למרות התנגדות גמזו: מכבי מציעה ביטוח חדש, הכולל טיפולי שיניים, משקפיים וניתוחים - בריאות - TheMarker

למרות התנגדות גמזו: מכבי מציעה ביטוח חדש, הכולל טיפולי שיניים, משקפיים וניתוחים

הביטוח אושר למרות התנגדות של מנכ"ל משרד הבריאות ושל אגף התקציבים באוצר מחשש להגדלת ההוצאה הפרטית לבריאות ■ הפרמיה הממוצעת: 44 שקל בחודש למבוגר ■ בשלושת החודשים הראשונים ההצטרפות ללא תקופות המתנה

מכבי שירותי בריאות משיקה רובד ביטוחי חדש "פרימיום" בשם "מכבי שלי" שיכלול שירותים כמו טיפולי שיניים משמרים (סתימות, עקירות וטיפולי שורש) ברשת "מכבי דנט" בעלות של 20 שקל לכל הגילאים, טיפולי שיניים מתקדמים (אורתודנטיה, שיקום, שתלים וחניכיים בהנחה של 50% ממחירון מכבי דנט, כיסוי של עד 1,000 שקל ברכישת משקפי ראיה ועדשות מגע למבוגרים אחת לשלוש שנים, הנחה של עד 50% בניתוחי לייזר להסרת משקפיים, מאמן כושר שיגיע הביתה בעלות של 20 שקל לאימון (עד 10 אימונים), סל הריון בגובה של 2,000 שקל לכל הריון לרכישת שירותים ומוצרים הקשורים להריון, אבחוני קשב וריכוז לילדים בעלות של 20 שקל, הנחה של 50% ועד 1,000 שקל ברכישת אביזרי עזר למבוגרים מעל גיל 65 ועוד.

בנוסף, כולל הביטוח החדש פרק ניתוחים נרחב למדי שכולל השתתפות עצמית מופחתת בניתוחים קוסמטיים, הנחה על ניתוחים פרטיים בחו"ל (בגובה של 200% ממחירון משרד הבריאות לניתוחים אלה בישראל), החזר של עד 16 אלף שקל על אביזרים מושתלים בניתוח פרטי בחו"ל ועד 9,000 בארץ, הנחה של עד 50% בהשתתפות עצמית של "מכבי מגן זהב" בניתוחים פרטיים בארץ וקולונוסקופיה וירטואלית בעלות עצמית של 500 שקל במכוני ההסכם של מכבי מגיל 50.

דמי החבר החודשיים (הפרמיה) יעמדו על 18.5 שקל לילדים ונוער, ועלות של 40-46 שקל למבוגרים מעל גיל 18. זאת, בנוסף לדמי החבר שמשלמים המבוטחים עבור מכבי מגן זהב.

בנוסף, יוצאת מכבי במעין מבצע צירוף מזורז של חברים - בשלושת החודשים הראשונים (פברואר, מרץ, אפריל) בוטלו כל תקופות ההמתנה והזכויות ייכנסו לתוקף באופן מיידי (פרט לרפואת שיניים משקמת ולאורתודנטיה עליהן יש המתנה של 6 חודשים). בתום שלושת החודשים, תחול על הזכויות תקופת המתנה של 6 חודשים ממועד ההצטרפות ועד למימוש הזכויות.

להשקת הביטוח החדש של מכבי קדמה מחלוקת קשה בתוך משרד הבריאות בין מנכ"ל המשרד פרופ' רוני גמזו שהתנגד לאישור ביטוח נוסף למכבי לבין סגן השר יעקב ליצמן שלחץ על אישור הרובד החדש.

גם באגף התקציבים במשרד האוצר התנגדו נחרצות לאישור הביטוח החדש הצפוי להגדיל את ההוצאה הפרטית לבריאות בישראל ולחזק את בתי החולים הפרטיים על חשבון הציבוריים בשל ההטבות הקשורות בניתוחים.

האישור גם עומד בסתירה גמורה להצהרות משרד הבריאות וליצמן עצמו מהחודשים האחרונים. כך למשל, אמר גמזו, בכנס ים המלח האחרון שעסק בנושא ביטוחי הבריאות, בנאומו בפני צמרת מערכת הבריאות: "אנחנו האחראים העיקריים לכך שקרוב ל-6 מיליון מבוטחים לא יודעים איזה ביטוח רכשו ומה הזכויות שלהם", אמר אז. "רובנו לא מסוגלים להבין את ההבדלים בין הביטוחים השונים - והמשרד לא שירת את האזרח בנושא הזה".

בין 2002 ל-2011 גדל מספר המבוטחים בביטוחים המשלימים ב-32% - לעומת גידול של 15% בלבד במספר מבוטחי הקופות. כיום, מספר המבוטחים בביטוחים משלימים הוא 5.7 מיליון איש, שהם 73% מהאוכלוסייה.

הכנסות הקופות מהביטוחים המשלימים הגיעו ב-2011 לסכום שיא של 3.15 מיליארד שקל. בדו"ח מוזכר כי המגמה הנוכחית היא של "העמקת" הביטוח. כלומר, הקופות מיצו פחות או יותר את מספר המצטרפים החדשים לביטוח המשלים, ומתמקדות בהעברת המבוטחים הקיימים לרבדים מתקדמים יותר של הביטוח.

גמזו, שכינה את התחזקות הביטוחים הפרטיים והמשלימים "מעגל רשע", הדגיש כי "אנחנו גם אחראים ל'ריבוד' המורכב ולעובדה שלכל קופה יש שני רבדי ביטוח. חשוב שאנשים יבינו שרוב הבריאות נעוצה ברובד הבסיסי של סל הבריאות הציבורי, בעוד שמכונת השיווק משדרת מסר הפוך. מה שנמצא ברבדים היקרים ביותר זה רק הפירורים".
 

עקבו אחרינו בטוויטר
עשו לנו לייק וקבלו את מיטב הכתבות ישירות לפייסבוק
הוספת תגובה
תודה על פנייתך, היא תיבדק על ידי המערכת

הקלד את הנושא

הקלד את התגובה

שלח להוספת תגובה בלתי מזוהה לחץ כאן להוספת תגובה מזוהה לחץ כאן
תודה על פנייתך, היא תיבדק על ידי המערכת

הקלד את הנושא

הקלד את התגובה

שלח סגור להוספת תגובה בלתי מזוהה לחץ כאן להוספת תגובה מזוהה לחץ כאן
תודה על פנייתך, היא תיבדק על ידי המערכת
הצג את כל התגובות פתוחות
13
לובה
 • 12:14
 • 21.02.13

לא מגניב בכלל! מעכשוב ביטוח זהב יהי כמו ביטוח כסף כי בוטלו הרבה סעיפים
מביטוח זהב.
צריך לשלם יותר כידי לקבל מה שכבר היה בביטוח זהב.
אך זה נקרא?

12
MRI וחבריו
 • 17:10
 • 04.02.13

מכר שלי עובר בדיקות לברור כאבי ראש עזים.האיש גר בגבעתיים,לא אלאה אותכם בתהליך שהוא הזוי,מחופף,שירות מוקד מעליב ועוד ועוד.בכל אלו אפשר להאשים את עובדי הקופה לסוגם,אך איפה נמצאת הנהלת הקופה והיכן נימצא מר גמזו מנכ"ל משרד הבריאות?כיצד יתכן שרופא מומחה מבקש בדיקת MRI דחופה,וכדי לבצע אותה שולחים חולה מגבעתיים לב"ש ב-03.00 בבוקר בעוד שבוע מיום התלונה?מאידך,מציעה המוקדנית,יכול החולה להגיע לאסותא רמת החייל בעוד 3 שבועות ב-02.00 בבוקר.כיצד קופה שמשרתת מליוני חולים מרשה לעצמה לתת שרות דחוף שכזה?מילא שרות גרוע,התרגלנו,אבל החלטה על כמות מכשיריי MRI ומכוניי MRI קשורה לאסטרטגיה שירותית.
מדוע אם רופא מומחה דורש בדיקת MRI לחולה צריך לכך אישור מרופא מחוזי שמעולם לא בדק את החולה?גם זאת החלטה שירותית.האם במכבי לא סומכים על האבחנות או הכישורים של הרופאים של הקופה?
מדוע רק לאחר הרמת קול ,לדעתי(כעת) צריך להתחיל שיחה בהרמת קול,ניתן לקבל שיפורים בתור לבדיקות ?
ואולי הגיע הזמן שעיתונאי חוקר ירים את הכפפה ויעורר את הנושא הכאוב הזה של קופות חולים המתעמרות,מזלזלות ומחליאות את החולים.

09
בין השורות
 • 17:55
 • 03.02.13

מילא מאמן אישי, אבל כיצד יכולה הקופה לסבסד טיפולי שיניים, כאשר כולנו יודעים כמה יקרים הטיפולים? ואם כן, אז מה רמת האיכות? תמוה בלשון המעטה.

07
איב בקר
 • 14:01
 • 03.02.13

למתלונן על טיפול מושהה במכבי, גם בקופות אחרות המצב לא טוב יותר? כן לעבור למכבי ושלא תצטרך אף אחת מהקופות.

05
אסף
 • 13:06
 • 03.02.13

02
yyyyy
 • 11:27
 • 03.02.13

אולי נעשה גם משלים בחינוך שם מי שישלם לביהס/משרד החינוך ביטוח משלים יקבל ספרים חינם ומורי עזר וכו' אולי גם ביוח משלים למשרד הפנים ויקבל זירוזבדרכון ויצור תורים. בקיצור כך לא מנהלים שירותי מדינה.
ושרמון ילך לעזאזל

01
אסף
 • 11:16
 • 03.02.13

תוכן מקודם
הפופולריות בבריאות
הצעות מיוחדות