אתם רואים נכון: פערים של אלפי שקלים בקניית משקפי מולטיפוקל - צרכנות - TheMarker

אתם רואים נכון: פערים של אלפי שקלים בקניית משקפי מולטיפוקל

משקפי מולטיפוקל הם עניין יקר, אך ניתן לחסוך בקלות אלפי שקלים ממחיר הרכישה - כך עולה מבדיקה של לקוח סמוי ברשתות האופטיקה המובילות ■ אופטיקה הלפרין ורשת סופר פארם אופטיק שוברות את השוק עם מחירים זולים במיוחד - בפער של עד 5,000 שקל מהמתחרות ■ אופטומטריסט בכיר: "אנשים משאירים בחנויות משכורות שלמות, וזה טירוף"

באחרונה מורגשת תחרות גוברת בשוק עדשות המולטיפוקל - רשת אופטיקה הלפרין מציעה עדשות מולטיפוקל בטכנולוגיה ישנה בחינם, אופטיקנה מציעה מבצע 1+1 על כל עדשות המולטיפוקל וסופר פארם תשיק בתחילת יולי מותג פרטי של עדשות מולטיפוקל במחירים נמוכים.

עד לאחרונה, לקוחות רבים נאלצו לשבור תוכניות חיסכון כדי לרכוש זוג משקפי מולטיפוקל. האם התחרות בשוק משנה את המצב? מבדיקה שערכנו עולה כי זה תלוי היכן ואילו עדשות קונים.

עדשת מולטיפוקל היא עדשה שכוללת אזור לראייה למרחק בחלקה העליון, אזור לקריאה בחלקה התחתון ואזור לראייה למרחק ביניים הממוקם ביניהם, כשהמעבר בין האזורים הוא מדורג. כך, הן מאפשרות לאנשים שזקוקים למשקפי ראייה, לראות היטב לכל טווחי הראייה בעזרת זוג משקפיים אחד. בשיטה שקדמה למולטיפוקל - הביפוקל - היו רק שני אזורי ראייה המיועדים למרחק ולקריאה, כשהמעבר ביניהם היה חד ולא הדרגתי.

מגוון החברות המייצרות עדשות מולטיפוקל הוא רחב - צייס ורודנשטוק הגרמניות, הויה היפנית, שמיר הישראלית, אסילור הצרפתית ועוד רבות אחרות. כל חנות או רשת אופטיקה בוחרת עם אילו חברות לעבוד לפי ניסיון העבר וגם כמובן לפי שיקולים כלכליים. הבחירה בין החברות היא לא פשוטה, אבל בכך לא מסתיימת הדילמה.

כל חברה מציעה כמה סוגי עדשות, כשההבדל ביניהם הוא בסוג הטכנולוגיות, שנקבעות לפי שני פרמטרים עיקריים: שדה הראייה וה"תעלות" - הנקודות שבהן קיים המעבר בין האזורים בעדשה. ככל שהעדשה תהיה בעלת שטח עיוותים קטן יותר בצדי העדשה, היא תהיה טובה יותר; וככל שהתעלות יהיו רחבות יותר, כך המעבר בין אזורי המרחק השונים יהיה פחות מורגש, וכך גם ההסתגלות לעדשות תהיה קלה יותר.

בשוק עדשות המולטיפוקל קיימות שלוש רמות מחיר:

הרמה הראשונה מתייחסת לטכנולוגיות שמקורן כבר מלפני 15 שנה - בהן שדה הראייה של העדשות הוא צר והמעברים בין התעלות לא נוחים.

אם כך הדבר, איך עדיין מצליחים לשווק עדשות כאלה? "יש אנשים שאינם רגישים, וגם אם יש עיוות כזה או אחר, או מבנה מסוים של עדשה שהוא פחות מתקדם, הם מצליחים להסתגל אליה. מחירן נע סביב 1,000 שקל לזוג עדשות", אומר קובי בריג, אופטומטריסט מומחה ברשת האופטיקה עיניים, שהוא גם מנהל פורום אופטומטריה באתר doctors.co.il.

הרמה השנייה של העדשות היא הנפוצה ביותר - עדשות בעלות ליטוש קדמי. לדברי בריג, 70%-80% מהמשתמשים במשקפיים עם עדשות מסוג זה, מסתגלים אליהן, ומחירן נע בין 2,000 ל-5,000 שקל.

אם מדובר באותה טכנולוגיה, אז מה ההבדל בין עדשות ב-2,000 שקל לעדשות ב-5,000 שקל? "זה כמו ב.מ.וו מול מרצדס - שתיהן מכוניות מצוינות, אך ברמת מחירים אחרת. או אפילו שתי מכונות כביסה, שמציעות את אותן יכולות סחיטה וכביסה, אך הן של חברות שונות במחירים שונים. בדרך כלל המחיר מושפע מארץ הייצור, החברה וחומר הגלם", אומר בריג.

הרמה השלישית כוללת עדשות שמיוצרות בטכנולוגיית הליטוש האחורי - הטכנולוגיה המתקדמת ביותר, שמאפשרת מעבר נוח יותר בין התעלות ושדה ראייה רחב יותר. טווח המחירים שלה הוא 5,000-8,000 שקל. שוב, כמו בעדשות עם הליטוש הקדמי, קשה לצרכן הפשוט למצוא את ההבדלים בין העדשות למרות פערי המחירים.

הבעיה המרכזית בקניית עדשות מולטיפוקל היא שאי אפשר להשוות או להתנסות בהן לפני הקנייה. "אנשים רוצים לראות את ההבדלים בין עדשה לעדשה, אבל זה בלתי אפשרי, כי אני צריך לייצר אותן בשבילם. במובן מסוים הם קונים חתול בשק", אומר בריג.

לדבריו, "אין סטנדרט שיקבע איזו מבין שתי עדשות של חברות שונות, שיוצרו פחות או יותר באותה שיטה וטכנולוגיה, טובה יותר או פחות. אני יכול להגיד שעדשה זו טובה יותר, ואופטומטריסט אחר יגיד שהשנייה, וזה לא יוכרע לעולם".

"בדרך כלל, כשמגיעה אלינו טכנולוגיה חדשה, אנחנו פשוט מנסים אותה על הלקוחות, כי זה שהחברות אומרות שהעדשות החדשות מתקדמות יותר, לא אומר שבמבחן התוצאה המטופלים אכן מרגישים שיפור בראייה", אומר בריג.

ד"ר מרק גוגנהיים, מנהל המרפאות במחלקה לאופטומטריה באוניברסיטת בר אילן, טוען כי לא בהכרח מה שיקר יותר יהיה תמיד הטוב ביותר לכל אחד: "עשינו למספר גדול של אנשים עדשות בליטוש קדמי בחברות לא הכי יקרות, והם יצאו מרוצים מאוד ולא חזרו לתיקון. ולעומת זאת, יש לנו לקוחות שקנו את העדשות הכי יקרות וחזרו אחרי שבוע", אומר ד"ר גוגנהיים.

קלוד סמואל, אופטומטריסט בכיר בבית החולים שיבא בתל השומר, שהוא גם בעל קליניקה פרטית בתל אביב, מסכים: "יש אנשים שמבקשים מאתנו את העדשות הטובות ביותר, אבל אני מתעקש להציע להם קודם את העדשות הבסיסיות יותר, שגם הן טובות, לפני שאני קופץ למחירים הגבוהים ביותר. פשוט, אין שום סיבה ללכת על הכי יקר על ההתחלה.

"אנשים משאירים אצל האופטומטריסטים משכורות שלמות, וזה טירוף", אומר סמואל. "יכול להיות שבסכום של 3,500 שקל לזוג עדשות הלקוח ישיג איכות פחות טובה של עדשות, אבל זה לא אומר שהוא ירגיש אי נוחות אתן".

ארבע רשתות גדולות, לקוח סמוי אחד

אז איך בוחרים מתוך ההיצע העצום הזה? נעזרנו בנסיין ששימש כלקוח סמוי, אדם שמרכיב זה כמה שנים משקפי מולטיפוקל, שיצא לבדוק מה מציעות לנו ארבע הרשתות המובילות כיום בישראל בתחום האופטיקה: אופטיקנה (רשת עם 85 סניפים), אופטיק דורון (15 סניפים), אופטיקה הלפרין (118 סניפים) וסופר פארם אופטיק של סופר פארם (12 סניפים).

אחרי שהלקוח עבר את הבדיקה בכל אחת מהרשתות, חיכינו לשמוע מה הן מציעות לו. באופטיקנה ובאופטיקה הלפרין בדקנו קודם כל את המבצע לעדשות מולטיפוקל חינם, שהתגלה כלא רלוונטי ללקוח שלנו, מאחר שמדובר בטכנולוגיה הישנה של העדשות.

באופן כללי, סופר פארם אופטיק ואופטיקה הלפרין הציעו את המחירים הזולים ביותר עבור העדשות. המחירים שלהן נעו בין 2,200 ל-2,700 שקל, ואילו ההצעות לעדשות של אופטיקנה ואופטיק דורון הגיעו לטווחי מחירים של 5,600-7,500 שקל. מדובר בפער של יותר מ-3,000 שקל למסגרת המלאה, ופער של כ-5,000 שקל למשקפיים נטולי מסגרת, שמחירי העדשות שלהם גבוהים יותר.

באופטיק דורון המליץ נציג המכירות בסניף בקניון רמת אביב על עדשות FreeFrame, העדשות בעלות הטכנולוגיה המתקדמת ביותר שמייצרת חברת שמיר, שעולות אצלם 6,500-7,350 שקל (ראו מסגרת). נציג המכירות התעקש שמדובר בעדשות הכי טובות, שהיתרון בהן הוא ההתאמה האישית לפנים הספציפיות של הלקוח. כשביקשנו בכל זאת לשמוע גם על עדשות קצת פחות מתקדמות - דור אחד אחורה, ה-prime2 - הוא אמר שטווח המחירים שלהן הוא 3,900-5,300 שקל, אך לא הפסיק לטעון כי מדובר בעדשה פחות איכותית מזו שהציע. מדבריו עלתה התחושה כי הוא לא ממליץ על העדשות הזולות יותר, ושעדיף לנו לבחור את העדשה המתקדמת ביותר.

בסופר פארם אופטיק, רשת האופטיקה של סופר פארם, להבדיל מרשתות האופטיקה האחרות, על מלאכת המכירה בסניף הופקדה האופטומטריסטית שבדקה את הלקוח, ולא נציג מכירות. האופטומטריסטית בסניף קניון עזריאלי בתל אביב המליצה גם היא על עדשות של חברת שמיר - החברה היחידה שהרשת מוכרת - אך הציעה מלכתחילה את עדשות ה-prime2 של שמיר ב-2,240-2,737 שקל - הפרש של 1,660-2,563 שקל לעומת אופטיק דורון, בהתאם לסוג המסגרת.

כששאלנו מדוע היא לא מציעה לנו את העדשות המתקדמות ביותר, היא אמרה כי קיימת אפשרות כזו ושהמחירים ינועו בין 3,500 ל-4,000 שקל, אבל, לדבריה, גם ה-prime2 יהיו מצוינות עבור הלקוח.

באופטיקה הלפרין בסניף דיזנגוף סנטר בתל אביב הציעה נציגת המכירות ללקוח הסמוי עדשות GT2 של חברת צייס הגרמנית, שנחשבת לאחת החברות המובילות בתחום עדשות המולטיפוקל. נאמר לנו כי מדובר בעדשות מטכנולוגיה יחסית חדשה, לא מהדור הישן, והן כוללות ליטוש אחורי, ומחירן 2,600 שקל לאחר הנחה. בנוסף הציעה לנו נציגת המכירות עדשות של חברת טוקאי במחיר זהה לאלה של צייס.

גורמים בענף האופטיקה טוענים כי אופטיקה הלפרין מציעה מחיר זול כל כך, כי העדשות שהרשת מוכרת אינן מיוצרות בגרמניה, אלא במפעל זכיין של החברה בהודו, שאמור להיסגר בקרוב. על כך עונה יעקב הלפרין, הבעלים של הרשת, בכעס לא מבוטל כי "אנחנו מצליחים למכור את העדשות במחיר כזה נמוך כי אנחנו לא קונים מהיבואן הרשמי, אלא עושים ייבוא מקביל מגרמניה. לראיה, הלקוחות מקבלים עם המשקפיים תעודת מקור ואחריות של חברת צייס מגרמניה".

באופטיקנה הציעה לנו נציגת המכירות בסניף דיזנגוף סנטר את עדשות Essilor varilux physio f 360 במחירים שנעו בין 5,636 ל-7,524 שקל, תלוי במסגרת המשקפיים. נציין כי כשהתעניינו במחירי אותן עדשות בדיוק בסניף של אופטיקה הלפרין, הציעו לנו אותן במחיר 4,800 שקל למשקפיים נטולי מסגרת - הפרש של כ-2,700 שקל לאותן העדשות.

כשביקשנו לשמוע על מחירים של עדשות נוספות, אמרה המוכרת כי היא תוכל לספק עדשות של כל חברה אחרת שנרצה, אך כמעט כל העדשות שהציעה לנו היו באותו טווח מחירים של העדשות הראשונות (כמו לדוגמה עדשות Seiko Neo individual).

הרשתות מגיבות

אופטיקנה: "קיימות עדשות בטווח מחירים של 600-7,000 שקל. כל סוגי העדשות מיוצרות בטכנולוגיות שונות, על ידי חברות שונות, ולכן גם קיימים פערים במחירים. כל לקוח, כמובן, יבחר לעצמו את המוצר לפי העדיפויות האישיות שלו".

סופר פארם: יניב שגב, מנהל פיתוח עסקי בסופר פארם, שמנהל גם את סופר פארם אופטיק, אומר כי "אנחנו לא חיים לפי המרווחים שבהם חי ענף האופטיקה, שהם גדולים מהמרווחים המקובלים בענף הקמעונות. באופטיקה אנחנו מדברים על סדר גודל של 60% ומעלה ברווח הגולמי. עם זאת, יש לזכור כי עלויות השכר באופטיקה גבוהות יותר".

בנוסף טוען שגב כי אופטיקה היא לא פעילות הליבה של סופר פארם וכי מכירותיה של סופר פארם אופטיק מסתכמות באחוזים זניחים מכלל המכירות בסופר פארם, ולכן הם יכולים להרשות לעצמם להרוויח בה פחות.

סופר פארם מתכננת להשיק בחודש הבא מותג פרטי בתחום המולטיפוקל. העדשות יהיו בטכנולוגיה של חברת שמיר וישווקו בשיתוף עם טבע ישראל. מחירי העדשות ינועו בין 1,000 שקל לזוג עדשות ועד 4,500 שקל לזוג עדשות מותאמות אישית. לדברי שגב, לא מדובר במחירי חדירה לשוק בלבד, ואלה המחירים שמהם ייהנו הלקוחות במהלך כל השנה הקרובה.

אופטיק דורון: "אנו מציעים לקהל הרחב את החידושים העדכניים ביותר בתחום הראייה לצד מומחיותם של אופטומטריסטים בעלי רישיון מטעם משרד הבריאות. כחלק ממחויבות זו, הרשת מחזיקה רק את עדשות הפרימיום המתקדמות של היצרנים הטובים בעולם ומתמחרת את העדשות לפי המחירון המומלץ על ידי היצרן".

חברת שמיר: "החברה מקפידה מול המשווקים של המוצרים על בידול במחיר בין עדשה ברמה טכנולוגית מתקדמת לבין המחיר של עדשה רגילה. שמיר עושה כל שביכולתה במסגרת הכללים העסקיים והמסחריים ועל פי המותר לפי חוק, כדי לשמר את מחירי מוצריה - שכן אנו בדעה כי הם מובילים מבחינת טיב הטכנולוגיה העומדת מאחוריהם".

עקבו אחרינו בטוויטר
עשו לנו לייק וקבלו את מיטב הכתבות ישירות לפייסבוק
הוספת תגובה
תודה על פנייתך, היא תיבדק על ידי המערכת

הקלד את הנושא

הקלד את התגובה

שלח להוספת תגובה בלתי מזוהה לחץ כאן להוספת תגובה מזוהה לחץ כאן
תודה על פנייתך, היא תיבדק על ידי המערכת

הקלד את הנושא

הקלד את התגובה

שלח סגור להוספת תגובה בלתי מזוהה לחץ כאן להוספת תגובה מזוהה לחץ כאן
תודה על פנייתך, היא תיבדק על ידי המערכת
הצג את כל התגובות פתוחות
33
אלקלעי חיים
 • 19:20
 • 14.02.15

אני מאד מרוצה מהמשקפיים עם עדשות שמיר

32
רחל
 • 00:52
 • 23.04.14

לא להאמין למבצעים שלהם. עדשות לא צייז בכלל. מיוצרות בהודו.מסגרת של רייבן סוג ב מתקלפת מהר.

31
חיה קרני
 • 16:09
 • 16.03.14

קניתי משקפי מולטיפוקל לפני חודש ועדיין לא סופקו. לא לקנות שם

30
איריס ענבר
 • 18:14
 • 10.03.14

רכשתי מולטיפוקל, בהלפרין סוקולוב הרצליה, לא הסתגלתי אליהם, הזכוכית כבדה סחרחורות לא הסכימו להחזר כספי, קניתי משקפים חדשים באופטיקה מרקוביץ ב״ש והפלא ופלא רואה מצוין בלי כאבי ראש מסגרת אופנתית, זכוכיות קלות, רכשתי

29
מירב
 • 23:04
 • 09.03.14

יש מישהו שרכש מולטיפוקל מסופר פראם ומרוצה?
איך העדשות של לייף?

28
פלוני אלמוני
 • 22:18
 • 14.11.13

רק בישראל המחירים מפחידים מי שיכול להביא מחו״ל מארה״ ב למשל מחיר העדשות לא עולה על 350 $ שזה בשקלים ל1245 ש״ח
להזכירכם שאופטיקאי בארה״ ב מרוויח על העסקה לא פחות מ50%
לכן לא ברור מה קורה בישראל שהמחירים בעננים

27
משה
 • 19:12
 • 12.11.13

במשקפיים זה התחום היחיד שהסופר פארם מוזילים או הולכים לקראתנו ואל תתלהבו הם מרווחים גם פה !!! מה שעולה לי על העצבים זה המונופול שיש להם במחלקת התינוקות כמה פעמים ביקשתי שישימו שם את מותג טומי טיפי אחד מהמותגים המובילים !! דברו לקיר !!

26
אופטומטריסט -סופר פארם
 • 13:16
 • 10.10.13

ברצוני להביע את צערי על המתרחש בתוך מחלקת האופטיקה של סופר פארם, הרשת מכריחה אותנו למכור אך ורק עדשות מולטי פוקל של לייף (קורל, ספיר, דיימונד ) הרמה של העדשות הנ"ל כל כך נמוכה ואני מאוד מאוכזב להציע לפציינטים עדשות כאלה, הן הורסות את ההתאמה הטובה והבדיקה המקצועית שאני עושה , את הדבר הזה קיים בכל הרשתות הגדולות דרך אגב , המלצתי היא שאם אתם מעוניינים במולטיפוקל כדאי לכם לחפש עדשות כמו שמיר ,רודנשטוק, צייס מלוכסויזין (ולא צייס שיש באופטיקה הלפרין) , אסילור הצרפתיות וסייקו . מומלץ בחום על העדשות הישראליות שהם שמיר והם ברמה מאוד מאוד גבוה גם אם זה כרוך בתוספת כמה שקלים זה עדיין שווה

24
משקפופרית
 • 16:38
 • 17.01.13

לק מקצועיים, כמו סוחרים בשוק.

22
יוכי מנתניה
 • 09:52
 • 06.04.12

עשיתי סיבוב שלם. הלפרין.אופטיקנה.הקיצור :נפילה. חזרתי לליליאן חבל על הזמן

21
מאיר יצחקי
 • 17:16
 • 29.02.12

איך ואיפוא קונים את השילוב של טוב וזול ?

19
ron
 • 11:26
 • 21.09.11

איך אדע שעדשות המולטיפוקל שרכשתי הם אכן של החברה אותה בחרתי ושילמתי בהתאם מכספי???

18
שרה
 • 13:22
 • 23.06.10

הגונים מאד ומציעים עדשות מולטיויז'ן או רודנשטוק בתנאים שלא הצלחתי להשיג ברשתות. ממליצה מאד (נמצאים ברח' קפלן, מול בית העיתונאים).

17
אברהם.ב
 • 13:19
 • 23.06.10

אני משתמש קבוע במולטיפוקל כבר שנים רבות ומעולם לא נתקלתי בבדיקות אמינות יחס אישי כמו ברשת חדשה שנקראת "עיניים" של ד"ר לוינגר ,וגם המחיר ששילמתי היה סביר. ואין לי שום אינטרס חוץ מהכרת הטוב!

16
יאיר
 • 20:47
 • 22.06.10

במשך שנים רכשתי את המשקפיים כולל עדשות מולטיפוקל באופטיק דורון - במחיר יקר בפעם האחרונה פניתי לרשת אופטיקנה ורכשתי משקפיים עם עדשות מולטיפוקל במחיר זול פי כמה מונים. אבל האיכות - העדשות הנוכחיות (אופטיקנה) לא עומדות בציפיות ואיכות הראייה שלי ירדה פי כמה מונים (המשקפיים לא העיניים) אני חוזר לאופטיק דורון - אקטר על המחיר, אבל לפחות אראה כמו שצריך

15
גל
 • 10:22
 • 22.06.10

יקרנים בטירוף.אנחנו לקוחות שלהם כי הבת שלנו צריכה משקפיים בהתאמה אישית וליטוש מיוחד. הגענו אליהם כי אנשי מקצוע בתחום האופטיקה המליצו אליהם ואנחנו שלא מבינים בזה נאלצנו להגיע אליהם.אז מוותרים על החופשה השנתית זה מחיר המשקפיים. מה נעשה? ..פולנים..הילדים קודמים לכול.

 •  
  עירית מירושלים
  • 13:50
  • 22.06.10

  משקפי שמש אפשר לקנות איפה שהכי זול, אבל במולטיפוקל יש חשיבות מכרעת לאיכות האופטומטריסט ולציוד שיש לו לצורך הבדיקה. כדאי ללכת לאופטמטריסט ותיק ומנוסה שסומכים עליו.

 •  
  איל
  • 14:53
  • 22.06.10

  האופטומטריסט חשוב במולטיפוקל לא פחות מהעדשה. בדורון מצוינים (אם כי בשנים האחרונות יש מעט נפילה, יש לומר. גם שם יש להיות קפדניים אצל איזה אופטומטריסט הולכים).

14
אזרח הגון
 • 15:20
 • 22.06.10

כנסת ישראל מתכננת תקציב לשנתיים. כך מטמטמים את נציגנו ושודדים את הציבור. תקנה שערוריתית של משרד התחבורה מחייבת כל אזרח מעל גיל 65 לאישור רפואי ואישור של אפטמטריסט לראיה מספקת. התהליך הוא מכרה זהב לאופטימטריסטים (אותי למשל פשוט שיקרו, תקעו לי משקפים כאשר בדיקת רופא לאחר מכן אישרה שעני ללא משקפיים הם 66 דהיינו בסדר. למה לא ? מיד הציעו לי משקפיים ב 1000 שקלים. אותם קשישים חייבים גם לשאת בהוצאות אישור רופא המשפחה שמצב בריאותם מספק. למה לעזזל הוצאות אלו חלות על האזרח. אנחנו מדינה פרטאצית עם כנסת פרטאצית. כולם גונבים ובעיקר מהזקנים והחלשים יותר בחברה.

13
משפקופר
 • 13:39
 • 22.06.10

לפעמים מה שזול עולה ביוקר. השירות אחרי הקנייה חשוב לא פחות מהקנייה, בחנות שבקניון הראל משלמים יקר אך מקבלים שירות בחינם אח"כ להמון שנים, עם אחריות ומקצועיות ואדיבות. וזה שווה. אחרת נתקעים עם משקפיים מקולקלות אז לא שווה שהן זולות

12
שרה
 • 12:57
 • 22.06.10

גם אני נכוותי מהשירות הלא מקצועי שם ,הרגיש שחייבים למכור לי בכוח ,מילא שהאיכות היה טובה ,אבל גם פה נתקלתי בבעיות כגון בעיות הסתגלות ...ברמת עדשות מולטיפוקל חשובה האיכות וכדאי לפנות לאופטיקאי מומחה ,לפעמים פרטי על מנת שימליץ ויתאים

11
חגי - אופטומטריסט
 • 13:18
 • 22.06.10

אני אופטומטריסט מנוסה וותיק ממרכז הארץ. אני בכוונה כותב את התגובה הזאת בעילום שם כדי שלא יגידו שאני עושה פרסומת לעצמי. בעדשות מולטיפוקל יש הבדלים עצומים באיכויות. מי שקונה סחורה במחיר נמוך במבצעים שמפרסמות חלק מהרשתות הורס לעצמו את העיניים. יש לי לא מעט לקוחות שהגיעו אלי כך. ראו הוזהרתם

10
משקפופית
 • 12:49
 • 22.06.10

משקפיים אופטיות הן אחת ההוצאות הגדולות ביותר שלנו (אחרי דירה ומכונית), והיא הוצאה הכרחית! (כולל מולטיפוקל - ואל תגידו לי שאפשר לעשות ביפוקל. תעשו אתם ביפוקל). משקפיים לא ניתן לבטח (טוב, אפשר להבין את חברות הביטוח, הרי בארץ כל מי שירצה להחליף משקפיים פשוט יתיישב עליהן). אבל פטור ממס על הוצאה הכרחית כל כך ויקרה כל כך - נראה לי הוגן ומתבקש!!! מצפה לראות את זה בחוק התקציב הקרוב!

09
דליה, רמת אביב
 • 13:02
 • 22.06.10

ב"מבצע" שהלפרין עשה לפני שנה קניתי אצלנו עדשות מולטיפוקל. 3 שבועות הסתגלות! ציפוי מתקלף אחרי חודשיים - סיוט!!! הלכתי לאופטיקאי במרכז שוסטר, המליץ לי על צייס תוצרת גרמניה - ההסתגלות הייתה תוך דקות!!! כבר כמעט שנה, אין קילופים אין בעיות. ממליצה

08
יעקב
 • 12:41
 • 22.06.10

איך אפשר להשוות בין מרצדס לטויוטה. ה"לקוח הסמוי" לא מבין כלום.

07
אלה
 • 11:27
 • 22.06.10

יש הבדל בין חברות שונות... זה כמו להגיד שמונית אחת עולה 80,000 ואחרת 150,000 אז למה לקנות ב150,000??? משלמים על איכות ראיה יורת טובה והרבה פעמים גם על מקצועיות ושרות טוב.. אני מכירה מישהו שהזמין בהלפרין 2 מולטיפוקל במחיר אחד ולא הולך עם שניהם ולא משנה כמה פעמים חזר לא קיבל שרות הולם. בוסף חזר לאופטמטריסט שלו שילם מחיר מלא ומאוד מרוצה... אל תאמינו לפרסומות תלכו על המלצות ועל איכות!!!!

06
אורן
 • 12:14
 • 22.06.10

ליעקב - אני שמח שיש בארץ עוד לקוח מרוצה שלהם. הדבר האחד שלא הצלחתי למצוא באינטרנט זה משקפי שמש אופטיות עם פולרואיד. האם בשיטוטיך הרבים באינטרנט מצאת מישהו שמוכר כאלה?

05
אבירם
 • 10:56
 • 22.06.10

היום המחיר של הסרת משקפיים בלייזר הוא פשוט מגוחך והסיכון להזיק לעיניים הוא מאד נמוך! אז למה לא לנסות? http:tinyurl.com2eyxdrr תשוו בין מחיר משקפיים למחירים של הסרת משקפיים ותבינו את ההבדל האמיתי

 •  
  דפנה
  • 12:00
  • 22.06.10

  לדבריך - בניתוח לייזר "הסיכון להזיק לעיניים הוא מאוד נמוך". נכון. אבל להסתובב כל החיים ולראות טוב עם משקפיים עדיף על האחוזון של לאבד את הראיה. ואגב - לא כולם יכולים לעבור ניתוח לייזר מלכתחילה או במקרה הגרוע לעבוד ניתוח לתיקון תוצאות ניתוח.

04
אורן
 • 10:31
 • 22.06.10

תחשבו - לכל הרוחות זה בסך הכל פלסטיק שעובר עיבוד שבבי בשתי שניות ע"י מחשב שמזינים לו את הנתונים האפטומטריים. אז למה זה צריך להיות כל כך יקר? ובכן - זה לא צריך. אני קניתי באינטרנט במחיר כמה עשרות דולרים. החנות שממנה קניתי נקראית www.zennioptical.com וישנן גם לא מעט אחרות

03
שי
 • 10:39
 • 22.06.10

בסינגפור מולטיפוקל באיכות מעולה בפחות משליש המחיר. את ההפרש אפשר לנצל לרכישת כרטיס הטיסה

02
תמיד ממושקפת
 • 10:53
 • 22.06.10

איכות האופטומטריסט הכי חשובה גם לבדיקת הראיה וגם להמלצה על העדשות.כמה הוא שווה בכסף?

01
בן
 • 09:48
 • 22.06.10

שם לא יעבדו עליכם, אולי תשלמו 10-20 יותר אבל תקבלו מה שצריך. זה מלווה אותכם לפחות חצי מהחיים (12 שעות ביום) אז כדאי שזה יהיה טוב

תוכן מקודם
הפופולריות בצרכנות
הצעות מיוחדות