מכה לענף התשתיות: ארבעה בכירים שעוסקים בתשתיות באוצר - פורשים - דינמו ורכב - TheMarker

מכה לענף התשתיות: ארבעה בכירים שעוסקים בתשתיות באוצר - פורשים

מנהל מיזמי הזכיינות, רכז האנרגיה ושני רכזי התחבורה באגף התקציבים ובאגף החשב הכללי עוזבים את משרד האוצר בתוך תקופה קצרה

אודי אדירי
אודי אדירי
צילום: עופר וקנין

>> מכה לענפי התחבורה והאנרגיה בעקבות פרישתם בטווח זמנים קצר של ארבעה מאנשי משרד האוצר האמונים על ענפי מיזמי הזכיינות, האנרגיה והתחבורה.

ראשון הפורשים היה עוזי לוין, מנהל אגף הפרויקטים בחברה הממשלתית ענבל, הכפופה לאגף החשב הכללי. לוין היה אמון בארבע השנים האחרונות על כתיבת מכרזי הזכיינות הממשלתיים ועל ריכוז ועדות המכרזים של פרויקטי ה-BOT בענפי התחבורה, האנרגיה, המים והנדל"ן.

לוין נחשב בין היתר לכוח המניע ליישומם של המכרזים הבינלאומיים להקמת תחנות הכוח הסולאריות באתר אשלים שבנגב, שאותם קידם עוד בתקופתו כיועץ למנכ"ל משרד התשתיות. לוין פרש מתפקידו בחודש שעבר לטובת המגזר הפרטי, ועדיין לא מונה לו מחליף.

לפני כשבועיים פרש מתפקידו גם רכז התחבורה באגף החשב הכללי, נחמיה קינד, שקודם לתפקיד חשב משרד האנרגיה והמים. קינד כיהן בתפקידו שנתיים וחצי תחת סגן החשכ"ל גיל שבתאי, לאחר ששימש קודם רכז משרדים חברתיים, וליווה את כלל פרויקטי התחבורה שיצאו לדרכם באחרונה, דוגמת הנתיב המהיר לתל אביב, מנהרות הכרמל והרכבת הקלה בירושלים.

באחרונה הפתיע גם רכז התחבורה באגף התקציבים, אריאל אבלין, בהודעה על כוונתו לעזוב את המשרד. זאת, בתום כהונה בת שנה וחצי, שבמהלכה קידם את הרפורמה ברכבת ישראל ואת תוכניות התחרות בענף התחבורה הציבורית באוטובוסים. למחליפו ימונה רפרנט התחבורה באגף, אשר דולב.

אם לא די בכך, נודע כי גם רכז האנרגיה באגף תקציבים, אהוד אדירי, צפוי לעזוב את תפקידו בחודש הבא, לאחר שהתקבל ללימודי תואר שני באוניברסיטת הרווארד, במסגרת מלגת קרן וקסנר למצטייני המגזר הציבורי. אדירי כיהן בתפקיד שנתיים, שבמהלכן שימש מזכיר ועדת ששינסקי, היה שותף לכתיבת חוק מיסוי רווחי נפט, וכיהן גם כחבר מליאת רשות החשמל. למחליפו צפוי להתמנות רכז התעשייה באגף, אורן משה. אבלין ואדירי היו כפופים לסגן ראש אגף התקציבים, שאול מרידור.

עזיבתם של הארבעה עלולה לפגוע בניהול ענפי התשתיות עקב הדומיננטיות של האוצר בהתוויית השינויים העמוקים בענפים אלה - בעיקר נוכח העת הרגישה בענפי האנרגיה והתחבורה. מחליפיהם יידרשו להיכנס בתוך שבועות ספורים בעובי הקורה בכל הקשור למשברי החשמל והגז הטבעי, וכן למתרחש בדיונים על הרפורמות בחברת החשמל וברכבת ישראל.

עקבו אחרינו בטוויטר
עשו לנו לייק וקבלו את מיטב הכתבות ישירות לפייסבוק
הוספת תגובה
תודה על פנייתך, היא תיבדק על ידי המערכת

הקלד את הנושא

הקלד את התגובה

שלח להוספת תגובה בלתי מזוהה לחץ כאן להוספת תגובה מזוהה לחץ כאן
תודה על פנייתך, היא תיבדק על ידי המערכת

הקלד את הנושא

הקלד את התגובה

שלח סגור להוספת תגובה בלתי מזוהה לחץ כאן להוספת תגובה מזוהה לחץ כאן
תודה על פנייתך, היא תיבדק על ידי המערכת
הצג את כל התגובות פתוחות
04
הכה את המומחה
  • 13:58
  • 16.05.12

הבעייה היחידה שהזוטרים שלהם אולי עוד יותר דוגמטיים באידיאולוגיה המפריטה

03
תוהה
  • 20:24
  • 15.05.12

חלקם אפילו לא הועילו בכלום בתפקידם וכי איזו רפורמה יכול מישהו לעשות בשנה וחצי?! בלוף....

02
רוטייט
  • 13:49
  • 15.05.12

כמו כל הרגולטרים מנערי האוצר. מקדמים רגולציה למען טייקון ואחר כך הולכים לעבוד אצלו. סידרתם את עצמכם - חבל שבדרך הותרתם את האזרח. צריך להוציא סמכויות ממשרד האוצר השולט ולהעבירם למשרדי הממשלה.

01
ערן
  • 09:05
  • 15.05.12

גם ככה אנחנו נמצאים בארץ בפיגור רב בעניין התשתיות, ועד שדברים תפסו תאוצה (לפני שגיל שבתאי החליט להאט את העניינים, בתקווה שיש לו סיבות טובות) פשוט חסרים אנשים חזקים שמבינים בתשתיות שיקדמו. פרויקט תשתיות ענקי פשוט לא יגמר או יהפוך לכישלון אם הדרג הבכיר לא יהיה מורכב ממקצוענים אמיתים. נקווה שהמחליפים יצליחו להכנס לנעלים הגדולות ולבצע עבודה חשובה כ"כ.

תוכן מקודם
הפופולריות בדינמו ורכב
הצעות מיוחדות