מה שצבע יכול לעשות: הרווח הנקי של טמבור הסתכם ב-7.7 מ' ש' ברבעון שהסתיים - שוק ההון - TheMarker

מה שצבע יכול לעשות: הרווח הנקי של טמבור הסתכם ב-7.7 מ' ש' ברבעון שהסתיים

גידול של 33% לעומת הרבעון מקביל

חברת טמבור מציגה היום דו"חות חיוביים לרבעון הראשון של 2008. החברה, שמייבאת ומשווקת צבעים וחומרים נלווים, הגדילה את הכנסותיה ב-15% לעומת הרבעון המקביל אשתקד והן הסתכמו ב-157.4 מיליון שקל. טמבור לא התקשתה לתרגם את העלייה בהכנסות לשורה התחתונה, שם מציגה החברה גידול של 33% לעומת הרבעון המקביל. הרווח הנקי מסתכם ב-7.7 מיליון שקל.

נראה שהחלשות הדולר והיורו בתקופה האחרונה דווקא מיטיבה עם טמבור שרוכשת את מרבית חומרי הגלם והמוצרים שלה במטבעות אלו, והכנסותיה הן במטבע מקומי. הרווח התפעולי של החברה הסתכם ב-13.5 מיליון שקל ברבעון הראשון, גידול של 8% לעומת המקביל. במהלך הרבעון האחרון הגדילה טמבור את חלקה בשטח של 32 דונם באזור התעשייה של אשקלון, תמורת 5.9 מיליון שקל ל-30.5% מהשטח. כעת החברה מחזיקה 80.5% מהשטח.

כמו כן, טמבור חתמה בפברואר על הסכם לפיו תרכוש את פעילותה של חברת אבקות דוד, לצורך פיתוח תחום האבקות והרחבת מגוון המוצרים של החברה בתחום התעשייה, בכלל זה צביעת מתכות ואלומיניום וכן להגדלת מחזור המכירות. היקף העסקה מוערך בכ-15-13 מיליון שקל, בתוספת 5% מהרווח התפעולי השנתי של תחום האבקות בחברה בחמש השנים הקרובות. בחודש אפריל התקבל אישור הממונה על ההגבלים העסקיים להסכם זה. במרץ, הודיעה טמבור על רכישת קו ייצור למטרת הקמת מפעל לוחות גבס, בהשקעה משוערת של כ-100 מיליון שקל. החברה צופה כי המפעל יתחיל בייצור בעוד כשנתיים.

בתחילת השנה מונה מיכאל דיין למנכ"ל החברה, ויחד עמו מונה יואב לוי כמשנה למנכ"ל. היום אמר דיין כי " במהלך הרבעון הראשון, ביצעה החברה רכישה אסטרטגיה בתחום אבקות צבע אלקטרוסטטיות והחלה בהקמת מפעל לוחות הגבס מתוך ראייה מערכתית להרחבת סל המוצרים ופעילות החברה בתחומי הצבעים ומוצרי הבניה לגמר".

עקבו אחרינו בטוויטר
עשו לנו לייק וקבלו את מיטב הכתבות ישירות לפייסבוק
הוספת תגובה
תודה על פנייתך, היא תיבדק על ידי המערכת

הקלד את הנושא

הקלד את התגובה

שלח להוספת תגובה בלתי מזוהה לחץ כאן להוספת תגובה מזוהה לחץ כאן
תודה על פנייתך, היא תיבדק על ידי המערכת

הקלד את הנושא

הקלד את התגובה

שלח סגור להוספת תגובה בלתי מזוהה לחץ כאן להוספת תגובה מזוהה לחץ כאן
תודה על פנייתך, היא תיבדק על ידי המערכת
תוכן מקודם
הפופולריות בשוק ההון
הצעות מיוחדות