ארגון בעלי יחידות הנופש מבקש להכיר בקבוצת קלאב הוטל כמונופול

הארגון טוען בפנייתו לרשות להגבלים עסקיים כי קלאב הוטל שולטת על יותר ממחצית משוק יחידות הנופש בישראל, באמצעות בתי המלון קלאב הוטל אילת, קלאב הוטל טבריה וקלאב אין אילת

ארגון בעלי יחידות הנופש פנו בימים אלה לממונה על ההגבלים העסקיים, פרופ' דיויד גילה, בבקשה להכריז על רשת קלאב הוטל כמונופול ועל החברות השולטות בה כקבוצת ריכוז. הפנייה נעשתה באמצעות משרד עורכי דין אשבול בורובסקי.

הארגון טוען בפנייתו כי קלאב הוטל שולטת על יותר ממחצית משוק יחידות הנופש בישראל, באמצעות בתי המלון קלאב הוטל אילת, קלאב הוטל טבריה וקלאב אין אילת.

מלון קלאב הוטל בטבריה
מלון קלאב הוטל בטבריהגיל אליהו

כבר ב-1996 הוגדרה קלאב הוטל כמונופול על ידי הממונה על הרשות להגבלים עסקיים כשבהחלטתו קבע הממונה דאז, ד"ר יורם טורבוביץ, קלאב הוטל היא קבוצת ריכוז ובעל מונופול בתחום שיווק ומכירה של יחידות נופש, אך החלטה זו בוטלה ב-1998 על ידי הממונה דוד תדמור.

"יש מקום להכריז על קלאב הוטל כמונופול ועל קבוצת קלאב הוטל כקבוצת ריכוז, שכן לא השתנו העובדות העומדות בבסיס ההחלטה המקורית שקבעה כי קלאב הוטל היא מונופול, קרי - היעדר תחרות מהותית, היות וכל החברות בבעלות אותם בעלי מניות, היות והחברות הן גוף כלכלי אחד בעל מטרה עסקית מרכזית אחת - השאת רווחי הגוף המשותף, היות וקלאב הוטל שולטת על למעלה ממחצית השוק בתחום זה וכיוצ"ב", נכתב בפנייה.

מקלאב הוטל נמסר בתגובה כי "הפנייה לממונה על ההגבלים העסקיים היא חסרת בסיס משפטי או עובדתי. קלאב הוטל תתייחס לפנייה לגופה אם וכאשר תתבקש לעשות כן על ידי הממונה, ועד כה היא לא התבקשה לעשות כן. יש להדגיש שמדובר בניסיון למחזר טענות שהועלו כבר לפני שנים, ושלא צלחו גם אז".תגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר הארץ

סדר את התגובות

כתבות ראשיות באתר