הגיוס של דליה אנרגיות שוב מתעכב; המוסדיים דורשים הבהרות - אנרגיה - TheMarker

הגיוס של דליה אנרגיות שוב מתעכב; המוסדיים דורשים הבהרות

רשות החשמל החליטה כי בעלי שליטה בחברת גז לא יוכלו להחזיק או למממן תחנת כוח ■ כעת המוסדיים דורשים להבהיר האם תאסור על כל בעל מניות בחברות גז לממן תחנות כוח: החלטת הרשות היתה גורפת מדי

גיוס ההון המתוכנן של יזמית תחנת הכוח דליה אנרגיות בהיקף 3.2 מיליארד שקל שוב מתעכב. הפעם, בשל הבהרות שהתבקשה לספק רשות החשמל באשר למימון עתידי של תחנות כוח.

צילום: מוטי מילרוד

רשות החשמל פרסמה לפני שבועיים החלטה שלפיה בעל אמצעי שליטה בחברת גז לא יוכל להחזיק או למממן תחנת כוח. זאת, במטרה לפסול את השתתפותה של הפניקס מ קבוצת דלק בחסות נתוני המסחר המלצות אנליסטים הרשמה לנתונים בזמן אמת חדשות חברה הוסף לתיק אישי   נתונים גרפים עבור קבוצת דלק לגרף ניתוח טכני קבוצת דלק במימון תחנת דליה וברכישת מניות בכורה בפרויקט - משום בעלותה הצולבת של דלק במאגר תמר.

ואולם, לטענת המוסדיים, החלטת הרשות היתה גורפת מדי, ותמנע למעשה בעתיד מכל גוף מוסדי המחזיק באג"ח דלק או רציו, למשל, מלממן פרויקטי חשמל במשק.

רשות החשמל התבקשה לפיכך להגביל את תחולת החלטתה. רק לאחר מכן, תוכל דליה לצאת בהנפקת מניות הבכורה ב-400 מיליון שקל, ולהשלים את החוב הבכיר בהובלת בנק לאומי.

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

עקבו אחרינו בטוויטר
עשו לנו לייק וקבלו את מיטב הכתבות ישירות לפייסבוק
הוספת תגובה
תודה על פנייתך, היא תיבדק על ידי המערכת

הקלד את הנושא

הקלד את התגובה

שלח להוספת תגובה בלתי מזוהה לחץ כאן להוספת תגובה מזוהה לחץ כאן
תודה על פנייתך, היא תיבדק על ידי המערכת

הקלד את הנושא

הקלד את התגובה

שלח סגור להוספת תגובה בלתי מזוהה לחץ כאן להוספת תגובה מזוהה לחץ כאן
תודה על פנייתך, היא תיבדק על ידי המערכת
תוכן מקודם
הצעות מיוחדות