כץ ועיני סיכמו: השביתה ברכבת תידחה בשבועיים - דינמו ורכב - TheMarker

כץ ועיני סיכמו: השביתה ברכבת תידחה בשבועיים

שר התחבורה ויו"ר ההסתדרות סיכמו כי החתימה על מיקור חוץ תוקפא לשבועיים, במהלכם יתקיים משא ומתן בין הנהלת הרכבת לוועדי העובדים ■ אם לא ייחתם הסכם - העובדים יהיו חופשיים לשבות

"כשמדברים על שביתת מחאה היא חייבת להיות תחומה בזמן. גם ההסתדרות מבינה שיש גבול לסבל שציבור הנוסעים יכול לשאת", כך אמרו הבוקר עורכי הדין המייצגים את הנהלת הרכבת והמדינה, במהלך דיון בבית הדין האזורי לעבודה בבקשת ההסתדרות לאפשר להשבית את הרכבת בעקבות הוצאת הטיפול בקרונות למיקור חוץ. לדבריהם, "אי אפשר להתפשר על בטיחות ברכבת. אין מנוס אלא למקר החוצה את התחזוקה. לא רק שלא תהיה פגיעה בעובדים, אלא שהכוח הארגוני שלהם יגדל".

הפגישה בין כץ לעיני
הפגישה בין כץ לעיני
צילום: דודו בכר

(עדכון) האם נמצא פתרון למשבר הרכבת? בדיונים שהתקיימו בבית הדין לעבודה, בלשכת השופטת אפרת לקסר, סיכמו יו"ר ההסתדרות עופר עיני ושר התחבורה ישראל כץ, כי החתימה על מיקור חוץ תוקפא למשך שבועיים, במהלכם יתקיים משא ומתן בין הנהלת הרכבת לוועדי העובדים. אם בתום שבועיים לא ייחתם הסכם, העובדים יהיו חופשיים לשבות והנהלת הרכבת תוכל להתקדם בהסכם למיקור חוץ. למעשה, מדובר בהקפאת הליכים.

Play 00:00 / 00:00

כחלק מההסכם, הוחלט שגם אם תתקיים שביתה בעוד שבועיים, היא תהיה "מידתית", וכן שהרכבת לא תוכל לשבות בימים א' ו-ה', שנחשבים לימים עמוסים במיוחד.

גילה אדרעי, ממתינה להחלטת בית הדין
גילה אדרעי, ממתינה להחלטת בית הדין
צילום: יעל שנער

קודם לכן, אמר השופטת לקסר לנציגי המדינה: "אנחנו מדברים על הסכם מיקור החוץ עם בומברדיה - ולא ראינו אותו. איפה הוא?".

במהלך הדיון אמרו עורכי הדין המייצגים את הנהלת הרכבת והמדינה כי "כשמדברים על שביתת מחאה, היא חייבת להיות תחומה בזמן. גם ההסתדרות מבינה שיש גבול לסבל שציבור הנוסעים יכול לשאת".

עובדי הרכבת מפגינים מול בית הדין לעבודה
עובדי הרכבת מפגינים מול בית הדין לעבודה
צילום: יעל שנער

"יש להיכנס אתנו למו"מ בעניין מיקור החוץ", אמרו עורכי הדין. "נציגי המדינה והרכבת עמדו בדרישות בית הדין. הוצגו חלופות לעובדים על עצם מיקור החוץ כדי לתת מענה לחששות המרכזיים שהטרידו את העובדים. כל הדברים האלה לא אווררו בבית הדין הארצי. בטווח הרחוק, הודגש שיהיה מתחם אחר לגמרי לתחזוקה, תהיה הפרדה מלאה בין עובדי מיקור החוץ לעובדי הרכבת, לרבות תוספת שכר של 12% לשכרם.

"במשך ארבעה חודשים וחצי מדברים על מיקור חוץ וכעת שר התחבורה וההנהלה מבינים שאי אפשר עוד להתפשר עוד על בטיחות ברכבת. המדינה יודעת שבטיחות הנוסעים היא על כתפיה, ומרגע שהוועד אמר שהוא לא מוכן להתפשר על דבר שר התחבורה הגיע למסקנה שאין מנוס אלא למקר החוצה את התחזוקה. אנחנו מדגישים שלא רק שלא תהיה פגיעה בעובדים, אלא שהכוח הארגוני של העובדים יילך ויגדל".

לפני הדיון אמרה עו"ד מורן סבוראי, המייצגת את הוועד, כי "אם השופטת לא תאפשר לנו לשבות, נעתור לבית הדין הארצי".

לצפייה באייפד ובסמארטפון :http://bcove.me/fyt1b2sv

"ישראל תהפוך למדינת אחזקות"

עובדי רכבת ישראל הגיעו הבוקר להפגין מול בית הדין האזורי לעבודה בתל אביב. להפגנה הגיע ח"כ אילן גילאון, שאמר: "מדינת ישראל איננה רעיון עסקי צריך עוד עובדים שיהיו, אבל למה עובדי קבלן? הגעתי להזדהות עם עובדי הרכבת. יש כאן מגמה להכפיש אותם. זה עדיין לא מנקה את השר כץ מאחריות. מדינת ישראל תהפוך למדינת אחזקות. השר חושב שהוא הבעל בית.

"שר התחבורה לא יכול לסגור את הרכבת"

שר התחבורה ישראל כץ אמר הבוקר לגלי צה"ל כי "אם בית המשפט יאפשר לעובדים לשבות, לא נהסס לסגור את הרכבת ולפתוח אותה מחדש" . לדבריו, "ההסכם לא יפגע בעובדים. הכפלת מספר הקרונות לא מאפשר תפעול שלהם בכוח האדם הנוכחי והמשמעות היא פגיעה בפעילות הרכבת".

לדברי כץ, "מאחר שיש דחיפות בטיפול בקרונות, הנחיתי את הרכבת לטפל מייד ולחתום על הסכם מיקור החוץ עם חברת בומברדייה. אנחנו מחויבים לנוסעים, סוללים מסילות, רוכשים ציוד".

"אני מכבד את עופר עיני והוא שותף לתהליך. כשהתברר שיש מבוי סתום במו"מ, קבעתי פגישה עם עופר עיני ליום חמישי אך העובדים החליטו על שביתה ביום שלישי. יו"ר ההסתדרות הוא לא מבוגר אחראי - הוא הודה שאישר את השביתה לאחר שכבר נקבעה פגישה איתי. צריך להמשיך ולהידבר על תנאי העובדים".

יו"ר ההסתדרות, עופר עיני, אמר בתגובה: "שר התחבורה לא יכול לסגור את הרכבת. אני לא מאמין בתפיסה הזו, שאפשר לסגור הכל ביום אחד.

אבי אדרי, האחראי על תחום התחבורה בהסתדרות: "המשמעות היא הכנסת עובדי קבלן ישראלים לרכבת ישראל ולא נאפשר זאת. די לצורת ההעסקה הזו. נכון לעכשיו, אנחנו מסתפקים בשביתות ועיצומים על פי דין. אם בית הדין לעבודה לא יאפשר זאת, נערער לבית המשפט המחוזי ואפילו נגיע לבית המשפט העליון". אדרי אישר כי גילה אדרעי קיבלה זימון לשימוע.

עקבו אחרינו בטוויטר
עשו לנו לייק וקבלו את מיטב הכתבות ישירות לפייסבוק
הוספת תגובה
תודה על פנייתך, היא תיבדק על ידי המערכת

הקלד את הנושא

הקלד את התגובה

שלח להוספת תגובה בלתי מזוהה לחץ כאן להוספת תגובה מזוהה לחץ כאן
תודה על פנייתך, היא תיבדק על ידי המערכת

הקלד את הנושא

הקלד את התגובה

שלח סגור להוספת תגובה בלתי מזוהה לחץ כאן להוספת תגובה מזוהה לחץ כאן
תודה על פנייתך, היא תיבדק על ידי המערכת
הצג את כל התגובות פתוחות
63
גיל
 • 07:37
 • 21.02.12

הגיעה הזמן לעשות לזה סוף ולסגור את הרכת. אני מעדיף ללכת ברגל לעבודה העיקר שנראה את כל אותם חצופים אולכים הביתה. נמעס להיות בין הרובה בידי הרכבת .

62
אדרעי תלכי
 • 23:25
 • 20.02.12

גם לכם צריך לעשות הפיכה חברתית

61
ילדים ילדים
 • 19:35
 • 20.02.12

מה פתאום המדינה צריכה רגוליציה?
זה שוק חופשי, כל אחד יכול לעשות מה שהוא רוצה - מה הבעיה שישבתו אם הם רוצים?

60
אחד שמכיר את הסירחון
 • 17:18
 • 20.02.12

אתה צודק.

58
גיל
 • 15:15
 • 20.02.12

השחיתות מתחילה שם

57
לא ממש אופטימי
 • 15:02
 • 20.02.12

נתוני השימוש ברכבת לשנת 2011 מוכיחים באופן הברור ביותר שהציבור כבר בחר, והוא מצביע ברגליים. במקום שהשימוש ברכבת יגדל, הוא הולך וקטן.
אני לפחות מתכוון להצביע ברגליים שוב, אם אחשוב שההסכם המתגבש לא ישנה לטובה ובאופן משמעותי את טיב השירות ברכבת.
אני אספוג למשך שנה עלויות תחבורה גבוהות יותר תוך שימוש ברכב פרטי, אבל לפחות יהיה לי כלי תחבורה אמין שמביא אותי למקום חפצי בזמן, ובלי שביליתי את הנסיעה, בניגוד לרצוני, בהיכרות אינטימית עם כל ס"מ בגופם של נוסעים אחרים.

55
אמיר
 • 14:51
 • 20.02.12

בטייקונים, בביבי,בשטייניץ ובכץ - לא ייאמן איזה מתוחכמת הנהלת הרכבת בהצליחה להגיע לכך שכל הציבור חושב שהעובדים, ההסתדרות והוועד מושחתים במקום לראות את המושחתים האמיתיים (יו״ר דירקטוריון הרכבת ומנכ״ל בומברדייה) שב״מקרה״ חברים טובים עוד מתקופת הצבא וב״מקרה״ יש חוזה להסכם תחזוקת קרונות, מי לוקח אותו ? מעניין מאוד, אני מתפלא פה על אנשים שמאבדים ושכחו כמה רפש קיים בהנהלה הראשית של המדינה והולכים כמו תמימים על פרסומים הזויים לגמרי.

54
יש לשפר מהותית את רמת עובדי הרכבת, אך אין לפגוע ככלל בעובדים.
 • 14:38
 • 20.02.12

הממשלה בראשות נתניהו מאמצת את הטייקונים, לכן אנו עבדים שלהם. לכן אזרחי המדינה משלמים הון עתק על מזון, מגורים, חינוך, בריאות וקיום בכללותו. ההשתוללות של החברות הקימעוניות, של המכללות, של פקידי האוצר, של חברות הסלולר וגולת הכותרת מבית נתניהו: תאגידי המים. כן, נתניהו נותן את משקה החיים לחברות פרטיות אשר תחלטנה מי לחיים ומי למוות. זהו נתניהו האמיתי. מאחר והוא נחשב כמי שמצליח לרמוס אותנו, אזי קמים לו מתחרים בדמותו של ישראל כץ- שר התחבורה וגם שטייניץ, הפודל של בעלי ההון הסר למרותם תוך קישקוש בזנב. לא כולם בליכוד מסכימים עם שיטת נתניהו ההרסנית. לכן חובה לשמוע קולם. כמו למשל חברי הכנסת חיים כץ, שאמה ועוד. נימאס מהרשע היוצא מהממשלה הזו בראשות נתניהו.

52
ייאי
 • 13:43
 • 20.02.12

" גילה אדרעי, בראיון לגלי צה"ל כי השבתת הקרונות, שנעשתה בניגוד לצו המניעה של בית הדין לעבודה, נעשתה בתיאום עם עיני",עיני משקר לציבור וכלפי חוץ עיני מתחזה לאדם אחראי ומתון שטובת כל המדינה לנגד עיניו והנה,גילה אדרעי חשפה אותו במלוא מערומיו ! עיני והוועדים החזקים,הם חבורה של שיכורי כוח,זה שהציבור זולתם סובל-זה ממש לא מעניין אותם ויש להם גם מנטרה:"הציבור צריך להבין שסבלו הוא למען מטרה צודקת".שימו לב לדימיון בין דברים אלו לדבריהם של רודנים ודיקטטורות למיניהם.מדינת ישראל שבויה בידי מרכזי כוח למיניהם ואני לא רואה בכל הספקטרום מנהיג אמיץ שיגיד עד כאן ויפעל לסילוקם ממקומות העבודה הללו והעסקת אחרים המשוועים לעבודה,אשר ידעו גם להעריכה.

51
למה הגענו
 • 13:42
 • 20.02.12

רכבת היא לא של ועד!

50
שישו
 • 13:20
 • 20.02.12

לפזר את 'האובדים' לכל עבר,
כי ממילא הם לא עבדו, אלא על הלקוחות

49
עמיחי
 • 13:13
 • 20.02.12

44 אין לי ספק שאתה עובד רכבת או שליח של ההסתדרות.
ההנהלה היא מצוינת ויש לזכור שהמנכ"ל הוא בעז צפריר הינו מנוסה היא רקורד חיובי ביותר , ויש לזכור שהוועד לא הסתדר אם מנכלים קודמים.
כמי שמכיר מקומות עבודה עם וועדים מיליטנטיים כמו שקיים ברכבת מבין שקשה לנהל מקומות כאלה שהוועד בחסות ההסתדרות מפריע לכל צעד חיובי לחברה , כך שהאשמה הינה בעיקרה על הוועד והבטלנים מההסתדרות.
לא שכחנו את התאונות הרבות ובעיות הבטיחות הנוראיות שמסכנות את ציבור הנוסעים לכן אולי באמת עדיף לסגור את הרכבת ולפתוח חברה שמתנהלת לפי קודים מקצועיים ולא לפי חליל הוועד המטורף.

48
מודרניסט
 • 12:53
 • 20.02.12

הרכבת רקובה.

46
יולי
 • 12:35
 • 20.02.12

נמאס מהאיחורים, השביתות וההפתעות, צריך לסגור את חברת רכבת ישראל ולעשות חברה חדשה, עם עובדים מאוגדים שזוכרים שהם נמצאים בשביל הנוסעים ולא להפך.

41
אליהו
 • 12:11
 • 20.02.12

יש בסיס רציני ודי אמיתי לטענות של העובדים והשביתה שהם עושים. אני מאנגליה ולמרות שאני גר כאן אני עוקב אחרי הנעשה שם ובכלל זה התוהו ובוהו שקיימת במערך התחבורה המסילתי מאז שהחברה הלאומית הארצית פורק וכל הרשת חולק למטקעים המופעלים על ידי זכיינים וחברות פרטיות. התוצאה לרוב היה מחירים פשוט בלתי שפויים - לפני שנתיים שילמתי סכום של 600 ש"ח עבור כרטיס לנסיעה של שעתיים וחצי מלונדון ללידס - תחזוקה לקויה וברדק אחד הגדול שבו איש הישר בעיניו יעשה. ומי שחולש על כל זה הם בעלי מניות והחברות הפרטיות שעושים קופה על חשבון הנוסעים האומללים.

זה מה שיקרה תחת משטר של הפרטה. מנגד, ההתנהגות של הועד כאן והשביתות לא ממש עזרו לעמדה שהם מנסים להציג. לכן אולי צריך לעשות קצת סדר - לי נדמה שכל המפעילים הפרטיים שעליהם מדברים לא יטרחו את עצמם לבוא לארץ בכלל כדי לנהל את מערך קווי הנוסעים כאן - זה פשוט קטן מדי ולא רווחי מספיק - מה שכן יש הם הקווי התובלה השונים שדרכם משנעים סחורות לנמלים. אני חושב שאילו היו מסכימים על כך שחברות פרטיות ייכנסו לתחום השינוע סחורות וקווי הנוסעים יישארו בבעלות ממשלתית ומופעלת על ידי עובדי הרכבת, זהו הסכם שכולם יוכלו לחיות אתו. הניסיונות ללכת ראש בראש לא יעזרו לעובדים ורק ידחו את הקץ, לצערי.

36
דב
 • 11:58
 • 20.02.12

הרכבת בדיסנילנד גדולה מידי עבורו. אני נגד שיבושים ברכבת אבל בעד עובדי הרכבת שנלחמים על פרנסתם. בממשלת הטייקונים רוצים עוד כסף וזה רק בעזרת עובדי קבלן-עבדים עם שכר של 20.7 ש"ח לשעה....אזכור את כץ לדראון עולם!!! הוא הגורם להשבתת הרכבת. שיאיים בבית שלו ולא ברכבת ישראל. המנכ"ל הוא מלחך פנכה. שיתפטר מעבודתו. הנהלת הרכבת מכורה למדיניותו של ביבי ושטייניץ נותני כספי הפנסיה לטייקונים. בקרוב יתברר מימדי שוחד והטבות אישיות שניתנו ע"י הטייקונים לאלה שאישרו כספי מוסדיים לחברות שלהם. לא סופרים את עובדי ישראל. ביבי, נזכור לך את הכל!!! אים ממנים את כץ לשר התחבורה? מה הידע שלו? האם העבירו אותו בחינה פסיכוטכנית?

31
עפר
 • 11:46
 • 20.02.12

החשבון פשוט הטייקון יקח הלוואה מקרנות הפנסיה שלנו. הוא יפקיע מחירים וישלשל לכיסו את הרווחים, ואז ימכור לטייקון אחר שיעשה לנו תספורת בפנסיה. מה עוד לא למדנו ? כשיש תחום שאין אפשרות ריאלית לייצר תחרות, אין מה להפריט

30
הקטר מיהופיץ
 • 11:40
 • 20.02.12

את הממשלה על שריהה המתלהמים ועל ראשה שמשבח מטריד שצילם צילומי זימה על פי הפרסומים אחת העובדות שלו

26
סגור
 • 11:11
 • 20.02.12

ויפה שעה אחת קודם

25
אבי
 • 11:11
 • 20.02.12

כל מה שהועד וההסתדרות רוצים הוא להמשיך לשלוט ולנהל את הרכבת ,אבל מה לעשות הם לא נבחרו לכך וזה לא תפקידם
ההתנגדות לעובדי קבלן ,במקרה זה זו ההתמחות של החברה וזה מקובל בכל העולם,היא על כך שמאבדים כוח כעובדים מאורגנים
הגיע הזמן לעשות סדר במדינה ולתת לנהל את מי שמינו לכך ולא את הועדים וההסתדרות

22
לילך
 • 11:04
 • 20.02.12

סוגרים את הרכבת לחודש ומחליפים את כל הבני דודים של א-דרעי ושות'

20
טלטל
 • 10:59
 • 20.02.12

תקום וועדת חקירה שתעבוד שנים בלי תוצאות וימצאו את העובד המיסכן בתוא אחראי.ומי שניזוק ,ידחה בלך ושוב.ברכבת צריכים לעבוד עובדי הרכבת שמקבלים שכר מאותו מקור ומשלמים לאיגוד המיקצועי שלהם שהוא אותו האיגוד.ההפרד ומשול עבר מהעולם בישראל.חיסכון שתמצא המדינה בצימצום מס השרים ומשרדי הממשלה

19
אני
 • 10:54
 • 20.02.12

אתם מאפיונרים, אתם סוחטים אותנו ואת המדינה,
אנחנו הציבור שונאים אותכם בדם,
אתם עצלנים, נצלנים, וחושבים רק איך לנצל את הכוח שיש לכם.
אנחנו מתפללים לאלוהים שיסגרו את הרכתב, יפטרו את כולכם ותהיו כמו כלבים ברחוב.
כי נמאס לנו מהדרישות שלכם.

18
עבד קבלן
 • 10:47
 • 20.02.12

בהצלחה לעובדי הרכבת

15
סמי פלייסטיישן
 • 10:31
 • 20.02.12

יש בארץ המון יוצאי חבר העמים בעלי הכשרה מקצועית בתחום הרכבות. יש דור צעיר של אנשים מוכשרים שרוצים לעבוד ויכולים לתרום רבות.
להעיף את ערימת הערסים והפרחות הזו כבר מחר ולבנות הכל מחדש.

14
אבי
 • 10:02
 • 20.02.12

קשה לקבל סימפטיה עבור עבודה רשלנית

12
יואב
 • 09:45
 • 20.02.12

נכון - הוא לא יכול - הוא חייב לסגור את הרקבת הזאת אחת ולתמיד !!! לזאת לטובת בעלי המניות של הרכבת שהם כלל אזרחי המדינה ולא חבורת חוליגנים שנימצאים שם רק בגלל הנפוטיזים - הם לא מבינים שהם בעלי המניות של החברה הזאת - אבל עוד מעט ניתן לכולם משקה מצויין ונצמיח להם כנפיים החוצה

08
אסף
 • 08:46
 • 20.02.12

ממתי חברה מסחרית שנותנת שירותים לחברה אחרת בתחום ההתמחות שלה - הרי היא מכרה לרכבת את הקרונות - נחשבת לעובדי קבלן?

07
תל אביבי
 • 08:45
 • 20.02.12

ואני מוכן להתחיל מחר לעבוד בתנאים כאלו,די הגיע הזמן להגיע להחלטות בקשר להמשך פיתוח הרכבת!!

 •  
  א.ד.
  • 12:59
  • 20.02.12

  עלות השכר הממוצעת "בשמיים" - 20 אלף שח. אבל זה *עלות* השכר. זה כולל הפרשה לפיצויים, לקרן פנסיה, ולביטוח לאומי. אלו הפרשות, כלומר זה לא מהברוטו. לכן הברוטו הוא 16. מכאן יש ניכויים, שוב קרנות פנסיה בט"ל בריאות ומס הכנסה - נשאר בערך 10 נטו. עובדי הרכבת הם לא עשירים טחונים. עשירון 6 בערך. וככה עובדים על הציבור בעיניים....... איזה עם טיפש...

06
השר הפעיל...בפה
 • 08:41
 • 20.02.12

05
פעם נסעתי ברכבת
 • 08:33
 • 20.02.12

שר התחבורע שהוא בריון בפני עצמו לפחות בעיניי, נמלט מההתמודדות עם עובדי החרא-כבת. שלא ישחק לי גיבור עכשיו. הוא אחראי למצב לא פחות מיו"ר וועד העובדים.

04
קנדי
 • 08:30
 • 20.02.12

במיקור חוץ כמובן.

03
נתן
 • 08:11
 • 20.02.12

ולאהציבורי לא בידיי ועד רכבת די לקרוא לזה עובדי קבלן. התחזוקה תהיה באחריות היצרן, עובדי החברה בישראל שהם לא עובדי קבלן. ה

02
דודי
 • 07:42
 • 20.02.12

לשלוח את כל הפרזטים הבייתה ואת המכוערת לחיפה בטרמפים

01
צדיק
 • 07:35
 • 20.02.12

יש לסגור את הרכבת ולטפל בעבריינים אחת ולתמיד. העם ייתן לך גיבוי עד לפתיחה המחודשת. היה חזק!

תוכן מקודם
הפופולריות בדינמו ורכב
הצעות מיוחדות