תלונות על אי סדרים נגד מנכ"ל משרד התחבורה - רכב ותחבורה - TheMarker

בלעדי // תלונות על אי סדרים נגד מנכ"ל משרד התחבורה

בשל תלונות נגד אלכס לנגר, שמשמש ממלא מקום מנכ"ל, אסרה עליו נציבות שירות המדינה לאשר הוצאת תקציבים; במשרד התחבורה מחפשים מנכ"ל חדש - בפעם השישית בשלוש שנים

>> טלטלה במשרד התחבורה. בדיקה שמנהלת נציבות שירות המדינה נגד ממלא מקום המנכ"ל, אלכס לנגר, לא מאפשרת לו לחתום על אישורים להעברת תקציב, ועלולה לתקוע פרויקטים רבים. במשרד התחבורה הוחלט, בעקבות זאת, כי למשרד ימונה מנכ"ל חדש, אך לא ברור אם יימצא מועמד מתאים.

שלוש שנים, 5 מנכ"לים

הנציבות בוחנת כבר כחודשיים כמה תלונות על אי סדרים, לכאורה, בניהול המשרד. לנגר מונה למ"מ המנכ"ל בספטמבר האחרון, לאחר פרישתו של דן הראל, אך מקץ חצי שנה, נציבות שרות המדינה לא מוכנה עוד לאשר את המשך כהונתו כמנכ"ל בפועל. השבוע הפסיק לנגר לחתום על אישורים להעברת תקציבים לפרויקטים.

במצב שנוצר אי אפשר להעביר תקציבים לביצוע בהיקף של 20 מיליארד שקל, כיוון שנחוצה לכך חתימת מנכ"ל משרד התחבורה. בין הפרויקטים שתקועים אפשר למנות השדרוג של כביש מס' 1 (בהיקף של 2 מיליארד שקל) ושדרות בגין בירושלים (750 מיליון שקל).

לפי הנהלים, כל פרויקט שיוצא לביצוע מצריך את הרשאת האוצר, וחתימה של מנכ"ל משרד התחבורה ושל חשב המשרד. במקרים חריגים, ניתן להוציא פרויקט לביצוע ולכתוב כי חתימת המנכ"ל תתווסף כשיתאפשר. אולם, מצב כזה לא יכול להימשך לאורך זמן.

לנגר הוא האדם החמישי שמשמש כמנכ"ל במשרד התחבורה במהלך כהונתו של שר התחבורה ישראל כץ, שהחלה במארס 2009. עם כניסתו לתפקיד, ביקש כץ מיעקב גנות להפוך למנכ"ל, אך זה לא יכול היה לעזוב את תפקידו כמנכ"ל רשות ההגירה. לכן, גדעון סיטרמן, המנכ"ל שמינה שאול מופז, המשיך לנהל את המשרד. גנות נכנס לתפקיד המנכ"ל ביולי 2009, ושימש בתפקיד עד דצמבר 2010, אז מונה למנכ"ל המשרד לביטחון פנים.

כממלא מקומו, לזמן קצר, התמנה יצחק זוכמן, סמנכ"ל התשתיות של המשרד. אולם, כשלא קיבל את המינוי הקבוע, עזב זוכמן המאוכזב והתמנה להיות מנכ"ל נת"ע, החברה שבונה מערכות הסעות המונים בגוש דן. בינואר 2011 התמנה למנכ"ל האלוף במילואים דן הראל, שעזב אחרי תשעה חודשים, בשל סכסוך עם השר כץ. לנגר הפך אז לממלא מקום, בזמן שכץ חיפש מחליף, ופנה, בין היתר, שוב לגנות ולזוכמן. כיוון שנענה בשלילה, ניסה כץ להפוך את מינויו של לנגר לקבוע, אך נציבות שירות המדינה סיכלה את כוונתו. ייתכן שלנגר ימשיך בתפקיד אחד במשרד.

כעת, כץ חייב למצוא מחליף כשנותרה פחות משנה עד הבחירות ולא ברור מי ירצה לשמש כמנכ"ל של משרד סוער ומרובה אינטריגות, ולסיים את התפקיד תוך זמן קצר, עם מינויו של השר הבא.

ממשרד התחבורה נמסר בתגובה: "לנגר שימש כממלא מקום המנכ"ל. בימים האחרונים הובהר כי הארכת כהונתו לא מתאפשרת ובקרוב ימונה למשרד מנכ"ל חדש".

מנציבות שירות המדינה נמסר בתגובה: "לנגר היה מינוי בפועל שתוקפו פג. התלונות שהוגשו נמצאות בטיפול".

עקבו אחרינו בטוויטר
עשו לנו לייק וקבלו את מיטב הכתבות ישירות לפייסבוק
הוספת תגובה
תודה על פנייתך, היא תיבדק על ידי המערכת

הקלד את הנושא

הקלד את התגובה

שלח להוספת תגובה בלתי מזוהה לחץ כאן להוספת תגובה מזוהה לחץ כאן
תודה על פנייתך, היא תיבדק על ידי המערכת

הקלד את הנושא

הקלד את התגובה

שלח סגור להוספת תגובה בלתי מזוהה לחץ כאן להוספת תגובה מזוהה לחץ כאן
תודה על פנייתך, היא תיבדק על ידי המערכת
הצג את כל התגובות פתוחות
12
א
 • 17:10
 • 30.04.12

עבדתי איתו ומולו במספר הזדמנויות
לא מכיר את הסיפור הפנימי אבל נשמע לי חבל

10
אמרתם כץ אמרתם הכול. (ולא לטובה)
 • 17:19
 • 25.03.12

09
עובד משרד התחבורה
 • 18:40
 • 24.03.12

פשוט הסתכסך עם גורמים עבריינים במשרד. לא רצה לאשר מינוי של אדם לא מתאים לתפקיד סמנכ"ל .ומכאן הדרך להאשמות חסרות בסיס קצרה.
ימים יגידו לאלכס לנגר אין מה להסתיר.

08
סתם אחד
 • 18:12
 • 23.03.12

זה מה שעושים במדינה לפקידים שאכפת להם מעבודתם ולא מוכנים שהיועץ המשפטי ינהל אותם כמו בשאר המשרדים והרשויות.

07
"רק הליכוד יכול" - להרוס. פחחחחח
 • 16:00
 • 23.03.12

תשתיות התחבורה במדינה הם ברמת אפס, אין שר אשר מוכן להוציא אל הפועל את תכניות התחבורה הציבורית. הסיבה, הוא כנראה לא יחתוך את הסרט בהמשך השנים. אצל כץ הכל פוליטיקה. התנהגותו אל מול עובדי הרכבת מוכיחה שציבור העובדים ממנו והלאה. את החשבון הוא יקבל בפריימריס.

06
לשעבר
 • 13:25
 • 23.03.12

שאין לה אח ורע בעולם, זה משרד שהיא שלוחת תמנון של משרד התחבורה ושם השחיתות והמאפיוניזים חוגג.

01
איציק
 • 08:45
 • 23.03.12

ממליץ למשרד התחבורה לעבור לשיטת המסרונים - SMS על מנת לבחור משהוא שיחזיק יותר משנה ויהיה מקובל בציבור הרלוונטי.

תוכן מקודם
הפופולריות ברכב ותחבורה
הצעות מיוחדות