כך תרכשו בארה"ב באמצעות כתובת וירטואלית ותחסכו אלפי שקלים - צרכנות - TheMarker

כך תרכשו בארה"ב באמצעות כתובת וירטואלית ותחסכו אלפי שקלים

נכנסתם לאתר מכירות מחו"ל, נתקלתם במוצר אטרקטיבי - אבל משלוחים יש רק לארה"ב ■ במקום לשלוח את החבילה לחברים באמריקה, אפשר להתקשר עם חברת שילוח המספקת כתובת בארה"ב ושולחת את הפריט עד הבית ■ בדקנו איזה חברות פועלות בתחום וכמה זה עולה?

לא פעם מכריזות הכותרות על מכירות "בלאק פריידיי" באמזון או מכירת חיסול באתר האינטרנט של חברת האופנה החביבה עליכם. ישראלים רבים ממהרים לשלוף את כרטיס האשראי, מוכנים לבצע הזמנה - ומתאכזבים לגלות שהאתרים אינם שולחים חבילות לישראל, אלא רק לכתובת בארה"ב. יש פתרון לבעיה: אתרי שילוח עם כתובת אמריקאית, שמקבלים את החבילות שלכם ודואגים לשלוח אותן אליכם, גם ליעדים שהמוכרים אינם מגיעים אליהם באופן ישיר.

 

אתרי השילוח האלה יוצרים למנויים שלהם כתובת אמריקאית, כך שגולש שנרשם לאתר מקבל כתובת אישית בארה"ב, ללא תשלום. הגולש יכול להשתמש בכתובת במעמד הרכישה בכל חנות מקוונת שמבצעת משלוחים לארה"ב בלבד. כשהמוצר שהוזמן מגיע למחסני אתר השילוח בארה"ב, נשלחת על כך הודעה ללקוח. משלב זה נדרש הלקוח לשלם על השירותים שמעניק האתר: העברת המוצר לישראל, שחרורו מהמכס ושילוחו עד בית הלקוח. המעוניינים יוכלו גם לרכוש מהאתר ביטוח לתכולת החבילה.

 

ענף אתרי הכתובת האמריקאית התעורר בחודש האחרון, כשחברת הבלדרות העולמית TNT אקספרס השיקה את השירות תחת השם WorldShop TNT. חברת מסטופ המציעה את השירות מאז שנת 2000 מתחה את פניה והשיקה אתר צבעוני רק כמה שעות אחרי. גם אתר יושופס, הפעיל מאז 2007, עמל בחודשים האחרונים על השקה מחודשת וצפוי לעלות לרשת בגרסתו החדשה בימים הקרובים.

"ב-2010 רשמנו גידול של 100% בפעילות לעומת 2009, מה שמוכיח שתחום הקניות בחו"ל הוא נושא חם ומתפתח בתקופה האחרונה", אומר רונן איקוניקוב, מנכ"ל מסטופ ישראל. לדברי איקוניקוב, המודעות לאפשרויות הקנייה ברשת התגברה באחרונה, בין היתר, בשל ההתעניינות הגוברת באתרי קניות חברתיות.

הלקוח הטיפוסי: צעיר חילוני ומשכיל

הלקוח הישראלי הטיפוסי שרוכש מוצרים מאתרים אמריקאיים הוא גבר (61%), צעיר מתחת לגיל 35 (54%), חילוני (69%) ובעל השכלה אקדמית (66%) - כך עולה מסקר שערכה חברת המחקר מרקט-ווץ' בקרב מדגם מייצג עבור אתר יושופס בסוף 2009.

משתתפי הסקר נשאלו גם על הרגלי רכישת מוצרים באינטרנט הדורשים משלוח. הסקר מצא כי 78% מהנשאלים רכשו מוצרים באינטרנט. 18% מתוכם הצהירו כי הם מבצעים רכישות כאלה בתדירות גבוהה. 40% מהנשאלים אמרו כי רכשו מוצרים באתר אמריקאי ו-70% מהם אמרו כי נתקלו בבעיה כשביקשו לרכוש באתרים שאינם מבצעים משלוחים לישראל.

כשנשאלו הנסקרים כיצד פתרו את בעיית השילוח נמצא כי 50% מהם השתמשו בכתובת של קרוב המתגורר בחו"ל, שקיבל את המוצר ושלח אותו להם; 8% המתינו לנסיעה הבאה לחו"ל ו-42% ויתרו ולא קנו באתר.

"זיהינו צורך בשירות, כי שיעור גבוה מקהל היעד נתקל בחוסר מוכנות של האתרים האמריקאיים לשלוח את המוצר לישראל", אומר ירון בן-אלי, מנכ"ל יושופס. לדבריו, השוק נמצא בתחילת דרכו: "שיעור החדירה נמוך. אני מעריך שכל האתרים הפועלים במודל מביאים לישראל 25-30 אלף חבילות בחודש. זה כלום. יש לאן להתפתח".

הבדלים במהירות השילוח ובמבצעים

מבדיקת האתרים עולה כי התחרות האמיתית אינה מסתיימת במחיר הקטלוגי של השילוח. תפקיד מכריע יש למשל לעלות הביטוח שמציעה החברה. מסטופ, יושופס ו-EZbuyUS מבטחות תכולה מתחת ל 100 דולר בחינם. תכולה יקרה מכך מבוטחת לפי 1% מהעלות אצל הראשונות, ו-1.25%-1.5% ב-EZbuyUS. חברת TNT אקספרס דורשת 2% מעלות התכולה בכל מקרה. בעלויות גבוהות של 1,000 דולר ומעלה, הדרישה הזאת הופכת יקרה מהצעות המתחרות ונוגסת באטרקטיביות של המחיר הסופי של השירות, זאת גם במקרה שמחיר השילוח המקורי הינו זול יותר.

אתר EZbuyUS מציג מחיר שילוח קבוע ונוח למוצרים ספציפיים כמו מחשב נייד, אופניים, עגלת תינוק ומסכי LCD בגדלים שונים, מה שהופך אותו ברוב המקרים לזול ביותר לעומת המתחרים במוצרים אלה. חסרונו של האתר בכך שאינו מציע שירות לקוחות בישראל. הוא גם היחיד מבין הארבעה שאינו מאפשר תשלום באמצעות פייפאל.

כוחה של חברה בממדים כשל TNT אקספרס הוא באפשרות השילוח המהיר - שלושה ימי עסקים בלבד מרגע הגעת החבילה לכתובת בארה"ב. המתחרות מתחייבות שהחבילה תגיע לבית הלקוח בתוך שבוע מיום הגיעה לכתובת האמריקאית.

בנוסף, TNT מבצעת בעצמה את השחרור מהמכס ואת ההפצה בישראל - ולא רק את השילוח מחו"ל. יתר החברות מבצעות בעצמן את השילוח מחו"ל, אך נעזרות בשירותיהן של חברות נוספות עבור פעולות השחרור מהמכס וההפצה בישראל. היכולת של TNT לעשות בעצמה את שלוש הפעולות מאפשרת לה לגבות את התשלום תמורת השירותים כשהחבילה כבר נמצאת בישראל ולא מוקדם יותר, כפי שנוהגות המתחרות.

אתר יושופס מציע בנוסף למשלוח האווירי המקובל גם משלוח ימי, שדרכו תגיע חבילה ללקוח בפרק זמן של עד 21 ימי עבודה, בחיסכון של עד 50% ממחיר השילוח. אפשרות זו יכולה להתאים לצרכנים סבלניים שמחפשים הוזלה משמעותית בעלויות עבור מוצרים כבדים.

האתרים מסטופ ו-EZbuyUS דורשים לקבל את פרטי כרטיס האשראי שלכם עם ההרשמה לקבלת הכתובת האמריקאית, ולפני שנעשה כל שימוש בשירות השילוח. הכרטיס אינו מחויב אך יש בכך כדי להרתיע משתמשים מסוימים.

החסם העיקרי העומד בפני ישראלים המבקשים לרכוש באתר אמריקאי, כפי שהעידו נשאלי הסקר של מרקט-ווץ', הוא השפה. חסם משמעותי נוסף הוא היעדר כרטיס אשראי בינלאומי. אתרי השילוח מצאו פתרונות גם לבעיות אלה.

בעבור תשלום נוסף האתרים מציעים לבצע את הרכישה עבורכם וכרטיס האשראי הישראלי שלכם יחויב אצלם. EZbuyUS דורשת בעבור השירות 4% מעלות המוצר או 10 דולר, הגבוה ביניהם ומסטופ גובה 5% מעלות המוצר או 10 דולר, לפי הגבוה מביניהם. השירות צפוי לעלות גם באתר החדש של יושופס בתעריף זהה לזה של מסטופ. ב-TNT אקספרס השירות אינו קיים כיום.

שאלת המשקל הנפחי

כל אתרי השילוח שנבדקו מקפידים להציע מחשבונים לבדיקת מחיר השילוח. עלות השילוח המקובלת במגזר ההובלה האווירית מחושבת לפי המשקל הפיסי של החבילה או לפי המשקל הנפחי שלה, לפי הגבוה ביניהם. המשקל הנפחי מחושב לפי ממדי החבילה - מכפלת אורך, גובה ורוחב החבילה בס"מ חלקי 6,000.

עם זאת, באתרי קנייה בחו"ל שאינם מציינים הן את המשקל הפיסי של החבילה והן את מידותיה, לצרכן אין יכולת להעריך את המשקל הנפחי ולכן גם לא את מחיר השילוח. ספקים מסוימים אף נוהגים לארוז מוצרים באריזות גדולות מממדי המוצר וההפרש הזה עלול לעלות הרבה, במיוחד במוצרים קלים וקטני ממדים הנארזים בפזרנות.

עלות שילוח קבועה לפי סוג המוצר, שמחילה EZbuyUs על מוצרים מסוימים, מתגלה כיעילה לא רק עקב המחיר הנמוך אלא גם כי היא מונעת הפתעות אריזה לא נעימות ומבטיחה ללקוח מחיר סופי ומדויק מראש.

צעד יצירתי אחד קדימה נקטה חברת יושופס, שמציגה באתרה מוצרים פופולריים לקנייה מחו"ל במחיר סופי עד הבית. בצורה זו אינכם צריכים להסתבך דעם חישובי נפח ומשקל, עלות שחרור ממכס או ביטוח. דוגמה אטרקטיבית מהאתר היא מחשב מקבוק פרו 17 אינץ' בעלות סופית של 10,999 שקל - חיסכון של כ-1,600 שקל לעומת מחיר המחשב בישראל. מי שיסכים להמתין למוצר של אפל למשך 21 ימי עסקים יוכל לחסוך 1,000 שקל נוספים מהעלות.

"המוצרים המשתלמים ביותר להביא לישראל בשירות הכתובת האמריקאית הם מוצרי אלקטרוניקה יקרים ועתירי מע"מ שאינם כבדים במשקל. במקרה כזה ערך ההובלה אינו גבוה לעומת עלות המוצר והמחיר בישראל כנראה גבוה הרבה יותר", מסביר אודי כספי, מנכ"ל TNT אקספרס. "ערך מוסף טמון גם ביכולת להביא דברים שאין בישראל - למשל תחפושות לפורים, המוצעות במגוון עצום ובמחירים מצחיקים באתרים בחו"ל, כך שגם אם המשלוח יקר לעומת מחיר המוצר, זה משתלם לעומת ההיצע בישראל".

משתלם להביא מוצרים אלקטרוניים

בדקו את גודל האריזה יש חנויות שאורזות מוצרים באריזות גדולות יותר מממדי המוצר, וההפרש הזה עולה לכם כסף. סגלו לעצמכם מנהג לכתוב הערה שאתם מבקשים לארוז את החבילה בחסכנות.

התחשבו במשקל החבילה עלות שילוח אווירי מחושבת בהתאם למשקל הפיסי או הנפחי* של החבילה, לפי הגבוה מביניהם. אתרים כמו אמזון נוהגים להתייחס למשקל שילוח, כלומר המשקל הפיסי בלבד. כשממדי החבילה אינם מצוינים תוכלו לפנות במייל לשירות הלקוחות או למוכר המוצר, שיוכלו לספק את הנתונים.

*משקל נפחי הוא מכפלת אורך, גובה ורוחב הקופסה בס"מ חלקי 6,000

קחו בחשבון את המכס אתרי השילוח מעבירים את החבילות שלכם במכס כדין. משלוחים עם ערך תכולה של 50 דולר או פחות פטורים ממכס ומע"מ (משלוחי הלבשה והנעלה עד 75 דולר). אפשר לבדוק את עלות השחרור של יבוא אישי במכס באתר רשות המסים

זכרו את מועד השילוח זמן השילוח של האתרים נמדד מרגע שהחבילה שרכשתם הגיעה לכתובת בארה"ב ועד הגעתה לביתכם. עם זאת, יש לזכור כי לפרק זמן זה מיתוסף הזמן החולף מאז ביצוע הרכישה ועד להגעת המשלוח לכתובת בארה"ב. הקפידו לבדוק באתרי הקנייה גם את זמן השילוח בתוך ארה"ב.

מוצרים שכדאי לקנות באמצעות חברות שילוח

שעון דופק HR + Garmin Forerunner 405CX

מחיר מארה"ב עד הבית: 995 שקל

המחיר הנמוך בישראל: 1,580 שקל

נבדק באמצעות: מסטופ

טלוויזיה לד 55 אינץ' LG דגם 55LX6500

מחיר מארה"ב עד הבית: 12,475 שקל

המחיר הנמוך בישראל: 20,400 שקל

נבדק באמצעות: יושופס שילוח ימי

מחשב נייד Sony Vaio Intel Core i7

מחיר מארה"ב עד הבית: 5,280 שקל

המחיר הנמוך בישראל: 6,230 שקל

נבדק באמצעות: EZbuyUS

מצלמת וידיאו קנון Vixia HF20

מחיר מארה"ב עד הבית: 3,520 שקל

המחיר הנמוך בישראל: 5,000 שקל

נבדק באמצעות: TNT אקספרס

*ההמרה לפי 1 דולר = 3.67 שקלים. המחיר בארה"ב לפי אמזון ושירותי אתרי השילוח, כולל ביטוח ומכס. המחיר בישראל לפי המחיר הזול ביותר באתר זאפ.

עקבו אחרינו בטוויטר
עשו לנו לייק וקבלו את מיטב הכתבות ישירות לפייסבוק
הוספת תגובה
תודה על פנייתך, היא תיבדק על ידי המערכת

הקלד את הנושא

הקלד את התגובה

שלח להוספת תגובה בלתי מזוהה לחץ כאן להוספת תגובה מזוהה לחץ כאן
תודה על פנייתך, היא תיבדק על ידי המערכת

הקלד את הנושא

הקלד את התגובה

שלח סגור להוספת תגובה בלתי מזוהה לחץ כאן להוספת תגובה מזוהה לחץ כאן
תודה על פנייתך, היא תיבדק על ידי המערכת
הצג את כל התגובות פתוחות
29
רונן בן-נפתלי
 • 11:12
 • 31.07.13

שלום לכל המגיבים.
פעם שאל אותי ידי האם אני יודע איך אומרים בעברית 'פירגון'? כאשר אמרתי לו שממש לא, הוא אמר לי: "מילה רעה לא תזיק".... )-:
כן, אנחנו מה זה טובים במילים רעות. זה לא אומר שביקורת היא לא נכונה. אבל אנחנו הופכים את הביקורת ל"מדע ההתלהמות, ההשמצות וההכפשות". לא ממש ברור לי למה.
הזמנתי משקפת באמזון.קום, החלטתי לשלוח עם TNT, נתקלתי בכתבה הזו ובפוסטים המחרידים, נבהלתי, ומיד ביטלתי את המשלוח.
התקשרתי ל- TNT ושוחחתי טלפונית עם מנהל הפעילות מטעם החברה (לא אפרסם את שמו, כדי שלא יחשדו שאני שתול) והוא נשמע די מאוכזב, ואמר שאת האמת הוא יודע, ומספר הלקוחות המרוצים רב, הרבה מעבר למתלוננים. הוא גם אמר שחלק מהאנשים לא באמת פועלים על פי ההנחיות כדי לשערך את עלות המשלוח לפני ביצוע רכישה. החלטתי לתת להם צ'אנס.
נכון, השרות שלהם צריך עוד להתבגר. הוא די צעיר. אבל יש פער בין שרותיות ומקצועיות. אולי הם עדיין לא מקצועיים כמו שהייתי רוצה או מצפה, אבל הם היו שרותיים, גם שרות הלקוחות במייל וגם אותו אחראי, שקיבלתי את הנייד האישי שלו.
המוצר הגיע לארץ תוך שבוע ויומיים מיום ההזמנה באמזון.קום!!
נכון, השחרור בארץ התעכב מעט מעבר למה שהיה הכרחי. אבל עדיין, הכל היה בפרופורציה והתחושה שלי היא שהם פתוחים לקבל משוב ורוצים לשפר.
נכון, היתה תקלה בחיוב, והחיוב היה גבוה ממה שהיה אמור להיות, אבל החיוב תוקן במהירות לשביעות רצוני והיה סביר בהחלט, ממש בתחום השיערוך הראשוני שלי.
בקיצור, יש להם מה ללמוד, אבל הם בהחלט בדרך, ואני שבע רצון גם צהתוצאה וגם מהדרך, ובעיקר מהאכפתיות (מנהל הפעילות הקפיד לתקשר אתי גם ביום ששי בשעה אחת בצהרים,שעה לא סטנדרטית).
בקיצור, אולי יש טובים מהם, אולי לא. אני לא באמת יודע. אבל האמינות הוכחה והתוצאה ראויה. העלות - חשוב לחשב מראש.
הבאג האמיתי הוא שלא באמת יודעים כמה החיוב עד שהחבילה מגיעה, והבנתי שזה מכנה משותף לכלל חברות השילוח מארה"ב. מבאס, ואולי שווה לחשוב על דרך אחרת שתיצור יותר בהירות ללקוח, אבל מעבר לזה - חוויה חיובית. תודה!

רונן בן-נפתלי

28
בוניטה
 • 15:40
 • 23.07.13

עם איזה חברה הכי משתלם מבחינה כספית להעביר לארץ כיסוי לגלקסי 4?

27
רן שחר
 • 05:04
 • 11.07.13

הזמנתי דרכם ונכוותי. לקחו לי כמעט 1000 שקל בשביל משלוח קל במשקל ובנפח. וזה הסיבות שאני ממליץ לא להשתמש בשירותיהם:
1. המשלוח שהזמנתי לקח יותר מחודש להגיע.
2. המחיר ששילמתי על המשלוח הקטן היה מנופח ומופקע- כמעט 1000 שקל בשביל: אם אני זוכר נכון: תיק, 2 ספרים, דיסק, 3 בובות בד, ו2 כובעי לבד...
3. הם שלחו לי חבילה שאינה שלי - והטריחו אותי לשווא
4. למרות ששילמתי לא נשלח אלי אישור תשלום במייל.
5. כל ההתקשרות איתם הייתה מסורבלת ולא שקופה- לא ידעתי מתי החבילה אמורה לא ידעתי מראש על הסכום המשוער, וכיצד הוא מחושב.
6. בניגוד למה שהםם מבטיחים באתר- "ייחודיות השירות טמונה במחיר האטרקטיבי לשילוח, במהירות השירות, בשקיפות המלאה והמעקב" - ההפך הוא הנכון- הם יקרים, איטיים, לא שקופים ולא מקצועיים. וחבל.
7. יחס אדיש ומזלזל כאשר התלוננתי.

26
סוזי
 • 08:14
 • 02.03.13

חברה גרועה.......אני מחכה כבר חודש לחבילה שמשום מה לא מגיעה ....אין שום עידכון לגבי החבילה שלך בשום רגע נתון.....חודש של חוסר וודאות מוחלט!!!
הם מעדכנים רק מה אתה צריך לשלם חוץ מזה כלום!!!
לא 3 ימי עסקים אולי 3 שנים אז שתקבל את החבילה שלך ומיליון מיילים!!!

25
חזי
 • 12:39
 • 10.12.12

לא להתקרב ל- tntworldshop !
לאחר קבלת מייל פרסום מהם על 30% הנחה ובדיקת עלות של משלוח של תיק מחשב בגודל 14" משקל 0.64 ק"ג החלטתי לנסות אותם בפעם הראשונה(אני קונה הרבה מארה"ב כך שאני מבין בתחום טוב). המחיר שיצא לי באתר שלהם הוא $28 וההנחה שך 30% נתנה לי $20 סה"כ עלות משלוח.
התיק עלה לי $20 . משלוח של fedex בתוך ארה"ב לכתובת שניתנה מ tntworldshop נכתב שהמשקל 3.2LBת לאחר קבל הדואר לכתובת של tntworldshop קיבלתי מייל מ- tntworldshop שעלות המשלוח על משקל של 8LB! הוא $98!!! (המשקל טפח מ 3.2LB ל 8LB!)
חשבתי בטח טעות ולאחר שדיברתי איתם בטלפון נאמר לי לא הכול תקין אבל הם יתנו לי הנחה מיוחדת של 30% (הנחה שכבר ניתנה לי ללא טובות מיוחדות במייל ובגללה התחיל כל המהלך) בקיצור שיטחת המצליח .

לפי דעתי החליפו את הקופה לגדולה יותר כי לא יכול להיות מוצר של 14" משקל 0.64ק"ג בסה"כ תיק מחשב קטן להפוך למותק ענק וכבד!

בקיצור החלטתי לקנות מחדש ולשלוח מחברה שאני מכיר ולשלם משלוח $30 ולא לשלם להם על המשלוח.
הפסדתי $20 אבל הם הפסידו $98 ואת השם שלהם !

לא ליפול בפח של tntworldshop !!!

24
דוד אוליאל
 • 23:40
 • 25.09.12

הם אומרים שיש ביטוח ואפילו מחייבים. אך כשיש מקרה ביטוח הם התחמקו מתשלום עד שהתייאשתי. הזמנתי מגבר לגיטרה והוא הגיע שבור. עלות השילוח בלבד הגיעה ל$465. פניתי מספר פעמים למנהל החברה שהבטיח החזר של $20 לפאונד. לא קיבלתי שקל חזרה. השירות מעולה כל עוד הכל בסדר. כשקורה מקרהוצריך לפצות לקוח נאמן--- תאי המוח פשוט נמחקים והם מתחמקים

אני משתמש כבד משנת 1999 מהגלגול הראשון של MUSTOP, באיזהשהו שלב הם פשטו רגל, וחבילות נתקעו בחול למשך זמן רב. אבל הם היו בסדר ולבסוף דאגו להעביר את כל החבילות שנתקעו. לא דבר רגיל במחוזותינו. MUSTOP הכי טובים, אבל יקרנים...

22
חנית
 • 19:15
 • 16.06.12

חשבתי לקנות מתקן ילדים לחצר של חברת סטפ 2 -שבאמת בארה"ב הוא הרבה יותר זול (500 דולר לעומת 7000 ש"ח בארץ ) לפי מחשבון Ushops יצא שאני צריכה לשלם 10,000 ש"ח- בקיצור לא כדאי.

21
ליאו
 • 18:15
 • 18.03.12

מסטופ
משלוחים מארה"ב
פעמיים ניסיתי פעמיים נפלתי חזק .
משלוח ראשון : עלות מוצר 59$ עלות משלוחים : 82$ ועוד לא נגמר .... ( כל שבועיים אני מקבל עוד איזה עמלה מונפצת שצריך לשלם )
רכשתי צעצוע יד שני בEBAY המוכר שולח רק בתוך ארה"ב – נו טוב נשלח למסטופ ונהנה מהמוצר .
לקח למוצר להגיע אלי כמעט שבועיים וזה בגלל שבסוף נסעתי במיוחד לאייר פורט סיטי כי נמאס לי לחכות לשליח של DHL.
התירוץ של מסטופ : אנחנו נבדוק מול המכס למה חייבו אותך יותר מידי ( מצידם 75$ על המשלוח זה לגיתימי )
את הכסף לא ראיתי שוב ......
משלוח שני : עלות מוצר 2$ ( 2 יחידות. משקל: 20 גרם )עלות משלוח 25$ וגם לא נגמר ...
רכשתי כבל חיבר חשמל מיוחד לנורות לד . השתמשתי בשירות של מסטופ . קמתי בבוקר עם מייל מ PAYPAL שחייבו אותי על 25$ - מברר... ואלו מסטופ .
שלחתי להם מייל מיידי שאני לא מעוניין במשלוח ( כי בטלפון אין מצב להשיג אותם ) ושאני מעדיף שיזרקו את המוצר לפח ולא לשלם כזה סכום .
תשובתם: המוצר בהליכי משלוח ולא ניתן לבטל . בטח לא לבטל – מצאתם פראייר שחייבתם אותו ב 25$ !!!!
לאחר שבוע פנו אלי שוב והפעם שוב מחכה לי משלוח נוסף – מסטופ מבקשים ממני להעביר נתונים ...
אחרי בירורים מסתבר שזו היחידה השניה שעליה הם רוצים לחייב אותי שוב ב 25$ - חזירות!!
2 תלונות נשלחו לתלונות הציבור על החברה החזירה הזואת .
מניסיון העלויות הסופיות גבוהות בהרבה מהמחשבון באתר .
מניסיון מר שלי איתם אני ממליץ למצוא אלטרנטיבה אחרת מהחברה ההזוייה הזואת .
לא לאפשר חיוב ללא אישור ב PAYPAL לחברה הזואת .
אני אישית ביטלתי כל התקשרות איתם – בתווקה שלא יחייבו אותי על עוד שטויות שלהם .
מאוכזב קשות !!!

19
יוסי
 • 02:22
 • 31.01.12

למה אין לנו מדינה נאורה ובאה לשרת ולהקל על הצרכן הישראלי? למה הכל מסורבל ומושחת במדינה שלנו ובא לשרת רק את העשירים והטיקונים והכל בא בצורת קרטלים ומונופולים ?????????? העיקר מדברים על עולם תחתון לא חוקי, אבל מה שנוח הופכים אותו לחוקי!

18
קובי
 • 21:30
 • 19.02.11

מישהו מכיר אתר כזה שמספק כתובת בבריטניה?

17
דודי
 • 17:25
 • 17.02.11

Ebay לשלטון

16
עדה
 • 16:14
 • 16.02.11

האם יש ספק כתובת וירטואלית למשלוח מצרפת? אני רוצה לקנות מאמזון מוצר שאין באמזון ארהב.

15
בולשיט
 • 15:47
 • 15.02.11

על מוצרי אלקטרוניקה אין מכס, רק מע"מ. ברוב המקרים האחרים המכס עומד על 12%. אפשר להיכנס לאתר של המכס ולבדוק את התעריפים בקלות

 •  
  מבין יותר
  • 00:03
  • 16.02.11

  תיכנס אתה לאתר רשות המיסים ותבדוק - מצלמת וידיאו 16%, טלוויזיה כנ״ל. יש שם פירוט לכל דבר (ביבוא אישי) - מכונת כביסה, מכשיר וידיאו....... אולי כדאי שאתה תלמד את המיסים. מע״מ זה לפי המדינה ממנה זה נשלח - אם שולחים לאותה מדינה יש מע״מ והוא בדרך כלל 8%.

 •  
  א
  • 14:51
  • 18.02.11

  באתר המכס יש את טבלת המיסים המרוכזים. מיסים מרוכזים- כוללים מכס, מס-קניה ומע"מ. לדוגמא, מצלמת וידאו: בטבלת המיסים המרוכזים, מופיע כי המס על מצלמת וידאו הוא 16%. מכיוון שהמס שרשום בטבלה כולל מכס, מס קניה ומע"מ, ניתן להסיק מכך שהמס היחיד שיש על מצלמות וידאו הוא מע"מ שכיום הוא בשיעור של 16%.

 •  
  מוכס
  • 10:24
  • 13.11.11

  לדוגמא מחיר קניה של 55 $ ומשלוח 30$ תשלמו מיסים על 85 $
  כן זה מקומם אבל זה החוק
  אתם יכולים לפנות בתלונות לחברי הכנסת

14
דייויד
 • 19:33
 • 15.02.11

אם יש בעיה במכשיר, מיד בהתחלה, או בהמשך, מי מטפל בזה כאן בארץ????

 •  
  אשר
  • 20:38
  • 04.05.11

  רוב החברות הגדולות נותנות אחריות בנלאומית, כך שאם לדוגמא קנית מחשב של HP בחו"ל , תוכל לתקן אותו במסגרת האחריות הבנלאומית שלו במעבדת שירות בארץ ללא כסף. רק שם לך לדבר אחד מוצרים שבהם יש צורך במקלדת אין עברית(אפשר לקנות מדבקות באופיס דיפו) אבל רוב המכשירים האלקטרונים שמייבאים לארץ הם עם מסכי מגע, אייפונים, איטצים וכו', שאת העדכון לעברית מורידים מהאתר ואל תשכח האחריות היא בנלאומית והיבואן הרשמי חייב לתקן לך את המכשיר זה חלק מהזכיון שלו בארץ.

13
הכי טוב פשוט לקנות שם
 • 14:17
 • 15.02.11

א. הבעיה המרכזית ביותר - כתובת המשלוח: הרבה עסקים לא הולכים לשלוח לכתובת בניו-יורק כשכרטיס האשראי רשום בישראל. זה נראה ומרגיש מסריח, והם פשוט לא עושים את זה. אז כן, השירות עם התשלום של החברות במקומך פותר את זה, אבל העלות הופכת את העסקה ללא משתלמת. . מסים, מסים ושוב מסים (מעין מע"מ) - צריך לוודא שלא הולכים לגבות ממך עוד 6 עד 9 אחוז ממחיר המוצר. בניגוד למה שהדיליטנטנים אמרו, בניו ג'רזי יש מס של 7 אחוז. לא גבוה כמו ניו יורק אבל עדיין גבוה (קצת יותר מטקסס). ג. אחריות - אבל הנושא פתיר - אתה רק צריך להיות קצת טכני, או לשלם עוד כמה עשרות דולרים על אחריות בינלאומית. ד. בעיות שילוח - מרגע שהחבילה יוצאת כל דבר אפשרי יכול לקרות לה. אלה שבועות לא נעימים בכלל. בסך הכל הייתי מזמין ככה, אבל שתי הבעיות הראשונות פשוט הופכות כל עסקה שכזאת ללא אפשרית/כדאית.

 •  
  פיני
  • 15:07
  • 15.02.11

  קניתי קסדה באינטרנט בחנות של הרלי בניו יורק. שילמתי בכ"א ונתתי את הכתובת שקיבלתי מיושופס. החברה שלחה לי שהיא רוצה לזהות שזה אני כי הכתובת לא תואמת. כל מה שהייתי צריך לעשות זה לשלוח להם את קוד האישור מחברת האשראי והכל עבר חלק. חסכתי מהפעולה הזו כמעט 2000 ש"ח!!!!!

12
רן
 • 13:40
 • 15.02.11

מה לגבי קניות באיביי? איך מבצעים?

11
לקוח מכור לקניות
 • 12:56
 • 15.02.11

התנסתי עם כל החברות וגיליתי שגובים מיסים בהתאם לכתובת האמריקאית שהמוצר נשלח אליה. מכיוון שהכתובת של איזיביי וטיאנטי בניו יורק מתווסף לכם על כל קניה מס מקומי של כ 8.5%. USHOPS יושבים בניו ג'רסי שאין בה מיסים מקומיים מקניות באינטרנט ואז יוצא שאתם חוסכים פה המון כסף!!!!

10
יעל
 • 11:39
 • 15.02.11
09
ג'ני
 • 12:03
 • 15.02.11

אם אני רוצה לרכוש משהוא מאנגליה - האם יש שרות שנותן כתובת באנגליה ושולח משם לכאן ?

08
 • 12:36
 • 15.02.11

כאילו אין מחר מה עם חינוך לחיסכון?

07
רונן
 • 10:56
 • 15.02.11
06
 • 09:55
 • 15.02.11

בחיפוש בגוגל אפשר למצא את השעון ב 185$

04
מס
תומר
 • 09:57
 • 15.02.11

האם המחירים שלכם כוללים מכס ??ואם לא אזי האם זה בעצם מוברח???האם יכול להתפס??ולשלם מס???

03
הוגה דעות (האמיתי)
 • 09:52
 • 15.02.11

מדוע מוצר שמיוצר בסין עולה בארה"ב חצי ממה שהוא עולה בארץ. האם זו תאוות בצע חסרת מעצורים של היבואנים בארץ? ושלא יספרו לי שטויות על ביטוח, עברית, תקנים וחרטות - בכל מדינה יש אחריות ביטוח ושפות ותקנים, זה לא מצדיק את ההפרש. או שזה בגלל החזירות נטולת הרסן של רשויות המיסוי למיניהן בארץ (מכס,הכנסה,מעמ,חברות..) שחושבות שהאזרח חי בשביל שהם ימצצו לו כל טיפת דם שאינה חיונית בשביל שיתיייצב מחר לעבודה וישלם עוד מיסים. בכל מקרה כל עוד אותה מצלמה עולה בארץ 5000ש"ח ובארה"ב 2500ש"ח (המחירים בכתבה הם אחרי ששילמת עבור שירות ההובלה), אז אני קונה רק כחול לבן - אדום. והיבואנים ורשויות המיסוי יכולים לחפש להם פראייר אחר.

 •  
  קניה ל-500 חנויות...
  • 10:24
  • 15.02.11

  חבר פנה לקנין חולצות של רשת חנויות בארה"ב שיש להם כ-500 חנויות והציאה למכור להם חולצות בד נאות (מה שנקרה DRESS SHIRTS המחיר שהוא הציע היה 6$ לחולצה (אותן הוא מיצר ומיבא מסין) - חולצות אלה ניתן לימכור ב-200-250 ש"ח. הקנין האמרקני גיכח ואמר שיש להם חוזה עם 3 מפעלים במיזרח הרחוק שכל החולצות שהם ייצרו מהלך השנה הם קונים....המחיר 1$ לחולצה !!! עכשיו נסה להתחרות במחיר ??!!! מסתבר שהם קונים כ-10 מליון חולצות בשנה.

 •  
  אפי
  • 11:29
  • 15.02.11

  גודל השוק האמריקאי מול גודל השוק הישראלי- קרי, יותר מתחרים על הצרכן וגם יכולת מיקוח מול היצרן. דבר שני הוא תחרות יחסית נמוכה בארץ- בד"כ יש רק יבואן אחד שמתנהל בצורה מונופולית וממש מכתיב מחירים לרשתות וחנויות פרטיות(מתי הן יכולות לצאת במבצע, גודל אחוז ההנחה שהן יכולות להציע וכ"ו..). דבר שלישי הוא כמובן המיסוי הגבוה שיש בארץ על מוצרים מסוימים- מדיניות מיסוי שמתנהגת כמעט כמו מדיניות מגן. כאילו קיימים יצרני מחשבים שצריך להגן עליהם או כאילו קיימים יצרני טלוויזיה שצריך להגן עליהם- או אולי זה פשוט נמשך מאז תקופת הצנע ואף אחד לא טרח לעדכן כי זה מכניס המון כסף למדינה. בכל מקרה אנחנו אלו שנדפקים מהסיפור כי בנוסף על כל מה שציינתי, ובניגוד למקומות כמו באירופה או אפילו מדינות ערב, אין לנו אפשרות לייבא ממדינה שכנה אם שם המוצר זול יותר.

02
יוסי
 • 08:54
 • 15.02.11

בקניה מהארץ אתם מקבלים אחריות מקומית על המוצרים. לכו תרדפו אחרי האחריות ותשלחו הלוך ושוב על חשבנוכם את המוצר לתיקון. כמו כן - יש תמיכה בעברית לרוב המוצרים (טלוויזיה למשל) הן ברמת הכיתוב (OSD) והן ברמת חוברת ההדרכה (לכל המתלהמים יש אנשים שבשבילם זה מחסום). התקינה לא אותו הדבר - לדוגמא כבל מתח צריך להחליף, ספק כח מ 110V ל 220V. שיטת צילום NTSC לעומת PAL ועוד כהנה וכהנה. לא בטוח שהחסכון המוצג כאן משתלם. דווקא מוצרים שאינם מוצרי חשמל עדיפים.

תוכן מקודם
הפופולריות בצרכנות
הצעות מיוחדות