפחות ההנחות,ההטבות וההצעות שלהם בתחום הקניות,המזון,הלואות,ביטוחים,הופעות וכו' כל כך טובות שאני באופן אישי ממליץ לבן שלי להמשיך לחתום קבע, זה עוזר לו להתקיים טוב יותר עם משכורת נמוכה יחסית חוץ מזה שזו גאווה גדולה להשתייך לחבר בשבילו ובשבילנו

 •  
  א
  • 14:06
  • 17.09.10

  שלום לך וחתימה טובה . ראשית, תודה לבנך על העבודה היקרה שהוא עושה . לעניינינו : "משכורת נמוכה" - אף אחד לא מכריח את בנך להשאר בקבע . כנראה שאם הוא נשאר בקבע, הוא עשה זאת מרצונו ומשיקול דעתו .

 •  
  יוסי ב
  • 16:16
  • 17.09.10

  לא ביקשתי כלום מאף אחד הוא לא מתבכיין (דרך אגב הוא בבסיס עכשיו כשאני ואת בבית מתכתבים) ועדיין נשארו אנשים במדינה שחשובים להם ערכים,דוגמא אישית לפקודים,הליכה אחרי מפקדים והכי חשוב תרומה למדינה, זה לא אומר שהוא צריך חוץ מלתת את הנשמה גם להרוויח משכורת מינימום וגם אם כן הוא החליט להישאר ובזכות חבר הוא מבלה כשהוא מגיע, קונה יותר זול בגדים,קנה לעצמו מחשב,ועוד

15
יגאל (בחבר עד לפני שנתיים)
 • 07:40
 • 17.09.10

הפרסומות בגל"צ (כולל הפקה), אתר אינטרנט, מסופונים למכירת כרטיסים, הכל מ21 ש"ח דמי חבר? האם אין חיילים בסדיר בארגון? האם אין מילואימניקים (פרסומאים למשל)? האם המשרדים שלהם לא יושבים במקרה בתוך מחנה צבאי? הציוד, המחשבים, השרת? לי נראה שדמי החבר ממנים את המנכל וכל השאר על חשבוננו. למה לא פירטו אחוזי מימון ממשרד הבטחון? ארגון הצרכנים של הרופאים, לדוגמא: לא כ"כ גדול אבל סופר איכותי ולא זוכה לשום הטבה שמזכירה את ההטבות של חבר. למה? כי הוא לא מסובסד אלא כלכלי אמיתי.

14
אודי
 • 17:54
 • 16.09.10

אני מודה לחבר שצירפו את המגדי"ם והמפ"ים לחלק מהנחות מועדון חבר. מקווה שיצורפו גם שאר המשרתים הפעילים במילואים למועדון . חורה לי שהכתבה ביקורתית כזו כלפי העושים במלאכת הבטחון של כולנו . כול הוועדים הגדולים במשק מעניקים הנחות והטבות. את ההטבה לשופרסל אני יכול לקנות בעבודתי או בארגון המורים בו אשתי חברה . שנה טובה לכול עם ישראל

 •  
  דור
  • 08:09
  • 17.09.10

  46 ימי מילואים הם חודש וחצי שאתה יוצא מהמשרה הרגילה שלך, המון זמן, אבל כנראה שיש לך משרה שלא חייבים לעבוד בה באופן קבוע.

 •  
  איתן
  • 13:05
  • 17.09.10

  מג"דים ומ"פים במילואים מצורפים ל"חבר" - אין בעיה. הבעיה היא מה שקיבלנו אנחנו, בני התמותה הרגילים שעדיין משרתים במילואים. מועדון "בהצדעה", שההטבות שהוא נותן הן בסיס לתכנית הומור (ואם אתרגם את עלון ההנחות ליידיש אוכל להעלות מופע כזה). אני לא משרת במילואים לצורך המועדון, אלא מתוך מחויבות פנימית שלי (מתנדב). "בהצדעה" מיותר בארנק שלי.

 •  
  חייל מילואים
  • 13:10
  • 17.09.10

  בכל שנותיי בשרות חובה, מעט קבע והמון מילואים, ראיתי הרבה מאד פרזיטים בבסיסי צה"ל. אנשים שהעסקתם בשרות היא מעין חסד. הם בהחלט ראויים להנחות של "חבר", כפיצוי על אפסותם. כמובן, יש גם הרבה שאינם פרזיטים.

12
אופטימי
 • 17:34
 • 16.09.10

יודעים לשמור על הזכויות של אנשי שירות הביטחון, ניתן רק לקוות ששאר הארגונים של עובדי הציבור יקחו אותם כדוגמא וימממשו את הכוח הצרכני שלהם

11
סתם מקנאים
 • 16:29
 • 16.09.10

מתגמלים את אנשי הקבע. כל השאר סתם מקנאים

10
שרית מועלם
 • 16:29
 • 16.09.10

גם למורים ולשוטרים לא מפרגנים או רק לכוחות הבטחון שעובדים ימים ולילות לשמור עלינו??

 •  
  איתן
  • 13:14
  • 17.09.10

  למורים יש "אשמורת", לשוטרים יש "קרנות השוטרים" . אלה מועדונים שנותנים הטבות מצוינות, ובזה מדבר כאן, לא בפרגון. פרגון מגיע לכל מי שעושה את מלאכתו כנדרש.

09
נוחי
 • 16:03
 • 16.09.10

סא"ל בן 30 - 35 בקריה שעושה תפקיד פקידותי או מודיעיני למשל מקבל הטבות אבל לוחם בן 35 שקורע את התחת כל מילואים - לא מקבל את הננחות. רבותיי זו אפליה.

 •  
  למה השנאה
  • 08:40
  • 17.09.10

  הלוחם שקורע את התחת במילואים - בחר לא להשאר בקבע. אם היה נשאר בקבע המסלול היה מספק לו לימודים, קדנציות במפקדות. אבל הוא בחר באזרחות ובמילואים - אני מצדיעה לו - אבל לא צריך להשמיץ את זה שבחר בקבע.

 •  
  מילואימניק לשעבר
  • 10:39
  • 17.09.10

  חצי מהצבא הזה מיותר רוב אנשים הקבע באים ליום לשתות קפה במשרד ולשרוף זמן ואנחנו עוד משלמים כסף לדבר הזה בצבא יש את בזבוז התקציב הכי מופרז במדינה וראינו מה הצבא היה שווה במלחמה האחרונה. רוב אנשי הקבע זה גובניקים בלי חתיכת רמת משכל שאם הם יוצאים לאזרחות אף אחד לא מסתכל עליהם זה אנשים שהם הטינופת של הטינופת של החברה הישראלית שנכנסו לארגון ונשארו בו כי זה הכי קל נראה אותם יוצאים החוצה מתמודדים עם החיים הקשים פה במדינה. משרד הביטחון זה הגוף הכי מושחת במדינה במקום לדאוג לרווחה דואגים לשמן מערכת רקובה ולא יעילה כמו הצבא. ולא סתם נולד המשפט איזה צבא מטומטם כי שבאים למילואים רואים את הבלאגן חוגג וגם בסדיר זה אותו דבר אין סדר אין ארגון בגלל שלצבא יש כסף כמו זבל לא בודקים מה הולך חצי מהצבא הזה מיותר וחצי מהכסף שמתבזבז אפשר לחסוך ולהשקיע באזרחים את זה כתב לוחם מפקד ומילואמניק לשעבר.

 •  
  א.א
  • 14:29
  • 17.09.10

  היחידים שמגיע להם מועדון הנחות נרחב אלו חברי ציבור עושי המילואים!!

08
הייתי שם
 • 15:56
 • 16.09.10

המטרה של הבסיס היא שלא יראו שיש עודפים כי אחרת מקצצים להם את התקציב. אז רגע לפני ביקורת הם זורקים אוכל מהמקררים !!!! זה לא ייאמן !!!! המדינה הפכה לכל כך אגואיסטית שהם משתינים על כולנו מהמקפצה.

06
אבל הרבה יותר טוב באזרחות
 • 15:46
 • 16.09.10
05
ארנה
 • 14:51
 • 16.09.10

צריך לפתוח את הספרים של חבר ולבדוק כמה משקיע משרד הבטחון (כלומר משלם המיסים). קשה להאמין שהארגון האגרסיבי הזה מתקיים על דמי החבר ועוד כסף קטן. וכן, זה חייב להיות על חשבון כולנו. למשל: בהרבה מרשתות הבגדים, כגון רנואר - יש 30% הנחה לחבר. הרי ברור ששורת הרווח צריכה להתאזן ממקור אחר

 •  
  כלכלה פשוטה
  • 08:51
  • 17.09.10

  את כל ההנחות שחבר מקבל - כל ועד עובדים יכול לקבל. משווק יודע שהוא חוסך בעלות השיווק. ומקבל צרכנים ממושמעים עם מוסר תשלומים גבוה - שווה לו. זה חוסך לו הרבה עלויות. הנחות דומות אפשר למצוא בכל ועד עובדים. חברה התקשרה לישראכרט ושאלה איך מקבלים כרטיס בלי לשלם דמי מנוי. היו כמה אופציות. זה דורש מודעות. חבר עושים את זה בשביל החברים שלהם. לא כל אנשי חבר קונים מכוניות במבצע, על הדירות בגינדי טענו שהיו הנחותות במתחם. ההנחה של פרטנר היא מאד יקרה, מינימום 160 ש"ח לחודש למכשיר - הרבה יותר ממה שאני מקצה לילד. דרך העבודה קיבלתי בפרטנר דיל הרבה יותר זול. אתמול פרסמו על דילים מדהימים לחגים בחו"ל - זה על חשבונך? לא. למשווקים יש את השיקולים שלהם. תאמין לי זה יותר זול ממה ששיווקו לחבר לאותה תקופה.

04
עובדת לא מדינה
 • 13:11
 • 16.09.10

למרות שאני לא חברה בשום מועדון חברים המקל את חיי. אני חושבת שלאנשים שמקריבים את חייהם למען המדינה במקום להיות בבית (רובם). מגיע יותר

03
עובד מדינה
 • 12:50
 • 16.09.10

וגם לרופאים,למהנדסים,לעורכי הדין ורואי החשבון לשוטרים ,לעובדי המדינה ועוד ועוד בקיצור כולם שייכים למועדון אז למה לעזעזל אין לנו את מה שיש בחבר?? גם אצלנו יש תקציב סבסוד וכוח צרכני גדול כנראה הכל תלוי בניהול המועדון בקיצור הלוואי עליי שאפו לחבר!!!! כנראה כדאי ללמד מהם לארגון שלנו דבר או שניים בצרכנות

01
מניסיון
 • 12:14
 • 16.09.10

מתגמלים את אנשי הביטחון, כולנו צריכים להודות להם!!! המשיכו כך :))

תוכן מקודם
הפופולריות בכללי
הצעות מיוחדות