שואב אבק רובוטי: איזה רובוט הוא היעיל ביותר לניקוי הבית? - TheMarker

מי צריך מנקה: איזה רובוט הוא היעיל ביותר לניקוי הבית?

הם מסתובבים לבד בבית, אבל במקום לעשות בלגאן הם שואבים, מנקים ומבריקים אותו במהירות ■ שואבי האבק הרובוטיים מבטיחים לכם בית נקי בלי טיפת מאמץ, אבל חלקם רועשים, מתנגשים בחפצים ולא תמיד יסודיים מספיק ■ אתר WiseBuy בדק עבורנו ארבעה מכשירים מובילים - והכתיר את הרובוט המנצח

באוקטובר האחרון חדר נחש צפע לבית במצפה אבטליון שבגליל. באותה עת שהו בבית שני ילדים, שני כלבים ושני חתולים. ואולם מי ששם לב לנחש ושהכריע אותו לבסוף היה שואב האבק הרובוטי רומבה, מבית איי-רובוט (iRobot), שלכד בתוכו את הנחש והמיתו.

חברת איי-רובוט נחשבת לחלוצה בתחום הרובוטים הביתיים, והיא היצרנית המובילה בעולם בתחום שואבי האבק הרובוטיים - השולטת בכ-75% מהשוק ומוכרת כמיליון יחידות רומבה בשנה. ואולם איי-רובוט כבר מזמן לא פועלת לבד. יותר ויותר דגמים מתחרים מציפים כיום את השוק, וגם בישראל ההתעניינות גוברת והולכת.

בארה"ב תופסים שואבי האבק הרובוטיים נתח של 9% משוק שואבי האבק, באירופה נתח השוק שלהם הוא 13% מכלל שואבי האבק הנמכרים לשימוש ביתי. לפי נתוני גוגל, חיפוש של צירוף המלים "שואב אבק רובוט" בעברית במנוע החיפוש שלה מבוצע כ-4,400 פעמים בחודש; החיפוש אחר הצירוף "רומבה שואב אבק" בוצע כ-720 פעמים. למרות זאת, מדובר בשוק צעיר בעולם, ובשוק המקומי המתפתח לא הצלחנו להשיג הערכות ריאליות לשוויו או למספר המכשירים הנמכרים בישראל.

"ההתעוררות בענף והיבוא הנרחב מסין עושה לנו טוב וגם רע", אומר אמיר עציון, שותף ומנהל השיווק של חברת אפקטיב רובוטיקס, המייבאת לישראל את שואב האבק ניטו-רובוטיקס. "מצד אחד, יש המון התעניינות, רובוטים מכל הסוגים מקודמים במועדוני לקוחות ובאתרי רכישה חברתית וכמובן שמתעניינים גם בנו. מצד שני, יש עודף של מוצרים לא אמינים והתנסות לקויה עשויה להרוס את האמון של הצרכנים בשואבים מסוג זה".

התכנון המקורי שלנו לקראת הכתבה, היה לבדוק יחד עם אתר WiseBuy עשרה רובוטים מהסוג הזה, כדי להבין מה פשר פערי המחיר הגבוהים בין המכשירים של החברות הגדולות, שמוכרות דגמי ביניים החל ב-2,300 שקל, לבין המקבילים הסיניים העלומים שמקודמים במבצעים אטרקטיביים שונים ברשת במחיר של כ-900 שקל. לצערנו, ניסיונות לפנות לכמה חברות שמשווקות רובוטים זולים יותר נענו בתירוצים שונים. האם הם ניסו להתנער המבדיקה מחשש להשוואה תחרותית מול דגמים אחרים? כולם ציינו כי היו שמחים להעביר אלינו רובוט לבדיקה, אך לצערם הכמות במחסנים אוזלת במהרה, ועד צאת הכתבה כבר לא יישאר מה למכור, כך שאין טעם בכך.

כך הצטמצמה הבדיקה שלנו לכדי ארבעה רובוטים. "בסופו של דבר, לכל הרובוטים שנבדקו לצורך הכתבה יש כתובת לפניות, וכולם נמצאו ראויים ומוצלחים, מי פחות ומי יותר", מסביר שלומי עמיצור, עורך אתר WiseBuy.

כל ארבעת הרובוטים שנבדקו התמודדו כהלכה עם שטיחונים, וגם עלו על השטיח ללא בעיה, אם כי לא כולם ניקו אותו היטב. מנגד, אף לא אחד מהרובוטים מתאים לשטיחי "שאגי" שעירים וכולם גם רגישים לצעצועים קטנים, כבלים ואביזרים דומים, שעלולים להסתבך במברשות או בגלגלים - כך שיש עבודת הכנה מסוימת לפני הפעלת הרובוטים. רצוי גם להרים כיסאות וחפצים אחרים כדי למקסם את הניקיון. בבדיקה מצאנו עוד כי כל הרובוטים התגלו כעזרה לא מבוטלת, במיוחד בבית עם חיות מחמד עתירות פרווה.

ולבסוף צריך להיות ריאליים: גם הרובוטים הטובים ביותר אינם מנקים 100% מהבית, וכשהם מסיימים מומלץ לעבור עם מטאטא בפינות, שמטבע הדברים לא נקיות לגמרי.

כך בדקנו

בכתבה נבדקו דגמי הביניים שמציעות החברות אקוואקס ואיי רובוט. החברות LG וניטו רובוטיקס מציעות דגם אחד בישראל, שעמד באותם קריטריונים.

בדיקת המכשירים נעשתה על ידי מומחי אתר WiseBuy, המדריך לקניית מוצרי חשמל ואלקטרוניקה באמצעות מדריכי קנייה, סקירות והשוואות מחירים. הרובוטים שהו אצלנו כשבועיים, והופקדו על דירת 3 חדרים (כ-80 מ"ר), שבה דרים זוג ושני בעלי חיים. הם הופעלו 4-3 פעמים בתקופת הבדיקה, וניתן להם החופש להסתובב בבית ולנקות כראות עיניהם. הבית כלל שני שטיחונים ושטיח גדול אחד. הפרמטרים שבדקנו היו שיטת הפעולה, עקביות ויסודיות, פינות, רעש וריח, שמירה על הריהוט בבית, אמינות הרובוט בפעולה עצמאית, עוצמת שאיבה, נוחות התפעול, אפשרויות התזמון ותוצאות הניקיון בבית.

Neato Roboticx
Neato Roboticx
צילום: Neato Roboticx

חרוץ ומדויק

Neato Roboticx VX-15

נפח המכל: 0.6 ליטרים. גובה המכשיר: 10.2 ס"מ. זמן טעינה: שלוש שעות. פילטר: סטנדרטי. שטח ניקוי: 300 מ"ר.

מקום: 1

2,840 שקל

ניטו הוא ה"חנון" של הכיתה: מרובע, לא אופנתי, אך חרוץ ושקדן ומשיג ציונים טובים. מבחינה חיצונית הוא לא אטרקטיבי, עם עיצוב תעשייתי מיושן וחזית שטוחה (לעומת מתחריו העגולים), אך מסתבר שמבפנים זהו הרובוט החכם והחזק מכולם. במקום להתרוצץ בחדר כמו תרנגולת ערופת ראש, ניטו עומד לרגע ומתבונן בחדר בעזרת עין הלייזר שלו. לאחר שהוא ממפה אותו, על מכשוליו השונים, הוא ניגש לפינה ועובר על כל המתאר החיצוני של החדר. לאחר שסיים הוא מנקה את מרכז החלל בקווים ישרים, הלוך חזור.

מדובר ברובוט היחיד שיש לו שיטת ניקוי יסודית וחכמה, ולכן בדרך כלל הוא גם מנקה בזמן קצר יותר מהאחרים וחוזר לעמדת הטעינה לפני שהסוללה מתרוקנת. בזכות עוצמת שאיבה חזקה פי 5 מהמתחרים (לטענת החברה), הוא מנקה שטיחים טוב יותר. התפעלנו מהדיוק שלו כשהוא ניגש לאזורים מורכבים, למשל, בין שני כיסאות, או מסתובב בעדינות סביב רגל של חצובת מצלמה ומנקה סביבה בלי להפיל אותה.

למכשיר עוד יתרונות, כמו קביעת תזמון יומי, מסך LCD עם תפריט ברור ונגישות טובה למכל האיסוף. החסרונות הבולטים שלו הם רעש חזק בעת העבודה, הרבה יותר מהמתחרים, וכן ריח מורגש של אבק. הערכה שמגיעה עם הרובוט כוללת כמה חלקי חילוף ורצועות מגנט שמונעות ממנו מלהיכנס לחדר לא רצוי.

שורה תחתונה: ללא ספק, זהו רובוט שמומלץ לתת לו לעבוד כשאתם לא בבית - אמינותו הרבה מסייעת לו בכך. אתם לא תסבלו מהרעש, ותחזרו לבית שנוקה ביסודיות.

שובב, אבל יסודי

iRobot roomba
iRobot roomba
צילום: iRobot

נפח המכל: 0.6 ליטרים. גובה המכשיר: 9.4 ס"מ. זמן טעינה: שלוש שעות. פילטר: היפו אלרגני (HEPA). שטח ניקוי: 110 מ"ר.

מקום: 2

2,770 שקל

להבדיל מהניטו האטי והשקול, את רומבה אפשר להגדיר בתור הילד המוכשר אך ההיפראקטיבי. הוא נוסע מהר, נע מפה לשם, וגם כשנראה שהוא מתחיל משהו ביסודיות - הוא מאבד ריכוז ואץ לו לפינה אחרת. עם זאת, במבחן התוצאה הוא לא פחות מוצלח מהניטו (רק שלוקח לו זמן רב יותר לנקות, והוא חוזר שלא לצורך לאזורים שכבר נוקו). בתום הניקוי, כשהסוללה היתה ממש לקראת סופה, הבית היה נקי, למעט פינה אחת שהוא שכח לנקות. ניקוי הפינות לא רע בכלל, בזכות המברשת הצדית המסתובבת, ונראה שהרובוט גם יודע להיכנס ולהיחלץ מאזורים קשים ללא בעיה.

ב-WiseBuy מציינים כי עוצמת הרעש של רומבה בינונית וסבירה, ואין לו ריח בעייתי (בזכות פילטר HEPA). ניתן לתזמן ניקוי לכל יום בשבוע, והנגישות לתא הלכלוך - במגירת צד - טובה. בערכה שמגיעה עם הרובוט תקבלו גם שלט רחוק וקיר וירטואלי (מכשיר אלקטרוני קטן המבצע חסימה של אזור מסוים לרובוט) כדי לחסום אותו מלהיכנס לחדר לא רצוי. למכשיר אין מסך דיגיטלי אלא ממשק נורות פשוט.

שורה תחתונה: אמין ונותן עבודה. לוקח לו זמן רב יחסית לנקות את הבית, אך בסופו של דבר, היינו מרוצים מהתוצאות.

שקט, אבל זקוק למעט פיקוח

LG Hom-Bot VR5902LVM

נפח המכל: 0.4 ליטרים. גובה המכשיר: 9 ס"מ. זמן טעינה: שלוש שעות. פילטר: היפו אלרגני (HEPA). שטח ניקוי: 100 מ"ר.

LG Hom-Bot
LG Hom-Bot
צילום: LG

מקום: 3

3,280 שקל

ההום-בוט מגיע בעיצוב חללי ובצבע אדום לוהט, והוא ללא ספק היפיוף שבחבורה. לרובוט של LG יתרון מובהק מול מתחריו: הוא כל כך שקט, שנדמה שמכונית על שלט מסתובבת בביתכם - ולא שואב אבק. תוכלו להפעילו ולשוחח בטלפון או ביניכם בלי הפרעה. מעבר לכך, זהו רובוט ממוצע, כלומר כזה שנוסע ללא תוכנית בבית ומנקה את מה שהוא עובר עליו.

אהבנו את העדינות שבה הוא מתקרב לחפצים ומכשולים, כך שההתנגשות בהם רכה, לא מזיקה ולא רועשת. רמת הניקיון טובה כמו אצל שאר המתחרים, אבל גם כאן קרה לא פעם שמצאנו אותו עומד לו בדד באמצע הבית, אף שעדיין לא סיים לנקות. לפיכך, לא היינו משאירים אותו לנקות לבד (אם כי מה אכפת לכם להיות בבית כשהוא מנקה, הוא הרי לא מפריע ולא רועש).

בזכות פילטר HEPA, אין ריח לא נעים בבית ולא תגובות אלרגיות לאבק. אפשרויות התזמון דלות מאוד: אפשר רק לקבוע טיימר לעד 12 שעות. ממשק הבקרה נאה, איך אין מסך LCD. בערכה תקבלו שלט וחלקי חילוף, אך אין אמצעי הגבלת כניסה לאזורים לא רצויים.

שורה תחתונה: רובוט שאין בעיה להפעיל כשאתם בבית. הפעולה השקטה שלו תאפשר לכם לשוחח בקרבתו ולהמשיך להתנהג כרגיל, עם עין אחת פקוחה שמוודאת שהוא אכן ממשיך במשימה כראוי.

ספורטיבי, אך מעגל פינות

Ecovacs Deebot D58

נפח המכל: 0.7 ליטרים. גובה המכשיר: 9 ס"מ. זמן טעינה: שלוש שעות. פילטר: אנטי-בקטריאלי. שטח ניקוי: 120-150 מ"ר.

מקום: 3

2,390 שקל

Ecovacs Deebot
Ecovacs Deebot
צילום: Ecovacs

הדיבוט מגיע בצבע זהב בלבד, בצורה עגולה ובעיצוב ספורטיבי למדי. לא מדובר בחכם גדול - הוא מסתובב בבית באופן רנדומלי ומנקה את מה שנמצא בטווח, אך לא זיהינו תוכנית סדורה. בחלק מהפעמים הרובוט חזר למקומו לפני שהבית היה נקי, ובאחרות הוא סיים בהצלחה ניקוי טוב של הבית.

הפינות לא תמיד היו נקיות כמו שהיינו רוצים, חרף המברשת המסתובבת. ב-WiseBuy אומרים שכדאי להפעיל את הרובוט בזמן שנמצאים בבית, אחרת לא בטוח שתחזרו לבית נקי למשעי. חיסרון משמעותי: הרובוט נוטה להתנגש בריהוט, ולא בעדינות יתרה. יש לו בולם זעזועים בקדמתו שמגן עליו, אבל מה עם הריהוט וקירות הגבס?

עוצמת הרעש בינונית ואין ריח. בנוסף, יש פילטר אנטי בקטריאלי. אהבנו את ממשק הבקרה, שכולל מסך LCD, מקשים ותפריט ברור. ניתן לתזמן ניקיון פעמיים ביום, אך לא לתזמן באופן שבועי. הנגישות לתא הלכלוך בינונית: יש לפרק לגמרי מכסה בחלק העליון ואחר כך להרכיבו חזרה. הערכה שמגיעה עם הרובוט נדיבה מאוד, וכוללת חלקי חילוף רבים, שלט, קיר וירטואלי וגם רצועות מגנט רב-פעמיות שחוסמות גם הן את הכניסה לחללים לא רצויים.

 

שורה תחתונה: עם ערכת אביזרים נדיבה וניקוי כללי טוב בסך הכל, מדובר באפשרות די טובה, אבל עדיף להשגיח עליו מדי פעם ולא לסמוך שינקה בכוחות עצמו.

עקבו אחרינו בטוויטר
עשו לנו לייק וקבלו את מיטב הכתבות ישירות לפייסבוק
הוספת תגובה
תודה על פנייתך, היא תיבדק על ידי המערכת

הקלד את הנושא

הקלד את התגובה

שלח להוספת תגובה בלתי מזוהה לחץ כאן להוספת תגובה מזוהה לחץ כאן
תודה על פנייתך, היא תיבדק על ידי המערכת

הקלד את הנושא

הקלד את התגובה

שלח סגור להוספת תגובה בלתי מזוהה לחץ כאן להוספת תגובה מזוהה לחץ כאן
תודה על פנייתך, היא תיבדק על ידי המערכת
הצג את כל התגובות פתוחות
58
דנה בננה
 • 15:47
 • 13.08.14

טוב אז המחירים השתנו בטירוף מאז. רומבה אפשר להשיג היום החל מ-1200 ש״ח, ובפחות מ-3000 אפשר להשיג את הדגם הכי מתקדם. אפילו באתרים ישראלים כמו getit ופי אלף אפשר להשיג רובוטים במחירים ממש סבירים:
http://www.p1000.co.il/categories/category.aspx?categoryname=vacuum_cleaner_robot&qp=,445770

ממליצה בחום על רומבה 880. קיבלנו מתנת נישואין לפני חודשיים ומאז נגמרו השאיבות של אמצע השבוע.

57
אני
 • 19:16
 • 18.04.14

אני רכשתי לפני 10 חודשים ומרוצה מאוד בכתבה כתבו שהוא מפיץ ריח של אבק זה לא מדויק כי גם לו יש פילטר היפו-אלרגטי גם אם הוא לא מסיים לשאוב את כל שטח הבית הוא חוזר לטעון את עצמו ואם סיום הטעינה הוא חוזר לשואב מהמקום שבו הוא עצר הוא חכם ביותר מרוצה וממליצה

56
אייל
 • 12:36
 • 07.04.14

אנו משפחה עם כלב לא קטן בדירת 4 חדרים.
עד לפני 5 חודשים הינו משועבדים לשואב רובוטי IROBOT בכול יום אותו הטקס לפנות עבורו את השטחים להרים כיסאות בקיצור לעבוד עבורו
בסוף היום המשך הטקס לחפש היכן הוא נתקע והיכן הוא לא נקה הריי שערות הכלב לא משקרות בקיצור אפילו לא חצי עבודה.
במפגש שישי אצל חברים יצא לי להכיר את ICELBO שמעתי הרים וגבעות
שהוא הכי טוב וכאלה יש לציין כי בחיים לא שמעתי על החברה
כמובן שלמחרת חזרתי לעבוד אצל IROBOT .
כמובן שלמחרת רכשנו לנו ICELBO שעושה את העבודה באופן מעולה
אין צורך בהכנות לפני עבודתו האוטומטית בסיום העבודה הוא תמיד במקום מחכה לאתגר הבא .
נכון יש קצת אי דיוקים הוא לא באמת שוטף את הרצפה אני אשית לא משתש באופציה הזו.
ובנוסף יש צורך לנקות אותו כול 3 ימים , מדהים כמה לכלוך הוא מצליח לאסוף
בקיצור אני מוצא שבהשוואה לשואב IROBOT 780 שואב ICELBO טוב יותר בכול הפרמטרים .
כול 3 חודשים אני נוהג להחליף את מסננים .
אני רוכש אותם בטלפון באמצעות שירות הלקוחות .
טיפ קטן לאחרונה יצא לשוק דגם חדש למברשת העשויה באופן המקל את ניקוי השואב וכן הצטברות שעורות ולכלוך

55
שלומי יזראל
 • 16:33
 • 01.04.14

לאחר אין ספור סקרים, רכשתי שואב ICELBO (חברת הרובוטים הגדולה
בעולם - יש להם המון רובוטים מעבר לשואב ) .
פשוט חברה שחשבה על הכל !!
שקט מאוד !!
יעיל , מנקה טוב . מאחר והיה לי שואב אחר, אני יכול להגיד בוודאות
שכל הבטחות החברה היו נ כ ו נ ו ת !!

54
מרים פורת
 • 16:51
 • 31.03.14

רכשתי שואב אבק ICLEBO ARTE
המכשיר לא עונה על הציפיות, וחמור מכך, לאחר ביטול העסקה, ועד היום (חודשיים לאחר הביטול) לא זוכיתי בסכום הקנייה המובטח.
זהירות! אל תאמינו להבטחות.

53
robot
 • 14:57
 • 19.02.14

Why it costs a lot so no one will buy

52
הכי חשוב ! רעשששש לשכן למטה !
 • 23:39
 • 03.02.14

אין יום ואין לילה :(((((((((((((((((

שיטה להציק/לשגע שכן ו...יש כאלה

51
מרינה
 • 10:01
 • 07.12.13

רכשתי סמסונג מעולה

50
דניאל
 • 21:41
 • 02.12.13

http://www.homerobots.co.il/212927/%D7%94%D7%A9%D7%95%D7%95%D7%90%D7%AA-%D7%A9%D7%95%D7%90%D7%91%D7%99-%D7%90%D7%91%D7%A7

49
זיו
 • 17:41
 • 02.12.13

לאחרונה רכשתי שואב "ניטו"
לאכזבתי אי כל קשר בין הבטחות היבואן לבין המציאות .
הובטח שביכולתו לשאוב 80 מ"ר בפועל לאחר 40 מ"ר הוא הולך לאיבוד לא חוזר לעמדת הטעינה ,אני מפעיל אותו ולאחר כמה שעות מחפש אותו.
פניתי ליבואן אי תשובה אין אם מי לדבר מזל שלא הסכמתי לשלם על שנתיים אחריות
חפשו שואב אבק אחר ויבואן אחר .הם שואבים את הכסף וזה הכל

48
אורית
 • 08:50
 • 10.11.13

יש לי את השואה כבר חודשיים ואני מאד מרוצה.אמנם בהתחלה הבטריה היתה חלשה אבל היא הוחלפה בלי בעיה .הרובוט חוסך לי הרבה עבודה אצלנו הוא שואב גם שטיחי שאגי.הוא פועל כל יום כשאנחנו לא בבית כי הרעש שלו מפריע.

47
קרן שרייבר
 • 00:20
 • 08.11.13

אכזבה גדולה ואין עם מי לדבר

46
עדי
 • 11:23
 • 30.10.13

קניתי לפני פחות משנה. כבר אחרי חודשיים לא עבד. כדי לשלוח לתיקון הם דורשים 120 שקל (אם לא גרים ליד ראשלצ ואני לא גרה ליד).
שלחתי, החליפו לי את הרובוט (היתה תקלה של המכשיר אבל אני שילמתי את עלויות השינוע לראשלצ).
עכשיו, חצי שנה אחרי שקניתי, שוב תקלה. שוב מבקשים שאשלם 120 ₪ על המשלוח!

בד"כ מכשירי חשמל ואחריות - ממה שאני מכירה, יש מעבדות בכל הארץ ששולחות למעבדה והם מתקנים. אבל בניטו? לא. יש רק במרכז הארץ ואם את/ה גר/ה רחוק זבש"ך!
מכשיר לא אמין, עושה הרבה תקלות. לא לקנות!

כששאלתי למה זה את הבחור שענה לי הוא הגיב כמו דגנרט -"בסדר".
בקיצור, מכשיר שעלה לי כמעט 3000 ולא יודעים לתת שירות בסיסי.

45
תומר פלג
 • 12:40
 • 26.08.13

אח וחבר . החליף את אישתי עכשיוו יש לה זמן לשופינג

44
תומר פלג
 • 12:38
 • 26.08.13

אח וחבר החליף את אישתי עכשיוו יש לה זמן לשופינג

43
אלי לוי
 • 16:28
 • 26.07.13

אני ממש ממליץ על השואב רובוטי בראבורובוט השירות מעולה והמוצר איכותי.

42
שחר
 • 08:56
 • 26.07.13

המלצה לא לקנות שואב רובוטי של ניטו!!!!

יש לי רובוט של ניטו כבר בערך שנתיים. הוא נקנה בארצות הברית(דגם שאין בארץ). מאז שקניתי אותו היו לי כבר שתי תקלות שגרמו לרובוט להיות לא שמיש.
התקלה הראשונה קרתה אחרי חודשיים, אחד הגלגלים הפסיק לזוז כמו שצריך וגרם לרובוט לנוע במעגלים. החברה בארץ לא תומכת במכשירים מחול אז נאלצתי לשלוח אותו לארה"ב , כמובן שהשרות בארה"ב נפלא והחליפו לי את הרובוט.
אחרי עוד בערך חודשיים של עבודה יום אחד הוא הפסיק לטעון את השואב. החלפת בטריות לא עזרה(השקעה נוספת של 70 דולר) יצרתי שוב קשר עם השרות בארץ כדי שיאפשרו לי לחבר אותו למטען ולבדוק אם הבעיה היא מטען לא תקין, והצוות בארץ רצה 250 שח רק בשביל לחבר אותו לחשמל ועוד 450 שח למטען חלופי. כל תחנוני לא עזרו ואני נאלץ לזרוק את הרובוט לפח!!!!
אני יודע שהרבה אנשים שוקלים מה לקנות ואני מאד לא ממליץ לקנות שואב כזה. הוא מאד לא אמין.

כמובן שזו דעתי האישית בלבד!!!

41
מאיה
 • 00:53
 • 16.07.13

יש לנו 2 מכשירים ל2 קומות מזה 3 שנים.בכל פניה לשרות לקוחות ביהוד,נתקלנו ביחס אדיב,הוגן ומקצועי.הוא תוקן בהצלחה 3 פעמים למכשיר( רוב המקרים בגלל שהמכשיר ספג אבק בכמות שחדר הלמערכת הפיקוד)

40
לירון
 • 16:17
 • 12.07.13

גם אנחנו לקחנו את הסמסונג. הוא ממש שקט. אני מרוצה

39
רונית מעודה
 • 18:01
 • 11.07.13

היה לי את האיירובוט רומבה כמעט שנתיים עד שהוא שווק חיים לגמרי ועכשיו קניתי את הסמסונג sr8950 החדש מחברה שנקראת roboteam. היו ממש נחמדים. אמרו שיגיע תוך 7 ימים והגיע תוך יומיים.
אין לי מילים. הוא כל כך שקט שאני בכלל לא שמה לב שהוא עובד!
יש לי שלושה כלבים בבית. ובדרך כלל יש יותר שיער על הרצפה מאשר על הכלבים עצמם. הסמסונג אוסף את הכל מבלי ששום דבר נתקע לו במברשת! הוא אפילו מנקה את הפנלים יותר טוב ממה שאני עושה עם מטאטא!
ממליצה בחום רב!

38
אנונימי
 • 10:45
 • 09.07.13

37
ירון
 • 15:33
 • 05.06.13

בתור לקוח שקנה ניטו אני חייב לציין מספר דברים: ראשית, הוא מרעיש יותר מהשואב המרכזי שלנו ובצורה לא הגיונית, בחרה טענו שזה הרעש שהוא עושה - אז למי שמתכוון להפעילו שהוא בבית תשכחו מזה.
שנית, הוא לא מגיע לפינות וכל עדכוני תוכנה ו/או תירוצים אחרים של החברה לא עוזרים. אז למי שיש בבית אבק או שיער שעף לפינות שלא יסמוך על המכשיר הזה.
בשורה התחתונה יודע לנקות את מרכז הבית בלבד, לא מגיע לפינות, יקר ביחס לתועלת ומרעיש כמו טרקטור

36
רונית קיש
 • 15:53
 • 29.04.13

אל תיקנו אי רובוט!!!!!!!!!!!!
השירות שלהם מתחת לכל ביקורת.
כשתתקלו בבעיה הם יציעו לכם להחליף את הרובוט תמורת סכום העומד על
כ- 1,000 ש"ח.
חברה נבחנת לא רק במוצר שהיא מוכרת אלא גם בשירות. הם נכשלו בגדול!!

35
אריה חלוץ
 • 23:48
 • 09.04.13

רכשתי שואב בראבו רובוט, מכשיר מעולה, מנקה ביסודיות, החיים משתנים עם המכשיר הזה, מומלץ מאוד!!!

34
חרטה ברטה
 • 19:19
 • 01.04.13

סתם ביזבוז ציפיות,לא עומד בהצגת התכונות שכתובות בספר,נופל במדרגות,נתקע במדרגה שך 2 ס"מ,הניקיון אפילו לא מתקרב ל20%, אני לא ההיתי מעיז להניחו על שוחן ומפעילו,כי הוא יפול ודאי, חבל על הכסף והזמן סביבו, ציון 2 מתוך 10

33
אביבית
 • 14:43
 • 29.03.13

שמעתי על הסקובה של איי רובוט, אבל לא מצליחה לקבל תשובה ברורה על איכות השטיפה. למישהו יש ניסיון עם המוצר הזה?

32
חיים
 • 14:37
 • 22.03.13

ומה עם בראבו רובוט שידיעות אחרונות לקחו לבדקה? ושם הוא יצא הכי טוב.
פעמים מקום שלישי לשני רובוטים שונים שצורת הניקיון שלהם לא זהה!!!
צריך לבדוק יותר לעומק איזה רובוט מנקה באמת ולא רק מותג!!!

31
סבון
 • 09:08
 • 25.01.13

אין תחליף למים וסבון. בלי מים וסבון זה לא באמת נקי, רק בכאילו.

30
אירנה
 • 02:54
 • 19.12.12

ומה עם אחריות כשקונים בחו"ל? אני מתלבטת אם להזמין מחו"ל או לקנות בארץ...

29
יוהנה
 • 09:49
 • 05.12.12

אני קניתי את הlg כי היה חשוב לי מאוד שיהיה כמה שיותר שקט כדי שאוכל להפעיל בשעות הערב והלילה כשהילדים ישנים.
הרובוט שואב יחסית בשקט אבל כל הפעלה כל פעולה כל סיום פעולה כרוכה בקריאות וצלילים של המכשיר שמעדכנות מה קורה עכשיו בפול ווליום. דוב הקוטב הצפוני מתעורר מקריאות ההידד של המכשיר כל פעם שמסיים פעולה!
פניתי לחברה והם מסרו שאי אפשר להשתיק את הצלילים – ככה זה – והם בכלל לא טוענים שזה מכשיר שקט.
מעבר לזה הוא לא מצליח לעלות אפילו על השטיח הכי דק בבית וכל הזמן נתקע, לא ממש לומד את הבית ולא ממש שואב.
אין תמורה בעד האגרה!

28
אמיר
 • 23:09
 • 21.11.12

איך יכול להיות שמשווים בין דגמים לא שווים???
הרי ברור שככל שמכשיר יקר יותר הוא טוב יותר... האקווקס הוא הזול בחבורה ואמור להיות המכשיר הבינוני שלהם, ולעומת זאת ה-LG והרומבה הן ספינות הדגל של החברות, מעניין מדוע לא בדקו את ה-D76 של Ecoacs?מעניין מה היו התצואות אז... אז שלא יעבדו עליכם....

27
טטס
 • 18:05
 • 17.09.12

מנסיון בן יותר משנתיים עם 2 רומבות 550 שנקנו בארה"ב נראה לנו שיש חשיבות רבה לקושי\קלות ניקוי המכשיר לאחר מחזורי ניקוי של הבית. ניקוי זה, אליו מתייחסת יפה "תגובה #20" הינו טורח ולמעשה הוא הנקודה השלילית בהפעלת הרובוטים. דוח הבודקים אינו מתייחס לפרמטר זה בבדיקתם.
בנוסף, איני מבין כיצד מכשיר שיוצר ריח אבק, כלומר מפזר הליכלוך בבית זכה במקום ראשון. ראו תגובה המתארת שיפור בסילוק אלרגנים במכטיר טוב מזה שנבחר למקום ראשון בבדיקה.
ושתהיה שנה טובה

 •  
  אלון
  • 23:43
  • 04.10.12

  מניסיון החל מפברואר כמעט כל יום אני לא מבין איך אתה יכול להשיג על מוצר שאתה לא מכיר. ניטו אינו יוצר שום ריח אבק, לניטו היום יש פילטר אנטי אלרגני, ניטו היום אינו רועש יותר עקב מברשת חדשנית, ולא רק שניטו אינו מפזר אבק בבית (איפה זה כתוב בכתבה?) אלא אוסף את האבק הרבה יותר מרומבה. שכחתי לציין שגם לי יש שנתיים וחצי רומבה בבית, שביום שרכשתי את ניטו וראיתי את ההבדלים- שמתי את רומבה בצד סופית. ניטו ניצח במבחן עקב התכונות שהוזכרו והרבה תכונות שלא הוזכרו.

26
דנה
 • 12:00
 • 23.02.12

הניטו מעולה! יש לי אותו חודשיים ואני מאוד מרוצה. מפעילה אותו 3 פעמים בשבוע ותמיד מיכל האיסוף מלא למרות שהרצפה נראית נקיה. עובד בצורה מאוד חכמה ויסודית. רוצו לקנות!!

25
ניסים
 • 11:12
 • 23.02.12

כבר כמעט חצי שנה שהוא שואב לי את הבית... המכשיר עושה את העבודה היטב וחוסך לי טאטוא יומי לשערות של החיות.

24
יוס
 • 23:41
 • 22.02.12

אם אישתי מחמיאה לו,אז הוא את שלו עשה. חסך ממני מריבות בלי סוף. אם היה אפשר,הייתי מזמין אותו לבירה. קניתי בארץ,יש לי אותו כבר שנה וטפו טפו,הכל בסדר. מקפיד מאוד לנקות אחרי כל שימוש(שערות עושות לו בלאגן בצירים).יאללה,לכן לקנות סלי להתלבט,זה משנה חיים. אנחנו מפעילים אותו על בסיס יומי (אשתי חולה בראש...)

23
יוחאי שלום
 • 15:22
 • 22.02.12

בעקבות הכתבה נכנסתי לחשמל נטו ברמת החיל וביקשתי את הרובוט השני שלכם ברשימה. המוכר הנחמד הציע לי טת הרובוט 531 ובסוף רכשתי היום את הרובוט הזה. אני חייב להגיד שיש לו מקום בהשוואה שלכם.

בכל מקרה תודה
יוחאי

22
יונית שלום
 • 10:17
 • 22.02.12

אם מביאים רומבה 770 מארה"ב חוסכים 780 ש"ח (אם משלמים מע"מ חוסכים רק 400 ש"ח).
אם מביאים ניטו מארה"ב חוסכים 1500 ש"ח (לאחר מחיר "מבצע") ואם משלמים מע"מ חוסכים 1260 ש"ח.
לשנהם צריך לקנות שנאי שמתאים לארץ ולשנהם אין אחריות בנלאומית.
אני הבאתי ניטו מארה"ב! מכשיר מצוין חוץ מזה שמשאיר קצת לכלוך לאורך הקירות- כשאני חוזר הביתה אני מטאטא לאורך הקירות, זה לוקח לי חמש דקות והבית נקי לגמרי!

21
מוטי לוי
 • 10:06
 • 22.02.12

קניתי ניטו אצל אמיר עציון. הרובוט עובד מהר לא חוזר על עצמו אבל.. למרות שנאמר לי שבגלל שהוא מרובע הוא מגיע לפינות זה לא נכון! המברשת שלו פנימית והמון לכלוך נשאר לאורך הקירות ובפינות. אמיר שכנע אותי שהמכשיר שלו יותר טוב מרומבה לאחר שחבר שלי קנה אצלו רומבה. הוא הציג את עצמו כאילו הוא מוכר את שני המכשירים ומסתבר בדיעבד שזה לא נכון. יאמר לזכותו , כאשר ביקשתי להחזיר את המכשיר הוא החזיר את מלוא הכסף במזומן למרות שכבר עשיתי שימוש במכשיר. מאז אני משתמש ברומבה 770 ואמנם הוא יותר איטי וחוזר על עצמו שזה קצת מעצבן, אבל בסוף הוא מגיע לכל מקום ורמת הניקיון שלו הרבה יותר גבוהה, וזו הסיבה שבגללה קניתי את הרובוט. אני מרוצה.

20
קיפי לולה ואובה
 • 01:39
 • 22.02.12

יש לנו 2 חתולים וכלבה בקיצור מלא שערות, קנינו מטאטא מיוחד וגם שואב מטורף אבל כל יום היינו צריכים לנקות לפני ארבע חודשים קנינו רומבה 780 ( 699 דולר) תכנתנו שיפעל 3 פעמים בשבוע כמובן ודואגים שלא יהיו חפצים על הרצפה מדהים שחוזרים מעבודה הבית פשוט נקי כל הזמן .. הוא מנקה גם מתחת לספה ולמיטה מקומות שלא הייתי מנקה אלא פעם בחודש ומוציא דברים מגעילים משם... יש לי חבר שלא יכל לבוא אלינו כי הוא אלרגי ומאז שהרובוט בבית הוא כבר לא אלרגי אלינו מסתבר שיש לרובוט פילטרים שסופחים את האבק האלרגני או משהו. חסרונות: 1. צריך לרוקן אחרי כל שימוש ולנקות פילטרים( 1 דקה) 2. לנקות בצורה יסודית פעם בשבוע את המברשות והגלגל והמברשת המסתובבת(15 דקות) 3. להחליף פילטרים לפי הוראות יצרן פעם בשלושה חודשים ומברשות פעם בחצי שנה 4. רועש אותי אישית הוא מחרפן אז אני מפעיל אותו לשעה שאני לא בבית 5. השלט זה בולשיט כי אני לא באמת נוגע בו 6. אני לא שואב וילונות אף פעם אבל שפות ועוד מקומות מיוחדים צריך שואב רגיל עדיין אם אתם יכולים להסתדר עם החסרונות הבית שלכם פשוט יהיה נקי וזה תענוג שיש לכם חיות ועדיין הבית נקי מאוד בזה סיימתי את תרומתי הצנועה לחברת Iirobot על המוצר הטוב שלהם

19
איל
 • 20:13
 • 21.02.12

אני ממליץ בחום על הרומבה - הבאתי אותו לאחרונה מארה"ב במחיר של 950 ש"ח (בארץ 2200 ש"ח) - צריך ממיר מתח (עוד 50 ש"ח) וזהו. רק כאשר מפעילים אותו מבינים כמה הוא מנקה. אנחנו מתים עליו וכל יומיים הוא מופעל - לא שווה לקנות בארץ.

18
מיכאל
 • 18:49
 • 21.02.12

אבל ללא צל של ספק זה העתיד.

17
גיא
 • 17:59
 • 21.02.12

יש לנו רומבה 555 שתיכנתנו אותו שיעבוד כל יום שאנחנו לא בבית, אנחנו מרוצים למרות שהרבה פעמים אנחנו מוצאים אותו תקוע באיזה מקום בבית (נתקעה גרב של הילד, טיפס על הרגל של המתקן כביסה ולא הצליח לרדת, ננעל באמבטיה ...) אבל אחרי שאמא שלי אמרה לאשתי שהשטיח נקי אנחנו משוכנעים שהקניה טובה :-)

16
אלרגית
 • 17:03
 • 21.02.12

אחרי משלוח ומיסים המחיר הוא כמעט 50% פחות

15
ענבל
 • 15:02
 • 21.02.12

לשמחתי זכיתי בו במסגרת תחרות (בתכנית הבוקר של טל ברמן ואביעד קיסוס).למה לשמחתי? כי א)היה כיף בתחרות וגם יצא לי לדבר עם 2 אנשים מצחיקים ב) מוצר יקר ביותר ולא כ"כ הכרחי לדעתי.מזל שלא קניתי בעצמי (למרות ששקלתי ברצינות)
כדאי לצאת מהבית שהוא מנקה כי הוא מביא את החלסטרה אם עוקבים אחריו - חוזר למקומות שאותם ניקה, מתחיל את החדר ובאמצע עובר לחדר אחר, רק כדי לחזור לחדר הראשון אחרי שעה..
עם זאת, בעלי מאוד מרוצה ממנו ואנחנו מפעילים אותו כל יום - ומרוקנים אותו כל יום (ושם אפשר לראות כמה באמת הוא שאב).
יש לנו תינוק זוחל בבית וזה לפחות נותן לנושא הזה מענה יומיומי..

14
רופא מבית החולים
 • 12:39
 • 21.02.12

שואבי האבק והמסננים למינהם מהווים רק חלק קטן מהטיפול באלרגיה
חשוב יותר לזהות את הגורם ולקבל עבורו טיפול ואפילו חיסון
אל תרכשו שום דבר בלי להוועץ קודם עם רופא מומחה לאלרגיה שיעשה סדר בדברים ויעזור לכם במציעת פתרון ומניעה

13
עוזרת הבית
 • 11:08
 • 21.02.12

עלות שנתית של עוזרת בית (בהנחה ולא אתם מנקים) היא כ 1500 ש"ח לשנה. החשבון הוא לפי גודל הדירה שנבדקה (פעם בשבוע , שלוש-ארבע שעות...). כלומר החזר השקעה (ממוצע) אחריי שנתיים...כשהרובוט עד אז...לא בהכרח יהיה יעיל\פעיל....כשהוא רק מטאטא\שואב אבק...לא שוטף ...ולא מנקה את הבית...חלונות...אמבטיה...מטבח...ארונות....וכו'.....לכן >>> ממש לא משתלם.....אלא אם קונים בחו"ל ואז זה מתחיל לעניין (אולי)

12
אורן
 • 10:51
 • 21.02.12

יש לי אותו כבר 3 חודשים, עושה את העבודה טוב מאוד, בפינות חדרים לא מנקה היטב (אני מנקה עם מטאטא את פינות החדרים לפני הפעלת הרובוט).
ייעוץ מעולה של סוכן המכירות, הסבר מפורט על הפעלת המוצר בזמן איסוף הרובוט מענה גם לאחר הקנייה.
מומלץ מאוד...

09
אני
 • 10:15
 • 21.02.12

08
העולם השלישי
 • 10:13
 • 21.02.12

ואז לא יהיה אבק - לא על הרצפה ולא על הרהיטים, ספרים וכו'.

07
סמי פלייסטיישן
 • 09:52
 • 21.02.12

לא יכול לשאוב שטיחים כמו שצריך ובטח לא מסילות בחלונות.
מה הטעם בכל השואבים הללו כשניתן לרכוש ב-1000 שקל שואב אבק ציקלוני מחברה איכותית?

06
שי
 • 09:46
 • 21.02.12

מכשיר נחמד. מדהים לראות שכל יום הבית מתמלא אבק ושערות, כך שהוא באמת מנקה. אבל, יש לא מעט פעמים שהוא נתקע בפינה ולא מצליח לצאת, מסתבך באיזה חוט, או תקוע מתחת לכסא. זה עדיין לא כמו הסרט iRobot

05
לא חשוב
 • 09:43
 • 21.02.12

אפשר לטאטא ברבע מזמן העבודה של הרובוט את הבית במגב מיוחד עם שערות גומי (רב מגב) שעובר גם על שטיחים , בפינות ואוסף אליו הכל כולל שערות של בעלי חיים.
בכל מקרה שאיבת אבק מהרצפה זה לא מספיק, הרצפות של היום (בעיקר גרניט פורצלן) מתלכלכות בקלות מכל טיפת מים אפילו, והרובוט לא ינקה זאת, שטיפה איכותית (לא צריך הרבה מים) אחרי הטאטוא הנ"ל עם סמרטוט סחוט תעשה עבודה מצויינת ומהירה.
ולידיעת היבואנים: ניקיון של בית לא מסתכם ברצפה, תביאו רובוט שמצחצח כיורים ואסלות, מנקה תריסים ומבריק שמשות ואז נראה...

04
עידן
 • 09:32
 • 21.02.12

לי יש שואב אבק של asus מזה חצי שנה והאמת שאני מאוד מרוצה
הוא עולה רק 800 ש"ח (זול יחסית למחירים של המתחרים) והוא עושה עבודה מעולה בשאיבה.
יש לנו כלבת שמנשירה המון שער והוא מצליח לשאוב את הכל.
הבעיה היחידה שלו היא שהוא לא מתמודד טוב עם פינות.

פרוייקטים מיוחדים
הפופולריות בצרכנות
הצעות מיוחדות