לפי חברת "שקדיה" גם ב-2014 למטבח נכנסות רק נשים - צרכנות - TheMarker

לפי חברת "שקדיה" גם ב-2014 למטבח נכנסות רק נשים

"אנחנו בשקדיה יודעים, שאת משקיעה אהבה והרבה עבודה במטבח" - כך נפתח הכיתוב על גבי אריזות שונות של המותג שקדיה ■ כבר ב-2011, כתבת TheMarker נחשפה לאותה אריזה בדיוק, לאחר שפנה אליה גבר שנתקל באריזה במהלך בישול ארוחה, ונפגע מהכיתוב

"אנחנו בשקדיה יודעים, שאת משקיעה אהבה והרבה עבודה במטבח, לכן בחרנו עבורך את התוספת שתבטיח לך הצלחה בטוחה והרבה מחמאות" - זה המשפט שבחרו אנשי השיווק של המותג הוותיק שקדיה כדי לפנות לקהל היעד שלהם.

בפוסט שעלה בקבוצת האמהות "מאמאזון" לפני מספר ימים, העלתה אחת החברות בקבוצה תמונה של בוטנים גרוסים של חברת שקדיה כשעל האריזה נכתב המשפט השנוי במחלוקת. התגובות לפוסט היו זועמות והחברות בקבוצה נדהמו כיצד בישראל של היום, חברה מוכרת עדיין יכולה לפנות לנשים בקו מחשבה מנחה כי מקומן במטבח.

לקראת ט"ו בשבט מלאים מדפי רשתות השיווק במוצרי החג הייעודיים. מבדיקת TheMarker עולה כי בשקדיה לא נעשתה טעות - וכי לא מדובר באריזה ישנה, אלא בקו מוצרים שאפשר גם כיום למצוא בכל סופר. נושא זה אמנם זוכה באחרונה להתייחסות אבל כבר ב-2011, כתבת TheMarker, טלי חרותי-סובר, נחשפה לאותה אריזה בדיוק, לאחר שפנה אליה גבר שנתקל באריזה במהלך בישול ארוחה, ונפגע מהכיתוב.

חרותי-סובר פנתה לשקדיה, שם לא ניסו להתחמק מבחירת המילים. הילי ששון, מבעלי החברה והאחראית על הניהול האדמיניסטרטיבי, אישרה אז כי חמש אריזות שונות נושאות את הפנייה לנשים בלבד. היא אמרה גם כי "החברה חיפשה תוכן שיווקי היתולי ומשעשע וההחלטה נעשתה יחד עם משרד פרסום וגרפיקאים, וכולם חשבו כי מדובר במשפט נחמד. אנחנו כבר לא חיים בימי הביניים וברור לנו שאת המוצרים שלנו צורכים גם גברים וגם נשים", אמרה. "אין פה שום דבר שוביניסטי אבל בכל זאת מדובר במוצר לבישול. ובכלל, מה זה משנה מה כתוב על השקית? זו סתם התייפייפות נפש".

אריזת בוטנים גרוסים של שקדיה
צילום: גבריאלה דוידוביץ-ויסברג

בהמשך לכך ששון טענה כי אין כל כוונה לשנות את האריזה והנושא בוודאי יתוקן רק כאשר "הקו יעבור רענון". רגע אחרי כניסתה של 2014 נראה שבשקדיה לא מאמינים שיש להעביר את אותו הקו רענון או התאמה למציאות העכשווית. המוצרים עדיין נמצאים על המדף, בזמן שאלו שאינם מיועדים לאפייה ולבישול אלא רק לאכילה - מסתפקים בכותרת הפונה לכלל האוכלוסיה ומתמקדת במוצר ולא בתפקידה של האישה.    

בשקדיה סירבו להגיב לידיעה.

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

עקבו אחרינו בטוויטר
עשו לנו לייק וקבלו את מיטב הכתבות ישירות לפייסבוק
הוספת תגובה
תודה על פנייתך, היא תיבדק על ידי המערכת

הקלד את הנושא

הקלד את התגובה

שלח להוספת תגובה בלתי מזוהה לחץ כאן להוספת תגובה מזוהה לחץ כאן
תודה על פנייתך, היא תיבדק על ידי המערכת

הקלד את הנושא

הקלד את התגובה

שלח סגור להוספת תגובה בלתי מזוהה לחץ כאן להוספת תגובה מזוהה לחץ כאן
תודה על פנייתך, היא תיבדק על ידי המערכת
הצג את כל התגובות פתוחות
10
סתם תהיה
 • 21:06
 • 14.01.14

נראה לי שאת המוצר הספציפי הזה קונות יותר נשים?

09
ישראלי
 • 20:31
 • 14.01.14

נמאס מהבולשיט של עיתונאית מצו'עממת:)

אני אקנה יותר שקדיה בגלל שיש להם ביצים להיות ישרים עם עצמם והצרכנים שלהם

06
אין מצב שרון מלמטה מבשל
 • 18:08
 • 14.01.14

אם התגובה של שקדיה הי מה הביג דיל אז הם לא רק שלא מבינים באיזו מציאות הם חיים, אלא הם גם מעליבים את האינטיליגנציה של כל הצרכנים שלהם. הם צריכים להתבייש שזו הייתה התגובה שלהם, צריך להחרים אותם.

05
הגבר שעושה את הקניות
 • 18:04
 • 14.01.14

03
גיא
 • 16:56
 • 14.01.14

זה שווה כתבה?

01
ארז
 • 15:51
 • 14.01.14

אפילו פמניסטיות לא מבינות על מה את מדברת.

תוכן מקודם
הפופולריות בצרכנות
הצעות מיוחדות