כך תחתכו את חשבון האינטרנט במאות שקלים - בטלפון אחד - צרכנות - TheMarker

כך תחתכו את חשבון האינטרנט במאות שקלים - בטלפון אחד

על רקע המבצע של HOT הטלפון הבודד הפך משתלם במיוחד ■ לקוחות רבים נוטים לשכוח: אפשר וכדאי להתמקח עם הספקיות ■ פנייה למוקדי השירות בשם הלקוחות גרמה להפחתה של עד 65% בחשבון החודשי

כניסתה של הספקית HOTnet לענף האינטרנט מסעירה את חברות התקשורת והצרכנים כאחד. הספקית מבית HOT מציעה ללקוחותיה תמחור אגרסיבי של 20 שקל בחודש - לכל מהירות גלישה. הספקיות המתחרות טוענות כי מדובר בתמחור הפסדי, שמתאפשר רק בשל כוחה של HOT כחברת תשתית. ואולם, התחרות עושה את שלה - וכך בשיחת טלפון אחת לספקיות המתחרות ניתן להוזיל עלויות בחשבון בעשרות אחוזים. המבצע החדש של HOT מהווה תזכורת לצרכנים כי ניתן ואף כדאי להתמקח על המחיר.

"שלום, אני מתקשרת בשם חבר שלי, יש לי הרגשה שהוא משלם די הרבה על שירותי האינטרנט" - כך פתחתי לפני יומיים את השיחה האופטימית עם נציגת ספקית האינטרנט 013 נטוויז'ן.

הנציגה לא היססה לרגע: "וואו, כן, אני רואה. אל תדאגי, הוא ישלם הרבה פחות", היא השיבה. "55 שקל בחודש על 2.5 מגה-ביט לשנייה זה מחיר מופקע, את לא חושבת?" שאלתי. "את לא צריכה להסביר את עצמך, חמודה", השיבה הנציגה. "אני בכלל לא מתווכחת, מיד מעדכנת הוזלה. תמסרי לחבר שמהיום הוא משלם 19.90 שקל בחודש".

צילום: אילה טל

השיחה הזו היתה יכולה להישמע מפתיעה בכל הזדמנות אחרת, אך לא בשבוע האחרון. כניסתה של הספקית HOTnet לענף האינטרנט מצליחה להסעיר את חברות התקשורת והצרכנים כאחד. הספקית מבית HOT מציעה ללקוחותיה תמחור אגרסיבי של 20 שקל בחודש - לכל מהירות גלישה.

הספקיות המתחרות טוענות מנגד כי מדובר בתמחור הפסדי, שמתאפשר רק בשל כוחה של HOT כחברת תשתית, וכי קצב הניתוקים במוקדים שלהן גדל פי 2.5 מאז שהחלה החברה לשווק את החבילות החדשות.

עדיין קשה להעריך את טיב השירות של HOTnet, אבל הבשורה הגדולה של הספקית החדשה אינה רק בתמחור האטרקטיבי, אלא בעובדה שהיא מזכירה ללקוחות את מה שהם נוטים לשכוח: אפשר וכדאי להתמקח. צרכנים שקוראים על מהפכת מחירים, לומדים מחדש ששווה לבדוק את החשבון החודשי ולנסות לשפר את התנאים מול ספקית האינטרנט שלהם.

המחיר המומלץ לספקיות

שוק ספקיות שירותי האינטרנט תמיד היה פתוח למשא ומתן. המחיר המוצהר אף פעם לא היה המחיר הקשיח והקבוע של המוצר, וברוב המקרים, התמקחות הניבה מחיר נמוך יותר. מי שסיגל לעצמו מנהג והקפיד לצלצל מדי שנה לעדכן את התעריפים בתוכנית שלו, תמיד הצליח להוזיל את המנוי על האינטרנט באותה מהירות או לכל הפחות לשדרג למהירות גבוהה יותר במחיר זהה.

ללא עדכון כזה, המחירים לא רק שלא נוטים לרדת, אלא להתעדכן כלפי מעלה בטענה כי "תמה תקופת המבצע שאליו הצטרף הלקוח". כך, מי שהתעצל או שכח לצלצל, צפוי להתעורר ולגלות בוקר אחד שהוא משלם מחיר כפול, בדיוק כמו הלקוח שלנו, ששילם 55 שקל בחודש על אינטרנט במהירות 2.5 מ"ב לשנייה.

השוואה פשוטה

בשיחת טלפון אחת הצלחנו בלי כל מאמץ לחסוך בעבור הלקוח 64% ממחיר התוכנית. כשהעביר לנו את פרטיו, הוא הדגיש כי במועד ההצטרפות לתוכנית האמורה, "המחירים דווקא היו מאוד אטרקטיביים".

הלקוח הזה, כמו לקוחות רבים אחרים, צריך להבין את השיטה: שוק האינטרנט תמיד מתקדם לעבר מהירויות גבוהות יותר במחירים נגישים יותר. כשאינטרנט במהירות של 10 מ"ב לשנייה ומעלה נהפך לנחלתם של 42% מהגולשים, המהירות הבסיסית שעליה הוא משלם (2.5 מ"ב לשנייה) כבר אינה יכולה להימכר ביותר מ-20 שקל בחודש.

שלא כמו אינספור התוכניות והקומבינציות הקיימות בשוק הסלולר, האינטרנט הוא מוצר פשוט יחסית. המחיר של הספקיות נקבע לפי מהירות בלבד, והחשבונית אינה משתנה מדי חודש לפי צריכה של דקות או תכנים. השוואה בין מהירויות זהות אצל הספקיות השונות היא קלה ונגישה, וכל שנדרש זה להציץ בחשבונית ולהרים טלפון כדי לוודא שאינכם משלמים מחיר מופקע. כאן, מה שהחברים שלכם השיגו בהכרח מגיע גם לכם.

גם המעבר בין החברות אינו כרוך במאמץ אמיתי. מעבר בין ספקית אחת לאחרת נעשה בשיחת טלפון, אינו מצריך החלפת כרטיסים או ממירים או הזמנת טכנאי, ובשנה האחרונה הוא אף נטול קנסות יציאה.

ביומיים האחרונים ביקשנו מכמה ממכרינו לנדב לנו את פרטי הגישה לחשבון האינטרנט שלהם, כדי שנבצע עבורם שיחה בשיטת לקוח סמוי מול מוקדי השירות של שלוש ספקיות האינטרנט הגדולות בישראל: 012 סמייל, 013 נטוויז'ן ו-014 בזק בינלאומי.

הבטחנו אך ורק לנסות להוזיל את העלות למהירות הקיימת ולא לבצע שדרוגים ומעברים בין חברות. בשורה התחתונה, הצלחנו להוזיל את כל החשבונות שהגיעו לידינו ב-25%-65% - בין 7 ל-35 שקל בחודש למנוי. הנה שלושה מקרים לדוגמה, ומסקנות שהגענו אליהן בהסתמך על הנתונים שמצאנו.

שחר ויתר על שירותים מיותרים - וחסך 43%

 • הספקית: 013 נטוויז'ן
 • המחיר לפני: 69.80 שקל בחודש עבור אינטרנט במהירות 12 מגה-ביט
 • המחיר אחרי: 39.90 שקל בחודש עבור אינטרנט במהירות 12 מגה-ביט
 • שיעור ההוזלה: 43% (30 שקל בחודש)

שחר מסר לנו חשבונית של 70 שקל בחודש, ואילו הנציג של 013 נטוויז'ן אמר לנו כי עלות הגלישה היא 39.90 שקל בחודש בלבד. היכן נמצאים 30 השקלים הנותרים? 5.90 שקלים הם דמי מנוי עבור תוכנית לחו"ל, ששחר ביקש להסיר. מתברר כי הלקוח רכש גם חבילה, כפי שהציע לו נציג המכירות, מבלי להבין את חלקיה ומבלי לדעת שניתן לוותר עליהם.

כך למשל, 24 שקל בחודש נוספו עבור תוכנת אבטחת אינטרנט של נורטון. עבור שנה מדובר בעלות כוללת של 288 שקל. ואולם, באתר הרשמי של נורטון נמכרת אותה תוכנה ב-159 שקל בלבד. מלבד זאת, אפשר למצוא ברשת מגוון תוכנות אבטחה חינמיות וראויות. "ההאקר הסעודי לא יכול היה להגיע ללקוחות שלנו", ניסה הנציג לשכנע אותנו. מדובר בטענה מופרכת, שכן הפריצה לפרטי האשראי התבצעה בשרתי ספקיות חיצוניות, ולא על מחשבי המשתמשים, שעליהם מגנה התוכנה.

מ-013 נטוויז'ן נמסר בתגובה כי: "תוכנות אבטחת מידע חיוניות עבור הלקוחות להגנה על המחשב מפני המספר הגדל והולך של איומי האינטרנט. חשוב להדגיש כי מחירה של התוכנה כולל תמיכה וסיוע של נציג טכני בתהליך ההתקנה ולאורך חיי המוצר".

מסקנות:

1. ודאו ממה מורכב החשבון: כל הפרטים מופיעים באותיות הקטנות בחשבונית, והצצה חד פעמית בהם תמנע תשלום עודף.

2. אל תתפתו לחבילות המורחבות עם שירותי האנטי-וירוס והאנטי-ספאם. יש ברשת אלטרנטיבות חוקיות וראויות בחינם.

נדב משלם 40% פחות בזכות השוואת מחירים

 • הספקית: בזק בינלאומי
 • המחיר לפני: 64.90 שקל בחודש עבור אינטרנט במהירות 10 מגה-ביט לשנייה
 • המחיר אחרי: 39 שקל בחודש עבור אינטרנט במהירות 10 מגה-ביט לשנייה
 • שיעור ההוזלה: 40% (26 שקל בחודש)

את השיחה הזו בחרנו לנהל בצורה הכי שקטה שהספקית מציעה: בשירות הצ'אט. גילינו כי במקרה זה נדב משלם 15 שקל בחודש על אנטי וירוס, וביקשנו להסיר את השירות - מה שהשאיר אותנו עם חבילה של 10 מגה-ביט לשנייה בעלות חודשית של 49 שקל.

הנציג התעקש כי מדובר במחיר טוב, אך אנחנו ידענו לשלוף את מחירי המתחרים, לאחר שנכנסנו לאתר כמהזה, המספק את המחירים העדכניים של תוכניות רשתות התקשורת, וראינו כי מהירות של 10 מ"ב לשנייה נמכרת אצל כל הספקיות בטווח מחירים של 35-42.90 שקל בחודש. לא שאפנו לשבור את השוק, רצינו לקבל מחיר הגיוני ולחסוך כמה שאפשר.

ידענו שגם בזק בינלאומי מציעה את החבילה ב-39 שקל בחודש ללקוחות חדשים. הפגנו בקיאות במחירי המתחרים, וכתבנו לנציג: "אנחנו מצפים שעם התחרות הנוכחית בשוק, החברה לפחות תשווה את מחיריה כמו ללקוח חדש שלה". הנציג הסכים והוזיל את החבילה ל-39 שקל בחודש.

מסקנות:

1. ברשת עומדות לרשותנו אפשרויות חינמיות להשוואת מחירים . אזכור של מחיר נמוך שקיים בחברה מתחרה, הוא תמיד המפתח לקבלת הצעה מוזלת. הראו לנציג שאתם לא מנותקים ממציאות המחירים.

2. הנציג אומר לכם שהוא לא משחק על מחיר אלא על איכות? הבהירו לו כי אתם מאמינים באיכות של החברה, אבל המחיר עדיין גבוה ממה שאתם מוכנים לשלם, בייחוד לאור המחירים המוצעים בשוק.

גילה הצליחה לחסוך גם בתוכנית הזולה

 • הספקית: 012 סמייל
 • המחיר לפני: 25.90 שקל בחודש עבור אינטרנט במהירות 2.5 מגה-ביט לשנייה
 • המחיר אחרי: 16.90 שקל עבור ספק במהירות 2.5 מגה
 • שיעור ההוזלה: 35% (9 שקלים בחודש)

תוכנית האינטרנט של גילה לא היתה יקרה במיוחד, ותיארנו לעצמנו שנוריד את מחירה ב-6 שקלים כדי לעדכנו ל-20 שקל בחודש - המחיר שגבו מאתנו החברות האחרות עבור אותה מהירות.

בשיחה עם הנציגה של 012 סמייל הבהרנו לה כי 26 שקל בחודש על מהירות של 2.5 מגה-ביט לשנייה זה סכום גבוה מדי. הנציגה הסכימה וציינה כי המחיר כיום הוא 20.90 שקל, והבטיחה לעדכן לנו את התוכנית בתעריף החדש. התעריף הזה גבוה בשקל אחד ממה שהציעה לנו 013 נטוויז'ן, ולכן ציינו בפני הנציגה כי "המחיר המעודכן שהוצע לנו בחברת טריפל-סי הוא 17.50 שקל בחודש.

זו אמנם חברה קטנה, אבל גם המחיר שהצלחנו להשיג ב-013 נטוויז'ן היה 19.90 שקל. אנחנו לא רואים סיבה שנשלם אפילו שקל אחד יותר". הנציגה ביקשה שנמתין רגע בזמן שהיא מדברת עם המנהל, וחזרה אלינו כעבור דקה: "אוקי, המנהל אישר לי לתת לך מחיר של 16.90 שקל בחודש".

התקשרנו בשביל לחסוך 6 שקלים מהחשבון החודשי, וחסכנו בסופו של דבר 9 שקלים בחודש (35% מהמחיר המקורי).

מסקנה:

גם אם מדובר בכמה שקלים בודדים, אל תוותרו. אין סיבה שתצאו פראיירים. צרו קשר עם מוקד שירות הלקוחות, ובקשו את המחיר הנמוך שמגיע לכם.

עוד חשבונות שהצלחנו להוזיל

■ הספקית: בזק בינלאומי מחיר לפני: 30 שקל בחודש עבור אינטרנט במהירות 4 מ"ב לשנייה ■ מחיר אחרי: 22.50 שקל בחודש עבור אינטרנט במהירות 4 מ"ב לשנייה | שיעור ההוזלה: 25% (7.50 שקלים בחודש).

■ הספקית: 013 נטוויז'ן; מחיר לפני: 54.95 שקל בחודש עבור אינטרנט במהירות 2.5 מ"ב לשנייה | מחיר אחרי: 19.90 שקל בחודש עבור אינטרנט במהירות 2.5 מ"ב לשנייה | שיעור ההוזלה: 65% (35 שקל בחודש).

■ הספקית: 012 סמייל; מחיר לפני: 49.90 שקל עבור אינטרנט במהירות 10 מ"ב לשנייה | מחיר אחרי: 29.90 שקל עבור אינטרנט במהירות 10 מ"ב לשנייה | שיעור ההוזלה: 40% (20 שקל בחודש).

עקבו אחרינו בטוויטר
עשו לנו לייק וקבלו את מיטב הכתבות ישירות לפייסבוק
הוספת תגובה
תודה על פנייתך, היא תיבדק על ידי המערכת

הקלד את הנושא

הקלד את התגובה

שלח להוספת תגובה בלתי מזוהה לחץ כאן להוספת תגובה מזוהה לחץ כאן
תודה על פנייתך, היא תיבדק על ידי המערכת

הקלד את הנושא

הקלד את התגובה

שלח סגור להוספת תגובה בלתי מזוהה לחץ כאן להוספת תגובה מזוהה לחץ כאן
תודה על פנייתך, היא תיבדק על ידי המערכת
הצג את כל התגובות פתוחות
78
אבל ספק השירות טוען שהוא לא יכול
 • 14:18
 • 27.07.12

77
חלי
 • 17:55
 • 06.07.12

אתם יכולים להשיג את כל המהירויות כיום עד 100 מגה במחיר של 20 שקלים לחודש בספק האינטרנט שלכם לא משנה באיזו חברה בין אם זו נטוויז'ן או בזק או 012 (לא ממליצה על נטויז'ן-ישנם דילרים עם גישה לחשבון שלכם ש"מוכרים" לכם בדרך כלל ללא ידיעתכם שירותים אותם אתם לא צריכים ומוסיפים אותם לחשבון החודשי המצטבר שלכם) המחיר היום הרגיל למהירות של 2.5 מגה הינו מחיר של 14.90 לחודש,ושוב כל מהירות עד ל100 מגה במחיר זעם של 20 שקלים בלבד,אל תתפשרו על מה שמגיע לכם! :)

76
רוזנטל אליהו, חיפה, דח' עבאס 66
 • 13:49
 • 06.03.12

אני משלם את המחיר הגבוע עבור שרותי אינטרנט ל-HOT ופניתי הרבה פעמים
להוריד לי את המחיר או להעלות את המהירות מעל2.5 והם ממשיכים לסרב.
אבקש לברר מי אינו זובר אמת ,ממעדכת 'הארץ' או מהנהלת HOT?
אודה לכם על תשובה לפי: elirosen@zahav.net.il

75
איה
 • 10:32
 • 06.03.12

לאחר מיקוח מול 014 בזק בין-לאומי הצלחתי להשיג בתור לקוחה קיימת בגין 10 מגה עלות חודשית של 29.90

73
משה
 • 22:38
 • 05.03.12

בזכות הכתבה אני משלם פחות על הרבה יותר

72
מיכאל לינדנבאום
 • 15:57
 • 02.03.12

המחיר של תשתית הכבלים לאינטרנט ממשיך להיות 59 ש"ח ל 2.5 מ"ב.
אז מה כל הסיפורים חסרי השחר.

71
השפוי
 • 10:46
 • 02.03.12

רק יודעים לבכות כל היום שהכל יקר, אבל נוסעים ברכבים חדשים, משדרגים לאייפון הכי משוכלל שיש, והעיקר בוכים שהאינטרנט יקר להם.
לא טוב לכם אל תתחברו. ספקיות האינטרנט לא חייבים לכם כלום.
מה אתם מצפים שהם יחזיקו עובדים ומרכזי שירות בחינם?
מאיפה בדיוק הם ישלמו משכורות לעובדים?
באירופה ובארה"ב האינטרנט יותר יקר מבארץ.
נכון ששם מרויחים יותר - אבל בקטע הזה הישראלי הממוצע מתנהג כמו בשוק.
מה הצעד הבא ישראלי קמצן? אולי תלך לתחנת הדלק ותגיד למתדלק שאתה מוכן לתדלק רק אם המחיר יהיה 5 שקל לליטר?

70
גיא
 • 22:20
 • 01.03.12

אם החוק יאסור על החברות לתת מחיר יותר טוב למי שמתמקח, אלא יחייב אותן לתת מחיר קבוע עבור שירות מסויים - תיווצר תחרות אמיתית בין החברות.

המצב הקיים בו כושר המיקוח שלך קובע כמה תשלם - פוגע בעיקר במעוטי האמצעים, שהרבה פעמים משלמים יותר מבעלי יכולת כלכלית על אותו השירות.

69
מוש
 • 19:25
 • 01.03.12

אותן אי אפשר להוריד ממחיר מופקע של 56 ש"ח לחודש לחיבור של מינימום 2.5 מגה. לי אין כבלים בבית - ולכן אני לא יכול להתמקח עם HOT על המחיר. צריך לשבור את מונופול התשתית או לחלופין, לחוקק תקנה שאוסרת על התשתית להיות יקרה כל עוד יש רק 2 חברות שמספקות אותה

68
גיל
 • 13:36
 • 01.03.12

סיפרתי שאעבור להוט

67
מוריס
 • 11:36
 • 01.03.12

אל תתעצלו -תחייגו ודברו עם נציגי השרות . בשיחת טלפון בעקבות הכתבה הנ''ל חסכתי 18 ש''ח לחודש ו 216 ש''ח לשנה.

65
אריאל
 • 06:24
 • 01.03.12

אותי הם רימו וכמעט הגענו לבית משפט. בשביל לגנוב ממני 120 שקל הם לא יראו ממני יותר שקל בחיים.

64
חן
 • 23:28
 • 29.02.12

עם הפעלת לחץ מתון + הצלבה מול מתחרים / מבצעים משולבים של נטוויז'ן והוט הוצאתי מחיר של 30 ש"ח לחודש עבור.... 30 MB ! (לששה חודשים)
אח"כ המחיר יכול לעלות אך עד אז המחירים ימשיכו להשתולל לדעתי ...

63
אלעד
 • 22:06
 • 29.02.12

עברו לארה"ב. השכר גבוהה יותר, הדלק זול יותר, כמו כמעט כל הדברים (כולל פסק זמן!!) והמיסים נמוכים יותר. אם יש לכם רקע במדעים מדוייקים או בהנדסת אלקטרוניקה/מחשבים גם שוק העבודה כאן במצב די טוב.

62
ירון גולן
 • 20:45
 • 29.02.12

להתאחד עם שכנים כך שרק אחד מזמין חיבור לאינטרנט וכולם מתחלקים בהוצאה הכספית
ועם ראוטר אלחוטי אחד טוב מבצעים את ההתחברות של כולם (אפשר אפילו בחיבור קוי - למשקיענים)

60
99er
 • 18:22
 • 29.02.12

חצי מחיר עבור כפליים רוחב-סרט (כמעט), בלי התחייבות או "מבצע", וחשוב מכל - בלי האטה בשעות "עומס" או traffic shaping מגעיל.

מסקנה (אישית) שלי: פרייר מי שקונה אינטרנט מטייקון!

 •  
  זאב
  • 17:38
  • 29.02.12

  לבקש הפרדה מחדש. אני משלם עכשיו 90 שח על התשתית ו50 שח על ההולכה של בזק ביל. התשתית של בזק. סהכ 140 שח ל20 מגה. וקיבלתי מודם ראוטר חדש חינם!!! לטעמי למהירות הזו+ הראוטר בהחלט משתלם. לפחות עד שתהיה תחרות גם בתשתית.

 •  
  לירון
  • 18:17
  • 29.02.12

  החינם הזה זה רק במידה ואתה מחובר אילו במשך שנתיים אם תתחרט אחרי חודשיים למשל תאלץ להמשיך לשלם עבור הראוטר 25 שקלים במשך שנה ו10 חודשים תעשה חשבון 22 כפול 25 ותבין

57
אריאל
 • 16:13
 • 29.02.12

נטויזן חייבו אותנו על שירות גיבוי שמעולם לא ביקשנו. ביקשנו זיכוי- ואכן זיכו אותנו, אך המשיכו לגבות תשלום על הגיבוי. עוד פעם ביקשנו זיכוי. זיכו אותנו רק על חודש אחד ולא על כלל התשלום. רק אחרי שיחה מתישה נוספת הסכימו לזכות על השאר. שימו לב שלא מחייבים אתכם על שירותים שלא ביקשתם!!!

56
נטלי
 • 16:07
 • 29.02.12

זהו נגמר עידן התמימות ..אסור לנו לסיים פה! חייב להמשיך עם זה הלאה שכל הטייקונים יבינו שאנחנו כוח כעם מאוחד ושנגמר עידן הניצול שלהם...כל הצרכנים בעולם מכתיביםאת המחיר אז למה שגם לא בישראל...צרכים יקרים צריך להתאפק קצת אך בסוף נצליח...לא סתם נאמר סבלנות מנצחת צריך קצת להתאפק ולהחרים והם יבינו שאנחנו כבר לא תמימים!

55
CRE
 • 15:49
 • 29.02.12

שדרגתי ל 5 מגה כולל תשלום לבזק (בנדל) ב 70 ש"ח

54
מאיר
 • 15:32
 • 29.02.12

קיבלתי מהירות 10 מגה 3 חודשים חינם ו3 חודשים ב 29.9 שח תתקשרו להתמקח אל פחדו להגיע לקשרי לקוחות ואל תפחדו להתנתק! אין היום שום קנסות יציאה על שום דבר!

53
52
YYYYY
 • 14:59
 • 29.02.12

לוקחים על תשתית אחרי "הנחות" 90 שח (ל10 מגה) ועוד 59 על קוו הטלפון
גנבים. הייתי עובר להוט אך אצלי יש בעיה בגלל סיבוכי תשתית פנימיים.

51
דניק
 • 14:28
 • 29.02.12

היא רק פוגעת הצרכן. אפשר יהיה לחתוך בעוד עשרות שקלים את החשבון בדרך זו.

50
המיואש
 • 14:16
 • 29.02.12

,אין כל קשר בין הסיכום עימם לבין החשבון בפועל,שהוא גבוה כ-50%אחוז התקלות בטלפון והאינטרנט ,זוועה זו לא מילה.צריך לפעול מול כל נותן שרות בכל חומרת הדין .כחלון לתשומת ליבך!

49
יהודה
 • 13:58
 • 29.02.12

ולפני הבחירות זה יגיד לכם שהוא דאג שתשלמו חשבונות טלפון ב-"60%" פחות - (כמה זה יוצא בשקלים בסביבות ה-50 ש"ח)
אך כמה עלתה לנו העלאה בדלק?
כמה עלתה לנו העלאה במיסים? במים? בארנונה? בחשמל וכו' וכו'
ואף אחד לא יזדהה בשמו מהמשלה שהוא דאג לנו לכל הנ"ל

העיקר שהרווחנו 25.5 ש"ח בחודש מקו האינטרנט............


את המסקנות, שכל אחד יחשוב לבד.

48
גם אני הוזלתי
 • 13:38
 • 29.02.12

כמה דקות שיחה מאוד נעימה עם החברה הנחמדים בבזק והוזילו לי ל69 במקום 99. דה מרקר חסך לי 360 שקל בשנה הקרובה. תודה על הטיפ.

47
לקוח
 • 13:32
 • 29.02.12

ערכתי איתם צ'ט עכשיו. הצ'ט ארוך ומייגע, 30 דקות המתנה ועוד 30 דקות בצ'ט עצמו, כשהנציגה לא הייתה ממש איתי, וכתבה משפט אחד פעם ב-5 דקות. ובכל זאת, במהירות 5 מגה, הורדתי את המחיר ב-40% מ-49.90 ל-29.90.

46
ראוטר
 • 13:17
 • 29.02.12

בהוט גובים על רשת אלחוטית 9 שח בחודש.
אפשר לקנות ראוטר אלחוטי ב100 שח.
ולחסוך 108 שח כל שנה.

45
גולן
 • 13:16
 • 29.02.12

משמעותי כי באמת זה כבר מגיע לסכומים מטורפים בחודש

44
א
 • 13:00
 • 29.02.12

פשוט תספרו על הכתבה לנציג ותקבלו את ההצעה הזו

42
קובי שפי
 • 12:52
 • 29.02.12

היי, רק לידיעה עכשיו סיימתי שיחה עם נציגת שימור לקוחות של בזק בינלאומי ולטענה אין מחיר כזה של 22.5 לחבילה של 4 מגה למרות שציטטתי לה את המאמר בכתבה היא טעה שזה לא נכון בנוסף לכך גם נתקה את השיחה ולא חזרה להתנצל על הניתוק תודה רבה לשירות האדיב והאמין של בזק בינלאומי

41
 •  
  :)
  • 13:35
  • 29.02.12

  שלא יקחו לנו את הרוחב פס

 •  
  יניב
  • 22:32
  • 29.02.12

  לפני מספר חודשים מכרו חבילת לחיבור לחודש אחד (במקביל לחבילות חיבור של חצי-שנה, שנה, וכו') ללא התחייבות. קניתי. שילמתי. מסתבר שהצליחו להשחיל ב'תנאים' שלהם סעיף ולפיו אם הלקוח לא יודיע במפורש על הפסקה אחרי חודש, ה"מינוי" ייתחדש אוטומטית (וכמובן בהתאם יהיה חיוב לכרטיס אשראי).

  הקיצור, האימא והאבא של הקומבינות והנכלוליות, זו שכנגדה כבר חוקקו בכנסת חוקים.

  וזה בנוסף ל"ממשק הניהול" הזוועתי באתר שלהם, שמהווה אנטי תיזה לרוחו של סטיב ג'ובס (פשטות ושימושיות).

  אני אישית לגמרי לא ממליץ עליהם.

39
דן חסכן
 • 12:27
 • 29.02.12

תודה על הכתבה המשרתת אותנו.

עדיין נותרה בעייה רצינית מול בזק שמחיר התשתית שם הוא בשמיים,
מדובר על מונופול אני משלם 70 ש"ח על 2.5, כאילו עשו לי מחיר מיוחד במקום 80. עדיין מדובר על מחיר גבוה וזו בעיה כי אין תחרות.

38
רוני
 • 12:26
 • 29.02.12

נעשה היסטוריה פה במדינה

37
אמיר
 • 12:20
 • 29.02.12

את הכסף הגדול לוקחות חברות הסלולר.

36
נינוצ'קה
 • 12:17
 • 29.02.12

הבעיה היא במחיר התשתיות ולא במחיר מהירות הגלישה. מחיר התשתית הוא המרכיב הכבד בתשלום החודשי. ואת זה אי אפשר להוריד.

35
דודו
 • 12:15
 • 29.02.12

צילצלתי להוט קיבלתי מחירים ואחרי זה צלצלתי לאורנג
טלפון 500 דקות ואינטרנט 2.5 אתמול היה 103 שח
טלפון 500 דקות ואינטרנט 12 היום 69.50 שח
_________________
הוט לא מוכנים להוריד את מחיר התשתית
2.5 49 שח
12 79 שח
___________________________
אני משדרג את האינטרנט באותו מחיר.
עדיין לא רע

34
יורם
 • 12:08
 • 29.02.12

שרות גדול אתם עושים לצדק ולנו אנא אל תרפו אל תרפו מחבורת החברות הגונבות מאיתנו לאור היום. המדינה אסירת תודה. אל תרפו !!!!!

32
רעם
 • 11:59
 • 29.02.12

ואם טורחים לקרוא אותו מגלים: (שים לב השר כחלון!) ההתחייבות לשנה כמו שקבעתם בטלפון אבל יש עוד סעיף שבשנה השניה המחיר יהיה (גדול בהרבה ) כזה וכזה. אם תצלצלו ישקרו לכם בפרצוף ויגידו זו לא התחייבות לשנתיים! אבל אם תנסו להפסיק את השרות - תשלמו גם תשלמו!!

31
רובי כהן
 • 11:41
 • 29.02.12

תשתית+ספק מ-90 ש"ח ל-69 ש"ח !
וזה באמת היה ממש קל...
תודה רבה על שהפנת את תשומת ליבי לעניין.

29
חנן
 • 11:28
 • 29.02.12

שילמתי עד עכשיו 74 שקלים ל-10 מגה והצלחתי לא רק להוריד אותם ל-29.90 אלא גם לשדרג ל-15 מגה באותו המחיר ששילמתי עד כה בבזק. תודה על שהערתם את תשומת ליבי לנושא.

27
רעם
 • 11:06
 • 29.02.12

נתניהו אומר לכם "קחו כמה שיותר מהאזרחים כמו שאנחנו עושים עם מחירי הדלק" רק הראו חמלה: תנו להם הנחה של 5-10 אחוזים! לא ראיתי שהמחלכה לכלכלה באוניברסיטה העברית מעודדת מחקר על מציאת נוסחה ל"מחירים סבירים" או פתרון לבעיית הניצול על ידי משפחות ההון (הפשע?). תחרות היא פתרון של הונאה של הממשלה: ראה הבנקים!. אילו המכון לדמוקרטיה לא היה "סניף" של בעלי ההון אולי היה לוקח על עצמו את המטלה... (בן בסט?).

26
שמעון
 • 10:53
 • 29.02.12

צריך פה שינוי, וההרגשה שלי היא שזה לא יבוא מהתשתית הקווית. עם קצת יותר תחרות בתחום הסלולר, אולי הישועה הייתה באה משם.

24
בכל מקרה
 • 10:34
 • 29.02.12

חצי הכוס המלאה - הצלחתי לשדרג מ-2.5MB בעלות של 30 שקל ל- 5MB בעלות של 20 שקל (אחת החברות הגדולות).

כדי לפתור את מונופול התשתית, משרד התקשורת יכול לכפות על בזק והוט להחכיר את התשתיות שלהם לספקיות, במתכונות דומה לזו של המפעילים הווירטואליים בסלורר. ובמילים אחרות, הספקיות יכולות לקנות רוחב פס (נפח תעבורה) במחיר X, להוסיף לו רווח הוגן ולמכור שרות מלא.

נמאס לנו כצרכנים לנהל משא ומתן כפול מול נותני תשתית וספקים. במיוחד כאשר הבנדלים (עסקות חבילה) הבודדים שמוצעים מדי פעם יקרים להחריד, לעומת עסקה מפוצלת.

23
יאיר
 • 10:32
 • 29.02.12

ושילמה איזה מאה שקלים לחודש על שירותי אבטחה שהיא לא צריכה ועל הגדלת נפח תיבת הדואר למרות שבחיים לא שלחה מייל.. אחר כך אמרו לי - השיחה מוקלטת. אמרתי להם מה מוקלטת? היא לא מבינה מה זה! פשוט גנבים.

21
רעם
 • 10:31
 • 29.02.12

ואף הנחילו את תורתם "הכל מה שיותר - צודק!" לבניהם ויוצאי חלציהם מחרים אחריהם בקול "מה שיותר!". לא מאמינים? ראו שוקלד, קפה, טונה שכר דירה דירות לחם וכו - טינופת מרוכזת בישראל של ימנו - "אנה רמו את אחיכם" כמו כל האדם!!

19
א
 • 10:25
 • 29.02.12

אתמול ניסיתי להתקשר לנטויז'ן .. מטעמי שירות איום שלהם .. בכל פעם זו המתנה אין סופית . כשאתפוס אותם אינשאללה בקרוב(שלחתי מייל לא קיבלתי תגובה) אז קחו בחשבון שאולי תוצאי מחיר טוב אבל כשתהיה בעיה לא יהיה עם לדבר או להתכתב

18
לקוח כעוס
 • 10:18
 • 29.02.12

שהם לא שמים לב לכל פיפס בחשבונית ולכן "הלקוח אשם" שהוא לא ביטל בזמן את השירות (שהוא לא הזמין ושאין להם הקלטת שיחה להוכיח שהוא כן הזמין).
הלקוח אשם אז נזכה אותו על חודשיים כי אנחנו נחמדים ולא על שאר התקופה.

17
אלון
 • 10:16
 • 29.02.12

ושומרים על הכתובת? יש דבר כזה ניוד כתובת אי מייל??

16
14
אורי
 • 10:05
 • 29.02.12

הבעיה האמיתית היא בתשתית - שם אין תחרות אמיתית. רק שתי ספקיות, הוט ובזק ששוחטות במחיר.

13
שי
 • 10:04
 • 29.02.12

אני מצטט מהכתבה:

"גם המעבר בין החברות אינו כרוך במאמץ אמיתי. מעבר בין ספקית אחת לאחרת נעשה בשיחת טלפון,"

האמת היא - המעבר היה תמיד קשה ומלווה במאבקים מרים עם
קנסות
התחייבויות לשנה ואף לשנתיים
אי שחרור כתובת האימיייל (ניוד אימייל)
ועוד

ומי עשה את המעבר קל וביטל רעות חולות אלו?

כ-ח-ל-ו-ן

השר שאם היו בחירות אישיות ולא למפלגה היה בוודאות נבחר לכנת למממשלה
האיש בא לעבוד למעו האזרחים.
מודה לו כל יום על אלפי שח שחסך לי בסלולאר וכעת באינטרנט

ולא, אין לי שום קשר אל כבוד השר. אזרח רגיל לחלוטין12
לקוח מאוכזב
 • 10:00
 • 29.02.12

עלויות תשתית ה-ADSL עצמה גבוהה ולא סבירה. בעוד שהמשחיר של ספקיות השרות הולך ונשחק בזק צוחקת כל הדרך אל הבנק.

11
ציון
 • 09:59
 • 29.02.12

כל ניסיונות להתקשר למוקד שירות לקוחות של 012 סמייל , כדי להוריד את המחיר המופקע שאני משלם 27.96 לחודש למהירות 1.5 מ"ב, עולים לתוהו. נראה שהמרכזיה שלהם קורסת תודה לדמרקר על הפניית תשומת הלב.

10
יורם
 • 09:58
 • 29.02.12

עשינוככישלון לפני חודשיים גם עם בזק. וסלקום נטוויז׳ן כמובן גם ירדו מיד מכל העצים כל הגניבות של שנים עפו מהחלון בטלפון פנטסטי מה תחרות יכולה לעשות סוף סוף סוף סוף

09
שון
 • 09:58
 • 29.02.12

היום זה כבר קוואטרו אם מוסיפים את ספק האינטרנט של HOT.

08
דפוק
 • 09:55
 • 29.02.12

זה רק למזרחים ,לאשכנזים לא מגיע

06
ירון
 • 09:53
 • 29.02.12

את המחיר מ - 35(שנחשב זול לפני חצי שנה) ל - 19.90 אצל נטוויזן.
שיחת טלפון אחת יכולה להניב חיסכון של מאות ש"ח בשנה רק אצל ספק שירות אחר ואפשר להמתקח עם כולם,הוט,YES,בזק וכו'.

04
עמית
 • 09:48
 • 29.02.12

לוותר על שירותים מיותרים כמו אנטיוירוס זה לא חלק מההוזלה במחיר של חבילת הגלישה. במקרה של הלקוח הראשון לא הורדתם לו את מחיר הגלישה בכלל, במקרה של בזק בינ"ל הורדתם לו כ20% מהמחיר מ49 ל39.
להסיר שירותי מיותרים לא צריך אם דואגים מראש לא להתקין אותם, למרות שהספק מתעקש לדחוף אותם עם חודש ראשון חינם.
אגב, גם המחירים שהוצאתם לא משקפים את המקסימום שאפשר לרדת. ב012 הייתי משלם 29 ש"ח ל12 מ"ב בלי שיותר מדי נאבקתי בהם, והצלחתי לקבל מנטוויזן הצעה לאותה מהירות ב25 כלקוח חדש. כמובן שמאז HOTNET המצב שלהם רק החמיר, ואני לא רואה סיבה לשלם יותר מ20 ש"ח לכל מהירות. אגב בFAST מציעים 6 חודשים ראשונים ב15 ש"ח לכל מהירות.

03
אלעד
 • 09:48
 • 29.02.12

תשתית של 5 מגה בבזק, נראה לכם שאפשר להתמקח גם כן?

תוכן מקודם
הפופולריות בצרכנות
הצעות מיוחדות