המס על הדלק יעלה בספטמבר ב-6 אגורות לליטר - דינמו ורכב - TheMarker

המס על הדלק יעלה בספטמבר ב-6 אגורות לליטר

הבלו מתעדכן בהתאם למדד המחירים לצרכן וצפוי לעלות ב-1.6%. שיעור המס במחיר ליטר בנזין צפוי להגיע ל-56%

המס המוטל על הדלק צפוי להתייקר ב-1 בספטמבר ב-6 אגורות לליטר, ולהסתכם ב-4.23 שקל לליטר – שיהוו כ-56% ממחיר ליטר בנזין 95 אוקטן. הסיבה להתייקרות נעוצה במנגנון עדכון הבלו (מס דלק), שערכו הקבוע הוא כיום 3.01 שקל לליטר.

הבלו מוצמד למדד המחירים לצרכן ומתעדכן אחת לארבעה חודשים. מאז העדכון הקודם במאי השנה, עלה המדד ב-1.6%. לכן, צפוי הבלו להתייקר ב-4.8 אגורות לליטר - אלא שהמדינה מטילה על הבלו גם מע"מ, ולכן סכום ההתייקרות יגיע ל-5.7 אגורות.

באשר לשינוי במחיר הדלק לצרכן הסופי - הרי שזה עדיין לא ברור. מחיר הדלק נקבע לפי ממוצע מחירי הבנזין בעסקות באירופה, בחמשת ימי העסקים האחרונים לפני היומיים האחרונים בכל חודש. מחיר זה מוכפל בשער הדולר של יום העסקים הלפני אחרון.

לפי מחיר הדלק באירופה, הוערך כי הבנזין בישראל יתייקר ב-1-2 אגורות לליטר – ואולם הירידה בשער הדולר היום עשויה להותיר את מחיר הבנזין עצמו (בנטרול העלאת המס) ללא שינוי, או אף להורידו. המחיר המפוקח על ליטר בנזין כיום הוא 7.6 שקלים לליטר (בשירות עצמי).
 

תחנת דלק
תחנת דלק
צילום: מורן מעיין
עקבו אחרינו בטוויטר
עשו לנו לייק וקבלו את מיטב הכתבות ישירות לפייסבוק
הצג את כל התגובות פתוחות
04
גיל
  • 19:05
  • 21.08.13

בלו זה מס כמו מס רכישה, מע״מ ,וכל אותם מיסים שבאים להקשות על היום יום. דברים שצמודים למדד המחירים נועדו כדי להגן מפני שחיקת שכר או גידול הוצאות בעקבות עליית המדד כך שעובד שמשכורתו צמודה למדד לא ייפגע ריאלית או ספק שההוצאות שלו עלו בעקבות עליית המחירים לא ייפגע הוא מצמיד את המחיר שלו למדד. אבל הבלו?? זה מס מה הקשר שלו למדד המחירים?? לא מספיק שהמדד עלה והמחיה שלנו עוד יותר קשה אז מקשים עוד יותר?? תגידו שבא לכם לגבות עוד מיסים אבל מה הקשר למדד המחירים ?? אין שום היגיון להצמיד מס לעליית המדד עוד מעט גם יצמידו לנו את מס ההכנסה והמע״מ לעליית המדד למה רק לבלו? פשוט ביזיון ועוד בחודש שגם ככה הדלק צריך לעלות בעקבות מחירי הנפט. די מתי יבינו שדלק זה מוצר בסיס שאי אפשר בלעדיו ומשפיע על הכל על כל הספקים על שינוע המשק וכבר אי אפשר.

01
נוסע מתמיד
  • 16:28
  • 21.08.13

אולי שיעלו גם את המע"מ ואת המיסים על הרכבים עוד טיפ טיפה. נראה לי שנשאר לי יותר מדי בנטו החודש, הרי שהרשתי לעצמי לקנות קרטיב לילדה.

תוכן מקודם
הפופולריות בדינמו ורכב
הצעות מיוחדות