רשמית: גדעון סיטרמן מונה ליו"ר נמל אשדוד - דינמו ורכב - TheMarker

רשמית: גדעון סיטרמן מונה ליו"ר נמל אשדוד

סיטרמן יחליף את יעקב רז, שכהונתו פקעה לפני כמה חודשים והוא בחר למשוך ברגע האחרון את בקשתו להארכת הכהונה

גדעון סיטרמן, מנכ"ל משרד התחבורה לשעבר, חוזר לתחום ויתמנה בקרוב ליו"ר דירקטוריון נמל אשדוד. שר האוצר והתחבורה צפויים לאשר את המינוי, לאחר שיקבל גושפנקא גם מהוועדה לבדיקת מינויים בראשותו של השופט בדימוס שלום ברנר. סיטרמן, רואה חשבון בהשכלתו, שימש בשלוש השנים האחרונות דירקטור בבנק מזרחי טפחות בחסות נתוני המסחר המלצות אנליסטים הרשמה לנתונים בזמן אמת חדשות חברה הוסף לתיק אישי   נתונים גרפים עבור מזרחי טפחות לגרף ניתוח טכני מזרחי טפחות . בעבר היה ציר כלכלי בשגרירות ישראל בלונדון, וכמנהל עסקים בקבוצת מוזי ורטהיים, לפני שהפך למנכ"ל משרד התחבורה.

סיטרמן יחליף את יעקב רז, שכהונתו פקעה לפני כמה חודשים והוא בחר למשוך ברגע האחרון את בקשתו להארכת הכהונה.

גדעון סיטרמן
גדעון סיטרמן
צילום: אייל טואג

בתקופתו במשרד התחבורה, נקלע סיטרמן לעימות חזיתי מול יו"ר ועד העובדים בנמל אשדוד, אלון חסן. באחד הדיונים הסוערים סביב יישום הרפורמה בנמלים צוטט חסן אומר לסיטרמן: "אני לא מאמין לך. אני רוצה לראות אותך גבר. הפעם אתה על הכוונת שלי ולא האוצר. הפעם אני הולך על הראש שלך. אין לך יותר על מי לזרוק את זה". חסן זעם על שינוי עמדתו של סיטרמן בעניין קידום מודל ה"לנד-לורד", שלפיו חברת הנמל תחכור את זכויות השימוש בנכסי הנמל מחברה אחרת שתחזיק בקרקע ובמתקנים. לדבריו, סיטרמן תמך בתחילה בעובדים, ואז שינה את דעתו. סיטרמן אמר אז בתגובה: "אני לא מתייחס לדברים שנאמרו בעידנא דריתחא. אלון חסן הוא בחור טוב, ולפעמים הוא מתלהם על רקע הבחירות הפנימיות הקרבות בנמל אשדוד. אני סולח לו על ההתלהמות".

בראיון הפרישה שלו קבל סיטרמן על כך שעובדי הנמלים לא מכבדים את הסכמי השקט התעשייתי שעליהם היו חתומים, וקרא להאיץ בשיתוף עמם את הנפקת חברות הנמל. "אין ספק שתחרות יוצרת ערך מוסף, ואני בטוח שכל עובד בנמל אשדוד או בחיפה רוצה שתי חנויות שבהן יוכל לקנות לחם או חלב".

היום, סיטרמן נשמע אחרת: "קיבלתי את הצעת שרי האוצר והתחבורה להצטרף לדירקטוריון של חברת נמל אשדוד ולשמש בו כיושב ראש. אני שמח לחזור לענף התחבורה ולתרום מניסיוני כדי לקדם את פיתוח הנמלים, שהם הבסיס של הכלכלה הישראלית. ביחד עם דירקטוריון החברה, ההנהלה והעובדים נצעיד בשיתוף פעולה ובדיאלוג מתמיד את נמל אשדוד למקומו הטבעי כאחד הנמלים החשובים והמובילים ביותר במזרח התיכון".

עקבו אחרינו בטוויטר
עשו לנו לייק וקבלו את מיטב הכתבות ישירות לפייסבוק
הוספת תגובה
תודה על פנייתך, היא תיבדק על ידי המערכת

הקלד את הנושא

הקלד את התגובה

שלח להוספת תגובה בלתי מזוהה לחץ כאן להוספת תגובה מזוהה לחץ כאן
תודה על פנייתך, היא תיבדק על ידי המערכת

הקלד את הנושא

הקלד את התגובה

שלח סגור להוספת תגובה בלתי מזוהה לחץ כאן להוספת תגובה מזוהה לחץ כאן
תודה על פנייתך, היא תיבדק על ידי המערכת
תוכן מקודם
הפופולריות בדינמו ורכב
הצעות מיוחדות