נראה אתכם מבינים בפנסיה - שוק ההון - TheMarker

נראה אתכם מבינים בפנסיה

עם ישראל שבוי בידי אנשי מקצוע שמקבלים את החלטות הפנסיה עבורו

>> כל מי שחוסך לפנסיה - בעידן חוק פנסיית חובה זה אומר שכולם חוסכים - בוודאי יודע כי הוא זכאי לקבל הטבות מס מהמדינה עבור ההפקדות שלו בחיסכון הפנסיוני עד לתקרת שכר שגבוהה פי ארבעה מהשכר הממוצע במשק. בערך, שכר של 32 אלף שקל בחודש. עם זאת, הטבת המס הזו חלה רק על ההפקדות של המעביד. ההפקדות של העובד מקבלות הטבות מס רק עד תקרה של השכר הממוצע במשק - כ-8,000 שקל בחודש.

כל זה נכון, כמובן, רק אם אתם חוסכים לפנסיה דרך ביטוח מנהלים או קופת גמל. אם אתם חוסכים דרך קרן פנסיה, הרי שתקרת השכר שנהנית מהטבות של המדינה - במקרה זה הטבה של סבסוד התשואה באמצעות הנפקת איגרות חוב מיועדות המבטיחות תשואה גבוהה - היא פעמיים השכר הממוצע במשק, כ-16 אלף שקל בחודש.

כמובן שכל זה אינו רלוונטי לכם אם אתם עצמאים (תקרת שכר של פעמיים השכר הממוצע, כ-16 אלף שקל), וגם אינו רלוונטי לצורך ההפרשות לפיצויי פיטורים. פיצויי פיטורים זאת בכלל סוגיה נפרדת - אף שכספי הפיצויים מהווים שליש מהחיסכון הפנסיוני, הם נקבעים על ידי חוק נפרד (ולא במסגרת חוקי הפנסיה), ולכן התקרה המזכה בהטבות מס מהמדינה בפיצויי פיטורים היא 11 אלף שקל.

אם לא איבדתם אותנו עד שלב זה, אתם זכאים לצל"ש על ההתמדה. רובו המוחלט של הציבור בישראל כנראה כבר איבד מזמן את ידיו ורגליו בסבך שצוין כאן, וזאת כאשר עסקנו בנקודה אחת ויחידה הנוגעת לחיסכון הפנסיוני - תקרות השכר המזכות בהטבות מטעם המדינה.

צאו וחישבו מה היה קורה לו היינו מנסים לפרט באוזניכם את המבנה של הטבות המס (זיכוי, ניכוי), את הזכויות השונות לגבי פיצויי פיטורים (פיצויים רגילים או פיצויים לפי סעיף 14), את התיקון של סעיף 3 לגבי החובה לקבל את הפנסיה כקצבה או כחיסכון הוני או את המורכבות של סעיפי הביטוח המתלווים לחיסכון הפנסיוני - ביטוח אובדן כושר עבודה וביטוח חיים.

אין כל דרך שאדם מן השורה, משכיל ככל שיהיה, יוכל לפלס את דרכו בסבך הבלתי אפשרי ששמו החיסכון הפנסיוני בישראל. אין כל דרך, מה שהופך את הרוב המוחלט של עם ישראל לשבוי בידי אנשי מקצוע שיקבלו את החלטות הפנסיה עבורו. זה לא היה נורא לו פעלו בישראל יועצים פנסיונים מקצועיים ואובייקטיבים, רק שהללו כמעט שאינם קיימים. מספר היועצים הפנסיונים הוא קטן מאוד, בין השאר, משום שהם - שומו שמים - דורשים שכר עבור עבודתם. רק שעם ישראל לא אוהב לשלם עבור ייעוץ פנסיוני. הוא התרגל בנושא הזה לתרבות רעה - תרבות סוכני הביטוח, שמקבלים עבורו את ההחלטות הפנסיוניות, בחינם.

האם העובדה שמעט היועצים הפנסיונים בישראל מצפים לקבל תשלום עבור הייעוץ שלהם, בעוד שגדודי סוכני הביטוח עובדים בחינם, אינה מעוררת שאלה? בהנחה שאין אלכימיה ואין יש מאין, החוסך הנבון צריך היה לחשוד כי סוכני הביטוח אינם באמת עובדים בחינם - הם פשוט מקבלים את התשלום שלהם במקום אחר.

את התשלום הם מקבלים מחברות הביטוח, שאת מוצרי הפנסיה שלהן הם מוכרים לציבור. סוכני הביטוח הם משווקים של חברות הביטוח, ומקבלים את שכרם עבור שיווק. שיווק, לא ייעוץ. הפער בין שני המצבים תהומי: היועץ הפנסיוני מקבל את שכרו מהחוסך, ולכן הוא מחויב רק לטובת החוסך. סוכן הביטוח מקבל את שכרו מחברת הביטוח, ולכן הוא מחויב לטובת חברת הביטוח. אז אמנם בחוק קיימת החובה למתן העצה המיטבית ללקוח (best advice), אבל כאשר הסוכן הוא משווק ולא יועץ - העצה המיטבית שלו תהיה לרוב כפופה לאינטרס שלו כמשווק של חברת הביטוח. בקיצור, זאת לא עצה שניתן לסמוך עליה.

העובדה שענף הפנסיה בישראל נשלט בידי משווקים, המקבלים את שכרם מיצרני החיסכון הפנסיוני, מעמידה את ישראל בפיגור מול העולם. לדברי דן דוברי, יו"ר איגוד המתכננים הפיננסיים בישראל, המגמה העולמית הפוכה לחלוטין: מעבר לחובת נאמנות (fiduciary) ללקוח, שמשמעה איסור מוחלט על קבלת עמלות מיצרני הפנסיה, חוקים כאלה כבר קיימים בבריטניה ובאוסטרליה, ובארה"ב מתחולל כיום מאבק בקונגרס על חקיקה ברוח זו בדיוק.

בעולם כבר הבינו שלא ניתן לשלוח את החוסך הנבוך, שיצטרך לממן את חייו במשך עשרות שנים על סמך החיסכון הפנסיוני שנצבר עבורו, לידיהם של משווקים - משום שהתוצאה תהיה פנסיה לא מיטבית, עד כדי סכנה של עוני בגיל פרישה. הגיע הזמן שגם במדינת ישראל יבינו זאת.

אז אמנם ההבנה חילחלה כבר ב-2005, עם פרסום המלצות ועדת בכר שאחת ממטרותיהן היתה להפוך את הבנקים ליועצים פנסיונים. אלא שההמלצה הזו לא התממשה, והבנקים כמעט שאינם מעניקים ייעוץ פנסיוני. לפיכך, צריך לחזור אל מי שעם ישראל רגילים לעבוד אתו - סוכני הביטוח - ולהפוך אותם ליועצים. משמע, לנתק את סוכנויות הביטוח הגדולות (מנהלי הסדרים) מבעלות חברות הביטוח ולאסור על הסוכנים לקבל את שכרם מחברות הביטוח - או לחייב אותם לקבל עמלה אחידה וזהה מכל חברות הביטוח (כדי לא ליצור העדפה).

אז אמנם יו"ר איגוד המתכננים הפיננסיים מזהיר כי לא מספיק לאסור על קבלת עמלות כדי להפוך סוכן ביטוח ליועץ - צריך בדרך גם לרכוש את הידע המקצועי המתאים; ואמנם הניתוק של סוכני הביטוח מחברות הביטוח יהיה מסובך מאוד בשל מבנה העמלות בענף (משולמות לאורך שנים); ואמנם יהיה דור מדבר של סוכני ביטוח שיתקשה להסתגל וייפלט מהענף; כל הקשיים האלה ממשיים, אבל אם רוצים לדאוג שלעם ישראל תהיה פנסיה, חייבים לבצע זאת.

עקבו אחרינו בטוויטר
עשו לנו לייק וקבלו את מיטב הכתבות ישירות לפייסבוק
הוספת תגובה
תודה על פנייתך, היא תיבדק על ידי המערכת

הקלד את הנושא

הקלד את התגובה

שלח להוספת תגובה בלתי מזוהה לחץ כאן להוספת תגובה מזוהה לחץ כאן
תודה על פנייתך, היא תיבדק על ידי המערכת

הקלד את הנושא

הקלד את התגובה

שלח סגור להוספת תגובה בלתי מזוהה לחץ כאן להוספת תגובה מזוהה לחץ כאן
תודה על פנייתך, היא תיבדק על ידי המערכת
הצג את כל התגובות פתוחות
32
yaron
 • 14:56
 • 29.03.12

נראה לכם באמת? רוב הציבור לצערנו לא מבין איך כמה ומאיפה הוא חוסך לפנסיה, לאחרונה עלתה קצת המודעות לגבי דמי הניהול הגבוהים שמשלמים בעבור כלום (ותסלחו לי) לבנקים, וגם זה עדיין לא מוציא את האנשים (ולא באשמתם) מלנהל את מיטב כספיהם בבנקים. בקיצור לבעלי האומץ ולא רק, חפשו בגוגל תיק השקעות לדוגמא, ותראו איך אפשר לנהל גם לבד, בלי לממן את יועץ הבנק "המהולל".

31
אשר
 • 07:20
 • 29.03.12

מירב היקרה את חושבת שלבנקים אין אינטרס? אז את חיה בסרט או שהבנק משלם לך אני בדרך! של פירסום בכדי שלא תרשמי את מעלליו...

30
בני
 • 14:52
 • 28.03.12

אובייקטיביים ומקצועיים לעומת משווקים ויועצי בנק ברמה ירודה, אך צריך לשלם להם ועם ישראל לא רוצה. חבל.

27
חיים
 • 07:51
 • 27.03.12

Israel Igra
‏posted in חושבים על העתיד: למען החוסכים לפנסיה בישראל‏.

http://www.facebook.com/groups/112037895478096/422769941071555/
‫הפנסיה שלכם נחלקת לשלושה חלקים:
שליש לקחו הסוכנים וחברות הביטוח.
שליש לקחו הטיקונים.
שליש נשאר לכם (לפני מס).
הסבר על השליש הראשון, קראו במאמרה של מירב ארלוזורוב: נראה אתכם מבינים בפנסיה - ‬http://www.themarker.com/markets/1.1671978נראה אתכם מבינים בפנסיה - שוק ההון
www.themarker.com‫עם ישראל שבוי בידי אנשי מקצוע שמקבלים את החלטות הפנסיה עבורו

26
נפ
 • 05:28
 • 27.03.12

הרבה אנשים היו הולכים לקבל ייעוץ,אם רק היו יודעים בוודאות שהם מקבלים ייעוץ אמתי,ולא יועץ שרק רוצה לעשות וי על העמלה שהוא יקבל
קראתי אצלכם שהיועצים בבנקים בדרך כלל ממליצים ללקוח להישאר באותו מקום שממנו הוא הגיע אליהם

25
תוהה
 • 04:47
 • 27.03.12

האם היעוץ בבנקים יהיה (הוא) נקי מאינטרסים ואכן ולטובת הלקוח? מי מפקח על כך? אפשר לוודא זאת?

 •  
  סמי
  • 07:15
  • 27.03.12

  היועץ לא היה בקיא בענייני המיסוי, דבר קריטי למדי. לא היה מוסמך לייעץ לגבי ביטוחי מנהלים (עניין של רגולציה שאולי ישתנה).
  חוץ מזה הוא הזדרז שאמנה אותו לסוכן ורצה שאעביר את הפנסיות לכלל או הראל, ואת קופות הגמל לאלטשולר או פסגות.
  לכאורה, אין לבנקים העדפה, כי עמלת ההפצה קבועה. בפועל, אני מתקשה להאמין שאין כאן ניגוד אינטרסים מאיזשהו סוג

 •  
  דוד
  • 14:56
  • 28.03.12

  מנסיון - ממליץ לך.

 •  
  איתן
  • 19:15
  • 29.03.12

  למדתי מעט מנסיונם של אחרים. פנסיונר ניגש לבנק לייעוץ, ברגע שהוא חותם על ההסכם כל ההטבות שהיו לו בטלות, והבנק גוזר מאותו רגע קופון גם על יתרות שכבר היו בקופות הקשרורת איתו בהסכם הפצה. לאחר זמן מה לומד הפנסיונר שדמי הניהול שהוא משלם עלו. בנו של אותו פנסיונר סיפר לי על כך, והדבר הראשון שיעצתי לו לעשות הוא לגשת עם אביו לבנק ולבטל את ההסכם לאלתר, בלי להקשיב ולו למילה של ה"יועץ". הייעוץ בבנק כלל אינו בחינם: רבע אחוז לשנה מיתרה של פנסיונר אינו ענין של מה בכך.

24
שוני
 • 00:01
 • 27.03.12

טיפול בקרן פנסיה עבור סוכן לא משתלם כלל! הנה לכם סיפור שממחיש עד כמה ההשקעה רבה והצמורה אפסית, פשוט עבודה לחינם, לקוח שלי מרכז כמה קרנות פנסיה אצלי עבור מקומות עבודה בהם הוא מרוויח בין 1300 עד 2500 ש"ח, מעסיק אחד שאצלו הוא משתכר 1300 ש"ח ביקש לפתוח לו קרן פנסיה, העברתי הטפסים ואז המעסיק החליט שהוא חייב לתת לו את הפנסיה שנתיים ולא חודשיים ובא בטענות לחברת הביטוח עלי, טלפונים ועוד טפסים ועוד בירורים, עד שלבסוף פתרנו את הבעיה, ומה העמלה שלי החודשית עבור כל הטרחה הזמן שבוזבז עשרות טלפונים, שקלים בודדים, אז רבותי לא נאה לכם, לכו לגופים הגדולים תבלבלו להם את הראש עם מיליון ואחד דרישות כל יום שני וחמישי ותעזבו אותנו הסוכנים העצמאים בשקט!

23
עבד של הטייקונים
 • 23:37
 • 26.03.12

דרגת החופש היחידה שיש לי זה מי אקבל שירותי גזל, עושק ותספורת.

וועדת בכר היתה האסון הפיינסי הגדול ביותר שקרה לנו, ואת זה חייבים לשנות ודחוף.

מצד שני, אם נשנה מאיפה יהיה כסף לתשובה ולבייב? למי הם יעשו תסופורת?

22
סוכן גאה
 • 22:49
 • 26.03.12

מירב היקרה, אני יותר מאשמח לשינוי שיטת התגמול. אני עובד קשה כדי לתת שירות ללקוחותי ומגיע לי תגמול ראוי ולא עמלה מסכנה. ביום ממוצע אני מבצע 50 פעולות שירות עבור לקוחות (הוצאת אישור מס, פדיונות, עזיבות עבודה, טיפול בתביעות חיים ורכוש, החלפת רכב ועוד ועוד..) מספיק שאגבה סכום צנוע של 60 שח לפני מעמ כדי להרוויח כראוי. תאמיני לי שזה רחוק מהסכומים המשולמים היום. השאלה הגדולה האם את תשלמי לסוכן הביטוח שלך עבור כל פעולה ?אל תטעי לחשוב שהבנק יבצע בחינם, אנו כסוכנים הורגלנו לתת שירות בחינם. הלוואי וישתנה המצב 

20
ירון
 • 21:51
 • 26.03.12

חוץ ממוצרים פנסיונים, הסוכן מטפל גם במתן פתרונות הגנה למבוטחים ובני משםפחותיהם למקרה חסס וחלילה ועל זה בקושי מדברים, סוכן ביטוח מקצועי מטפל בכל ואין לו אינטרס לפגוע בלקוח אלא לתת לו את הפתרונות הביטוחיים הטובים ביותר.
תשואות של חברה מובילה אינם ערובה שמחר הם ימשיכו להוביל, הדרך של חוסך צעיר ארוכה מאוד ולבטח הוא יזדקק הרבה פעמים לבצע שינויים ועם מי קל יותר ליצור קשר, זה הסוכן העצמאי, זה שיבצע שינויים, יעשה בירורים ללקוח, עזיבת עבודה ומה לו.
אז מה עם ישראל מעדיף, יעוץ חד פעמי או איש מקצוע רציני שילווה אותו לאורך כל הדרך.

 •  
  איתן
  • 22:52
  • 26.03.12

  בכל מה שקשור לפנסיה, הסוכן הוא לא יותר מצינור. אני בוחר, והוא נוקב במחיר. בדרך כלל הוא יקר מדי, או שהוא מנסה לפתות אותי להפקיד במה שהוא מעדיף, מה שבדרך כלל לא נראה לי (מה לעשות, גם לי יש ידע). בקרוב אני מתכונן להנחית על הסוכן הפנסיוני שלי ניוד מהקרן שהוא משווק, ויהיה נחמד לראות את צבע פניו מתחלף, לשמוע את המלמולים "לא כדאי לך" ולסבול את הסחבת, אבל בסוף הכל מגיע לאן שאני דורש, עם או בלי התערבות הפיקוח.

 •  
  לאיתן
  • 23:38
  • 26.03.12

  לי כסוכן עצמאי לא משתלם טיפול בפנסיות התגמול נמוך ונדרש לא מעט טיפול בכל הקשור לקרן פנסיה, טפסים בירורים תשלומים שינויים מה לא, כי רק סוכן ביטוח עצמאי ולא סוכנות הסדרים מוכן לטפל בפנסיות חובה שהתגמול הוא אפסי.
  תיק לקוח כולל ביטוח אלמנטרי, ביטוח חיים אבדן כושר עבודה ביטוחי בריאות סיעוד וחסכון ארוך טווח, הטיפול בהם רב והסוכן מלווה את הלקוח.
  אתה חושב שלסוכן שלך זו תהיה מכה שתנייד את הפוליסה, אתה תעבור לקרן אחרת ובעוד זמן מה לקרן אחרת, כי אתה חושב בטעות שרק על תשואות מדובר ודמי ניהול ולא מסתכל על דברים אחרים שהם חשובים ואתה לא מעריך את עבודתו של איש מקצוע.
  היה לי לקוח כזה שקיבל יעוץ ועבר למקום אחר, אפילו לא התאמצתי להחזירו כי אני יודע שהוא ישגע אותי מחר עם בקשה לנייד לקרן פנסיה אחרת ששמע שהיא מניבה תשואה יותר טובה ועוד כמה חודשים ירצה שוב לנייד לקרן אחרת וחוזר חלילה.
  אז אל תחשוב איתן שאתה מפחיד מישהו, תנייד את הפנסיה לסוכן אחר, תשגע אותו כצת ואח"כ תמשיך הלאה לנייד.
  בהצלחה!

 •  
 •  
  איתן
  • 19:35
  • 29.03.12

  סוכן הביטוח האלמנטרי עושה את עבודתו, והוא בוודאי לא רק צינור להעברת הכספים. תיק הביטוח אצלו לא כולל כל מרכיב פנסיוני. לעומת זאת הסוכן הפנסיוני שנבחר ע"י מעסיקי (מה לעשות, כך זה פועל) אינו לטובתי. גם שלושת קודמיו לא פעלו לטובתי. כל ניוד שביצעתי בעשר השנים האחרונות הוכיח את עצמו (כפי שאמרתי גם לי יש ידע, הכולל גם שני תארים טכנולוגיים): התשואה עלתה, דמי הניהול פחתו. דמי ניהול ממש לא חשובים, כל עוד לא צריך לשלם אותם לגופים חסרי יכולת (יש כמה כאלה) שמתגמלים מתווך אחד או שניים בדרך, על חשבוני. בניוד פוליסת ביטוח טיפלתי מול הרוח הנגדית של הסוכן (ומדובר בניוד בתוך אותו תאגיד). כשהופיע בתדפיס תקופתי בקרן פנסיה יתרה שלילית (כן, עד לכאן מגיעים תרגילי ה"מצליח") הסוכן לא נקף אצבע ואני פניתי לפיקוח כדי לתקן את ה"טעות". כאן מדובר בצינור שיש בו לא מעט סתימות. אני מבין לפחות כמו שני המגיבים כאן, ולא רק מדבר אלא גם פועל.

 •  
  ניר
  • 00:50
  • 30.06.12

  רוב סוכני הביטוח מעדיפים בכלל שלא להתעסק עם החיסכון הפנסיוני מכיוון שזהו תחום לא מתגמל המלווה בפיקוח חריף ומדוקדק.
  למרות זאת הם עושים שירות נאמן ללקוחתיהם.

19
כלכלן
 • 21:42
 • 26.03.12

אסף.. אתה טועה באבחנה בין סוכן ביטוח פנסיוני עצמאי בעל רישיון, לבין משווק פנסיוני/מנהל תיק שכיר בסוכנות ביטוח מנהלת הסדרים כמו מבטח-סיימון, שקל, תמורה, אגם לידרים , קלי, שברוב המקרים מטילים על עובד שכיר מטעמם לטפל בלקוח שלהם והוא פועל על פי הנחיות החברה ולא על פי דעתן, גם הלקוח לא שלו .. לכן ההתיחסות שונה. הוא בא למלא מטלות ולא בונה תיק לקוחות עבורו, וזה כל ההבדל ! השינוי שיחול בקרוב יפגע קשות במנהלי ההסדרים ויטיב עם סוכני הביטוח הקשורים ישירות ללקוחות , מתפרנסים ממכירת ביטוח ובעלי אינטרס מובהק להשביע את רצון הלקוח שלא יעבור למתחרה שלהם.. את מנהל ההסדר זה לא מעניין.. הלך עובד? יבוא אחר.

 •  
  אסף
  • 07:49
  • 27.03.12

  לי, כשכיר (ועוד רבים אחרים) אין אופציה לעבוד עם סוכן ביטוח פנסיוני עצמאי. הבוס שלי בחר סוכנות הסדרים ואני מחוייב לעבוד איתה.
  על איזה שינוי אתה מדבר שיפגע במנהלי ההסדרים?
  דרך אגב, איך הממונה על ההגבלים, המפקח על הביטוח ושאר הרגולטורים איפשרו לחברות הביטוח לרכוש את סוכנויות ההסדרים? הרי יש כאן ניגוד עניינים מובהק שפוגע קשות במבוטחים.

18
גלעד
 • 20:36
 • 26.03.12

אני סוכן ביטוח, אעדיף לקבל תשלום מהלקוח כמו עורך דין או רו״ח. אני בטוח שארוויח הרבה יותר. אבל אני מבטיח לכם חגיגית שאף אחד שמגיע לפנסיה עני בגלל ייעוץ פנסיוני לא טוב. תבחנו טוב, היועצים לרוב לא משנים המלצות של סוכני ביטוח.

17
סוכן ביטוח פנסיוני גאה
 • 20:09
 • 26.03.12

אני סוכן ביטוח 20 שנה, מי אמר שהידע שלך עולה עליי? מוכן להתחרות בכל רגע ובכל נושא, למה לי לא מגיע שכר על הידע שלי? כולל ביצוע, טיפול, גביה, תכנון מס בפרישה או עזיבת עבודה, פדיון כספים, תביעות ביטוח. יועצים הם סוכנים שנכשלו בבניחת תיק לקוחות. יעוץ נכון הוא רק כשהיועץ גם מבצע ולוקח אחריות על ההמלצות. התגמול מחברות הביטוח זהה, ההמלצה תבוא מרצון לשמור על הלקוח.תמיד עדיף סוכן מקצוען ולא יועץ אחיתופל שגוזר קופון חד פעמי וכל ההמלצה שלו מסתכמת בהוזלת דמי ניהול.

 •  
  אסף
  • 21:19
  • 26.03.12

  אני לא יודע על מה אתה מדבר. המשווק הפנסיוני במקום העבודה שלי נבחר ע"י מקום העבודה. אין לו שום מחוייבות כלפיי, אולי כלפי מקום העבודה שלי, אבל גם הוא לא שש להחליף סוכנות כי רובן גרועות באותה המידה.
  הסוכנות שייכת לפניקס, ודחפה לכל העובדים פנסיות וביטוחי מנהלים של הפניקס שהן בעלות התשואות הגרועות בענף. גם ההנחה בדמי הניהול לא משמעותית.
  איפה האחריות? איפה המחויבות לשמור על הלקוח?
  שקר, כזב, מרמה והפרת אמונים ושום דבר מעבר לזה.
  יכול להיות שאתה עובד בענף אחר עם לקוחות אחרים, הסדרי הפנסיה בתחום ההייטק דומים למה שכתבתי בהרבה חברות.

16
עמרם בן ישי יועץ פנסיוני
 • 18:54
 • 26.03.12

אני יועץ פנסיוני עצמאי מירושלים, זו האמת, אנשים לא אוהבים לשלם עבור ייעוץ , הם רוצים לקבל את הידע שלי בחינם

14
סוכן ביטוח
 • 18:21
 • 26.03.12

אני אשמח להמיר את הרישיון ליועץ ממילא העמלות בתחום הם בדיחה עצובה אבל לצערי כמו שציינת בכתבה עף ישראל לא אוהב לשלם ייעוץ

13
12
רון
 • 16:50
 • 26.03.12

ההבדל בין היועץ והסוכן הוא הנאמנות ללקוח

11
one
 • 16:28
 • 26.03.12

מסכים לחלוטין. אבל מי יעשה את זה?

10
אשר
 • 15:23
 • 26.03.12

09
מאיר
 • 14:12
 • 26.03.12

יועץ פנסיוני הוא אדם שלמד את המיקצוע. כמו: עיתונאי. רופא.עו"ד ועוד. וכולנו נמצאים בידיו של הרופא,של העו"ד של הרו"ח ונותנים בהם אימוןץ.

לא יתכן שבכל הקשור לפנסיה או לביטוחים אחרים ירדו על האנשים העובדים במיקצוע זה לאחר שלמדו. עברו בחינות וקיבלו רשיון.

יש גבול לדימגוגיה. התחום הפך להיות עבור העוסקים בו הכי זנותי בעולם.

 •  
  אסף
  • 15:13
  • 26.03.12

  אם משווק פנסיוני, עובד בשביל חברת הביטוח, ובנוסף מרוויח מדמי הניהול, מה האינטרס שלו לשווק פנסיה עם תשואות טובות ודמי ניהול נמוכים?

  אם כבר השווית לרופאים, תחשוב שהיית הולך לרופא שמקבל את המשכורת שלו מחברות התרופות, והיה לו אינטרס להפוך אותך לחולה כרוני שנזקק לתרופות יקרות.

08
מירב
 • 13:34
 • 26.03.12

עם ישראל לא אוהב לשלם על השירות שהוא מקבל
הוא אוהב מתנות "חינם"
וחינם כידוע אף פעם לא חינם ואת זה כל אחד יודע לדקלם אבל משום מה אף אחד לא לא מיישם

07
אזרח
 • 11:43
 • 26.03.12

ולביבי ונערי האוצר שחוגגים על כספי הישראלי העובד

06
ישראל זיו
 • 10:50
 • 26.03.12

לבנקים, למשקיעים המוסדיים, לחברות הביטוח, לחברות כרטיסי אשראי - כולם מרוויחים מיליארדים מהבורות הפיננסית של עם ישראל.
האם חובר ההתמצאות שלנו בפיננסים הוא באשמתנו, או שהוא פרי של מדיניות מכוונת ומתוכננת היטב?

05
גל
 • 09:56
 • 26.03.12

04
עמית
 • 09:45
 • 26.03.12

כל מי שלרוע מזלו נתקל אי פעם בסעיפי מס ההכנסה הנוגעים להטבות מס למפקידים בחסכון לפנסיה לא היה יכול שלא להשתומם מדוע הסעיפים סבוכים כל כך. במדינות אחרות, ארה"ב למשל, נוסח הסעיפים האלו פשוט בהרבה, ובקלות היה ניתן לפשט את הסעיפים האלו ולהפוך אותם למובנים לציבור מבלי לפגוע בגובה הטבות או בגובה המס.
מדוע אם כן הסיבוך? דבר אחד ברור - את מי הסיבוך הזה משרת. כל מי שאי פעם חשב להגיש דו"ח באופן עצמאי נתקל בסעיפים האלו ונזקק לשרותיו של רואה חשבון. אפשר רק לנחש שהסעיפים האלו הם תוצר של שתדלנות כזאת או אחרת מצידם של רואי החשבון, וטוב יעשה אם הדבר יחקר.

03
צדוק
 • 08:52
 • 26.03.12

פנסיה זה הונאת פונזי

02
דני
 • 08:32
 • 26.03.12

ההכשרה המקצועית של סוכני הביטוח למסלול יועץ או משווק זהה,מירב היקרה רוב סוכני הביטוח היו שמחים מאוד להיות יועצים,לגזור קופון בלי אחריות,

01
צפנת פענח
 • 07:35
 • 26.03.12

חוששתני כי הוחמצה הפואנטה, הסירבול משרת את חברות הביטוח והיועצים לא פחות אלא יותר מאשר את הסוכנים, יועצים פנסיונים חייבים את פרנסתם לסרבול והכל מיותר וחסר טעם. הנוסחאות חייבות להיות פשוטות ונהירות.

תוכן מקודם
הפופולריות בשוק ההון
הצעות מיוחדות