הפטנט החדש של הליסינג: מכוניות יד שנייה עם 0 ק"מ משנה שעברה - דינמו ורכב - TheMarker

הפטנט החדש של הליסינג: מכוניות יד שנייה עם 0 ק"מ משנה שעברה

מחירי אחדים מדגמי 2011 שתשווק קל אוטו יהיו נמוכים ממחירי מחירון של מכוניות משומשות מאותה שנה

חברות הליסינג מגלות יצירתיות בניסיונן לשווק את המכוניות מן השנה שעברה אותן לא הצליחו להחכיר לציי רכב. חלק מהמכוניות הגיעו, בהנחות ניכרות, לשוק הפרטי בשנה שעברה, אך המלאים עוד לא הסתיימו.

חברת הליסינג קל אוטו מתחילה השבוע במבצע למכוניות מקבוצה חדשה, אותה ניתן לכנות מכוניות חדשות מהשנה שעברה. מדובר בעודפי רכישות שעשתה קל אוטו, ולא הצליחה להחכיר אותן לציי הרכב. מכוניות אלה כמעט ולא נסעו, אך אוכסנו במשך חודשים ארוכים במגרשי היבואנים או במחסני קל אוטו. המחירים של מרבית המכוניות גבוהים יותר ממחירי המחירון משומשות מאותה שנה, אך יש כמה דגמים זולים יותר.

כך, למשל, מאזדה 3 עולה 105 אלף שקל, מחיר נמוך יותר מהמחירון של מכונית מאותה שנה (109,600 שקל), ניסאן מיקרה אוטומטית עולה 80 אלף שקל (כמו מחירה של מכונית ידנית חדשה מאותה דגם, אך פחות ממחירון המשומשות, הוא 89 אלף שקל), פורד פוקוס (מן הדור הקודם) עולה 95 אלף שקל, לעומת 104,200 שקל במחירון המשומשות. יצוין כי פורד פוקוס מאותה דגם ניסתה קל אוטו למכור במחיר דומה במבצע שערכה בנובמבר, וכנראה שמדובר באותן מכוניות ממש.

דגמים אחרים, כמו פורד פיאסטה, עולים יותר ממחירוני המשומשות. הפיאסטה תעלה 95 אלף שקל, לעומת 91 אלף שקל כמשומשת. הלקוחות שירכשו את המכוניות יהיו "יד שנייה מליסינג", ואת "היד" הבאה של המכונית, כלומר, הרוכש העתידי, לא יעניין שהיא נרכשה עם 0 ק"מ וניילונים על המושבים.

קל אוטו נחשבת לסמן קיצוני בשוק הליסינג. כל חברות הליסינג מוכרות מכוניות חדשות, שנרכשו מיבואני הרכב, ללקוחות פרטיים, תוך שהן מגלגלות חלק מההנחה אותה קיבלו מהיבואנים. מכוניות אלה נמכרות במזומן, או באשראי בשיטת "ליסינג פרטי". מרבית החברות עושות זאת "מתחת לשולחן", ולא מפרסמות את המחירים, אולם קל אוטו עושה זאת באופן גלוי יותר. במבצע שערכה החברה בנובמבר 2011, נמכרה פורד פיאסטה ב-90 אלף שקל, מאזדה 3 ב-107 אלף שקל ופורד פוקוס ב-95 אלף שקל. מעניין כי אחרי כמה חודשים של עמידה במגרש החנייה, מחירן של המכוניות כמעט ולא ירד. חלק מאותן מכוניות מצאו את דרכן למגרשים של יבואני רכב אחרים, וכך, קרסו (יבואנית רנו), מכרה מכוניות חדשות מדגם פורד פוקוס (שמייבאת דלק מוטורס), בהנחה ניכרת.


 

עקבו אחרינו בטוויטר
עשו לנו לייק וקבלו את מיטב הכתבות ישירות לפייסבוק
הוספת תגובה
תודה על פנייתך, היא תיבדק על ידי המערכת

הקלד את הנושא

הקלד את התגובה

שלח להוספת תגובה בלתי מזוהה לחץ כאן להוספת תגובה מזוהה לחץ כאן
תודה על פנייתך, היא תיבדק על ידי המערכת

הקלד את הנושא

הקלד את התגובה

שלח סגור להוספת תגובה בלתי מזוהה לחץ כאן להוספת תגובה מזוהה לחץ כאן
תודה על פנייתך, היא תיבדק על ידי המערכת
הצג את כל התגובות פתוחות
10
אשר
 • 13:59
 • 25.05.13

0 קילומטר
מעוניין

09
א
 • 20:55
 • 26.03.12

לוי יצחק מחזיק מחירים גבוהים ולא שפויים בשביל חברות הביטוח, אתה משלם פרמיה על אוטו בשווי 100אלף שקל במקום על אוטו שבאמת שווה 80-85 במקרה הטוב, עכשיו תכפיל את זה בכמה מיליוני מכוניות....

08
לא משנה
 • 13:41
 • 20.03.12

לא טוב! אטמים סדוקים...............סתימות במערכת הזרקת דלק ועוד......כל אחד שקצת מבין ברכבים יודע שגם מכונית זקוקה לקצת "התעמלות" כל שבוע-שבועיים לפחות.

07
חגי
 • 19:02
 • 19.03.12

לכל אלו שאולי כרגע מתלהבים מרעיון הרכישה עם אפס ק״מ והנחה קטנה ולא משמעותית שיקח בחשבון, שכאשר ירצה למכור יגלה להפתעתו שיש להפחית 22% -כן עשרים ושנים אחוז ממחיר המכונית וכל זאת רק בגלל שהמכונית רשומה. כיד שניה מליסינג. לנו זה הסתבר כעת אז כדאי לדרוש הנחה גדולה יותר

05
שוקון
 • 18:13
 • 18.03.12

אין עסקאות בשוק למכוניות של מעל 80 אלף ש"ח למשומשת.

המהפכה קרבה

01
המומחה
 • 11:27
 • 18.03.12

כנראה שהוא דואג לחברות הליסינג, שכל שקל הורדה במחיר משומשות פוגע במאזנים שלהם.

תוכן מקודם
הפופולריות בדינמו ורכב
הצעות מיוחדות