הכירו את הקניון סיני הראשון שייפתח בישראל - צרכנות - TheMarker

צ'יינה טאון בחיפה // הכירו את הקניון סיני הראשון שייפתח בישראל

הקניון הסיני הישראלי, שמבוסס על מודלים שקיימים בכמה מקומות בעולם ונקראים "צ'יינה מולס", ייפתח בהשקעה של כ-35 מיליון שקל במבנה ששייך לחברה כלכלית חיפה וחברת גב-ים ■ הוא יכלול כ-60 חנויות שיציעו מוצרי אופנה והנעלה, טיפוח ויופי, פנאי וצעצועים, ריהוט וציוד לבית, מוצרי חשמל ודיגיטל

בטיול שערכו אביבה כהן ובעלה אברהם בסין לפני כחמש שנים נפל להם האסימון: אם חלק גדול מהסחורות שנמכרות בישראל מיוצרות בסין מדוע לשלם לרשתות הגדולות ולבעלי המותגים עשרות אחוזים יותר? מדוע לא להביא את סין לישראל?

חלק גדול מהמוצרים שנמכרים כיום ברשתות הביגוד, ההנעלה, החשמל, הריהוט והצעצועים מיוצרים בסין. הרעיון היה להקים מוצב קדמי של היצרנים והיבואנים מסין בשוק הישראלי, לדלג בקפיצה אקרובטית מעל החניות והרשתות ולהציע לצרכן סחורה זהה במחירים הזולים ב-25%-30% בהשוואה לרשתות. בשנתיים האחרונות קרם הרעיון עור וגידים וביולי הקרוב ייפתח במרכז הקונגרסים שבחיפה ה"סיניון" – הקניון הסיני הראשון בישראל.

הדמיה של הקניון הסיני
הדמיה של הקניון הסיני
צילום: סיניון

מופע הקרקס הסיני שמתוכנן לאירוע הפתיחה החגיגי, אמור לחגוג לא רק את פתיחת הקניון יוצא הדופן בישראל. הוא יהווה גם את יריית הפתיחה לחזון עסקי גדול יותר: פתיחת חמישה "סיניונים" נוספים, גדולים יותר, בערים נתניה, ראשון לציון, ירושלים, באר שבע ואשדוד. נשמע תמוה או פנטזיונרי? עד שהקונספט השיוקי החדש יעמוד במבחן המציאות משקיעים בני הזוג את מרצם וממונם בהכנות לפתיחה ההולכת וקרבה. במבנה המיועד, בשטח 3,500 מ"ר, מתבצעות העבודות והפועלים עסוקים בהתקנת תשתיות והלחמה של מסגרות מתכת (שום דבר שמזכיר סינים), את העניינים מנהלת אביבה מחדרון קטן שמשמש לה משרד.

הקניון הסיני הישראלי, שמבוסס על מודלים שקיימים בכמה מקומות בעולם ונקראים "צ'יינה מולס", ייפתח בהשקעה של כ-35 מיליון שקל במבנה ששייך לחברה כלכלית חיפה וחברת גב-ים. הוא יכלול כ-60 חנויות פתוחות הבנויות כמעיין תאים פתוחים בשטחים של 25-160 מ"ר בעצוב אחיד ובזיקה מזרח-אסיאתית. ויציע למבקרים בו מוצרי אופנה והנעלה, טיפוח ויופי, פנאי וצעצועים, ריהוט וציוד לבית, מוצרי חשמל, דיגיטל, סוכנות רכב, מסעדות אסיאתיות, בית תה ועוד – כולם משווקים ישירות על ידי היבואנים הישר לצרכן הסופי. בנוסף, יהיה בקניון מתחם רפואה סינית, בית מרחקת סיני, בית ספר לשפות מזרח-אסיאתיות למופעים.

הדמיה של הקניון הסיני
הדמיה של הקניון הסיני
צילום: סיניון

במקרה או שלא, פתיחת הקניון המוזל מתאימה את עצמה בתזמון טוב לדרישות העדכניות של הצרכן הישראלי, שנמצא כבר תקופה ממושכת במגמת נדידה לרשתות הדיסקאונט. המגמה שהחלה בתחום רשתות המזון ומאז זולגת לתחומים נוספים ,כשברקע נשמעות טענות מטעם בעלי חנויות רשתות על דמי השכירות הגבוהים שגובים מהם בקניונים המובילים. המפלט היחיד והלא מספק של ציבור הצרכנים הם מתחמי העודפים שמציעים כיום סחורה מוזלת, אבל מאופיינים במחסור תמידי במידות ודגמים של מוצרים פופולאריים ובחוויית קנייה בסיסית וירודה. בהתאם לכך, אמור הסיניון, להפוך את הדיסקאונט לקונספט של פלטפורמה שיווקית, בניגוד לאסטרטגיה של רשת כזו או אחרת.

"מי שיושב במקום הזה זה יבואנים שמוכרים את הסחורה שלהם לצרכן הסופי. היתרונות מבחינתם הם שהם מקבלים את הכסף באופן מיידי או בטווח קצר - אם באמצעות תשלום במזומן או בכרטיס אשראי - ולא שוטף פלוס 60 או יותר כמו שמקובל. מבחינתם, זו פלטפורמה שיווקית ולמעט המוכר בחנות שנמצא מטעמו של היצרן או היבואן אנחנו דואגים לכל השאר – פרסום, שיווק, אחזקה וכו'. מבחינת הצרכן הוא קונה את אותו מוצר שהוא רואה בחנויות בקניונים במחיר של 25%-30% פחות" היא מסבירה.

אביבה כהן, עורכת דין ורואת חשבון במקצועה ובעלת משרד פרטי (וגם מאסטר ברייקי), שנים רבות שימשה כמנהלת כספים בתעשייה האווירית, קודם לכן עבדה בפדרציה היהודית בבוורלי הילס, בזמן שבעלה אברהם, מהנדס אלקטרוניקה בהכשרתו, הקים עסק לריהוט יוקרתי ופריטים מעוצבים למפונקים והעשירים של בוורלי הילס. כששבו ארצה עבד אברהם בתחום ההיי-טק. הם מתגוררים בתל-מונד ויש להם שלושה ילדים.

"טיילנו הרבה שנים בעולם ראיתי המון קניונים, בין היתר את הקניונים הסינים. אני מאד מחוברת לתחום של רפואה סינית ואז התבשל אצלי הרעיון של להקים משהו שקשור בזה. היה לי ברור שהעניין של רפואה סינית לבד לא יעבוד וצריך לשלב את זה עם מסחר", מספרת כהן. "הקונספט פה, להבדיל מצ'יינה מולס בעולם, ששם הראיה היא מסחר נטו. פה יהיה דגש חזק יותר על תרבות ורפואה סינית. בקניון הזה במקום להיכנס לסופר פארם ייכנסו ויקבלו טיפול אלטרנטיבי במחיר שהוא זול – רפואה סינית קהילתית, אם זה שיאצו דיקור או לבית המרקחת הסיני".

בישראל צמד המילים "מיוצר בסין" הוא ביטוי נרדף למוצר זול ולא איכותי. אתם לא חושבים שזו תהיה בעיה מבחינה מסחרית?

"'פוקס' זה כולו סין, כך גם 'תמנון' 'קסטרו' ועוד רבים. פעם חשבו ש'אם אני קונה מוצר גרמני אז זה טוב ואם אני קונה סיני אז זה זול ומתפרק אחרי יומיים'. אני חושבת שהיום אנשים מבינים שבסוף הכול מיוצר בסין - גם נייקי ואדידס, כולם מייצרים בסין. אם פעם בסין היו מייצרים רק דברים שהם באיכות נמוכה היום קשת האיכויות של המוצרים היא רחבה ונעה מהאיכות הכי נמוכה ועד לאיכות הגבוה ביותר. ואנשים היום כבר מבינים את זה ואני מאמינה שאחרי שיבקרו בפעם הראשונה בקניון התדמית תשתנה".

האם באמת מדובר באותו המוצר שנמכר ברשתות ובאותה איכות?

"זה אותו המוצר ובאותה איכות. למעשה זה מוצר שהוזמן על ידי החברה ומייצרים אותו מעבר לכמות המבוקשת. הנה דוגמה: יש עכשיו טרנד חדש של ישראלים שרוכשים בית נוסעים לסין בלווי האדריכל שלהם כדי לרכוש את תכולת הבית ולחסוך עשרות אחוזים לעומת רכישה בישראל. מכר שלי שעשה את זה לאחרונה פתח את המכולה וגילה שעל האריזה של האגרטל הגדול שרכש היה הסמל של ביתילי – הוא פשוט קנה אותו מאותו המפעל שמייצר לביתילי, שרכשה כמה שרכשה והיתר נמכר. על האגרטל הוא שילם 140 שקל. מתוך סקרנות נכנסתי לחנות של הרשת וראיתי שהמחיר היה 1,300 שקל".
יזמי הקניון נזהרים עם ציון המותגים כדי שהדבר לא יתפרש כהתנגחות עם הרשתות ואולם לטענם, מוצרים פופולאריים רבים שנמכרים בישראל – עם או ללא תווית החברה, ימצאו את דרכם לקניון ויוצעו בהנחה.

מה שכר הדירה שישלמו היבואנים בקניון?

"דמי השכירות ינועו סביב ה-200 שקל למ"ר או אחוז מהפדיון – הגבוה מבין השניים. מדובר בחנויות בשטחים קטנים ומעבר לכך, בניגוד לקניון דמי השכירות כוללים את הכל: חשמל, מיזוג אוויר, אחזקה, שיווק ופרסום, אירועים ביוזמת הקניון".

לפעמים למחירים מוזלים שמרוכזים במקום אחד יש נטייה להפוך את המקום עצמו לזול. אתם לא חוששים שהקניון הזה עלול לסיים את חייו כבזאר?

"אנחנו מצד אחד לא רוצים צ'יינה-טאון ומצד שני לא קניונים המסודרים ובמחירים היקרים ולכן השילוב פה הוא מצד אחד שוק מצד שני הוא מסודר. ברור לנו שאנחנו חייבים להצליח בפעם הראשונה ושאין כאן הזדמנות שנייה. התמהיל של החנויות חייב להיות מאד ברור ומדויק והכוונה היא שתהיה כאן פעילות שתתאים לכל המשפחה. גם במבחינה תפעולית הכל חייב להיות טיפ טופ כי ככל שהמודל יהיה מגובש כך יקל עלינו בפתיחת הקניונים הבאים".

מי שמלווה את כהן במיזם מהרגע הראשון ומשמש כיד ימינה של אביבה וכסמנכ"ל שיווק של הקניון הוא שמוליק בן חיים, מנכ"ל ובעליה של חברת פתרונות ניהול מניב, חברה שותפה של צ'מנסקי את שחר, שביצעה בדיקות רקע לקראת המיזם.

למה בחרתם לפתוח את הסיניון הראשון דווקא בחיפה ולא במרכז הארץ, שם כוח הקניה גדול יותר ויש יותר פתיחות לניסויים מהסוג הזה?

בן חיים: "ערכנו בדיקות מקדימות בהתחלה היתה התלבטות בחרנו בחיפה למרות שאין לה את התדמית של תל-אביב. היה כאן שיקול של זמינות ושכר דירה - רצינו לפתוח את הקניון מחר ולא עוד עשר שנים. עיריית חיפה מאד מעודדת את זה והמקום עצמו שייך לחברה הכלכלית חיה וחברת גב ים. את הקניון הבא אנחנו נפתח בנתניה ואחריו בראשון לציון – בשני המקומות האלה יש לו כבר לוקיישנים בשטח של 7,000 מ"ר – כפול מהקניון הזה".

האם שטחי החנויות מיועדים רק ליבואנים? אם תפנה אליכם רשת גדולה ותציעה סכום יפה לא תאפשרו לה להיכנס?

בן חיים: "סוג הלקוח ששוכר ממני את השטח הוא רק יבואנים ויצרנים מסין ועל זה מבוסס מהות העסק. אני רוצה לתת פתרון שהלקוח לא מקבל בקניון סטנדרטי בישראל. כשקסטרו נכנס לקניון הוא לא צריך ממני פרסום, קידום מכירות ואלף ואחד דברים אחרים. פה אני מביא לקוח שאין לא מספיק ידע או מכלול מוצרים גדול מספיק בשביל להקים רשת. וכאן הוא מקבל עסקת חבילה שפוטרת מלעסוק בעניינים של פרסום שיווק וניהול. אנחנו אומרים לו" 'אתה רק תעמוד כאן ותמכור את הסחורה שלך'. זה דבר שהרבה יותר נוח לו מקניון ולא רק בגלל דמי השכירות".

מה אתם יודעים על הקהל החיפאי ואת מי אתם מצפים לראות אצלכם?

"הקהל החיפאי הוא ברמת הכנסה ממוצעת למשפחה גבוהה יחסית, שקונה הרבה. החיפאים אולי לא יודעים לפרגן לעיר אבל כן יודעים להוציא כסף. מבחינה סוציו-אקונומית הבדיקות שלו העלו שהסיניון ידבר אל חלק רחב באוכלוסייה בעשירונים 2-8. מבחינת מיקום אנחנו נמצאים במתחם מת"מ שעובדים בו 20 אלף אנשי היי-טק שיגיעו לאכול כאן ולרוכש גדג'טים. חוץ מזה מרכז הקונגרסים הוא מקום מרכזי שיושב על כביש 2, כביש 4 וכביש המנהרות, ומתקיימים בו אירועים גדולים כמו תחרות מלכת היופי והפסטיגל"

האם אתם מתכוונים להכניס שותפים נוספים לבעלות בקניון?

"אנחנו נמצאים במגעים עם איש עסקים משנגחאי שקשור לקהילה הסינית בחיפה. הוא פעיל בתחום הקניונים והוא שמע מהסינים שהולך להיות מוקם צ'יינה מול בישראל. בשבילו זה עסק קטן מאד ומה שמעניין אותו זה בעיקר הרעיון של להקים מקום כזה בישראל. לסינים מאד חשובה התדמית ואיכשהו תמיד תפסו אותם מבחינה מסחרית כמשהו זול ונחות. בקרב הסינים בישראל הבינו שהמקום שלנו משלב תרבות ומסחר והם מבחינתם, מעודדים ומתגייסים - בין אם זה המשקיע, השגרירות הסינית, שגם עזרה לנו לאתר יבואנים המתאימים".

יש סינים בחיפה?
אביבה: "כן, יש קהילה סינית בחיפה וקהילה סינית בארץ. הם הגיעו לישראל מכל מיני סיבות. הם חיים כאן והם אזרחים ישראלים לכל דבר. לעיר חיפה יש זיקה מיוחדת לסין והיא עיר תאומה של שלוש ערים תאומות בסין".

עד כמה הצרכן הישראלי נצמד למותגים ולרשתות שהוא מכיר?

בן חיים: "הישראלים לא נצמדים למותגים ואנחנו רואים את זה בסקרים שלנו. היום תנועה היא לכיוון הדיסקאונט. הנטייה היא לצאת מהמותגים ולעבור לרשתות הזולות יותר. לך תראה מה קורה ברשתות אופנה כמו 'האנגר', 'זברה' או 'תמנון' - כולם היום עוברים לרשתות הדיסקאונט".

האם אתם חושבים שהקניונים יראו בכם איום?

אביבה: "כרגע אני לא חושבת שזה איום, כי זה סניף ראשון. אבל כשזה יהפוך לרשת זה יכול להיות איום, כמו שקרה ברשתות דיסקאונט קמעוניות. זה משהו שהם יצטרכו ללמוד לחיות אתו".

עקבו אחרינו בטוויטר
עשו לנו לייק וקבלו את מיטב הכתבות ישירות לפייסבוק
הוספת תגובה
תודה על פנייתך, היא תיבדק על ידי המערכת

הקלד את הנושא

הקלד את התגובה

שלח להוספת תגובה בלתי מזוהה לחץ כאן להוספת תגובה מזוהה לחץ כאן
תודה על פנייתך, היא תיבדק על ידי המערכת

הקלד את הנושא

הקלד את התגובה

שלח סגור להוספת תגובה בלתי מזוהה לחץ כאן להוספת תגובה מזוהה לחץ כאן
תודה על פנייתך, היא תיבדק על ידי המערכת
הצג את כל התגובות פתוחות
128
שאול קצב
 • 15:45
 • 21.04.14

שעות פתיחה

127
אבי
 • 10:02
 • 21.04.14

יונה יהב
בושה לעיר היפה שלך שמקום כזה פועל בה.
חס וחלילה שלא יעבירו את הקונספט העלוב הזה לערים אחרות.

125
דנה
 • 12:19
 • 19.02.14

חפשו את DEAL OLAMY ותגיעו לדף הפייסבוק שלנו

124
דין
 • 09:09
 • 09.02.14

המוצרים מסין לא איכותיים קניה חד פעמית תקנו תשתמשו ואחרי פעם תיזרקו לפח

123
אלי
 • 09:35
 • 08.02.14

האם הקניון פתוח בשבת ?

121
יוכי
 • 12:21
 • 05.02.14

זה מתאים לכולם בעיקר לאלה שאין להם מזומנים עודפים בכיסם,ולאלה שהברכה נפלה בחלקם שיסעו ,

120
רינה צימרן
 • 19:43
 • 03.02.14

לפי התמונה נראה יפה אבל חסרים יותר פרטים מיקום מספר טלפון.

119
חיפאי
 • 22:06
 • 31.01.14

נו באמת הייתי קניון שוק רמלה לוד אין חצי קשר לסין מאכזזזזזב

118
רחל
 • 08:32
 • 31.01.14

דמיינתי שאני נוחת בסין הישר לבייגינג, דמיינתי שאני הולכת לאורך החומה, דמיינתי שאני נתקלת במיליארד סינים ומברכת אותם ב"ניהאו", הלכתי לאיבוד בתוך שווקים צבעוניים וריחניים, קניתי מלא מתנות בזול.... התעוררתי בסיניון רחוק מבייגינג כמרחק שנות אור הלכתי לאורך החנויות כאילו הלכתי בדוכני המכירה בהדר ושם הם יותר מעוצבים, נתקלתי בעשרות חיפאיים לא אמרתי שלום, הלכתי לאיבוד בתוך כאוס גדול של ריחות לא נעימים מהאוכל הפזור בכל מקום כולל מאכלים דרוזיים וסתם קלחי תירס מהעיצוב הנוראי . זרקו קצת אדום קצת שחור וחשבו שנרגיש בסין. אז, זהו שלא. בסין היו מתביישים ממרכז חנויות שכזה.

117
מיכל
 • 16:18
 • 29.01.14

השאלה היא האם הקניון פתוח בשבת ומה השעות פתיחה

116
יעל
 • 08:40
 • 28.01.14

אני מתכוונת לנסוע היום לחיפה לבקר בסניון , חיפשתי קצת תגובות לראות ומצאת רק קיטורים , תלמדו להינות זה עוד משהו בחיפה ובארץ , משהו שונה , מתי תלמדו לפרגן , חוץ מזה זה חדש עוד ישפרו .

114
אפי
 • 17:24
 • 26.01.14

אנחנו ישראלים אולי זה מתאים למנטליות. האמריקאית לא יעבדו עלנו

113
לי
 • 22:49
 • 23.01.14

אין שום ייחודיות לקניון. יש איזה מקום אחד שאולי מוכר דברים שמאפיינים את התרבות הסינית...חוץ מזה לא היה כלום. מקום קטן ומעט חנויות. הרגיש לי כמו קניון לכל הדבר והמחירים לא זולים.

112
מבקרת
 • 21:18
 • 23.01.14

תכננו לערוך מחר סיור במקום. כדאי לעבור שם?

111
ע
 • 19:29
 • 23.01.14

כגודל הציפיות כך גודל האכזבה!!!.
אתמול נפתח הסיניון לאחר אין סוף דחיות פתיחת הסיניון (באיחור של שנה וחצי). הסיניון עלוב ומזכיר את שוק רמלה, אין יחוד של מוצרים, הכל באיכות ירודה כמו בכל שוק אחר בארץ ו י ק ר בעשרות אחוזים אפילו יקר יותר מחנויות בקניון חיפה השוכן ממש מעבר לכביש. כל השוק נגמר בסיבוב של חמש דקות. שום דבר בסיניון לא מזכיר את סין או משהוא בדומה. בקניון אין מוצרים סיניים יחודיים,ציביון או אוירה שמזכירה או קרובה לסין, הרושם הכללי פשוט עלוב, אין סיבה וסיכוי שאחזור ללמקום מאכזב שכזה.
מקום לא נעים לא מזמין ולא כדאי!

 •  
  מ
  • 17:36
  • 27.01.14

  אין סיכוי שיצליחו לעבוד לאורך זמן על הרבה אנשים,
  זה לא דומה לסיניון, קניון ש"הושקעו "בו סכומי עתק שהם ביזבוז משווע, התוצאה חסרת טעם ואסטטיקה, דוחה להסתובב במקום.
  הכל יקר משווקים אחרים.
  לא מזמין ואפילו מגעיל.אין סיבה למסיבה סביב "האטרקציה" החדשה, אידיוט מי שמשקיע שם את כספו.

 •  
  אבי
  • 21:37
  • 20.04.14

  צודק המגיב!!
  היינו שם הבוקר והרגשנו שעפנו 30 שנה אחורה במנהרת זמן ונפלנו על מרכז קניות פרימיטיבי אי שם באיזו עיירת פיתוח.
  דוכנים לא מעוצבים, מוכרים משועממים, סחורה פשוטה ומכוערת.
  בכלל אחרי סיבוב מהיר בחיפה צריך לומר לפרנסי העיר שהגיע הזמן שיעשו השתלמות אצל החברים בתל אביב וילמדו כיצד ליצור מקומות בילוי וקניות שימשכו אליהם קהל סקרן ואיכותי מכל הארץ שיגיע לבלות במקום.
  ראו מה עשו בנמל תל אביב, בנמל יפו, בתחנה, בשרונה ועוד היד נטויה.

110
רונית
 • 13:30
 • 23.01.14

מאכזב קטן עלוב רבע שעה סיבוב ונגמר ממש "הדר"

109
hil
 • 02:22
 • 31.12.13

108
daniel
 • 01:04
 • 12.12.13

מכיר את המקום מדהים שם

107
מזל דסה
 • 17:20
 • 23.11.13

אני טיילתי בסין ואם באמת בסינון ימכרו דברים זולים כמו שבסין זה פשוט חגיגה מחכה שיפתח

104
לירון
 • 19:10
 • 28.10.13

אשמח אם יפתחו קניון סיני גם באילת.

103
לריסה
 • 10:46
 • 26.10.13

הרי באמת הכל היום מיוצר בסין ואנחנו משלמים בעיקרון " דמי תיווך"+שם מותג, נוריד את דמי המותג ונקבל משהו באותה האיכות בהרבה פחות כסף.בהצלחה ליזמים!

102
ליאור
 • 00:44
 • 09.10.13

שהמוצר יגיע בדואר מסין, אפשר יהיה למדוד ולקנות את המצרים מיידית. בסין מיוצרים מוצרים באיכות מעולה של כל המותגים. רק חבל שלא מתוכנן קניון כזה בתל אביב/ איזור קניון איילון.

101
גולשדטיין יוכי
 • 18:37
 • 05.10.13

מתי הקניון נפתח

99
עמית
 • 19:09
 • 02.08.13

הסיניון פתוח בשבת?

98
רותם חזן
 • 12:31
 • 31.07.13

הוא נפתח כבר ?

97
מתי הפתיחה?
 • 21:19
 • 28.07.13

ראיתי את התוכנית בטלויזיה שזה אמור להיפתח ב 7/13 אבל מתי? לא מצאתי בשום מקום תאריך ואני מעונינת להגיע,

96
מיקית
 • 09:13
 • 22.07.13

מרוב דיבורים לא רואים תוצאות , מתי יפתח הסיניון ?

95
מלימודי אסיה
 • 17:32
 • 01.07.13

כל הכבוד על הרעיון! ולכל היפי נפש כאן שדואגים למצב הסוציאלי של עובד סיני, איזה כיף זה לבקר את כל העולם כשאתם שוחים בכסף, יכולים לקנות אצל מעצבים ( כי רק שם אין סחורה מסין) , לדבת בדירה היפה שלכם עם רהיטים לפי הזמנה אישית, לשבת מאחוריי המחשב ולהחרים סחורה סינית. מביטה לכם- כשאתעשר גם אהפוך להיות יפת נפש.. יש בסים הרבה מעבר ל״מחנות עבודה״, זו תרבות אדירה עם פילוסופיה שהבינה דברים שאנחנו עוד לא הבנו, הסינים הם לא המשטר הקומוניסטי הקיים. צאו מההתפלספות . וכן! תנו ליבואנים גם להרוויח. בדיוק כמו שאתם נותנים למעצב בכיכר המדינה להרוויח סכומי עתק על פיסת בד

94
סוניה
 • 12:41
 • 25.05.13

גם בעלי מקלל כל עסק מצליח ולכן אוכל ומאכיל אותנו קש .במקום לבחון ללמוד ולברך המורים. לך למצליח עלוב למד דרכיה.
סיני מיני מה זה משנה חנות גדולה אל תלכו. ואולי תלכו ותהנו זה הכל אוף כמה ארס מיותר ומגעיל.
מי ,שמקלל לדעתי הברכה מתרחקת ממנו. לכו וראו ותלמדו מההצלחה ואולי גם מהחסרונות .לדעתי לא צריך תגובות מטעם .העסק ידבר בעד עצמו.
כמו רמי לוי מוכר טוב ובזול ביקרתי ראיתי האוירה לא מצאה חן בעיני יותר מידי רעש פחות אסתטי בבשר ואפיה ובקופות וחזרתי לקנות ביוניברס שופרסל .וחשוב לי המחיר אבל במיקרה זה האוירה ניצחה.

93
?
m
 • 20:47
 • 24.05.13

האם תמכרו במחירים של הסינים , או קרוב לזה? אחרת, מה עשיתם???כל אחד יכול להזמין מוצרים מסין במחיר שאף אחד לא יכול להתחרות...

92
אלה שגב
 • 14:35
 • 22.05.13

הדבר הראשון שעומד מול עיניהם של הסינים זה כסף. והרבה. לשם כך הם מחזיקים אנשים במחנות עבודה בכפייה ומעבידים אותם 15 או 16 שעות ביום בתנאי עבדות. המחנה מקבל 5 סנט לפריט והעובדים כמובן - כלום. כך אפשר למכור כל דבר בשקל... אם יזדמן לכם, תלכו לראות את הסרט FREE CHINA (לשחרר את סין - האומץ להאמין) שהוא סיפור של שני אנשים שישבו במחנה כפייה כזה. ואם אתם חושבים שזה היה פעם, אז לא. זה קורה היום, בימים אלה ממש.

91
בוזגלו אבי
 • 10:34
 • 22.05.13

רוצים ראש ממשלה מסין

90
אתי
 • 08:41
 • 22.05.13

התחרות טובה לצרכן כן ירבובהצלחה !!!

89
צביה
 • 14:31
 • 21.05.13

מעולה, זה ייצור תחרות בין רשתות השיווק הגדולות בקניונים.
צריך לשקול לפתוח גם באזור הקריות, למרות הקריון שהוא יקר מאוד !

88
אבי נעים
 • 11:01
 • 20.05.13

איפה אפשר לקבל פרטים נוספים ?

84
דור
 • 17:53
 • 01.05.13

אין לכם מה להתרגש מכל המגיבים הארסיים.. זה תמיד ככה כשיושבים בבית מאחורי מקדלת ומסך ואף אחד לא רואה ומזהה אותך. חוץ מזה, שתמיד יש שליליים וחיוביים בכל קבוצה, זה חלק ממארג החיים המעניין שלנו :) פשוט תסתכלי על זה בצורה מסתקרנת, כמו שרואים בנשיונל ג'אוגרפיק אריות טורפים זברה, לא שופטים אלא פשוט מקבלים כמו שזה :)
אחלה רעיון, לדעתי תהיה לו הצלחה מאוד גדולה, הם מזהים נכון את המגמות בקרב הקונים ולדעתי הרעיון גאוני

82
קרינה
 • 17:26
 • 30.04.13

מתי יפתח קניון סיני בקרית גת!!!!

81
קרינה
 • 17:25
 • 30.04.13

וווואאווו

80
סיני שחי בישראל
 • 17:12
 • 30.04.13

המוצרים הסיניים איכותם גרועה והם עשויים מחומרים רעילים לסביבה ולאדם!
אני לילדים שלי לא נותן לגעת בצעצועים מסין
מכיון שאינני חיפאי, אולי לתושבי חיפה מתאימה סחורה מסוג ז, אז שיהנו

78
מירב
 • 09:52
 • 30.04.13

דווקא בגלל אנשים כמוכם שלעולם לא ניתן לרצות- צריך לפתוח קניון כזה בארץ.. הרי איך יצליח עסק ''כחול לבן'' שעדת זאבים דוהרת מאחוריו? ירוץ לקנות בסין!!!

77
קטי
 • 09:33
 • 30.04.13

אם אפשר לשלם פחות אז למה לא?

76
קוני
 • 09:17
 • 30.04.13

כל המוצרים מסין שווים לת.....

75
sava274
 • 08:49
 • 30.04.13

אבל ישראלי נשאר ישראלי. הכסף מטשטש את ערכיו. חבל. תנו לעסקים בארץ להתבסס הרי מי שירוויח פה הכי הרבה זה לא הסינים אלה אותו זוג ישראלי בעל הממון ממילא.

73
סינית לעתיד!!!
 • 23:07
 • 29.04.13

לא מעניין אותכם אל תקנו וזהו גם בארץ יש הרבה זבל במיוחד בקרב בני האדם.אני מתרגשת מהרעיון שסוף סוף עושים פה משהו טוב..מי שלא יאה לו שיסבול בשקט.התגובות של חלק מכם שואפת ל0 וממש לא לעיניין כל אחד ואמונתו ומה שאוכל..אני רק שמחה שבקרוב אהיה בקניון כזה בסין ולא פה בגועל של אנשים מסויימים.בהצלחה במיזם כבר מחכה להניח את רגלי שם ^_^

71
אילן גולדברג
 • 19:07
 • 29.04.13

מה שדרוש בחיפה זה מקומות עבודה. רק תעסוקה תחזיר את הילדים שלנו הביתה מתל אביב.

69
רום הריס
 • 15:30
 • 29.04.13

קניון מייד אין צ'יינה

67
מיטל
 • 14:21
 • 29.04.13

נשמע מעניין מאוד השילוב של המסחר עם התרבות.

65
ארץ ישראלי
 • 12:57
 • 29.04.13

הקניון הזה פשוט יהיה הגירסה הממוזגת לשוק רמלה לוד.

64
עמק יזרעאל
 • 12:39
 • 29.04.13

הזוג המעצבן הזה, אביבה ואברהם, המטיילים הרבה בעולם ומדברים אמריקאית במבטא ישראלי או להיפך, מצליחים לערבב הבלים סינים, אמריקאים בסיר אחד. היא עם "רפואה סינית", ועם "יצרנים סיניים ומוכר מטעמם יעמוד בקניון בחיפה", ושניהם עם ההבטחות לחסוך עוד כמה שקלים על התוצרת הנחותה ביותר, תוך כדי האדרה של סין ורמיסה של כל היתר. בקיצור - הבטרפלייס של עולם התעשייה.

63
מיקי
 • 10:24
 • 29.04.13

בדיוק כמו שהיה עם הסולר שפעם העלות שלו היתה רבע משל בנזין ופתאום ראה זה פלא, עם פריחתם של רכבי הדיזל - מחיר הסולר עלה פלאים.
ממש נס.

62
בקה
 • 09:44
 • 29.04.13

בסין אין זכויות אדם ואנשים עובדים 18 שעות ביום.
כאשר רצו לבנות את הכפר האולימפי סילקו אלפים מביתם ושיטחו שכונות שלמות כדי לפנות מקום לאצטדיונים .
אנשים שמתנגדים לשלטון נחטפים מביתם ומועברים "למחנות לחינוך מחדש" ו"המסוכנים" ביניהם משמשכים כתורמי אברים חיים למרבה במחיר.
אסור לתת יד לדברים האלה , זה כאילו שהיו פותחים קניון שמוכר מוצרים בזול אותם ייצרו יושבי אושוויץ וטרבלינקה .
הפכנו לחברה חומרנית שהבילוי הקבוע שלה מסתכם בקניות ועוד קניות .
אז הגיע הזמן לסגור את הארנק ולהתחיל לחסוך !!!

ועכשיו במעבר חד- חבר'ההההה חיפה נמצאת במדינת ישראל!!!!!
הגבולות הם מהחרמון ועד אילת, צאו מהבועה של תל אביב ותפקחו את העיניים!!!!

60
אבי
 • 08:53
 • 29.04.13

לא חסר פה כלום --גן עדן!!!!!!

59
שמן דובון
 • 08:35
 • 29.04.13

למה בהדמיה כל הנשים רזות וחתיכות? האם כך נראה העולם האמיתי שלנו? מה עם ייצוג לשמנות בהדמיה? זה קיפוח של ממש!

58
ישראלי
 • 06:40
 • 29.04.13

בואו ונדבר סינית , נבקש להיות חלק מסין ונעלה על התורן את דגל סין.
וואו איזה כיף אנחנו סינים.

56
אחת שיודעת
 • 02:02
 • 29.04.13

בסין אנשים עובדים במחנות כפייה ועבודה בלי זכויות אדם בסיסיות. העולם עומד מנגד ושותק כל עוד הוא מקבל מוצרים איכותיים במחיר מצחיק. אתם לא חושבים לפעמים למה כל מה שמגיע מסין כ"כ זול?! אני אומר לכם למה! כי לא משלמים בעבור העבודה של האדם שמייצר את המוצר מה שהופך את המוצר לזול ביותר. איך אתם יכולים לשתף עם זה פעולה כשאתם יודעים שאנשים סובלים ,עוברים עינויים ועובדים 14 שעות ביום ללא שכר?? חייבים להחרים את המוצרים מסין! מתרחשת שם שואה ואתם משתפים עמה פעולה!

55
סיניונית
 • 23:24
 • 28.04.13

מאמצת את הרעיון והקונספט הגיע הזמן שיהיה קניון אחד שלא נראה כמו כולם, מי בכלל יכול להבדיל בין קניון לקניון. קצת לגוון, קצת לצאת מהקיבוע של הרשתות הגדולות וכמובן לשלם מחירים שפויים. לוקחת רכבת לחיפה ברגע שייפתח

54
אזרחית
 • 23:21
 • 28.04.13

שיהיה סוף סוף משהו זול במדינה הזו

50
משה
 • 20:41
 • 28.04.13

היגעה הזמן שנוכל לטייל ולשיר את 2 סינים ב........מה הכתובת ואם מקבלים כרטיסי אשראי סינים ומתי תצוגת מלכת יופי מייד איו גינה

49
משה
 • 18:21
 • 28.04.13

רעיון מפגר שלא ישנה כלום בשוק הישראלי
גם הרשתות היום קונות בסין ומביאות את סין אליך הביתה וקרוב לודאי שהיבואנים שמוכרים היום יהיו אותם אנשים שמכרו בקניון אין פה שום חדשנות
אופציה שניה היא שהקניון הזה יהיה סוק של שוק סיני מגעיל שמוכר סטוקים וכל משני דברים מכוערים כמו שוק הלילה בעיר yiwu בסין

48
יאיר
 • 18:20
 • 28.04.13

אני קניתי בסין את כל הבית קרמיקה ברזים מטבח ריהוט גן תאורה , חבל על הזמן כמה חסכתי

45
דוד
 • 16:33
 • 28.04.13

אני גר בשרון ואין לי שום עניין לעבור את חדרה..אי אפשר היה לפתוח את זה ברעננה כפר סבא או אפילו תל אביב או ירושלים?למה חיפה?למה שאעבור את חדרה?

 •  
  אזרח
  • 03:05
  • 29.04.13

  עובר גם את חדרה וטוב שכך, שאפו שאתה מוכן לנסוע לירושלים ולכן בטוח שתסכים לנסוע מן הסתם גם לחיפה כי אם וכאשגם אתה עצמך יהודי וישראל ומטייל ומסתובב גם גבולות מדינת ישראל ממילא, כולל גם זה שגם אתה נוסע גם לירושלים וטוב שכך, אז תיסע מן הסתם בארץ גם לעיר הגדולה=חיפה, וגם לבירות התיירות והנופש של ישראל כמו למשל: אילת וטבריה וגם לשדרות+ קריית שמונה

 •  
  חיפאי
  • 16:31
  • 18.08.13

  זה רק בגלל שאמא שלך הנערת ליווי מזדיינת בחיפה במקום בשרון.
  היא גובה מחיר של סינית.

44
חיפאית
 • 15:57
 • 28.04.13

אני מאד מקווה שיהיו בקניון הזה גם מוצרים סיניים שאין להשיג במקום אחר. אם כך אין לי ספק שאהיה מבאיו הקבועים, ובמיוחד: כלי אוכל ובישול, מוצרי מזון מיוחדים (כולל ובעיקר לא כשרים), חפצי אמנות, ביגוד, תכשיטים וכלי בית אותנטיים. גם בית ספר לבישול סיני יהיה נחמד מאד. בהצלחה!

42
דקלה
 • 14:38
 • 28.04.13

מה פתאום, אין פה שום מילה על עבדות.
האם כותבי הכתבה ובעלי היוזמה מצפים מהציבור להיות כל כך אטום?
רק זול זול זול זול זול וכסף כסף כסף.
הנוחות והבורות שלכם באה על חשבון משהו יקר ערך הרבה יותר.
הצביעות שלכם מגעילה אותי.
לכו תקנו נעליים לילדים שלכם. רק בבקשה, תסבירו להם גם שמי שייצר את הנעל היה ילד בגיל שלהם, ובאילו תנאים הוא חי.

40
אורלינג
 • 12:47
 • 28.04.13

איך מישהו שאמור להיות לו מושג בסיסי על מה שהוא מסקר יכול להדביק את המושג "צ'יינה טאון" – ששייך לחקר הערים ומתייחס להתפתחות אורגנית בתוך רקמות מרכזים עירוניים גדולים הודות לנוכחות מהגרים יום וליל בשכונות אלה-עצמן – למיזם מתוכנן ופרטי, שעומד לקום בתוך מבנה סגור, שבכלל נמצא הרחק מחוץ לעיר - בפרוור דרומי שלה? צומת פרויד וכל תעשיית המסחר והיוממות שקמה סביבו אמנם משלמים ארנונה לחיפה (שזו הסיבה שהעירייה "מעודדת" את הפיתוח שם כלשון המרואיין) אבל הם מרוחקים ותלושים מכל קשר עם המרכז האורבני של העיר = זה שבו גם חיים ופועלים רוב בני הקהילה הסינית; לכן, כל זמן שהמגמה היא פורמט של קניון ועוד כזה שממוקם בעיבורים של העיר אין לו שום קשר לצ'יינה טאון, ויודע את זה כל סיני בחיפה וכל אדם שביקר בצ'יינה טאון של ניו יורק / פילדלפיה / מונטריאול, שם השכונות הסיניות התוססות הן חלק בלתי נפרד מהדאונטאון. העַמוֹת שיקנו משקפי שמש בשקל במרכז הקונגרסים הם, בשל כך, בדיוק אותם אלה שיפספסו את מסעדת יאן-יאן שבמרכז העיר, את סי, ואת הצ'יינה טאון האמיתי שהתפתח סביבה. מה שהמרואיינים שמשבחים את המיקום הלוהט וה"מרכזי"(LOL!) של צומת פרויד לא נותנים עליו את הדעת הוא שכל הפעילות שם, החל מתחרות מלכת היופי ועד לאחרון הקיוביקל'ז של מת"ם - מתכתבת עם הסמיכות לכביש החוף המהיר (ולמנהרות) ואין לה דבר וחצי דבר עם מסחר עירוני, עם ערכים עירוניים ועם הקהילות שחיות בחיפה.

39
סמי מפ"ת
 • 12:39
 • 28.04.13

כשנראה הנחות של 80 אחוז ומעלה-תרימו טלפון,או פרסמו מודעה מתאימה.

38
אורלינג
 • 12:21
 • 28.04.13

מאיזו פלאנטה הוא הגיע לכתבה הזאת? הוא חדש פה, ובא אתמול מטבריה?
האימפליקציה הלא-ברורה על זה שבאזורים מסוימים בישראל "יש יותר פתיחות לניסויים מהסוג הזה?"
הידרדרות ברמה של העיתונות, לא פחות. מעריב לנוער זה כאן.

37
אורנית
 • 11:58
 • 28.04.13

הפכתי לסנובית, אני ממעטת לקנות אך מקפידה שכל המוצרים שניתן גם להשיג מתוצרת אירופה לא ייוצרו בעולם השלישי. על התויות או האריזה מצוינת ארץ היצור ועם מעט רצון טוב ניתן לייבש את הארצות והמפעלים שמעסיקים פועלים בתנאי עבדות ותוך סיכון חייהם, הרי כולנו שמענו על מאות פועלי הטקסטיל שנספו בשבוע האחרון בהתמוטטות מפעל בבנגלה דש. מדי שבוע מתרחשים אסונות המדגישים את זילות חיי האדם בעולם השלישי. אני משלמת יותר, הרבה יותר, אך איני ממלאה את הבית במוצרים זולים ומתבלים במהירות שיוצרו בדם.

35
רומי
 • 11:23
 • 28.04.13

למה הישראלים פראיירים? ממש לא

34
shahar
 • 11:20
 • 28.04.13

רעיון מקורי! נשמע מעניין ומסקרן:)

33
אדרי הדוב
 • 11:16
 • 28.04.13

אנו א. הדוב וא. הדוב בכור מייצגים 2 יזמים אשר מעוניינים ברכישת שטח מסחרי בדגש על מרכזי האכלה. לא דובים ולא יחצ

29
מיגל
 • 10:18
 • 28.04.13

את הקניון צריך להחרים.
לא לקנות מוצרים כדי לזרוק אותם תוך זמן קצר, במחיר ניצול יתר של חומרי גלם והצפת העולם בזבל.
לא לקנות מחברות שלא מכבדות את עובדיהן.

27
מיקה
 • 10:16
 • 28.04.13

לא חשבת לשאול גם מה יודעים הזוג כהן על תנאי העבודה של הסינים שמייצרים את המוצרים שהם מתכוונים למכור? בעיני מוצר סיני הוא לא שם נרדף לאיכות ירודה, אלא שם נרדף ליחס מחפיר לעובדים, על גבול העבדות. נכון, הם לא היחידים שמייבאים מסין, אבל אם הם כל כך "מחוברים" אליה כדבריהם, היה ראוי לשאול גם על זה.

26
מומלץ להעמיד דברים על דיוקם!
 • 10:10
 • 28.04.13

אבל היזמים (שיהיה להם בהצלחה) מציגים זאת כאילו רכב גרמני שיוצר בסין שווה ערך למכונית סינית. הסינים מעתיקים ללא הרף, אבל עדיין לא עומדים בסטנדרטיים.

אבל הבעיה הרבה יותר עמוקה מכך וקוראים לה תרבות צריכה משוגעת.

24
מיה
 • 09:33
 • 28.04.13

23
צרכן
 • 07:54
 • 28.04.13

מרבית התגובות הן מטעם היזמים.
תבץכלו על השעה שהן שוגרו, תמיד סדרת תגובות באותן דקות.

22
אלון
 • 07:48
 • 28.04.13

ולכן קונים מותגים. לכו לשוק וזהו, מה צריך קניון? בקיצור, זה שטויות.

21
מוקי ,נהריה
 • 06:15
 • 28.04.13

סחתיין. בחרתם את העיר מספר 1 בישראל לפרוייקט. שיהיה בהצלחה.

20
יעל
 • 02:11
 • 28.04.13

אהבתי סוף סוף משהו אחר עם קונספט של בריאות רפואה סינית תחליף לכל התרופות המיתרות בחיינו . שישה סניפים זה ממש כל הארץ עם חידוש מרעננן. האם יהיה גם מזון אסיאתי ומזון בריאות ?

19
מיכל
 • 01:45
 • 28.04.13

שינוי מרענן ,הרבה צבע, טעמים ,אטרקציות וכמובן מחיר נראה מבטיח מקווה למצוא אוכל אותנטי וגדגטים

18
אני
 • 00:32
 • 28.04.13

יוזמה יומרנית שלא מתאימה לשוק צרכני קטן כישראל.
כמי שעשה יבוא מסין ומכיר את השוק הזה, אני בטוח שזה לא יזיק מעמד.

17
בן
 • 22:51
 • 27.04.13

פי 10 !!!! פסיכי מי שקונה שם

16
קמעונאי
 • 22:44
 • 27.04.13

שינוי מרענן ביחס למפת הקניונים המצויה כיום. יופי של יוזמה

15
צרכן ממש לא פראייר
 • 22:43
 • 27.04.13

יוזמה מבורכת,קורא לכל עם ישראל להגיע ולקנות ולא רק כדי שהרשתות הגדולות והקניונים יתעוררו ויקצצו את המחירים ! נמאס מהם!

14
דובי
 • 22:37
 • 27.04.13

יחסוך זמן וכסף

13
ניר
 • 22:30
 • 27.04.13

נמאס לשלם מחיר של עבודת יד על סחורה שהעלות שלה כל כך נמוכה

12
א. הדוב
 • 22:28
 • 27.04.13

11
א. הדוב בכור
 • 22:28
 • 27.04.13

09
א. הדוב בכור
 • 22:20
 • 27.04.13

08
רותי
 • 22:12
 • 27.04.13

רעיון מבריק ויוזמה מבורכת , בעידן של מחאה חברתית סוף סוף יש שמבין ענין אני קונה ! ובגדול יישר כוח , בהצלחה ענקית !

07
דוד
 • 21:17
 • 27.04.13

של 25% זה לעג למרשרשים שני אגרטלים בביתילי=טיול בסין.

05
ישראל
 • 20:29
 • 27.04.13

מקווה שבעקבות הקמת הקניון הראשון , יוקמו קניונים נוספים. כל זאת, בתנאי שמחירי המוצרים ואיכותם יהיו אטרקטיבים. המאה העשרים ואחד ואולי גם המאות הבאות אחריה שייכות לסין. 

04
א. הדוב בכור
 • 20:17
 • 27.04.13

02
ליאור
 • 19:53
 • 27.04.13

בהצלחה רעיון מצוין

תוכן מקודם
הפופולריות בצרכנות
הצעות מיוחדות