גוגל ממשיכה להשתלט: הכונן שבענן ינצח - טכנומניאקים - TheMarker

גוגל ממשיכה להשתלט: הכונן שבענן ינצח

גוגל דרייב - כונן ענן שבולע כל מידע דיגיטלי אפשרי

הכירו את המחשב החדש שלכם. הוא לא מתוצרת אף אחת מחברות החומרה שאתם מכירים, לא קניתם אותו בחנות המחשבים הקרובה לביתכם, הוא לא מריץ את מערכת ההפעלה חלונות, אין עליו ציור של תפוח נגוס והוא לא חונה על השולחן במשרד או בחדר העבודה שלכם. למעשה, גם אין לו שם מותג או דגם. הוותיקים מבין הקוראים יכולים לקרוא לו "מיינפריים". כל השאר פשוט מוזמנים לקרוא לו כל אחד על שמו הוא. למחשב של הטכנומניאקים, למשל, קוראים technomaniacs2000@gmail.com.

אה, כן, כדאי שתדעו: היצרנית של המחשב הזה היא בכלל חברת תוכנה. לחברה קוראים גוגל.

פעם, בימיה הראשונים, היתה NY גוגל בחסות נתוני המסחר המלצות אנליסטים הרשמה לנתונים בזמן אמת חדשות חברה הוסף לתיק אישי   נתונים גרפים עבור NY גוגל לגרף ניתוח טכני גוגל מנוע חיפוש באינטרנט. המנוע ידע לקרוא דפים ואתרים, והציג למחפש את התוצאות שמצא בין הדפים שהספיק לסרוק. מכיוון שמנוע החיפוש היה יעיל כל כך, אנשים זנחו את כל מנועי החיפוש האחרים, שכחו מהרגלים ישנים כמו לשמור דפים חשובים בלשונית המועדפים בדפדפן, והחלו להשתמש במנוע הזה כשער כניסה לאינטרנט. הדפדפן נפתח וכל מה שהופיע בו היה חלון חיפוש קטן שממנו אפשר היה להגיע לכל מקום. מכיוון שכך קרה, בוני האתרים הבינו שכדאי להם להתאים את האתרים למה שהמנוע של גוגל יודע לקרוא. ללא ההתאמה הזאת הם לא יהיו קיימים, כי אף אחד לא ימצא אותם.

המנוע לא הפסיק לזחול ולזלול את האינטרנט, אבל עדיין היה רעב. ביום השני הוא זחל וזלל את מאגרי התמונות שבאינטרנט. אבל הוא עדיין היה רעב. ביום השלישי הוא זחל וזלל גם את סרטוני הווידאו, אבל עדיין היה רעב. ביום הרביעי הוא זחל וזלל את תכתובות הדואר האלקטרוני בממשק מייל שהקים. אבל הוא עדיין היה רעב מאוד.

ואז המנוע נתקל במחסום: יש עוד חומרים רבים שאין לו גישה אליהם. הררי המידע האלה טמונים מעבר להישג ידו, בתוך מכשירים שנקראים מחשבים אישיים - בכל מיני כוננים פיסיים שארוזים בקופסאות מתכת ומופעלים על ידי מערכת הפעלה כבדה ומיושנת שנקראת חלונות. בגוגל הגיעו למסקנה שעליהם לשכנע את משתמשי המחשבים לזנוח את הכוננים הישנים ולגרום להם לשמור את כל התכנים באינטרנט במקום במחשב האישי. אלא שכבר היה מי שהגה רעיון דומה: חברת תוכנה מהפכנית שנקראת דרופבוקס.

העיקרון מאחורי החזון של דרופבוקס היה כונן וירטואלי שמאפשר שיתוף קבצים בין מחשבים שונים באופן יעיל, על גבי פלטפורמת הענן. כלומר, כל קובץ שנשמר לכונן הזה הועתק למעשה לשרת מרוחק, שהגישה אליו אפשרית מכל מחשב שמחובר לאינטרנט. זה בדיוק מה שגוגל היתה צריכה, ולשם כך היא הקימה כונן ענן בשם דרייב, "גוגל דרייב". מרגע זה, מנוע החיפוש התחיל לנסוע. הרבה יותר מהר.

חודש עבר מאז שגוגל השיקה את כונן הענן שלה, ואין ספק שמדובר באחד השירותים היותר טובים שלה. העיצוב שלו מינימליסטי, כמיטב המסורת של גוגל, אך העוצמה שלו רבה, והיא מתבהרת כשמשווים אותו לשירותי ענן אחרים, כמו דרופבוקס החלוצי וסקיי-דרייב של מיקרוסופט. היתרון שלו לא מתבטא רק בסנכרון מהיר של הכונן (כלומר קצב שמירה מהיר של הקובץ) ולא בנפח שמוקצה לכל משתמש (5 ג'יגה לעומת 2 ג'יגה בדרופבוקס, אבל 7 ג'יגה בסקיי-דרייב), וגם לא במגבלת הגודל של הקבצים שאפשר להעלות (סקיי-דרייב מוגבל להעלאת קבצים בנפח 300 מגה בלבד, לעומת גוגל דרייב שמאפשר לשמור קבצים ללא מגבלת גודל לפריט בודד).

היתרון העוצמתי של גוגל על פני המתחרים נובע מסיבות אחרות.דבר ראשון, ברשות גוגל נמצאת מערכת ההפעלה הנמכרת ביותר בעולם כיום למכשירים ניידים - האנדרואיד שמותקן במיליוני סמארטפונים וטאבלטים. התפוצה הרחבה של האנדרואיד מקנה לגוגל דרייב יתרון משמעותי על פני דרופבוקס ומיקרוסופט. לכל בעל מכשיר נייד כבר יש חשבון ג'ימייל, כלומר שם משתמש, ולכן הוא יעדיף ככל הנראה את שירותי הענן של גוגל במקום להירשם לנותני שירות אחרים. יתרון נוסף נעוץ בעובדה שהצרכן לא צריך להתקין אפליקציה חיצונית כדי להתחיל להשתמש בשירותי הענן, כך שהשירות יעיל יותר, מסונכרן באופן אמין יותר, ועובד בהתאמה ובסנכרון חלק יותר לעומת המתחרים. אמנם עדיין צריך להוריד את האפליקציה מחנות האפליקציות של גוגל, אך סביר להניח שבדורות הבאים של האנדרואיד יוטמע גוגל דרייב בגרסה הבסיסית בכל המכשירים.

יתרון מכריע נוסף הוא שהכל נשאר תחת קורת גג אחת: כשפותחים קובץ קיים מתוך כונן הענן של גוגל, אין צורך בתוכנות נפרדות. הקבצים נפתחים, נערכים ונשמרים אוטומטית בתוך העולם של גוגל. אמנם קובצי מוזיקה, תמונות וסרטים אפשר לפתוח גם בתוך דרופבוקס, אך בכל הקשור לקובצי טקסט - רק גוגל נותנת מענה שלם ומובנה. בנוסף, מתוך הכונן עצמו (שמבוסס על גוגל דוקס) אפשר ליצור קובצי טקסט או גיליונות אלקטרוניים, כך שאין צורך למשל לפתוח מסמך וורד ולשמור אותו בכונן הענן כמו בדרופבוקס. אמנם אפשר לעשות זאת גם בסקיי-דרייב של מיקרוסופט, אבל כשמרבית המכשירים הניידים הנמכרים הם אנדרואידים (מיקרוסופט לא משקיעה באפליקציה של סקיי-דרייב לאנדרואיד) - הדרייב נותן מענה מושלם.

בעולם שבו המחשוב נהפך לנייד ולקל, בעולם שבו הטאבלטים מחליפים בהדרגה את המחשבים הניידים, בעולם שבו קבצים מסוגים שונים נפתחים, מעובדים ונשמרים בפלטפורמות שונות (טקסט שנפתח במחשב אפשר לערוך מהטאבלט בבית קפה ולהמשיך לעבוד עליו במחשב הנייד, או לשתף עם קולגה שיבצע בו תיקונים מהסמארטפון שלו), מי שיספק את המענה הכולל והיעיל ביותר של שיתוף קבצים בין מכשירים - ינצח. גוגל, כך נראה, שוב לוקחת את הבכורה. מה שהתחיל כמנוע חיפוש והתנייד עם מהפכת המכשירים הסלולריים נהפך למחשב ענן שלם, שבולע כל מידע דיגיטלי אפשרי ומייתר כמעט לחלוטין את השימוש במערכת חלונות הישנה.

עקבו אחרינו בטוויטר
עשו לנו לייק וקבלו את מיטב הכתבות ישירות לפייסבוק
הוספת תגובה
תודה על פנייתך, היא תיבדק על ידי המערכת

הקלד את הנושא

הקלד את התגובה

שלח להוספת תגובה בלתי מזוהה לחץ כאן להוספת תגובה מזוהה לחץ כאן
תודה על פנייתך, היא תיבדק על ידי המערכת

הקלד את הנושא

הקלד את התגובה

שלח סגור להוספת תגובה בלתי מזוהה לחץ כאן להוספת תגובה מזוהה לחץ כאן
תודה על פנייתך, היא תיבדק על ידי המערכת
הצג את כל התגובות פתוחות
08
Daddex
 • 10:03
 • 23.09.12

Hey hey hey, take a gdaner at what' you've done

07
דוד וייצמן
 • 09:40
 • 04.09.12

גוגל דרייב תופס את רוב רוחב הפס ובזמן שהוא מתעדכן אי אפשר לגלוש.
אין להם עדיין אפשרות להגביל את רוחב הפס לשליחה. הם חושבים
על זה..........

06
spider(black widow algorithm
 • 23:43
 • 01.06.12

בדמו האלמנה השחורה הוכח
שברגע שאתה משתמש בקבצי טקסט
גם כמקור אינפורמציה וגם כאינדוקס בו
זמנית
אז אתה בו זמנית גם שולט על אינפורמציה
אין סופית בשטח מצומצם מאוד של שרת
וגם מספק את האינפורמציה במהירות שיא
ללקוח
בתוכנית 7 הסעיפים
העלינו את ניצול העובדות הללו לדרגת
אומנות מופת גאונית
לכן לא משנה מה גוגל תעשה
מנוע חיפוש היא לא תהיה יותר

05
כטד
 • 21:41
 • 01.06.12

לצד אופיס 15 החדשה, שמצידה תכלול אופציה מובנית לשמירה בסקיידרייב.

המטרה - מסמכים נגישים מכל מכשיר וכל מקום. דווקא מייקרוסופט היו שם לפני גוגל, בשילוב עם האיכסון.

04
יגדלבחגדךג
 • 18:56
 • 01.06.12

1) ברשות גוגל (מייקרוסופט) נמצאת מערכת ההפעלה הנמכרת ביותר בעולם כיום למכשירים ניידים (למחשבי PC) - האנדרואיד (חלונות) שמותקן במיליוני סמארטפונים וטאבלטים (מחשבים)....

2) יתרון נוסף נעוץ בעובדה שהצרכן לא צריך להתקין אפליקציה (תוכנה) חיצונית כדי להתחיל להשתמש בשירותי הענן (לגלוש באינטרנט)....

3) מי שיספק את המענה הכולל והיעיל ביותר של שיתוף קבצים בין מכשירים (מערכת הפעלה ודפדפן) - ינצח.....


מה שאני בא לומר זה, שהכתבה מאוד מזכירה לי את מלחמת העולמות שמייקרוסופט עברה, שבסופה היא מחוייבת לספק אפשרות בחירת דפדפן (כולל כרום) בעת ההתקנה.

אם אתם שואלים אותי, מה שאסור למייקרוסופט, צריך להיות אסור שבעתיים לגוגל, ולו רק בגלל היחס לפרטיות הלקוחות.
אני אישית לא מתכוון להשתמש בשירותי גוגל, ואשאר נאמן לקופסת המתכת הזו, שמאפשרת לי להחזיק בעצמי את המידע החשוב יותר והחשוב פחות שלי, ובטח ובטח לא מתכוון לספק אותו לגוגל על מגש של כסף.

בתור אחד שקצת שומר על הפרטיות של עצמו - אין לי פייסבוק (ויש לי חברים), יש לי ג'ימייל (אבל כבר שנים שאינו בשימוש פעיל). יש לי דרופבוקס (וגם הוא בשלבי הפסקת פעילות לאור בעיות אבטחה חדשות), ולמרות כל הדמוניזציה שעשו למייקרוסופט, אני נשאר איתם, ולו בגלל היחס האוהד שלהם לעברית ולישראל (אפל למשל מכרה כאן 200,000 מכשירים לפני שחשבה בכלל על לספק תמיכה עברית)...

02
זרובבל
 • 11:40
 • 01.06.12

כל עוד שהשרות שלהם לא יפול משמעותית מזה של גוגל.
לא רוצה לתת יותר מדי כח לחברה אחת

תוכן מקודם
הצעות מיוחדות