שואב אבק רובוטי: איזה רובוט הכי יעיל לניקיון הבית - TheMarker

בדיקת TheMarker // לא משאירים אבק: איזה רובוט הכי יעיל לניקיון הבית

במשך חודש וחצי התנסו ארבע משפחות בדגמי הדגל של החברות הבולטות בתחום שואבי האבק הרובוטיים ■ המסקנות: הרובוט של LG נותן את התמורה הטובה ביותר למחיר, ובחלק מהמקרים משתלם יותר להזמין שואב מחו"ל - גם אחרי מסים ועלויות שילוח

LG: התמורה הטובה ביותר למחיר - מקום 1, 2,700 שקל

הדגם שנבדק: HOM-BOT Square VR6270LVMB. גובה: 8.9 ס"מ. נפח המכל: 0.6 ליטרים. חפצים נלווים: שלט, שתי מברשות צד נוספות, מסנן נוסף ומברשת ניקוי

"אמא, שוב הרובוט מקשקש", קראה יובל בת הארבע לאחר שמצאה את השואב הרובוטי של LG תקוע על השטיח בבית. ה–LG עמד דום וביקש חילוץ כמעט בכל פעם שניסה להתמודד עם שטיחים בבתי הנסיינים, והוא גם "פטפטן" שלא לצורך. יש לו שש הודעות קוליות שונות שכל הנסיינים התקשו להבין, והן בעיקר משוות לו גרסה פארודית לרובוט מסרטי מדע בדיוני. אלא שלבד מיכולותיו המוגבלות בכל הנוגע לשטיחים ולדיבורים, הוא זכה בעיקר לתשבחות.

ה-LG שקט מאוד ואינו מפריע לדיירי הבית, הוא עוצר בצמוד למכשולים - ואז מקיף אותם בעדינות. הוא עוצמתי פחות ממתחריו המובילים (הרומבה והניטו), אך יסודי כאילו נשלח לפנות מוקשים, ובשונה ממתחריו - הוא לא דילג על אף חדר בבית.

לבסוף, ה–LG גם זול מהמתחרים, מחירו נמוך ב-300 שקל מהניטו, וב–790 שקל מהרומבה ומהסמסונג. לא זאת בלבד, אלא שזהו גם המכשיר היחיד שיבוא אישי שלו מחו"ל, אחר עלויות מסים ומשלוח, אינו משתלם בהשוואה לרכישתו בישראל. שלושה מתוך ארבעה נסיינים שהשתתפו בכתבה קבעו כי הוא מבטא את התמורה הטובה ביותר למחיר.

ניטו: חכם, רועש ומעגל פינות, מקום 2, 3,000 שקל

הדגם שנבדק: XV signature pro. גובה: 10.2 ס"מ. נפח המכל: 0.7 ליטרים. חפצים נלווים: גובל מגנטי (למניעת כניסה לאזורים מסוימים בבית) ופילטר רזרבי

הניטו XV, כמו הדגמים הקודמים של החברה, הוא בעל עיצוב גס של אליפסה שאחד מקצותיה נחתך בקו ישר. לפי החברה, המראה המשונה אמור להקנות לו יתרון בניקוי פינות על פני המתחרים העגולים - אך דווקא בפינות, הרובוט הזה כשל לחלוטין.

ב"מבחן העדשים", שבו הוכנסו הרובוטים אחד אחרי השני והתבקשו לאסוף עדשים שהוצבו במקומות קבועים בפינות החדר ולצד מכשולים (להרחבה ראו "כך בדקנו") הניטו שאב היטב - אך דילג על הפינות. גם בהפעלה שנייה, כאשר המתחרים קיבלו הזדמנות להשלים את הניקיון, הוא לא הצליח להשתוות לרובוטים האחרים, והשאיר פינות מלוכלכות.

הוא רועש כמו טרקטור, אך שקול ומחושב יותר מהרומבה, הוא אינו נתקע בחפצים, וקיבלנו תחושה שבטוח יותר להשאירו לבד בבית. הניטו גם זריז מהרומבה פי כמה, אף שהוא שואב בעוצמה דומה - והוא מנקה שטיחים באופן שאף אחד מהרובוטים שנבדקו אינו מתחרה בו. עם זאת, בשביל לשפר את האפקטיביות של הניקיון – מוטב לטאטא פינות מראש, ולגרור את הלכלוך למרכז החדר.

התאכזבנו לגלות שהמכשיר נמכר במחיר גבוה מאוד בהשוואה לחו"ל. מחירו באתר אמזון הוא 1,520 שקל - מחצית מבאתר היבואן הישראלי (3,000 שקל). פער המחירים כה גדול, עד שגם לאחר עלויות שילוח ומסים שחישבנו באמצעות אתר הכתובת האמריקאית Buy2USA ניתן לחסוך עד 895 שקל באמצעות יבוא אישי. גם בחלפים קיימים פערים של מאות שקלים. ניטו רובוטיקס מסרה בתגובה שהשירות והאחריות המקומיים ניתנים רק ללקוחות שרוכשים את המכשיר בישראל, ובניגוד לארה"ב האחריות היא למשך שנתיים, ולא שנה.

רומבה: פזיז אך עוצמתי, מקום 2, 3,490 שקל

הדגם שנבדק: iRobot 880. גובה: 9.2 ס"מ. נפח המכל: 0.6 ליטרים. חפצים נלווים: שלט, שני קירות וירטואליים, פילטר רזרבי

הרומבה הוגדר על ידי הנסיינים כ"תזזיתי" ו"גס רוח". הוא לא חס על חפצים שנקרו בדרכו - התנגש ברגלי הספות, בפאנלים ובדלתות. הוא רועש ולא נעים לשהות אתו באותו החדר.

"הרומבה קודם פוגע במכשול, ורק אחר כך מבין שיש כזה", העידה אחת הנסייניות. באחת הפעמים הוא הצליח ללכוד את עצמו בחדר המקלחת, כאשר העיף את המגב הצמוד לקיר - וסגר מעליו את הדלת. "אם לא הייתי יודע שזה רומבה, ולולא ההילה שנלווית למותג", העיד נסיין אחר, "בכלל לא הייתי חושב שהוא בליגה של הגדולים. הוא מתנגש בכל דבר וחוזר על נקודות שכבר נוקו שוב ושוב, כאילו אין לו שום תוכנית סדורה".

ולמרות זאת, הנסיינים העידו כי המכשיר שואב בעוצמה גבוהה מהמתחרים ומותיר את החדר נקי לשביעות רצונם, הרובוט אף קיבל את הציון המקסימלי ב"מבחן העדשים" (ראו "כך בדקנו"), אלא שהוא גם מתקדם בעצלתיים, "הזמן הממושך שלוקח לו לנקות את אותו השטח, מפחית מהיתרון, הרי גם כשהפעלתי את האחרים פעמיים, הם הראו תוצאות ברמה דומה", הסביר נסיין.

הרומבה מתגלה כפתרון מוצלח, בעיקר בשל החסרונות של מתחריו. הוא מתמודד בגבורה עם שטיחים ומצליח לאסוף שערות בעלי חיים מהרצפה, פעולה שהסמסונג אינו מסוגל לבצע וה-LG לעתים מתקשה בה. מול המתחרה הישיר שלו בזירה זו – הניטו, הרי 
שהרומבה נמוך בסנטימטר, ויעיל יותר בפינות.

סמסונג: יקר ביחס לביצועים, מקום 3, 3,490 שקל

הדגם שנבדק: NaviBOT SR10F71. גובה: 8 ס"מ נפח. המכל: 0.6 ליטרים. חפצים נלווים: שלט, שני קירות וירטואלים, פילטר רזרבי

קצת מצער להכתיר את הסמסונג במקום האחרון בסקירה. הוא שקט, יסודי, ובכל הנוגע לניקוי פינות – הוא גם מצטיין לעומת כל רובוט אחר שנבדק. אף שאינו מספק עוצמת שאיבה המשתווה לחבריו, בהפעלה חוזרת הוא מגיע לאותן תוצאות טובות.

הוא נמוך ונכנס בכל גומחה בבית, אך מתקשה להתמודד עם שערות שמסתבכות במברשות שלו וחוסמות אותן. הנסיינים שגידלו כלבים בבתיהם דיווחו על קושי בניקוי שתי מברשות הצד שלו לאחר השימוש, ונראה כי הוא אינו מותאם להתחרות בזירה הזאת.

באופן יחסי, הוא נדרש לחילוצים רבים יותר מחבריו. באחד הבתים הוא עלה על בסיס של מנורה עומדת, הרעיד אותה ולבסוף נתקע, באחר הוא סחב אתו כפכף הלוך ושוב לאורך כל החדר. עם זאת, עם מעט חסד מצד המשתמשים, שכולל הכנה מוקדמת של הרחקת חפצים בעייתיים – הוא מציע פתרון ראוי ומספק, אילו רק היה נמכר במחיר משתלם יותר.

השואב של סמסונג מתומחר במחיר זהה לזה של הרומבה, מותג שואבי האבק הפופולרי שנהפך כמעט לשם גנרי בשוק השואבים הרובוטיים (iRobot). מחירו גבוה ב–790 שקל מהמתחרה השקט שלו, LG, וב–490 שקל מהניטו, שמתעלה עליו בכל הנוגע להתמודדות עם שטיחים ובעלי חיים.

כך בדקנו

ארבעת הרובוטים נבדקו על ידי ארבע משפחות, בדירות שונות הנבדלות זו מזו. הדירות הן בשטח של 80–155 מ"ר, חלקן כוללות פרקט ושטיחים שונים עם שערות קצרות וארוכות, בשתיים מהדירות מגדלים כלבים.

הנסיינים קיבלו כל אחד מהרובוטים בנפרד להתנסות של כמה ימים והתבקשו לחוות את דעתם על עניינים שונים, בהם - רעש, יסודיות, התמודדות עם ניקוי פינות, שטיחים ומכשולים שניצבו בדרך, כמו גם נוחות התפעול ותחושה כללית לגבי המוצר. בסופו של התהליך, שניים מהנסיינים קיבלו את כל ארבעת הרובוטים בו־זמנית, לבדיקה חוזרת והשוואתית.

הבדיקה נעשתה תוך שאיפה לדמות שימוש סטנדרטי ברובוטים ודרישות אמיתיות של בתים המשתמשים בהם. כל הנסיינים הביעו בתחילת הבדיקה רצון לרכוש שואב רובוטי בפעם הראשונה, ולבדוק מהו הדגם המתאים להם ביותר. אף אחד מהם לא התנסה בשואב רובוטי עד לבדיקה הנוכחית. הנסיינים נבדלו ביניהם באוריינטציה הטכנולוגית - ולא קיבלו הדרכה מוקדמת מהחברות, כך שהם נדרשו ללמוד להפעיל את הרובוטים בכוחות עצמם ובעזרת המדריכים המודפסים המצורפים להם.

בתום הבדיקות וכחלק מסקירה השוואתית, ביצענו "מבחן עדשים": הרובוטים הוכנסו בזה אחר זה לחדר בגודל 15 מ"ר שפוזרה בו כוס מלאה של עדשים כתומות בחמש נקודות שנקבעו מראש: שתי פינות, בתוך מזווה, ומאחורי שני מכשולים – פח, ושישיית בקבוקי מים. בסוף מטלה זו ניתן ציון מ –1 עד 5 ליסודיות השאיבה. יש לציין כי בהפעלה חוזרת של השואבים באותו חדר כולם הראו תוצאות דומות יחסית, להוציא את שואב הניטו, שהתקשה בניקוי פינות החדר.

עם זאת, אף אחד מהרובוטים לא ביצע את משימת הניקיון באופן מושלם. גם ב–2014, הרובוטים השואבים אינם תחליף לניקיון יסודי של הבית, אלא השלמה לניקיון כזה. "אילו היה רובוט שקט ושקול כמו ה-LG, שמנקה פינות כמו הסמסונג ושטיחים כמו הניטו אך עוצמתי כמו הרומבה, זה ככל הנראה היה הרובוט המושלם", סיכם אחד הנסיינים.

עקבו אחרינו בטוויטר
עשו לנו לייק וקבלו את מיטב הכתבות ישירות לפייסבוק
הוספת תגובה
תודה על פנייתך, היא תיבדק על ידי המערכת

הקלד את הנושא

הקלד את התגובה

שלח להוספת תגובה בלתי מזוהה לחץ כאן להוספת תגובה מזוהה לחץ כאן
תודה על פנייתך, היא תיבדק על ידי המערכת

הקלד את הנושא

הקלד את התגובה

שלח סגור להוספת תגובה בלתי מזוהה לחץ כאן להוספת תגובה מזוהה לחץ כאן
תודה על פנייתך, היא תיבדק על ידי המערכת
הצג את כל התגובות פתוחות
40
לואי
 • 14:02
 • 01.02.15

מאוד מעניין אותי לדעת

39
אלכס
 • 22:42
 • 31.01.15

רובוט שקט, מנקה את הפינות, אוסף שערות של בעלי חיים ותמיד יודע לחזור לטעינה.....

38
רותי
 • 20:36
 • 30.12.14

שרות מעולה יש לי אותו מהתחלה שיצא ואני מאוד מרוצה

37
אורי
 • 13:57
 • 28.12.14

כן יחסית לעלות אולי הוא עושה עבודה טובה אבל השירות של ברימג רע. לאחר כחצי שנה של ניקיון סטנדרטי בבית הוא התקלקל ואז כשניסיתי להפעיל את האחריות נתקלתי בסירוב וביחס לא נעים מהסוכן בחולון ומהמעבדה. אמרו שמצאו סימני קורוזיה וחומרי בניה בתוך המכשיר (למעשה זהו חול של חתולים)וזה מספיק כדי לבטל את האחריות או שעלי לשלם 1000 שח לתיקון. נזפו בי שמסרתי אותו לתיקון כשהוא מלוכלך, ובשלב מסויים "איבדו" את המכשיר המקולקל ומצאו אותו לאחר שלחצתי בשעה שכל אותו זמן הסוכן טוען שאני לקחתי את המכשיר מהם ואין לי הוכחה שהמכשיר לא נלקח והפתק שאצלי לא מוכיח דבר... כשהתיעצתי עם המשפחה אמרו לי שמע ידוע שברימג הם בעיתיים. לבסוף נאלצתי לוותר וקניתי I ROBOT', אני מעתה אזהר לא לקנות מכשירים כשזו החברה שנותנת אחריות.

36
סלי
 • 05:57
 • 28.12.14

בשטח בלי מכשולים הפעולה בסדר אך נתקע בפינות של השטיח ולא ממשיך לעבוד ( לא שטיח שאגי) .מעצבן מאד!!!! ואז אני חוזרת למטאטא..מאכזב.!!

35
סלי
 • 05:57
 • 28.12.14

בשטח בלי מכשולים הפעולה בסדר אך נתקע בפינות של השטיח ולא ממשיך לעבוד ( לא שטיח שאגי) .מעצבן מאד!!!! ואז אני חוזרת למטאטא..מאכזב.!!

34
לקוח מרוצה
 • 22:14
 • 02.12.14

אני קניתי שואב אבק של בראבו רובוט .. שואב יסודית מאוד ושירות מעולה .. ממליץ בחום ! bravorobot.co.il

33
חיים
 • 11:23
 • 21.11.14

המכשיר סבבה אבל שרות לקוחות שלהם נוראי!!! תנסו להשיג אותם הטלפון... בהצלחה

32
חיים
 • 11:23
 • 21.11.14

המכשיר סבבה אבל שרות לקוחות שלהם נוראי!!! תנסו להשיג אותם הטלפון... בהצלחה

31
חיים
 • 11:21
 • 21.11.14

המכשיר סבבה אבל שרות לקוחות שלהם נוראי!!! תנסו להשיג אותם הטלפון... בהצלחה

30
גולן
 • 14:54
 • 05.10.14

המכשיר אצלי שנה וחצי.
לפני 8 חודשים הלכו הסוללות (כ- 300 ש"ח)
ומאז כדי להפעיל אותו יש צורך בפרוצדורה מעצבנת:
צריך אתחול כל פעם שהוא נשאר מחוץ למטען יותר מ- 5 דק
אחרי 15 דק של עבודה הוא תמיד נתקע לי ומודיע (my vision is blocked) למרות שהוא בודד בסלון...
הוא אף פעם לא חוזר לעמדת הטעינה (ואז צריך אתחול כאמור...
בקיצור אני ויתרתי על שירותיו ועברתי ל- IROBOT.
אני לא בודד בנושא - גם גיסי עם אותה בעייה, ולאחי יש ניטו שאיבד גלגל...
לעומתו אני מכיר לפחות 2 אנשים שמאוד מרוצים מ- irobot, לך תדע...
בהצלחה לכם

29
גלית
 • 17:04
 • 30.08.14

מדוע לא נבחן ה I clebo ?

28
ג'וני
 • 19:11
 • 29.08.14

יש לי כלב גולדן מעורב , שזה אומר הרבה שיער בבית , הסמסונג (דגם sr8845) מנקה בצורה מושלמת ודי חכם וגס , הוא מנסה להכנס לכל הפינות וזה גורם לו לפעמים להתקע בצורה ביזארית (בין שני רגלי הכסא) אבל זה רק כיוון שהוא מנסה להגיע לכל פינה - ואני באמת מרוצה מהתוצאות
הוא מצליח עם שטיחים (קשיחים בעיקר הרכים זה קצת קשה לו)

הוא שקט מאוד יחסית לאחרים - הוא פחות שואב יותר מטאטא - זה למה מסתבך עם השטיחים הרכים .

אני מאוד מרוצה מהפעולת ניקוי שלו.

יש חסרון אחד שיש בכל השואבים האלה , הם מתקלקלים מהר, הסמסונג שלי לצערי אחרי חצי שנה נתן את אותותיו מבחינת רעש (התחיל להרעיש יותר כי יש שם פלסטיקה שקצת נשחקת ובסוף נפל שדוד) החליפו לי מנוע ומברשות

לכן שאתם קונים שואב מחו"ל , קחו באחריות שיש לכם חצי שנה עד שנה שהוא יתקלקל - לפחות מנסיוני , זה לא אצל כולם אבל הרבה בעלי כלבים (שמנשירים שיער) השואב שלהם התמוטט די מהר .

אני אישית לא הייתי שם עוד פעם כסף (2700 עלה לי) על שואב לפחות בגלל הכלב (השואב עבד פעמיים ביום לחצי שנה - זה די מאסיבי וזה למה אני דווקא מרוצה ממנו אפילו שנפל שדוד מהר)

זה הניסיון שלי עם הסמסונג - עובד שקט ומנקה את הבית (רצפה לבנה) שכל הרצפה נקייה וכיף לדרוך יחפים, יש לו את הפאדיחות שלו(נפל מהמדרגה פעם אחת נתקע מתחת לשולחן נמוך כי מתוך 4 צדדים רק ב2 יכל להכנס ונתקע בין שני רגלי כסא) אם אתה מכיר את הפאדיחות אתה יכול למנוע אותם לפני תחילת הניקיון - אני ממליץ (אם יש כלב שמנשיר שיער אל תקנה שואבים באופן כללי ואם קונה עדיף שתקנה רובוט ששואב ולא את הסמסונג שיותר מטאטא)

27
יניב
 • 20:26
 • 27.08.14

אני רכשתי דגם D68 של אקווקס ברשת א׳.ל.מ לאחר המלצה של המוכר ואני מרוצה עד הגג, יותר זול מהדגמים שהופיעו פה, שקט מאד ועובד כשעתיים. ממליץ בחום

26
משוגע
 • 07:27
 • 26.08.14

כתבה שניה השבוע (אחרי המכוניות החדשות ועלות תיקונן) שפשוט מנו.קת מהמציאות. למי יש כסף למותרות האלו בחייאת?? אנשים לא סוגרים את החודש!

25
יוסי דבש
 • 07:17
 • 26.08.14

חוץ מהשם המוזר שנשמע כמו חיבור של אייפון וכלב אז מדובר ברובוט מעולה.
יש לי אותו שנתיים. הוא שקט, שיטתי, נוא נתקל בחפצים אבל לא היסטרי. מסוגל לעבוד שעה וחצי לפני שצריך טעינה. ברוב המקרים חוזר למקום. אם משאירים לו חוטים, שרוכים, כבלים של סלולרים, כבלים של אוזניות אז הוא נתקע. מתמודד יפה עם שערות של חתול. יודע לעבוד שיטתי או רנדומלי לפי בחירה. יש אופציה של ניקוי נקודתי של מטר מרובע מסויים.

24
לא מספיק
 • 00:15
 • 26.08.14

נקיון בארצות הים התיכון = ספונג'ה. אנחנו לא באירופה, אין כאן שטיחים מקיר לקיר ושאיבת אבק לא נתפסת כניקיון שלם. מתי יגיעו הרובוטים השוטפים?

23
t
 • 21:36
 • 25.08.14

חוץ מהעובדה שמישהו שם כאן כסף לפרסם את המוצרים שלו מה עם הזולים.

22
שם
 • 18:46
 • 25.08.14

אבל כמויות פרווה ,לא סתם...

21
לימור
 • 17:27
 • 25.08.14

כתבה מצויינת - יש לי את הרומבה וכל מה שנכתב מ ד ו י י ק!!! מה שיפה בכתבה, שניתן לראות את כל הנתונים ושלכל אחד יתאים רובוט אחר. אולי היה צריך פשוט לא לתת ציונים ואז כולם היו מרוצים (כי לכל רובוט יש יתרונות וחסרונות לעומת הרובוט האחר).

20
עופר
 • 16:53
 • 25.08.14

הניטו החדש. רק לפני שבוע הגיע לארץ באופן רשמי דגם ה botvac החדש של ניטו וכדאי היה לבדוק מולו במידה ומשווים מול דגמים אחרונים. הוא דגם משופר מאוד עם מברשת צד ומברשת ראשית רחבה ושקטה יותר ואין מה להשוות אותו לאחרים בכלל. חיכיתי לו 4 חודשים ולא רכשתי אחר ולא התאכזבתי.

19
אין כמו רומבה
 • 16:40
 • 25.08.14

התנסיתי במספר רובוטים שואבים בחיי, כולל הניטו, ואני אומר בפה מלא: אין כמו רומבה! רובוט אמין, איכותי ומעולה! שלא יאכילו אתכם בשטויות בכתבה. יש לי בבית גם את השואב (רומבה), גם את השוטף (סקובה), וגם את המנגב (בראבה) של חברת איי-רובוט, ולא אחליף אותם בעד שום דגם של חברה אחרת.

18
יואב
 • 16:21
 • 25.08.14

קודם כל לא לקנות בארץ. חבל על הכסף. דבר שני, לאחר עדכון גרסה הניטו חוזר לבד על כל פינה בצורה יסודית כך שבפינות נקי ביותר

17
יואב
 • 16:21
 • 25.08.14

קודם כל לא לקנות בארץ. חבל על הכסף. דבר שני, לאחר עדכון גרסה הניטו חוזר לבד על כל פינה בצורה יסודית כך שבפינות נקי ביותר

16
נטע
 • 15:53
 • 25.08.14

והוא מעולה בדיוק כמו הרומבה היקר של חברתי...

15
-
 • 15:04
 • 25.08.14

לי יש ניטו ואני סופר סופר מרוצה! השוס הגדול זה שהוא כל יום עושה סיבוב בבית ושואב הכל, בעצמה אדירה. כבר בשלב הזה הריצפה מקבלת ברק כאילו נשטפה. בשלב הבא כשהכל שאוב לחלוטין אפשר להעביר ניגוב עם סמרטוט סחוט היטב והריצפה יותר מבריקה ממבריקה ואחרי שאיבה או שתיים שמתבצעת יום יום הסמרטוט המשומש ומי השטיפה ישארו צלולים. בגלל שרוב העוזרות מחפפות ולא ממש מנקות אבק ולא ממש מזיזות כל רהיט ורהיט- זה בהחלט השלב בו מבינים שרובוט כזה זה בהחלט במקום עוזרת!

13
לא מאמין לעיתונות ישראלית
 • 14:26
 • 25.08.14

11
דוד אלון
 • 14:10
 • 25.08.14

האיחוד האירופי קבע שאסור למכור שואבי אבק בעלי הספר של יותר מ1600 ואט. בעוד שלוש שנים ההגבלה תעמוד על 900 ואט. זה לא חל בישראל אבל זה עשוי להשפיע בעקיפין.

10
iRobot 870
 • 14:08
 • 25.08.14

אני קניתי את הרומבה 870 במקום ה880 - המחיר נמוך בכ500 שקל וכל ההבדל הוא שלט (באמת צריך את זה?) והלייט טאוורס שלא אפשרי לתכנת. המכשיר עצמו בדיוק אותו דבר.

הצלחתי להשיג אותו חדש ב2800 שקל דרך הצעת מחיר, והוא כולל שנתיים אחריות אם נרשמים אצל האתר הרשמי תוך חודש.
אחרי חודש של שימוש בבית של כ100מ"ר עם שני חתולים אני יכול להגיד שאני מאד מרוצה מרמת הנקיון. האיירובוט אכן נכנס בכל דבר - אך רוב הפעמים הוא מאיט לפני כן. כך או כך, בשבילי זאת לא בעיה - הרהיטים שלי לא זזים מדחיפה קלה.

מהנסיון שלי הוא לא נתקע (=מפסיק לעבוד) בכלל - אבל חשוב לבדוק את הבית לפני שמפעילים אותו - פעם נפל נייר על הרצפה שנשאב ונתקע - פעם הוא הסתבך בשרוכים מאד ארוכים של מגף. הרומבה מודיע לך בקול מה הבעיה ואיפה צריך להסתכל.

הבטריה מספיקה לכשני נקיונות של שעה כל פעם. את התא אני מרוקן אחרי כל שימוש, אין מה לעשות שיש חתולים (יוצא משם חתול כל יום).

הסיבה שקניתי אותו ולא שואב אחר היא הבעיה של שיער חתולים - בכל השאר הייתי צריך לנקות את המברשות כל פעם (דבר שמעצבן ולוקח זמן) - באיירובוט (מסדרה 800) כבר אין מברשות למטה אלא גלגלים מגומי. תיחזוק המכשיר לוקח כ2 דקות.

07
אורנה מירושלים
 • 13:15
 • 25.08.14


ובמחיר ממש זול ביחס לעוזרות בית ישראליות. אפילו עוזרת בית תימניה מבקשת 40 שקל לשעת עבודה ככה שזאת ממש מציאה.

06
טל
 • 12:54
 • 25.08.14

יש לי ניטו כבר כשנתיים. אכן הייתה בעיה עם הפינות. החברה הוציאה גרסת תוכנה הפותרת את בעיית הפינות. הורדתי, שדרגתי - והבעיה נפתרה.
לתשומת לב הכתב

04
B
 • 10:54
 • 25.08.14

1. רמת ניקיון גבוהה, של בית קרקע בגודל 180 מ"ר, הסוללה מספיקה לניקוי שתי קומות הבית
2. הרעש מציק, ברוב הפעמים הרובוט מופעל בשעות שהבית ריק בתכנות מראש. אצלנו הרובוט עצמאי לחלוטין
3. אין בעיה להשאיר אותו לבד בבית, הפגיעות שלו לא גורמות כלל נזק, אלא אם כן מדובר ברהיט שהוא ממש קל להזזה
4. עלות אחזקה: רכשתי באיביי 2 סטים של מברשות פלוס 6 פילטרים ב280 ש"ח כולל משלוח. לא קונים חלקים מהיבואן הישראלי !!! (אם הייתה לי האפשרות גם את הרובוט לא הייתי קונה בישראל)
5. רובוט טיפש לעומת הניטו, לעתים נדירות מדלג על חדרים או מפספס נקודות בחדר. בסה"כ הניקיון שלו טוב
6. אחזקה: 5 דקות פעם בשבוע או שבועיים ניקוי מברשות, תלוי ברמת הלכלוך בבית

03
אבשלום
 • 10:34
 • 25.08.14

02
א
 • 10:15
 • 25.08.14

כי בארה"ב מתח הרשת 110 וולט.

01
חלפיניו
 • 08:09
 • 25.08.14

בפעמים הראשונות הרומבה נתקע בדברים. אחכ הוא כבר יודע איפה הכל ולא נתקע בכלום.

תוכן מקודם
הפופולריות בצרכנות
הצעות מיוחדות