כך תקנו סמארטפון זול ולא מזויף - צרכנות - TheMarker

מדריך TheMarker // כך תקנו סמארטפון זול ולא מזויף

מזויפים, מחודשים, מוברחים או גנובים - השוק הישראלי מוצף בסמארטפונים מפוקפקים, שעלולים לגרום ללקוחות מפח נפש לא קטן ■ אבל זה עדיין לא אומר שאת המכשיר הבא חייבים לקנות במחיר מופקע אצל המפעילות ■ כל הדרכים להימנע ממלכודות בשוק המכשירים

יום אחד נכנסה לקוחה למעבדת הטלפונים iLab ברמת גן ושאלה את בעל המעבדה, יניב כהן, כמה יעלה לתקן את האייפון שרכשה לא מזמן והתחיל לגמגם. כהן לקח את המכשיר, בחן אותו מכל הכיוונים, ואז החזיר לה את הטלפון - "גברתי, זה לא אייפון", אמר ללקוחה המופתעת. כהן מספר שהיה המום מאיכות החיקוי: "אחד לאחד כמו אייפון, עם מערכת הפעלה והכל. אפילו ביקשתי לקנות אותו ממנה, בשביל הקטע, אבל היא לא הסכימה".

צילום: רויטרס

שוק הסמארטפונים פורח בישראל. חנויות טלפונים צצות מדי יום במרכזי הערים ובעיקר בשכונות חלשות. הערכה אחת מדברת על 1,000 חנויות כאלה ברחבי המדינה. ככה זה כשבישראל נמכרים כל שנה כל כך הרבה סלולרים.

עקבו אחרי TheMarker בטוויטר

לפי נתונים של חברת המחקר IDC, ב–2012 נמכרו בישראל 1.6 מיליון סמארטפונים (החל ב–1,000 שקל למכשיר פשוט ועד 4,000 שקל לאייפון 5 או גלקסי 2 Note, א"ז) ועוד 800 אלף טלפונים רגילים. שוק המכשירים החדשים מוערך ב–5 מיליארד שקל בשנה - כ–60% ברכישות אצל מפעילות הסלולר ו–40% במה שנהוג לכנות "שוק חופשי", תלוי את מי שואלים.

וכמו שכבר הורגלנו, איפה שיש הרבה כסף יש גם הרבה קומבינות. צרכנים לא תמיד מקבלים את מה שהובטח להם והאכזבה רבה. זה לא אומר שחייבים לקנות אצל מפעילות הסלולר - ממש לא. הן גובות מחירים מופקעים על המוצרים. עדיף לקנות בשוק החופשי, אבל צריך להכיר את הטריקים וללמוד איך להימנע מהם.

"לשחוט את הערכה"

הטריק הכי נפוץ בשוק הוא מה שמכונה "לשחוט את הערכה". שי חקשור, יבואן מכשירי סלולר והבעלים של מעבדה מורשית ושל רשת חנויות הסלולר גו־מובייל, מסביר על התרגיל: "מה שעושים זה שלוקחים את הערכה המקורית, מוציאים את הסוללה המקורית ושמים במקומה זיוף סיני. לפעמים מוציאים גם את הדיבורית האישית ואת המטען, ומוכרים בלעדיהם או עם זיופים.

"אחר כך, הסוחר מוכר את המכשיר בזול, כשאת החלפים הוא מוכר בנפרד. סוללה מקורית נמכרת בשוק ב–200 שקל - זה יותר ממה שהוא מרוויח על המכשיר. דיבורית אישית נמכרת ב–70 שקל ומטען מקורי ביותר מ–100 שקל", מפרט חכשור. סוד ידוע בתעשייה הוא שחנויות הסלולר עושות את מרבית הרווח מהמוצרים הנלווים ‏(אקססוריז‏).

הנה מה שכתב גולש בזאפ על חנות סלולרים מוכרת בתל אביב: "חיפשתי, כמו רוב האנשים פה, את האייפון 5 במחיר הכי משתלם. בחרתי בחנות בגלל המחיר המפתה, אבל עדיין העדפתי לראות את המוצר לפני שאני קונה, אז הגעתי לחנות עצמה. כשביקשתי את האייפון 5, המוכר אמר שיש וצעק לחבר במחסן 'תביא את האייפון 5 וגם את המטען' - משהו כבר לא נשמע לי.

"כשהוא הביא את המכשיר, האריזה היתה פתוחה ‏(בלי ניילון, כמו מכשיר יד שנייה‏). כששאלתי אותו למה האריזה פתוחה, הוא תירץ את זה בכך ש'אנחנו עושים בדיקה כשאנחנו מקבלים את המכשיר מהיבואן', וכמובן שאחר כך חבר שלו מגיע עם המתאם למטען, שזה בעצם חיבור של מכשיר סמסונג גלקסי", משתף אותו הגולש בחוויית הקנייה המפקופקת שעבר.

כדי לגלות את הקומבינות לא צריך כישורי בלשות מיוחדים. כפי שראינו, מספיק להקליק בזאפ על דגם של סמארטפון פופולרי, להיכנס לחוות דעת ולקרוא מה כתבו על החנויות שמופיעות במקומות הראשונים.

מחפשים ביטחון

"אספתי את המוצר מהחנות ורק בבית התברר לי שבערכה חסר מטען קיר", כותב לקוח שרכש טלפון במיני־רשת תל־אביבית. "נאלצתי לחזור למחרת לחנות ולרכוש מטען. נראה לי לא תקין שלא קיבלתי מטען יחד עם המכשיר. התחלתי לברר ובאמת הערכה, לפי אתר חברת סוני ומפרטים טכניים, כוללת מטען. בחנות טוענים שאליהם זה הגיע מספק בלא מטען בשל יבוא ממדינה עם תקנים שונים מהתקנים בישראל".

סוחרים שוחטים את הערכה מעוד שתי סיבות. כדי להציג מחיר נמוך לטלפון - ולהופיע במקומות הראשונים באתר השוואת המחירים זאפ. שנית, לעתים היבואן מוציא את המטען מהקופסה, כי מכשיר שנמכר בלי מטען לא חייב לעבור בדיקות של מכון התקנים. בדיקות כאלה עולות כסף ומייקרות את המוצר הסופי.

משומש, כמו חדש

טריק שני, נפוץ מאוד, הוא למכור מכשיר משומש כאילו היה חדש. לעתים מפעילה בחו"ל מוכרת מכשיר והלקוח מחזיר אותו אחרי כמה ימים. המפעילה מוכרת את העודפים הללו לסוחרים בחו"ל, וחלק מהמכשירים עושים דרכם גם לישראל. מכשיר כזה יגיע לרוב עם לוגו של מפעילה זרה ‏(וודאפון, T-Mobile‏) או עם אפליקציות מפעילה המותקנות על המכשיר.

חקשור מסביר מדוע זה מסוכן: "יצרנית כמו HTC מוכרת בשתי דרכים: למפעילה או לשוק החופשי. אם מכשיר נמכר למפעילה, אין לו אחריות בינלאומית - חד וחלק. אם הוא נמכר מראש לשוק החופשי, יש לו אחריות בינלאומית ויש מי שיטפל בלקוח".

בשוליים של השוק נמכרים גם מכשירים מוברחים וגנובים. "השוק מוצף בציוד מוברח, גנוב ומחודש", אומר אודי מארצי, מנכ"ל רשת hMobile המשווקת מכשירים בהום סנטר. "הבעיה היא שמי שעובד ישר צריך להתמודד עם ה'רעים' - לקוח נכנס לזאפ ורואה שם מחיר שהוא נמוך יותר ממחיר העלות שלי, כי המבריח אינו משלם מס. זה משחק לא הוגן".

לדברי מארצי, יש לכך גם השלכות ברמה הלאומית: "מדובר ב–15% מס קנייה ו–17% מע"מ. כל מכשיר אייפון מוברח זה אובדן הכנסות ישיר למדינה של 1,000 שקל. משרד התקשורת צריך להפסיק את הסחר במכשירים גנובים - ויש לו היכולת לעשות את זה באמצעות ה–IMEI (מספר זיהוי ייחודי שיש לכל מכשיר, א"ז)".

דוידי פיאמנטה, מנכ"ל סאני, יבואנית מכשירי סמסונג לישראל, מתאר את הבעיה מהזווית שלו: "בגדול, השוק המקביל אינו פוגע בי. הוא מייצר תחרות בריאה, מחזק לי את המותג, מגדיל מכירות של אביזרים ומוסיף לי עבודה בשירות. הבעיה היא ש–30%–40% מהשוק המקביל זה ציוד מוברח.

"רוב הציוד מגיע מאירופה, ושם עובדים עם תדרים ‏(בעיקר 900 ו–2,100 מגה־הרץ‏) שלא מתאימים ל–80% מלקוחות הסלולר בישראל - ואז באים לקוחות ואומרים 'יש לי ניתוקים, הגלישה אטית'. רבים מתפתים לקנות במחיר נמוך מדי. אלפים מגיעים אלי מדי חודש, בוכים שהתצוגה לא טובה או שהטלפון נתקע. זה פוגע בלקוחות ופוגע במותג", מסביר פיאמנטה. אז מה עושים?

1. אל תתפתו לזול ביותר בזאפ

כך תבצעו קנייה חכמה של סמארטפון

המכשיר הזול עשוי לעלות לכם ביוקר. מומלץ לקרוא הרבה ביקורות על החנויות ‏(עם זאת, חלק מהביקורות עשויות להיכתב על ידי בעלי עניין‏). "במחיר כזה, הרווח של המוכר הוא 70 שקל על מכשיר שעולה 3,000 שקל", אומר יבואן מורשה של אחד המותגים. "ברווח כזה הוא לא רוצה לראות אותך יותר - תשכח משירות".

2.בדקו מי 
היבואן

זו אולי הנקודה החשובה ביותר בקניית סלולרי. מטבע הדברים, בשוק פועלים יבואנים רבים מכל הגוונים והסוגים, קטנים וגדולים, אמינים יותר ופחות. בעת הרכישה חובה לשאול מי היבואן, ולבקש לראות את מדבקת היבואן על קופסת המכשיר. למוצרים של כל חברה יש יבואן מורשה, שהוא הכתובת המקומית הכי בטוחה.

את מוצרי אפל מייבאת לישראל חברת iDigital; את מוצרי סמסונג מייבאת סאני; את מוצרי סוני מובייל מייבאת ברס־אלקטרה; את מוצרי HTC מייבאת טאץ'־גרופ, ואת מוצרי נוקיה מייבאת יורוקום. שתי יבואניות מהרשימה, ברס־אלקטרה וסאני, כחלק מהמאבק בשוק המקביל הפרוץ, הכריזו באחרונה כי מי שירכוש דרכן מכשירים יקבל אחריות לתקופה כפולה מהנהוג בשוק, כלומר ל–24 חודשים.

יש גם יבואנים מקבילים, שמציעים את אותם המכשירים שמשווקים היבואנים המורשים אבל במחירים נמוכים יותר. אחרי שיחות עם שחקנים רבים בשוק אפשר להצביע על לפחות ארבעה יבואנים מקבילים גדולים ואמינים. רמפל, שהיא חלק מ–RCS, שחקנית השוק המקביל הגדולה בעולם. שיא.קום שפועלת בתחום היבוא המקביל כבר זמן רב ובבעלות מלאה של ח.י. אלקטרוניקה.

רונלייט היא שחקנית די צעירה ביבוא המקביל בענף הסלולר, אבל מדובר בחברה ותיקה שיש לה גם זיכיון בישראל ליבוא הרשמי של מוצרי LG סלולר ו–Asus. אחרונה ברשימה היא חברה בשם אורפרק.

היבואניות הללו הן שחקניות אמינות בשוק הסלולר - עד כדי כך שלעתים מפעילות הסלולר רוכשות מהן ציוד, כשנוצר אצלן מחסור או כדי לשלם פחות. חשפנו כאן, למשל, שחברת פלאפון רכשה חלק ממלאי הגלקסי SII, לא דרך סאני.

הצרה היא שחוץ מרכישה בחנות פיסית, אין דרך לדעת מי היבואן של מכשיר הסלולר. החנויות האינטרנטיות אינן חושפות את היבואן שממנו רכשו את הטלפון.

גם באתר השוואת המחירים זאפ לא כתוב מי היבואן, ואפילו באתר סחר גדול כמו וואלה־שופס כתוב לעתים, "אחריות: שנה על ידי רונלייט", ובמקרים אחרים, "אחריות: שנה על ידי היבואן". מי היבואן? תגלו רק כשהמכשיר יגיע. אולי כאן יש מקום להתערבות רגולטורית.

3. שקלו לקנות באחת הרשתות

היבואניות הרשמיות של מכירי הסלולר סאני ו–iDigital מפעילות חנויות קמעוניות, אבל טלפונים נמכרים גם ברשתות חשמל ומחשבים. סמארטפונים נמכרים ברשתות מוכרות כמו באג, אייבורי, הום סנטר ורשת Mobuy ‏(בחנויות אייס, שקם אלקטריק, מחסני חשמל ועוד‏) ויש גם רשת יותר קטנה בשם Best Mobile.

שימו לב: גם אם רוכשים ברשת, עדיין כדאי לשאול מי היבואן כי לעתים הרשת עובדת עם כמה יבואנים. באייבורי, למשל, מצאנו הפרש של 100 שקל בין אייפון 5 שמגיע מ–iDigital לבין אותו המכשיר ביבוא רונלייט.

מחיר סמארטפון ברשת גדולה יהיה אמנם גבוה במעט לעומת חנות פרטית ולא מוכרת, אבל מדובר בקנייה בטוחה יותר שבדרך כלל מאפשרת גם פריסת תשלומים על פני תקופה ארוכה יותר. הבעיה היא שלכמה מהרשתות אין אתרי אינטרנט ראויים, שמאפשרים השוואת מחירים ורכישה.

4.ודאו שקופסת המכשיר סגורה

"הקופסה צריכה להיות סגורה עם הניילון, כשלקופסה היבואנית מצמידה פלומבה - מדבקה שכתוב עליה שאם היא קרועה, לא לקנות", אומר חכשור. לא להתפשר על זה. בתוך הקופסה צריך להיות עלון מידע בדבר קרינה בלתי מייננת.

"אפשר גם לבדוק את מספר ה–IMEI - מספר זיהוי ייחודי שיש לכל מכשיר ‏(בדרך כלל מתחת לסוללה או בחיוג #06#*‏). ה–IMEI על המכשיר חייב להיות זהה לזה שעל הקופסה, אחרת יש חשש כי המכשיר מוברח ‏(בדרך כלל מבריחים בלי הקופסה‏).

בכל מקרה, מסכם חכשור, הצרכן צריך ללמוד להסתמך גם על תחושות בטן - ולהרגיש מתי מוכרים בחנויות מנסים למרוח אותו עם כל מיני הסברים מפוקפקים ולא הגיוניים.

לאן נעלמה מדבקת האחריות

לקוחות רבים מתקשים לממש אחריות על מוצר אלקטרוני ולעיתים סוחרים מתחמקים ממתן שירות בתואנה כי יש להציג תעודת אחריות וחשבונית רכישה - מסמכים שלקוחות לא נוטים לשמור בצורה מסודרת. משרד התמ"ת הכיר בבעיה וביוני 2012 עברה רפורמה שמכונה "מדבקת אחריות".

הרפורמה קובעת כי כל מי שמוכר מוצר אלקטרוני שעלותו מעל 150 שקל חייב לספק מעבר לתעודת אחריות גם מדבקת אחריות שעליה כתוב שם הסוחר ותום תקופת האחריות. את המדבקה הזו לקוח יכול לשים על המוצר והסוחר יהיה חייב לתת לו שירות, גם אם אבדה תעודת האחריות והחשבונית. התקנה נכנסה לתוקף באוגוסט האחרון אבל כנראה שהאימוץ שלה רחוק מלהיות מלא

בכל אופן, תיקון זה לחוק הגנת הצרכן תקף גם למוצרי סלולר, בסייג אחד. כל מכשיר טלפון סלולרי מצוייד במספר מזהה חד ערכי המכונה IMEI. במידה והסוחר מאפשר לצרכן להיכנס לאתר שלו, להקיש IMEI ולראות את תאריך תום תקופת של המוצר - הוא פטור ממסירת המדבקה לצרכן. כך בלשון החוק: "טובין המזוהים במספר סידורי או מספר זיהוי ייחודי פטורים מחובת מסירת המדבקה אם מתקיימים התנאים הבאים: א. לא נדרש מן הצרכן להציג תעודת אחריות כתנאי למתן שירות. ב. הוא מאפשר לצרכן לבדוק את תום תקופת האחריות בכל את באתר האינטרנט, בטלפון בשיחת חינם ובאמצעות מסרון, באמצעות המספר הסידורי או מספר הזיהוי הייחודי". אלא שהרפורמה עוד לא חלחלה, והרבה מהחנויות הפרטיות (וגם בחלק מהרשתות), טרם אימצו את הרפורמה.

ממשרד התמ"ת, האמון על האכיפה בנושא, לא נמסרה תגובה.
 

עקבו אחרי TheMarker בטוויטר

עקבו אחרינו בטוויטר
עשו לנו לייק וקבלו את מיטב הכתבות ישירות לפייסבוק
הוספת תגובה
תודה על פנייתך, היא תיבדק על ידי המערכת

הקלד את הנושא

הקלד את התגובה

שלח להוספת תגובה בלתי מזוהה לחץ כאן להוספת תגובה מזוהה לחץ כאן
תודה על פנייתך, היא תיבדק על ידי המערכת

הקלד את הנושא

הקלד את התגובה

שלח סגור להוספת תגובה בלתי מזוהה לחץ כאן להוספת תגובה מזוהה לחץ כאן
תודה על פנייתך, היא תיבדק על ידי המערכת
הצג את כל התגובות פתוחות
43
עושים עלינו קומבינות
 • 14:05
 • 25.11.14

ושכבר יש תקלות ובאים לממש אחריות... מתנערים מאחריות. הזהרו מחנויות ייבוא מקבילות ובמיוחד מאיליין

42
אריאל
 • 13:31
 • 05.09.14

טוטח

41
אמיר
 • 12:17
 • 24.06.14

לא ממליץ רמת השרות של סאני גרועה

40
דוד בן חיים
 • 15:20
 • 19.04.14

שלום,
הכתבה עושה שם טוב ליבואנים המוכרים. אבל - מכשיר גלקסי S4 , המיובא באופן אישי מסין, או המכשיר INEW , עולים בערך כ 800 ש"ח באינטרנט. הם פועלים מעולה. לי היה גלקסי שנרכש מחברת פלאפון ועשה מלא בעיות. בפלאפון ראו בעיניהם כי הסוללה התנפחה, הם שדרגו או שינו את מערכת ההפעלה בשל כך. ושוב, פלאפון או סאני לא מגלים כמה עלה להם המכשיר. אין לי ספק שהם ירכשו אותו במחיר הרבה יותר נמוך ממה שאני אוכל לקנות מחברת סמסונג, שממילא אינה מוכרת ליחידים. אז להערכתי מכירת גלקסי 4 במחיר של 4,500 מותיר בידי החברה רווח של 3,500 ש"ח בהנחה שעלה להם 1000 ש"ח. לכן, במחיר של 4,500 עדיף לי לקנות 5 מכשירים מסין הפועלים היטב בישראל. אין כל הצדקה שאשלם מעבר 4,500 ש"ח רק בשביל שיש "אבא" שיטפל במכשיר. זה אומר שבשביל האחריות אני צריך לשלם עוד 3,500 ש"ח למכשיר שצריך לעלות 1,000 ש"ח.

 •  
  gnh,
  • 09:12
  • 19.07.14

  סמסונג 4 ב800 שח מסין ,זה זיוף סיני ,זה מכשיר ברמה נמוכה שנראה אומנם כמו סמסונג ,אך גם אם יעבוד בסדר ,מה שהרבה פעמים לא מתרחש, עם הופעת התקלה הראשונה בדרך כלל יהיה הכי משתלם לזרוק אותו לזבל

39
אורן
 • 14:37
 • 20.03.14

למה סאני לא לוקחת אחריות על התקלה של זיכרון פלאש במכשיר שפשוט משבית את המכשיר פאק ביצור של המכשיר למאות לקוחות דורשים עלות תיקון בין שבע מאות לאלף שקל שהבעיה היא בעצם ביצור של המכשיר

37
רני
 • 11:51
 • 18.11.13

המכשיר פגום. לאחר שבוע בשמוש, היה 3 פעמים ברצף בשליחות התיקונים!!!

 •  
  לירון
  • 14:53
  • 26.10.13

  נכנסתי לאתר רמי לוי ומה שכתוב שם בשאלות נפוצות גלישה 5 גיגה 45 שח ו10 גיגה 65 שח וכתוב שפרי פייד זה אותו מחיר . אבל בחבילות המחיר שונה לחלוטין ל10 גיגה כתוב בפרי פייד 99 שח ומסלול רגיל 79 ו90 אגורות וגם על 5 גיגה מחיר שונה לחלוטין בשאלות. בקיצור עובד עלינו.

35
נתיב עסיס
 • 20:41
 • 13.07.13

בלי גלקסי לא יקר לפחות עד 1000

34
רינת
 • 17:28
 • 10.07.13

איפה אז הכי טוב לקנות פלאפון?

33
שאול
 • 10:31
 • 29.06.13

איך יתכן שאייפון יעלה יותר מ1000$ וסמארטפון סיני באיכות טובה יעלה כ 150$?כך לגבי מותגי אופנה.נעלי nike עולים לחברה 3-4$ (מתוך כתבה על ניצול עבודת ילדים במזרח הרחוק) ואנו משלמים 100$ ויותר?!!כי אנו משלמים בעבור שטיפת המוח שעושים לנו בעלי המותגים-שרובם מיוצרים בסין!!!

32
ג
 • 20:34
 • 19.05.13

מS2 מקורי שהבת קבלה לבת מצווה...
פשוט פתטי המחירים של המקוריים האלה. לדעתי רק טפשים קונים את המוצרים המקוריים במחירים המטורפים האלה. לא להאמין..

31
שמואל
 • 10:11
 • 27.04.13

זה לא אומר שאתה צודק לחלוטין
ולא מצדיק את המחיר המופקע שאתה דורש עבור סמרטפון סמסונג נוט 2
אחרים מוכרים אותו דבר מיבואן מקורי במאוות שקלים פחות
אז במיטותא ממך אל תהיה אפיפיור ורק אתה צודק

29
פרידר
 • 12:48
 • 18.03.13

איידיגיטל היא היבואן הרשמי של כל מוצרי אפל - פרט לאייפון! היבואנים בארץ של האייפון הם חברות הסלולר הגדולות - פרטנר, סלקום, פלאפון, והוא מובייל. http://www.apple.com/il/buy/ איידיגיטל מוכרים את האייפון עם אחריות של פרטנר.

28
קומבינה
 • 14:23
 • 10.03.13

התשובה היא שהמפעילות עם מנגנון ענק ומשומן צריך להרוויח מיליונים, וכל הרשתות חייבות לפרנס את המנכל"ים שנוסעים על ג'יפים וחייבים מזכירה ולכן מחיר המכשיר תופח ( חלקם מהמנכל"ים הללו התראיינו לכתבה ), יש הרבה חנויות פרטיות שמוכרות מכשירים אמינים וזולים ולא רוצים להרוויח כמו חזירים , תבדקו את זה.

27
בני
 • 17:16
 • 07.03.13

כמו כן חשוב מאד להקצות תקציב מספיק לכתבות יחסי ציבור שמונות סיבות הזויות למה כדאי לקנות רק מיבואן.

אפשר פשוט להשתמש באותן כתבות מהעבר שהזהירו מהסכנות של לא לקנות מהמפעילים.

ברור שהשוק המקביל אינו פוגע כלל ביבואנים ורק מחזק אותם, הרי אפילו ניטשה אמר ככה, וכמו כן כאשר מצטטים מנכ"ל של חברה כלשהי בעיתון, ברור שכל מה שהוא יגיד זה אמת לאמיתה, גם אם זה בניגוד לאינטרס שלו! כן, כן!

ברור שה-"חאפרים" "שוחטים" את ה-"ערכות" ומוציאים מהן את המטענים, וכל מי שקנה בחנות רשמית באמריקה וקיבל בלי מטען, שישלח את הסיפור שלו לאתר שלא צריך תמיכה כדי להתקיים.

מי שחושב שכל המכשירים בימינו עובדים על אותו מטען שאפשר לקנות באיביי בשני דולר, שלא יבזבז את זמננו, כי תפקידנו להפחיד את העם שיקנה את מה שאנחנו יודעים שטוב בשבילו, או לפחות בשבילנו.

26
בני
 • 17:16
 • 07.03.13

כמו כן חשוב מאד להקצות תקציב מספיק לכתבות יחסי ציבור שמונות סיבות הזויות למה כדאי לקנות רק מיבואן.

אפשר פשוט להשתמש באותן כתבות מהעבר שהזהירו מהסכנות של לא לקנות מהמפעילים.

ברור שהשוק המקביל אינו פוגע כלל ביבואנים ורק מחזק אותם, הרי אפילו ניטשה אמר ככה, וכמו כן כאשר מצטטים מנכ"ל של חברה כלשהי בעיתון, ברור שכל מה שהוא יגיד זה אמת לאמיתה, גם אם זה בניגוד לאינטרס שלו! כן, כן!

ברור שה-"חאפרים" "שוחטים" את ה-"ערכות" ומוציאים מהן את המטענים, וכל מי שקנה בחנות רשמית באמריקה וקיבל בלי מטען, שישלח את הסיפור שלו לאתר שלא צריך תמיכה כדי להתקיים.

מי שחושב שכל המכשירים בימינו עובדים על אותו מטען שאפשר לקנות באיביי בשני דולר, שלא יבזבז את זמננו, כי תפקידנו להפחיד את העם שיקנה את מה שאנחנו יודעים שטוב בשבילו, או לפחות בשבילנו.

25
א.ד.
 • 17:03
 • 07.03.13

כן חלק מהקומבינות מפוקפקות, פשוט לבדוק שיש הכל! עדיין יוצא לנו זול יותר משמעותית ולא ברשתות הגדולות... הבונוס הוא שאנחנו דופקים את היבואן/המשווק הרשמי + הרשתות הגדולות + חברות הסלולר + משרד האוצר והמיסוי ההזוי = שכולם עושים עלינו קופה.

24
אלי
 • 16:09
 • 07.03.13

ניסיתי כמה פעמים בשביל ה"שירות". הטיפול שקיבלתי אצל נותני שירות רישמיים מתחת לכל ביקורת.
הבנתי שצריך לקנות במקום שהכי זול - וכרגע זה ebay. ואגב כבר שלחתי מכשירים שהתקלקלו לי למוכר והוא שלח לי מכשיר חזרה עוד לפני שהמכשיר התקול הגיע אליו.

23
עירית
 • 15:49
 • 07.03.13

לא נעשה זאת. הם עושקים אותנו יותר מדי זמן והשירות שלהם לא מצדיק את המחיר.

היום יש אלטרנטיבה: ebay, amazon. ולמוצרים שאי אפשר לשלוח לארץ יש buy2usa, mustop

22
לא קונים בחברת סלולר
 • 15:21
 • 07.03.13

מחירים מופקעים. במחיר שתשלמו להם אתם יכולים לקנות שני מכשירים מיבוא מקביל או 3 מכשירים מחו"ל.
הדוגמה הכי מרגיזה: nexus 4 עולה בחו"ל 350 דולר (1300 ש"ח)
בארץ? 3000 ש"ח! תגידו לי איך? אני יכול לטוס לארה"ב וחזרה ולהישאר עם עודף.

כל מה שאני יכול להזמין מחו"ל אני מזמין. חסכון של מאות שקלים.

21
אלעד
 • 14:50
 • 07.03.13

אם כבר לא מרשת סלולר, אז ללכת עד הסוף. תחסכו המון כסף

18
חי
 • 13:07
 • 07.03.13

1. שמספר IMEI במכשיר ועל הקופסא תואם (הקופסא חייבית להיות סגורה +פלומבה)
2.שבתוך הקופסא יש תכולה מלאה ומקורית של מה שצריך להיות שמה אתם יכולים לבדוק באתר הרשמי של היצרן מה צריך להיות בקופסא (מטען כבל DATA אוניה סלולה וכ)
3.תיקנו אך ורק ברשתות מוכרות כמו KSP איבורי וכול מיני חניות חשמל או מהיבואנים המורשים..לעולם אל תקנו פלאפון מהמפעילה כי הוא סתם יקר או מחנות קטנה כי כמות הפלפונים המזויפים והגנובים שמה היא עצומה

17
בני
 • 12:25
 • 07.03.13

המקרה שקרה לי: קניתי גלאקסי Y מאייבורי, מייבוא רשמי של סאני [סקיילקס] ושילמתי כ- 300 ש"ח יותר מאשר בחנות הזולה בזא, כלומר כמעט 50% יותר.
אח"כ הופתעתי לגלות לוגו מושחר של חברת פלאפון על המכשיר, שהיה סגור בקופזה עם מטען וערכה מלאה.
ובנוסף כל חלק שהזמנתי מהאינטרנט לא תאם למכשיר: כיסוי - חסם את הרמקול החיצוני, סוללה - לא ישב טוב בשקע.
התברר שהמכשיר הוא ייבוא בלעדי של סאני/סקיילקס ונמכר רק בישראל ובאוסטרליה. הם, כמובן מוכרים כיסויים וסוללות מתאימים למכשיר, שעולים פי כמה.
אייבורי לא החליפו לי כי עברו יותר משבועיים.
סאני/סקיילקס הציעו לי לרכוש מהם חלפים וכיסויים.
בפעם הבאה אין סיכוי שאקנה מיבואן/חנות מורשית.

16
שי
 • 12:16
 • 07.03.13

www.kingphoneil.blogspot.co.il
כנסו ותבינו למה.

15
שירלי
 • 12:11
 • 07.03.13

בלי בושה, בסניף הום סנטר בנתניה. מזלי שיש לי מטענים מקוריים מהאייפון הקודם. מטען לא מקורי עלול לגרום נזק למכשיר !!!

14
אבי
 • 11:59
 • 07.03.13

מכרו לי מכשיר אייפון 4S קיבלתי אריזה פתוחה, מטען לא מקורי, נראה חדש לחלוטין בפנים. שבוע אחרי שקיבלתי את המכשיר הוא עושה בעיות חומרה. כעת שאני בא אליהם להחליף לי את המכשיר הם עושים בעיות ונוקטים במדיניות של סחבת. למרות שאם היבואן שהם עובדים איתו הוא יבואן רשמי של אפל, הם פשוט שוליחים לו את המכשיר והמדיניות של אפל אומרת לתת ישר מכשיר אחר. KSP ,ככל הנראה, משתמשים במכשירים, מוחדשים, מזוייפים או מוברחים.

13
גיל ג
 • 11:38
 • 07.03.13

מנסיון, כל מה שכתוב פה נכון.
עדיין, יש הטיה רבה מדי בכתבה לטובת היבואנים ה "רשמיים" מושג שסותר את עקרון השוק החופשי.
לא הובלט בכתבה שאנשים רבים קונים בשוק החופשי טלפונים באלפים ורובם מרוצים.

12
גיל ג
 • 11:38
 • 07.03.13

מנסיון, כל מה שכתוב פה נכון.
עדיין, יש הטיה רבה מדי בכתבה לטובת היבואנים ה "רשמיים" מושג שסותר את עקרון השוק החופשי.
לא הובלט בכתבה שאנשים רבים קונים בשוק החופשי טלפונים באלפים ורובם מרוצים.

11
רועי
 • 11:17
 • 07.03.13

היבואנים בארץ עובדים על מתח רווחים של מאות אחוזים, צריך לכופף אותם. שוק החשמל ברובו (ממש לא בכולו) כבר התיישר עם מחירים דומים למה שנמכר בחו"ל (למרות שבדרך כלל מוכרים אצלינו דגמים של השנה שעברה). אין סיבה שנקסוס 4 יעלה כאן 2500 ש"ח - חבר הביא לי מארה"ב שניים במחיר הזה. קורקינט חשמלי נורמלי עולה בארץ 6000 ש"ח באמזון 1500 - אפילו ביבוא אישי עם מסים יעלה פחות מאשר בארץ (וזו דוגמא אחת מתוך אינספור). להפסיק לתת ליבואנים (ולכל אחד אחר) להכניס לנו ידיים לכיסים ולשאוב משם כסף

10
אמיר
 • 11:13
 • 07.03.13

בדקתי מראש את הדגמים שקניתי: על איזה רשתות עובדים ומה תדרי הרשתות בארץ. בחרתי מכשירים הנראים טוב והם manufacturer refurbished . המחיר 50% מהמחיר בארץ. כשהייתי בחו"ל הזמנתי ושלחו לי תוך יומיים למלון שלי שם. נותר לי רק להכניס SIM שהבאתי מהארץ (כל ילד יודע לעשות זאת) ויש לי טלפון.
לא לפחד! לא לקנות במחיר חוצפה. ולמה ללכלך על טלפונים סיניים הם משתפרים, הרי גם את המותגים מייצרים בסין. (איפה מייצרים את האייפון ואת הגלקסי? כולם מגיעים מסין). סין שלא הכרתם, כל מוצרי הפרימיום גם מיוצרים שם.

09
שבו
 • 11:10
 • 07.03.13

הדבר המשתלם ביותר לקנות גיל ברייקדאנס בארצות הברית של אי טי אנד טי עלה 800 ש״ח האיפול יד שניה ובטוח שמקורי

08
יעל
 • 11:05
 • 07.03.13

זהירות! לא להתקרב לספיישל פון בתחנה מרכזית ת"א קומה 4 - כל המכשירים שלהם חשודים. אף פעם לא יתנו חשבונית ואם יש בעיה יגידו לך ללכת לחפש!
לבעלים קוראים יוסי דטייב- איש מבחיל!

07
06
לקוח של בסטמובייל ושיא קום
 • 10:50
 • 07.03.13

שתי החברות תחת אותה בעלות ומוכרות מוצרים פגומים ומתנערות מהאחריות

05
גיא
 • 10:47
 • 07.03.13

אני לא יודע כמה כותב הכתבה עשה תחקיר , אבל ניתן בקלות לראות שההבדל בין השוק החופשי לבין חברות הסולולר בקניית מכשיר אינו מינורי אלא כמעט כפול , כך שאפשר לקנות 2 מכשירים באותו הכסף, וזו גניבה לשמה, מעבר לכך כל מי שקונה בשוק החופשי שיעשה את הבדיקות שלו , מכל הכתבה הדבר המעניין היחיד והמהותי היה אולי נושא הסוללה והמטען
כמו כן צויין לא לקנות מכשירים מאירופה אבל אם את מעוניינים בטובת הצרכן אז תאמרו איפה כן לקנות אולי בארה"ב ששם זה כן מתאים.
בקיצור הכתבה די חד צדדית ומשוחדת לטובת החברות המשווקות וחברות הסוללר.
הכותב כנראה ממש מזלזל בקוראים ככה זה מרגיש

תודה גיא

04
רן
 • 10:46
 • 07.03.13

03
אבי
 • 10:45
 • 07.03.13

הכל קומבינות בזאפ אל תאמינו לאף ביקורת שם

תוכן מקודם
הפופולריות בצרכנות
הצעות מיוחדות