החופש הגדול יקוצר בשבוע - חופשות החגים יוארכו - קריירה - TheMarker

החופש הגדול יקוצר בשבוע - חופשות החגים יוארכו

המהלך ייכנס לתוקף כבר בקיץ הקרוב - פתיחת שנת הלימודים תוקדם ל-26 באוגוסט; סוכני נסיעות: מחירי החופשות באוגוסט צפויים לעלות

החופש הגדול יקוצר בשבוע ופתיחת שנת הלימודים תוקדם ל-26 באוגוסט. ימי החופשה "יוחזרו" בין יום כיפור לסוכות כך שהתלמידים יזכו ל"גשר" בין החגים ולחופשה בת 16. בנוסף, חופשת חנוכה תוקדם ביום וגם חופש פסח ייתארך ביום אחד.

החופש הגדול יקוצר בשבוע ופתיחת שנת הלימודים תוקדם ל-26 באוגוסט, במקום המועד המסורתי, ה-1 בספטמבר - כך הוחלט באופן סופי במשרד החינוך. היום הופץ למנהלי בתי הספר חוזר מנכ"ל שמפרט את השינויים בחופשות. החופש הגדול בבתי הספר היסודיים וגני הילדים יחל ב-1 ביולי ובבתי הספר התיכונים ב-21 ביוני. בשל מועד ההודעה הורים רבים יצטרכו לשנות תוכניות לחופשה עם הילדים בחודשי הקיץ.

למרות קיצור החופש הגדול, כמות ימי החופש בישראל לא תקטן, והתלמידים יקבלו ימי חופש חדשים במהלך השנה. בין יום כיפור לסוכות יתווספו שלושה ימי חופשה, כך שהתלמידים יזכו ל"גשר" בין החגים ולחופשה בת 16 יום במהלך סוכות, יום כיפור וראש השנה. בנוסף, חופשת חנוכה תוקדם ביום וגם חופש פסח יתארך ביום אחד.

קיצור החופש הגדול כבר נדון מספר פעמים בשנים האחרונות, אך מעולם לא יושם עקב התנגדות ארגוני המורים, שכמות ימי החופשה מאוגדת עמם בהסכמים הקיבוצים. ב-2008 פתחה ועדת החינוך במשא ומתן בין נציגי ההורים לארגוני ההורים והאוצר במטרה לקצר את החופש, אך זה לא הניב תוצאות.

בשנה שעברה הוקמה במשרד החינוך ועדה לבחינת הסוגייה בראשות שמואל סלבין, לשעבר מנכ"ל משרד האוצר. הוועדה שיתפה פעולה עם ארגוני המורים והשלטון המקומי והמליצה על קיצור החופשה. הוועדה הוקמה על ידי שר החינוך, גדעון סער, כשאחת ממטרותיה היא "יצירת רצף לימודי משמעותי" בתקופה שבין תחילת שנת הלימודים לתחילת חופשת ראש השנה, וגם אפשרות להוסיף תכני לימודים בנושא "חגי חודש תשרי".

מהסתדרות המורים, המייצגים את המורים בבתי הספר היסודיים, בגנים וחלק ממורי חטיבות הביניים, אשר התנגדה בעבר לקיצור החופש הגדול בשבועיים נמסר כי עדיין לא גיבשו את עמדתם בנושא, וכי ביום חמישי תתכנס הנהלת ההסתדרות כדי לקבל החלטות בעניין.

"מחיר החופשות בחודש אוגוסט עלול לעלות"

"חברות התעופה תצטרכנה להיערך בצורה אחרת - הלחץ על החזרות מחו"ל יהיה מוקדם יותר, אך מחיר כרטיסי הטיסה לא ישתנה כתוצאה מקיצור החופש הגדול" - כך העריך יו"ר פאנל חברות התעופה הזרות בישראל, אבי פרידמן.

לדבריו, "היום, כאשר החופשה מסתיימת ב-31 באוגוסט, החזרות מחו"ל מתרכזות בימים שלפני כן. קיצור ימי החופש הגדול ל-26 באוגוסט רק יקדים את הימים בהם תתבצע החזרה".

מנכ"ל בריסל איירליינס, רובי הרשקוביץ, לא צופה אף הוא השפעה משמעותית של המהלך על חברות התעופה בישראל. "תנועת הנוסעים בקיץ היא מגוונת. אני לא חושב שיהיה שינוי גדול, מפני שגם לפני קיצור החופשה נהגו משפחות עם ילדים לשוב מחו"ל כמה ימים לפני תום החופש הגדול", אמר.

שמואל צוראל, מנכ"ל התאחדות המלונות בישראל: "המלונאים מברכים על כל יוזמה שמטרתה פיזור ימי חופשה במהלך השנה, גם על חשבון צמצום החופש הגדול. אנו מודעים להשפעה החיובית של פיזור חופשות באנגליה, גרמניה ובמדינות אירופה אחרות שבהן העניין מקובל".

לדבריו, "מבחינה כלכלית, פיזור החופשות בארץ יגדיל את האפשרויות של משפחות עם ילדים בתקופות שפל לצאת למלונות. אנו צופים שלקיצור החופש הגדול לא תהיה השפעה של ממש על אוגוסט במלונות".

רונן קרסו, סמנכ"ל השיווק של איסתא: "קיצור החופש הגדול יוצר בעיה אמיתית בקרב משפחות שכבר הזמינו או רוצות להזמין חופשה בקיץ. משפחות - ובעיקר כאלו עם ילדים בבית הספר היסודי - אינן אוהבות להפסיד את תחילת הלימודים, ולכן יהיו רבים שירצו לבטל חופשות שכבר הזמינו או להקדימן".

לדבריו, "לטיסות השכר ולנופשונים עדיין אין דמי ביטול כי המועד עוד רחוק, אך הבעיה הקשה היא בטיסות אל על, שם יש דמי ביטול ללקוחות שכבר הזמינו טיסות".

אפרים קרמר, מנכ"ל חברת אשת טורס ואבי זיו, מנכ"ל ובעלים של חברת התיירות קל-נופש, טוענים כי להחלטה יש משמעויות קשות במיוחד על התיירות בקיץ השנה, שכן ט' באב חל ב-9 באוגוסט. לפני תאריך זה הילדים עדיין נמצאים בקייטנות ושומרי מסורת אינם מבלים ומטיילים עד ליום הצום. אחריו, בתקופה שבין ה-10-25 באוגוסט יישארו רק כשבועיים לחופשות של נופש וחוף, ולכן המחירים יהיו בשיא, גם בתיירות הפנים וגם בתיירות לחו"ל. בשנים רגילות, כאשר ט' באב חל מוקדם יותר, נמשכת תקופת השיא בין ארבעה לחמישה שבועות.

"החלופה שניתנת באוקטובר ויוצרת חופשה מיום כיפור עד אחרי סוכות, כלומר, מה-7 באוקטובר עד ה-23 באוקטובר, תספק מענה למי שירצה חופשת ים באילת ובים המלח, אבל מבחינת תיירות לחו"ל - ביעדי הנופש כמו רודוס וכרתים כבר קר באוקטובר ואי אפשר להכנס למים. כך, התנועה התיירותית תוסט למקומות כמו קרואטיה, איטליה וספרד", אומר קרמר.

זיו מוסיף שנזק כלכלי רב ייגרם לבתי המלון בארץ, אשר נהנים בדרך כלל בחודשים יולי-אוגוסט מתפוסות שיא. בנוסף, אירועים רבים, אשר מעורבות בהם חופשות משפחתיות, כמו פסטיבל הג'אז באילת, מתוכננים להתקיים בימים האחרונים של חודש אוגוסט.

בעקבות ההחלטה, הודיעה חברת ארקיע שתאפשר למי שכבר הזמין חופשה משפחתית לסוף הקיץ לשנות את התאריכים ולהמירה בחופשה לתאריכים אחרים. במקביל, החלו בחברה להיערך לביקושים הצפויים כעת בשבוע שבין ה-20-26 באוגוסט.

לדברי סמנכ"ל השיווק בארקיע, דודו מחלב, "קיצור החופש הגדול ייצור השנה ביקושים גבוהים מאוד לתקופה קצרה, ולכן צפויה גם עליית מחירים". מאידך, לדבריו, "אם לשפוט על פי ענף התיירות, הרי שהארכת חופשת הסוכות בשלושה ימים, תאפשר ליותר ישראלים באוקטובר לצאת לחו"ל".

מחלב המשיך ואמר כי "מחירי הטיסות ובתי המלון יורדים לרוב באוקטובר והישראלים יוכלו לנצל את החופשה הארוכה לנסיעות לחו"ל".

עקבו אחרינו בטוויטר
עשו לנו לייק וקבלו את מיטב הכתבות ישירות לפייסבוק
הוספת תגובה
תודה על פנייתך, היא תיבדק על ידי המערכת

הקלד את הנושא

הקלד את התגובה

שלח להוספת תגובה בלתי מזוהה לחץ כאן להוספת תגובה מזוהה לחץ כאן
תודה על פנייתך, היא תיבדק על ידי המערכת

הקלד את הנושא

הקלד את התגובה

שלח סגור להוספת תגובה בלתי מזוהה לחץ כאן להוספת תגובה מזוהה לחץ כאן
תודה על פנייתך, היא תיבדק על ידי המערכת
הצג את כל התגובות פתוחות
58
.
?
 • 08:29
 • 19.08.13

אדיוט מיה שהחליט על החוק

57
מאת אנונימי
 • 16:49
 • 20.12.12

יייייייייייייישששששששששששששששש!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
וואן די 2ישראל!!!!!!
1d 2 israel!!!!!!!!!!
I love Louis,Zayn,Harry,Niall and Liam!!!!
Come To Israel

55
אני
 • 21:24
 • 20.08.12

מה הטעם לקטוע את הרצף בשביל יומיים לימודים? במקום להאריך את חופשת חנוכה ופסח. פשוט לעשות גשר וליצור רצף בין ראש השנה וסוכות.

54
ירון
 • 17:55
 • 13.08.12

רצו לקצר את החופש הגדול כבר ב 2011, אבל כולם צעקו שאי אפשר כי כולם כבר הזמינו חופשות אז דחו את זה ל 2012.

53
טרי
 • 09:24
 • 09.08.12

העיקר שלא נצטרף לקום בבוקר למכולת להביא לחמניות טריות
והכול בגלל שיש שירות מופלא שנקרא טרי על הבוקר שמביאים את
כל מוצרי המאפה והחלב טריים בכל בוקר עד הבית!!!
טרי על הבוקר מסדרים לי את היום

52
ליאל
 • 20:41
 • 31.07.12

למה לקצר כיף בחופש

51
.
הילה
 • 18:00
 • 24.07.12

מה הקטע בלקצר את החופש הגדול ואז להשלים אותן במהלך השנה ?!

50
יעל
 • 15:09
 • 07.06.11

אתם ממש מעצבענים היו לי המוןם תוכניות לחופש הגדול ואני שוהנאת לללמוד בגיוש

49
עדית ג'אנה
 • 15:04
 • 07.06.11

באופן כללי, מזג האויר הלוהט באוגוסט לא מאפשר הנאה מהחופשה. עדיף לקצרה ככל הניתן, ולהאריך את החופשות שבעונות האחרות, בהן ניתן לטייל.

48
נועה
 • 13:59
 • 06.06.11

אני זוכרת כילדה כמה התרגשתי מחופשת הקיץ וכמה חיכיתי לחופשה. אני מבינה את ההורים שאכן זה לא קל למצוא מסגרת לילדים בזמן החופשה אבל תחשבו על הזכרונות המדהימים של הילדים מהתקופה הזו. אני רשמתי שנה שעברה את הילדה שלי לקייטנת אגד, היא הלכה עם החברות שלה כי מסתבר שהקייטנה פתוחה לכולם והילדים היו מאושרים!

47
רוני
 • 22:39
 • 01.06.11

רכשנו כרטיסי טיס עם חזרה ל29 לאוגוסט עלויות השינוי מאות דולרים השינוי היה צריך להתפרסם לפחות חצי שנה מראש, מה עושים עכשיו?????

46
וואלה אתם בסדר אתם
 • 23:26
 • 31.05.11

רציתם קיצור לחופש הגדול? קבלו פטנט חדש הארכת החופש הגדול ואני לא יעמוד פה על החסרונות והיתרונות אל מול ההצעה שכנגד הארכת החופש הגדול כי ברור לחלוטין שיתרונות לא מעניינים את הבוחשים בקדחת הכנסת.

45
דפנה
 • 21:58
 • 31.05.11

אני משתגעת מאיך החלטה כזאת מתקבלת 3 חודשים בלבד לפני תחילת שנת הלימודים. שמשרד החינוך יכבד את עצמו ויכיל את ההחלטה משנה הבאה. חופשות מוזמנות, 4 ילדים במערכת החינוך שיפסידו ימים ראשונים חשובים בבי"ס באמת בלי שעשינו שום דבר רע...כולה תכננו חופשה משפחתית מראש במטרה לחזור יום לפני תחילת שנת הלימודים...ביזיון מביש, לא זוכרת שככה כעסתי על המערכת

44
סער גדעון הוא חלש אופי
 • 21:52
 • 31.05.11

כדי להילחם בכחלון הגדול חחח, לא יעזור לך....

43
מורה
 • 21:51
 • 31.05.11

אדוני השר, כדאי לך להשקיע יותר באיכות וברמת החינוך מאשר בחוקים שאין להם נגיעה לשיפור הלמידה.

42
שכל ימינה שכל שמאלה
 • 21:16
 • 31.05.11

שהמשק יחליט על 3 שבועות של חופשה מרוכזת שמתחילה מ ערב ראש השנה ומסתיים בחג שני של סוכות , ובא לציון גואל . את חופשת הלימודים אפשר לקבוע לחודשים אוגוסט ספטמבר ונפסיק להתבחבש בכל הרעש שאנו אוהבים ליצר ויהיה שקט להורים, ונוח לתלמידים.

41
שרון
 • 18:21
 • 31.05.11

זו ממש שערוריה שמשרד החינוך טוהמערכת לא לוקחים בחשבון שאלפי ילדים תכננו חופשות משפחתיות שמסתיימות על פי שנת הלימודים במתכונת הנוכחית. יש להחיל את התקנה החדשה בחל בשנה הבאה.

39
איריס
 • 18:03
 • 31.05.11

קיצור חופשת הקיץ הוא מהלך נכון וטוב, חבל שקיצרו בכל כך מעט. היו צריכים להאריך את שנת הלימודים עד סוף יולי, ואוגוסט להיות בחופש זה הרבה יותר הגיוני. אך גם מה שנותנים אנחנו לוקחים. החופש הגדול הוא אולי חדווה למורים ולתלמידים אך ממש לא להורים, ההוצאות הכספיות מרקיעות שחקים, בטח ובטח כשהילדים קטנים (קייטנות, ביביסיטר, תעסוקה) ולא פחות שהם גדלים (מנוי לבריכה/ הסעות / מחנות קיץ), ואני כבר לא מדברת על השעמום של המתבגרים ולאיזה מקומות זה מביא אותם לפעמים (ע"ע אלכוהול/ סמים/ בטיחות). נושא איחוד החופשות של החגים הגיוני יותר, כי במילא הם לומדים יום וחצי פה ויום וחצי שם. אבל חנוכה להאריך?? למה?? לסיכום, החלטה נבונה שניתן עדיין לייעל בצורה משמעותית.

37
חושב בחלם
 • 17:37
 • 31.05.11

מישהו יכול להסביר איך זה יתכן שאין כל דמיון בין מספר ימי החופש של הורים עובדים בישראל ובין מספר ימי החופש במערכת החינוך? להורה ממוצע יש בד"כ כשבועיים חופש מהעבודה מעבר לימי החג עצמם, רק חריגים בוותק והסכם טוב במיוחד יגיעו לחודש. אז איך זוג הורים אמור להיות בחודשיים חופש בקייץ, לפחות כשבוע באוקטובר לחגי תשרי, עוד מספר ימים בחנוכה, עוד מעל שבועיים בפסח ועוד כמה ימים/חצאי יום שלא נספרו פה (ל"ג בעומר, ערב שבועות, ...)??? למה הימים הללו לא קוצצו כחלק מהרפורמות האחרונות? גם מבחינה חינוכית, עדיף יותר ימים שאורכם סביר מהארכה של המון שעות במעט ימים. ??????? למה רק במערכת החינוך יש כ"כ הרבה ימי חופש?

36
אלישע
 • 17:33
 • 31.05.11

האבסורד הגדול הוא שיום הלימודים של החניוך חובה/חינם נגמר בשעה 13:30. שעה שכל אדם נורמלי עדיין בעבודה. ואז מתחיל החינוך הלא חובה והלא בחינם. מועדוניות, צהרוניות ועוד כל מני פתרונות יקרים ומיותרים. נא להתאים את יום הלימודים ליום עבודה נורמלי.

34
מדינה ללא תכנון
 • 17:13
 • 31.05.11

השינוי צריך להתבצע בקיץ הבא ולא לפגוע בתוכניות המשפחתיוית. מה בוער?

33
הורה
 • 17:06
 • 31.05.11

את הטיסה כבר סגרנו לפני ארבעה חודשים, כל המלונות כבר הוזמנו לפני חודש. החזרה תוכננה כך שיהיה לילדים כמה ימים לפני הלימודים להתארגן, להפגש עם המורים החדשים וכו חבל שאת טקס קבלת ילדי כתה א נפסיד בגלל חוסר כשרון בתכנון לטווח ארוך של כבוד השר. דחה את זה בשנה כך ששנה הבאה נתכנן אחרת.

32
בטהובן
 • 16:50
 • 31.05.11

המורים לא יבואו ללמד, התלמידים יהיו בחופשה ומי שיבוא אלה אנשי התחזוקה בלב.מי שחשב שהמורים ייוותרו על החופשה-טועה. שוב החלקה בסיגנון ישראבלוף.

31
בני ברקי
 • 16:36
 • 31.05.11

במגזר החרדי הקדמת תחלת הלימודים לא תסתדר עם חופשת הבנים שהיא לשלושה שבועות החל מתשעה באב עד ראש חודש אלול

30
תלמיד מעוצבן
 • 16:32
 • 31.05.11

אתם לא מבינים, אנחנו לומדים יותר מ 5/6 מהשנה, מגיע לנו חופש של חודשיים. מה הטעם בלקצר בשבוע?????!!!!!!

29
שלומי -כלכלן
 • 15:41
 • 31.05.11

קחו לדוגמא בפסח שבוע לפני החג המורים זורקים את הילדים לרחוב והם יוצאים לחופש, ההורים כמובן הולכים לעבוד והילדים ללא פיקוח , אני תוהה איפה ההגיון של משרד החינוך - לא יאומן , גם שר החינוך הזה עוד טעות על טעות.

27
מיקי
 • 15:21
 • 31.05.11

מנחיתים ראיונות הזויים מהיום למחר.

 •  
  אזרחית מודאגת
  • 17:13
  • 31.05.11

  אני מניחה שועד ההורים הארצי היה שוטץ להחלטות. הקימו קול צעקה - ההורים - ואולי היא תשמע. שערוריה!!!!16 יום בן החגים? עוד יום בחנוכה? ומה על ההורים העובדים? עוד מסחטת כסף ליזמים פרטיים של קיטנות!

25
מדינה של חכמי חלם
 • 15:07
 • 31.05.11

24
אמא לילדי בית ספר
 • 15:05
 • 31.05.11

מי צריך לקצר את החופש הגדול, ועוד לטובת ימי עבודה רגילים שבהם נצטרך לבטל עבודה או למצוא פיטרונות יצירתיים כשזה הרבה יותר קשה לימים בודדים. בקיץ כולם נערכים לזה ומוצאים פטרונות ראויים לתקופה ארוכה. בחגים, שגם כך כל מי שעובד על שכר שעה לא יודע איך לגמור את החודש, אז עוד גשר ועוד גשר??? וכל זה בשביל לתת עוד תוכן של החגים? תודה רבה,אין צורך!!!

23
אבישי מתיה
 • 15:04
 • 31.05.11

תמשיך ככה גדעון ותסיים את הקריירה הפוליטית האומללה והמביכה שלך מהר מן הצפוי. ככה זה כשבוחרים שרים לפי מפתח פוליטי מבלי להתחשב ברצון העז שלהם לייצר כותרות. למה זה מגיע לנו?

22
המטייל
 • 14:09
 • 31.05.11

איך ייתכן שכאשר רוב באנשים השפויים תכננו את תוכניות החופש הגדול,כולל כרטיסי טיסה ,מלונות ועד ופתאום יוצאת כזאת הודעה... למישהוא אבד ההגיון.

18
יוסי
 • 13:48
 • 31.05.11

17
נירית
 • 13:33
 • 31.05.11

חובה להכיל שינויים כלשהם רק משנה הבאה!! היכן נהלי מנהל תקין מינימליים??? בנוסף, אם באמת רוצים להועיל יש לקצר את שבוע הלימודים ל-5 ימים!!!

16
אני
 • 13:23
 • 31.05.11

הכל ברגע האחרון. לא יודעים לתכנן כלום במדינה הזאת!!

15
הורה ומעסיק
 • 13:17
 • 31.05.11

אחרי שנה של לחימה החיילים ביקשו להחליף גרביים סוף סוף ואז הגנרל אישר והורה לכל חייל להחליף את הגרביים מרגל שמאל לרגל ימין ולהפך... הבעיה בארץ היא שהחופש ארוך מדי - זה מקשה על ההורים ומקשה על הכלכלה. כולם מבינים שחודשיים חופש זה ארוך מדי - מספיק חודש או חודש וחצי. לקחת ימים משם ולהעביר לחופשים אחרים רק מקשה על כולם. כי בחופש ארוך עוד אפשר להכניס ילד לקייטנה - בחופש של יומיים בחג אחר - אי אפשר ואז אחד ההורים צריך להישאר בבית. זה כל כך לא מפתיע שבישראל מגיעים לפתרונות אויליים - לא ציפינו למשהו אחר. (בעצם הם יכלו גם להאריך את החופש הגדול - אז צריך לומר תודה...) למה אין פה רה"מ שמסוגל לקבל החלטות נורמליות ולהנחית אותם לשטח ? צריך לקצר את החופש הגדול לחודש וחצי ולא להוסיף ימי חופש לאף חג אחר.

14
קצת טימטום לא ככה ?
 • 13:17
 • 31.05.11

אם כבר יש להם בעיה בין החגים האלה שהיום עושים גשר מהחופש הגדול לראש השנה :P באמריקה מכבדים את כל החגים ועשו גם חופשת חורף וגם חופש גדול של 3 חודשים ופה רק מקצרים ואפילו לא מחזירים מספיק ימים שקיצרו ! אפילו מטמתיקה הם לא יודעים :P

13
מה זה פה?
 • 13:15
 • 31.05.11

אבל הקיץ כבר מתוכנן! וגם שנת הלימודים הבאה מתוכננת ברובה! מה עם כל העבודה שהושקעה בתכנונים שקשורים לשנה"ל אבל לא ישירות במשרד החינוך? קייטנות? חוגים? מי יחזיר לנו את שעות העבודה שנוספו לנו עכשיו בגלל הצורך להפוך את כל התכנון על הראש?

12
אני
 • 13:07
 • 31.05.11

מה הרעיון להחזיר- כביכול..- את כולם ביום שישי? ברור שזה לא יקרה..אם כבר להתחיל ביום ראשון. למה מראש לציין ביומנים של אלפי תלמידים "נעדר ללא סיבה מוצדקת"?

11
אלי
 • 13:06
 • 31.05.11

גם כך קרוב ל30% מימי הלימודים אינם מתקיימים מסיבות כאלה ואחרות. הבעיה היא לא החופש הגדול. הבעיה היא - המורים שאינם מלמדים בזמן הלימודים (דרך אגב לא תמיד באשמתם)

10
אורטל
 • 13:02
 • 31.05.11

בין כה שלושת הימים שהתווספו לכיפור היו "גשר", עוד יום בפסח לא משנה לכאן או לכאן, וחנוכה? נו טוב, חופשה מיותרת לכל הדעות... שהפסטיגלים למינהם ירוויחו עלינו. בכל מקרה ילדי הצהרונים מרוויחים ולא במחיר מופקע כמו בקיץ והעיקר, לא 62 יום רצוף, מטריף את הילדים ,את ההורים ומה שבינהם.

09
אוף אוף אוף
 • 12:50
 • 31.05.11

מה הועילו חכמים בתקנתם...

08
מורה
 • 12:49
 • 31.05.11

במקום לקצר את החופש, מוסיפים ימים בחופשים אחרים, דבר שיוצר הרבה תיסכולים להורים, יצירתיות אלימה לתלמידים וכרגיל, בזבוז זמן על חשבון לימודים אפשריים.

07
אביהו
 • 12:48
 • 31.05.11

לעכשיו. אנ כמורה בתיכון הזמנתי חופשה בחו"ל שמסתיימת ב- 28/8 מה אעשה? אני אבטל אותה ,את הטיסות שלי ושל כל המשפחה ששולמו ,הבקתות באלפים כבר שולמו,הרכב כבר הוזמן ושולם,ומשרד החינוך יחזיר לי את קנסות הביטול שיגיעו לאלפי שקלים. מה איכפת לי ,הם ישלמו את הקנסות. משרד החינוך הוא משרד מסודר והווא יטפל ויסדר הכל. עליזה הפקידה ,אני סומך עליה. אביהו

06
שרון
 • 12:34
 • 31.05.11

כל הכבוד לשר החינוך שסוף סוף הצליח להזיז דברים במשרד הכבד שהוא מנהל. גם שכר למורים התיכוניים וגם קיצור החופש!! יפה מאוד - קבל את מלוא המחמאות

05
אופק חדש
 • 12:29
 • 31.05.11

צעד מצויין - הן למורים, לתלמידים, להורים ולמשק. היה צריך להתבצע כבר לפני עשור. יש להבין- חופשה של חודשיים ביתה נהוגה בזמן הבריטים, כי החמסין היה אז כבד. היום כשמרבית הכיתות ממוזגות, חופשה של חודשיים ממש מיותרת. מוטב היה לקצרה אפילו לחודש אחד ולקבוע חופשה חצי שנתית למשל בחודש דצמבר, כמו בעולם הגדול. אבל בשביל זה נצטרך לעבור עוד עשרות שנים.

03
שי
 • 12:20
 • 31.05.11

חשבתי שהמטרה היא לאחד את החופש הגדול עם החגים, למי זה עוזר הקיצור הזה? מה הרווחנו?

02
Dudu
 • 12:18
 • 31.05.11

01
מיכל
 • 12:16
 • 31.05.11

במקום לעסוק בחינוך מקימים ועדות ומבזבזים זמן וכספי ציבור על שטויות. עכשיו יהייה יותר קל להורים כשבין כיפור לסוכות יהיו 16 ימי חופשה? אין למשרד החינוך דברים אחרים יותר חשובים לעסוק בהם??????????????

תוכן מקודם
הפופולריות בקריירה
הצעות מיוחדות