חברת הליסינג פרפקט ליס נקלעה לחובות של כ-67.5 מיליון שקל - דין וחשבון - TheMarker

חברת הליסינג פרפקט ליס נקלעה לחובות של כ-67.5 מיליון שקל

לבנק הפועלים חייבת החברה כ-19.7 מיליון שקל, לבנק לאומי כ-6.5 מיליון שקל, לחברת לאומי ליסינג כ-11.2 מיליון שקל, לבינלאומי כ-10 מיליון שקל, לבנק מסד כ-10 מיליון שקל ולבנק איגוד כ-3.7 מיליון שקל ■ חוב החברה לעובדיה הוא כ-140 אלף שקל, למע"מ מיליון שקל, למס הכנסה כ-25 אלף שקל ולבעל השליטה כ-7.3 מיליון שקל

חברת הליסינג מהרצליה, פרפקט ליס, שנקלעה לחובות של כ-67.5 מיליון שקל הגישה לבית המשפט המחוזי בתל אביב בקשה להקפאת ההליכים המשפטיים נגדה למשך 60 יום.

יום רביעי, 23 במאי, בנייני האומה – הכנס השנתי של יוזמת ישראל 2021. לרישום, לחצו כאן.

צילום: ג'יני - אנצ'ו גוש

זאת, לאחר שבנק לאומי בחסות נתוני המסחר המלצות אנליסטים הרשמה לנתונים בזמן אמת חדשות חברה הוסף לתיק אישי   נתונים גרפים עבור לאומי לגרף ניתוח טכני לאומי ולאומי ליסינג הגישו קודם לכן בקשה למנות לחברה את עוה"ד עופר פלס ובניהו לאבל ככונסי נכסים זמניים, על מנת שינהלו את צי הרכב של החברה וינתבו את הכספים המגיעים ממנו להחזר חובות החברה לבנק.

בעקבות דיון שהתנהל היום בפני שופט בית המשפט המחוזי בתל אביב איתן אורנשטיין סוכם בין הצדדים כי החברה תנהל מו"מ עם הבנקים במשך 14 יום כדי לגבש הסדר לתשלום חובותיה. במהלך תקופה זו, החברה לא תבצע כל שינוי בעלות בנכסיה, לא תשלם סכומים העולים על כ-350 אלף שקל ותשלם לבנקים כ-100 אלף שקל שמצויים בקופתה.

חברת פרפקט ליס הוקמה ב- 2003 והיא בעלת כ-700 לקוחות, רובם עסקיים, והיא מספקת ליסינג תפעולי עם שירותי ביטוח ורישוי אך ללא שירותי תחזוקה.

בעל השליטה בחברה, עמית לאופר, עוסק בתחום הליסינג כ-15 שנים ובחברה מועסק צוות ניהולי ושייוקי. החברה מונה בבקשת הקפאת ההליכים את חובותיה, הנאמדים בסך כולל של כ-67.5 מיליון שקל. לבנק ה פועלים בחסות נתוני המסחר המלצות אנליסטים הרשמה לנתונים בזמן אמת חדשות חברה הוסף לתיק אישי   נתונים גרפים עבור פועלים לגרף ניתוח טכני פועלים חייבת החברה כ-19.7 מיליון שקל, החוב לבנק לאומי הוא כ-6.5 מיליון שקל, כאשר בעל השליטה בחברה ערב לו אישית.

לחברת לאומי ליסינג חייבת החברה כ-11.2 מיליון שקל. ל בינלאומי בחסות נתוני המסחר המלצות אנליסטים הרשמה לנתונים בזמן אמת חדשות חברה הוסף לתיק אישי   נתונים גרפים עבור בינלאומי לגרף ניתוח טכני בינלאומי חייבת החברה כ-10 מיליון שקל, לבנק מסד כ-10 מיליון שקל ולבנק איגוד כ-3.7 מיליון שקל. חוב החברה לעובדיה הוא כ-140 אלף שקל. חוב החברה למע"מ הוא במיליון שקל ולמס הכנסה היא חייבת כ-25 אלף שקל. חובות החברה לבעל השליטה עומדים על כ-7.3 מיליון שקל.

בשנה האחרונה נקלעה החברה לקשיי נזילות שאינם מאפשרים לה לפרוע באופן שוטף וסדיר את התחייבויותיה כלפי נושים, ובעיקר הבנקים המממנים.

נכסיה העיקריים של פרפקט ליס הם כ-680 כלי הרכב שבבעלותה ומושכרים בליסינג ללקוחותיה. רוב המכוניות משועבדות לבנקים ולא ניתנות למימוש בשל זכויות הלקוחות. החברה מציינת בבקשתה כי צפויה לה הכנסה של כ-29.5 מיליון שקל מדמי השכירות החודשיים בגין הסכמי הליסינג, וכי "קיים פער שלילי בין התקבולים השוטפים להלוואות השוטפות בגובה של כ-9.1 מיליון שקל. יחד עם זאת, קיים פער חיובי בין התקבולים העתידיים ממימוש ומכירת הרכבים לבין הלוואות הבלון של כ-19 מיליון שקל". על בסיס נתונים אלו הגישה החברה תכנית הבראה.

החברה מציעה, באמצעות עו"ד שולי גולדבלט ממשרד גולדבלט-גינדס-יריב, להמשיך להפעילה באמצעות חברת בת מקבוצת אלבר אגחה בחסות נתוני המסחר המלצות אנליסטים הרשמה לנתונים בזמן אמת חדשות חברה הוסף לתיק אישי   נתונים גרפים עבור אלבר אגחה לגרף ניתוח טכני אלבר במהלך תקופת הקפאת ההליכים. בנוסף, מציע לאופר להזרים 6 מיליון שקל כך שיפרעו חובות החברה לנושיה.

קודם לכן הגישו בנק לאומי ולאומי ליסינג בקשה לממש את אגרות החוב של החברה ולמנות לה כונס נכסים. בבקשתו של בנק לאומי נטען כי במצב החברה חלה הרעה מוחשית. בשבועות האחרונים נוהל מו"מ בין החברה לבין הבנקים הנושים שמטרתו התכנסות של החברה, אך המו"מ לא הניב דבר. הבנק מציין כי החברה מצויה בגירעון תזרימי של למעלה מ-13 מיליון שקל, תשלומי ההלוואות אינם מוחזרים על ידה וכלי הרכב נמכרים על ידה במחירים שאינם מכסים את יתרת הללואות. בנק לאומי המיוצג על ידי משרד עוה"ד שמעוני פלס לאבל טוען כי התוכנית העסקית שהציגה החברה בפני הבנקים אינה מציאותית ואינה מקובלת עליו.

עקבו אחרינו בטוויטר
עשו לנו לייק וקבלו את מיטב הכתבות ישירות לפייסבוק
הוספת תגובה
תודה על פנייתך, היא תיבדק על ידי המערכת

הקלד את הנושא

הקלד את התגובה

שלח להוספת תגובה בלתי מזוהה לחץ כאן להוספת תגובה מזוהה לחץ כאן
תודה על פנייתך, היא תיבדק על ידי המערכת

הקלד את הנושא

הקלד את התגובה

שלח סגור להוספת תגובה בלתי מזוהה לחץ כאן להוספת תגובה מזוהה לחץ כאן
תודה על פנייתך, היא תיבדק על ידי המערכת
הצג את כל התגובות פתוחות
14
אני
 • 09:44
 • 12.02.13

איזה אושר לראות אותו ככה נופל וחזק!! גועל נפש של בן אדם מהיכרות אישית! גנב, נוכל, רמאי, שקרן. כל מה שהוא מחזיק לא יותר מפוזה זה עניין של זמן כשזה גם יגיע לכונס נכסים! מחכים לראות את הנפילה הגדולה שלך שתגיע במהרה!!

12
אוסנת
 • 16:02
 • 02.07.12

אני מתקשרת למשרדים שלהם והם לא עונים . מה עלי לעשות . בסוף החודש יש לי טסט לרכב וצריך לחדש ביטוח .מ מה אני עושה ?

11
מתן
 • 12:51
 • 23.06.12

יש לי רכב מהם, מה אני אמור לעשות עכשיו?

10
חיים
 • 11:54
 • 09.05.12

כל מי שנמצא ועוסק בתחום הרכב יודע שזו רק ההתחלה של קריסת ענף ההשכרה ,הליסינג ורכבי יד שנייה בכלל.
במתכונת של היום וכפי שענף הרכב פועל ומנוהל על ידי כל העוסקים בתחום קרוב היום שנשמע שחברה גדולה ( לא עלינו ובתקווה שלא.)תהיה במצב דומה לזה שנקלע עמית לאופר.

09
אוטומובילה
 • 21:04
 • 08.05.12

כל יום מגיעים לבנקים לקוחות מודאגים ומוצאים שהרכב חייב לבנק הרבה יותר ממה שהם חייבים עליו לחברה ומה שיותר מדאיג הרכב שווה פחות ממה שהם חייבים לחברה. ככה זה שמתלהבים מתשלום חודשי נמוך במיוחד בסוף נשארים בלי כלום.

08
שכחו אותי בבית!!!
 • 14:28
 • 08.05.12

07
אריק
 • 11:33
 • 08.05.12

לעמית לאופר קדילאק אסקלייט, ובמוו 650. ורכבים נוספים, בתים בכל מיני מקומות ,וכן גם בנה לו משהו בסביון.
אופר 24 שעות, נהג, מזכירה קצת מוגבלת שעושה קניות, ועוד רבות.
מי שמטומטם הם פקידי הבנק - שהתלהבו ממשחק גרוע ומוחצן של עמית.
ולמגיב - 06 - איזה 20 מיליון מעל 50 מיליון (700 רכב כפול 70,000 מינימום).

 •  
  ה
  • 20:47
  • 22.05.12

  עמית לאופר מלא בכל הדברים הכי טובים שיכולים להיות באדם וכייףףףףף שיש לאדם כמוהו מלאאאא כסף ושיהיה לו רק עוד ועוד.....כמו שאני מכירה אותו קטן עליו גם על זה הוא ידלג ולמה?כי הוא לא לוזר כמוך!רק יחידי סגולה מסוגלים לחבב ללא קנאה ידיד מוצלח(:

06
לא פייר
 • 10:59
 • 08.05.12

כשבעל שליטה של חברה קיקיונית מסתובב במרצדס 600 וקונה בית בסביון,
זה כנראה עושה מספיק רושם על הבנק, כדי לקבל 20,000,000 ש"ח.
מה זה אומר לגביי? אולי הגיע הזמן להחליף את המזדה מ 2006?

03
לילית נ.
 • 21:14
 • 07.05.12

מסקנה - או שיש לקוחות שאין להם מכוניות בליסינג (?!) או - שיש מקרים של 2 לקוחות על מכונית.
גם אם היו 700 מכוניות זה היה מוזר - רכב אחד לכל לקוח בממוצע.

תוכן מקודם
הפופולריות בדין וחשבון
הצעות מיוחדות