הסמנכ"ל לפיקוח על קופות החולים במשרד הבריאות יואל ליפשיץ פורש - בריאות - TheMarker

הסמנכ"ל לפיקוח על קופות החולים במשרד הבריאות יואל ליפשיץ פורש

ליפשיץ כיהן 15 שנה במשרד ונחשב לרגולטור קשוח על קופות החולים; היה מעורב במרבית המהלכים הבולטים של המשרד וחבר בחמש ועדות סל

האיש החזק במשרד הבריאות פורש: עו"ד יואל ליפשיץ, סמנכ"ל לפיקוח על קופות החולים והביטוחים המשלימים, הודיע היום (ב') על סיום תפקידו במשרד הבריאות לאחר 15 שנים, מהן שש שנים בתפקידו הנוכחי.

ליפשיץ, שהחליף בתפקיד את מיכל עבאדי בויאנג'ו, היום החשבת הכללית במשרד האוצר, נחשב לרגולטור קשוח על קופות החולים. הוא היה מעורב בתקופת כהונתו בכל הרפורמות והמהלכים המרכזיים של משרד הבריאות, ובהם המהלך להפחתת ההשתתפויות העצמיות, הכנסת טיפולי השיניים לסל, הרפורמה והחלפת ההנהלה בקופת חולים מאוחדת לאחר דו"ח מבקר המדינה, הסדרת המבנה הניהולי בקופת חולים לאומית, שינוי נוסחת התקצוב של קופות החולים ועוד.

ליפשיץ גם היה חבר באינספור ועדות, וכיהן חמש שנים כחבר ועדת הסל. באחרונה כיהן כחבר בוועדה שחקרה את פרשת האלטרוקסין ומונה לחבר הוועדה שתבחן את הבעלות של קופות החולים על בתי החולים הפרטיים. בנוסף התמחה במהלך שנותיו במשרד בתחום התרופות והיה מעורב ברפורמות בתחום זה כמו תנאי ייצור נאותים, מכירת תרופות ללא מרשם מחוץ לבתי מרקחת.

לדברי ליפשיץ, "אחרי 15 שנים במשרד הבריאות בחזית העשייה הגיע הזמן להתקדם לתחומים חדשים ולפנות את המקום לבאים אחרי". עם זאת, לדבריו עדיין לא ידוע לו לאן יפנה בהמשך דרכו. ממשרד הבריאות נמסר כי "סגן שר הבריאות הרב יעקב ליצמן, פרופ' רוני גמזו והנהלת המשרד מודים לעו"ד יואל ליפשיץ על תרומתו המשמעותית לקידום הרפואה הציבורית ולחיזוק הרגולציה במערכת הבריאות".

עקבו אחרינו בטוויטר
עשו לנו לייק וקבלו את מיטב הכתבות ישירות לפייסבוק
הוספת תגובה
תודה על פנייתך, היא תיבדק על ידי המערכת

הקלד את הנושא

הקלד את התגובה

שלח להוספת תגובה בלתי מזוהה לחץ כאן להוספת תגובה מזוהה לחץ כאן
תודה על פנייתך, היא תיבדק על ידי המערכת

הקלד את הנושא

הקלד את התגובה

שלח סגור להוספת תגובה בלתי מזוהה לחץ כאן להוספת תגובה מזוהה לחץ כאן
תודה על פנייתך, היא תיבדק על ידי המערכת
הצג את כל התגובות פתוחות
03
מאיר
  • 18:46
  • 27.01.12

לא עוזבים כפית זהב סתם

02
יואב
  • 23:57
  • 26.01.12

השיטה לחץ לחץ לחץ לא להרפות מחברות התרופות וקופות החולים

תוכן מקודם
הפופולריות בבריאות
הצעות מיוחדות