רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

מעלות הורידה את הדירוג של מבני תעשייה בשל "אתגרי נזילות" - והריבית על האג"ח עלתה

במעלות מעריכים כי למבני תעשיה מקורות זמינים של 1.1 מיליארד שקל, בעוד שסך חובותיה המיועדים לפירעון גבוהים יותר ■ "מבני תעשיה עלולה להמשיך לחלק דיווידנדים, בעוד שפרופיל הנזילות שלה לא תומך בכך"

תגובות

מעלות S&P הודיעה על הורדת דירוג האשראי של מבני תעשייה בדרגה אחת ל- BBB  והשאירה את תחזית הדירוג שלילית.

במעלות מסבירים כי הורדת הדירוג נובעת מ"אתגרי נזילות" של החברה שנובעים מתשלומי חוב גבוהים שעליה לפרוע בשנים הקרובות. מבני תעשייה מבני תעשיה נתונים גרפים עבור מבני תעשיה שער שינוי לאתר Finance   היא חברה בת של כלכלית ירושלים כלכלית ירושלים נתונים גרפים עבור כלכלית ירושלים שער שינוי לאתר Finance   שבשליטת אליעזר פישמן העוסקת בנדל"ן מניב, ביזום ובהקמת מבנים ובניהול פיתוח ותשתית. החברה סיימה את 9 החודשים הראשונים של 2015 בהפסד של כ-55 מיליון שקל. האג"ח של החברה נסחרות בתשואות לפדיון שבין 4.3%-5.6%.

אליעזר פישמן
תומר אפלבאום

בעקבות הפחתת הדירוג דיווחה אתמול מבני תעשייה על תשלום תוספת ריבית בשיעור של 0.25% בגין אגרות החוב בסדרות י"ד מבני תעש אגח יד נתונים גרפים עבור מבני תעש אגח יד שער שינוי לאתר Finance  , ט"ו מבני תעש אגח טו נתונים גרפים עבור מבני תעש אגח טו שער שינוי לאתר Finance  , ט"ז מבני תעש אגח טז נתונים גרפים עבור מבני תעש אגח טז שער שינוי לאתר Finance   ו-י"ז מבני תעש אגח יז נתונים גרפים עבור מבני תעש אגח יז שער שינוי לאתר Finance  . כך, באיגרות החוב מהסדרה הגדולה ביותר (י"ד), שהיקפה כ- 1.6 מיליארד שקל, תעמוד הריבית השנתית המעודכנת, לאחר התוספת, על – 6.85%. בסדרה השנייה (ט"ו) שהיקפה כ-447 מיליון שקל – הריבית השנתית המעודכנת תהיה 6.49%, בסדרות ט"ז ו-י"ז שהיקפן פחות מ-100 מיליון שקל, יעמדו הריביות השנתיות המעודכנות על 6.4% ו-4.45%, בהתאמה.

לפי מעלות, בשנת 2016 מבני תעשייה עומדת בפני עומס פירעונות מצטבר להיקף של כ-1.5 מיליארד שקל. החברה תצטרך לפרוע אג"ח בהיקף של כ-670 מיליון שקל, הלוואות בנקאיות של כ-230 מיליון שקל ואשראי לזמן קצר של כ-625 מיליון שקל המגובה בנדל"ן או פיקדונות. מעלות מעריכה כי מקורותיה של מבני תעשייה לתשלום החוב מגיעים לסך של עד 1.1 מיליארד שקל בלבד.

במעלות מעריכים כי גם אם הנהלת החברה תשלים צעדים שיאפשרו לה לעמוד בהתחייבויותיה, יווצר לחץ נזילות ברבעון האחרון של 2016, בו אמורה מבני תעשיה לפרוע כ-195 מיליון שקל נוספים לבעלי האג"ח. "לדעתנו, גם אם החברה תעמוד בפירעונות בזמן הקצר, מבנה חלויות האג"ח בשנתיים הקרובות יהווה אתגר מתמשך עבורה.

היא תמשיך להיות תלויה במימוש נכסים בסכומים משמעותיים ובקבלת התמורות במועד כדי לשרת את חובותיה", כותבים בחברת הדירוג. "בנוסף, לאור עומס חלויות גבוה בחברת האם, כלכלית ירושלים, אנו מעריכים כי מבני תעשייה עלולה להמשיך לחלק דיבידנדים, כפי שעשתה בשנת 2015, בעוד שלדעתנו פרופיל הנזילות של החברה לא תומך בכך."

הורדת הדירוג חלה גם על סדרות האג"ח של החברה המוחזקת של מבני תעשיה (32%), סויטלנד סויטלנד אגח ב-רמ נתונים גרפים עבור סויטלנד אגח ב-רמ שער שינוי לאתר Finance  . האג"ח של סוויטלנד מובטחות, בין היתר, בערבות מלאה ובלתי תלויה של מבני תעשיה ולפיכך דירוגן נקבע בהתאם אליה.

 

הירשמו עכשיו: הסיפורים החשובים של מגזין TheMarker ישירות למייל
נא להזין כתובת מייל חוקית
ברצוני לקבל ניוזלטרים, מידע שיווקי והטבות


תגובות

דלג על התגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר הארץ

סדר את התגובות

כתבות ראשיות באתר

כתבות שאולי פיספסתם