לוקחים לו את המפתחות: הודח שי אגסי, מייסד ומנכ"ל בטר פלייס - דינמו ורכב - TheMarker

לוקחים לו את המפתחות: הודח שי אגסי, מייסד ומנכ"ל בטר פלייס

תגובות מעורבות בענף הרכב על הדחת שי אגסי מראשות בטר פלייס ■ בכיר לשעבר בחברה: "כל הסיפור מזכיר לי כיצד אפל הדיחו את סטיב ג'ובס והתחרטו" ■ בכיר בענף הליסינג: "בטר פלייס עברה את שלב הסיסמאות על גמילה מנפט - עכשיו צריך למכור מכוניות, וזה פשוט לא קורה"

"בטר פלייס עברה את השלב של מרכזי מבקרים וסיסמאות על גמילה מנפט. עכשיו צריך למכור מכוניות, וזה פשוט לא קורה", כך אומר בכיר בענף הליסינג, בעקבות הדחתו של שי אגסי מתפקיד מנכ"ל בטר פלייס. יותר מוקדם היום החליט דירקטוריון בטר פלייס למנות במקום אגסי את מנכ"ל בטר פלייס אוסטרליה, אוון תורנלי.

מכוניות של בטר פלייס
מכוניות של בטר פלייס
צילום: עופר וקנין

אגסי ישמש מעתה כדירקטור בלבד בחברה, והשפעתו על ניהולה תהיה קטנה מאוד. אגסי אמר היום כי "לפני חמש שנים הלכתי בעקבות חזון של גמילת העולם מנפט והתלות בו, והנה בחודש שעבר הקפתי את מדינת ישראל במכונית חשמלית מדן ועד אילת. מעט מאוד אנשים זוכים להפוך חזון מורכב כזה למציאות בחמש שנים מלאות עשייה. אני גאה בצוות האנשים שפיתחו את החזון ובטוח ביכולתו לקחת את החברה לשלב הבא".

בבטר פלייס טוענים כי לא מדובר בהדחה, אלא ב"החלטה משותפת" של הדירקטוריון ושל אגסי, אך לפי הערכות בענף הרכב החליטה החברה לישראל, בעלת השליטה בבטר פלייס, להדיח את אגסי בשל ההתחלה המהוססת של החברה בישראל ובדנמרק. אגסי הוא לא מנכ"ל מקצועי שכיר, אלא יזם שהגה את הרעיון לבטר פלייס ובאישיותו הכריזמטית שימש גם כפרזנטור (יצגן) של החברה. הדחתו, אפוא, מהווה סממן ממשי של משבר בבטר פלייס.

בכיר בבטר פלייס לשעבר אמר אתמול כי "כל הסיפור הזה מזכיר לי כיצד אפל הדיחו את סטיב ג'ובס, והתחרטו על כך מרות. חברה חדשנית כמו בטר פלייס לא יכולה להסתדר בלי חדשנות ובלי החזון של המייסד שלה, וברור שמהדירקטוריון הוא לא יוכל להשפיע באמת". בענף הרכב העריכו כי בעקבות אגסי יעזבו בכירים נוספים בחברה, ולא ברור אם מרכז הכובד העולמי של בטר פלייס יישאר בישראל, או יעבור לאוסטרליה או לארה"ב.

 מאז שהחל השיווק הסדיר של המכוניות החשמליות, מכרה בטר פלייס 457 מכוניות בישראל, חלקן לעובדי החברה ולספקיות שלה כמו אמדוקס ומטריקס. בדנמרק, המדינה השנייה בה פעילה בטר פלייס, נמכרו פחות מ-200 מכוניות. המספרים הללו אינם גרועים ביחס לשוק המכוניות החשמליות בעולם, אבל בטר פלייס שואפת להתחרות עם מכוניות מונעות בנזין, ולכן הזמינה 100 אלף מכוניות מרנו, שעליה לרכוש עד 2016.

אגסי הוביל את החברה להצלחות מול המשקיעים ומול הרגולציה. כך הצליחה החברה לגייס 751 מיליון דולר ממשקיעים כמו HSBC, ג'נרל אלקטריק, מורגן סנטלי והחברה לישראל, ושיכנע את הרגולטורים בישראל להעניק הטבת מס למכוניות חשמליות (8% מיסוי לעומת 83% למכונית בנזין) וחשוב מכך- להפוך את הטעינה המנוהלת לחובה בישראל. כך, יבואנים של מכוניות חשמליות מתחרות לא יכולים להציע חיבור זול ופשוט לחשמל בתעריף ביתי.

ברבעון השני הפסידה בטר פלייס 64 מיליון דולר. החברה, שגייסה מאז הקמתה לפני חמש שנים כ-800 מיליון דולר, רשמה מתחילת 2010 הפסדים מצטברים של 477 מיליון דולר.

החברה, שהוקמה על ידי שי אגסי, האיצה ברבעון השני את הקמת תשתית תחנות הטעינה שלה בישראל, דבר שגרם לה לשריפת מזומנים של כ-40 מיליון דולר. קופתה של בטר פלייס הכילה בסוף יוני 131 מיליון דולר בלבד. בקצב כזה עלולה קופת החברה להתרוקן בתוך 5-4 רבעונים.

התוצאות של בטר פלייס התפרסמו במסגרת תוצאותיה העסקיות של ה חברה לישראל בחסות נתוני המסחר המלצות אנליסטים הרשמה לנתונים בזמן אמת חדשות חברה הוסף לתיק אישי   נתונים גרפים עבור חברה לישראל לגרף ניתוח טכני חברה לישראל , המחזיקה ב-31.5% ממניותיה. בטר פלייס היא אחד ההימורים המשמעותיים של עידן עופר מאז רכש את השליטה בחברה לישראל ב-1998. החברה לישראל השקיעה בבטר פלייס מאז הקמתה לפני חמש שנים 229 מיליון דולר. השווי המאזני של אחזקה זו בספריה נשחק עד כה ל-70 מיליון דולר.

בעקבות פרסום התוצאות, אמר אגסי בסוף חודש אוגוסט כי ייתכן שהמחסום שמעכב את הצלחת המכונית החשמלית הוא פסיכולוגי. "אנשים מסתכלים על שינוי, ואומרים: 'זה לא יקרה'. בעוד כמה חודשים מחיר הדלק יחצה את הרף של תשעה שקלים, וגם עשרה. מחירי הנפט עולים, ומחירי הסוללות יורדים, אי אפשר לעצור את המודל הזה, זו רק שאלה של זמן".

אגסי אמר כי אם החברה תצליח להגיע למאות ציים ולמכור להם מכוניות חשמליות - נעשתה היסטוריה: "בשום מקום בעולם לא עשו דבר כזה. היינו נורא זהירים ואמרנו שעד שלא פרסנו את כל הרשת לא ניתן יותר מ-500 מכוניות. הגענו ל-500 מכוניות, הרשת פתוחה, ורק עכשיו אפשר למסור את המכוניות לציי רכב של חברות".

המצבר מתרוקן

לפני כחודש וחצי חנכה בטר פלייס את התחנה האחרונה בחבל אילות להחלפת סוללות למכוניות חשמליות, ובכך השלימה פרישת התחנות לאורך כבישי ישראל, עד להפעלתן הסופית. בחברה אמרו כי כעת ניתן יהיה לנסוע מראש פינה לאילת ללא טעינה ממושכת.

לחברה יש תחנות החלפה בדרום, בין היתר בצומת ראם (קסטינה), ובערים באר שבע, ערד ודימונה. כמו כן הוקמו תחנות לצד היישובים ספיר ויוטבתה בערבה. תחנות נוספות נמצאות בשפיים, במחלף חולון, בכרמיאל, בקצרין ובמחניים בצפון הארץ.

לפי התכנון המקורי, בטר פלייס היתה אמורה להקים 100 תחנות החלפה, אך בסוף תסתפק ב-40 תחנות בלבד, כאשר המרחק הממוצע בין התחנות עומד על 40 ק"מ. זמן החלפת הסוללה הוא כ-5 דקות, אך לעיתים נדרשת נסיעה קצרה כדי להגיע אל התחנה.

נסיעה מת"א לאילת לא תהיה בהכרח זולה יותר במכונית חשמלית - למעשה היא תעלה 442 שקל. נסיעה במשפחתית עם מנוע בנזין, כדוגמת פורד פוקוס, תעלה 436 שקל לאילת וחזרה. עם זאת, עליית מחיר הדלק תהפוך את הנסיעה במכונית בנזין ליקרה יותר.

שי אגסי
שי אגסי
צילום: דודו בכר

בנוסף, במאמץ לחזר אחרי הלקוח הפרטי, הציעה בטר פלייס באחרונה חבילה חדשה למכונית החשמלית, רנו פלואנס ZE, הכוללת מימון לרכישת המכונית ותשלום עבור האנרגיה המניעה אותה ב-1,990 שקל לחודש. הרוכשים ישלמו מקדמה של 9,900 שקל, ויתחייבו לתשלום החודשי במשך 36 חודשים. התשלום כולל קילומטראז' של 10,00 ק"מ בחודש.

מדיניות המחירים של בטר פלייס, למשל, מעידה על היעדר מיקוד והבנה של השוק. המחירון הראשון של החברה נחשף כשנה לפני תחילת השיווק הסדיר, והתבסס על "חבילות ק"מ", בהן על הלקוח להתחייב לנסועה מינימלית (30-20 אלף ק"מ בשנה) ולתשלום חודשי על אנרגיה, בסכומים של 2000-1000 שקל בחודש.

אולם המחירים לא היו זולים משמעותית מתשלום על בנזין, והמכוניות ההיברידיות היו משתלמות יותר בטווח הארוך. נראה היה גם שהקהל חושש להתחייב לחברה שפועלת לפי מודל עסקי חדש, ומציעה מכוניות שפועלות אחרת לגמרי מהמכוניות המוכרות. בנוסף, חוזי הליסינג שהציעה החברה, התבססו על פרק זמן של ארבע שנים, שעה שענף הליסינג עובד לפי מחזורים של שלוש שנים.

ביולי האחרון, כאשר החל השיווק לקהל הרחב, שונה המחירון, והתבסס על תשלום לפי קילומטראז' בפועל, ולא לפי קנייה מראש. במחיר של 65 אגורות לק"מ, בטר פלייס נראתה כמו רכישה כלכלית יותר. גם מחיר המכוניות הופחת מעט, מ-123 ל-121 אלף שקל, בהתאם להפחתת מיסוי קלה שנתן האוצר. אבל כנראה שגם כל זה לא הספיק. ביריד "אוטומאניה" של אלבר נמכרות מכוניות של בטר פלייס בחבילה הכוללת החכרה של המכונית, ונסועה של עשרת אלפים ק"מ בשנה, ב-2000 שקל לחודש בלבד. מחיר נמוך, וכנראה גם הפסדי.

גם בדנמרק בטר פלייס לא קוצרת הצלחות, עם מכירות של 150 מכוניות בלבד, פחות מיעדי החברה. ההתרחבות של החברה בארה"ב ובאירופה מתרחשת אף היא בקצב איטי. בהולנד בטר פלייס החלה לאחרונה ניסוי, למרות שכבר עברה מזמן את שלב  הוכחת הישימות האוטומטיבית, וצריכה כעת להוכיח את הישימות הכלכלית שלה. גם בקליפורניה נערך ניסוי, ובסין נחתמו כמה חוזים, אבל טרם החלה פרישת רשת תחנות הטעינה וההחלפה.

למעשה, המקום היחיד בו העתיד של בטר פלייס נראה ורוד יותר הוא אוסטרליה, שם פורשת החברה רשת במדינה ויקטוריה. ואכן, מנכ"ל בטר פלייס אוסטרליה ימונה כעת למנכ"ל החברה הגלובלית. בעיה נוספת איתה מתמודדת בטר פלייס היא המשך השותפות עם רנו, ספקית המכוניות שלה. בשיחות עם בכירי רנו בתערוכת פאריס בשבוע שעבר, נאמר לנו כי החברה בוחנת את ההתקדמות של בטר פלייס בישראל ובדנמרק, ורק אז יוחלט האם לספק לה מכוניות לשווקים נוספים ומדגמים נוספים.

כיום, משווקת בטר פלייס מכונית חשמלית אחת - רנו פלואנס ZE, שהוצגה כבר לפני יותר משנתיים, וכדי להרחיב את הקהלים שלה היא חייבת להרחיב גם היצע הדגמים. לחברה לישראל יש גם מיזם לייצור מכוניות בסין, בשם קורוס (צ'רי-קוונאטום לשעבר), שייצר מכוניות חשמליות עבור בטר פלייס, אבל רק בעוד ארבע שנים או יותר.

החברה גם ביצעה באחרונה כמה מהלכים בתחום יחסי הציבור. דנה סומברג, כתבת התחבורה של ערוץ 2, מונתה לדוברת במקום שירי קריספין ששימשה בתפקיד במשך ארבע שנים. בנוסף, החליף משרדי יחסי הציבור שלום תל אביב את דבי תקשורת כאחראי על קשרי התקשורת של החברה.

עידן עופר: "החברה עמדה ביעדים בפרק הראשון לחייה"

עידן עופר
עידן עופר
צילום: אביבי חופי

עידן עופר, יו"ר דירקטוריון בטר פלייס מסר היום, כי "תחת הנהגתו של שי אגסי וחזונו החדשני עמדה החברה בהצלחה ביעדי החברה בפרק הראשון לחייה. אנו מוקירים תודה לשי שהצליח את החזון שלו למציאות. הדירקטוריון נערך מבעוד מועד לשינוי זה וכעת, לאחר חמש שנות הקמה, עומדת בראש החברה הנהלה מנוסה וחזקה שתוביל את בטר פלייס למימוש אתגריה הבאים. לת'ורנלי מנכ"ל בטר-פלייס אוסטרליה בארבע השנים האחרונות רשימה ארוכה של הישגים ובהם יצירת רשת שותפים עסקיים מרשימה לחברה. אני בטוח ומאמין שהיכולות של אוון בתחום היזמות והניהול יביאו את בטר פלייס בבטחה אל השלב הבא".

אוון תורנלי, המנכ"ל המיועד אמר כי "לפני ארבע שנים שי אגסי הציע לי להצטרף אל בטר פלייס ולהביא את חזון החברה גם אל אוסטרליה. לכבוד הוא לי להיכנס לתפקיד המנכ"ל הגלובלי של החברה ולהנהיג את הקבוצה המצוינת הזאת ברחבי העולם. יש לנו תשתית טעינה והחלפה, ראשונה בעולם, שמשרת מאות לקוחות מרוצים, ואנו מתחילים את הפרק הבא בחיי החברה עם המשך תמיכת משקיעים גלובליים והנהלה חדשה. אנחנו נתמקד בראש ובראשונה בלקוחות החברה הפרטיים והעסקיים שמספרם הולך וגדל. אנחנו נמשיך ביצירת שותפויות בקרב יצרני הרכב והאנרגיה".

משה קפלינסקי, מנכ"ל בטר פלייס ישראל, ציין כי "שי הנחיל לחברה חזון שממשיך איתנו הלאה בדרכנו העסקית. החברה כיום עוברת משלב ההקמה אל שלב המכירה בשוק הישראלי והעולמי. אנחנו נמשיך לתת את השירות הטוב ביותר ללקוחותינו העסקיים והפרטיים".

עקבו אחרינו בטוויטר
עשו לנו לייק וקבלו את מיטב הכתבות ישירות לפייסבוק
הוספת תגובה
תודה על פנייתך, היא תיבדק על ידי המערכת

הקלד את הנושא

הקלד את התגובה

שלח להוספת תגובה בלתי מזוהה לחץ כאן להוספת תגובה מזוהה לחץ כאן
תודה על פנייתך, היא תיבדק על ידי המערכת

הקלד את הנושא

הקלד את התגובה

שלח סגור להוספת תגובה בלתי מזוהה לחץ כאן להוספת תגובה מזוהה לחץ כאן
תודה על פנייתך, היא תיבדק על ידי המערכת
הצג את כל התגובות פתוחות
197
Joyce
 • 16:42
 • 21.10.12

I found just what I was neeedd, and it was entertaining!

196
הם יהפכו ל- 40 פילים לבנים. מצבה ענקית לשיא הטמטום בישראל מדינת הבלופים
 • 12:20
 • 05.10.12

192
אבי
 • 01:33
 • 05.10.12

סוזוקי SX4 עמוסה במזוודות ו- 4 מבוגרים. 700 קילומטר, האוטו לוקח 1 ל- 15. בדרך הלוך - דלק נקנה בתל אביב - 362 ש"ח. בדרך חזור - דלק נקנה באילת בלי מע"מ בתחנת TEN - רק 300 ש"ח. אז בשביל מה צריך את הבלוף הזה שנקרא מכונית חשמלית?
אני נוסע כמה שאני רוצה, לא תלוי בשום תחנת תדלוק של אגסי ושות' ואחרי 5 שנים אני מוכר את הרכב בלי שום בעיה ולא תקוע כמו בעלי הפלואנס החשמלית.
ועוד משהוא - הרכב עלה לי רק 100 אלף ש"ח - חסכתי גם בקניה.

190
מהנדס
 • 00:10
 • 05.10.12

- לייצר סוללה זה מזהם בטירוף (מתכות יקרות, כרייה וכד)
- להיפתר מסוללה - בטח פעם בשנתיים - עוד יותר מזהם
- ייצור חשמל - מה זה לא מזהם?
- הולכת החשמל - ביזבוז אנרגיה מטורף
ועוד ועוד

187
דרור
 • 22:13
 • 04.10.12

185
פשיטת הרגל בדרך ומובטחת
 • 15:39
 • 04.10.12

אין להם דגמים מוצלחים, המחיר בשמיים וצריך להורידו משמעותית , הם לא יכולים לעמוד בתחרות מול מכוניות היברידיות סיניות, הודיות ויפניות. בקיצור, כשלון וחוץ מיחסי ציבור מנופחים והרבה בלה בלה אין להם כלום. אין להם מוצר מנצח אלא מוצר יקר ומיושן ולא נוח לשימוש ובשורה תחתונה לא משתלם

184
רק רכב חשמלי קטן 2 מושבים וקל מאוד
 • 13:09
 • 04.10.12

בבוקר נוסעים לעבודה וחזרה בתוך העיר. עם הטכנולוגיה היום זה המודל היחיד שיעבוד

180
רם לוי
 • 19:13
 • 03.10.12

שי אגסי אדם מדהים ומיוחד אך הדרך שבה הביא את הרכב החשמלי לישראל ולעולם, לא בתמימות של חזון ,אלא בצורה של ניסיון להפיל ברשת את המתפתים במשהו חדש. אולי היה מושפע מהשותפים שלו שאוהבים כסף והרבה.
אפשר להטעין את המצברים בחניה הפרטית בזול מרשת החשמל ,
אך בבטר פלייס שיכנעו את הממשלה שהטעינה תהיה יקרה כדי שההפרש הענק יכנס לכיס החברה. (בארה"ב לא היה מצליח אפילו בצעד הראשון ....)
כלומר החזון הוא ליצר כסף לחברה לא לעבור מתלות הנפט.
הממשלה נותנת הטבות מס ענקית למכונית החשמלית של רנו.
את ההטבה שיתנו להורדת המס לדלק.ואז ניראה אם החזון שווה משהו.
עם נסיון החיים שלי בענף הרכב כ-30 שנים, למדתי שחברת רנו לא היתה במקום הראשון באמינות כלי הרכב שלה. לא היתה במקום הראשון בשמירת ערך המכוניות שלה.
יכול להיות שעוד מספר שנים אף אחד לא ירצה לרכוש את הרכב החדש שרוכשים קונים היום .
קניה רכב מבטר פלייס זה יותר גרוע מחתונה קתולית.
אז למה אני צריך את את צינור משאבת הכסף של חברת בטר פלייס מחובר ישירות לכיס שלי.???!!!
רם לוי

179
דוד
 • 15:47
 • 03.10.12

מכונית ב-100 אלף ש"ח
חשמל ללא הגבלה ב-1000 ש"ח
מבטיח לכם תוך שנה יש לכם אלפי מכוניות ותוך 5 שנים עשרות אלפי מכוניות על הכביש
לנסות למכור במחיר של מכונית בנזין, בהסתמך על לקוחות שרוצים לשמור על הסביבה? תשאירו את זה לזקנים של הפריוס. בשביל להביא את ההמונים צריך מכת מוות למכוניות על דלק וחסכון משמעותי בארנק!

178
המתקן
 • 14:46
 • 03.10.12

לא במחירים האלה. מבחינתי זה יותר יקר מנפט. ברגע שתופעל שיטה לא חזירית המאפשרת לרכוש סוללה במחיר הוגן ולהטעינה ללא התחייבויות הזויות (!) - יהיה על מה לדבר.

177
אמיר
 • 13:49
 • 03.10.12

אוקיי הבנו שלאילת זה לא משתלם - דרך ארוכה בכבישים מהירים.
אבל מי שלמשל נוסע כל יום מתל אביב לירושלים- דרך פופולרית מאד שמאד מאמצת רכב בנזין ואמורה להחמיא לרכב חשמלי (בהנחה שיגיע לשם בלי החלפה באמצע). זאת גם דרך שצורכת המון המון דלק

176
פונזי מידוףף
 • 13:37
 • 03.10.12

174
יואב
 • 11:11
 • 03.10.12

והפריירים כרגיל מממנים (((-:

172
ארז
 • 10:25
 • 03.10.12

171
קובי
 • 09:51
 • 03.10.12

מנכ''ל טויוטה הצהיר בתערוכת הרכב בפריז לפני שבועיים כי טויוטה (החברה הגדולה,המצליחה והאיכותית כיום בעולם הרכב) לא תכנס בשלושת השנים הקרובות למכונית חשמלית..
לדעתו לא קיים כיום בעולם מודל של סוללה המתאים לרכב כזה.
במקומה החברה תכנס וייצר בשלושת השנים הקרובות לייצור של 12 דגמים של מכוניות היי-ברידיות שלדעתו הוכיחו את עצמן.
ומה שיצרנית הרכב הרצינית בעולם מבינה, לא מבין טייקון ישראלי בשם עידן עידן עופר, שרגיל בעזרת חבריו ביבי ושטייניץ לנצל את הציבור הישראלי.
עידן-''תנסה לחפש דרכים יותר יצירתיות לחלוב אותנו''.
שי- ''בעתיד אל תישן עם כלבים ולא תקום עם פשפשים''.- בהצלחה בסבב הבא שלך.

170
שי
 • 08:33
 • 03.10.12

"כנראה" שאגסי לא יודע שאוניות, מטוסים, מטוסי קרב, תעשיה, טנקים, כלים כבדים, רכבות, ואינסוף מכונות אחרות צורכים 99% מכלל הנפט בעולם...
הוא רוצה לגמול את העולם מנפט באמצעות מכוניות חשמליות יקרות שמבוססות על מודל עסקי מפוקפק, סוללות מהדור הלפני קודם, ועל מונופול בחסות הממשלה כמו בימים הטובים של האחים עופר. בהצלחה גבר!!

169
שוב מונופול לאחים עופר - לעם נמאס - הון שלטון
 • 06:58
 • 03.10.12

168
מור הבעעית המכירה : 1. מחיר גבוה לחדירת מוצר חדש , 2. תפיסת חבילת התקשרות , מה קורה אם יש לי חבילה של איקס ק"מ לנסעתי פחות האם יתרת הקמ הבלתי מנוצלים נישמרת לזכותי ? ואם בחודש מסויים נסעתי מעל ל איקס ק"מ האם שאר המ בתעריף גבוה יותר ? זהו מודל מאוד בעעיתי , 3. שאתה רכוש את הרכב אתה לא רוכש את המצבר כלומר זה כמו לרכוש רכב ללא מנוע המצבר נשאר רכוש החברה ואז אחרי 3 שנים שאני רוצה למכור את הרכב אז הקונה מחוייב לבל שירות רק מחברה אחת שזה כמו למכור רכב בנזין להכריח את הקונה לרכוש את הדלק רק מחברה אחת --- מאוד אבל מאוד בעעיתי , אף אחד לא ירצה להתקע עם רכב שאינו יכול למכור , כך גם לגבי תיקונים לא ניתן לתקן את הרכב אלא רק במוסכי ההחברה , בקיצור מה שצריך לעשות זה : 1. למכור רכב עם המצבר , 2. למכור מערכת הטענה שכל אדם יכול להטעין לא ר דרך העמודים של בטר פלייס אלא על כל שקע חשמלי פשוט , לא למכור חבילות אלא רק לפי ק"מ ובמחיר הרבה יותר נמוך ממה שמוצא כיום , להחשיר מוסכים בטיפול ברכב , בכדי שרכב חדש עם תפיסת עולם חדשה יוכל להכנס לשוק עליו לשלם "מס חרדה" של הציבור כלומר הוא צריך לעלות כולל הבטריה לא יותר מ 70% מרכב בקטגוריה שלו מונע במנוע בעירה , רק לאחר 10 שנים שהרכב ימכר במספרים גדולים ויעבור מספר ידיים רמת החשש מהטכנולוגיה החדשה תרד וחוק המספרים הגדולים יכול עליה
יואב
 • 06:49
 • 03.10.12

167
סתם אזרח
 • 06:26
 • 03.10.12

" .... וחשוב מכך- להפוך את הטעינה המנוהלת לחובה בישראל. כך, יבואנים של מכוניות חשמליות מתחרות לא יכולים להציע חיבור זול ופשוט לחשמל בתעריף ביתי ...."

זו בדיוק הסיבה, שבגללה לא אקנה מכונית שלכם! הפכתם את הלקוחות הפוטנציאליים שלכם לאויבים, עוד לפני שמכרתם רכב אחד. זה לא אוכל ואף אחד לא יקנה את המכוניות שלכם כדי לתפעל אותן במחיר מופקע.
נוסף לבעיות הטכנולוגיות נוסף תנאי נוסף להצלחת מכונית חשמלית בישראל: פשיטת הרגל שלכם, יציאתכם מהשוק וביטול חובת הטעינה המנוהלת.

166
כלומר החשמלית יותר יקרה ובהרבה!!! ובלי תא מטען למזוודות!!! אז, שלא יעבדו עליכם.....
 • 06:12
 • 03.10.12

165
164
נוסחא לנצחון
 • 04:00
 • 03.10.12

סטיב ג'ובס זעם כאשר יצא המק הראשון והתמחור שלו היה גבוה - אמנם המחשב היה בינוני בביצועיו אבל היה יכול לשמש כלי להשתלטות על השוק האמריקאי , אבל חשיבה קפיטליסטית מטומטמת של תמחורים "הנגזרים ממוצרים דומים בענף" מעכבת את בטר פלייס. נדרש סיבוב שני לאפל שבו מחירי הפלטפורמה שלהם , הפעם היה זה הסלולרי, שברו את השוק והביאו את אפל למקום ראשון בעולם.

במקום לשבור את השוק עם מחירים שאי אפשר להתווכח איתם , הם מייצרים כל מיני חבילות משעממות מהסוג הלעוס והמוכר מחברות הסלולר שלנו בארץ....

תהיו שקופים ותחרותים - ככה מנצחים !!!

יושבים "גאוני השיווק" של בטר פלייס ועושים תחשיב שבו יצא קצת יותר משתלם לרכוש רכב חשמלי מאשר רכב רגיל - אז תשכחו מזה , כאן נדרש שיווק המכה שוק על ירך את המתחרים , אחרת אין לכם סיכוי להצליח ומהר.

תרצו או לא , הסיכון הכרוך במכונית של בטר פלייס הוא גדול עדיין , והוא אינו מגולם במחיר !

ניצחון = מחיר בלי להתפשר על האיכות.

163
בורג
 • 03:41
 • 03.10.12


זה הוא שעזב...

161
ארק
 • 01:55
 • 03.10.12

רוצים בעלות על החשמל וזה לא יילך מהר, כי אנשים באוטומט שלהם חושבים שצריך להטעין את האוטו בבית ולכן לא ירצו להתחתן עם בטר פלייס.
אם ויהיה אפשר להטעין בבית הדבר לא יביא כסף לחברה ,אם התחנות יהפכו רק לתחנת החלפה, זה יכול להיות טוב אבל אנשים יתכננו טוב את הנסיעות שלהם, אם יימכרו רק את הסוללות יהיה ייבוא מסין או ייצור מקומי של סוללות
אפשר לגזור קופון על מכירת הרכבים וטיפולם אבל זה כסף קטן למיזם הזה
לא יודע מאיפה מביאים כסף

160
ארק
 • 01:38
 • 03.10.12

המחירים די דומים לדלק עפ"י הכתבות

158
דניני
 • 00:51
 • 03.10.12

מחיר האנרגיה החשמלית הוא אפילו כיום, לפני הגז, כשליש ממחיר האנרגיה בבנזין.
בהנחה של 16 ק"מ לליטר מדובר על 0.5 ש"ח לק"מ. המחיר של בטר פלייס צריך להיות כ 15 א"ג לק"מ ולא 46 א"ג לק"מ. ובטח בלי התחייבות.

156
חם ויפת
 • 23:40
 • 02.10.12

קיימת טענה של גורמים שעבדו עם שי אגסי כי למעשה הסיבה להשקעת הענק של החברה לישראל במיזם הזה, נעוצה בכך שעידן עופר הכיר בחורה יפה ונחמדה שעבדה עם אגסי והפכה לבת זוגו ואח"כ לאשתו, וההשקעה הזו היתה סוג של מתנה בתמורה. זה אולי מאד רומנטי, אבל הבעיה היא שמי ששותף במימון מתנת החתונה הזו זה ציבור החוסכים לפנסיה.

155
אחד מבפנים שיודע
 • 23:22
 • 02.10.12

שי אגסי הצליח לעזור לאוצר לא להפסיד ממיסי הדלק ,הם ישבו ביחד והמציאו את הסיבה שבגללה ״פשוט חייבים״ שהטעינה תהיה תחת שליטה כביכול למניעת נפילת מתח ארצית (איזו בדיחה;-). בזמן שכל המכוניות יחוברו לשקע הביתי בו זמנית . מה שלא סיפרו לכם זה שהמטען צורך הרבה פחות מקומקום חשמלי , ומה יקרה אם כולם יגיעו הביתה בחורף וירצו כוס תה חמה באותו הזמן
האם גם אז נצטרך מישהוא שיפקח על הכנת התה?
העיקר בשיטת הטעינה של אגסי היא לקחת כסף וכמה שיותר וממש לא דאגה לאנרגיה ירוקה וחסכונית לאזרחים - אז שלא יאכילו אותכם לוקשים!!! 

153
אגסי לא גייס מספיק פראיירים ולכן הועף
 • 23:04
 • 02.10.12

ואת החזון הזה בני אדם לא קונים.
מותר האדם מן הבהמה , כבר אמרנו ?
הלקוח הישראלי הוא קשה ומתוחכם.
אף אחד לא רוצה להחליף סוללה כל יומיים בצומת ראם אן בראש העיין.

152
יוסי
 • 22:56
 • 02.10.12

רוב האנשים בישראל קנאים, צרי עין ושונאים מצליחנים. המעיים שלהם
מתהפכים כשהם רואים יזם שהצליח בענק (הקים חברה מאפס, מכר אותה ל-SAP ונהיה סמנכ"ל בכיר שם) עד שהם מתים שהוא יכשל במיזם הגדול שלו, וכשהוא מפוטר זה מה שעושה להם את היום. אנשים עלובים, חסרי חיים וחסרי הצלחה שכל שיש להם בחייהם הוא לייחל לנפילתם של אלו שהם מקנאים בהם.

151
יהודי
 • 22:47
 • 02.10.12

בנוסף לבעיות העלות, ישנה בעיה חמורה עוד יותר והיא מיעוט תחנות החלפת סוללות, הרי יהיו פקקים להחלפה, מי רוצה להכנס לזה? שי עשה מהלך שגוי שלא אפשר להתעין את המכוניות בחשמל הביתי, זה רק היה נותן דחיפה למכונית.
הרעיון מעולה, אבל צורת השיווק צריכה שינוי מהותי לגמרי.
הרבה הצלחה.

150
hawk
 • 22:24
 • 02.10.12

מי שאוהב לנהוג לא יוכל לחיות עם הרכב הזה אין תאוצה התנהגות כביש גרועה אין פידבק לנהג מהכביש לא נתפס השקט כאילו עומדים - עגלה
מי שכן יאהב אותה אולי הם הזקנים שנוהגים במהירויות של 10 קמ'ש בצד ימין של הדרך עם הראש דבוק לשמשה ומחזיקים את ההגה כאילו הוא בורח להם

149
גדעון
 • 22:18
 • 02.10.12

אפרי ארגמן הרס את חברת די מדיקל ועשה כסף על חשבון המשקיעים, עכשיו" מתפוטר" אחרי ששאב כספים על הגב של משקיעים תמימים. למה משחירים רק את שי אגסי ונותנים לאפרי ארגמן לצאת בקול דממה דקה ?

148
לבטר פלייס
 • 22:04
 • 02.10.12

קיבלתם הנחה מאד משמעותית במיסים - במקום להעביר את ההנחה לצרכנים וכך לעודד רכישת מכוניות. במקום זאת ניכסתם לעצמכם את ההטבה במס וגם סיפקתם שרות יקר.

במילים אחרות חכו לצרכן הישראלי בסיבוב - הוא עוד מעט מגיע ...

147
אלברט
 • 22:03
 • 02.10.12

צריכה לעשות. לרדת מהעץ הגבוה הזה של רכבי יקרה לעשירים בלבד. להציע רכבים מאוד זולים, קטנים, שהרבה יקנו, וכתוצאה מכך, ימשכו אחריהם הרבה עסקים שיסכימו למכור להם טעינת סוללות גם בתוך העיר וגם הנהירה ההמונית תעשה לחץ פוליטי לאפשר להקים עמוד טעינה בכל חינה לאורך הרחוב כולו. עזבו מאמצים ראשונים, תלכו על הקונים ההמוניים, תייצרו מאסה גדולה של לקוחות שתאפשר מומנטום של כניסה לעוד טכנולוגיות חשמליות זולות מותאמות לעמודי הטעינה שיוקמו ליד כל בניים בכל עיר....וסמוך אליהם: שדה סולרי על כל הגגות שמסביב לעמדת הטעינה....להקים אזורים של רשתות חברתיות היבדירדיות עם תשתית חשמל, חניה, פנלים סולרים ושכונות של איכות סביבה ואהבה לילדים. חזון חדש !! אתכם צריכים חזון של ירוק ירוק וירוק ! חזק ועמוק. עזבו את רנו, הם כמו השועל ששומר על האוצר, הוא ערמומי . תמצאות יצרנים רבים ותורידו אותם על הבירכיים בכח מיקוח בזכות המוני הישאלים שיהיו מוניים שלכם. אז, טסלה יסיכמו למכור אצלכם ואף נסיאן, פיאט, ואפילו: פס הרכבה בישראל, כחול לבן, מפעל הי-טק , לצד אינטל בקרית-גת...אז, הממשלה תגן על השכונות הללו = שווי כלכלי מהוון מאוד גבוה ויציב...

144
דר יובל ברנדשטטר
 • 21:48
 • 02.10.12

הסבלנות הנדרשת לא נמצאת. בחצי שנה הקרובה יהיה משבר במפרץ מחיר הדלק ישולש וירובע, והאריש היחיד על הכביש היה אני עם מכונית חשמלית. אני כבר שמתי עליה 14000 קילומטר, ובמחיר של 46 אג לקילומטר אני מצוי בחצי מן המחיר של נסיעה בבנזין. מה שיקרה הוא ששי ימתין למכה של ביבי ואז יקים מערך מתחרה שיתחרה בבטר פלייס על המכוניות שיתרבו, ומי שלא רוצה אותו עכשיו כשותף יצטרך להתמודד איתו כמתחרה.

143
מיכאל
 • 21:48
 • 02.10.12

סליחה, לא הבנתי. במודל העיסקי הקיים מה חברות הליסינג יעשו עם הרכב בתום תקופת הליסינג ?! ימכרו אותו ללקוחות פרטיים ?! אם כך, יש כאן פרדוקס כי בטר פלייס תרצה לדחוף לאותו לקוח רכב חדש - כך גם בטר פלייס תנסה לעמוד בהתחייבות מול רנו ותוכל לנסות להרשים את הלקוחות הפוטנציאליים במספר מסירות גבוה.
היחיד שירצה לרכוש רכב משומש הוא לקוח שרוצה להתחבר לבטר פלייס, כי הרי לרכב מנוע חשמלי, והסוללה היא של בטר פלייס. אז מה המוטיבציה של אותו לקוח לרכוש את הרכב המשומש הזה ? מחיר נמוך של הרכב לעומת רכב בנזין תואם ? הרי הוא בעצמו לא בטוח אם מישהו ירכוש ממנו את הרכב.
כפי שאמר שלמה שמלצר הידוע בכינויו שלמה סיקסט שהרווחיות של חברות הליסינג תלוי בעיקר במחיר של הרכב בתום תקופת הליסינג.
אז במקרה כזה שמחיר הרכב בתום תקופת הליסינג יהיה נמוך מאד חברות הליסינג הולכות להפסיד ? או לנסות לגלגל את ההפסד לבטר פלייס שתסבסד להם את המחיר של הרכב החדש או התחייבות להשלים את ההפרש בגין ירידת הערך של המכונית המשומשת ?!

בקיצור, לא רק שהמודל הנוכחי לא ממש אטרקטיבי לטווח הקצר, אלא גם בטווח הארוך יש כאן מוקשים משמעותיים.

142
אילן
 • 21:33
 • 02.10.12

אפשר לבחור באסטרטגיה של פעם שלמכור ביוקר למעט אנשים או לבחור באסטרטגיה של היום שלמכור בזול מאוד להרבה מאוד אנשים ,
אתם עוד יכולים לחבר את כל נהגי ישראל (שהיא שדה ניסוי קטן )ובעקבותם גם את כל נהגי העולם אם תתמחרו את השימוש לפחות בחצי מהתעריפים של היום , או פשוט תבחרו באפשרות הראשונה וממש לא תגיעו לשום דבר .
פשוט בחרו !!!

141
אק.
 • 21:10
 • 02.10.12

הם לא יודעים לנתח מה המאפיינים של לקוחות המטרה שלהם. זה לא אנשים שמוכנים לשלם 120 אלף או אלפיים ש"ח בחודש. אלו אנשים שמחפשים איך לחסוך, לרוב קשי יום ואוהבי איכות הסביבה ומתוקף כך, גם לא ממש עשירים ולא מאלו שמצליחים בתפקידים בכירים. אלו אנשים בינוניים, קשי יום, שוחרי איכות הסביבה והטבע ומחפשים את החסכון בכל דבר. להם אפשר למכור, בהצלחה, רק מכוניות קטנות, קומפקטיות, זולות, ועלות חודשית שהיא חסכון משמעותי לעומת האוטו יד השניה שיש להם כרגע או הקוטנוע לעבודה כדי לחסוך בדלק. מה שיתאים להם זה אוטו של 500 ש"ח בחודש ועוד 500 ש"ח תשלום עבור הנסיעות. יותר מזה, הם לא ירצו, או שזה ידבר ללב של קהל מטרה שממש לא מתרגש מאוטו חשמלי ולא מזה שהוא נקי לסביבה. בטר פלייס יצילחו בגדול אם ישלבו את המודל האיטלקי או היפני: מכוניות זולות, אמינות ונוחות לנסיעות לעבודה. מכוניות עד 50 אלף, מנוי שזול יותר מעלות דלק. ועדיף: מכוניות שירכיבו בקו הרכבות בישראל. גם זול וגם פוטנציאל לצמיחה כלכלית של ענף יצור הרכב בישראל שיכול להרים את כל הכלכלה הישראלית. יש ידע ויד יכולת בישראל להרכיב רכבים לפי צורה/צבע ואביזרים, לפי הזמנה...אז, אני מוכן לשלם ולא לקנות ביבוא מקביל רכב מיד שניה...

140
הכל ברשת
 • 21:01
 • 02.10.12

באמת? מילא בטר פלייס שמכרו את השטויות האלה, אבל למה לצטט את המספר המופרך הזה כתורה מסיני? רנו יצרה כ- 3,500 פלואנס ZE מדצמבר 2010. אלה מספרים של רנו, באתר הרשמי שלה.

139
איציק
 • 21:00
 • 02.10.12

ובזה נגמר הסיפור

138
אדי
 • 20:51
 • 02.10.12

הסיבה היחידה של אנשים לקנות רכב חשמלי - אם אפשר לטעון מהשקע בזול. אם לא נותנים לך את זה - אין אף אחד שיקנה רכב חשמלי.

 •  
  יובל ברנדשטטר
  • 21:52
  • 02.10.12

  אמממה, כדי לטעון מן השקע בזול אתה צריך קודם כל לקנות מצבר של 15 אלף דולר, מראש, ולהבין שבעוד 6 שנים לא תוכל מכור מכונית עם מצבר שאבד עליו הכלח. וכיצד תסע ממטולה לאילת ללא החלפת מצבר? תעמוד 4 שעות כל פעם? תסע על בנזין של 25 שקל לליטר?

137
ישראלי
 • 20:26
 • 02.10.12

הצליח לשכנע כ"כ הרבה גופים רציניים לזרוק את כספם לבאר (הנפט/החשמל) מבלי שיבדקו בכלל אם "המוצר" שהוא מייחסן כבר עידן ועידנים (איזה משחק מילים...) ראוי בכלל לשיווק. על זה מגי לו שאפו ענק.

136
לא יכולים להתאפק
 • 20:24
 • 02.10.12

מה הביג דיל תגידו? מיזם מדהים סיים את שלב הסטרט אפ ועובר לשלב מיקוד בהכנסות! סיפור קלאסי ואין בו חדש. אבל אתם שם בדה מרקר כל כך מתים כמו קוראיכם שלא ילך לגביר אגסי שאתם קופצים כאילו הסיפור נגמר, והוא ממש לא. בפרינציפ אני הולך וקונה אחד כזה עכשיו שהוזילו

133
פורצ
 • 20:10
 • 02.10.12

מישהו השווה את כמות הדלק הנשרפת ביצור חשמל לעומת מנוע הבנזין.... למה נתון זה לא מופיע בשום מקום?

131
מכור להגיון
 • 19:57
 • 02.10.12

פלופ כבר אמרתי ???
אז אגיד שוב ....פלופפפפפפפפפפפ .

130
jojo
 • 19:50
 • 02.10.12

קבלתי הצעה מאלבר...
2000 ש"ח כול מע"מ אבל זה מימון
ביטוח עלי
טסט עלי
טיפולים עליי
מקדמה עליי
בקיצור - מזה קומבינה
מזכיר לי גלולות הרזיה
האמת רציתי לרכוש אבל מה יקרה אם הם לא יהיו עוד שנתיים?
ושתשובה מבטר פלייס: ואם בנק הפועלים יפול??
אקנה אוריס היברידית או לקסוס היברידית (40 אלף ש"ח הבדל)
הזהרו
זה לא זה....
היברידית הן הפתרון....

128
חנוך קפלן
 • 19:48
 • 02.10.12

לפרסם כאלו כתבות שחורצות גורל של חברה שלמה במאה שורות זוהי יומרה עוד יותר גדולה ממכונית חשמלית.

127
יזמקו
 • 19:37
 • 02.10.12

סטיב ג'ובס, לכשהודח, כבר היה אחראי ללפחות שני להיטים: אפל 2 ומקינטוש

125
סטיב
 • 19:30
 • 02.10.12

גם אם המיזם ירקיע שחקים וגם אם ישאר כמושהוא בעולם כבר מבינים שיש חשיבות לרכבים חשמליים.

123
הרי גולן
 • 19:25
 • 02.10.12

500 מכוניות חשמליות על הכביש זוהי התחלה יפה אבל דרוש עוד בהחלט!

122
נותן שירות
 • 19:24
 • 02.10.12

זה מה שקורה למנכ"ל שחצן ומתנסה שסובב את עצמם עם מנהלים שחצנים ומתנסים כמוהו. וזה השתקף בצורה מדויקת על התנהלות החברה ועל גיוס כוח אדם ואיכותם. (תשאלו את אחראי אזור עמקים וצפון עם עדיין לא פיטרו אותו)
בקיצור מזכיר לי מאוד התנהלות של קיקה בזמנו.

121
ד"ר שפירא
 • 19:21
 • 02.10.12

מבחינה מעמיקה שלי, חברת "בטר פלייס" נכשלה, והיא לקראת פשיטת רגל.
התשתית מוכנה. אין לקוחות. המוצר נכשל.
מר עופר חושב שע"י הצגת תיאטרון שבו יש מנכ"ל חדש הוא ישכיח 270 מיליון דולר של הפסד.
עוד תספורת בדרך ואנחנו משלמים..

120
משה
 • 19:13
 • 02.10.12

זו החלטה משותפת, שי תמיד ישאר בתמונה הכללית אם לא הוא אין חברה

119
יפתח
 • 19:12
 • 02.10.12

מה השינוי? הוא עדיין משמש כחבר הנהלה אדרבא זהו שינוי לטובה.

118
רז
 • 19:06
 • 02.10.12

החזון התממש ולמעשה אני נוסע בו
למזלנו שי אגסי רק מפסיק להיות מנכל בטר פלייס העולמית ונישאר בעל מניות
ובעל השפעה
אוסטרליה הרבה יותר מצליחה מישראל במימוש החזון ,אני בטוח שהמנכ"ל העולמי החדש ימשיך במלא המרץ קדימה ויעזור למר משה קפלן (מנכ"ל ב"פ ישראל) לקדם את החזון גם בארץ

117
יסמין
 • 19:01
 • 02.10.12

יחסית למיזם כל כך שאפתני 500 מכוניות זה נתון לא רע בכל

115
דניאל
 • 18:48
 • 02.10.12

קצת פורפורציות עם הכותרות המפוצצות

114
ג'ורג
 • 18:48
 • 02.10.12

אין מה להספיד את החברה זהו תהליך טבעי לנקודת זמן שבה היא נמאת להיפף זה אמור לשדרג אותה.

112
אלירן
 • 18:39
 • 02.10.12

שי היה ותמיד יהיה היזם הוא תמיד נשאר וישאר בתמונה הכוללת

110
שרק
 • 18:32
 • 02.10.12

יש בן אדם יותר מתאים לתפקיד, ימים יגידו

109
איתי
 • 18:31
 • 02.10.12

אני בודק אותה מצדי שישמו דחליל בעמדה של המנכל, זה לא יוצא לי מהכיס...

108
המאבחן
 • 18:09
 • 02.10.12

אז למה שזה יצליח כאשר האג׳נדות לא זהות. אגסי אומנם בא עם חזון ותעוזה ברמה של ״מכונית חשמלית לכל פועל״ אדון עופר השקשוקה מחפש איך לעשות מכה ולברוח עם אקזיט מהיר וזאת תוך כדי מינימום תמיכה בלקוח הפרייר ומקסימום מחיר/רווח. זה לא יילך, חבל על אגסי ששורפים לו את החלום וכל יתר המשקיעים שבקרוב יעמדו בתור לתספורת. מכוניות חשמליות וחזון לא הולכים ביחד עם טייקונים וקפיטליזם חזירי.

106
מכור
 • 17:44
 • 02.10.12

מיזם חדש נרגילה חשמלית , כך שלא נצטרך לקנות גחלים משכנינו ... , וזה מזהם פחותתת .

 •  
  גיא תפוחי
  • 22:05
  • 02.10.12

  מנגל חשמלי שאפשר יהיה לשים עליו את סטייק האנטריקוט האהוב עליך, הקבב המשגע של חמתך והשניצל של הילדה. רק טען אותו במשך הלילה, ותוכל לקחת אותו איתך לכנרת , ליער בן שמן או לחוף הים. אם שכחת לטעון אותו אנחנו פה בשבילך. הקמנו רשת סניפים של החלפת סלולה. רק 5 חמש דקות, ויש לך מנגל חם אש. אם הסלולה עומדת להתרוקן במהלך החגיגה אל תדאג. הוספנו לך כבל מתח ייעודי לחיבור ישיר לסוללה של הפלואנס ZF.
  לא צריך להבעיר פיחמים, פחות עשן וריח, וכך גם שומרים על הסביבה. כל זאת רק בעבור התחייבות ל-36 תשלומים של 500 ש"ח. יש קונים ?!

105
האיש שהאיר את כל רמת גן בנורה אחת
 • 17:41
 • 02.10.12

רכב חשמלי יתכן רק בסגנון סגווי וזהו פתרון חשוב לערי העולם. מחוץ לעיר נסע בגז מהים התיכון. הכל מתחיל ונגמר מהטכנולוגיה. השיווק של כשלים אינו בר קיימא. אגסי תכנן עזיבתו מראש.

102
oli
 • 17:32
 • 02.10.12

עד שהמחיר של המכוניות ומחירי החבילה לא ירדו החברה לא תצליח למכור באופן מסיבי לפרתים וחברות .
מחיר המכונית לא יכול לעבור את 100.000 שח למשל גם לא צריך שיהיה יותר מזה .אז ניתן להתקדם לשלב שני של BETTER PLACE או יותר נכון BETTER PRICE

 •  
  חשמלי +
  • 09:31
  • 03.10.12

  לקחת בחשבון שהחברה מחנכת שוק. זה יקר ומכיל סיכון. הם בדקו את נכונות הציבור לשלם, וקבלו תשובה ראשונית , מי שחושב שבתוכנית העסקית הסוגיה לא נלקחה בחשבון, תמים. בנקים וחברות ענק שהשקיעו יודעים לכמת את הסוגיות הללו. המנכל החדש יצא עם BETTER DEAL בתוך זמן קצר. לחכות ולראות. הרעיון נכון והיכוון גם הוא

100
לילדתי אין סבתא בגלל זיהום האוויר בחיפה
 • 17:07
 • 02.10.12

98
ערן
 • 16:43
 • 02.10.12

הוא גרם לממשל ישראל להאמין שרק השיטה שלו תעבוד ולכן החברה קיבלה זיכיון הטענה בלעדי ולכן לא ניתן לייבא מכוניות עם הטענה בשקע של הקיר.
חס וחלילה שלא נשלם מס בלו על הדלק.
וחוץ מזה, למי באמת אכפת שנסיעה לאילת עולה פחות באוטו חשמלי, מי שנוסע לאילת לא מסתכל על הכסף הזה כי הוא נוסע לבלות ולהנות, כמה כבר נוסעים לאילת ?

שורה תחתונה אוטו שנוסע 120 ק"מ וזקוק להטענה מקומו בלונה פארק במכוניות המתנגשות שעובדות על חשמל.

עד שלא יהיה אוטו שנוסע לפחות 400 ק"מ (שבוע של נסיעה) לא יהיה שווה לעלות לכזה רכב.

 •  
  אלעד
  • 17:05
  • 02.10.12

  צודק במיליון אחוז. בתאוריה הרעיון שלו נהדר, במציאות זה פשוט לא תופס

 •  
  מיקי
  • 18:17
  • 02.10.12

  זה רק הרגל של הנהגים. אם התמריצים יהיו מספיק חזקים, הנהגים יעברו לטעינה חשמלית ופתאום זה לא יראה לאף אחד מוזר שעוצרים כל 100-120 קילומטר להטענה.

 •  
  רועי
  • 23:03
  • 02.10.12

  אסל בשביל שזה יקרה המחירים צריכים להיות זולים ב- 30% ממה שהם עכשיו. התמריץ היחיד לגורם לאנשים לעבור זה כסף.

 •  
  חיים
  • 06:26
  • 03.10.12

  כל הבעיה זה המחיר - אם בטר פלייס יציעו חבילה הזולה באלף שקלים לחודש מעלות מכונית רגילה יימצאו עשרות אלפי נהגים שיסכימו לתכנן את הנסיעה שלהם ולהחליף סוללות בתמורה לחיסכון המשמעותי .

  החברה קיבלה כלים להציע עסקה כזו - החשמל לתחבורה איננו ממוסה ואין כמעט מס קנייה על הרכב - כל ההטבות האלו אמורות היו להתגלגל לצרכן - אבל בטר פלייס ואגסי בראשה רוצים להשאיר אותן אצלם בכיס ולא לתת לציבור ליהנות מהן - ולכן הם נכשלים .

  כל השאר לא לעניין .

97
רועי
 • 16:40
 • 02.10.12

בישראל הקטנה המודל לא ממש ממריא, ומה בשאר העולם? קחו צרפתי שנוסע באיטליה, מה הוא יעשה ללא עמדת טעינה? בקיצור הרעיון למכור לנו את החשמל הוא זה שהורג את בטר פלייס. יחד עם הבחירה ברנו. אבל כל הכבוד ליועצי התקשורת והיחצנים

96
בועמבר
 • 16:38
 • 02.10.12

המודל שבו כובלים את הלקוח לחבילת שימוש יושם ברחבי כל המשק הישראלי, החל מסלולר וכלה במטהרי מים ביתיים. הלקוח החדש רוצה להיות חופשי, לשלם רק על מה שהוא צורך באמת. גם apple הגדולה עוד תפסיד את כל השוק לאנדרואיד בגלל החזירות שלהם. ברוכים הבאים לעולם החדש...

94
רונן
 • 16:24
 • 02.10.12

זה המחיר של מונופול אם הכוונה הייתה כל כך טהורה היו דואגים לטעינה ביתית אבל מכיוון שהון שלטון נמצא גם כאן כמובן ברור שהאזרח בכלל לא העניין רק כמה כסף ירוויחו. לעולם לא אקנה מכונית של בטר פלייס כעקרון

92
במדינתנו
 • 16:21
 • 02.10.12

מלאת השרלטנים והגזלנים....

91
עמנואל
 • 16:11
 • 02.10.12

הטעות האסטרטגית של החברה שלא מצאה פתרון מהיר לחוסר הגיוון במודלים אחרים ליישום מכונית החשמלית מלבד רנו ומלבד הפלואנס משבר החברות הרכב הצרפתיות פיזו סיטרואן ועכשיו רנו הייתה בעורכיו

90
אורי
 • 16:07
 • 02.10.12

זה שינוי הגיוני שחברה מתפתחת, אגסי תמיד ישאר בתמונה

89
מירב
 • 16:02
 • 02.10.12

החברה הזאת נמצאת בדרך הנכונה ולא יעזור כלום

85
אורון
 • 15:55
 • 02.10.12

הקטעים של "זה יכשל" כבר מזמן לא רציניים.

84
ירדן
 • 15:55
 • 02.10.12

עכשיו זה הזמן למכור ולא להמציא רעיון. לכן השינוי הזה מגיע בדיוק במקום

83
גולן
 • 15:53
 • 02.10.12

המהלך לא אומר דבר על עתיד החברה והוא חלק ממחזור החיים של חברה המנוהלת היטב

79
אבי
 • 15:44
 • 02.10.12

לא הצליח להיתרומם

78
הון שלטון
 • 15:42
 • 02.10.12

77
צחי
 • 15:39
 • 02.10.12

העולם הולך על חשמליות והיברידיות על בסיס של הגדלת טווח באמצעות הקטנת המכוניות, שיפור הסוללות וייעול הניצולת האנרגטית. מודל החלפת הסוללות ניסה לייצר סטנדרט שאף יצרן לא קונה (אפילו רנו לא מפרסמים שהם מייצרים את המכונית של BP). תראו מה קורה בקליפורניה. המדינה נותנת תמריצי מס ישירים לצרכנים והרכבים החשמליים הופכים כדאיים. יש מודל מעניין גם בפריז. הונדה, טויוטה וניסן חזק בעניין, אבל משום מה אף אחד לא מספר לנו על זה......

74
נעם
 • 15:38
 • 02.10.12

לפי הכתבה הדיחו מנכ"ל משכמו ומעלה במנכ"ל אוסטרליה שלא כתבו עליו אפילו מילה טובה.
נראה לי מוכר - הכושי עשה את שלו והכושי יכול ללכת. האמת אם עד עכשיו פירגנתי לחברה הזו וחשבתי להחליף את צי הרכב שלי בחשמלי הרי בעקבות המידע החדש אני מבין שאחת משתיים:
פירגנתי למנכ"ל כושל שהוחלף - לא קונה חשמלי
עשו "כיפה אדומה" למנכ"ל מוצלח... בטח ובח שלא קונה.

חבר'ה הצורך שלי הוא 25 מכוניות, תודה שפרסמתם בזמן

72
צבי מיפו
 • 15:33
 • 02.10.12

כולם מדברים, אף אחד לא שואל לאן הלך חצי מיירד דולר התחנות זה אולי 40 מיליון. למי ריפדו את הכיסים, מי נהיה מזה מיליונר

71
ניר עובד בחברה
 • 15:30
 • 02.10.12

בטר פלייס עומדת ביעדים ועושה עבודה שמעטים יכולים להבין ולהעריך.
אנחנו ממשיכים כל יום לעשות את הטוב ביותר שלנו ולהביא הצלחה והובלה!

כל מי שנכנס לכתבות כל פעם להתסיס לא מבין מה התרומה האדירה של בטרפלייס לעצם החלופה שיש היום בישראל ובמקומות בעולם לדלק ולנסיעה רציפה במכונית החשמלית.

הלקוחות הם השגרירים הטובים ביותר שלנו הם לעולם לא ירצו לחזור אחורה וכך גם החברה כל הזמן מסתכלת קדימה ומדברת במעשים ותוצאות בשטח.

ישר כוח לשי ולכל החברה המדהימה שלנו.
אני כמו רבים מחברי - גאים לעבוד בבטר פלייס ולהיות חלק מהשינוי האדיר שהיא מביאה לעולם כולו ולישראל !

תודה.

67
דר וילהלם טל
 • 15:11
 • 02.10.12

חוץ מזה, לפני שפנה לעופר פנה אגסי למרצדס - הם (מרצדס שמשקיעים 5 מיליארד $ מו"פ ויותר) פסלו לחלוטין את הגישה שלו.
אז אגסי בחור נכמד, יש לו אפילו יח"צן חזק (מכר סיפורים שהוא מועמד להיות מנכ"ל SAP ). אבל בזב תם העניין.
החברה בטוח תצליח בישראל, שם השלטון נקנה בכסף, אבל במערב יהיה להם קשה יותר.

65
עיתונאי
 • 15:07
 • 02.10.12

אבל בואו נדבר תכלס אגסי נשאר בתמונה ובהנהלה

שינוי הגיוני מאוד ...

64
איתן הבת-ימי
 • 15:03
 • 02.10.12

המכונית הראשונה שנמכרה בכמויות להמונים -זולה ופופולארית.
עם כאלה "חבילות אנרגיה" ומימונים מבלבלים כאלו ואחרים שמזכירים מנוי לסלולר ולכבלים עם התחייבויות לפרקי זמן - זה לא יעבוד.
גם מכונית "כמעט" חסכנית יעבוד. במקום לנסות לכוון גבוה למעמד הבנוני+ ומעלה היו צריכים לכוון למעמד הבנוני מינוס ומטה - מכונית קטנה ולא מפוארת אך בטיחותית

62
CREDO IN UNUM DEUM
 • 14:55
 • 02.10.12

עד מתי תתכחשו לעובדה כי המנוע היחידי שבאמצעותו ניתן לנייד מכונית פרטית הוא מנוע ארבע הפעימות המכונה "מחזור OTTO"? הרי המנוע החשמלי הזעיר FRACTIONAL HP הדיר לבלי שוב את הנעת הציוד בבתי החרושת בקיטור. כך גם במכוניות. זה לא אומר שחייבים להשתעבד לתזקיק הפחממני או לפירטה הנקראת בפי העם "בנזין". יש כמה דרכים להניע מכונית והפשוט, הנקי והזול הוא בגז םחממני מעובה LPG או בגז טבעי. עובדים גם הרבה על הידרידים (תשקיעו בפאלאדיום, אני אומר ךכם!) ואחרון אחרון חביב, מה רע במה שהיה מכונה בימי מלחמת העולם השניה בצרפת GAZOGENE. יכולתם לראות בסרטים של התקופה ההיא CITROEN TRACTION AVANT הידועה מהסרטים מהסוג הנקרא FILM NOIR הנוסעות עם חטוטרת על הגג בפריז הכבושה. חטוטרת זו הייתה מתקן שחולל גז דליק כמו בנזין מבעירה מבוקרת של פסולת עץ ומים. תשאלו את דעתי הבלתי משוחדת? GAZOGENE זה העתיד, אך בשביל זה מחיר החבית צריל להרקיע ל-150 דולר לחבית. זה עוד יגיע, עם או בלי תקיפה באיראן. תקנו אותי אם אני טועה.

61
עודד
 • 14:46
 • 02.10.12

מעטים האנשים שמצליחים להפוך את החזון שלהם למציאות

60
גל
 • 14:43
 • 02.10.12

ייצור הסוללות מזהם ביותר את כל הסביבה, כמו ההטמנה.
להציף מדינה, עם מחסור כרוני בחשמל, בצרכן כבד של חשמל, תעלה זיהום כתוצאה מהכנסת יחידות מזהמות ויקרות בחברת החשמל לפעולה.
קיצר, מחיר עצום לתועלתנות פוליטית.

59
ח
 • 14:42
 • 02.10.12

אם פיתוח בטריות של כ 500 ק' והטענה מהבית בלי הרשת של אגסי זה יהיה מאוד כלכלי וזה יגיע תוך כמה שנים.

58
משה
 • 14:42
 • 02.10.12

מישהו מדרג את האגח והמניה של החברה לישראל בהתאם לסיכון שהיא לקחה על הניסוי הזה?
הרי שנים כבר כולם אומרים שזה מטורלל ולא יצליח, ובכל זאת חלק ניכר מהפניה שלי נמצא בחברה הזאת דרך חברות הביטוח שמשקיעות באגח ומניות של החברה לישראל. השאלה באיזה דירוג.
שאלת השאלות: כמה אני הולך להפסיד בגלל זה? מי ישלם את המחיר על ההרפתקה של החברה לישראל? האם אין בעולם איזה מנגנון שמונע מחברות הביטוח להמר על כספי הפנסיה שלי כדי שלמגלומנים יהיה כסף לשחק בנדמה לי?
איפה המדינה פה בכל העסק?

57
אבי
 • 14:38
 • 02.10.12

55
אופטימי
 • 14:32
 • 02.10.12

כמו בכל רעיון חדש שמתפתח זה הגיוני ומתבקש, הלוואי שיצליח למה אתם כל כך רוצים שיכשל??? הרי זה הרבה יותר טוב לעולם המזוהם שאנחנו חייים בו

54
דרור
 • 14:30
 • 02.10.12

היזם תמיד ישאר בתמונה

53
את ההפסדים, כפי שצפיתי מראש!
 • 14:28
 • 02.10.12

אגסי שקרן ורמאי ולעופר אין שום בעיה להפסיד את כספי משלם המיסים...

52
ישראל
 • 14:28
 • 02.10.12

שלא תטעו. רכב חשמלי יהיה בד"כ טוב יותר, אמין יותר ונוסע נעים יותר מרכב בנזין קונבציונאלי. הפתרון החשמלי האמיתי בו ניתן לטעון בבית/במשרד בעלות של הפעלת מזגן מייושם כבר משנות ה90 המאוחרות. במקום להופכו לנגיש יותר, ולשחרר את ציבור בעלי הרכב בישראל אחת ולתמיד מעלויות התדלוק המטורפות, הפכו את הפרויקט למסועף ומתוסבך עם ענין הסוללה להחלפה. ומה יש לנו בשורה התחתונה? רנו מגאן, לא כולל בטריה שעולה כמו מגאן בנזין/דיזל, מציעה טווח של 120 ק"מ בלבד, בגאז מצומצם וחתונה קתולית ל4 שנים. החזירות אופיינית ובסופו של יום היתרון ללקוח כמעט ולא קיים אחרי כל ההוצאות והמשכורות המטרופות.
לא חייבים להמציא את הגלגל או את הרכב החשמלי. הם קיימים. תנו לקנות אותם ולהנות מהיתרונות שלהם בלי לשים את ידכם בכיס שלי גם פה.

51
מהנדס
 • 14:26
 • 02.10.12

תשתית זולה פי 20 לפריסה, ואין צורך להכריח את היצרן לעבוד עם סוג סוללה מסוים שמתאים לתחנות ההחלפה.
Lithium Titanate

49
כלכלן
 • 14:23
 • 02.10.12

בשלב זה, יכול להיות שאגסי הקדים את זמנו, הוא איש חכם, אינטלגנטי וכריזמטי,
אבל עידן עופר גמר את קופת המזומנים של החברה לישראל

48
ישראלי
 • 14:22
 • 02.10.12

הבנאדם לא הודח!!!!! פינה את מקומו בהסכמה אז מספיק עם השטויות

46
אבי
 • 14:21
 • 02.10.12

קצת הבנת הנקרא: אגסי הוא מנכ״ל ״בטר פלייס״ הגלובאלית (תקרא לזה ״סניף הראשי״). קפלינסקי הוא מנכ״ל של הסניף בישראל. זה שמחליף את אגסי תפקידו הקודם היה מנכ״ל הסניף ״בטר פלייס״ באוסטרליה.

43
CREDO IN UNUM DEUM
 • 14:16
 • 02.10.12

אם דירקטוריון החברה במכתב הפרידה מן המנהל הקודם שי אגסי מאמין בכל מילה שהוא כותב והוא כל כך טוב אזלמה הדיחו אותו? נשאלת השאלה עוד כמה מזומנים עוד נשאר לצרוף עד שהאוסטראלי יקבל אף הוא בעיטה בללויית מכתב התהנפות והתלקקות. אגב מה עם קפלינסקי? הוא עוד קיים, או שמכתב ההדחה בדרך? וכל מסכת השקרים המחוצפת הזאת: " חזון גמילת העולם מהנפט". אפשר לחשוב שאת המצברים ממלאים מרוח הקודש או ממי הירדן המעופשים ולא מייצור חשמל בתחנות כוח טרמיות השורפות לתיאבון פחם, מזוט או גז. עד מתי אפשר לנופף בשקר הזה?

42
ברלה
 • 14:15
 • 02.10.12

את החשמל למצברי המכוניות ממלאים משקע חשמלי הם גורמים רק לצריכה מוגברת של חשמל מתחנות הכוח שמזהמות את הכל ואנחנו צרכני החשמל של יום יום נשלם יותר

41
דודיק צמרת
 • 14:15
 • 02.10.12

וירכוש 3800 מכוניות לכל הבכירים. גם משרד הבטחון צריך לעזור ולקנות 1200 מכוניות. בשביל מה הביאו את קפלינסקי לחברה. אחרת כולנו נשלם על ההפסדים שלה.

40
י.
 • 14:13
 • 02.10.12

הרס חברה. להגנתו גם איתו וגם בלעדיו אין לחברה סיכוי

39
ניסו
 • 14:11
 • 02.10.12

שי אגסי היה מנכ״ל גלובלי והוחלף ע״י מנכ״ל אוסטרליה שקודם למנג״ל גלובלי. קפלינסקי היה ונשאר מנכ״ל ישראל. זה מה אני מבין מהכתבה בלי כל קשר לחברה.

38
אילון
 • 14:09
 • 02.10.12

אגסי הוא אמנם מליונר אבל היה לו חזון והוא רץ איתו קדימה ונתן לי השראה לאורך הדרך האישית שלי. אם חושבים על זה, יש כבר 500 מכוניות על הכביש בארץ..

37
ex worker
 • 14:08
 • 02.10.12

המנכ"ל האוסטרלי מכר מכוניות של המותג כבר לפני שנתיים לאוסטרלים. ממזר גדול. השאלה אם זה יעזור לחברה. ללקוחות זה יכול רק להזיק. מה שבטוח שהרבה כסף החליף פה ידיים, רובו השקעה מחו"ל שזרמה להרבה חברות ישראליות ולא ישראליות ולמי שעבד שם עד לאחרונה.

35
אסף
 • 14:06
 • 02.10.12

מי כמוני שהיה לו סטרט אפ ורעיון קטן, כשהוא הופך לגדול יש שינויים ובעל החזון נשאר בראש הפירמידה ומישהו מנהל אותו בשבילו.

34
מכיר מקורב
 • 14:05
 • 02.10.12

עכשיו צריך למכור מכוניות אז הוא נותן למישהו יותר טוב ממנו לעשות את זה

33
גיא
 • 14:05
 • 02.10.12

כמו שאני מכיר את הבן האדם, זה בטח החלטה משותפת עם הדירקטוריון.. לא צריך לעוף כל כך מהר עליו

32
רן
 • 14:05
 • 02.10.12

מודל הבטריה של בטר פלייס לא מתאים לאנשים חופשיים.

29
גולן
 • 14:01
 • 02.10.12

אגסי הוא היזם של כל הרעיון, זה טבעי שעם הזמן ישאר בתמונה ויקח צעד אחרוה בלהיות מנכ"ל באוסטרליה!!!

28
פרסיל אולטרא
 • 14:00
 • 02.10.12

27
Jojo
 • 13:59
 • 02.10.12

26
אילן
 • 13:56
 • 02.10.12

תמחור גבוה , בשילוב סימני שאלה רבים.

טוקבקיסטים בתשלום - אל תגיבו בבקשה , ותתחילו לחפש עבודה נורמלית יותר!

25
אריקו
 • 13:56
 • 02.10.12

מי המנכ"ל? קפלינסקי או אגסי?
כתוב שקפלינסקי הוא המנכ"ל וכתוב שאגסי היה מנכ"ל והודח.

24
אילן
 • 13:54
 • 02.10.12

גייסו כסף מקרנות ומכרו להם תמונה. העקר שכל מיני מקורבים קבלו משכורות עתק...

21
צחוקים
 • 13:51
 • 02.10.12

חצי מהתקציב של בטר פלייס הולך על חליפות לאגסי

20
גם אני גאה
 • 13:49
 • 02.10.12

תנו לי 2.5 מיליארד דולר, נשיא פופולארי כיחצ"ן וצוות שותפים כמו זה הקיים בבטר פלייס ( כולל דוייטשה בנק עם חצי מיליארד השקעה) ובעניים עצומות אני מביא לכם תוצאות טובות יותר מהעגלה הזאת (רנו) וביצועיה...
למות מהפירגונים המזוייפים הללו. פשוט למישהו שם ירד האסימון שעוד רגע ויהיה מאוחר מידי ולכן העיפו אותו

 •  
  מישהו עם עיניים
  • 10:22
  • 03.10.12

  הבן אדם צודק, בשורה התחתונה קיבל משאבים גדולים מאוד זמן בשפע ומה התוצאה: כמעט כלום פשוט לא יאמן.
  הסיבה האמיתית שהמיזם לא הצליח בישראל וגם לא יצליח הוא בתמחור ביחס לבנזין , במחיר הרכב הגבוה למרות הטבות מס ענקיות והכי חשוב ניסיון לכבול את הצרכן. איזה טעות אם זה היה החזון אז מקומו צריך להיות בבית.
  הצרכן בסך הכל רוצה אלטרנטיבה לבנזין שעולה עם השנים במחיר סביר לתנאי השוק וגם ביחס למחיר שחברה קונה את הרכב והאנרגיה, אם החוצפן היה מציע מחיר טוב במודל החדרה מוזל מאוד אזי היתה הצלחה כמותית במכירות שזה מה שחשוב לפחות בשנים הראשונות הרי לא היה סיכוי לרווח גם ככה בשש שבע שנים הראשונות.

17
מוריד את הכובע בפני אגאסי
 • 13:47
 • 02.10.12

15
ינון
 • 13:47
 • 02.10.12

14
אחד שיודע
 • 13:47
 • 02.10.12

של הסיבות האמיתיות להדחה, כדי שלא נצטרך להסתפק בהודעות לעיתונות שלא אומרות את האמת.

13
יהושוע הנביא
 • 13:46
 • 02.10.12

הבעייה ב- "בטר פלייס" בשם החברה ובעקרון החזון עצמו !

מכונית חשמלית לא תהייה ריווחית לאף אחד
(לא ליזם לא למשתמש לא לחברה האנושית בה פועלת החברה המסחרית הזו וכמובן לא לאנושות),

כל עוד אין פיתרון סגור נעול ומהודק לבעיית צפיפות (או מקור) האנרגיה של המכונית החשמלית !

ואל תגידו לא אמרת !

12
השאלה באיזה אוטו הוא יחזור הביתה?
 • 13:46
 • 02.10.12

09
יותר מידי מנהלים
 • 13:45
 • 02.10.12

כולם מנהלים ומנכ"לים

08
שלום
 • 13:43
 • 02.10.12

הבלוף מתפוצץ בפרצוף בטר פלייס בחרו באסטרטגיה יקרה ולא טובה. אף אחד לא רוצה מכונית שכל 180 ק״מ נכנסת להחלפת מצבר והמחיר שלה יותר יקר ממכונית רגילה

07
גדעון
 • 13:41
 • 02.10.12

אגסי עובד על כולם ואם לא אביו לא היה מצליח מהתחלה ורחוק מלהיות גאון ופרס הנשיא היקר לך תאכל את הכובע במקום לבן בבוקר

04
עוד אחד
 • 13:39
 • 02.10.12

המצב ב"עולם טוב יותר" לא כל כך טוב.
אין מכירות, שורפים מזומנים ומחיר הדלק לא עולה מספיק מהר.
מה עושים, מדיחים - קונים שנה ונראה.
גם את גובס הדיחו והוא חזר.
מקווה בשבילם שיצליח. ואולי גם בשבילנו.
בכל מקרה, יש לי תחושת בטן שגם משפחת עפר בדרך לאיזו תספורת - עם השקעות כמו בטר פלייס, טאוור, המכונית הסינית וצים המצב לא נראה טוב.כמה זמן כיל יכולה להחזיק את כולם על הכתפיים.

03
גיל
 • 13:37
 • 02.10.12

שלה זה לכבול את הלקוח כמו חברות הסלולר בעבר לא תצליח. מי רוצה להיות כבול ובמחיר מופקע עם רכב שכל 50 קמ צריך לטעון

פרוייקטים מיוחדים
הפופולריות בדינמו ורכב
הצעות מיוחדות