קרן הנדל"ן המניב ריט 1 תגייס עד 46 מיליון שקל - שוק ההון - TheMarker

קרן הנדל"ן המניב ריט 1 תגייס עד 46 מיליון שקל

הקרן תבצע הרחבה של סדרה ג' הנסחרת כעת בשוק ■ האג"ח נופלת ב-1% במסחר

קרן הנדל"ן ריט 1 בחסות נתוני המסחר המלצות אנליסטים הרשמה לנתונים בזמן אמת חדשות חברה הוסף לתיק אישי   נתונים גרפים עבור ריט 1 לגרף ניתוח טכני ריט 1 דיווחה היום כי בכוונתה לצאת לגיוס חוב בהיקף של עד 46 מיליון שקל. הקרן תבצע הרחבה של סדרת אג"ח ג', שנסחרת כעת בבורסה במח"מ (זמן ממוצע להחזר החוב) של 5.46 שנים, ובתשואה של 3.2%. תמורת הגיוס תשמש להחלפת חוב קיים. בתגובה להודעת החברה יורדת כעת האיגרת במסחר ב-1%.

קרן ריט (Real Estate Investment Trust) היא מכשיר השקעות המאפשר למשקיעים שונים להשתתף באופן לא ישיר בהשקעה בנכסים מניבים. ההשקעה נעשית באמצעות חשיפה לנכסים המוחזקים על ידי הקרן, תוך פיזור הסיכונים הכרוכים בהשקעה בנכס מניב מסוים.

ריט 1, שמנוהלת על ידי שמואל סייד, מחזיקה בנכסים בהיקף של יותר ממיליארד שקל. בעלי העניין העיקריים המחזיקים במניות ריט 1 הינם קבוצת הפניקס (11.1%), דש-איפקס (11.2%), בית ההשקעות פסגות (6.61%) , קרן המנוף KCPS  (כ-6.6%)  וקבוצת מנורה (8.11%).

ריט 1 מתכוונת לבצע הנפקה של 40 מיליון שקל ערך נקוב, אך החברה ציינה כי אם תזכה  לביקושי יתר תגדיל את הגיוס ב-6 מיליון שקל נוספים. הקרן כבר ביצעה הנפקה פרטית של איגרות חוב מהסדרה לפני כחודש בהיקף של כ-30 מיליון שקל. איגרות החוב שיונפקו הינן צמודות (קרן וריבית) ועומדות לפירעון ב-22 תשלומים שאינם שווים. היקף הסדרה, שזכתה לדירוג Aפלוס של S&Pמעלות, הינו 140 מיליון שקל (ערך נקוב).

ההנפקה תיערך בהובלת אקסלנס חיתום, בניהולו של שרון יגר, וישתתפו בה קונצורסיום חתמים הכולל בין השאר את כלל פיננסים חיתום, איפקס חיתום, פועלים אי.בי.אי, לאומי פרטנרס ורוסאריו קפיטל. החתמים יזכו לעמלת הפצה בהיקף של 0.3% מכלל הסכום שיגויס, ואקסלנס צפויה לקבל בנוסף עמלת ריכוז בהיקף של כ-30 אלף שקל.

אין זה מפתיע שריט 1 בחרו את אקסלנס לבצע חיתום, שכן חברת הניהול של קרן הריט, הנקראת "ריט 1 ניהול" נמצאת בשליטה של בית ההשקעות אקסלנס. מנכ"ל אקסלנס, דוד ברוך, מכהן גם כדירקטור בדירקטוריון של ריט 1. יצוין כי הבחירה בחתם שקשור לגוף המנפיק היא תופעה נפוצה בשוק – כך למשל, קבוצת אי.די.בי מבצעת את הנפקותיה דרך כלל חיתום הקשורה אליה; בנק הפועלים – דרך פועלים אי.בי.אי או לאומי בחסות נתוני המסחר המלצות אנליסטים הרשמה לנתונים בזמן אמת חדשות חברה הוסף לתיק אישי   נתונים גרפים עבור לאומי לגרף ניתוח טכני בנק לאומי דרך לאומי פרטנרס – חברת החיתום שבבעלותו.

צילום: עופר וקנין
עקבו אחרינו בטוויטר
עשו לנו לייק וקבלו את מיטב הכתבות ישירות לפייסבוק
הוספת תגובה
תודה על פנייתך, היא תיבדק על ידי המערכת

הקלד את הנושא

הקלד את התגובה

שלח להוספת תגובה בלתי מזוהה לחץ כאן להוספת תגובה מזוהה לחץ כאן
תודה על פנייתך, היא תיבדק על ידי המערכת

הקלד את הנושא

הקלד את התגובה

שלח סגור להוספת תגובה בלתי מזוהה לחץ כאן להוספת תגובה מזוהה לחץ כאן
תודה על פנייתך, היא תיבדק על ידי המערכת
תוכן מקודם
הפופולריות בשוק ההון
הצעות מיוחדות