רוצים ללמוד משפטים? היכן הכי קל להתקבל - דין וחשבון - TheMarker

רוצים ללמוד משפטים? היכן הכי קל להתקבל

במכללת שערי משפט תתקבלו גם ללא פסיכומטרי ועם תעודת בגרות בממוצע ציונים משוקלל של 90 ■ בצפת יספיק ממוצע ציוני בגרות של 85 בלבד ■ מדי שנה, הקריה האקדמית אונו משחררת לשוק יותר משפטנים מאשר כל האוניברסיטאות גם יחד

>> במכללה האקדמית אונו אפשר למצוא כיום את המספר הגדול ביותר של סטודנטים למשפטים בישראל - כ-5,000 סטודנטים לומדים בפקולטה למשפטים של המכללה בקרית אונו. לעומת זאת, בכל אחת מהמכללות האחרות - המכללה למינהל, מכללת נתניה, המרכז הבינתחומי בהרצליה, מכללת שערי משפט והמרכז האקדמי למשפט ועסקים - לומדים כ-1,500 סטודנטים בממוצע. המצב באוניברסיטאות שבהן יש פקולטה למשפטים - העברית בירושלים, תל אביב, בר אילן וחיפה - שונה בתכלית, כאשר בכל האוניברסיטאות גם יחד לומדים כ-3,300 סטודנטים למשפטים בלבד.

דרישות הקבלה ללימודי משפטים בקרית אונו, מעבר לריאיון אישי ומבחן מיון, הן תעודת בגרות עם ממוצע ציונים של 93 לפחות או ציון פסיכומטרי של 630 לפחות. כל מועמד בעל תואר ראשון עם ממוצע ציונים של 80 לפחות יתקבל. מועמדים בעלי תואר שני יתקבלו באופן אוטומטי. הנתונים, המתפרסמים כאן בראשונה, נאספו על ידי לשכת עורכי הדין מתוך הידיעונים שמפרסמות הפקולטות למשפטים ואומתו עם מזכירויות הפקולטות, לקראת פאנל בנושא "רמת המקצוע והצפתו" שיתקיים היום בכנס לשכת עורכי הדין באילת. את הפאנל תנחה עו"ד רחל בן ארי וישתתפו בו עו"ד יורי גיא-רון ראש לשכת עורכי הדין, פרופ' נחום פינגר מהמועצה להשכלה גבוהה, פרופ' עלי זלצברגר דיקאן הפקולטה למשפטים באוניברסיטת חיפה וד"ר דודי שוורץ דיקאן בית הספר למשפטים שבקריה האקדמית אונו.

לשכת עורכי הדין מנסה להילחם בהצפת המשק בעורכי הדין בשנים האחרונות. הלשכה פירסמה לפני כחודשיים תוכנית בנושא שכוללת הארכת תקופת ההתמחות משנה לשנתיים, שינוי מבנה בחינות ההסמכה בכתב ובעל פה, וככל הנראה גם חובת לימודי תואר שני במשפטים כתנאי לעיסוק במקצוע.

הקריה האקדמית אונו לא לבד

מהנתונים עוד עולה כי תנאי הקבלה ללימודי משפטים במכללות החדשות שנפתחו השנה בחיפה ובצפת נמוכים יותר אפילו מאלה של הקריה האקדמית אונו: למרכז האקדמי כרמל אפשר להתקבל עם ממוצע בגרות של 90, ללא פסיכומטרי, או עם ממוצע בגרות של פחות מ-90 וציון פסיכומטרי של 620 לפחות. למכללה בצפת מספיקה תעודת בגרות עם ממוצע בגרות של 85 לפחות, או לחלופין ציון פסיכומטרי של 575 כדי להתקבל. מועמד עם ציון פסיכומטרי של 560 גם יתקבל ללימודים בצפת במידה שיש לו תעודת בגרות עם ממוצע ציונים של 90 לפחות.

תנאי הקבלה ללימודי משפטים במכללת שערי משפט הם תעודת בגרות עם ממוצע ציונים של 90 לפחות, או ציון פסיכומטרי של 580 לפחות. במכללת שערי משפט לומדים כ-500 סטודנטים. למכללת רמת גן, שבה לומדים כ-1,200 סטודנטים בכמה מסלולים, ניתן להתקבל ללא פסיכומטרי ועם תעודת בגרות בממוצע ציונים של 95 לפחות, או עם תעודת בגרות בממוצע ציונים של 85 לפחות בנוסף לציון פסיכומטרי של 650 לפחות. למכללה האקדמית בנתניה, שבה לומדים כ-330 סטודנטים, צריך להציג ממוצע משוקלל של ציוני תעודת הבגרות והמבחן הפסיכומטרי של 90 לפחות כדי להתקבל ללימודי המשפטים.

הבינתחומי והמכללה למינהל מצמצמים פערים

ואולם, ההבדלים בין תנאי הקבלה של שתי המכללות האלה לבין תנאי הקבלה של הפקולטות למשפטים באוניברסיטאות הצטמצמו עם השנים. ממוצע בגרות של 85 לפחות וציון בבחינה הפסיכומטרית של 660 לפחות מהווים כרטיס כניסה ללימודי משפטים באחת מהפקולטות הנחשקות ביותר - הפקולטה למשפטים שבאוניברסיטת תל אביב. לחלופין, מועמדים בעלי תואר ראשון ממוסד אקדמי מוכר, שסיימו את הלימודים בממוצע ציונים של 85 לפחות, או מועמדים בעלי תואר דוקטורט, יתקבלו גם עם ממוצע של 80 לפחות (בצירוף לציון של 660 לפחות בבחינה הפסיכומטרית). האוניברסיטה תשקלל את הציונים והמועמדים עם הציון המשוקלל הגבוה ביותר - יוכלו להתחיל במרוץ לקבלת תעודת עורך הדין. הפקולטה מציעה תוכנית לתלמידים מצטיינים, שהמשתתפים בה יוכלו לסיים את לימודי המשפטים עם תואר שני בתוך ארבע שנים בלבל. בנוסף, סטודנטים יכולים לבחור בין ארבע חטיבות שונות ללימודי משפטים: מינהל, חשבונאות כלכלה ופילוסופיה.

הקבלה לפקולטה למשפטים בבר אילן נעשית על פי שקלול של ממוצע הבגרות (50%) ומבחן פסיכומטרי (50%). בפועל מתקבלים לפקולטה כ-15% מהפונים בלבד, כך שחתך הקבלה גבוה ביותר. הקבלה של בעלי תואר ראשון מותנית בשקלול ציוני התואר הראשון (ובלבד שלא יפחתו מ-80) וציון פסיכומטרי, ונעשית לאחר דיון פרטני בידי וועדת הקבלה הפקולטטיווית בכל מועמד. גם אוניברסיטת בר-אילן מציעה תוכנית לסטודנטים מצטיינים שהמשתתפים בה יכולים לסיים תואר ראשון ושני במשפטים בארבע שנים בלבד.

הפקולטה למשפטים באוניברסיטה העברית, שבה לומדים 250 סטודנטים בכל שנה, מקבלת את המועמדים בעלי הציונים המשוקללים הגבוהים ביותר בין ציוני תעודת הבגרות לבין ציון הבחינה הפסיכומטרית (כאשר ציוני הבגרות מקבלים משקל של 30% וציון הבחינה הפסיכומטרית מקבל משקל של 70%). ואולם, בעלי תואר דוקטורט יתקבלו ללימודים ללא בחינה פסיכומטרית. גם האוניברסיטה העברית מציעה תוכנית לתלמידים מצטיינים, שהמשתתפים בה יכולים להשלים תואר מוסמך במשפטים במקביל לתואר מוסמך במינהל עסקים או קרימינולוגיה, בתוך חמש שנים בלבד.

גם אוניברסיטת חיפה מסננת את המועמדים בעזרת ציון המשקלל בין ציוני הבגרות לציון הבחינה הפסיכומטרית.

עקבו אחרינו בטוויטר
עשו לנו לייק וקבלו את מיטב הכתבות ישירות לפייסבוק
הוספת תגובה
תודה על פנייתך, היא תיבדק על ידי המערכת

הקלד את הנושא

הקלד את התגובה

שלח להוספת תגובה בלתי מזוהה לחץ כאן להוספת תגובה מזוהה לחץ כאן
תודה על פנייתך, היא תיבדק על ידי המערכת

הקלד את הנושא

הקלד את התגובה

שלח סגור להוספת תגובה בלתי מזוהה לחץ כאן להוספת תגובה מזוהה לחץ כאן
תודה על פנייתך, היא תיבדק על ידי המערכת
הצג את כל התגובות פתוחות
86
סטודנט למשפאים
 • 01:10
 • 03.09.14

אני התקבלתי לאונו ולא היה כזה פשוט וקל ישנם מבחני מיון ועדות קבלה וכו' לא מעט בוגרים הכרתי משם טרם לימודיי וכולם היום עובדים וגאים שלמדו שם וזו אחת הסיבות שגם אני נרשמתי לשם וכן יש לי ממוצע טוב להתקבל גם לאן שאתם חושבים וכן רציתי את אונו בנוסף ניתן לשלב עבודה במסלול ערב דבר שהוא הכרחי כשיש משפחה ילדים ומשכנתא אבל זה כיף ונותן תחושת סיפוק נהדרת.

85
זילזלה בפסיכו
 • 11:08
 • 28.03.14

אני בהתלבטויות אין סופיות האם להתחיל שנת מכינה ושיפור פסיכומטרי או ללמוד באחת מהמכללות... אני בת 25 לכן אני שוקלת בכובד ראש את הנושא לא רוצה לבזבז זמן מיותר ולבסוף לא יקבלו אותי ללימודים באונ׳ לפי מה שראיתי מהתגובות 700 פסיכו ו100 בבגרות זה לא מה שראיתי באינטרנט בחישוב סיכויי הקבלה למשפטים באוניברסיטאות... זה נכון???

84
סטודנט
 • 15:16
 • 01.09.13

המרצים סוג ב' וכל סטודנט עם כסף מתקבל מיד.

83
אביחי
 • 17:35
 • 03.08.12

אבל אני מספיק חכם לא להשקיע בתואר אם לא מבטיחים לי עבודה בסוף.
במיוחד שצריך ללמוד אנגלית משפטית שזה לא נותן לי חשק ללמוד.

82
נטעלי
 • 14:40
 • 08.07.12

מתוך היכרות אישית עם מישהי שלומדת שם משפטים אני יודעת שהמכללה על הפנים...

81
נטעלי
 • 14:39
 • 08.07.12

מתוך היכרות אישית עם מישהי שלומדת שם משפטים אני יודעת שהמכללה על הפנים...

80
נטעלי
 • 14:39
 • 08.07.12

מתוך היכרות אישית עם מישהי שלומדת שם משפטים אני יודעת שהמכללה על הפנים...

77
אני מנסה לעבור לצפת
 • 20:27
 • 09.11.11

באוניברסיטה שלנו הכיתות ענקיות וההרצאות נעשות ניתנות ע"י רובוטים לרוב , ..הייתי בכמה שיעורי התרשמות בצפת , והתחושה שם שונה לגמריי , השיעור מתנהל בצורה ששונה לגמריי, המרצה מכיר את כל הסטודנטים ואף אחד לא יוצא מהשיעור עד שהוא לא מבין הכל ברמה של עורך דין בפועל! ..התרשמתי ונהנתי מהנוף כל השיעור , אני אעשה את המאמץ ואעבור לשם בסמסטר הבא!

76
בוגר שערי משפט
 • 03:54
 • 31.08.11

הנני בוגר מכללת שערי משפט והנה, הפלא ופלא, אני עוסק בעריכת דין ומעסיקי מאד מרוצים מעבודתי. לא התקבלתי בזכות קשרים, או בזכות הפנים היפות שלי. מי שמשקיע ומראה רצינות, יעסוק במקצוע! בעיני, מעסיק שפוסל מומעד בשל המקום בו למד, הוא לא יותר מאדם ממורמר בעל דעות קדומות. לעבוד תחת מעסיק כזה, לא בהכרח תהיה נקודת פתיחה טובה.

75
74
סטודנט
 • 05:52
 • 05.04.10

חבל שהכתבה לא ציינה שדרישות מעבר משנה א' לשנה ב' בשערי משפט צריך ממוצע של 70 לפחות, ומי שלא עומד בזה חוזר על שנה א' שוב, כל הקורסים מחדש !!!! לכן זה לא נכון להראות רק מה הם תנאי הקבלה, הסינון הכי טוב הוא הציונים בפועל של אותו סטודנט בשנה א' .

73
המחייך :-)
 • 03:09
 • 13.10.09

עוד בוגר אוניברסיטה שלא מצליח למצוא פרנסה בעיסוק ומאשים את העולם בכל צרותיו? :-) ובכן, לא יעזור... באונו המרצים הכי טובים. אווירה מעולה ורמה אקדמית גבוהה ביותר. ואם מתקשה למצוא עבודה, אולי ללמוד נגרות?

72
לשם הפולמוס
 • 22:01
 • 03.06.09

גם באוניברסיטת תל אביב אפשר לעשות תואר במשפטים בלי להגיע שנתיים וחצי, ולו פעם אחת, למעט להגשות, שעליהן אפשר לשלם. מחברות שגם עליהן אפשר לשלם. ולסיים עם תואר ביד ומשרד פרטי. ואפשר לחרוש על העכוז יום ולילה בכרמל תמורת סכום נכבד ולסיים משרד ליד. רק הפרקטיקה, הסטאז', המזל והניסיון מכתיבים איכות. בסוף המכללה אוניברסיטה היא מילה זניחה בכלח קורות חיים

71
סטודנטית למשפטים באונו
 • 16:36
 • 03.06.09

שלום לכולם , חבל מאוד שאנשים יורדים פה לרמות כל כך נמוכות אני לומדת באונו , מאחר ואונו היא אחת המכללות הבודדות שמאפשר ללמוד ולעבוד במשרה מלאה , מה לעשות שצריך להתפרנס ..לא לכולם יש כסף מהבית ואגב לכל המשמיצים באונו חלק גדול מאוד מהסטודנטים מעל גיל 45 ויותר בעלי משפחות שהחליטו ללמוד , ואני בעד זאת דוגמא מצויינת לילדים הורים שלומדים היום כי בעבר לא יכלו ועוד דבר לכל מי שכתב שהלימודים הם לימודים קלים , אז זהו שהלימודים הם לימודים וכולנו לומדים המון שעות בבית לאחר העבודה במשרה מלאה , ולמזלנו אכן הקריה מאפשרת לראות חומרים ולהשלים חוסרים , ואני עדיין מוצאת את עצמי מתקשה לימודים, עבודה ילדים לכל הקנאים , תודה לאל שיש מכללות פרטיות חבל שזה עולה כל כך הרבה כסף !!! אבל בהחלט תודה שניתן ללמוד במסלול לאנשים שעושים הרבה מעבר ללימודים !!! ודבר אחרון רבים הם הסטודנטים שלומדים משפטים ובסופו של דבר בוחרים לעסוק בתחומים אחרים , אז מה אם זה פוגע בסטיסטיקה כן חשוב שנעודד ללמוד כמה שיותר !!!

70
מיקי
 • 19:09
 • 02.06.09

צריך לזכור כי 1000 עו"ד תורמים פחות מרופא, מהנדס או מורה בודד. ככל שיותר אנשים פונים למקצועות כמו משפטים, כלכלה ומנהל עסקים, ישנם פחות אנשים שיעסקו בעבודה יצרנית מועילה.

 •  
  סטודנט למשפטים
  • 21:16
  • 02.06.09

  הציל אנשים שרצו להתחתן אבל לא יכלו, הציל אנשים מהריסת בתיהם, הציל אנשים מעינויים, ועוד ועוד... והוא לא היחיד, לא חסרים משפטנים שהצילו את חייהם של אנשים (לא רק בפלילי) גם שיצילו לך את מקום העבודה שלך כמו שעשה עו"ד אחד ל4,000 עובדים כשהציל את קלאבמארקט מפירוק (שלמה נס)... כמו שעשו רבים וטובים.. ללא משפט, הרופאים ינטו לרשלנות, וככל הנראה יטפלו רק בחזקים (אשר יסחטו אותם) השוטרים רק יוכלו להגיד "נו נו נו", חוזים לא יקוימו, הכלכלה לא תעבוד, וכולם יפחדו אחד מהשני.. ככה רומא קמה ונפלה, ככה התורה קיימת - על חוקים. בכל מצב של העולם כשלא היה חוק - היה כאוס

 •  
  א.
  • 00:51
  • 03.06.09

  מה הקשר בין העובדות שהצגת (ואינני בטוח בהם) למסקנות שלך ? איך משפט כמו "ללא משפט הרופאים ינטו לרשלנות" יכול להיכנס למח של אדם חושב (או שאולי אדם חושב זו מחמאה במקרה זה). עורכי הדין לא הביאו את הצדק אלא רק את התחמנות, ההתלפלות לשוא וה]חד מעשייה. אבל כנראה שהיות עו"ד חיות הרעבים ללחם וששים אלי קרב מתחיל כבר במהלך הלימודים. לסיכום נותר לי רק לאחל לך שכשתזדקק לרופא תמצא עו"ד ש"יטפל" בך.

 •  
  יוסי
  • 08:54
  • 03.06.09

  שעוסקים בפירוק חברות? שמחקו לאנשים את העבודה? את החיים?

 •  
  סטודנט למשפטים
  • 11:29
  • 03.06.09

  נכון, יש עו"ד שעוזרים לניצול ופגיעה אבל תחשוב מי מנצל את העובדים? המעסיקים - לרוב לא עו"ד... מי הביא את החברות לפירוק? המנהלים... העו"ד במצב הזה - כשחברה על סף פירוק, יש להם 2 אפשרויות - או לפרק את החברה ואז הלכו מקומות העבודה של העובדים, וההפסד למשק עצום או... לנסות לשקם אותה (מה שהרוב עושים, ראה ערך קלאבמרקט, בורגר ראנץ', ויטה פרי גליל ועוד ועוד) במצב זה הם נראים לך האנשים הרעים ביותר על האדמה - איך הם מנסים בתוך שבוע להציל חברה ששנים לא הצליחה לחיות וכל זאת תוך פגיעה בנושי החברה. אבל אם תראה אותם איך הם חיים במצבים האלו - כמו צבא, 25/7 (הם קמים שעה קודם כדברי הגשש) ועושים הכל כדי שהחברה תימכר לגורם זר שישמור על מקומות העבודה... לא אמרתי שאין זבלים, אבל בכל מקצוע יש זבלים כאלו.. אבל להגיד שלא צריך עו"ד, חוק ומשפט, זה לעולם לא אסכים.. עו"ד זה דבר חשוב לכל עולם מפותח, הזכות של אדם לתת את טיעוניו לפני שופט, הזכות של אדם לקחת את הצד שיודע לטעון בפני שופט.. זה עו"ד..

 •  
  סטודנט למשפטים
  • 11:23
  • 03.06.09

  איך רופאים ינטו לרשלנות? למעשה כל אדם ינטה לרשלנות כשהוא יודע שהוא לא ישלם על הרשלנות שלו - זה הכי חשיבה ריאלית. כמה רופאים למרות החוק רשלנים? לא מעט, כמה נהגים? הרבה יותר. מה הסיבה? אדם כשחושש מלשלם מרשלנותו ינהג ביתר זהירות (הייתי מוכיח לך לפי תורת המשחקים, אבל אין לי כוח או זמן - קח קורס בדיני נזיקין/ תורת המשחקים) בכל מקרה, לפעמים כדי לא להיות רשלן אנו צריכים לוותר על דברים (פחות לקוחות, להוציא יותר כסף על אמצעי מניעה מתוחכמים וכו') למה לנו לעשות זאת אם לא נשלם על מעשנו? אפשר להגיד - אין בעיה הלקוחות ילחצו על הרופאים לא להיות רשלנים שכן, במצב של רשלנות הם יאבדו לקוחות, אבל... כשאין חוק ואין משפט, לא ניתן להוכיח את רשלנותם, לא ניתן להוכיח את אשמתם בנושא, ויהיה קשה ללקוחות בכלל לדעת על המקרים.. בקיצור, זה מהבועה... ותבין - ללא חוק ומשפט יהיה פשוט - כאוס..

 •  
  אור
  • 11:38
  • 06.06.09
69
שלא יבלבלו אותך עם עובדות
 • 10:38
 • 03.06.09

באוניברסיטת ת"א אפשר להתקבל בכלל בלי פסיכומטרי לכל אחד מהתארים הבאים: פיזיקה, מתמטיקה, ביולוגיה, תקשורת כל מדעי החברה והרוח.

68
Boring
 • 07:30
 • 03.06.09

I think the academic world is unhealthy - we need more people who are shakers and movers - let them all do the first year then filtrate the best.

67
חובה לקרוא
 • 02:59
 • 03.06.09

אתם בושה ועושים צחוק מעצמכם ומהמקצוע. לקרוא את התגובות שלכם מעלה חיוך ציני של התת רמה שמשקפת את הלימודים שלכם, המגיבים. כל מעביד נורמלי (לא רק משרדי עו"ד) לא ישכור אתכם לעבודה - כי מבינים שהתואר שלכם לא שווה כלום - בלי רף קבלה התקבלתם ובלי סטנדטים מינימליים ללימודים. בהצלחה במשכורת של 3000 "שח בחודש

 •  
  ענת
  • 16:51
  • 08.06.09

  זה תואר לכל דבר...אתה מבין שלא משנה כמה יהיה קל להתקבל, עדיין צריך להצליח לעבור את הבחינות בזמן הלימודים כדי לעבור את התואר!!!! מה זה משנה עם הסינון או לפני או תוך כדי?!!?!?

65
שלומי
 • 23:30
 • 02.06.09

תנאי הקבלה הם תעודת זהות וצ'ק שמן

64
בוגר אוניברסיטת תל אביב
 • 19:12
 • 02.06.09

מדובר בנתוני דחייה כלומר מי לא יכול להגיש אפילו מועמדות. לצערי בביקורי באתר אונ' תל אביב היום לא הייתי מתקבל (לפני שנים היה לי בגרות מתואמת 104 ופסיכומטרי 677) ככה שזה לא סתם שכל כך הרבה לומדים במכללות, נראה לכם שהיו משלמים פי 3 לתואר נחות יותר אם הייתה להם ברירה?

 •  
  סטודנט בבינתחומי
  • 21:11
  • 02.06.09

  נכון, לרובם יש מלגת הצטיינות (מה שאומר שהם משלמים רק 60 אלף על התואר + תוספת לתואר במנה"ס/ממשל) אבל הם מעדיפים לשלם פי 2 כמעט מת"א רק בשביל לקבל את הטוב ביותר.. (תנאים, מרצים ועוד) ד.א יש גם לא מעט שהתקבלו לבר אילן וחיפה, והעדיפו להיות אצלנו (בלי מלגת הצטיינות) מאשר באונ' "המדהימות האלו" אתה יודע, בארה"ב אנשים מסכימים לשלם 40 אלף דולר במקום שכ"ל ציבורי, רק בשביל להיות בהרווארד, ייל, ג'ורג'טאוון וכו'..

 •  
  חבל שאתה מזלזל
  • 23:12
  • 02.06.09

  אם היית יודע טיפה לפני שישר רצת להגיב, אזי לא הייתי צריך להגיד לך שבר אילן מאוד מאוד חזקה במשפטים. תבדוק את זה ותחזור אלי

 •  
  משפטן מתחיל
  • 11:34
  • 03.06.09

  אם יורשה לי, במילה אחת - פחחחחח.

 •  
  סטודנט לתואר שני במשפטים
  • 14:41
  • 03.06.09

  לפי הבנתי הוא מתכוון לכך שאנשים מוכנים לשלם יותר כסף בשביל איכות, זה לא שהוא אומר שהבינתחומי שווה להרווארד, או ייל, ברור שלא (גם המחיר הוא רבע מהם) אבל היחס כמו אונ' פרטיות דוגמאת ייל טובה מהאונ' הציבוריות בארה"ב. כך הבינתחומי טובה מהאונ' הציבוריות... זה לא שהם שוות, זה שהסיבות לשלם יותר כסף הינם אותן סיבות.. בכל מקרה, אישית אני לא מסכים עם זאת, שכן הבינתחומי לא טובה מת"א מבחינת חומר הלימוד (היא לכל היותר שווה) - אולי בעתיד באמת חזון רייכמן יתממש והבינתחומי תהיה המוסד המוביל בארץ והאונ' הציבוריות יישארו מאחור (לצערי זה נראה כעומד להתממש) אבל הבעיה פה היא באונ' הציבוריות ובממשלה ולא במכללות הפרטיות

63
תיכוניסט לא חרשן
 • 21:20
 • 02.06.09

אבל הצליחו להתקבל לאוניברסיטה!!!wowwowo הישג מדהים! אז כנראה חרישה=שכל=אוניברסיטה

62
עו"ד
 • 12:51
 • 02.06.09

במשרד רציני. מה שקובע האם יקחו אותך להתמחות במשרד רציני זה המוסד בו רכשת את השכלתך ויותר מכך ראיון אישי. אני מסופק מאוד האם טיב המרצים במכללות כגון קרית אונו יכול להספיק על מנת להקנות לבוגרי המכללה את הכישורים הדרושים לעריכת דין מצויינת.

60
לילי
 • 21:03
 • 02.06.09

משקפים את יכולתי להיות עורכת דין טובה...בגרות בדרמה אולי כן. ומתי לאחרונה שאלתם את העורך דין שלכם איפה הוא למד. מכללה או אוניברסיטה אם הוא טוב אז הוא טוב יש כמה מכללות ממש טובות ...צאו מזה

 •  
  סטודנט למשפטים
  • 21:22
  • 02.06.09

  גבוה ביותר (מתמטיקה, פיזיקה, ביולוגיה, כימיה - 5יח"ל ציונים גבוהים) עדיפים על אדם שרק עשה בגרות מושלמת בהבעה, לשון, עברית, אזרחות? שלהם יח"ל נמוכות יותר.. ולמה אדם שמוציא בחלק הכמותי בפסיכו 135-150 עדיף על אדם שהצליח רק בחלק העברית אבל לא בכמותי.. ולמה אדם שנולד להורים דוברי אנגלית יש ייתרון של עד 20% יותר בפסיכו על אדם ללא ידע שכזה (אנגלית זו כולה שפה נרכשת שרבים יכולים ללמוד אותה - כל עוד יש לאדם מעל סף מסוים - זה מספיק - אבל זה צריך להיות במבחנים חיצוניים) דווקא נתקלתי בלימודים לא מעט באנשים עם פסיכומטריים ובגרויות מעולים אבל חשיבה משפטית נמוכה מאוד (אחד המרצים אפילו מצא לנכון להעיר במהלך השנה על כך שאנשים חכמים לאו דווקא מתאימים לכך - והוא צודק!) צריך לעשות מבחני קבלה לכל מקצוע בהתאם לדברים שנחשבים שם! בצבא כשרציתי להתקבל ליח' מחשבים מובחרת לא בדקו את הידע שלי בגיאוגרפיה, בדקו את כל מה שהם חשבו שצריך להיות לאיש מחשבים, חשיבה מתמטית, לוגית, אנגלית ועוד ועוד.. אבל לא בדקו דברים שאינם קשורים למקצוע...

 •  
  רועי, לא סטודנט למשפטים
  • 00:22
  • 03.06.09

  עו''ד או משפטן טוב צריך להיות בעל יכולת אנליטית טובה ולא במובן המתמטי-גרפי של המילה. לפי מיטב הבנתי מהקורסים שאני לוקח ביסודות המשפט באוניברסיטה, עו''ד צריך להיות אדם בעל יכולת כתיבה מעולה ומעל הכל הבנה טובה של החוקים, הפסיקות והמושגים המשפטיים והיכולת לתמרן אותם לצרכי לקוחותיו.

 •  
59
שי
 • 18:41
 • 02.06.09

רק 30 אלף שח לשנהץ מי שיש לו את זה - יתקבל בוודאות. לא לפחד - לגשת ולהרשם !!!!

58
רציני
 • 18:20
 • 02.06.09

יש החושבים שכל מה שרחוק מהמרכז (פריפרייה) לא שווה. המכללה בצפת שודרגה בשנים האחרונות עד בלי הכר. מסלול המשפטים אטרקטיבי לא רק בגלל צוות המרצים המצוין, אלא בגלל שכר הלימוד שהוא אוניברסיטאי. למה לשלם עשרות אלפי שקלים לשנת לימוד כאשר אפשר בכעשרת אלפים שקלים לשנה ללמוד משפטים ולקבל לא פחות ממה שמקבלים במרכז. שווה לנסות. אני רציני.

57
אנונימוס
 • 18:26
 • 02.06.09

הרף של כולם יורד. מסיימי כיתות י"ב נהיים יותר ויותר בורים. רף הכניסה לכולם יורג בהתאם. מכללות נפתחות כל הזמן. ויש מכללות ועורכי דין כמו פטריות אחרי הגשם. בסופו של דבר את אופי וטיב המקצוע תקבע הדרך אחרי סיום הלימודים. אני סטודנט למשפטים בכרמל וכמה שבסך הכל טוב פה אני יודע שהדרך מתחילה רק אחרי התואר.

56
יפעת אלמליח
 • 12:26
 • 02.06.09

אני בוגרת מכללת צפת בציונים גבוהים מאוד. ולא הצלחתי למצוא עבודה כעו"ד (פרט לסטאז' כמובן) כיום אני עובדת כמזכירה בקופת חולים כללית. מי שמתלבט יש דברים בגוף הכתבה שמאוד נכונים פשוט לא להרשם למכללה הזו הם יציגו את עצמם כמכללה מאוד יוקרתית אבל בסיום הלימודים לא דובים ולא יער. אפשר לעשות מהתעודה טאפט מקומות עבודה לא מוכנים להעסיק את בוגרי המכללה גם אם הם עברו סטאז'.

55
רחל
 • 18:39
 • 02.06.09

בנו שם עכשיו ספריה חדשה הם עשירים חבל"ז. כמו כן אין רישום בשיעורים. אנשים אתם יכולים להגיע ולהבריז לטלפונים לעסקים יש שם מחברות עם כל החומר מודפס מדי שנה עובר כמו ענק. מי שרוצה תואר בממוצע 90 ומעלה בואו לקרית אונו זה ממש קל !!!!!

54
אחד שמבין
 • 16:19
 • 02.06.09

עובדה!

 •  
  סטודנט בבינתחומי
  • 17:25
  • 02.06.09

  אין ספק שהבינתחומי התקדם הכי הרבה מכל המוסדות בארץ.. (במיוחד לעומת האונ' שהלכו אחורה) אבל עדיין ישנו פער ,גם לפי מרצים בבינתחומי כולל פרופ' פרוקצ'יה, לטובת תל אביב.. פרופ' פרוקצ'יה אגב טען בראיון לגלובס שהם יסגרו את הפער תוך מס' שנים. ובתואר השני שהינו ראש התוכנית טוען שהתכנית שלהם משפט עסקי הינה הטובה בארץ אבל אין ספק שהמקום מדהים, איכות המרצים מעולה, לא מתפשרים על איכות עבודות, ומבחנים (עשינו לא פעם השוואות בין המבחנים שלהם לאונ' אחרות כולל ת"א ולא מצאנו הבדלים בהקלות) אבל עדיין קשה להגיד שהם כבר היום טובים יותר מתל אביב.. בעתיד, אני רואה את המקום הזה כהמוסד הטוב בישראל.. אבל ייקח לזה עוד איזה חצי עשור - עשור

 •  
 •  
  סטוטדנט בבינתחומי
  • 21:04
  • 02.06.09

  רמת המבחנים זהה לרמת המבחנים באונ' השונות (השוונו לא מעט) לעומת זאת - באונ' תל אביב, יש לי מס' חברים שסיימו עם ממוצעים 85 ומעלה ללא נוכחות כלל! רק עם סיכומים...

53
יפית
 • 18:08
 • 02.06.09

כשהגלים מתחזקים, חזקים מתגלים... מי שתותח ויש עליו.. יצליח !! זה לא משנה איפה למדת, למרות כל הסלקציות שיש היום במשרדים, מי שטוב תהיה לו עבודה והוא יגיע רחוק...!

52
הדרה
 • 16:00
 • 02.06.09

הרמה נראת לי מגוחכת. נרשמתי למכללה רק בשל כך שזה קרוב לי לבית אני ממושב אמנון ויש לי ילדה שקשה לי לעזוב ולהגיע לאוניברסיטאות במרכז.

51
שלום
 • 16:12
 • 02.06.09

מה הקשר בין פסיכומטרי ובגרויות לעריכת דין? לא צריך ראש ראלי.זה מקצוע אומני. דווקא אלו עם הציונים הנמוכים יותר טובים.

50
שמרית מקרית שמונה
 • 12:20
 • 02.06.09

אנשים שלמדו איתי בשיכבה ולא נעים לומר אבל הם מאותם אנשים שבשעורים בילו את רוב זמנם בקנטינה התקבלו היום ללימודי משפטים במכללת כרמל. זה ממש מביש!!! אני מקווה שלעולם לא אצטרך ליפול בידיים של עורך דין כזה או כזו.

49
מיכאל
 • 15:17
 • 02.06.09

שכל אחד ילמד איפה שקבלו אותו ואם כואב לאונ' שהכסף הולך למכללות, שיחברו לחלק ויעשו שלוחות ויפסיקו להוציא כל מיני כתבות יזומות. אם בא לי ללמוד משפטים וקבלו אותי בכרמל- אלמד שם ושם כסף עם כולם פה שאני עוד אעסיק חלק מהקשקשנים כאן:)

48
לומד בתל אביב
 • 14:25
 • 02.06.09

הדרישות קבלה גבוהות בהרבה ילאונ' תל אביב , הדרישות שפורסמו בכתבה לא קרובות אפילו, צריך לפחות 700 פסיכומטרי על בגרות מעל 104 זה פשוט טעות!

47
עו"ד, בוגרת הבינתחומי
 • 14:38
 • 02.06.09

מעל בר אילן אפילו, אבל הפרסום לא יתאים לתאוריה שבבנתחומי צריך רק כסף... מתווסף לסקרי ההכנסה שפורסמו לאחרונה לפיהם בוגרי הבינתחומי הם המשתכרים ביותר אבל בסדר, אל תתנו לעובדות להפריע לכם

46
סטודנט למשפטים באוניברסיטה
 • 14:18
 • 02.06.09

אני לומד באונבסיטה, ואם הבנתי לנכון לטענת הכתבת קל יותר להתקבל למכללת רמת (סליחה המרכזס האקדמי למשפט) מאשר לבר אילן, אונ' מכובדת מאד, נראה לי שצריך לעדכן את הדיקן שם שלא צריך פסיכומטרי, זה חדש לי ונראה לי שכולם. בנוסף הנתונים שפרסמת לאונ' תל אביב לא קרובים אפילו , צריך לפחות 700 פסיכומטרי עם 105 בגרויות, חברים טובים מאד שליח לא התקבלו עם קצת פחות, לפיכך אודה לדה מרקרהכתבת לפרסם תיקון לכך זה פשוט לא נכון.

 •  
  סטודנט למשפטים
  • 17:16
  • 02.06.09

  בפועל גם באונ' וגם בחלק מהמכללות זה לא הרף האמיתי.. אני מכיר אדם עם ממוצע 95 ו650 פסיכו שלא התקבל לבינתחומי... כמובן שהרף בפועל באונ' הרבה יותר גבוה - אבל זה מסיבות שונות - בתל אביב לדוגמא לפני 3 שנים סגרו את אחד המסלולים ובאותה שנה קפצו תנאי הקבלה בפועל.. אבל צריך להבין - הרף התחתון שמציבות המוסדות זהו הרף שהן מאמינות שצריך כדי להצליח במקצוע.. כלומר זה לא אומר שאלו שעברו את רף הקבלה הראשוני שלא התקבלו לא מתאימים.. כי הם יכלו להתקבל לת"א אם רק היו פחות אנשים, או האנשים היחסיים היו מצליחים פחות.. היום באמת אחת הבעיות של תנאי הקבלה זה שישנו מירוץ פסיכומטרי ובגרות .. אנשים בגיל 25-26 מתחילים ללמוד אחרי שהשקיעו 4-5 שנים על שיפורי בגרויות ופסיכומטרים.. (אשר קל בהרבה מאשר להוציא ציונים בתיכון) זה אומר שאם לא הפגזת בתיכון (מכל סיבה שהיא), או שלא הפגזת בפסיכו הראשון - יש לך 2 אופציות ללכת למכללה או להצטרף למירוץ הזה.. אישית אני בעד מבחני קבלה ספציפיים למשפטים.. אין סיבה שאדם עם 100 בבגרות במתמטיקה 5 יח"ל, פיזיקיה, כימיה, בילוגיה, יהיה עדיף על אחד שלא ריאלי אבל יש לו הבנה משפטית.. ד.א לשכת עוה"ד הציעו דבר זה, אך הממשלה דחתה על הסף.. רק ככה נוכל לסנן נכון את הסטודנטים שלומדים משפטים לפי איכות סטודנטים אמיתית..

44
ככה נראית הפרטה
 • 14:09
 • 02.06.09

בחלק מהמכללות לא צריך אפילו תעודת לידה, עם אתה חרדי למשל או בן למיוחסים, חלקן משלימות בחינות בגרות פנמיות שההוראה למורים 0 נכשלים. ככה יראה גם החינוך הציבורי אם יופרט. המכללות צריכות תלמידים כדי להתקיים.

43
תמר
 • 12:44
 • 02.06.09

צריך מאוד להיזהר מזה שלא כולם נגמור עם תואר ממחללת חמת גדר בצפון צפת וכרמל

42
טל
 • 12:26
 • 02.06.09

חברים וחברות, על לוח התגובות מועלות מיטב פנינות לשוניהן של בוגרי אוניברסטיאות ומכללות. חרף זאת, אף לא אחדת בחרה לדבר על מהותו של אדם, ועל המסלול אותו הוא בוחר לעבור במסגרת לימודיו, אם במכללה ואם באוניברסיטה, וזה קצת צורם. חולשתנו העיקרית היא בבהילות שלנו לשפוט אנשים על פי מדדים שאינם בוחנים את יכולותיו לחקור, לעבד מידע וליישמו, ומכאן שאין כל תועלת במדדים אלו. זהו חולי שמלווה אותנו מלידה לצערי. במקום לבחון כל אדם על פי בחירותיו ואופן בתהנהלותו אנו בוחרים להכליל ולפספס הרבה דברים בתהליך. למען הסדר הטוב, אני אכן בוגר מכללה (גאה), אשר זכה לקחת חלק בפעילויות רבות ומגוונות (אותן לא הייתי יכול לבצע באוניברסיטה), ועתיד לסיים בעוד חודש את התמחותי באחד מעשרת משרדי עורכי הדין המובילים בישראל. האם הייתי ניגש למכללה אם הייתי חוזר בזמן, ללא ספק. האם זה אומר שאני אוטומטית חובר לצידם של בוגרי מכללות, ממש לא, אני בוחר לראות כל אדם בפני עצמו. שיהיה רק טוב לכולם. טל

41
לולו
 • 12:09
 • 02.06.09

אומר שכולם רוצים להיות עורכי דין. זה הרי ברור לכולם שצריך מומחים למשפטים גם להמון תחומים נוספים. כמו שלומדים מנהל עסקים.

40
אחד חכם שיודע
 • 12:13
 • 02.06.09

לא מבין מה הבעייה בכך שפותחים את דלתות ההשכלה הגבוהה לקהל רחב יותר. זה לעולם לא יהיה על חשבון "המצויינים". הם יצליחו כך או כך.

39
מנסה להתקבל
 • 12:04
 • 02.06.09

לפי שירות שניתן באתר ההרשמה של אוניברסיטת ת"א (מחשבון לחישוב סיכויי קבלה) נרשם עם הנתונים בכתבה יידחה ללא צל ספק. אפילו נרשמים עם ציון 690 בפסיכומטרי וממוצע 100 בבגרות יידחו ע"י האוניברסיטה.

38
דן
 • 10:13
 • 02.06.09

כמי שמלמד במכללה, אני יכול להעיד, המצב נורא! הרמה שואפת לרצפה. ריבוי המכללות והתחרות מורידים את סף הכניסה והתוצאה היא שאנשים בלתי מתאימים בעליל "לומדים" או בעצם "כאילו" לומדים. הרי לכם עוד הוכחה שתחרות אינה ערובה לאיכות!

34
הולך לצפת
 • 11:51
 • 02.06.09

לצפת דרוש פסיכומטרי 575 פלוס בגרות 85 ומעלה, תנאי קבלה גבוהים יותר משל שאר המכללות, חוץ מהבינתחומי ששם צריך "בוחטה".

33
לכל אלה שמחפשים להביא דכאון טוב שיש מכללות !!!!!!!
 • 11:36
 • 02.06.09

צריך לתת הזדמנות שווה למי שרוצה ללמוד מה זה החרטה "רף"!!! כל החוכמולגים "רף" רף" רף"!!! העיקר שמי שרוצה ללמוד יכול זה מה שחשוב עובדה שגם מסיימים בעלי " הרף"

32
לירון
 • 11:36
 • 02.06.09

אלוהים ישמור על הרמה שם

 •  
  שלמדו? המכללה חדשה
  • 18:04
  • 02.06.09

  פשוט לא יאמן התגובות השקריות פה. מה זה למדו? המכללה קיימת בקושי שנה

29
לא פילוסוף ולא משפטן
 • 11:14
 • 02.06.09

במקרה, למדתי את שני התחומים. לדעתי לימודי הפילוסופיה נתנו לי הרבה יותר לחיים, מהמשפטים קיבלתי מעט מאוד. חבל שלא מלמדים פילוסופיה בכל המכללות הללו.

28
סטודנט
 • 11:09
 • 02.06.09

זה מה שמעניין פה לדעתי. החברה עקפו את כל המתחרים בסיבוב.

27
עורך דין, בעל משרד
 • 11:12
 • 02.06.09

בחיים לא יקחו אתכם לעבודה באף משרד. אינני מכיר אפילו משרד רציני אחד שמוכן לשקול קבלת "בוגרי" מכללות ההמונים העלובות הללו.

26
25
בוגר אונו
 • 11:05
 • 02.06.09

הכל קישקוש

24
כרמלון
 • 11:05
 • 02.06.09
23
עוד ועוד
 • 11:03
 • 02.06.09

הכל בולשיט האוניברסיטאות בלחץ הם מאבדים את החונטה והפנסיות שלהם לטובת שוק תחרותי והם פוחדים

22
מנדי
 • 11:04
 • 02.06.09

במינימום זמן לימודים ,יש לך מקצוע מכניס עם כבוד , אין מקצוע רציני שנדרש בו כה מעט זמן לימודים, וכל כך מעט ידע, ואתה יכול להתפרנס. רופא נזקק למינימום 10 שנות עבודה והתמחות כדי להתחיל להרויח רציני, כנ"ל פסיכולג, או מורה בתיכון לבגרות, בעוד שעו"ד 3 שנים +התמחות קצרה וכבר הכל פתוח עד שופט עליון.מספר מועט של חוזי דירות ומשכורתך גבוהה מרופא.או פסיכולוג.או מורה בתיכון .אז מתפלאים למה כולם רצים ללמוד משפטים. דבר ראשון יש לקבוע כמו בארה"ב שעו"ד צריך ב.א. במקצוע אחר, ורק אח"כ יכול ללכת למשפטים. שופט חייב מינימום מ.א. ובעליון דוקטורט, כישם מפרשים את החוק.

21
בושה להיות בוגר מכללות מסוימות
 • 10:56
 • 02.06.09

וזה המצב. כל מעביד נורמלי לא מקבל טמבלול שלמד במכללה לעבודה. כאילו למדתם ספרות. אז לכו ללמוד ספרות, טמבלולים.

20
ערן
 • 10:53
 • 02.06.09

נרשמתי לאוק' ולא ביקשו שום פסיכומטרי

19
גיא
 • 10:52
 • 02.06.09

המכללות פועלות כעסק כלכלי לכל דבר ומורידות את הסף כדי לאפשר כניסה של יותר מועמדים. מבחינת המכללה יותר מועמדים = יותר כסף. הסינון האמיתי מבוצע במהלך השנה הראשונה שבה אחוז הנשירה גבוה יחסית. בכך מרוויחה המכללה את עלות שכר הלימוד (שבד"כ גבוהה יותר בשנה הראשונה ללימודים)

18
עודד
 • 08:20
 • 02.06.09

שנים. צוחק מי שיצחק אחרון אני אומר:)

17
אלי ביטון
 • 09:04
 • 02.06.09

בסיום הקורס מובטחת דיפלומה מכובדת יותר מזו של עורך דין כיום , וגם עבודה יש מספיק , רק צריך לקנות קראוון קטן ולהתחיל לטגן כדורי פלאפל במקום את השכל שאולי במקרה הגרוע אין ...

16
שאול
 • 10:08
 • 02.06.09

לא הבנתי מה רע בציון טוב של 90 בגרות ו620. ומה חשוב רף הכניסה? חשוב רף היציאה - ציוני הבוגרים בבחינות הלשכה. אמנון רובנשטיין הודה שלא היה מצליח להתקבל לאוניברסיטה. הדרישות באוניברסיטה נובעות רק מהביקוש. עו"ד זה לא מנתח מוח ולא חוקר בפיסיקה גרעינית. לאוניברסיטה הפתוחה אין רף כניסה. אבל שמצליח לסיים הוא סטודנט עם יכולת לימוד עצמית גבוהה. תוכנית הMBA נבדקה וזכתה לשבחים יותר מהאוניברסיטאות הרגילות. חבל שהאו"פ לא מלמדת גם משפטים.

 •  
  רינת
  • 10:26
  • 02.06.09

  אני כמעט בטוחה שרב האנשים שנרשמים ללימודים לא זוכרים את לימודי הבגרות בתיכון. אני חושבת שהסינון צריך להיעשות במהלך הסימסטרים הראשונים ולא במעמד הרישום.

 •  
  רינת
  • 10:24
  • 02.06.09

  אפשר לחשוב שאנשים בני שלושים שנרשמים ללימודים זוכרים משהו מהבגרות בתיכון. אני חושבת שהסינון צריך להתבצע במהלך הסמסטרים הראשונים ולא במעמד הרישום.

15
דוד
 • 09:56
 • 02.06.09

גם מי שלא עומד בקריטריונים יכול להתקבל עם קצת לחץ וניג'וס למזכירות. יש לי חבר שהתקבל עם ממוצע בגרות 83 ופסיכומטרי נמוך.

14
ל-2 ובכלל
 • 09:46
 • 02.06.09

תנאי הקבלה המתייחסים לאוניבסיטאות אינם נכונים כלל. כך שמעבר לעובדה שכל הכתבה חובבנית, פשטנית ונעשתה כלאחר יד, הרי שגם הנתונים בה שגויים...

13
יוסי
 • 10:02
 • 02.06.09

כמי שמכיר אישית את הכתבת איין שחר לטענה כי הכתבה חובבנית .בכל מקרה הכתבה מתבססת על נתוני הלישכה

12
ממני
 • 09:48
 • 02.06.09

יוצאים לשוק העבודה ומגלים שמלצרית מרוויחה יותר מהם. ואז מתחיל הטירוף בלמצוא פרנסה. על כל דבר שלא קיים מוגשת תביעה. הגנבים והשקרנים הכי גדולים שיש.

11
מוחמד החמוד
 • 09:38
 • 02.06.09

קשים , וואלה נראה לי שאני בא ללמוד אצלכם או שלא , בשביל לימודים אצלכם אני צריך למכור את הבלאפון והבית וגם זה לא יספיק לשכר לימוד , חבל ..........

10
מיכאל
 • 09:23
 • 02.06.09

אז המכללות נוגסות בכם. אז כרמל סגרה הרשמה בחיפה, ספיר בדרום אוכלת בבן גוריון ולאקדמי באור יהודה, במכללה למנהל וברייכמן ועוד כבר מגיעים סטודנטים בגאווה גדולה. תמשיכו להוציא כתבות על ימין ועל שמאל- אנחנו נמשיך ללמוד במכללות!!!

09
טל
 • 09:07
 • 02.06.09

מה שפורסם בכתבה הוא רף מינימלי, אבל כידוע- הכל בסוף ענין של ביקוש והיצע, ובגלל עודף הביקוש רף הקבלה בפועל גבוה הרבה יותר- באוני' ת"א ממוצע 100 ופסיכו' מעל 720 עדיין לא מבטיחים קבלה... תלוי מי המועמדים האחרים מולם אתה מתחרה.

08
לעודד 5
 • 09:13
 • 02.06.09

את כוווולללללללללםםםםםםםם , לא צריך בגרות לא פסיכומטרי רק כסף והרבה כסף ומיד הפקידה מנפיקה תעודה איזה שרוצים אפילו של מיילדת או גיניקולוג או ספר , והכי קל 5 דקות במכבש הדפוס ומתקבלת דיפלומת עורך אין דין ואין דיין ... )

07
אפי
 • 09:25
 • 02.06.09

זכותו של כל אחד ללמוד משפטים כמו שזכותו ללמוד כל מקצוע אחר בעולם. אפילו בהיי-טק אפשר לעשות קורסים גם ללא תעודות בגרות ואם אתה טוב תרוויח 20-30 אלף בחודש. עורכי דין פשוט חמדנים רודפי בצע גם היום השכר שלהם גבוה בהרבה מהממוצע במשק.אז תפסיקו לבכות כבר.

05
אסף
 • 08:50
 • 02.06.09

בצבא (ק' טייס וחובלים) עושים תואר ראשון באונ' בן-גוריון בלי בגרות ובלי פסיכומטרי, תוך כדי הקורס "התובעני ביותר בצה"ל" וכל זאת בשנה וחצי!!! מה לעזאזל אתם רוצים מהמכללות? מעבר לכך - ברבות מהמכללות לומדים אנשי קבע ומשטרה ובעלי תארים אחרים אשר עושים זאת למען השכלה משפטית ואפילו לא ניגשים לבחינות הלשכה.

04
אסף
 • 08:53
 • 02.06.09

בצבא (ק' טייס וחובלים) עושים תואר ראשון באונ' בן-גוריון בלי בגרות ובלי פסיכומטרי, תוך כדי הקורס "התובעני ביותר בצה"ל" וכל זאת בשנה וחצי!!! מה לעזאזל אתם רוצים מהמכללות? מעבר לכך - ברבות מהמכללות לומדים אנשי קבע ומשטרה ובעלי תארים אחרים אשר עושים זאת למען השכלה משפטית ואפילו לא ניגשים לבחינות הלשכה.

02
נאור
 • 08:34
 • 02.06.09

מילא מכללות הערסים והפריחות, אבל אתם רוצים להגיד לי שאונ' ת"א מקבלת אנשים עם בגרות 85 ופסיכומטרי 660???? בזמני (תחילת העשור) היה צורך בפסיכומטרי מעל 700 ובגרות 100!!! ל כבר אי אפשר לסמוך על שום דבר.

01
אסף
 • 09:02
 • 02.06.09

בצבא (ק' טייס וחובלים) עושים תואר ראשון באונ' בן-גוריון בלי בגרות ובלי פסיכומטרי, תוך כדי הקורס "התובעני ביותר בצה"ל" וכל זאת בשנה וחצי!!! מה לעזאזל אתם רוצים מהמכללות? מעבר לכך - ברבות מהמכללות לומדים אנשי קבע ומשטרה ובעלי תארים אחרים אשר עושים זאת למען השכלה משפטית ואפילו לא ניגשים לבחינות הלשכה.

תוכן מקודם
הפופולריות בדין וחשבון
הצעות מיוחדות