בדרך לתגלית גז שביעית בישראל: דלק מדווחת על סימני גז בקידוח תנין - שוק ההון - TheMarker

בדרך לתגלית גז שביעית בישראל: דלק מדווחת על סימני גז בקידוח תנין

החברות הודיעו על סימני גז משמעותיים בקידוח שנמצא בים התיכון ■ הסימנים התגלו במהלך בדיקות שבוצעו תוך כדי הקידוח ■ מדובר בבדיקה ראשונית, והשותפות יצטרכו לבצע מבחנים נוספים

דלק קידוחים ואבנר מקבוצת דלק, שבשליטת יצחק תשובה, מדווחות הבוקר על סימני גז משמעותיים שנמצאו בקידוח תנין, הנמצא בים התיכון הישראלי. כאשר יסתיימו הבדיקות ניתן יהיה להכריז על תגלית גז ימית שביעית במדינת ישראל לאחר מארי B, נועה, תמר, דלית, לוויתן ודולפין. אסדת הקידוח הימית האנסקו 5006 הגיעה למקום הקידוח בתחילת דצמבר. סימני הגז התגלו במהלך בדיקות לוגים חשמליים שבוצעו תוך כדי הקידוח. מדובר בבדיקה ראשונית, והשותפות יצטרכו לבצע עוד מבחני לוגים חשמליים במקום, שניתוח תוצאותיהם יקח על פי הערכות כחודשיים ויעיד כמה גז נמצא במקום.

דלק קידוחים יהש בחסות נתוני המסחר המלצות אנליסטים הרשמה לנתונים בזמן אמת חדשות חברה הוסף לתיק אישי   נתונים גרפים עבור דלק קידוחים יהש לגרף ניתוח טכני דלק קידוחים ו אבנר יהש בחסות נתוני המסחר המלצות אנליסטים הרשמה לנתונים בזמן אמת חדשות חברה הוסף לתיק אישי   נתונים גרפים עבור אבנר יהש לגרף ניתוח טכני אבנר מ קבוצת דלק בחסות נתוני המסחר המלצות אנליסטים הרשמה לנתונים בזמן אמת חדשות חברה הוסף לתיק אישי   נתונים גרפים עבור קבוצת דלק לגרף ניתוח טכני קבוצת דלק שבשליטת יצחק תשובה מדווחות הבוקר על סימני גז משמעותיים שנמצאו בקידוח תנין הנמצא בים התיכון הישראלי. כאשר יסתיימו הבדיקות, ניתן יהיה להכריז על תגלית גז ימית שביעית במדינת ישראל לאחר מארי B, נועה, תמר, דלית, לוויתן ודולפין.

יצחק תשובה
יצחק תשובה
צילום: תומר אפלבאום

אסדת הקידוח הימית האנסקו 5006 (לשעבר פרייד נורת' אמריקה) שהגיעה למקום הקידוח בתחילת דצמבר הגיעה לעומק סופי של 5,523 מטר, כולל עומק מים. סימני הגז התגלו במהלך בדיקות לוגים חשמליים שבוצעו תוך כדי הקידוח. מדובר בבדיקה ראשונית, כאשר השותפות יצטרכו עוד לבצע מבחני לוגים חשמליים במקום, שניתוח תוצאותיהם יעיד כמה גז נמצא במקום. על פי הערכות, בתוך חודשיים יפורסם דו"ח הערכת משאבים.

על פי הודעת השותפות, "בשלב זה מבוצעות עבודות ייצוב ושימור של חור הקידוח, וזאת על-מנת לאפשר ביצוע בדיקות נוספות (wireline logging), הכוללות על פי המתוכנן לוגים (בדיקות חשמליות, סייסמיות ומגנטיות) ובדיקות של הרכב הגז הטבעי, הסלעים והנוזלים במאגר". עם זאת, השותפות מציינות כי במקום לא מתוכננים להתבצע מבחני הפקה, שיבוצעו רק בשלבים מתקדמים יותר, אם השותפות יחליטו כי קיימת כדאות כלכלית לפיתוח המאגר.

תנין1 נמצא ברישיון אלון A ובו פוטנציאל ל-1.2 TCF גז טבעי בהסתברות של 62%, ובוצע בו קידוח לשכבת הקרקע הידועה בתור "חולות תמר". המחזיקות ברישיון הן נובל אנרג'י האמריקאית (47%), דלק קידוחים (26.5%) ואבנר (26.5%).

רק בשבוע שעבר הגיעה דלק נדל”ן בחסות נתוני המסחר המלצות אנליסטים הרשמה לנתונים בזמן אמת חדשות חברה הוסף לתיק אישי   נתונים גרפים עבור דלק נדל”ן לגרף ניתוח טכני דלק נדל"ן , חברה אחרת בשליטתו של יצחק תשובה, להסדר חוב עם משקיעיה, המגלם "תספורת" של כ-50%.

עקבו אחרינו בטוויטר
עשו לנו לייק וקבלו את מיטב הכתבות ישירות לפייסבוק
הוספת תגובה
תודה על פנייתך, היא תיבדק על ידי המערכת

הקלד את הנושא

הקלד את התגובה

שלח להוספת תגובה בלתי מזוהה לחץ כאן להוספת תגובה מזוהה לחץ כאן
תודה על פנייתך, היא תיבדק על ידי המערכת

הקלד את הנושא

הקלד את התגובה

שלח סגור להוספת תגובה בלתי מזוהה לחץ כאן להוספת תגובה מזוהה לחץ כאן
תודה על פנייתך, היא תיבדק על ידי המערכת
הצג את כל התגובות פתוחות
13
דוד סםי
 • 10:26
 • 06.02.12

ונראה אם יתנו לו כסף כדי לקדוח.כי הוא יצטרך הרבה כסף.לא לתת לו כסף עד שיחזיר את כספי דלק נדלן..תספורת היא נחלת העבר..עכשיו אם הוא רוצה שישלם חובתיו .טייקון בישראל הוא אולגירך שניהם גנבו נכסי ציבור בחסות הממשלה..

11
הרבה תגליות
 • 21:54
 • 05.02.12

הרבה אויר והבטחות - והרבה שיער קצוץ שאנחנו נחנק אית ו

10
שלו עזרא
 • 21:27
 • 05.02.12

בזכותו יש לאלפי אנשים עבודה בזכותו המוצרים שאנחנו צורכים יעלו לנו זול יותר בזכותו המדינה לא תיצטרך להיתחנן לאנרגיה ממדינות זרות בזכותו למדינה יש חוסן כלכלי להרבה שנים . היה לו את האומץ והסיכון שלקח על עצמו שאם לא היה מוצא גז היה מפסיד את כל הונו. על כל אלא תודה רבה לך יצחק תשובה.

09
גבי
 • 19:00
 • 05.02.12

תשובה רוצה שכל הרווחים מהגז ילכו לכיסו, וכל ההפסדים בדלק נדלן ישולמו ע"י החוסכים והמשקיעים !!!!
הממשלה האימפוטנטית הזאת, יחד עם המוסדיים שותפיו של תשובה, עושים יד אחת להפיל את החובות על חסכונות הציבור !!!
תשובה, חובות יש לשלם במלואם !!! יש לך מילה של כבוד? - תשלם האגחים במלואם, ולא תחזיר רק רבע חוב תוך 16 שנה !!!
ככה הפכת טייקון ?! באי תשלום חובות ?!

06
פיקוח עכשיו!
 • 11:31
 • 05.02.12

04
דן חסכן
 • 09:55
 • 05.02.12

לאחר ששדד אותנו בדלק נדלן תשובה ממשיך להשתמש בכסף שלנו ובמשאבים של המדינה על מנת להעשיר את עצמו ואת המקורבים לו.

וזאת במקום להחזיר את ההלואות שלקח מאיתנו.

אל תתנו גרוש לשודד.

תוכן מקודם
הפופולריות בשוק ההון
הצעות מיוחדות