המחאה נגד שופרסל ומגה נמשכת: "לא קונים אותנו במבצע על 30 מוצרים" - מחירי מזון - TheMarker

צפו בסרטון // המחאה נגד שופרסל ומגה נמשכת: "לא קונים אותנו במבצע על 30 מוצרים"

רשתות שיווק הגיבו במהירות להסדר בין אגודת הסטודנטים להנהלת שופרסל להוזלת מוצרים - ויצאו בהנחות משלהן ■ אך המהלך לא הצליח למנוע את גל המחאה, והקריאות להחרמת שופרסל ומגה, וכן חברות גדולות אחרות, מתחזקות והולכות

למרות ההסכם אליו הגיעו אמש אגודת הסטודנטים של אוניברסיטת ת"א ורשת המזון שופרסל על הוזלת 30 מוצרים ב-20% עד פסח והוזלה של אלף מוצרים ב-15% עד סוף השנה, קבוצות בפייסבוק קוראות להחרים את שופרסל החל מה-6 בספטמבר. בעמוד הפייסבוק של הקבוצה "חרם על שופרסל - לא קונים אותנו במבצע על 30 מוצרים", הועלה סרטון שקורא להחרים את רשת המזון עד סוף השנה. יוזמי מחאת הקוטג' קוראים לציבור להחרים הן את שופרסל והן את מגה.

התנגדות להסכם בין אגודת הסטודנטים של אוניברסיטת ת"א לשופרסל: מספר קבוצות בפייסבוק קוראות להחרים את שופרסל בחסות נתוני המסחר המלצות אנליסטים הרשמה לנתונים בזמן אמת חדשות חברה הוסף לתיק אישי   נתונים גרפים עבור שופרסל לגרף ניתוח טכני שופרסל על אף ההסכם עם הסטודנטים.

">
">

בקבוצה בפייסבוק תחת השם "חרם על שופרסל- לא קונים אותנו במבצע על שלושים מוצרים נקודה", אף הועלה סרטון המדבר על כך שאין לשתף פעולה עם ההסכם ויש להחרים את שופרסל עד סוף השנה. הקבוצה הטרייה מונה בינתיים עשרות חברים בלבד.

בנוסף, יוזמי מחאת הקוטג' פתחו אירוע בקבוצה שלהם, המונה מעל 40 אלף חברים, תחת השם "חרם על שופרסל ומגה עד לאחר החגים – לא קונים את הצרכנים במבצע על 30 מוצרים". בקבוצה עצמה, שנפתחה אתמול בשעות הלילה המאוחרות, חברים עד כה עשרות אנשים. בקבוצה קוראים לא לקנות בשופרסל ובמגה החל מ-6 בספטמבר בכדי לתת הזדמנות לרשתות השיווק הקטנות ולשווקים.

המחאה נגד שופרסל ומגה נמשכת

>> יום אחרי ש שופרסל בחסות נתוני המסחר המלצות אנליסטים הרשמה לנתונים בזמן אמת חדשות חברה הוסף לתיק אישי   נתונים גרפים עבור שופרסל לגרף ניתוח טכני שופרסל הודיעה על הסדר עם אגודת הסטודנטים של אוניברסיטת תל אביב, המהלך סופג ביקורות רבות, אך גם גורר אחריו רשתות שיווק אחרות. על אף שרשת שופרסל נענתה שלשום בערב לדרישות הסטודנטים להוזלת מוצרים - לאחר שאגודת הסטודנטים של אוניברסיטת תל אביב פתחה קבוצה בפייסבוק הקוראת להחרים את שופרסל למשך שבוע - אתמול המשיכו להופיע קבוצות בפייסבוק וסרטונים ויראליים הקוראים להחרים את שופרסל ואת מתחרתה מגה.

בהתאם לדרישת הסטודנטים, שופרסל הסכימה שלשום למתן 20% הנחה על 30 מוצרים מובילים עד חג הפסח לכל הפחות. הרשימה תכלול ביצים, חומוס, חלב, אורז, לחם, דגני בוקר, מזון לתינוקות של מותגים מובילים ועוד.

יוזמי מחאת הקוטג' פתחו אירוע בקבוצה שלהם, המונה יותר מ-40 אלף חברים, תחת השם "חרם על שופרסל ומגה עד לאחר החגים - לא קונים את הצרכנים במבצע על 30 מוצרים". בקבוצה עצמה, שנפתחה אתמול בשעות הלילה המאוחרות, חברים עד כה כמה מאות אנשים. בקבוצה קוראים לא לקנות בשופרסל ובמגה החל ב-6 בספטמבר, כדי לתת צ'אנס לרשתות השיווק הקטנות ולשווקים.

"שופרסל חושבים שהם קנו לעצמם תו הכשר על ידי זריקת כמה מבצעים לסטודנטים", אמר יעקב לבי, מיוזמי מחאת הקוטג' שפתח בלילה את הקבוצה הקוראת להחרים את שופרסל ומגה עד אחרי החגים. "לנו הם הציעו את אותה הצעה לשנתיים ולא רק לכמה חודשים - ולא הסכמנו. הסטודנטים מהווים ג. יפית של שופרסל, לא ברור למה".

לדבריו, "אנחנו לא מתכוונים לעצור את המחאה והמאבק בריכוזיות ובפירמידות השולטות. לא ברור איך הם הצליחו לשכנע את הסטודנטים לדיל הזה. בשופרסל כנראה הבינו שאין להם ברירה אלא לצאת במבצעים, בלי שום קשר לחרם של הסטודנטים, והם נתנו להם את מה שגם כך תיכננו ויצאו כאילו הם מבינים וקשובים לצרכן. בשופרסל בוכים על זה שהרווחיות שלהם נמוכה, אבל זה רק בגלל שהם פותחים עוד ועוד סניפים בשביל להרוג את המתחרים, ואנחנו הצרכנים משלמים על זה באמצעות המחירים הגבוהים".

לבי סיפר על הפגישה של יוזמי מחאת הקוטג' עם מנכ"ל ונשיא שופרסל, אפי רוזנהויז: "אפי אמר לנו בפגישה אתו: ‘כשהתחילה מחאת הקוטג', ניגשתי להנהלת אי.די.בי ואמרתי להם בפגישה שאנחנו חייבים לעשות משהו לטובת הצרכן, והם זרקו אותי מהחדר. עכשיו הם כבר מבינים שאין להם ברירה'".

הפגנה מחוץ לסניף שופרסל בקריית מוצקין
הפגנה מחוץ לסניף שופרסל בקריית מוצקין
צילום: מוטי פריד

לדברי בכיר בענף, "כולם שאלו את עצמם למה שופרסל רצו להיפגש עם הסטודנטים ולסגור את העניין כל כך מהר. הדיבור בשוק היה שנוחי (דנקנר, בעל השליטה באי.די.בי המחזיקה בשופרסל - ע"ד) לא רצה שהמשבר הזה יקרין למעלה כלפי אי.די.בי וחברות אחרות שלה. שלא נדבר על זה שהבת שלו מתחתנת השבוע והוא ממש לא צריך שחלילה יהיו הפגנות במחוץ לחתונה או שזה יגרור תגובות אחרות".

"שופרסל ומגה שוב מנסות לעבוד על הלקוח"

מגה הודיעה אתמול בבוקר כי במענה למחאת הצרכנים, 32 מוצרי בסיס - רובם של המותג הפרטי של הרשת - יימכרו בהנחה של עד 30%. ממגה נמסר כי מוצרי המותג הפרטי הוזלו למען המהלך וההוזלות יימשכו עד סוף השנה, ולא יגיעו במקום המבצעים לחגים.

"כרשת ארצית אנחנו צריכים לפעול בכמה אפיקים: להציע סל מסובסד ולהפעיל לחץ על יצרנים ויבואנים, כדי שיוזילו מוצרים. במדינות שהמותג הפרטי הוא 25% מהמכירות, המחירים של היצרנים המובילים נמוכים יותר. המהלך הזה עולה לנו כמה מיליוני שקלים, אבל זה לא מה שמשנה", אמר זאב וורמברנד, מנכ"ל מגה. "ככל שישתפו פעולה ויקנו יותר מותג פרטי - זה יביא להוזלה משמעותית יותר של מוצרים נוספים, כי היצרנים והיבואנים לא ישארו אדישים".

וורמברנד הוסיף: "אני מעדיף לא להגיב למהלך של שופרסל. אני יכול להתחייב שכל מה ששופרסל יציעו - אנחנו נציע מחירים נמוכים יותר. אני נגד חרמות וחושב שכרשת אנחנו צריכים ליזום מהלכים, וקורא לציבור לקנות מותגים פרטיים".

רשתות השיווק המתחרות הביעו ביקורת על שופרסל ומגה - אך יצאו במקביל בהבטחות משלהן. "שופרסל ומגה שוב מנסות לעבוד על הלקוח ולכן הוא מתעצבן עוד יותר. הן מעלות את המחיר ואז כאילו מורידים אותו ואי אפשר להמשיך את הטריקים האלה", אמר עדי צים, מבעלי מחסני כמעט חינם.

מגה מוזילה את מוצרי המותג הפרטי

"הצרכן כיום השתנה לטובה והוא כבר לא פראייר. הקהל ממורמר על כל אלה שכל השנים עשקו אותם. הגיע הזמן שהם יהיו כמונו וימכרו בכל החנויות באותו מחיר ויפסיקו עם המשחקים", הוסיף.

"זה הכל הצגה. יש 20 אלף מוצרים בחנות אז הם מוזילים כמה עשרות", אמר בכיר ברשת שיווק אחרת. "זאת סתם צביעות. אם הם היו רוצים להוריד מחירים הם היו מורידים את כל הסל באופן גורף ולא 30 מוצרים".

אחרי ההודעה של שופרסל ומגה על הורדת מחירים של כ-30 מוצרים גם רמי לוי, הבעלים של רמי לוי שיווק השקמה, הצטרף להוזלות. "ברגע שאראה את רשימת המוצרים המוזלים של שופרסל, אוריד את מחירי המוצרים שלי בהתאם כדי שיהיו זולים יותר ב-5%-20% מהמחירים בשופרסל", אמר לוי. "מגה לקחו מוצרים של המותג הפרטי והורידו מחירים, ואולי זה ידרבן אנשים לעבור למותג הפרטי ואת הספקים להוריד מחירים. אבל צריך לזכור שבכל מקרה אנחנו תמיד זולים יותר - לא לתקופה מסוימת כמו שהם מבטיחים, ולא על חלק מהמוצרים, אלא לאורך כל הדרך".

גם הסטודנטים שיזמו את המהלך לא מרגישים שהמטרה הושגה. "אני לא חושב ש'כופפתי' את שופרסל ולא רואה את מה שקרה כניצחון. בשורה התחתונה, עדיין יקר לקנות מוצרים במדינת ישראל", אמר רן ליבנה, יו"ר אגודת הסטודנטים של אוניברסיטת תל אביב.

לדבריו, הסיפור עם שופרסל עדיין לא הסתיים: "יכול להיות שכיוונתי נמוך מדי, אני לא חף מטעויות ולא מרגיש שניצחתי. אבל מטרת המהלך היתה ליצור תחרות במשק ו'לקרוץ' לרגולטור, ולא להביא להורדת מחירים מיידית. המטרה שלנו היא ליצור שיח צרכני במדינת ישראל המדבר על כשלי השוק. בכל מקרה, במסמך שלי מול שופרסל לא התחייבנו שלא לגעת בהם יותר, ועוד נחזור להתעסק אתם", הוסיף. ליבנה ציין כי כבר ביום ראשון בבוקר תודיע האגודה על החרם הבא, שיהיה מכוון למוצרים של חברה ספציפית. ככל הנראה המטרה הבאה תהיה חברת מוצרי צריכה, ולא רשת שיווק.

"הגדולים ישרדו את המשבר, הקטנים יפלו"

חברות המזון, המשקאות ומוצרי טיפוח הפרט מציגות תמונת קשה של ירידה במכירות מאז פרוץ המחאה, שמתגברת והולכת. "יולי ואוגוסט הם חודשים לא פשוטים עבורנו. אני מדבר על ירידה במכירות של כמה אחוזים טובים", סיפר בכיר באחת מחברות מוצרי הצריכה.

לדבריו, "בעקבות המחאה, הציבור מחזיק את הכסף בארנק ובודק טוב טוב לפני שהוא קונה כל דבר. הם קונים יותר מותגים פרטיים וזולים ומנצלים יותר מבצעים. זה לא פשוט. עכשיו אנחנו בודקים איזה מבצעים צריך לעשות כדי לעמוד ביעדים שהצבנו ל-2011. זו אחת השנים הכי קשות שיש לי. הצרכנים נהיו מודעים ואינטיליגנטיים יותר. הם קונים רק את הכמות שהם צריכים ומתחילים להתנהג כמו באירופה".

הורדות המחירים של הרשתות רק מגבירות את הלחץ בקרב הספקים: "אני חושש מאוד מכך שמחר יתקשרו אלי מהרשתות ויגידו שהם מציגים את הספקים שהולכים לקראת הצרכנים עם מבצעים, וישאלו אם אני משתתף. כבר היום אני יושב על רווח חד-ספרתי נמוך", הוסיף הבכיר בחברת מוצרי הצריכה.

"המחאה הצרכנית היא נהדרת, אבל יש סיכונים כי הצריכה יורדת ובסוף ניכנס למיתון מטורף", אומר בכיר באחת מחברות המזון הבינוניות. "שופרסל ומגה בלחץ. כולם בלחץ. הממשלה צריכה לקבל החלטות כי אם לא - המחאה לא תיגמר. אין מה לעשות, הגדולים ישרדו את המשבר והקטנים יפלו. ברגע שיתקבלו פה החלטות, שופרסל ומגה יצטרכו לכווץ את הישבן שלהן. למה הן צריכות מטה של מאות אנשים? מה שקרה עד עכשיו זה הישג גדול מאוד לצרכנים. יכול להיות שבסוף הסיפור הזה שופרסל ומגה יצטרכו לפטר חצי מהמנגנון שלהן".

לדברי בכיר באחת מחברות המזון הגדולות, הצרכנים קונים פחות מאחר שהמשק נמצא במיתון: "זה לא שקונים פחות בגלל המחאה. המחאה היא תוצאה של זה שהמשק במיתון, ובגלל זה קונים פחות. מחאת האוהלים היא רק סימן שיש בעיה, אנחנו הרגשנו שהשוק לא במצב טוב כבר בסוף הרבעון הראשון". לדבריו, "כל החברות נערכו ב-2011 לצמיחה כי אין אבטלה, וכל המדדים המקרו-כלכליים היו טובים, ופתאום רואים שזה לא מראה את התמונה. יוקר המחיה קשה מאוד לאנשים. אז הם קונים פחות, יש עלייה בתשומות - וכל זה משפיע מאוד על הרווחיות".

"כואב הלב לראות איך עשקו אותנו כל השנים"

>> בחודש האחרון מנהלים תושבי היישוב מיתר מאבק נגד שופרסל, המפעילה שם סניף של שופרסל שלי - הפורמט השכונתי והיקר יותר של שופרסל. כעת, בעקבות מחאת התושבים על מחירי המוצרים בסניף, הודיעה הרשת על הורדת מחירים של 1,000 מוצרים. ואולם תושבי מיתר טוענים כי הפתרון לא מספק.

"ביישוב יש רק סופרמרקט של שופרסל שלי. כשהתחלתי לערוך קניות בסניף של מחסני השוק במרחק של 10 דקות נסיעה ממיתר, הזדעזעתי מכך שהמחירים אצלנו ביישוב גבוהים בהרבה. בתגובה, פתחתי לפני כחודש עמוד בפייסבוק תחת השם ‘מיתר הורדת מחירי הסופר'", מספרת חדווה שקד, מיוזמי המחאה במיתר. מאז, ובמשך כל יום, עומדים מחוץ לחנות שקד ותושבי היישוב המתריעים בפני התושבים לא להיכנס לחנות.

לדברי שקד, בעקבות המהלך ירדו המכירות בחנות באופן ניכר. "שופרסל שלחו לנו שלשום בלילה פרסומת שלפיה הם הוזילו 1,000 מוצרים בסניף. יש אכן מוצרים שמחיריהם ירד בשקל או יותר וחלק שלא הוזלו. בנוסף, פנו אלי ממחסני השוק ואמרו שהם יתחילו לעשות משלוחים חינם למיתר. אני לא מרוצה מהפתרון, אבל זה מה שיש. עדיין יקר יותר לקנות בסניף במיתר מאשר בשופרסל דיל. אני מבינה שההוזלה היא כדי לסתום לנו את הפה בתקשורת. כואב הלב לראות איך עשקו אותנו כל השנים. נמשיך לעמוד מחוץ לחנות שופרסל", אומרת שקד.

משופרסל נמסר: "המחירים בסניף ירדו לפני יותר משבועיים. יתרה מזאת, באותו יום הורדנו את המחירים של יותר מ-1,000 מוצרים בכל חנויות שופרסל שלי בישראל וזאת בנוסף למבצעי המכירות האגרסיביים הנערכים מדי שבוע ברשת. בנוסף, במרחק של כ-15 דקות נסיעה נמצא סניף שופרסל דיל צ'ורלי. בשבוע שעבר לקוחות כרטיס אשראי שופרסל נהנו גם מהנחה של 25% על יותר מ-5,000 מוצרים".

עקבו אחרינו בטוויטר
עשו לנו לייק וקבלו את מיטב הכתבות ישירות לפייסבוק
הוספת תגובה
תודה על פנייתך, היא תיבדק על ידי המערכת

הקלד את הנושא

הקלד את התגובה

שלח להוספת תגובה בלתי מזוהה לחץ כאן להוספת תגובה מזוהה לחץ כאן
תודה על פנייתך, היא תיבדק על ידי המערכת

הקלד את הנושא

הקלד את התגובה

שלח סגור להוספת תגובה בלתי מזוהה לחץ כאן להוספת תגובה מזוהה לחץ כאן
תודה על פנייתך, היא תיבדק על ידי המערכת
הצג את כל התגובות פתוחות
147
מיקי
 • 17:56
 • 08.09.11

מס' 141 *אפרת* את בטוחה שאת קונה או אחת המושתלות של אחד ה"טיקונים" המקבלת הכל חינם בעד הצהרתך?

146
רן
 • 00:13
 • 06.09.11

מוצרי מותג הביית של הרשתות לא הרבה יותר זולות מאיך שמציגים לנו...

145
שומית
 • 09:10
 • 05.09.11

מספיק לגזל ולעושק! נוחי תשאל את הרב פינטו מהו עונשו של גזלן ועושק נשים, אלמנות, זקנים וטף ובכלל לדחוק את עם ישראל מתחת לקו העוני!!! אולי כדאי לך לחשוב פעמיים !!!

144
רני
 • 15:34
 • 02.09.11

בעקבות הפרסומים של רשת מגה על הנחות של 20% על חלק מהמוצרים הלכתי לקנות במגה בעיר בפ"ת נייר טואלט מסוג לילי. במקום בו היו החבילות של נייר הטואלט היה גם נייר טואלט לילי שעטיפתו שונה וכן היה מצורף אליו מגבון לח. קניתי חבילה זו שלא היה עליה מחיר ובקופה חוייבתי ב-47.99 ש"ח ולאחריה קיבלתי את ההנחה. זאת אומרת העלו את מחיר החבילה שהיה קודם 41.99 ש"ח ב-6 ש"ח ואז נותנים כאילו הנחה. זו הטעיית הציבור, דווקא בתקופה בה מדברים על הורדות מחירים. זו עזות מצח. בושה!!!

143
munich
 • 14:36
 • 02.09.11

אתם משוגעים כולכם ! המחירים כאן כפולים ! במחירים ששילמתי כאן משך שבועיים רק לעצמי, אפשר לחיות משפחה שלמה במינכן ! על מה אתם מתווכחים , איזו רשת יותר זולה ? אין כאן זולים , כולם מושחתים וגנבים. אולי כשאחזור לישראל יהיה כאן יותר טוב, בינתיים שמחים לנסוע מפה כדי לחיות כמו בני אדם.

142
עמיטל
 • 13:08
 • 02.09.11

לצערי חרמים מסוג שעושים כאן לא כל כך יעזרו - בעולם המונופולים שהנציח הגרוע מכל - ביבי.

141
*אפרת*
 • 22:53
 • 01.09.11

לא יכולה לסבול את הצפיפות והבלגן במה שנקרא רשתות דיסקאונט ולא נעים לי עם הליכלוך והערימות ועשרות ידיים נוגעות בלחמים... מעדיפה אולי לשלם קצת יותר (ואני מסייגת כי יש מבצעים בשפע) ולקנות בסניף נקי גדול... שווה לי את העשרים נגיד ש"ח יותר בחשבונית.

139
נואית פלדמן
 • 22:39
 • 01.09.11

נראה לי בלי קשר אפילו למוצרים ברשימה שלהם. לא יכולה לשים את האצבע על מוצר ספציפי אבל זו התחושה כשמסיימים חשבון ורואים את הסכום. מדברת על סניפים של סופרסל שלי, גבעתיים במרכז למשל.

138
מציאותי
 • 21:12
 • 01.09.11

ורק את מה שצריך - ובקניה הזאת שופרסל עדיפים, עד שזה ישתנה אין לי סיבה להשתנות

137
איש לעצמו
 • 20:48
 • 01.09.11

שופרסל, עם כל מה שאמרו עליהם ועם כל הביקורת שנאמרה (חלקית בצדק), לפחות גרמה לכך שהשבוע שילמתי קצת פחות על סל הקניות שלי. מגה מצד שני עושה פרסומות וממשיכה להונות

133
יואל
 • 17:52
 • 01.09.11

מוצרי עלית 100 גרם קפה שחור 10 שח גנבים

128
סשה
 • 13:20
 • 01.09.11

עשיתי קניות גם במגה שופרסל ורמילוי אני יכול להגיש שלרמי לוי אני לא נכנס יותר בחיים. סניפים מגעילים, יחס מגעיל והמחירים ממש לא יותר זולים. היו יותר זולים פעם.. להגיד היום שרמי לוי יותר זול זה שקר גס

127
לא בוחל
 • 13:15
 • 01.09.11

אבל אנחנו לא שמים לב שבינתיים המיסים שלנו לא יורדים אלא רק עולים (הבלו שוב עולה! זה מייקר את הדלק בקצת וחכו חכו עד שחברות הדלק ימצאו את הפרצה כדי שוב לדפוק קופה)...חייבים לעצור את המיסים העקיפים!!!

126
zaza BOO
 • 13:15
 • 01.09.11

מחירים שזינקו בעשרות אחוזים מאז חודש יוני ותחמנויות קטנות כמו מבצעים שקריים? מה הוא טפלון?

124
גיא נחמיה
 • 13:12
 • 01.09.11

ברחבי הארץ (לא אזכיר שמות) ומהדיזנטריה שהוא יקבל רק מלגעת במוצרים על המדף הוא יחזור לשופרסל בזחילה

123
מירב עובד
 • 13:08
 • 01.09.11

הניצול הציני של המחאה איום ונורא

122
רחל
 • 13:04
 • 01.09.11

חינם לא אקח אותם.. מה עם שאר המוצרים? המוצרים שאנשים באמת צורכים?

121
יהושע בן נונה
 • 13:04
 • 01.09.11

משמעותית מבעבר. בין כה תמיד קונה שם ועכשיו הרבה יותר משתלם לי.

120
Dikla
 • 12:59
 • 01.09.11

את הרשתות הגדולות)? ממעשים טובים מאוויר וממי גשם? הוא איש עסקים אמיד מאד שעושה הון מלמכור לכם ביוקר את מה שקנה בזול. לא הייתי נופלת למלכודת ה"צדיקות" וממליצה לבחון טוב טוב ולגלות שלא זול אצלו בכלל וגם הוא העלה מחירים בזמן האחרון באופן קיצוני. לא הייתי ממהרת להשאיר אותו מחוץ לחגיגה, אם אתם מבינים למה אני מתכוונת (;

116
יגאל ברנקר
 • 12:45
 • 01.09.11

כמו בכל דבר בחיים איכות חיים עולה קצת יותר. עריכת קניות בלי נסיעה לאיזורי תעשיה מרוחקים, בלי עמידה בתורים ארוכים ולא מסודרים וקניה ממדפים מבולגנים ולא נקיים- זו לא איכות חיים! אז כן, משלמים מעט יותר, למעט אם במבצעים שהם משתלמים, וממשיכים לקנות בשופרסל, עם כל הכבוד לרוח המהפכנות.

115
כריסטוף
 • 12:40
 • 01.09.11

להגיע לרמי לוי, חכו חכו! לא כדי לקנות חס וחלילה...אלא כדי לראות איך קומבינטור מהשורה הראשונה עובד - הבדלים של חמישה פלוס שקלים בין מה שקורה באתר לבין מה שקורה בסופר...אני מציע הגעה המונים לשם עם המחירים שהוא מציע באינטרנט ולדרוש חיוב לפי זה - זה יפסיק את הדו פרצופיות שלו.

114
שלי.
 • 12:40
 • 01.09.11

והנקיים על-פני מחסנים מבולגנים ולא היגיינים המתכנים "חנויות".

113
אלציו
 • 12:28
 • 01.09.11

הממשלה שוב מעלה את המס על הבלו ומי שיסבלו מכך זה אנחנו! המדינה ממוטטת את עצמה עם מדיניות חמדנית של מיסים עקיפים שפוגעים בסופו של דבר רק בנו.

112
אורלי
 • 11:33
 • 01.09.11

סטודנטים הפעם פישלתם,לא קונים בשופרסל ובמגה עד שהם יתרסקו,לכו לשווקים יותר זול לא נורא להתאמץ בשביל העיקרון,עם כל הצרכנים יהיו מאוחדים הפעם אנחנו נזכה,הם מרווחים על מוצר יותר ממאה אחוזים שיורידו בחצי.לא לקנות לחג ברשתות!

 •  
  יבנאי
  • 11:50
  • 01.09.11

  והמקום הכי קרוב לבית שלי יקר בטירוף! אני לא מוכן לקנות במחיר מצחיק רק בשביל חרם כי אז זה בעצם לדפוק לעצמך כדור ברגל בשם המחאה, למה מה קרה?

108
שלום
 • 10:29
 • 01.09.11

98
יוסי
 • 10:09
 • 01.09.11

גם אחרי "ההוזלה" הם יקרים מדיי...לעג לרש!!

95
TimeIsNow
 • 10:06
 • 01.09.11

בעל המכולת ליד הבית סיפר לי שנטשו אותו וקונים הרוב בסופרים. אז הוא נאלץ להתפרס ממחזור יותר קטן ולכן המחיר יותר גבוה כי אין ברירה. אנשים קונים אצלו ביצים חלב לחם, את הדברים הטריים בלבד. אני קונה במכולת שלי. תמיכה במכולת היא תמיכה בעסק הקטן, יצירת תחרות ותמיכה במאבק הצרכני הצודק ביותר מאי פעם. ייתכן והקניות החודש יעלו לי 10% יותר. אז השקעתי 300 שקלים במחאה הגדולה בתולדות המדינה. לכולנו זה בינתיים עלה הרבה הרבה יותר ויותר מדי שנים

92
יעקוב
 • 09:50
 • 01.09.11

פירות במחירים אסטרונומים. קלוגרם דבש בשנה שעברה עלה 50 שקל לקילו היום 58 שקל לקילו. ויש עוד דוגמאות רבות.

91
איה
 • 09:27
 • 01.09.11

מעולה להפסיק לצרוך מהטייקונים - ניקנה את חרוטינו במקום שהממשלה הפקירה אותנו. לא תהיה להם פרה חולבת ויחזירו לנו את אשר קנו בכספנו (קרנות הפנסיה) שכמובן הממשלה עשתה מהלך והעבירה אותם לידי הטייקונים שיעשו בהם כבשלהם. אם יש מכולת בשכונה (אם נשאר אצלנו שופרסל אקספרס גזלה פרנסה מכובדת של שתי משפחות) - לכו תנהלו משא ומתן כקבוצה עם בעל המכולת תייצרו לו מועדון חברים אתם ולא הם , תערכו רשימת מוצרים שאתם קונים באופן קבוע תמצאו את הספקים הישראלים (יצרנים ישראלים) שימכרו למכולת במחיר הכי טוב. כך שאליכם לכיס יגיע מוצר זול. תהפכו את המכולת למכולת קהילתית - ערבות הדדית כך תעזרו לו להזמין רק מוצרים שצורכים ולא מוצרים שמתייבשים על המדף ועוד עד שיהיה מושלם ושווה לכיס שלכם ושל בעל המכולת אולי גם בעל הבית יקטין קצת את שכר הדירה - מושלם לא יש בנק אחד לא טייקוני בינתיים - בנק הדואר וקצת בנק לאומי שוק הכרמל לצערי לא ממש זול ולא בכל דבר אבל טרי טרי טרי כדאי לקנות בשוק - הי בסטונרים תגייסו את החניונים שיהיו בחינם לקונים בשוק חברות סלולר - עוד מעט יכנסו המפעילים הוירטואליים לעבור בהמוניכם דלק - רק בדלק אלון מוצרים ושירותים - לקנות רק מעסקים קטנים בהצלחה

90
אופיר
 • 09:10
 • 01.09.11

מחיר שערורייתי שגוזל בעושק.

89
ליאור
 • 09:01
 • 01.09.11

85
גילבוע
 • 00:33
 • 01.09.11

ואם אני קונה אחד אני מקבל מחיר לא הגיוני! מי הם שיכריחו אותי לקנות שניים? רואה 1+1 לא קונה. בפרינציפ.

84
דרור שלו,
 • 19:02
 • 31.08.11

המוצרים המוכנים כמו החומוס למשל, יש לכם מושג כמה באמת בריא לאכול חומוס כזה? ... אז זהו שבתכלס כבר אין בו ערך תזונתי מזין של ממש לגוף. עדיף לעבור להכנה בייתית , כמו עם הגולמי של יכין, או לאכול בחומוסייה טובה.

 •  
  אני
  • 21:23
  • 31.08.11

  תקרא את ההוראות על גביע הגולמי של יכין, ובמקום לתת להם לשדוד אותך (כי הם עוד יותר יקרים מכל חומוס קנוי) תעשה כך: לפני העבודה תזרוק שקית 1 ק"ג חומוסים יבשים לסיר מים, רק מים, סיר גדול. בחזרה מהעבודה, תשטוף היטב ואז תמלא את הסיר במים נקיים ושים על האש. עד שתגמור להתקלח, לאכול ארוחת ערב, החומוסים יהיו מוכנים. יש לטעום אחד מדי פעם (החל משעה וחצי) כדי לוודא. תן להם להתקרר. קח כמות קטנה ועשה ממנה ממרח כמו מהקופסה של יכין. את השאר שים בפריזר. כל פעם שבא לך חומוס - הוצא קצת גרגירים מהפריזר, מעך קלות והכן ממרח חומוס טרי ובריא. לחילופין אפשר להכין מהגרגירים מג'דרת חומוס או המון תבשילים אחרים. ועם על ביס - תחשוב כמה חסכת.

82
81
אמיתי
 • 17:23
 • 31.08.11

רשתות המזון הם הבעיה? לא שמעתי על חרם לרשתות התקשורת סלקום אורנג פלאפון אנשים משלמים אלפי שקלים בחודש ראו מחזורים של הרשתות, נחסוך בקניות מזון הרי אנו קונים יותר ממה שצריך חרם זה לא הפתרון אצל מי נקנה הרשתות הקטנות שמעסיקים עובדים כמו עבדים ללא תנאים סוציאליים היחידים שנותנים תנאים לעובדים הם הרשתות הגדולות חלק מהמחאה זה לתת לעובדים להשתכר בכבוד שכר אמנם נמוך אבל עם תנאים ופנסיה מסודרת. (הכוונה שלי לא למצהירים שלא גומרים את החודש עם 15000 ש"ח). אתם רוצים לפגוע ברשתות שמעסיקות את העובדים שאתם אמורים לייצג. תכריזו חרם על הרשתות שמרוויחות הון ועושקות את העובדים, שישלמו שכר הוגן ויתנו תנאים הוגנים לעובדים שיכלו להתפרנס בכבוד.

76
ככה ילמדו
 • 16:22
 • 31.08.11

75
שמואל
 • 16:21
 • 31.08.11

הלבן השמנת 125 מל אצל תנובה 200 מל איזה הבדל בכמות

74
חרם על כל הריכוזיים
 • 16:19
 • 31.08.11

בסוף זה עולה 20 שקל יותר וחוסכים נסיעות . חוצמזה המכולת תגדל ותעסיק אנשים מהשכונה.

72
גושי
 • 16:08
 • 31.08.11

הוא שותק אלא כדי לקדם את עצמו אבל בסוף הפאשלות (ההתייקרויות) אצלו יביאו גם אליו את החרם שכל כך מגיע לו.

71
באמת
 • 16:00
 • 31.08.11

עוד מעט יעלה מחירים ואז יצא המרצע מהשק.

70
הכועס והשמח
 • 15:56
 • 31.08.11

שמים בחזית "המבצעים" כמה מוצרים בהנחה,אם המשכת לעומק הסופר ראיתי אותם מוצרים בדיוק במחירי שוד.הקופה רושמת כמובן את המחיר הגבוה.לאותה גבינה בולגרית ואחרות .הכיצד?.כנל בפרות /תפוחי עץ שם גבו מחיר יותר מכפול.התרוץ שלהם הקופאית טעתה ,למה לא טועים אף פעם לטובתי,?אני שמח מפני שפינת מוצרי החלב והגבינות היתה שממה מוחלטת.כלומר המחאה עולה על הציפיות.להמשיך להחרים אותם עד הכניעה!!

 •  
  אפי
  • 22:26
  • 31.08.11

  צודק בהחלט.זה קורה לי כמעט בכל פעם שאני הולך לקניות מחייבים בקופה יותר ממה שמצוין על המוצר ואז התירצים הטפשיים מגיעים. תירוץ טוב ששמעתי מקופאית אחת"מה אתה רוצה שנישאר כל הלילה לשנות מדבקות מחירים?"

69
אני
 • 15:54
 • 31.08.11

"אנחנו, אני ואתם, עושים את המחאה, לא מנהיגים וסטודנטים"... נמשיך לסמוך על המדינה הדוחה והפקידים המושחתים הזו ולא נגיע לשום מקום, הכח בידיים שלכם! יקר? אל תקנו!!! לא רק קוטג'... בגדים, דירות, הכל. מי שמתחזר, שישמור לעצמו את הסחורה.

65
zamir hadad
 • 15:21
 • 31.08.11

תודה שופרסל, באמת תודה.

64
אופיר
 • 15:18
 • 31.08.11

אותי מעניין כמה עולה הכל. אותי מעניין כל הזמן. מבצעי בזק? מבצעים מותנים? לא לזה ייחלתי. ולכן מחרימה!

62
שששששש
 • 15:17
 • 31.08.11

סחורה גרועה ביותר, לא טעים, לא טרי.

60
yoyo
 • 15:15
 • 31.08.11

התייאשתי. אפילו כאשר יש כבר מחאה צודקת, כולם מנסים לחבל בה. אחד נגד השני כאן כל הזמן. מייאש. תתעוררו אנשים. לא יקרה כלום אם תפסיקו לריב אחד עם השני. לא יקרה כלום אם תסכימו פשוט פעם אחת להחרים כמו שצריך. אל תקנו בשופרסל. מה יקרה ? ילמדו לקח. אל תקנו תנובה ? מה יקרה ? ילמדו לקח. תעשו פעם משהו מועיל בלי לריב ביניכם. הרוויחו עלינו מליאירדים. גמרו את החסכונות שלנו. ואתם מבלבלים את השכל האחד לשני. תכתבו פשוט. אני מחרים. בלי סיפורים. אני מחרים. פשוט.

 •  
  אני
  • 15:57
  • 31.08.11

  לפעמים אני לא מבין את הישראלים, לא פלא שחוגגים עלינו שנים, כמו עדר של סתומים. אנשים לא מבינים שאם לא נהיה תלויים אחד בשני, נהיה תלויים אחד ליד השני.

55
אזרח מודאג
 • 15:07
 • 31.08.11

עם מי? ממי? ממה?

54
מאן דהוא
 • 15:04
 • 31.08.11

כי הורדות המחירים ברשתות הגדולות, אם יבואו, יבואו בסוף על חשבוננו. את הורדות המחירים הם יגלגלו על הספקים, ולא על הגדולים שבהם, ועל המתחרים הקטנים (יכריחו ספקים למכור מוצרים יותר ביוקר לרשתות קטנות וחנויות פרטיות). ואז, אחרי שיעבור קצת הזעם, תראו את המחירים זוחלים להם ביעילות רבה לא רק לרמות של עכשיו, אלא לרמות גבוהות בהרבה (כי בינתיים עוד כמה מתחרים יצאו מהשוק ופשטו רגל, ועוד כמה ספקים קטנים כבר לא יכולים להתחרות בגדולים).

53
מנשה לוי
 • 15:03
 • 31.08.11

החרם על שופרסל (כולל רשת יש), מגה ותנובה...לא הפסיקה. ההודעה של שופרסל ומגה על נתינת סוכריה (30 מוצרים) היא זריית חול בעייני הציבור. לא רוצים מבצעים, לא רוצים 1+1, לא רוצים קנה וקבל, רוצים הורדת מחירים אמיתית.

52
משה
 • 15:02
 • 31.08.11

שופרסל חשבה שאנחנו - קבוצת חרם צרכנים נגד מוצרי מזון שהתחילה כמחאת הקוטג' ומונה מעל 40,000 חברים - פראיירים שנקבל את מה שסיכמו עם אגודת הסטודנטים. זה כמו לקבל הכשר בד"ץ מגוף לא מוכר והחותמת לא שווה כלום. כף רגלינו לא דורכת לא בשופרסל ולא במגה עד שהמחירים יהיו שפויים וקבועים.

50
סופר
 • 14:55
 • 31.08.11

שופרסל צריכים להתחיל ללחוץ ולהוביל הורדת מחירים. בכל העולם לרשת הגדולה יש פריוולגיה להיות הכי זולה, רק שבמדיתנו העקומה הם הכי יקרים. בינתיים חובה להחרים את שופרסל וגם את מגה המגוחכים.

48
עוד מחאה פופוליסטית
 • 14:51
 • 31.08.11

ומה קרה פתאום עם שופרסל? עד היום כל הזמן קניתם שם, ופתאום נהיה יקר? זה לא התנהגות מוזרה להתעורר בוקר אחד ולהגיד, וואלה יקר פה? בקיצור, אני לא קונה את המחאה הזו. אבל אני מוכן להמשיך לקנות במרכזי קניות שהם one stop shop.

47
קמאמיל
 • 14:45
 • 31.08.11

46
אסתי
 • 14:43
 • 31.08.11

עשו מכירת חיסול למחאה. לא ניתן!

45
עוברת אורח
 • 14:43
 • 31.08.11

בחגי תשרי כולנו תוקעים בשופר ו"תוקעים" את מגה ושופרסל! אנחנו נחגוג את ראש השנה, ורשתות סופרסל - את "הימים הנוראים", עד שיכפרו על כל חטאיהם: חמדנות, גזל, ניצול...

44
ירון
 • 14:42
 • 31.08.11

מגה חיכתה למהלך של שופרסל והוזילה מחירים של 30 מוצרים בשיעור 20%. מגה כמו שופרסל הבינה שכדאי לה כלכלית להכריז דווקא עכשיו על הוזלת מחירים של 30 מוצרים, כדי למנוע כביכול מהסטודנטים להחרים אותם, נו באמת כמה מאות או אלפי סטודנטים לא יקנו ברשתות שלהם, זה יגרום להם להפסדים כבדים? על מי אתם עובדים. כל המהלכים האלה שקופים, לפני החגים וסוף השנה ממילא מורידים מחירים בגלל התחרות בין שתי הרשתות ורענון המלאי. מהי עמדתו של המפקח על ההגבלים העסקיים דויד גילה, כדאי שיבדוק את כל נושא התאמות המחירים בין הרשתות. מחאת הצרכנים הרשמית (קוטג') דחתה את ה"מחוות" האלה, אנשיה פועלים למען המטרה ולא למען פרסום, המאבק ממושך היות ואי אפשר להוזיל מחירים ולטפל בבעיות של עשרות שנים השוק המזון בארבעה ימים בשיטת זבנג ולא גמרנו. חבל שהסטודנטים לא השכילו לחבור למחאת הקוטג', כדי להגיע להישגים משמעותיים יחד ככוח אחד, כשם שבמחאת הדיור הסטודנטים שותפים למאבק ולא פועלים בנפרד.

43
רמת אביבי. 4 סניפים ?
 • 14:29
 • 31.08.11

גם לרמת-אביבים מגיעה בחירה חופשית

41
רוני
 • 14:18
 • 31.08.11

לותר קינג או נלסון מנדלה....אז זהו שלא! כולם רודפי פרסום ו"תהילת רגע," שלרא ישיגו כלום ושופ דבר .

40
לחם צר, מיים לחץ
 • 14:17
 • 31.08.11

14.99 לקילו תפוחי-עץ סמיט, 37 שקלים לדאודורנט ספיד-סטיק, 23 שקלים לשפופרת בודדת של משחת-שיניים קולגייט maxFresh . 3.5 שקלים ללחמניית שמיניה קטנה בודדת..... מי שגר בעיר, ואין לו רכב פרטי לצאת איתו למרכזי קניות גדולים כדי לקנות ברשתות כמו רמי לוי, צריך לחיות על אשל ותפוחי אדמה.

39
נעה
 • 14:10
 • 31.08.11

זה הזמן לחזור לקנות בשווקים - הרבה יותר זול וטרי

 •  
  מ
  • 16:35
  • 31.08.11

  בשוק הכרמל לא יותר זול! לדוגמה, שלישיית סבון ידיים של "כיף" - 20 ש"ח, כמו ברשתות. קופסת שימורי חומוס של יכין - 5.90, כמו ברשתות. מה נסגר? קניתי ב"מחסני כמעט חינם" 3 קופסאות ב-10, של מותג שקר-כלשהו, בהנחה שכולם אותו החומוס, ורק המיתוג עולה לנו יותר... מקווה שלא אפליץ את עצמי למוות.. :-)

37
גבריאל
 • 14:09
 • 31.08.11

הורדת מחיר של 30 מוצרים ב20% היא לעג לרש תפקיד המחאה והחרם היא ליצור תחרות בין רשתות השווק(סופר סל מגה וכו) וחברות המזון (תנובה שטראוס אסם וכו) ולא הנחה לאביונים לתקופה מוגבלת ולגרום להחלשת עוצמתו של המאבק. דרך אפשרית לגרימת לתחרות והורדת המחירים היא על ידי החרמת כל המוצרים של חברה או רשת שווק מסוימת והעדפת המוצרים של החברות המתחרות לתקופת זמן מוגבלת ואקראית. מדי מספר ימים יוכרז על ידי מובילי המאבק שם החברה או הרשת שאת מוצרה מחרימים למשך 10 עד 20 ימים . צריך לפעול כך לגבי כל החברות מקבוצת מוצרי חלב, מוצרי מאפה, משקאות, מוצרי בשר, שימורים, המותגים של המשווקים, דלק רשתות השווק וכו בכול אחד מקבוצות המוצרים קיימים מספר חברות המייצרים מוצרים דומים במחירים כמעט זהים . חרם זה צריך להתחיל באופן אקראי ולהמשך 10 עד 20 ימים ולהפסק באופן אקראי בכל זמן נתון תהיה חברה או רשת שווק אחת שתוחרם ועוד מילה בנושא המבצעים. ציבור הצרכנים צריך לא להתפתות למבצעים והוזלות ולהחרים את המוצר שנמצא במבצע מכוון שהמבצעים למיניהם הם זמניים ומעגנים את המחיר החדש צריך להכריח את החברות להוריד מחירים ללא מבצעים ופרסום

36
medic2
 • 14:06
 • 31.08.11

המכולות לא מקבלות את ההנחות של "כרישי" המזון. ולכן הן מוכרות יותר יקר. בתקופהת החרם עלינו לקנות אצלם ובשווקים. או לכל היותר ברשתות הזולות כמו אושר עד, רמי לוי, כמעט חינם. לא להכנס לענקים שגרמו לנו לצרה הזו. נכון שבמכולות יעלה לנו אולי יותר. אבל זה לזמן קצר וזה יעזור ליצור את הסדר החדש שהמדינה והציבור צריך כאן. האזקח הוא בעל הכוח ולא הטיקון.

35
אמיתי
 • 14:01
 • 31.08.11

לא לקנות ברשת שופרסל למשך שבועיים ימים

34
רמי
 • 13:59
 • 31.08.11

גם אתה התחלת להשתולל עם המחירים בעיקר הסלטים של המותג. ובאותה הזדמנות תעלה את שכר העובדים המסכנים שלך

33
עדי חזקיה
 • 13:57
 • 31.08.11

זו הרשת היחידה שהקשיבה לקול העם ומי שביקר בסניף כבר אתמול בערב ראה שהמחירים התמתנו מאדדד, וזה בלי לדבר על סניפים נקיים ומתוקתקים, מה שלעולם לא תראו אצל המתחרים העלק-מוזלים.

32
שימי
 • 13:55
 • 31.08.11

גולשים יקרים שלום משפחתי ואני שהינו בארצות הברית ושהינו בדירה במשך חודש ימים. מטבע הדברים רכשנו מוצרי מזון בסופר השכונתי ובד בבד היינו עם אצבע על הדופק עם גל המחאה בישראל. בבדיקה של כלל המוצרים שנרכשו בכל שבוע נתון בו רכשנו מוצרים הזהים בגדול למוצרים הנרכשים על ידנו בישראל - נמצאו פערים של בין 30% - 40% בסך הרכישה !!! בישראל אנו רוכשים בדרך כלל במגה - ומאז ששבנו ארצה הפסקנו לבצע רכישה ברשת זו. גל המחאה חיוני מאוד ועל אחת כמה וכמה גל החרמות - אין כל סיבה שאנו נמשיך לתרום לשורת הרווח של החברות - זה חייב להיפסק אחת ולתמיד. חברה אחת שתיפול לאלתר תהווה מנוף משמעותי מאוד לבאות. הצטרפו להחרמה הן במגה והן בשופרסל - הדירו רגליכם לאלתר.

31
בן-ברוך
 • 13:54
 • 31.08.11

טיפה הערכה ותודה אין לכם שאתם ממשיכים להחרים?

30
עידן
 • 13:54
 • 31.08.11

29
אילן
 • 13:53
 • 31.08.11

עד שלא יכניסו לכלא על תיאום מחירים שום דבר לא יעזור במדינת האוליגרכים

28
חושחש הנחש
 • 13:52
 • 31.08.11

הן של שטראוס והן של תנובה

27
קרקוב
 • 13:52
 • 31.08.11

הלכתי ללמוד רפואה, שאלה למה לא משפטים? די, הסכימו, התרצו, יצאו גברים שופרסל, ועדיין יש מיש מתבכייין?

26
אמיר
 • 13:49
 • 31.08.11

ראו את רווחי הבנקים עכשיו יתחילו עם חגיגת השכר והבונסים לנושאי משרה בבנקים על חשבון מעמד הביניים.מאיכן צמחו כל הרווחים האלו ..משיעור עמלות שאין לו אח ורע .אפילו נגיד בנק ישראל אמר שהוא מתקשה להבין כמה אנחנו משלמים על השירות שהם נותנים שמירת כספנו או ההלואות שהם נותנים לנו.גם סטנלי שותק וכמוהו כל הממשלה הקפטליסטית הזאת!!!!!!!!!!!

23
שגב אפריאט
 • 13:33
 • 31.08.11

אתם קוראים להחרים את שופרסל ומגה. מישהו חשב לרגע על הטורנדו מחירים של AM:PM? המחירים שם זה כבר כלא! ומלבד זאת. אנשים הולכים לקנות אפילו ירקות וביצים בסופר "כי זה יותר אסטתי ובריא". בולשיט! בזמן שקילו מלפפון עולה 7 שקל בסופרים, אני קונה אותו בשוק ב2 שקלים. תחשבו על החיסכון כאן! ומי שחושב שזה פחות בריא או פחות אסתטי, כנראה שוכח שממילא הוא שוטף את הירקות בבית. הירקות בשווקים טובים ובריאים לא פחות, והם הרבה יותר זולים. 5 שקל לקילו של ענבים, זה הרבה יותר משתלם מ13 שקל בסופר, לא? גם הפסטרמות והנקניקים והעופות- השוק הרבה יותר זול ולכן כדאי לקנות שם מאשר בסופרים. אני לא צריך שבקופה, יחשבו בתשלום גם את השכירות של המקום, הארנונה שלו, השכר לקופאית, למנקה, לסדרנים, למנכ''ל. אני צריך שיחשבו לי כמה עולה לי המוצר וזהו. הכי עדיף לקנות בשוק! [בינינו- אפילו את הבגדים שלי אני קונה שם. חולצות נוחות, יפות, ולא עולות כמו בקניון. אני לא חייב שעל הגוף שלי יהיה הדפס שכתוב עליו "זארה" "פוקס" או "קסטרו". מבחינתי הכל אותו דבר. שיהיה יום טוב לכולם.

 •  
  ג
  • 14:24
  • 31.08.11

  בחיים לא אקנה עוף שלא יודעים מי אבא שלו ומי האמא שלו

 •  
  הרואה
  • 14:54
  • 31.08.11

  כי מי שרוצה לקנות בזול שיילך לשוק. מי שמחפש סופר גדול עם הכל מכל כל, נקי ומסודר, צריך לשלם יותר מבשוק. כמה יותר? לא יודע. אבל ברור לנו שלא ייתכן שקילו מלפפונים יימכר במחיר זהה גם בשוק וגם בסופר. כנ"ל לגבי מותגים. מי שרוצה מותג, צריך לשלם עליו בהתאם. אני מעולם לא קניתי מותג ואני מסתדר יופי עם בגדים שקניתי מחנויות "עודפים" למיניהן שנראים זהים לכל אותם מותגים מפורסמים, רק בלי הסמל של המותג.

 •  
  אפי
  • 15:14
  • 31.08.11

  אבל למה לשלם מחיר מופרז באם זה מותג ובאים לא זה כמו להגיד אני קונה רק טויוטה לא קונה מותג כמו מרצדס צריך למכור כל מוצר במחיר עם רווח סביר מוצר מסין שמגיע לארץ על ידי יבואן ב 10 שקלים איכשהו נמכר לצרכן ב 100 שקלים על ידי היד האחרונה

22
בנבנ
 • 13:33
 • 31.08.11

21
נעים
 • 13:31
 • 31.08.11

לא קונה שם יותר עד להורדה משמעותית

20
נמאס לי משיקרי הלמ"ס
 • 13:29
 • 31.08.11

אני מובטל שנתיים וכל ראיון שאני הולך אליו זה אני + 40 איש,וכל מי שסביבי מובטלים או עובדים רבע מישרה.

18
ציפור דרור
 • 13:27
 • 31.08.11

אנחנו ננצח

17
h/
 • 13:25
 • 31.08.11

עושה קניה שבועית מצומצמת בחביב ומשלים באיטליז קטן, ירקן שכונתי ובמכולת. יש מוצרים שיותר יקרים ככה אבל בסך הכל אני קונה פחות ככה שבסוף החודש החיוב בויזה קטן יותר ואני גם זורק הרבה פחות אוכל לזבל.

12
עובדיה סלמה
 • 13:12
 • 31.08.11

אי אפשר להחרים את כל המערכת כל הזמן ולכן צריך לבחור קורבן בכל סקטור ורק אותו לחסל ובינתיים קונים אצל אחרים. כך למשל להחרים רק את שופרסל בעיסקי מזון או רק את סלקום בעיסקי תקשורת או רק את בנק הפועלים בעיסקי בנקים. אבל הדגש הוא לא על חרם מדלג אלא על חרם כבד עד הסוף עד להתמוטטות החברה הרלונטית. רק כך אפשר ללמד לקח מישהו ואחרת הכל מתמסמס בין הידיים ואינו יעיל.

10
לקוח שבוי
 • 12:59
 • 31.08.11

אני גר בחיפה - רוממה בשכונה יש סניף של שופרסל וכך גם בכל השכונות סביבנו יש רק סניפי שופרסל סניף בחורב, סניף בגרנד קניון וכו... השינוי היחידי יתרחש אםהרגולטור יאלץ את שופרסל להפרד ממעמדה המנופלסטי בחיפה להפרד מחלק מהסניפים לטובת רשתות אחרות ובכך ליצור יותר תחרות כשלהרבה מהתושבים סביבי, אין אלטרנטיבה אחרת לקניות (ולפעמים גם לא אמצעי תחבורה לצאת מהעיר) הם ימשיכו לשלם על מחדלי הרגולטור ולקנות בשופרסל ולא משנה איזו מחאה תהיה כלפי הרשת, פשוט אין להם אלטרנטיבה כלשהיא

08
צרכן
 • 12:55
 • 31.08.11

יש עוד מוצרים שהרווח עליהם מופרז. איני מתיימר לפרטם, אלא לציין דוגמא אחת שנתקלתי בה השבוע ומן הסתם אינה יחידה מסוגה. בקבוק קולה קר, 350 מ"ל, במסעדת השופרסל עולה 7.5 ש"ח. המחיר בקיוסקים לבקבוק 500 מ"ל הוא 8 ש"ח (גם גבוה). מדובר במסעדה עממית,ארוחה בסיסית תעלה 30 ש"ח, כך שמחיר המשקה כרבע ממחיר הארוחה. יש לציין שבתוספת של 6 ש"ח אפשר לקבל נוזל צבעוני + סלט.

06
המחירים שם זולים יותר
 • 12:50
 • 31.08.11

02
אבי
 • 12:39
 • 31.08.11

יועצי המשברים של שופרסל אמרו להם: הפרידו, סכסכו, הבטיחו פרורים לשבועות הקרובים, אחר כך תעשו כרצונכם! אסור להיענות לפניות המונופולים! רק פרוק המונופולים, והפרדה בין השלטון להון, יביאו צדק חברתי! עורו! התעוררו! הפגינו! אל תרפו! עד שממשלת ההון והמונופולים תרד מהאולימפוס! עד שהמשטר לא ישונה, הבעייה תתמיד!

תוכן מקודם
הפופולריות במחירי מזון
הצעות מיוחדות