משרד התחבורה סוגר את שדה התעופה בהרצליה באפריל 2015 - תעופה ותיירות - TheMarker

משרד התחבורה סוגר את שדה התעופה בהרצליה באפריל 2015

אגודת התעופה הכללית: "הסגירה תפגע אנושות בתעופה הפרטית הקלה בישראל"

הפעילות בשדה התעופה בהרצליה תופסק באפריל 2015 - כך עולה ממכתב של מנכ"ל משרד התחבורה שנחשף במסגרת הליך של עתירה מינהלית של תושבים נגד הפעילות בשדה, המתנהל בבית המשפט המחוזי בתל אביב. במקביל, פירסמה רשות שדות התעופה (רש"ת) מכרז להמשך השכרת המבנים במקום.

שדה התעופה הרצליה
שדה התעופה הרצליה
צילום: ניר קידר

בעקבות המידע על הפסקת פעילות שדה התעופה, אגודת התעופה הכללית מתריעה מפני פגיעה אנושה בתעופה הפרטית הקלה ואף פנתה לרש"ת בבקשה לקבל פטור מהמכרז ולהמשיך בהפעלת משרדה בשדה התעופה. זאת מתוקף היותה עמותה שפועלת ללא כוונת רווח ולאחר ששיפצה את המשרד והשקיעה בו עשרות אלפי שקלים.

לטענת יו"ר אגודת התעופה הכללית, עו"ד ירון אפרת, "אין שום הגיון לקיים בכלל את המכרז ואין בו כל צורך", לאור העובדה כי בדעת משרד התחבורה להפסיק את פעילות השדה באפריל 2015. אפרת הציע במכתב לרש"ת כי תאריך את ההתקשרות עם כל השוכרים בשדה הרצליה המעוניינים בכך ללא מכרז.

נוסף על כך מתח אפרת ביקורת חריפה על הכוונה לסגור בקרוב את שדה התעופה בהרצליה. "הרשויות שלנו אינן שמות עלינו, בלשון המעטה. במלים אחרות - אנחנו לא מעניינים אותן והן לא ידאגו לנו, לא לשדה הרצליה, לא לחלופה מתאימה במרכז הארץ ולא לשמירה על התנאים המינימליים שיאפשרו לנו להמשיך ולטוס בארץ הזאת בצורה מתקבלת על הדעת", כתב באיגרת לטייסים ובעלי המטוסים הפרטיים, חברי אגודת התעופה הכללית.

"האם הרשויות לא מבינות שסגירת הרצליה תגרום לשיתוק התעופה הכללית בארץ? הרי כל המוסכים המורשים נמצאים רק בהרצליה", כתב אפרת. "כלומר, עם הסגירה יקורקעו כל המטוסים הקלים בארץ! עם סגירת שני השדות - דב בתל אביב והרצליה - לאן בדיוק יטוסו משדה תימן (בדרום הארץ), מחיפה או מראש פינה? ככה תומכים בפריפריה", כתב עוד אפרת.

מרש"ת נמסר בתגובה כי "רש"ת ממלאת אחר הנחיות משרד התחבורה, לרבות הנחיותיו לעניין הפסקת הפעילות בשדה התעופה הרצליה. לעניין המכרז: רש"ת פועלת עפ"י חוק ומקצה נכסים בשדות התעופה על פי מכרז בלבד, וכך גם בשדה התעופה בהרצליה".

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

עקבו אחרינו בטוויטר
עשו לנו לייק וקבלו את מיטב הכתבות ישירות לפייסבוק
הוספת תגובה
תודה על פנייתך, היא תיבדק על ידי המערכת

הקלד את הנושא

הקלד את התגובה

שלח להוספת תגובה בלתי מזוהה לחץ כאן להוספת תגובה מזוהה לחץ כאן
תודה על פנייתך, היא תיבדק על ידי המערכת

הקלד את הנושא

הקלד את התגובה

שלח סגור להוספת תגובה בלתי מזוהה לחץ כאן להוספת תגובה מזוהה לחץ כאן
תודה על פנייתך, היא תיבדק על ידי המערכת
תוכן מקודם
הפופולריות בתיירות
הצעות מיוחדות