אי.די.בי שכרה 4 חברות ייעוץ לקראת המיזוג של כור ודסק"ש - שוק ההון - TheMarker

בלעדי // אי.די.בי שכרה 4 חברות ייעוץ לקראת המיזוג של כור ודסק"ש

גיזה זינגר אבן ולאומי פרטנרס ישמשו יועצים למיזוג. אי.די.בי צפויה גם להיעזר בקסלמן פיננסים ויצחק סוארי לצורך הערכת השווי החברות לקראת המיזוג; העלות מוערכת בעשרות אלפי דולרים

נוחי דנקנר
נוחי דנקנר
צילום: מיכל פתאל

>> קבוצת אידיבי אחזקות בחסות נתוני המסחר המלצות אנליסטים הרשמה לנתונים בזמן אמת חדשות חברה הוסף לתיק אישי   נתונים גרפים עבור אידיבי אחזקות לגרף ניתוח טכני אי.די.בי שבשליטת נוחי דנקנר ממשיכה לקדם את מיזוגה של חברת כור בחסות נתוני המסחר המלצות אנליסטים הרשמה לנתונים בזמן אמת חדשות חברה הוסף לתיק אישי   נתונים גרפים עבור כור לגרף ניתוח טכני כור תעשיות לתוך דיסקונט השקעות בחסות נתוני המסחר המלצות אנליסטים הרשמה לנתונים בזמן אמת חדשות חברה הוסף לתיק אישי   נתונים גרפים עבור דיסקונט השקעות לגרף ניתוח טכני דיסקונט השקעות (דסק"ש). המהלך אמור להגדיל את קופת המזומנים של אי.די.בי פיתוח בכ-300-400 מיליון שקל, וכן את סיכויי החברה הממוזגת לחלק דיווידנדים לחברה האם אי.די.בי פיתוח.

ל-TheMarker נודע כי אי.די.בי שכרה לצורך ביצוע המיזוג שתיים מחברות הייעוץ המובילות בתחום - גיזה זינגר אבן ולאומי פרטנרס, שהיא זרוע ההשקעות הריאליות ובנקאות להשקעות של בנק לאומי. עלות השירותים האלו נאמדים בלפחות כמה עשרות אלפי דולרים.

לפי ההערכות, חברת קסלמן פיננסים PWC ומשרד פרופ' יצחק סוארי ושות' יהיו מעורבים בהכנתה של הערכת השווי וחוות דעת הוגנות לכור לצורך ביצוע המיזוג, שיכלול הצעת רכש בידי דסק"ש לבעלי המניות של כור בקרב הציבור (16.7%) ולבעלי המניות של אי.די.בי פיתוח (13.3%). עם זאת, ייתכן שבסופו של דבר ייבחרו מעריכי שווי אחרים.

בתוך כך הותירה אתמול חברת הדירוג S&P מעלות את דירוג האשראי של דסק"ש ברמה של A מינוס עם אופק יציב גם אם המיזוג יצא לפועל. "האפשרות שחברה האם אי.די.בי אחזקות תפעל למיזוג בין דסק"ש לכור עמדה לנגד עינינו בספטמבר 2011, עת הורדנו את הדירוג לחמש חברות המטה של קבוצת אי.די.בי מ-A פלוס ל-A מינוס", ציינו האנליסטים של מעלות.

עוד מציינים במעלות כי "הצעת המיזוג תואמת את תפישתנו המתודולוגית לדירוג חברות המטה של קבוצת אי.די.בי כמקשה אחת לצורך הערכת סיכוני אשראי, מאחר שאנחנו מאמינים כי יכולת הפירעון בטווח הארוך אינה שונה באופן מהותי בין חברות האחזקה השונות במבנה".

"עמדתנו בסוגיה זו נתמכת במאפיינים של מבני השליטה הנוכחיים, המדיניות הפיננסית של הקבוצה, יחד עם החשיבות האסטרטגית של כל חברת מטה לקבוצה ככלל, וכן הזהות ההדוקה המיוחסת לחברות המטה כחלק מקבוצת אי.די.בי".

באי.די.בי סירבו להגיב לידיעה.

עקבו אחרינו בטוויטר
עשו לנו לייק וקבלו את מיטב הכתבות ישירות לפייסבוק
הוספת תגובה
תודה על פנייתך, היא תיבדק על ידי המערכת

הקלד את הנושא

הקלד את התגובה

שלח להוספת תגובה בלתי מזוהה לחץ כאן להוספת תגובה מזוהה לחץ כאן
תודה על פנייתך, היא תיבדק על ידי המערכת

הקלד את הנושא

הקלד את התגובה

שלח סגור להוספת תגובה בלתי מזוהה לחץ כאן להוספת תגובה מזוהה לחץ כאן
תודה על פנייתך, היא תיבדק על ידי המערכת
הצג את כל התגובות פתוחות
04
המנטור.
  • 10:10
  • 16.02.12

כל עוד באירגונך יהיו מאות מקבלי שכר של מאות אלפי שקלים לחודש (עלות לאירגון ),בעוד חוב עתק רובץ על הקבוצה לא תהייה לכם תקומה.זה הזמן לפטר את היחצ"ן (שגורם יותר נזק מתועלת),לשחרר כמחצית הטאלנטים ולשאר לקצץ עשרות אחוזים בשכר כנגד מתן אופציות על הצלחה.זה הזמן למכור כל מה שאפשר במחיר טוב על מנת לשמור על השאר.עוד שני דברים קטנים הראשון לסייע לעובדים ששכרם נמוך(הם יצעידו אותכם להצלחה הבאה בזכות נאמנותם) ולא לפגוע ביקום(בזה אתה מומחה גדול מרובנו,גנדניסט שכמוך...).בהצלחה.

02
גיא
  • 09:24
  • 16.02.12

אה..נכון צריך ידיעת דנקנר יומית

תוכן מקודם
הפופולריות בשוק ההון
הצעות מיוחדות