יבוא מקביל - כך יוזלו המוצרים בישראל בעשרות אחוזים - מחירי מזון - TheMarker

בדיקת TheMarker // יבוא מקביל - כך יוזלו המוצרים בישראל בעשרות אחוזים

היבואנים ורשתות המזון טוענים: המדינה מגנה על היצרנים והיבואנים הרשמיים על חשבוננו; אתמול הודיע רשת מגה: נייבא עצמאית חיתולי האגיס - המחיר יירד ב-25%

האיסור על יבוא מייקר לא רק את מוצרי החלב אלא גם מוצרי מזון וטואלטיקה. יבוא מקביל (הבאת מוצרים לשוק שלא דרך היבואן הרשמי) עשוי להוריד מחירים אך רק במידה שמשרד הבריאות ורשויות המכס לא מציבים מגבלות מפליגות, ובהנחה כמובן שמדובר במוצר האמיתי ולא בזיופים. כיום, ללא יבוא מקביל, החברות חופשיות לגבות על מוצריהן מחירים גבוהים בעשרות אחוזים בהשוואה לחו"ל.

בישראל משלמים

>> בשבועות האחרונים חוזרת ונשמעת הטענה כי האיסור על יבוא מייקר את מחירי מוצרי החלב בישראל. אלא שלא רק מוצרי החלב מתייקרים עקב הקשיים ביבוא מקביל - גם מוצרי מזון וטואלטיקה נמכרים בישראל במחירים הגבוהים בעשרות אחוזים ממחיריהם בחו"ל.

בשיטת היבוא המקביל מוצרים מיובאים מגיעים לשוק שלא דרך היבואן הרשמי. חברות העוסקות ביבוא מקביל רוכשות ומייבאות את המוצרים מחו"ל במקום מהיצרן, ולכן יכולות למכור אותם במחירים נמוכים מאלה שבהם נקב היבואן הרשמי. הסכנה המרכזית במקרים של יבוא מקביל היא שלשוק יגיעו מוצרים מזויפים ולכן ליבוא של מוצרי מזון ומספר רב של מוצרי טואלטיקה נדרש אישור של משרד הבריאות.

ברשתות השיווק ובחברות העוסקות ביבוא מקביל אומרים כי על אף הפוטנציאל להפחתת מחירים, יבוא מקביל של מוצרים לישראל אינו משתלם במקרים רבים מאחר שמשרד הבריאות ורשויות המכס מציבים מגבלות מפליגות על הפועלים בתחום.

לפי נוהל של משרד הבריאות, רק מוצרים שכבר רשומים בישראל מותרים לייבוא מקביל וכדי לקבל אישור לייבא נדרשים היבואנים להציג את שרשרת האספקה שלהם - חשבונית של הספק ותעודת משלוח שמאשרת שהספק בחו"ל קנה את המוצר ישירות מהמפעל והיבואן המקביל רכש ממנו.

בנוסף, על היבואן לרכוש את המוצר במדינה שבה הוא מיוצר ותאריך ייצורו צריך להיות לא יותר משנה לפני מועד היבוא.

ללא יבוא מקביל בהיקפים נרחבים בישראל, החברות הבינלאומיות - דרך היבואנים הרשמיים שלהן - חופשיות לגבות על מוצריהן מחירים הגבוהים בעשרות אחוזים מהמחירים הנגבים על אותם מוצרים בחו"ל - וכך הן עושות.

משחת שיניים קולגייט, למשל, המיובאת לישראל על ידי חברת שסטוביץ, נמכרת ברשתות הדיסקאונט בישראל תמורת 13 שקל, בעוד שבצרפת מסתכם מחירה בכשבעה שקלים בלבד (1.4 יורו, נתוני חברת פריסל) ודיאודורנט AXE לגבר של חברת יוניליוור, הפועלת בישראל באמצעות שלוחה מקומית של החברה, עולה בישראל כ-25 שקל לעומת כ-15 שקל ברשת הגדולה ביותר בבריטניה, טסקו. גם במחירי מוצרי המזון של החברות הבינלאומיות הפערים עצומים: אריזת דגני בוקר מסוג צ'יריוס של נסטלה עולה בצרפת ובבריטניה כ-16-17 שקל - לעומת 27 שקל בישראל.

אתמול הודיעה רשת הקמעונאות מגה כי החלה לייבא באופן עצמאי אריזות של חיתולי המותג האגיס שימכרו בחנויות הרשת במחירים הנמוכים ב-25% מהמחירים הנהוגים בשוק.

המחיר הרגיל של אריזת האגיס הכוללת 48 יחידות (ללא מבצע) עומד כיום על 70 שקל - כלומר 1.46 שקלים ליחידה. המחיר הרגיל של אריזת האגיס המיובא ברשת מגה, יעמוד על 50 שקל לאריזה של 58 יחידות , כלומר 0.86 שקלים ליחידה, פער של 40.9%. כמו כן יערכו מבצעים והטבות נוספות שיוזילו עוד יותר את מחירי המותר.

רמי לוי
רמי לוי
צילום: דניאל בר און

על פי נתוני סטורנקסט שוק החיתולים בישראל מוערך בהיקף כספי של כ- 450 מיליון שקל בשנה ונשלט על ידי 2 החברות הרב לאומיות חוגלה קימברלי ופרוקטר אנד גמבל. חוגלה שולטת בקטגוריה זו עם נתחי שוק של 71.3% באמצעות המותג האגיס והמותג טיטולים כאשר המותג האגיס לבדו כמוביל שוק תופס נתח שוק של 57.5% מכלל הקטגוריה. המותג פמפרס חולש על נתח שוק של 23.4% בלבד.

"הממשלה מגנה על היצרנים"

"הרבה פעמים משרד הבריאות מערים עלי קשיים: את אותם דגני בוקר של נסטלה אני יכול להביא ב-10 שקל, במקום למכור ב-30 שקל. למה אני חייב לקנות ישירות מהיצרן? אפשר להוזיל פה את המוצרים בעשרות אחוזים. תפתחו את השוק לייבוא חופשי", אמר בתחילת השבוע עדי צים, מבעלי רשת כמעט חינם, בדיון בוועדת הכלכלה של הכנסת על הכשלים בענף המזון.

היבואן יפתח שקד, מיוזמי מחאת הקוטג' בפייסבוק, הוסיף: "אני לא מבין ממה משרד הבריאות חושש. על דגני בוקר של נסטלה, למשל, יש אישור של משרד הבריאות העולמי. נניח שמחר אני מתחבר עם רשת אלדי הבינלאומית ומייבא דרכם, אז ברור שאלדי לא מוכרים מוצרים מזויפים. כל ההגבלות נובעות מכך שהיצרנים פנו למשרדי הממשלה ביקשו מהם להגן עליהם. אם יש למוצר אישור של האף.די.איי (מינהל התרופות והמזון האמריקאי; ע"ד) ושל רשות מזון אירופית - זה צריך להיות מספיק".

שקד, כיום יבואן מוצרים לבית, היה ממקימי סופר שוק גרינברג, שנמכר בשנות ה-90 לקבוצת פישמן ולאחר מכן לקלאבמרקט, הבטיח בדיון כי אם המצב לא ישתנה הוא מתכוון "לפתוח רשת קמעונית ולמכור בה רק מוצרים ביבוא מקביל במחיר נמוך ב-30% ממה שמוכרים כיום. משרד הבריאות לא מאפשר ליבואנים להביא מוצרים ביבוא מקביל, ובינתיים המוצרים עולים פה פי כמה וכמה יותר מהעולם".

רמי לוי, הבעלים של רמי לוי שיווק השקמה, סבור אף הוא שמשרדי הממשלה עושים יד אחת כדי להגן על היצרנים הגדולים ומתעלמים מהקשיים שהיצרנים מערימים על מי שמנסה לייבא את מוצריהם במקביל.

לדברי לוי, "משרד הבריאות ומשרד התמ"ת מבקשים מאתנו לקבל אישור מהמפעל המייצר שהמוצרים אכן נרכשו ממנו. אבל הבעיה שברוב המותגים הגדולים - כמו נסטלה ופרוקטר אנד גמבל - היצרנים הם גם היבואנים הרשמיים, והם לא ייתנו לך אישור כי אתה בעצם מתחרה בהם.

"גם אם אנחנו מוצאים דרך להגיע ליבואן ממדינה אחרת ולקנות בזול יותר, היבואנים מוצאים דרך לחסום את זה - וזה קרה לי כבר בעבר. משרד הבריאות צריך להסתפק באישורים וברכיבים הכתובים על הקופסא. הם אומרים שכל האישורים נדרשים בשביל בריאות הצרכנים אבל באמת זה בשביל לשמור על היצרנים כדי שהם לא ייפגעו".

לדברי לוי, אם בממשלה מאמינים שהדרישות מהעוסקים ביבוא מקביל חיוניות להגנה על הציבור, "אז לפחות צריך להגביל את היבואנים הרשמיים למחיר מקסימלי", מציע לוי. "המצב הנוכחי לא יכול להימשך. זה ממש עושק".

לדברי יבואן אחר העוסק ביבוא מקביל, גם המכס מקשה על היבואנים. לדבריו, "יש הרבה בעיות עם הכנסת סחורה לישראל. במכס מעכבים את הסחורות ובודקים שהמוצר לא מזויף - למרות שהם יודעים שהוא לא מזויף - וזה הופך את החיים לקשים מאוד. היבואנים הרשמיים גם מגישים המון תביעות סרק נגד חברות כמונו והיצרן בחו"ל משתף אתם פעולה ואומר שלא מכר לנו את המוצר, למרות שזה לא נכון".

משרד התמ"ת: "יש לשקול להחמיר פחות"

במשרד התמ"ת אומרים כי מתן אישורים ליבוא מקביל של מוצרי מזון וטואלטיקה נמצא באחריות משרד הבריאות, ומודים כי הדרישות מיבואנים עשויות להיות מחמירות מדי. "במפגש שיתקיים בעוד כחודש נבקש ממשרד הבריאות לאפשר יבוא גם ממדינות שאינן מדינות המקור. כיום, אם היצרן המקורי הוא מארה"ב אפשר לייבא רק משם", אומר יוסי דנקונה, ראש מנהל תעשיות במשרד התמ"ת.

לדברי דנקונה, "כדי להוריד מחירים לצרכן יש מקום לשקול להחמיר פחות במתן האישורים ליבוא מקביל של מוצרים שאינם תרופות, ואנחנו נגיד זאת למשרד הבריאות. בכל הנוגע לתרופות, משרד הבריאות רוצה לדעת שהתרופה אוחסנה בטמפרטורה הנדרשת ושכל התנאים בדרך נשמרו כראוי. אבל אפשר לדון בשאלה אם צריך להחיל את כל התנאים האלה על מוצרים שאינם תרופות".

במשרד הבריאות אומרים כי המטרה היחידה של הבקרה על היבוא המקביל היא השמירה על בריאות הציבור. לדברי אלי מרום, סגן מנהל אגף רוקחות במשרד, "בתור אזרח במדינת ישראל גם אני מעוניין שמחירה של משחת שיניים יהיה נמוך ודומה למחירים בחו"ל, אבל התפקיד שלי הוא לדאוג שהצרכן יקבל מוצר מקורי ואיכותי ולכן הנוהל דורש לבדוק את שרשרת האספקה, האחסנה וטריות המוצר. קרו מקרים שמישהו קנה מוצרים שאוחסנו תקופה ארוכה או שאוחסנו בתנאים לא נאותים ואחרי זה יבואן קנה אותם ורצה למכור אותם לציבור. אנחנו לא רוצים שמוצרים כאלה יגיעו לצרכן בישראל".

לדברי סגן ראש מינהל המכס, ראובן מלצר, "המכס אוכף את נושא הקניין הרוחני ומשתדל למנוע יבוא של מוצרים מזויפים. כהצהרת מדיניות, המכס לא מונע יבוא מקביל. אם המוצר מקורי ומישהו מצא ספק בברזיל שמכר לו בזול אז יכול להיות שאת היצרן זה מרגיז, אבל המכס לא מונע את היבוא.

"אבל אם נציג של מוצר מסוים אומר שקיים יבוא של מוצר מזויף, או שהיצרן בחו"ל שמייצר עבור החברה מוכר מתחת לשולחן ללא אישור בעל הזכות אז גם זה נחשב הפרה של קניין רוחני. במקרה כזה, החוק אומר שעוצרים את הסחורה ומבקשים מבעל המותג לתת ערבות בנקאית כדי למנוע תלונות שווא וכדי שלא ישתמשו בנו לפגוע במתחרים. לאחר מכן אנחנו נותנים לו דוגמה של המוצר ונותנים לו עשרה ימים להגיש תביעה לבית המשפט נגד היבואן. מניסיוני, רוב המקרים שנחשדו כמזויפים באמת היו מזויפים".

עקבו אחרינו בטוויטר
עשו לנו לייק וקבלו את מיטב הכתבות ישירות לפייסבוק
הוספת תגובה
תודה על פנייתך, היא תיבדק על ידי המערכת

הקלד את הנושא

הקלד את התגובה

שלח להוספת תגובה בלתי מזוהה לחץ כאן להוספת תגובה מזוהה לחץ כאן
תודה על פנייתך, היא תיבדק על ידי המערכת

הקלד את הנושא

הקלד את התגובה

שלח סגור להוספת תגובה בלתי מזוהה לחץ כאן להוספת תגובה מזוהה לחץ כאן
תודה על פנייתך, היא תיבדק על ידי המערכת
הצג את כל התגובות פתוחות
69
מיקי
 • 05:04
 • 24.10.13

מצדאחד באמת הכל יקר וצריך חופש בשוק
מצד שני כיבואן בלעדי אני משלם מכון תקנים משרד הבריאות פרסום ...
ויבוא איזה חצי בזול ועל חשבוני ימכור בזול
זה לא הגיוני , חלק גדול מהמגמה של יבוא בלעדי מול הספקים בחול הוא עניין הפרסום , השיווק ,תקנים , הרשתות הגדולות גדלות על חשבון היבואנים ומנסות לבלוע את כל הרווח בכיסוי של המילה ״זול״
אבל בפועל זה מונופולים מטורפים

68
בירוקטיה בסגנון לנין
 • 09:55
 • 20.02.12

מי שמשתייך לארגון עובדים חזק כמו חשמל מקבל שכר שהוא לגמרי דימיוני. עובד צהל פורש בגיל 42 ומקבל פנסיה לכל החיים. עובד בשוק הפרטי -- נניח חשמלאי -- יקבל פנסיה (אם בכלל ישאר לו משהו עם האינפלציה ודמי הניהול של עד 1.5 אחוז לשנה!) רק בגיל פרישה החוקית שהוא 67. זה לא ישתנה. גם המחירים משקפים את המציאות של משכורות דמיוניות לחלק נבחר מהאזרחים.

66
ראובן
 • 01:47
 • 13.12.11

אלי מרום הוא וואחד פופוליסט כמו שאף פעם לא ראיתי בחיי.
הוא מדבר על זה שהוא לא רוצה שהצרכן הישראלי יקבל שכורה מזויפת, בלה בלה בלה.
איזה שטויות!! בשוק מחנה יהודה בירושלים, מוכרים דגים בלי לדאוג לשרשרת הקירור.
בקיץ מוכרים אפילו דגים זרוקים ככה בחוץ, ללא קרח.
איפה משרד הבריאות כאשר כן צריכים אותו במקומות כאלה ??
זה רק פופוליזם, משרד הבריאות רק מקשה על יבוא כדי להגן על היצרנים המקומים, וזה לא מוצדק. זה רק מביא לנו מחירים בשמיים.

64
ליאור
 • 17:56
 • 18.07.11

בעקבות מחאת הקוטג' התברר מי המרווחים הגדולים מאז הסרת הפיקוח על מוצרי חלב: הרפתות -30%, המחלבות 100% והקימעונאים 160%- ומכאן המסקנה המתבקשת: החרמת רשתות שיווק גדולות! החרמת הקוטג' היא בעלת ערך סימלי, אבל היא אינה מזיזה לבעלי רשתות השיווק והרעיה היא שמחיר גבינה 5% הוא 7.60 ש"ח ומחיר חלב 3% בשקית עלה מ- 4.65 ש"ח ל- 5 ש"ח בשבוע שעבר! ההיגיון של בעלי הסופרים פשוט: אם לא יקנו קוטג' אז יקנו מוצרי מזון אחרים והרשת תמשיך להרוויח בגדול! בעוד הציבור ממוקד במחאת הקוטג' הרשתות העלו את מחירי המוצרים האלטרנטיביים - ולצורך העניין גם חומוס טחינה, וכו' הרעיון הממשלתי של יבוא מוצרי מזון מחו"ל יפגע במחלבות וברפתות אך לא יעשה כלום ל"גנבים" הראשיים -הקמעונאים. הם ישמחו למכור את המוצרים המיובאים ולגרוף את הרווחים כמו עד היום! ולכן המסקנה היא שיש לסמן את הרשתות הגדולות כמטרה לחרם! איך? פשוט! להכריז חרם על אחת הרשתות הגדולות תוך דרישה להורדת מחירים משמעותית על כל סל המוצרים! ועד אז החרם ישאר בתוקף! לאחר מכן להכריז חרם אל רשת נוספת! אני מניח שהרשתות האחרות כבר יבינו את העיקרון ויורידו מחירים גם ללא חרם עליהן.

63
דרור
 • 08:46
 • 12.07.11

טואלטיקה מישרד הבריאות מגן על היבואנים הרישמיים ולא נות אופציה ליבוא מקביל של מותגים אלה רק מאתר יצור שאושר על ידי היבואן הרישמי למרות שהמוצרים אים תקן fda ואישור אירופאי כך שהחלם הזה נימשך למרות שאפשר להוריד את המחירים ב50ֵ אחוז בושה למדינה זילזול בציבור המערכות רקובות צריך לעשות סדר דחוף

60
ותמיד תירוצים "כאילו" לטובת הצרכן או בריאותו
 • 13:40
 • 07.07.11

55
אבי
 • 10:17
 • 07.07.11

חוטים דנטלים שהעלות בין 1-3 דולר בארה"ב, 20 עד 26 שקל בישראל! תמיסות לעדשות מגע: 6-8 דולר בארה"ב, בין 50 ל-80 שקל בארץ. קרם הגנה לשמש: 6-8 דולר באה"ב, 100 שקל בארץ! ואז לפעמים עושים מבצע ומוכרים בין 40 ל-60 שקל... וכולי וכולי רוצים לחסוך: פשוט תזמינו באינטרנט מחו"ל. כולל המשלוח, יצא לכם הרבה יותר בזול!

54
חצור
 • 09:43
 • 07.07.11

למדנו כבר שהמוצר בחו*ל זול ממקבילו בארץ.אבל מסתבר שכשהמוצר מחו*ל מגיע לארץ המוצר המקומי לא מוזל אלא מהר מאד המוצר המיובא מתייקר ועובר את מחיר המוצר המקומי בטענה שמדובר בתוצרת חוץ.

53
יוסי
 • 09:07
 • 07.07.11

מה יעשו עובדי משרד בריאות מחלקת רוקחים .הם לא מעונינים לתת רישיון למוצר קוסמטי שיש לו אישור יצרן באחת ממדינות אירופה ,כי הם יודעים שהם ילכו הביתה .ובנוסף צריך לחכות שלושה חודשים לרישיון ,איפה נשמע דבר כזה כל מחלקת תמרוקים במשרד בריאות חייבים ללכת הביתה ודחוף.ובגלל אישורי סחר עם אירופה לתת באופן מידי עם הצגת מסמכי היצרן .זה יגיע ,שלום לכם עובדי מחלקת רוקחות

51
זויה
 • 06:35
 • 07.07.11

יבוא מקביל=רווחים גדולים יותר. אז מה עשינו?

50
מיכל
 • 06:34
 • 07.07.11

רוב המוצרים ברשימה הם מיותרים לחלוטין ובטוח שלא בריאים במיוחד: זוכרים איך רק לפני חצי דור אמהות היו מכינות לארוחת בוקר דייסה? דאורדורנטים תעשייתיים מסרטנים וחיתולים חד פעמיים הם נזק אקולוגי מזעזע. אז מי שמחפש יכול למצוא תחליפי מעולים ובריאים לכל מוצרי היבוא. כמה שפחות אריזות- יותר טוב לכולם.

48
גדי
 • 05:43
 • 07.07.11

להמשיך את החרם ולפתוח את השוק לתחרות

47
דו-רון
 • 05:00
 • 07.07.11

אם לייבא מוצרים אז גם לייבא עובדים. היצרנים כאן כורעים תחת נטל מסים. שכר עבודה גבוה ובסוף- כספי המיסים שלהם המועברים לחלק גדול באוכלוסיה שלא עובד ישמשו לקניית מוצרים מיובאים מחו"ל.

44
פוליטקאים מושחתים
 • 20:17
 • 06.07.11

43
צרכן ממוצע
 • 19:57
 • 06.07.11

סוף סוף שיאפשרו יבוא מקביל האף של המותגים ירד קצת זה כבר מוגזם לגמרי אי אפשר לחיות כאן!!!

42
והבירוקרטיה בינתיים מחסלת את מעמד הביניים
 • 18:32
 • 06.07.11

41
הבטיח שישתנה : ביבי חדש ! נו ?
 • 17:58
 • 06.07.11

למי ששכח למה סילקו את נתניהו מהשלטון, זה לא קרה על רקע של סוגיות ימין או שמאל ולא שלום ובטחון. שום דבר כזה. נתניהו סולק בבושת פנים, כי השכבות החלשות חטפו ממנו קשה. ויקי כנפו שיצאה למסע רגלי נגדו ועוד הרבה קבוצות מפגינים אחרות, ואנשי רווחה ששבתו מול חלונו חודשים. בסוף סולק בגלל אטימותו והמיסים הגבוהים, וההעדפה של העישירים,שאז עוד לא קראו להם טייקונים. זה בדיוק נראה ככה לפני 10 - 12 שנה. אבל בדיוק. בקדנציה הראשונה. בדיוק. וזה רק ביבי. זה לא הליכוד. כי כששרון היה ראש ממשלה מטעם הליכוד, זה לא היה ככה. היה סביר. זה ביבי. זה לא הליכוד. וככה גם היום נראת הקדנציה השניה שלו. אותו דבר לחלוטין. קורע את מעמד הביניים, ושכבות חלשות כבר על הקרשים מזמן. והטייקונים משגשגים. הוא הבטח שהוא השתנה: "ביבי חדש" הוא צעק בכל פינה. אז הבטיח. אתם רוצים לתת לו קדנציה שלישית ?

40
דוד אלישע
 • 17:53
 • 06.07.11

מעמד הבניים נשחק מעמד הבניים הוא המנוע של העסקים ורשתות השיווק הגיע הזמן לפעול מוצר עם מחיר מוגזם פשוט לא לקנות נראה אותם מתמודדים עם זה

39
ברברה
 • 17:18
 • 06.07.11

משרד הבריאות, כבר ראינו איך אתם "שומרים על בריאות הציבור"

38
צרכן
 • 17:16
 • 06.07.11

יש לכם מושג כמה כסף צריך לשלם להם על כל מוצר?? טרוף! הם לא מכירים במכוני תקנים מהגדולים בעולם שמוכרים ע"י ארופה וארה"ב ודורשים בדיקות שכבר נעשו והכל עולה הון והצרכן משלם!!!!!

36
מושחתים נמאסתם
 • 16:40
 • 06.07.11

למה צריך להגן על קרטלים ומונופולים מקומיים? שירויחו ביושר ולא מאות אחוזים יותר מהנורמה. גם אם יפחיתו מחירים הם עדיין יהיו רווחיים. אז שיתחרו ביושר במקום לגזול מהרש את המעות האחרונות שלו בטענות שווא כאלו ואחרות. צריך לפתוח את כל המשק ליבוא מקביל ולהוריד מע"מ במיידי על מוצרי מזון כפי שנעשה בכל המקומות הנורמליים בעולם

34
מוחמד לייבוביץ'
 • 15:34
 • 06.07.11

ממתי איכפת למישהו בארץ מהבריאות של האזרח, ומהאיכות של המוצר שהוא מקבל, ושלא לדבר על המחיר הקמעוני? כולם מדברים על עליית מחירים ומה עם איכות המזון האם האיכות בארץ שווה לאיכות המזון בחו"ל , בארה"ב וקנדה מוכרים שמן קנולה אמיתי יותר זול כאן מוכרים שמן שהוא כאילו קנולה הרבה יותר יקר משמן אמיתי . שמן סויה נמכר כאן הרבה יותר יקר בארה"ב וקנדה נמכר יותר זול וגם שמן 100% סויה וגם 1/2 מכמות שומן רווי שהוא שומן לא בריא. רמי לוי הגורו של שוק המזון לא התייחס לאיכות מוצרי המזון שהוא מוכר בשקל וללכת לרופא לקבל תרופות. 5 יצרני המזון המובילים שמחים שהמחאה היא על המחיר והכסת והאזרח עוזבים אותם בשקט עם בעיית מרכיבי המזון קרי שומנים קלוריות סוכרים חומרי טעם לא בריאים ,ויבוא של חומר גלם ממדינות כמו סין ששם אוויר מים ואדמה מזוהמים העיקר שהמחיר נמוך ללא התחשבות בסיכון חיי האזרחים.

31
gnh
 • 14:47
 • 06.07.11

יש לפתוח את היבוא הפרללי לכל המוצרים !! יש למנוע רשיונות יבוא מיבואנים הקשורים לרשתות היום !! מאחר והם חלק מקבוצה מצומצמת המנהלת קרטל מחירים נגד הציבור !! יש להחזיר את הפיקוח על המחירים באופן דחוף ולבדוק את הרווחיות החזירית של הרשתות ! מי שמנע פיקוח זה ראש הממשלה הקודם !! את ודאי זוכרים אותו !! אולמרט הגדול !

30
איציק
 • 13:45
 • 06.07.11

היבואנים והיצרנים הזרים עושים יד אחת על חשבונינו. לפיכך צריך להטיל מס יבוא בלעדי בשיעור של שלושים אחוז!!!! זה יגרום ליצרנים לעודד יבואנים, או יגדיל מאד את היבוא האישי שיהא פטור ממס.

27
רוקר
 • 11:53
 • 06.07.11

ברגע שנפסיק וניגמל מהם אז ירדו המחירים.כיום הרשתות לא נותנות לסתם יצרן להכניס את מוצריו רק מותגים והשוק הפרטי קרי העסקים הקטנים נאכלים עלידי הרשתות .לכן כנגביל את התפשטות הרשתות ונעודד עסקים קטנים ופרטיים אז נראה מגוון יותר גדול וזול ,וכך גם ניגמל

25
עמיר נתן
 • 11:32
 • 06.07.11

רוצים השואה בתנאי הזקנים העניים לשאר מקבלי הקצבאות ממשלתית חשמל תרופות חינם.לא יתכן שמישהוא יש 6 מקורות הכנסה זוגיים ועוד 4 ממשלתית ואחר לא מקבל כלום מספיק עם הגניבה רוצים גילוי תקציב של כול הזקנים ואז נראה איך שודדים לנו קופה

24
אבי
 • 11:11
 • 06.07.11

כמו שאני מכיר את הישראלים במוצרים מיובאים אסור לסמוך, שכחתם כנראה למה יבוא זה זול, כאשר אתה מעסיק ילדים בני 15 בסדנאות הזיעה, אז זה זול, כאשר בעזה וירדן משקים עם מי ביוב אז זה זול. מוצר ישראלי נותן פרנסה לכולנו, רק ישראלי!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

23
ייאי
 • 11:03
 • 06.07.11

ככלל ענף המזון בפרט ושוק החלב במיוחד,מתנהלים כקרטלים והמדינה מסייעת להם בכך ע"י מניעה והכשלה של כל תחרות כולל יבוא. חשוב שיבוטל המעמ בטווח רחב של מוצרי יסוד ויצומצם באחרים.והיה ויורד המע"מ, מיד היצרנים ,הסיטונאים והקימעונאים יעלו מחירים באופן זוחל כדי לגלגל את המרווח שנוצר כרווח לכיסיהם.,לא זה לבדו יפתור את יוקר המחיה ההזוי בישראל. רק התנהגות צרכנית נבונה:ביקורתית,משווה,תקיפה-תביא לעוד הוזלות משמעותיות להכל.!לא רק במשק החלב הבעיה.הבעיה בכל המשק.השכר בישראל הוא 40% -60% מבמערב .המיסים בישראל הגבוהים במערב במיוחד למעמד הבינוני.לבעלי השכר הגבוה ולחברות הוא נמוך.כשמנגד כמות המיליונרים גדלה ובעלי ההון הגדילו עוד את הונם.החל משרון והמשכו במשמרות אולמרט וביבי הרקיע יוקר המחיה בישראל לשחקים חדשים. ליברמן ושימחון ,הם הקוטג` "שימרמן":כולם נהנים מהמגע עמו מלבד אחד,הציבור,אך הוא לא נחשב.השילטון ממנה המקורבים אליו, הגם שאינם מתאימים.הם מוסרים פרוייקטים ועבודות למקורביהם ולמיטיביהם , הגם שאינם מתאימים ובתשלומי עתק.פרוייקטים אלו כושלים ונמשכים,במקום חודשים,שנים.מי שמשלם על כך ובכל היבט,הוא הציבור. החל משרון והמשכו במשמרות אולמרט וביבי הרקיע יוקר המחיה בישראל לשחקים חדשים. הקרטל המרכזי במדינה הוא הון-שילטון, הוא מולידו של יתר הקרטלים.חברי קרטל זה מבלים זה במחיצת זה.אלה מהשילטון מקדמים את האינטרסים של אלו מההון.אלה מההון מממנים פעילויות שונות של הראשונים ומציעים להם גו`בים אצלם.חובה לפרק את קרטל הון -שילטון.בעלי ההון חוגגים על הישראלי בכל מוצר,החל מהמיוצר בארץ וכלה במיובא מחו"ל.בתירוציהם הם מבטאים טיפשות והתנשאות.כי הרי:הדולאר ירד בכ-20 אחוז משיאו,הדלק ירד ממחירי השיא בכ-40 אחוז,מחירי החיטה,התירס,הסוכר - רחוקים מתחת לשיא 3עד 25 אחוז ומוצרי המזון- מחיריהם אף הוכפלו.מוצרי מזון המיוצרים בישראל נמכרים בחו"ל בעשרות % פחות מבישראל. הממשלה שותפה במצב.היכן היו רוה"מ ,שריו וחכי"ם למיניהם ? תחריר מתדפק גם כאן,אוי לנו שנהיה כמצריים.חובה היא לשבור את קרטל הון-שילטון.1.לפתוח הכל ליבוא ולבטל המיסוי על יבוא המזון.אתם תראו איך מחירי המזון מייצור מקומי צונחים.2.בישראל ,באירופה ובארה"ב צורכים פריטי לבוש,הנעלה ואלקטרוניקה, המיוצרים באסיה. עלות ההובלה לישראל זהה ולעיתים אף נמוכה יותר.בישראל משלמים 100 עד 300 אחוז יותר! יש להוריד מהמיסוי הגבוה שעדיין יש על הנעלה והלבשה ולאפשר יבוא מקביל.3.יבוא של עד 20 פריטי הלבשה שונים,יחשב ליבוא לשימוש אישי הפטור ממכס.4. הפטור ממכס - גם עד 5 פריטי הנעלה שונים.5. הפטור ממכס -ל-2 פריטי אלקטרוניקה שונים .המחירים יצנחו.6.חייבים להוריד במיסוי על רכב וחלקי רכב.משום המיסוי הגבוה ישראלים רבים נוסעים במכוניות ישנות ומיושנות.הישראלים מנסים גם לחסוך ע"י דחיית טיפולים ותיקונים.עקב כך צריכת הדלק מוגברת וגם הבטיחות ירודה.גם כאן לפתוח ליבוא אישי עם מיסוי מופחת.בינתיים הקרטל הון-שילטון, בונה על כך שהישראלים לא יצאו לרחובות,לכן העושק והגזל ימשכו ואף יחמירו. ביבי אמור להכיר את השיר"עלי בריקאדות".ממשיכי התנועה הרויזיוניסטית : שרון,אולמרט ועתה ביבי,כנראה לא מבינים דבר במורשת ז`בוטינסקי.עלי בריקדות כבר מזמזם,אך אוזניהם ערלות משמוע.החרימו את תנובה עד חורמה,עד שתתחנן שיקנו ממנה ברבע מחיר..קנו מזון המתחרה בזה של קונגלומרטי העושק(שטראוס,אוסם,טרה ..) . לא ירחק היום שרשתות הסופר יגלו ציבור זועם בפתח סניפיהם. משום שהאג'נדה המדינית של מרצ מנוגדת להשקפתי, אני בחרתי ליכוד. אך האיום העיקרי הוא החברתי.המוני צעירים יורדים מן הארץ והנימוק העיקרי המושמע: אין כאן עתיד בגלל המצב הכלכלי ואני חי בעוני. זיכרו הישראלים את הממשל הזה ואת שותפיו ביום פקודה-יום הבוחר ושילחו אותו אל חורף פוליטי ניצחי !

22
אפרים ניסים
 • 10:53
 • 06.07.11

העיקר לתת הקצבות לקשישים העניים כדוגמת יוצא שואה.כך הפער יקטן ויהיה איזון נכון.

20
טיזיו
 • 10:34
 • 06.07.11

ועדיף שעה קודם לפני שתתפרץ האלימות., כאן עוד יהיה דם ברחובות. הממשלה המושחטת הזאת ישנה אבל העם הנחנק מתחיל להתעורר.

18
פ
 • 09:54
 • 06.07.11

יוכלו להרשות לעצמם יותר, כיום קנייה בסופר של 500 ש"ח מספיקה ל5 ימים עד שבוע, כלומר כ2500-3000 ש"ח לחודש למשפ', אח"כ יספיקו גם 300 ש"ח לשבוע כלומר כ1200-1500 לחודש!

17
אבא טרי
 • 09:41
 • 06.07.11

כל הכבוד למגה על היבוא המקביל של החיתולים. אני עושה קניות באופן קבוע בשופרסלוהפעם אני רוצה ללכת ולבדוק מה למגה בול יש להציע.

16
א רונן
 • 09:32
 • 06.07.11

אולי עוד מעט יהיה כדאי לנסוע לח"ל במקום להגיע לסופר השכונתי לשם מובילים אותנו כצאן אבוי לעם שכך נציגי הציבור נוהגים בו

 •  
  אבי
  • 10:33
  • 06.07.11

  אני כיום משתדל להזמין את רוב מה שאני קונה באינטרנט מחו"ל. למרות עלויות המשלוח ולפעמים מיסים זה עדיין יוצא חצי מחיר מבארץ, ובמיקרים מסויימים כמו משקפיים פי 5 עד פי 10 יותר זול מבארץ! מותגים ידועים של נעליים, סנדלים, חולצות, שעוני יד וכולי לי ולמישפחה שלי - כל זה אני קונה רק דרך האינטרנט וחוסך אלפי שקלים בשנה (ואפילו עשרות אלפים)!

 •  
  אני
  • 08:11
  • 11.07.11

  אני נמצא הרבה בחול וקונה גם קניות רגילות של סןפר מרקט שם תמיד זה יותר זול לפעמים המחיר קרוב. אני מדבר על איטליה שבדיה גרמניה הולנד פולין צרפת כמובן ארה"ב

15
ברברלין
 • 09:28
 • 06.07.11

המחירים פה 30-50% יותר זולים מבישראל. רק חסרה במבה...

14
OG
 • 09:23
 • 06.07.11

צריך להגן קודם כל על התעשייה המקומית, כמו שבכל מדינה אחרת מגינים על התעשייה שלהם. היבוא שלנו ממדינה אחרת מגן על התעשיין שם, ואין ספק שהמדינה האחרת מסבסדת לתעשיין קצת מהיצוא שלו.

12
אזרח
 • 09:18
 • 06.07.11

תמיד אחד הגורמים הנ"ל יגרום להפלת החלטה להסרת יבוא מחו"ל. צריך להעניש והחרים את שלושתם ולא רק את היצרנים או הקרטליסטים המקומיים !!!

11
התלושים
 • 09:14
 • 06.07.11

ואין דרך להאכיל אותם?אז מה היה קורה אם המצב היה בכי רע?היו 2 מליון ויותר רעבים.הי.אתם שמה למעלה.התעוררו לפני שתעופו באמת...

 •  
  נתנאל אביגדור
  • 11:03
  • 06.07.11

  זקנים וילדים רעבים הולכים לבית הספר.ויוצא שואה מקבלים כול אחד מבני הזוג בנפרד כדלקמן:קיצבת רנטה כול אחד,קיצבת זיקנה כנל"פנסיה כול אחד.מדוע עוד קיצבה ממשלתית מיוחדת כול אחד בתוספת חשמל תרופות ועוד חינם.מה האפליה והגזענות לא מבין פשר הדבר חלק אוכל כול הקופה ולחלק נענק בעמותות צדקה ופחי זבל.יש לשנות בחוקה ולחלק רק לפי הכנסה בלבד .ההפקרות ציכה להפסק.

09
די כבר
 • 09:09
 • 06.07.11

כל שוק "ההלבשה" למשל,מוצף בזיופים ואין פוצה פה.אם טיב טעם יכול לייבא מוצרים לא כשרים,אז למה הקשיים ?לממשלה ,זכרו יום הבוחר יגיע אליכם!!!!

08
קפקאי
 • 09:09
 • 06.07.11

קפקא יכול לכתוב רק על זה ספר וחצי

06
ארז
 • 09:01
 • 06.07.11

אם יש בעיה לפתוח את השוק לייבוא מקבילי , שפשוט ישארו עם היבואנים הנוכחיים ולא יאפשרו להם להרוויח יותר מ 10% -15% על תוצרת מיובאת. ברור שהם לא צריכים להרוייח 50% על חשבון הצרכן בתור מונופול.

03
גלעד
 • 08:47
 • 06.07.11

לא מתאים לייצרן - לא נותנים לו למכור בסין. לא שמעתי על יצרן שלא התאים לו... הממשל הסיני תמיד קובע לייצרנים מחירים הנמוכים מהמחירים שהמוצר נמכר בעולם.

02
משה
 • 08:39
 • 06.07.11

להקים וועדת חקירה ממלכתית לבדיקת מחלקת הרישיונות במשרד הבריאות ולמשרדים האחרים המטפלים באישור רישיונות ייבוא של כל המוצרים.

תוכן מקודם
הפופולריות במחירי מזון
הצעות מיוחדות