הסכם שמים פתוחים: ההסתדרות מתכננת שיבושים בנתב"ג - תעופה ותיירות - TheMarker

הסכם שמים פתוחים: ההסתדרות מתכננת שיבושים בנתב"ג

ההסתדרות מתכננת לשבש את הפעילות בנתב"ג כחלק ממאבק עובדי חברות התעופה הישראליות נגד יישום הסכם התעופה עם האיחוד האירופי לפתיחת השמים לתחרות ■ לשכת התיירות הנכנסת: ההסכם החדש ייצור 38 אלף מקומות עבודה על כל מיליון תיירים נוספים

ההסתדרות, בשיתוף מטה המאבק של ועדי העובדים בחברות התעופה הישראליות, מגייסת את כל עובדי ענף התחבורה, ובראשם ועד עובדי רשות שדות התעופה (רש"ת), במטרה לנקוט צעדי מחאה נגד יישום הסכם התעופה החדש בין ישראל לאיחוד האירופי לפתיחת השמים לתחרות. בסוף השבוע התקיימה ישיבה מיוחדת בנושא של נציגות עובדי אל על, המובילה את המאבק.

צילום: ניר כפרי

צעד הגיוס נועד לגרום שיבושים בתנועת הנוסעים בכל חברות התעופה הפועלות בנתב"ג, במקרה של עיצומים בחברות התעופה הישראליות, ולמנוע כתוצאה מכך מעבר נוסעים לחברות התעופה הזרות בישראל.

בוועד עובדי רשות שדות התעופה (רש"ת) אמרו כי ישמעו להוראותיה של ההסתדרות בענין זה, אף שהאינטרס הכלכלי של הארגון הוא כי יותר נוסעים וחברות תעופה יפעלו מנתב"ג.

עובדי חברות התעופה הישראליות מתכוונים להפגין עם בני משפחותיהם מול לשכת שר התחבורה, ישראל כץ. לדברי אחד מחברי מטה המאבק, "הביקורת תופנה אישית נגד שר התחבורה, שהורה לחתום על הסכם התעופה החדש. ננצל את העובדה שמדובר בשנת בחירות כדי להפגין נגדו".

במשרד התחבורה סירבו להגיב לנושא, ואולם בכיר במשרד אמר כי התנהלותם של עובדי חברות התעופה הישראליות לא מובנת, ולא ברור לו על מה הם מלינים, שכן שר התחבורה שיחרר את כל החסמים, כהגדרתו, בענף לטובת התעופה הישראלית לפני שאישר לחתום בראשי תיבות על הסכם התעופה החדש עם האיחוד האירופי.

לדבריו, השר עשה כל שביכולתו כדי שחברות התעופה הישראליות לא יופלו לרעה לעומת חברות התעופה הזרות בהסכם החדש. לדברי הבכיר, נושא אישורו המלא של הסכם התעופה החדש בין יצא מידי השר, והוא מונח על שולחן הממשלה.

מנכ"ל התאחדות סוכני נסיעות ותיירות בישראל, יוסי פתאל, התריע בסוף השבוע שעבר מפני הגעתן לישראל של חברות תעופה חלשות, שעלולות לקרוס ולגרום לנזקים ללקוחות הישראלים ועל משרדי הנסיעות. לדבריו, בהודעה שפירסם נשיא איגוד מארגני התיירות האירופי, הוא מזהיר מפני פשיטות רגל של חברות תעופה באיחוד האירופי, ומזכיר את קריסת חברות התעופה החזקות מאלב וספאנאייר בתחילת השנה, שהותירו את הלקוחות וסוכני הנסיעות ללא החזר כספים בגין כרטיסים שנרכשו לטיסות שבוטלו בחברות אלה.

לדבריו, יש לזכור, כי בתקופת מלחמת המפרץ הפסיקו כל חברות התעופה הזרות לטוס ארצה, והיחידה שהמשיכה לפעול היא חברת אל על, שעלולה להיפגע מהסכם השמים הפתוחים. "ממשלת ישראל ושר התחבורה חייבים לזכור כי אנחנו עדיין נמצאים במצב כזה, ויש לשמור על החובה לקיים חברה לאומית ישראלית שתפעל גם בימי מלחמה ובימי מצוקה".

לעומתו, יו"ר לשכת מארגני תיירות נכנסת לישראל, שמואל מרום, ומנכ"ל הלשכה, עמי אתגר, הביעו תמיכה בהסכם לפתיחת השמים, לתחרות ואף חיזקו את ידיו של כץ על החלטתו לאשר חתימה בראשי תיבות על ההסכם החדש.

מכתב משותף ששיגרה הלשכה בסוף השבוע שעבר לשרי התחבורה והתיירות, בנושא הסכם התעופה החדש ציינו כי "הזמינות של היצע טיסות ומושבים במסגרת תחרות תיצור פעילות שיווקית שבאמצעותה ניתן ליצור ביקושים חדשים. כל 100 אלף תיירים תורמים ליצירת כ-3,800 מקומות עבודה; תוספת של מיליון תיירים נכנסים דרך האוויר תורמת לכ-38 אלף מקומות עבודה במכלול של עסקים קטנים ובינוניים בערי תיירות, בפריפריה ובאוכלוסיות שנמצאות כיום מחוץ לכוח העבודה".

עקבו אחרינו בטוויטר
עשו לנו לייק וקבלו את מיטב הכתבות ישירות לפייסבוק
הוספת תגובה
תודה על פנייתך, היא תיבדק על ידי המערכת

הקלד את הנושא

הקלד את התגובה

שלח להוספת תגובה בלתי מזוהה לחץ כאן להוספת תגובה מזוהה לחץ כאן
תודה על פנייתך, היא תיבדק על ידי המערכת

הקלד את הנושא

הקלד את התגובה

שלח סגור להוספת תגובה בלתי מזוהה לחץ כאן להוספת תגובה מזוהה לחץ כאן
תודה על פנייתך, היא תיבדק על ידי המערכת
הצג את כל התגובות פתוחות
10
אליק שחף
 • 11:09
 • 05.08.12

אז נשקול האם להגן על חברה פרטית, שגובה סכומי עתק, אבל מצופפת שורות במחלקת משלמי מיסים. כמו שנעשה עם חברות הסלולר - יש לשים קץ לסחטנות. האזרח הישראלי איננו בנק - הוא גם ידיד.

09
אהרון
 • 10:31
 • 05.08.12

רובם ביום הבחירות ישימו את הפתק למי שדופק אותם כבר שנים רבות. ככל שמתעללים ומשפילים אותם כךהם מרגישים טוב יותר

 •  
  קפיטליסט
  • 15:11
  • 07.08.12

  מופז: שיחליט לאן הוא הולך ושיפסיק לזגזג לפי הסקרים.
  שלי: היחידה שבאמת עומדת על שלה, אבל היא בובה של הבריונים מההסתדרות.
  לפיד: מספיק לקרוא את רוב הזבל שהוא כותב בשבעה ימים: פוליטיקאי הוא לא.
  ליברמן: האידיאולוגיה שלו טובה, אבל הוא מתקפל מול כולם (מלבד זה שהוא מתעסק בפלילים)

08
והמחוברים הכוחנים
 • 10:23
 • 05.08.12

ישראל אינה מדינה דמוקרטית אלא פלוטוקרטיה בה השלטון דואג לבעלי ההון ולחברות עם הועדים הגדולים שמביאים להם קבלני קולות. לכן, לא עושים פה כלום לטובת הציבור וכל הכסף מהמיסים הולך רק לטובת המחוברים, החרדים, הצבא והמגזר הציבורי. בקיצור, מדינה מושחתת שעובדת בשביל בעלי ההון והמחוברים ומגישה את החשבון למעטים שעובדים ומשלמים מיסים. אין לאנשים צעירים ומשכילים מה לחפש פה. הם לא יצליחו להגיע פה לכלום אלא רק למשכורות עלובות ובקושי להתקיים.

06
rudie cune
 • 10:15
 • 05.08.12

אם ההסתדרות והחברות התעופב הישראליות ישבשו את התנועה בנתב"ג, אני מציעה לכל הנוסעים הקבועים כמוני להחרים את הנסיעות בחברות הישראליות.

05
איזי
 • 10:11
 • 05.08.12

מנכ"ל התאחדות סוכני נסיעות ותיירות בישראל, יוסי פתאל= מפחד מכניסת חברות "לאו-קוסט" המצויות באירופה כדוגמת איזיג'ט , רינאייר. שמוכרות כרטיסים דרך האינטרנט ללא עמלה לסוכני נסיעות. ומוזילות על ידי זה את הכרטיסים.
אל על, ישראייר= תתיעלו או תתאחדו. עולם התעופה מתקדם. אין סיבה שנשאר כמה דורות אחרי אירופה . שם אפשר להשיג כרטיסי טיסה בשליש מחיר.
כשהמחיר יוזל יותר אנשים יטוסו, יותר תירים יותר מקומות עבודה.
הישראלים לא צריכים לסבסד חברות תעופה כושלות ויקרות

03
דוד
 • 08:57
 • 05.08.12

אם אתה לטובת הציבור אסור לך לעשות את זה!

01
א
 • 07:49
 • 05.08.12

מתי ההסתדרות תבין שרק אחרי שיפתחו את השוק לתחרות, הצרכן ייהנה ויפתחו עוד מקומות עבודה. בינתיים אנחנו רואים את השחיתות בחברת החשמל, ברכבת ובנמלים, שם כל אחד בלי בגרות מרוויח כמו מנכל

תוכן מקודם
הפופולריות בתיירות
הצעות מיוחדות