הלימודים הכי משתלמים: מדעי המחשב בבינתחומי; הנדסה בת"א - קריירה - TheMarker

הלימודים הכי משתלמים: מדעי המחשב בבינתחומי; הנדסה בת"א

לראשונה בישראל, סקר שערך הלמ"ס מציג את נתוני השכר של בוגרי האוניברסיטאות ■ הכי משתלמים: מתמטיקה סטטיסטיקה ומדעי המחשב ■ הכי פחות: חינוך ומדעי הטבע

>> המקום המשתלם ביותר ללמוד בו בישראל הוא בית הספר על שם אפי ארזי למדעי המחשב במרכז הבינתחומי הרצליה. בוגריו משתכרים בממוצע כ-15,250 שקל בחודש. הנתון עולה מסקר שערכה הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה (הלמ"ס) בעבור המועצה להשכלה גבוהה, ובדק את שכרם של בוגרי התואר הראשון במוסדות האקדמיים בישראל כשנתיים לאחר סיום הלימודים. מקרב בתי הספר למינהל עסקים, דווקא בוגרי האוניברסיטה העברית בירושלים הם המקבלים את השכר הגבוה ביותר - כ-11 אלף שקל בחודש בממוצע. בתחום ההנדסה והאדריכלות מקבלים את השכר הגבוה ביותר (כ-11,125 שקל בחודש בממוצע) בוגרי אוניברסיטת תל אביב, ובתחום מדעי החברה שולטים בוגרי הטכניון עם שכר ממוצע של כ-8,833 שקל בחודש.

גם בתחום החינוך וההכשרה להוראה מובילים בוגרי המוסד החיפאי (7,375 שקל בחודש). בוגרי מדעי הרוח מאוניברסיטת בן גוריון הם המרווחים הגדולים בתחומם (7,917 שקל בחודש). בוגרי אוניברסיטת בר-אילן מקבלים את השכר הגבוה ביותר בתחום מדעי הטבע (5,458 שקל בחודש).

סקר פורץ דרך

רמת ההשתכרות העתידית עשויה להיות גורם מכריע בבחירת מוסד הלימוד להשכלה גבוהה. ברחבי העולם מתפרסמות זה שנים טבלאות שמציגות את שכרם של בוגרי האוניברסיטאות בתחומים השונים, אך בישראל לא נערך עד כה סקר מקיף ורשמי בעניין.

הלמ"ס עיבדה את נתוני השכר והתעסוקה של בוגרי התואר הראשון במוסדות להשכלה גבוהה - אוניברסיטאות ומכללות כאחד. בשלב זה ניתן לפרסם רק חלקים נבחרים מהסקר הנרחב. הנתונים מרשימים, ואולם יש לסייגם ולומר שעל מנת לפשט את הצגת הנתונים אוחדו כמה תחומים (למשל הנדסה יחד עם אדריכלות, או מתמטיקה יחד עם סטטיסטיקה ומדעי המחשב), ובתחומים אחרים - כמו משפטים - לא פורסמו נתונים. נוסף על כך, אף שלפי הסקר בוגרי האוניברסיטה הפתוחה הם בצמרת המשתכרים, מעשית קובע הסקר כי נתוני השכר של בוגרי האוניברסיטה הגדולה בישראל אינם ניתנים להשוואה לנתונים של מוסדות אחרים, משום שהם מחושבים על בסיס מספר ההרשמות לקורסים, ולא לפי מספרי הסטודנטים.

זאת ועוד - לדברי פרופ' דליה מור, ראש תוכנית MA בייעוץ ופיתוח ארגוני במסלול האקדמי של המכללה למינהל, העיוותים שנגרמו כתוצאה מאיחוד התחומים עלולים להטות את התוצאות. למשל, בוגרי המרכז הבינתחומי הרצליה אמנם מובילים בתחום "מתמטיקה, סטטיסטיקה ומדעי המחשב", ואולם למעשה במוסד אין מלמדים את שני המקצועות הראשונים, כך שפירוט השכר מתייחס רק לבוגרי מדעי המחשב. דוגמה אחרת היא המכללה למינהל, המדורגת אחרונה בתחום ההנדסה והאדריכלות, אף שאין בה חוגים המתמחים בכך, אלא רק בעיצוב.

לעומת מור, פרופ' יעקב ברגמן מבית הספר למינהל עסקים באוניברסיטה העברית בירושלים מברך על הסקר. "העובדה שסקר משווה כזה לא פורסם עד היום היא מחדל", אמר. "המועצה להשכלה גבוהה אסרה במפורש להשוות בין תוכניות הלימודים במוסדות השונים ולדרג אותן. כתוצאה מכך נפגעה התחרות בין המוסדות. הסקר מגביר את התחרותיות ומשפר את השירות לסטודנטים ולציבור".

לדברי מנכ"ל המועצה להשכלה גבוהה, רו"ח סטיבן סתיו, "מדובר בפרויקט שמביא לכלל הציבור את כל המידע הרלוונטי על לימודי התואר הראשון בישראל והאפשרויות שיעמדו בפני בוגרי התואר הראשון עם סיום הלימודים. המועצה שמה לה למטרה להמשיך ולפתח את הנגישות למערכת והשקיפות שלה בכל האמצעים, גם דרך אתר האינטרנט. אני מקווה שגם בעתיד יעמדו לרשותנו המשאבים הדרושים כדי שנוכל להוציא אל הפועל פרויקטים נוספים בעלי עניין לציבור".

מהנדסי הטכניון - רק במקום החמישי

השכר הממוצע של בוגרי התואר הראשון, שנתיים לאחר סיום התואר, הוא כ-8,800 שקל בחודש - קצת יותר מהשכר הממוצע במשק. שכרם של בוגרי מדעי המחשב, הנמצאים בראש טבלת המשתכרים, גבוה בכ-28% מזה של בוגרי מדעי הטבע, הממוקמים בתחתית.

בתחום השני ברווחיותו, מקצועות ההנדסה ואדריכלות, אפשר היה להניח שאנשי הטכניון יובילו את טבלת השכר, אך לפי נתוני הלמ"ס הם ממוקמים רק במקום החמישי עם שכר ממוצע של כ-11,670 שקל בחודש. לעומתם, בוגרי המכללה האקדמית יהודה ושומרון, שדורגו במקום הרביעי, משתכרים בממוצע כ-11,900 שקל בחודש. בוגרי הטכניון מובילים דווקא בתחומי מדעי החברה, שבו הם מדורגים כבעלי השכר הגבוה ביותר - כ-8,833 שקל בחודש בממוצע.

בסקר בולטת חולשתה של אוניברסיטת תל אביב. המוסד אמנם התברג למקום הראשון בשכר הבוגרים בתחום ההנדסה והאדריכלות, אבל בתחומים חשובים אחרים - מינהל עסקים, מדעי החברה ומתמטיקה, סטטיסטיקה ומדעי המחשב - הגיע רק למקום הרביעי.

בוגרי המכללות מרוצים יותר

סקר הלמ"ס בדק גם את שיעור ההשתלבות במעגל העבודה של בוגרי המוסדות להשכלה גבוהה. מתברר כי כ-80% מבוגרי האוניברסיטאות מצאו עבודה. עם זאת, כ-40% מכלל הבוגרים המועסקים טענו כי עבודתם אינה קשורה בתחום לימודיהם. בקרב בוגרי המכללות האקדמיות שיעור המועסקים גבוה יותר - כ-88%.

מבדיקת שביעות הרצון הכללית מההוראה ומסביבת ההוראה במוסדות להשכלה גבוהה עולה כי כי בוגרי המכללות האקדמיות מרוצים יותר מבוגרי האוניברסיטאות. כ-90% מבוגרי המכללות היו שבעי רצון, לעומת כ-78% בלבד מבוגרי האוניברסיטאות. יחד עם זאת, נמצא כי שביעות הרצון הכללית מההוראה גבוהה במעט בקרב בוגרי אוניברסיטאות במדעי הרוח והחברה לעומת אלה שלמדו מדעים והנדסה. במכללות לא נמצא הבדל מובהק בשביעות הרצון.

עקבו אחרינו בטוויטר
עשו לנו לייק וקבלו את מיטב הכתבות ישירות לפייסבוק
הוספת תגובה
תודה על פנייתך, היא תיבדק על ידי המערכת

הקלד את הנושא

הקלד את התגובה

שלח להוספת תגובה בלתי מזוהה לחץ כאן להוספת תגובה מזוהה לחץ כאן
תודה על פנייתך, היא תיבדק על ידי המערכת

הקלד את הנושא

הקלד את התגובה

שלח סגור להוספת תגובה בלתי מזוהה לחץ כאן להוספת תגובה מזוהה לחץ כאן
תודה על פנייתך, היא תיבדק על ידי המערכת
הצג את כל התגובות פתוחות
 •  
  צליל
  • 01:00
  • 19.04.14

  יש לו אבא או דוד או קרוב משפחה שהוא המנכל או היושב ראש או הבעלים של החברה ולכן הם מקבלים משכורות מנופחות הם לומדים בשביל התואר שלא יאשימו בפרוטקציה ועוד דברים נותנים להם משרות קלות מאוד ככה זה אצל עשירים.

153
להתכופף חארטות באוויר. סטודנט מהטכניון
 • 20:02
 • 27.04.11

151
137
 • 11:50
 • 27.04.11

150
רמי
 • 16:40
 • 18.04.11

בטח הבת המקומבנת של דנקנר מקפיצה את הממוצע לכל השאר...

149
ירון
 • 17:39
 • 24.05.09

http://mba972.com/community/viewtopic.php?f=25&t=31

148
ג'מיל, טמרה
 • 11:14
 • 28.01.10

הרבה מסיימימם ולא רותים עבודה כי הם ערבם

147
להישיר עיניים למראה
 • 22:06
 • 10.05.09

לכל אותם מגיבים שטוענים כי בבינתחומי לומדים רק `בנים של`: למדתי באוניברסיטת תל אביב ונשברתי אחרי שנתיים. אני לא בן של, ומימנתי את לימודי התואר הראשון והשני בבינתחומי בכוחות עצמי בלבד. מרבית חברי לספסל הלימודים היו בני המעמד הבינוני שחיפשו את המקום הטוב ביותר לרכוש בו ידע. לא `בנים של`. לדעתי באוניברסיטה היו לא פחות `בנים ובנות של` מהבינתחומי. קשה לי להבין את המתקפות הפרועות - הסיבה להבדלים בשכר הבוגרים ברורה. קשה לי להאמין שכל המגיבים שכחו את היחס המשפיל של הצוות המנהלי באוניברסיטה (במקרה שלי, תל-אביב), הזלזול המופגן של המרצים וחוסר האכפתיות של הסגל, העדר שרותי הספריה, המחסור בחומרי לימוד, הריהוט המתפרק, המחסור בעזרי הוראה ועוד ועוד, שהם מנת חלקם של כל סטודנט באוניברסיטאות, וגורמים לאותם סטודנטים להשחית את זמנם במלחמה בבירוקרטיה ובנסיונות לקמבן חומר לימוד. היום, בתור מנהל באחת החברות המובילות בישראל (ובעולם) בתחומה, אעדיף לקבל בוגר של הבינתחומי שבאמת הוכשר לתפקידו ולא בוגר אוניברסיטה, שאולי כישוריו הטרומיים עדיפים (ה`אולי` גדול מאד - לא תמיד ולא בהכרח), אבל עסק במהלך שנות לימודיו בנסיונות התמודדות מול מערכת אטומה ורקובה במקום ללמוד. לכל המלעיזים בוגרי האוניברסיטאות - מדובר במנורת אזהרה - במקום לרכז את מאמציכם בהלעזה על בוגרי המרכז, צריך לפעול לשיפור ולשינוי מוסדות הלימוד. השכלה גבוהה ואיכותית לא יכולה להיות נחלתם של מעטים בלבד שכן מספר מקומות הלימוד בבינתחומי מועטים. גם `אבא של` לא יפקיד את ניהול העסק בידיו בן כושל, רק בגלל קשרי המשפחה, שכן הדבר יסכן את עתיד שניהם.

146
גדי
 • 18:26
 • 10.05.09

אני אדריכל למעלה מ- 10 שנים, עצמאי, אני לא מכיר אדריכל שמשלם לעובדים שלו מסכורות כאלו או אפילו קרוב לסכומים הללו, הלמ"ס פשוט מנותק מהמציאות לחלוטין.

145
א
 • 19:15
 • 10.05.09

אין ממש זה בולשיט של סקר יש כלכלה...זה כל מה שיש בטכניון ומנהל עסקים תואר 2

144
מגחך
 • 11:58
 • 06.05.09

ולא סתם מהבין תחומי - המתכנתים מהבין תחומי... בטח זה רק מקרה שעוד לא נתקלתי עוד באף גאון מבריק מכל החמישה שסיימו שם מדעי המחשב. נו טוב, נצטרך גם הלאה להסתמך על בוגרי מדעי המחשב בטכניון...

 •  
  מ.
  • 23:51
  • 06.05.09

  במקום העבודה הקודם שלי בוגרי הטכניון במדעי המחשב היו רובוטים מקובעים, חסרי מחשבה ויכולת ליזום מה שלא מבקשים מהם במפורש. בניגוד אליך, אני לא משליך על המקום ומניח שנתקלתי באנשים שהם כאלה כי זה מה שהם, ולא בגלל שהם בוגרי מוסד כלשהו

 •  
  בוגרת מדעי המחשב בבינתחומי
  • 15:01
  • 07.05.09

  מי אתה בכלל שתכפיש ככה בקלות דעת כזאת קבוצה שלמה של אנשים שאתה בכלל לא מכיר?! אז למדת מדעי המחשב בטכניון, יופי לך, אז אתה כנראה חכם אבל כפי שמשתמע מהתגובה שלך אתה גם חרא בן אדם וגם קנאי לא קטן...לידיעתך, רוב האנשים שאני פגשתי מהטכניון היו יצורים מוזרים חסרי יחסי אנוש לחלוטין! ולידיעתך, למדו איתי בתואר אנשים מבריקים יוצאי ממר"ם ו-8200 ויחידות אחרות אשר לא רק חכמים אלא גם אנשים מדהימים שכבר פתחו חברות משל עצמם. אז תחזור למאורת יצורים שממנה יצאת, נראה איפה אנחנו נהיה בעוד 20 שנה ואיפה אתה.

 •  
  מי שקורא לאנשים ייצורים..צריך לחשוב קצת...
  • 14:32
  • 09.05.09
 •  
  סטודנט בטכניון
  • 21:33
  • 27.04.11

  חברי הטוב. על הטכניון אין ולא יהיה בארץ. בטכניון רוכשים כלים שבמקום אחר בארץ לא רוכשים, אולי חוץ מבן גוריון או תא, ואני מתחיל להגזים. ואם יש מכללה שמתקרבת איי פעם לטכניון וגם אני אומר את זה באויר זה אורט בראודה ואריאל. בוא נגיד בטוח שלא הבינתחומי, מה זה ההנפצות האלה. הבנאדם שעשה את הסקר הזה לא מבין בסטטיסטיקה בשיט

142
קוקוס שווקי הון
 • 17:10
 • 05.05.09

אני בן 37, תשע שנות נסיון בהי-טק, בוגר הטכניון - לא מסוגל למצוא עבודה. השוק היום מוצף באנשי הי-טק וחברות לא רק שבדרך כלל מפטרות ולא מגיסות, אלא גם מאד בררניות. כבר שמעתי תירוצים כגון: לך יש 9 שנות נסיון ולמנהל הצוות רק 6 שנות נסיון ובחברה חוששים שיהיו בינכם חיכוכים לכן לא מעוניינים בכלל. חצי שנה אני יושב בבית ואני חוזר: אני לא מסוגל למצוא עבודה. אף אחד לא מעוניין. וככל שהמשבר יימשך הסיכויים שלי לחזור להי-טק הולכים ופוחתים - הרי בסביבות גיל 40 קשה מאד למצוא עבודה בתחום ואני כבר נושק לארבעים. אז אם אתם רוצים ללמוד כדי שבגיל 40 תימצאו את עצמכם במצבי, למה לא. שיהיה לכם בהצלחה.

138
כפיר
 • 01:45
 • 06.05.09

הייתי עצלן. הלכתי לבינתחומי בגלל שתנאיי הקבלה שם מגוחכים. קיבלתי אפילו מלגת הצטיינות ושילמתי רק עשרים וחמישה אחוז משכר הלימוד ולאחר שנה שם ברחתי כל עוד נפשי בי. רמת התלמידים והלימודים שם מבישה, ומתאימה יותר לתיכון מאשר למוסד להשכלה גבוהה. מלבד זאת, הקשר בין משכורת גבוהה לעובדה שלמדת בבין תחומי הוא נסיבתי ולא סיבתי. נראה לכם באמת שמעסיק יעדיף בוגר שלא התאמץ להתקבל למוסד הלימודים בו בחר, והתאמץ אף פחות לסיים בו את התואר? בשביל כבוד צריך לעבוד. אין ארוחות חינם, בטח שלא בעיתות משבר.

137
קרוב לצלחת
 • 14:36
 • 07.05.09

הסקר הזה הוא דוגמא מצוינת לכך שבין סקר לשקר מבדילה רק אות אחת. הבעיה העמוקה יותר היא התנהלות המועצה להשכלה גבוהה שיזמה ופרסמה את ה"תוצאות".

136
ג-ד
 • 09:03
 • 07.05.09

הרבה סטודנטים במכללות הם מבוגרים יותר שלומדים תוך כדי עבודה, אולי בגלל המערכת הנוחה יותר הבנויה ספציפית לאוכלוסיה עובדת. רבים ממשיכים בעבודות שלהם אחרי סיום הלימודים, ומשכורתם גבוהה ללא קשר ללימודים.

135
שירה
 • 12:55
 • 07.05.09

כעובדת בתחום ההנדסה מעל 15 שנים , לא פגשתי עד היום מהנדסאדריכל חדש שמתקרבים לסכומים המוצגים בסקר בוודאי שלא בהנדסה אזרחית. החלום הוא להגיע למשכורת ממוצעת במשק.בעיקר שאת רוב חברות ההנדסה מאיישים מהנדסים בעלי תואר שני מהעלייה הרוסית של שנות ה-90 ומבוגרים.

 •  
  גלעד
  • 19:15
  • 08.05.09

  תחום ההנדסה הוא מאד מגוון ואני מבטיח לך שמהנדס חשמל לא רק מגיע לסכום הזה בקלות אלא שכבר לאחר סיום התואר הוא יכול לעבור אותו.

134
סטודנט
 • 23:58
 • 06.05.09

למיטב ידיעתי ברגמן הוא מרצה בכיר על סף גיל פרישה שמתפרסם בכך שהוא יוצא נגד המערכת שלו ודה מרקר אימץ אותו כ"מומחה" למרות שבינו לבין מומחיות אין כלום. אם היה מומחה במשהו, היה כבר מתקדם באוניברסיטה. לא?

133
עמוס לבב
 • 09:01
 • 07.05.09

לדעת הטכניון המחקר לא נותן תמונה נאמנה של המצב בשוק. למשל, בטכניון, שהוא אוניברסיטה מדעית-טכנולוגית, אין פקולטה למדעי החברה, ובכל זאת, על פי המחקר, בוגרי הטכניון במדעי החברה מרוויחים הכי הרבה! הכיצד? זהו דו"ח מוטה. בבירור שעשינו מתברר כי הדו"ח מבוסס על מספר חודשי עבודה והכנסה כוללת בשנת מס, על פי נתוני מס הכנסה. כ- 30% מבוגרי הטכניון ממשיכים בלימודים לתואר שני ולכן אינם עובדים במשרה מלאה. במדעים - 71% מבוגרי הטכניון ממשיכים בלימודים מתקדמים ולכן אינם עובדים. זה מוריד באופן דרמטי את ממוצע השכר של בוגרי הטכניון. מתברר כי בקרוב עומד לצאת דו"ח מפורט לפי תחומי לימוד ולפי חלוקה לומדים-לא-לומדים, ואז התמונה האמיתית תתברר. הטכניון מיצר על פרסום חפוז של דו"ח חלקי, מוטה ולא רציני. עמוס לבב, דובר הטכניון

132
גלעד
 • 22:06
 • 06.05.09

יכול להיות. אבל רוב הסיכויים שהם יצאו כל כך גבוהים בגלל שמסיבה לא ברורה ואף תמוהה החליטו בוני הסקר(שבמקרה הטוב יצאו ממכללה אך אני בספק אם יש להם 12 שנות לימוד בכלל) להכליל את מדמ"ח עם סטטיסטיקה ומתמטיקה, שני תארים מכובדים בהחלט אך ממש לא שיאני שכר, וכך יוצא שבאוניברסיטאות הממוצע יורד אך בבינתחומי שם לא מלמדים את אותם מקצועות הממוצע הוא של מדמ"ח נטו והוא גם לא גבוהה יחסית. באותה נשימה הייתי רוצה גם להפנות את המבט אל אגף ההנדסה-ארכיטקטורה( מה הם עישנו שם הא?) שם ברור שנגמר להם הכוח להכין עוד טור או שורה באקסל והחליטו לאחד שני דברים שונים לחלוטין(וזאת גם בלי לדבר על העובדה שבהנדסה הפרשי השכר גבוהים מאד), לא רק ששכר ארכיטקטים הוא לא גבוה יחסית אלא שבשנתיים הראשונות הם בדר"כ עושים סטאז' ולא מרוויחים כמעט כלום. כל מה שהסקר המביש(!!!) הזה עושה הוא לפגוע באוניברסיטאות שפותחות מסלולים מגוונים אך בעלי שכר נמוך יותר ומשקיעות גם במחקר לעומת מכללת עשירים כמו הבינתחומי שנופלת ברמתה מהאוניברסיטאות ולדעתי אף נודף פה ריח חריף של שוחד והטייה מכוונת כי אחרת אני לא מצליח להבין את החלוקה התמוהה הזאת לקטגוריות וההצגה המבישה הזאת של החומר.

131
אדריכלית בוגרת ת"א
 • 19:33
 • 06.05.09

אדריכל מתחיל מקבל במקרה טוב 6 בחודש

130
סטודנט להנדסה בת"א
 • 22:00
 • 06.05.09

או שמשלמים ממש הרבה כסף למהנדסים מת"א לנקות את המשרדים של המהנדסים מהטכניון ובן-גוריון....

129
בוגר אוניברסיטה עיברית
 • 15:43
 • 05.05.09

אני עובד בחברת היי טק מובילה בתחום התקשורת, ובתור מישהו שמראיין אני רק אוסיף שאצלנו בכלל לא מגייסים בוגרי מכללות גם לא רייכמן ( אלא אם כן הניסיון מאוד עשיר ורלוונטי),רק בוגרי אוניברסיטה וממר"ם. מה גם שהמשכורות , ברוטו, הם יותר באזור ה 250 אלף לשנה לבוגר.

128
איתן
 • 15:32
 • 06.05.09

איך אפשר להתייחס ברצינות לנתונים ? כשכותבים הנדסה ואדריכלות זה כמו לכתוב עו"ד ונהג מונית... אין קשר בין המסלולים ובטח לא בשכר. תראו לי אדריכל שמגיע ל174 אלף שח בשנה....

127
אכן כך
 • 18:11
 • 06.05.09
126
אלי
 • 22:55
 • 05.05.09

המועצה להשכלה גבוהה השלימה באחרונה בדיקה יסודית של מחלקות מדעי המחשב באוניברסיטאות ובמכללות. התוצאות, לגבי כמה מוסדות, לגמרי לא מעודדות. פרסום ראשון http://www.haaretz.co.il/hasite/spages/841999.html המכללה הפרטית הבינתחומית בהרצליה יצאה רע מאוד ביחס למכללות ואוניברסיטאות ישראליות אחרות . כך נאמר בין השאר "חזון בית הספר שואף לספק "בסיס תיאורטי איתן" לבוגרים, אך בפועל רמת לימודי המתמטיקה, החיוניים להיבטים תיאורטיים במדעי המחשב - "נמוכה"." ההסבר לרמה הנמוכה הוא כלכלי. לפי הועדה: "בשל שיקולים כלכליים, המכתיבים את מספר הסטודנטים, קיבל בית הספר יותר מדי תלמידים בעלי יכולות לימודיות נמוכות, ובכך הוביל "לפגיעה ברורה ברמת הלימודים". לפי הוועדה, "לא ייתכן שמוסד יהיה נכון לקבל סטודנטים ברמה נמוכה ביותר רק משום הצורך למלא מכסות תלמידים". "

 •  
  ס.
  • 23:25
  • 05.05.09

  הוועדה הורכבה מחברי סגל באוניברסיטאות בלבד, הכתבה פורסמה לפני יותר משנתיים והבדיקה בבינתחומי בוצעה לפני כחמש שנים. בבדיקה חוזרת של המל"ג שנערכה בשנה שעברה הממצאים היו שונים לחלוטין אך משום מה היא לא מצאה את דרכה לתקשורת. ביה"ס למדעי המחשב בהרצליה רחוק מלהיות מושלם - הסגל בו מצומצם מידי ולכן כמות המחקר אינה גבוהה (אם כי ביחס למספר הסטודנטים היא טובה מאוד). גם ברמת לימודי המתמטיקה יש מקום לשיפור, ותוכנית התואר השני דורשת עוד הרבה מאמץ כדי להיות טובה מספיק. מבחינת מקצועות הליבה של מדעי המחשב ואיכות הסגל מדובר ברמה מעולה - ועובדה שזה גם פועל בשטח...

 •  
  פרובינציאלית.
  • 00:04
  • 06.05.09

  כשבחרתי ללמוד כימיה כעתודאית בררתי איזו פקולטה היא המוערכת ביותר והתובענית ביותר. לא היו אז מכללות, אך גם לו היו מלמדים כימיה במכללה לא הייתי בוחרת באופציה הזו. ציוני תעודת הבגרות שלי אפשרו לי להתקבל לכל פקולטה. איני מתחרטת על בחירתי. תלמיד מצטיין אינו צריך להוציא רבבות שקלים בשנה על לימודים במכללה. אנו מנסים לחקות את האמריקאים שמוכנים למשכן את הבית כדי לשלוח את הבן למוסד יוקרתי שיפתח לו את כל הדלתות. רק שהבין תחומי לא בדיוק סטנפורד או הרווארד.

 •  
  י.
  • 13:57
  • 06.05.09

  אני מסתובב בשטח כבר שנים ואף פעם לא פגשתי מתכנת שלמד שם.

 •  
  ס.
  • 20:53
  • 06.05.09

  אם תסתכל בחברות הגדולות (אינטל, SAP, מיקרוסופט, נייס וכו') תמצא לא מעט בוגרים של הבינתחומי. החברות האלה גם באות לגייס שם כמו שהן עושות גם באוניברסיטאות. בחברה (הקטנה) בה אני עובד 2 מתוך 4 מפתחים הם בוגרי הבינתחומי... ברור שיחסית לאוניברסיטאות זו כמות מזערית, אבל אולי זה כי מחזור שמסיים שם זה 50-60 איש מקסימום לעומת כמה מאות באוניברסיטה? אולי זה כי ביה"ס קיים רק 10 שנים?

125
פשוט מאוד
 • 10:11
 • 06.05.09

תעשו חשבון כמה מכללות יש בארץ לעומת כמה אוניברסיטאות. עכשיו אחרי שחישבתם למה יש עשרות מכללות לעומת רק 6 אוניברסיטאות הבנו שמי שלא מתקבל לאוניברסיטה או מחזיק שם מעמד עובר למכללה שבכסף שלך יריבו עליך גם בכוח בכדי לקבל אותך. אי לא רוצה לעשות הכללות אבל באונ' הרבה יותר קשה מרוב המכללות . וגם מתייחסים אליך אחרת בעבודה כבוגר אונ'.

124
בא לי להקיא
 • 11:29
 • 06.05.09

מדוע מועצת ההשכלה הגבוהה שיתפה פעולה? מדוע אין פרסום על השגים של חוקרים -אהה כי אין בזה כסף ! מושחתים נמאסתם.

123
קישקשתא
 • 09:00
 • 06.05.09

מהכתבה עולה ריח של משחקי סטטיסטיקה - כמו בסיפור על טביעתו של אדם בנהר שעומקו הממוצע 20 סמ . או - ואני מקווה שלא כך הוא - ריח של כתבה מוזמנת וממומנת על ידי בעלי עניין. כל מעסיק פוטנציאלי בתחום ההנדסה יגיד לך מיד בוגרי איזה מוסד הוא מעדיף ועל בוגרי איזה מוסד הוא ידלג.

122
מדבר מהשטח
 • 07:04
 • 06.05.09

מי שלומד מדמ"ח בבינתחומי (להלן: "הבני-טחונים") מביא איתו הרבה כסף מהבית. לאחר מכן הוא עובד ישירות בחברה של אבאל'ה או סבאל'ה, שכמובן מצ'פר אותו בכסף. התואר שלהם במדמ"ח לא שווה כלום.

121
במדעי החברה זכה הטכניון
 • 03:22
 • 06.05.09

???

120
גל
 • 08:35
 • 06.05.09
119
רלי
 • 07:05
 • 06.05.09

זהו סקר חלקי ומגמתי. עולה גם ללמוד, אז מה זה הכי משתלם? ברור שזה קשקוש. אולי מדובר רק בשנה הראשונה (אם בכלל) וזה לא מכסה את הלימודים. ובל נשכח את הייחוס והקשרים שיש למשפחות הלומדים בבין-תחומי. ברור שזה גורם עיקרי לרמת השכר. אז למה לא מנתחים עד הסוף את הנקודה ומטעים את הקוראים?

118
אדם
 • 00:18
 • 06.05.09

כוכלכם חנונים אחושרמוטה, צאו קצת מהקופסא...עד מתי נמשיך להשוות(לא שלי). יום טוב!!

117
חיים טוב
 • 23:45
 • 05.05.09

בשביל לא לעשות כלום מקבלים שכר טוב . יש תנאים , פנסיה טובה פה ושם צריך לפרסם נתונים כוזבים על מימדי האבטלה (קטנים ממה שבפועל) לטובת גוף ממשלתי או לטובת בעל הון כזה או אחר באצטלת "מחקר". החיים הטובים הם בלמ"ס . ואפילו לא צריך ללמוד במכללת רייכמן בשביל זה . מספיק להיות חבר 'מרכז ליכוד' או מקורב לפוליטיקאי שיסדר שם איזה ג'וב נחמד

116
חיים טוב
 • 23:45
 • 05.05.09

בשביל לא לעשות כלום מקבלים שכר טוב . יש תנאים , פנסיה טובה פה ושם צריך לפרסם נתונים כוזבים על מימדי האבטלה (קטנים ממה שבפועל) לטובת גוף ממשלתי או לטובת בעל הון כזה או אחר באצטלת "מחקר". החיים הטובים הם בלמ"ס . ואפילו לא צריך ללמוד במכללת רייכמן בשביל זה . מספיק להיות חבר 'מרכז ליכוד' או מקורב לפוליטיקאי שיסדר שם איזה ג'וב נחמד

115
סטודנט עולמי
 • 23:39
 • 05.05.09

ממיצוע תפוחים ובננות מקבלים סלט. אדריכלות ומדעי המחשב??? http://www.haaretz.co.il/hasite/spages/841999.html רמת לימודי המתמטיקה "נמוכה ביותר", כפי שניכר ב"רמה המקצועית של המרצים בתחום המתמטיקה והן ברמתן הנמוכה של הבחינות".

114
דר לפיזיקה
 • 23:16
 • 05.05.09

לפי הטבלה שכרם של אנשי המחשבים גדול פי שניים וחצי משל בוגרי מדעי הטבע, לא רק ב 28 אחוזים כפי שנרשם. אך ניגש לעיקר. הרי לא סביר שפיזיקאי, למשל בתעשייה האווירית או בקמג ירוויח פחות מבוגר החוג למקרא, אלא אם.. הישוו כאן עדשים עם עדשות מגע. ההסבר הוא שבוגרי מדעי הטבע ברובם ממשיכים לדוקטוראט ומקבלים משכורת רעב כאסיסטנטים. בוגרי מחשבים ושאר ירקות יוצאים לשוק כי כדי לכתוב תוכנה אין צורך בפרופסורה.

113
עדו
 • 23:16
 • 05.05.09

אני מניח שיש הבדלים גדולים בין פסיכולוגים לכלכלנים לבוגרי מדעי המדינה ויחסים בינלאומיים, למשל. זה לא רציני.

112
דני
 • 21:45
 • 05.05.09

הבת שלי למדה פיזיקה והנדסת חשמל בטכניון, במסגרת שלא צריך לפרט, עם נסיון אדיר במקומות שגם אותם לא נפרט. הממוצע שלה הכולל, בשני התארים יחד, היה 96. היום היא עובדת ( בינתיים ) כאן בארץ בחברת היי טק עם שכר שנתי ברוטו של 336 אלף. איזה כיף, מה?וזו השנה הראשונה שלה בעבודה, איזו הבטלה ואלו נעליים...

111
אורי מוסנזון
 • 22:36
 • 05.05.09

זה שיש קשר סטיסטי בין השכר למוסד הלימוד לא אומר שהשכר הוא *בגלל* מוסד הלימוד. הנה הסבר חלופי לדוגמה: הסטודנטים של המרכז הבין תחומי באים מרקע סציואקונומי גבוהה (שכר הלימוד שם בשמיים) והקשרים והאוריינטציה העסקית שיש להם מהבית משרתת אותם בשוק העבודה. אפשר לחשוב גם על הסברים אחרים.

110
מובטל מרייכמן
 • 16:31
 • 05.05.09

נראה לי שאיזה מישהו מהלמ"ס קיבל איזה טובת הנאה קטנה בסופ"ש, משהו בשביל לפרסם את הפברוקון הפופוליסטי והדמגוגי הזה. בבין טחונים התואר הוא בשביל לנגב את התחת אחרי שאוכלים ברפאל והעבודה היא ללכת לים ולקבל כסף מאבא

109
מיכל
 • 22:36
 • 05.05.09

ברור שמהנדסים מרוויחים הרבה יותר מאדריכלות. וברור שמדעי המחשב יותר ממתמטיקה.

108
כתבה נמוכה
 • 22:31
 • 05.05.09

הכותרת של הכתבה היא זילות של ההשכלה הגבוהה. והכי משתלם... הכי משתלם לפי הכתבה הזאת להיות חבר במשפחת פשע שמרויחה מיליארדי דולרים בהברחות סמים ובהעלמות מס וכד'. זאת זילות של ההשכלה הגבוהה לרדד את הדיון לשכר בוגר תואר ראשון במכללת עשירים לעומת אוניברסיטאות דלות תקציב . לימודים הם לא רק לצורך השתכרות מה גם שבארץ לא משתלם ללמוד כלום. רופאים מרויחים שכר מינימום ועשירית ממה שבחו"ל. כנ"ל גם מקצועות אחרים כמו הנדסה ומקצועות מחקריים במדעי הטבע. לכן קיימת תופעת 'בריחת המוחות ' לחו"ל.כשישלמו פה עפ"י כישורים ולא עפ"י קשרים של האבא או חברים של..אז אולי נהפוך לחברה נאורה יותר ולא רפובליקת בבונים

107
אוניברסיטה העברית
 • 22:35
 • 05.05.09

הסגנון המוצג בכתבה איננו מאפיין את סקרי הלמ"ס. היכן הנתונים המלאים? זה נראה לא רציני ולא אמין.

106
דוד
 • 19:54
 • 05.05.09

זה כי ילדים של "מקושרים" לומדים שם והם מקבלים ג'ובים לא תמיד עם קשר ישיר ליכולות שלהם.

105
 • 15:20
 • 05.05.09

ובעולם מלמדים שם, מתייחסים לכל סטדנט כמו מלך והחבר'ה שלומדים איתך איכותיים ביותר. בזמן שבאוניברסיטאות מלמדים קורסים שלא עודכנו מאז שנות ה70 יושבים על כסאות שבורים ועל מזגנים כי אין מקום... ועוד נקודה, הבינתחומי לא מקבל שקל מהמדינה....

104
ירון
 • 21:57
 • 05.05.09

רמת הסטטיסטיקה בלמ"ס ירודה מאד כנראה נובעת מקליטת עובדים בוגרי מכללות כנראה מהבין תחומי

103
הרודוטוס
 • 22:05
 • 05.05.09

עם שכר זניח. אין ממש קשר בין מדעי המחשב טהורים לתעשיה, למעשה עדיפה מכללה רק שבוגרי אוניברסיטאות איכותיים יותר ולכן עדיפים. רק עדיף שלא יהיו איכותיים מדי וירצו גם עבודה מעניינת...

101
דקל
 • 21:28
 • 05.05.09

צירפו אותם למדעי המחשב ואז מראים שהם מרוויחים טוב. מי שלמד רק מתמטיקה ובטח סטטיסטיקה יכול לחלום על משכורות כאלה.

100
הסקה - סיבה ותוצאה
 • 21:33
 • 05.05.09

ייתכן ואלו שמסוגלים לממן את הלימודים בבין תחומי - מגיעים ממשפחות מבוססות של אנשים בכירים במשק - וכך באופן טבעי מוצאים ילדיהם עבודה בתפקידים טובים יחסית לסטודנט מתחיל ובשכר גבוה יותר

99
הייטקיסט
 • 21:41
 • 05.05.09

שנים עבדתי בהייטק ונתקלתי במתכנתים בוגרי טכניון ,במתכנתים רוסים בוגרי מכללת אוקראינה , בוגרי מוסקבה או מוסד סובייטי אחר,וישראלים בוגרי מכללות כמו אריאל ואחרות. יש בינהם טובים ויש גרועים מכל המוסדות הנ"ל. היכולות המקצועיות קשורות יותר לנסיון המקצועי הנצבר ובחברות בהן עבדו. מוסד לימודי הוא קריטריון אחד קטן ומזערי שמעיד על יכולת הקבלה של התלמיד לאותו מוסד בזמן נתון ותו לא. כנ"ל , גם שכר גבוה לא מעיד על איזשהן יכולות מקצועיות גבוהות ובמיוחד במדינה בה הקשרים הם החשובים ושוכרים מועמדים לפי שיטת "חבר מביא חבר" במקום לבדוק כישורים. הרבה בוגרי טכניון הינם יהירים וחסרי כישורים וניחנים בעיקר בתפיסה עצמית מעוותת. מה שכן בהחלט אין בשוק הרבה מתכנתים בוגרי המרכז הבינתחומי. הם מיעוט שבמיעוט מהבוגרים שם שלומדים משפטים ומנע"ס בעיקר. אז אל תתנו לעובדות בשטח לבלבל אתכם עם סקרי למ"ס הזויים

98
יוסי
 • 21:05
 • 05.05.09

חוץ ממה שנאמר כבר על הקשר בין אבא'לה לשכר יוצאי הבינתחומי, אציין שממה שאני ראיתי בכנסים של OWASP, הרמה של תואר שני במדמ"ח בבינתחומי היא מבישה.

97
עידו סמואל
 • 20:52
 • 05.05.09

אתם לא מבינים שאתה מבזבזים את הזמן שלכם בלימודים. תבואו ללמוד אצלי במכללה תרוויחו 120 אלף בחודש.

 •  
  פיספסת את הפואנטה
  • 22:26
  • 05.05.09

  גם מוכר בבסטה בשוק מרויח שכר כזה ביום . כנ"ל גם בעלי קזינו שמרויחים פי 100 ביום או מעלימי מס ומלביני הון וכד'. אבל לא זאת הנקודה

96
אורי
 • 21:01
 • 05.05.09

ולכן מה שמטה את התוצאות זה הקטגוריות ולא שכר הבוגרים. בבין תחומי אין מתמטיקה וסטטיסטיקה (וזה המצב ברוב המכללות), מכאן ברור שבקטגוריה מצרפית שכזאת המכללות יובילו. זה ברור שהמעסיק הממוצע מעדיף בוגרי מדעי המחשב מהאוניברסיטאות על פני בוגרי המכללות.

95
דניאל
 • 20:31
 • 05.05.09

יותר פשוט להניח שאנשים אמידים שיכולים לשלם את שכר הלימוד בבית ספר פרטי, הם בעלי קשרים מתאימים לסדר לילד עבודה רווחית יותר בהמשך.

94
ירון
 • 20:46
 • 05.05.09

מטרת האוניברסיטאות היא לא להכשיר את בוגרי מדעי המחשב לעבודה בתעשייה ולא להחזיק להם את היד כדי שישיגו עבודה, אלא ללמד אותם להיות חוקרים בתחום מדעי המחשב (כמו כל תחום אחר באוניברסיטה). מטרת המכללה, לעומת זאת, היא להכשיר את בוגריה בטכנולוגיות האחרונות בשוק ולדאוג שיקבלו משרות טובות כמה שיותר, כי כך נמדדת איכות המכללה (בניגוד לאוניברסיטה, שם היא נמדדת בין השאר לפי איכות המחקר שלה). ונקודתית לגבי המרכז הבינתחומי - לא חוכמה למדוד מקום שנותן מלגות של 50 אחוז ומעלה לבוגרים של יחידות צבאיות מסויימות שברור שבוגריהן יכולים לקבל משרה בשכר זהה גם בלי הנייר שכתוב עליו 'תואר'. שורה תחתונה: אם רוצים ללמוד, הולכים לאוניברסיטה. אם רוצים 'קונקשיונים' עם בנים ובנות של אנשי עסקים עשירים (שזה לאו דווקא דבר רע) - הולכים לבינתחומי.

93
שוגר ממי
 • 18:02
 • 05.05.09

יחצ"ן תקראי את יודעת למי. יחצ"ן אני לא. גילוי לא מלא: אני קשורה לבינתחומי. ועכשיו לעניין: אין ספק שרונה דנקנר לא צריכה לדאוג מאבטלה. רק טמבל יחשוב אחרת. אבל את הציונים היא קיבלה ביושר, כלומר באנונימיות (גם בהנחה מחמירה שבסמינרים עשו לה טובות, דבר שממילא לא יכול לשנות מהותית את הממוצע). הנקודה, יקירתי, היא שלמדעי מחשב לא הולכים הבנים של אלא כאלה שצריכים להתפרנס. ואת יודעת מה - וגם לא הצליחו להתקבל לאונ' העברית.

 •  
  מוחה
  • 19:31
  • 05.05.09

  לפחות את מודה בעובדה שאת קשורה לבינתחומי כקרי, מקבלת כסף כדי לכתוב עבור מוסד זה תגובות אוהדות. עם כל הכבוד לרונה דנקנר, ויש כבוד, אני לא מכיר אותה וציון שמה היה רק כדוגמה לתופעת הנפוטיזם השורה במחוזותינו. מן הסתם היא היתה סטודנטית טובה ואולי גם למעלה מכך וסביר להניח שהמרצים בבינתחומי לא הקלו עליה בדרישות האקדמיות . כמו בכל מוסד אקדמי הבחינות הן בעילום שם ולא חשבתי אחרת. ולמה את מתעקשת כל כך לציין את העובדה שמדעי המחשב לומדים רק כאלו שצריכים להתפרנס?איזו שטות מוחלטת. אין בנים של שתחום המחשבים מעניין אותם ולומדים זאת מתוך עניין?. ההתעקשות שלך בנושא מעידה על סוג של צרות מוחין.

 •  
  • 20:50
  • 05.05.09

  של או שהם צריכים להתפרנס [והפיה הטובה סדרה להם משכורת גבוהה יותר?].

 •  
  בקיא
  • 20:26
  • 05.05.09

  בתור בוגר גם כן של המרכז הבנתחומי בלימודי מנע"ס , רוב הקורסים שאינם קורסי יסוד ,הינם קורסים סמינריוניים ובהם מגישים עבודות בשם מלא במקום בחינה. לא נבחנים בהם כלל. לכן,אם את מתעקשת, אז ציונים גבוהים בקורסים בהן מוגשות עבודות סמינריוניות ולא בחינה דווקא יכולים להעלות את ממוצע התואר באופן ניכר. מה גם שזה לא תואר קשה במיוחד לכל בר דעת ממוצע.

92
תלמיד אוניברסיטה
 • 20:49
 • 05.05.09

מטרת האוניברסיטאות היא לא להכשיר את בוגרי מדעי המחשב לעבודה בתעשייה ולא להחזיק להם את היד כדי שישיגו עבודה, אלא ללמד אותם להיות חוקרים בתחום מדעי המחשב (כמו כל תחום אחר באוניברסיטה). מטרת המכללה, לעומת זאת, היא להכשיר את בוגריה בטכנולוגיות האחרונות בשוק ולדאוג שיקבלו משרות טובות כמה שיותר, כי כך נמדדת איכות המכללה (בניגוד לאוניברסיטה, שם היא נמדדת בין השאר לפי איכות המחקר שלה). ונקודתית לגבי המרכז הבינתחומי - לא חוכמה למדוד מקום שנותן מלגות של 50 אחוז ומעלה לבוגרים של יחידות צבאיות מסויימות שברור שבוגריהן יכולים לקבל משרה בשכר זהה גם בלי הנייר שכתוב עליו 'תואר'. שורה תחתונה: אם רוצים ללמוד, הולכים לאוניברסיטה. אם רוצים 'קונקשיונים' עם בנים ובנות של אנשי עסקים עשירים (שזה לאו דווקא דבר רע) - הולכים לבינתחומי.

91
לא פראייר
 • 20:24
 • 05.05.09

כשאבא הוא המעסיק, אין בעיה לשלם משכורת מנופחת

90
גבי
 • 20:45
 • 05.05.09

מדובר פה במדעי הטבע ולתואר ראשון ובאמת עם תואר ראשון לא מרוויחים הרבה אם יש בכלל עבודה אך עם תארים מקדמים ועיסוק במחקר מרוויחים הרבה יותר רצוי היה לציין זאת לפחות כהערה

89
עוד בוגר מרוצה
 • 20:52
 • 05.05.09

לכל הקנאים צרי העין והמח נא לקרוא את תגובתו של 71, בעוד בבין תחומי מקבלים פחות כסף עבור כל סטודנט (המגיע אומנם ישירות מהסטודנט) מאשר באוניבסיטה אשר מקבלת 34 מהמימון מהמדינה - באורח פלא (ולא ממש מפתיע) התוצרת של הניהול הפרטי המבריק של החבורה בבין תחומי עולה על הניהול הסמי-ציבורי הכושל - מבלי לפנות ללמס אני יכול להבטיח לכולם שבמידה ויערך סקר שביעות רצון בין בוגרי המוסדות השונים - המרכז הבין תחומי ישאיר את כולם הרחק מאחור וזה בתוספת למצויינות האקדמית אומר דרשני

88
רותם
 • 19:53
 • 05.05.09

למדתי בחו"ל מספר שנים ואני אומר לקוראים, בכנות, המרכז הבין תחומי מקום מצויין. אל תקשיבו לקנאים!

87
פרופ' נוימן בן-גוריון
 • 20:17
 • 05.05.09

ראוי שכתבכם ילמד קורס בסיסי בשיטות מחקר. כפי שמופיע בתגובה 84 הסלקציה למוסד משובח זה מובילה לכך שהמרושתים מתוגמלים לא עקב לימודיהם במוסד זה אלא עקב קשריהם (אבאל'ה דואג לעבודה). שנית, איחוד התחומים חסר משמעות. בוגרי מתמטיקה וסטטיסטיקה לא ייהנו כעמיתיהם במדעי המחשב. מה למדנו? שבניהם של עשירים ייהנו ממשכורות גבוהות יותר ושאם אתה מצרף את בוגרי החוג לאשורולוגיה לבוגרי החוג למדעי המחשב אתה מגלה שבממוצע אשורולוגיה יכולה להיות מקצוע מכניס במיוחד ... מדהים

 •  
  סטודנט להנדסה
  • 13:18
  • 07.05.09

  המחקר הזה רק מלמד עד כמה רמת ההוראה בארץ ירודה. במקום להשוות מחלקה מול מחלקה ערבו כאן תחומים ומכאן התוצאות השגויות.

86
יואב
 • 20:20
 • 05.05.09

לכל ממוצע מכניסים גורם מוריד ממוצע, לדוגמא: בטענה של פישוט נתונים. ומקבלים מה שרוצים.

85
בוגר מדעי המחשב בבינתחומי
 • 19:28
 • 05.05.09

המל"ג דופק את הסטודנטים באוניברסיטאות.

84
בוגר טכניון
 • 20:05
 • 05.05.09

בסעיף 4 - איפה לומדים בטכניון תואר ראשון במדעי החברה???? למשהוא יש הסבר איך קרה שבוגר מכללה משתכר יותר במדעי המחשב מבוגר אוניברסיטה? אני יודע שבמקצועות התיכנות המעסיקים מאוד סלקטיביים

83
לא צריך להתאמץ בשביל לקבל תואר.
 • 20:11
 • 05.05.09

גם לבוגרי אוניברסיטת לטביה יש שכר גבוה.

82
בוגר הבינתחומי
 • 17:33
 • 05.05.09

לידיעתכם למעלה מרבע מהסטודנטים בבינתחומי לומדים על מלגות של תרומה לחברה, מלגות סוציו-אקונומיות ומלגות הצטיינות. השכר הגבוה של הלימודים הולך לטובת המרצים והעובדות מדברות שבבינתחומי יש מרצים מהשורה הראשונהץ הבינלחומי לא נמצא בחובות, המרצים נותנים יחס נורמלי לתלמידים ולא כי משלמים להם אלא שהם מבינים שללמד ולהעביר ידע זה לא מטלה בדרך למחקר אלא מחוייבות ואחריות כמרצה. כל המלכלכים, סוף כל סוף אדם בשם אוריאל רייכמן לקח יוזמה והחליט להקים מכללה קצת אחרת עם נדבך לימודי, נדבך התנדבותי ונדבך ערכי וכולם קופצים כמו משוגעים. מי שטוב ואין לו אמצעים יכול לקבל מספיק מלגות שלא ממומנות לא מהממשלה אלא מגורמים פרטיים בלבד. ודרך אגב אני למדתי מדעי המחשב בבינתחומי במלגה והורי לא מפורסמים ורחוקים מלהיות עשירים - ולא הם לא סידרו לי את העבודות שלי אחרי ולא אירגנו לי את השכר שאני מרוויח - אז תרדו מהעץ שאתם חיים בו

81
איתי
 • 20:06
 • 05.05.09

אין סיבה לדאגה. אם אתם מגיעים מהואניברסיטאות השונות, והמצב הוא אכן כמו שאתם טוענים שהוא (בניגוד לסקר), אני בטוח שגם לכםלא תהיה שום בעיה להשתכר כך. אז למה המרמור?

80
י
 • 19:46
 • 05.05.09

מי שלומד שם מלא בכסף, וגם ככה כסף מתחבר לכסף כך שלהורים המפוצצים שלהם אין שום בעיה למצוא להם עבודה עם הרבה כסף, אז בטח שמשתלם לצאת מחור מרופד בזהב, ממש מחקר מעולה

79
הילה זיסר
 • 15:55
 • 05.05.09

כולם מסימים עם ציון של 100 והולכים לעבוד אצל אבל'ה בחברה

78
o.0
 • 19:39
 • 05.05.09
76
א.רייכמן
 • 19:06
 • 05.05.09

האנשים שהולכים למוסד הכי יקר, הם אלה שבאים מבית עם כסף, והם אלה שיודעים לעשות כסף

75
שוגר דדי
 • 16:01
 • 05.05.09

תעשו כתבה על אחוז בוגרי איזו מכללה /אוניברסיטה הם מובטלי הייטק שלא מצליחים למצוא עבודה כיום. קודם שיהיו עבודות למפוטרים הרבים. ברור שבבינתחומי יש יותר סטודנטים שהם 'בנים של'' שאח"כ מסדרים להם ג'וב בחברה של אבא בשכר מנופח . ראו מקרה רונה דנקנר. המסקנה של הכתבה רק לא מציינת שהשכר של הבוגרים בבניתחומי גבוה בעיקר כשאתה בן של שסידרו לו עבודה בשכר גבוה בחברה של אבא. לכל השאר זה לא אקטואלי

74
ירון
 • 19:04
 • 05.05.09

החבר'ה שלמדו איתי במחזור ברמת השרון- כמעט כולם הלכו לבין טחונים - ללמוד משפטים ומנהל עסקים - מהות העדר הישראלי במיטבו- לשלם 130 אלף ש"ח על תואר (תבדקו העלו את השכ"ל ל32000 לשנה- כמעט פי 4 מאוניברסיטה!!! ). כולם הולכים אז גם הם רוצים, האבסורד הוא שגם מי שמתקבל לפעמים לאוניברסיטה מעדיף ללמוד שם.. בסדר אחרי זה נראה אותם מקללים את הרגע שהחליטו ללמוד כשיקלטו ששילמו 130 אש"ח בשביל עבודה של 5000 שקל בחודש. ואגב גם לי (כלומר לאבא שלי) היה כסף ללמוד שם ,אבל העדפתי לאתגר את עצמי "קצת" יותר (אוניברסיטת ת"א במקצוע "טיפה "יותר קשה). אחת מתמציתיות הפראייריות הישראלית במיטבה. חבלך שדה מרקר משתף פעולה עם מסע הייח"צון.

73
איתי
 • 19:05
 • 05.05.09

שלא יבלבלו לכם את השכל עם תעתועים סטטיסטיים

72
71
טל
 • 19:02
 • 05.05.09

183 אלף לשנה זה ממוצע של 15.5 לחודש. מישהו בדק כמה מהנדסי חשמל/מחשבים/תוכנה מהטכניון/את"א מרוויחים? בסביבות 17-22 בסיום הלימודים. אז מאיפה לעזאזל הביאו את הסקר התלוש הזה. יש מצב טוב שלמישהו שם למעלה יש אינטרס לרשום את זה. לבינתחומי מתקבלים אנשים עם פסיכומטרי נמוך ומצד שני הורים עשירים. הבינתחומי נמצא הרחק מאחור ביחס לטכניון/את"א/העברית/בן גוריון. ותשאלו כל מגייס בהייטק או בכל תחום אחר מה ההעדפות. שוב, סקר פשוט מגוחך.

 •  
  טכניונאי
  • 20:30
  • 05.05.09

  היום בוגרים טריים מקבלים 14 במקרה הטוב ואומרים תודה. תותחים יקבלו אולי 16. תן לי שם של חברה אחת שמשלמת לבוגר טרי 22 אלא אם כן הוא מצטיין דיקן 3 שנים ברציפות

70
גל
 • 18:19
 • 05.05.09

שמעתם על פאקולטה ללימודי קרקע ומים? לכם שם בלמ,ס בטח נדמה בבדיחה על לימודי אינסטלציה. אז לידיעתכם יש פאקולטה כזאת ברחובות והיא יוקרתית ברמה של מ.אי. טי ובוגריה מרוויחים ים כסף . למ"ס- תעשו שעורי בית במקום ללקק לרייכמן.

69
מובטל מרייכמן
 • 18:20
 • 05.05.09

נראה לי שאיזה מישהו מהלמ"ס קיבל איזה טובת הנאה קטנה בסופ"ש, משהו בשביל לפרסם את הפברוקון הפופוליסטי והדמגוגי הזה. בבין טחונים התואר הוא בשביל לנגב את התחת אחרי שאוכלים ברפאל והעבודה היא ללכת לים ולקבל כסף מאבא

68
י.
 • 19:01
 • 05.05.09

אני כבר 12 שנה בהי טק. מהנדס, ראש צוות ומנהל פרויקט. עבדתי ב 5 חברות עוד מהתקופה שהייתי סטודנט, עבדתי מול עשרות מהנדסים, ראיינתי מאות. עד היום לא פגשתי מהנדס תוכנה שסיים במרכז הבין תחומי. פגשתי מנהלי מוצר שלמדו מדעי המחשב ומנהל עסקים שם, פגשתי אנשי פיתוח עסקי שלמדו שם, אבל לא פגשתי אפילו מתכנת אחד שכותב קוד. עבדתי עם מהנדסים בוגרי ת"א, בר אילן, אוניברסיטת חיפה באר שבע, ירושלים והאוניברסיטה הפתוחה. עבדתי עם בוגרי המכללה למנהל, מכללת תל אביב, המכון הטכנולוגי בחולון אפילו מכללת נתניה. בראיונות פגשתי בוגרים של מכללות איזוטריות ביותר, שלוחות של אוניברסיטאות ממזרח וממערב. אבל מעולם לא עבדתי עם, או פגשתי בראיון מישהו שעובד בתכנות ולמד במרכז הבין תחומי בהרצליה. אני לא יודע מה זה אומר אבל זו המציאות שאני פגשתי עד היום.

66
entropy
 • 17:19
 • 05.05.09

אני לא יודע מי ביצע את הסקר הזה אבל אין סיכוי שהוא מייצג את המציאות. בחברה שאני עובד בה אפילו לא טורחים לקרוא קורות חיים של בוגרי מכללות. הרוב המוחלט של העובדים כאן הם בוגרי טכניון (ולא מהפקולטה למדעי החברה :) )

65
חברה
 • 17:46
 • 05.05.09

יש תוכנית תואר ראשון בכלכלה וניהול שרצה כבר 35 שנה. התוכנית חופפת בחלק לא מבוטל לתוכנית בהנדסת תעשיה וניהול והיא שונה משאר התוכניות בארץ בכלכלה\כלכלה וניהול. היא מכילה הרבה קורסים בחקר ביצועים ובתורת המשחקים.

64
עוד זרוע של האחים עופר
 • 17:53
 • 05.05.09
63
בוגר גאה שלמד על מלגה
 • 17:09
 • 05.05.09

לכל ה"מפרגנים" - אני למדתי מדעי המחשב בבינתחומי והיום אני עובד בפיתוח תוכנה ומרוויח יותר ממה שפורסם. הגעתי לבינתחומי בלי רקע בתחום בכלל ועם זכאות למלגה על בסיס סוציואקונומי. קרעתי ת'תחת !!! וסיימתי את התואר עם ידע ויכולות שהביאו אותי לאן שאני היום. היתרונות העיקריים של הבינתחומי מתבטאים במרצים, בעדכניות ורלוונטיות החומר הנלמד לתעשיה ובגישה לסטודנט. מכבד מאוד את כל המוסדות האחרים ובוגריהם, אבל מאוד מרוצה מכך שבחרתי בבינתחומי והייתי עושה זאת שוב ללא היסוס.

62
אלעד
 • 16:56
 • 05.05.09

לימודי מדעי המחשב בבינתחומי קיימים פחות שנים מהפקולטות המקבילות באוניברסיטאות, ומכאן שהבוגרים צעירים יותר בממוצע. אפשר שהסיבה היא שצעירים יותר מרוויחים יותר בהיטק...

61
אזרח חכם
 • 17:24
 • 05.05.09

הכתבה היא מגמתית לטובת הבינתחומי. ראשית, אין הרבה תלמידים בבינתחומי בחוגים לסטטיסטיקה או מתמטיקה, כך שממוצע השכר לא משקף נכון את המציאות. שנית, הרבה בוגרים הם בנים של או חברים של (למי יש כסף ללמוד במכללה? ) ומסדרים להם גובים. שלישית קל יותר להוציא ציונים טובים במכללה לאומת אונ' או בטכניון. רביעית, אין בטכניון מדעי החברה. לסיכום, כתב עיתון הארץ התבייש לך! מקווה שלא שימנו אותך. לידיעת העורך.

60
יעקוביאן
 • 17:30
 • 05.05.09

כעובד (ומגייס) כבר 10 שנים בהיי-טק- העדיפות הראשונה היא לטכניון-עברית-תל אביב אח"כ - באר שבע ואז בר אילן, פתוחה אח"כ - חיפה, מכללת ת"א, רייכמן וכו' איני יודע מהיכן הנתונים, כנראה עיוות שנוצר ע"י בוגרי הסטטיסטיקהמתמטיקה

59
בדיחה
 • 17:05
 • 05.05.09

הלמ"ס תמיד מפרסם נתונים מוטים לטובת גופים אינטרנסטיים ומקורבים. די לשטחיות ולשקרים. עדיף לא לפרסם שטויות מאשר דוחות מפוברקים או בעלי נתונים מוטים

58
הנדסה בטכניון-שם הכסף
 • 17:21
 • 05.05.09

סקר תלוש מהמציאות חבר'ה. אין להם מושג ירוק. ישר לפח ואף לא למיחזור.

57
ירוד למדי
 • 17:24
 • 05.05.09

תוצאות הסקר הזה משקפות בעיקר את רמת הסקרים העלובה והלא משקפת של הלמ"ס בדומה לנתונים המוטים שלהם על אחוזי האבטלה. כניראה שרוב העובדים שם הם בוגרי מקומות חמישי ושישי בטבלה או פחות מזה..בושה

56
אלדד ב.
 • 14:11
 • 05.05.09

לא לקחו בחשבון שבוגרי הבינתחומי עובדים במרכז שם המשכורות גבוהות יותר ורובם ילדים של עשירים שבעזרת מעמדם של הוריהם מגיעים להרוויח יותר

55
מגוחך לגמרי
 • 17:17
 • 05.05.09

לפי הטבלה הנ"ל, עזבו אתכם מלימודי מדעי הטבע בבראילן (מקום אחרון בטבלת השכר ) . כבר עדיף לכם ללמוד מדעי הרוח (אשורולוגיה או אנתרופולוגיה) בבן גוריון שכידוע , בוגריהם מרויחים המממוןןןןן - הם במקום חמישי בטבלת השכר!!מדהים!!! והכי שוס, זה לימודי מתמטיקה או סטטיסטיקה בבינתחומי (פקולטות וירטואליות שלא הוקמו עדיין) אוי, הטמטום בלמ"ס פשוט מדהים. הנתונים שלהם כל כך מופרכים ולא רציניים . צריך לפטר את הסטנדפיסט בלמ"ס שפרסם את הסקר הזה

54
ליאור
 • 16:49
 • 05.05.09

צריך סקר מפורט שיכלול את כל המקצועות ולא רק את הקטגוריות..

53
שוגר ממי
 • 16:31
 • 05.05.09

"הבנים של" לא לומדים מדעי מחשב. ורונה דנקנר דווקא סיימה בהצטיינות, בלי שהייתה חייבת להתאמץ לפי ההיגיון שלך.

 •  
  שוגר דוטר
  • 17:02
  • 05.05.09

  יאללה, חאלס עם התגובות היחצניות. 'הבנים של' לומדים הכל , כולל מדעי המחשב. זה שהבת של דנקנר למדה משהו אחר, מדעי הח'ברה או מה שלא יהיה וסיימה בהצטיינות כי אבא'לה מקושר ותורם הרבה כסף למכללת רייכמן לא אינדיקציה כלום על רמת הידע שלה או היכולת המקצועית. מה שכן בלי להיות הבת של היא היתה מובטלת כיום

52
אחד מרוויח מיליארד וכל השאר פועלי נקיון
 • 16:32
 • 05.05.09
51
רלי
 • 16:40
 • 05.05.09

הסקרים הללו מטעים מאחר ולא רואים את כל הפרמטרים ולא נותנים את כל הסיבות. מי שלומד בבינתחומי, יש להורים שלו כסף וקשרים וברור שהילד יקבל משרה טובה. זה היה קורה גם את היה לומד במקום אחר. ראיתי את רמת המרצים והעבודה שלהם מול הסטודנטים. ישנם כאלו שלא הייתי מעסיקה אותם גם במכללה הכי נחותה בארץ.

50
חיים בסרט
 • 16:40
 • 05.05.09

נגיד שיש 100 סטודנטים למדעי המחשב בבינתחומי. מישהו מהגאונים הממורמרים של האוניברסיטה באמת חושב שלכל המאה יש חברות עצמאיות? איפה אתם חיים. הדבר היחידי שהכסף קונה במקרה הזה הוא פשוט מוסד לימודים איכותי, עם מרצים טובים יותר. אותו הדבר קורה גם במשפטים, ואז באים הבכיינים ואמורים שסידרו ובגלל זה הכל מכור. אגב, יש נירמול כמו בתל אביב ובירושלים.

49
יואב
 • 16:15
 • 05.05.09

תשאלו כל מנהלת משאבי אנוש. מקום ראשון במדעי המחשב: טכניון ואוניברסיטת ת"א. מי סופר את המכללות???

48
משה
 • 16:30
 • 05.05.09

בבינתחומי לומדים רבים ממשפחות עשירות. ברור שסטודנט, שמשתלב לאחר לימודיו בעסק המשפחתי יקבל שכר גבוה בהרבה ממי שעובד כשכיר בשוק הפרטי. ידוע שהסטטיסטיקה יכולה לעוות תוצאות רבות. כל מי שלמד סטטיסטיקה יודע את הסיפור על 9 נשים בחדר שאחת מהן בהריון בחודש התשיעי כאשר על פי הממוצע הסטטיסטי כולן בהריון בחודש הראשון. מכאן גם ההתייחסות לטכניון כבולט בשכר של בוגרי מדעי החברה. הכוונה כמובן למגמת כלכלה ומינהל בטכניון. לא נראה הגיוני שבוגר החוג הזה בטכניון מקבל יותר ממוצע בוגרי כל מדעי החברה באוניברסיטה אחרת? בקיצור, מקווה שנתונים אחרים שמפרסמת הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה קצת יותר מהימנים ובדוקים, אחרת אנחנו בצרות.הם הרי אלה שקובעים שאין כבר אינפלציה בארץ לא?

47
הצילו
 • 16:39
 • 05.05.09

על זה שהמדד היחידי לבחינת השכלה גבוהה הוא כסף.

46
רש"י
 • 16:32
 • 05.05.09

כל המגיבים הנ"ל צודקים - אבא משלם שכר לימוד, אבא מסדר ג'וב ומשכורת. אי אפשר להסיק משכר של פרוטקציונרים עשירים על רמת הלימודים.

45
סטטיסטיקאי מוטה
 • 16:39
 • 05.05.09

143 אלף שקל בשנה זה מה שעושה סטודנט שנה שנייה ממוצע במדעי המחשב\חשמל בטכניון... אבל מה יש להגיד הרבה יותר משתלם כנראה ללמוד מדעי החברה בטכניון; משהו יכול בבקשה להפנות אותי לפקולטה הזו?

44
יובל
 • 15:16
 • 05.05.09

ידוע שבוגרי מתמטיקה וסטיסטיקה מרוויחים פחות מבוגרי מדעי המחשב. במרכז הבינתחומי יש רק מדעי המחשב , אז ברור שבממוצע יהיה לו יתרון לא אמיתי על מוסדות כמו אוניברסיטת תל אביב והטכניון. העיקר שיש כותרת ....

43
שוגר דדי
 • 16:01
 • 05.05.09

תעשו כתבה על אחוז בוגרי איזו מכללה /אוניברסיטה הם מובטלי הייטק שלא מצליחים למצוא עבודה כיום. קודם שיהיו עבודות למפוטרים הרבים. ברור שבבינתחומי יש יותר סטודנטים שהם 'בנים של'' שאח"כ מסדרים להם ג'וב בחברה של אבא בשכר מנופח . ראו מקרה רונה דנקנר. המסקנה של הכתבה רק לא מציינת שהשכר של הבוגרים בבניתחומי גבוה בעיקר כשאתה בן של שסידרו לו עבודה בשכר גבוה בחברה של אבא. לכל השאר זה לא אקטואלי

42
סטודנט
 • 16:06
 • 05.05.09

יש חוג לכלכלה וגם פסיכולוגיה, אולי לזאת הכוונה.

41
משה
 • 16:07
 • 05.05.09

הרי זה ברור כמו שמש. אחרי לימודים תוכל להסתדר טוב יותר עם יסדרו לך ראיון עבודה טוב יותר וכו'. לפי ההגיון הזה בוגרי בין-תחומי שווים יותר מבוגרי טכניון במדעי המחשב. בולשיט!

40
מישהו
 • 15:59
 • 05.05.09

אולי מדובר באוכלוסייה שמעצם יכולתה ללמוד שם (שכר לימוד כפול מהאוניברסיטאות - לפחות) הם גם ילדים להורים מקושרים שמסייעים להם להתקבל למקומות מועדפים?

39
38
יוגב
 • 15:42
 • 05.05.09

ההורים מסדרים עבודה דוגמא לכך רונה דנקנר הבת של נוחי

37
בבושקה
 • 15:50
 • 05.05.09

לבינתחומי. אני לא מזלזל וכנראה שהרמה שם גבוהה, אבל להגיד זה הכי משתלם!! צריך לכתוב זה הכי הרבה שצריך לשלם על מנת ללמוד שם. הלמ"ס לא יכולה לצאת בהצהרות כאלו מטעות. וחצמזה זה רטרו, בעוד כמה שנים המצב יהיה שונה.

 •  
  שכחו לציין
  • 22:40
  • 05.05.09

  כששכר הלימוד הוא פי 4 מהאוניברסיטאות, זה מאוד משתלם בעיקר לרייכמן עצמו וגם למרצים שם שמרויחים שכר די גבוה. לסטודנטים עצמם , כניראה שלא במיוחד. תואר לתליה על הקיר ניתן לקנות בפחות כסף ובשכר לימוד זול יותר גם במכללות אחרות שבהן רמת הלימוד טובה לא פחות

36
AK
 • 15:53
 • 05.05.09

לא יכול להיות - הרי הם לאאאא התקבלו לאניברסיטה העבריתלתל-אביב לטכניון לבאר שבע אם הבינתחומי רוצה להתהדר שיפרסם את קריטריון הקבלה (בטח שתי שורות)

 •  
  יעל
  • 17:14
  • 05.05.09

  בבינתחומי מלמדים מרצים מעולים. כך למשל, בביה"ס למדעי המחשב מלמדים מרצים מ-MIT. רף הקבלה עלה מאוד בשנים האחרונות ואני די בטוחה שעילג כמוך לא היה מתקבל.

35
שטויות
 • 15:54
 • 05.05.09

נשמע כמו כתבה יחצנית לבינתחומי. בארץ אין בכלל פרופורציה בין ההשכלה לעבודה . אין קורלציה בכלל בין מה שאתה יודע לעבודות הפשוטות בעיקר בשכר נמוך שמציע שוק העבודה הישראלי כך שהמדגם הלא מייצג הזה הוא קשקוש מוחלט

33
רפי ירושלים
 • 15:50
 • 05.05.09

 מה החרטא הזאת, אין בכלל לימודי סטטיסטיקה במכללות וגם לא מתמטיקה, ובכלל אין במקצוע הזה כמעט עבודה ואם יש אז זה בשכר מאור נמוך, למס תתחילו לעבוד כמו שצריך

31
מציאותית וריאלית
 • 15:35
 • 05.05.09
30
נעה, אדריכלית
 • 15:21
 • 05.05.09

מי הגאון שהתייחס לבוגר הנדסת מחשבים או הנדסת תעשיה וניהול ובוגר לימודי אדריכלות בסל אחד? אדריכלות מושפעת מהמיתון באופן מיידי והמשכורות נמוכות במיוחד.

29
מיה לאו
 • 15:00
 • 05.05.09

ראוי שמרכז כמו הבינתחומי שמכשיר את הסטודנטים שלו לאחריות ומצוינות מקבל פידבק מציאותי וחיובי שכזה.

28
יוסף, מחלקת המים
 • 15:17
 • 05.05.09

ואחריו עוד תמיהות: כמה בוגרי מתמטיקה בבין תחומי (וכמובן, כמה סטטיסטיקאים) נשאלו? ובהנחה שאפילו הלמ"ס יודע שפיזיקאים שייכים למדעים המדוייקים, אנחנו אמורים להסיק שתואר ממכללה לחינוך עדיף מבחינת השתכרות על תואר בפיזיקה? ודאי חדשות טובות למערכת החינוך. ולאן נעלמו בוגרי משפטים (או שהם, כמו האשורולוגים ומהנדסי הסכרים, נכללים ב"אחרים"?) בקיצור, כוונתם ראוייה אך מעשיהם דורשים שיפור ניכר.

27
אור
 • 15:42
 • 05.05.09

אני בוגר בבינתחומי מבלי להיות "בן של"... המכללה משקיעה המון בפרקטיקה. מביאים מריצים אורחים ומתאמים עם חברות שיקימו דוכנים עם נציגי כ"א לגיוסים. בנוסף, יש במכללה מדור הכוון תעסוקתי שמעלים הצעות עבודה ומסייעים בבניית קורות חיים. הבינתחומי יהפוך במהרה לאוניברסיטה פרטית הראשונה והנחשבת בישראל.

26
ב
 • 14:55
 • 05.05.09
25
עמרי
 • 14:57
 • 05.05.09

ממתי מלמדים בטכניון מדעי החברה?

24
אחד שיודע
 • 15:37
 • 05.05.09

מה שבטוח, לבינתחומי יש הכי הרבה כוסיות עשירות בכל קנה מידה!

23
אחד שיודע
 • 15:38
 • 05.05.09

מה שבטוח, לבינתחומי יש הכי הרבה כוסיות עשירות בכל קנה מידה!

22
אור
 • 15:41
 • 05.05.09

אני בוגר בבינתחומי מבלי להיות "בן של"... המכללה משקיעה המון בפרקטיקה. מביאים מריצים אורחים ומתאמים עם חברות שיקימו דוכנים עם נציגי כ"א לגיוסים. בנוסף, יש במכללה מדור הכוון תעסוקתי שמעלים הצעות עבודה ומסייעים בבניית קורות חיים. הבינתחומי יהפוך במהרה לאוניברסיטה פרטית הראשונה והנחשבת בישראל.

21
הארי
 • 15:35
 • 05.05.09

המוכשרים ביותר במט' ,פי' ומחשבים מגיעים קודם כל לאוניברסיטאות המובילות. ''יתרון'' המכללה(שאינה גרועה כלל),הוא בעובדה שהרבה מאד מהתלמידים הם ''ילדים של''...וממילא קלה עליהם ההשתלבות במקום עבודה לוקרטיבי

19
חיים ב.
 • 15:10
 • 05.05.09

אין כמו ללמוד מדעי המחשב בבינתחומי. סיימתי שם תואר ראשון לפני שלוש שנים. מרצים מעולים, קמפוס מדהים.

17
עמרי
 • 14:56
 • 05.05.09

ממתי מלמדים בטכניון מדעי החברה?

16
יובל
 • 15:08
 • 05.05.09

ידוע שבוגרי מתמטיקה וסטיסטיקה מרוויחים פחות מבוגרי מדעי המחשב. במרכז הבינתחומי יש רק מדעי המחשב , אז ברור שבממוצע יהיה לו יתרון לא אמיתי על מוסדות כמו אוניברסיטת תל אביב והטכניון. העיקר שיש כותרת ....

15
העיט
 • 14:44
 • 05.05.09

נמצא איפוא בקנטים!

13
דביבון
 • 14:24
 • 05.05.09

התעודה היא רק נייר על הקיר, במרכז הבינתחומי אבאל'ה מסדר ממוצע 95, ואח"כ גם עבודה..

12
ע
וכך נראית כתבה מגמתית
 • 14:35
 • 05.05.09

"על מנת לפשט את הצגת הנתונים, אוחדו מספר תחומים..." -- ורק שכחו לציין שבאוניברסיטאות הרבה סטודנטים באמת לומדים מקצועות כמו מתמטיקה וסטטיסטיקה, שהשכר בהם נמוך מבוגרי מדעי המחשב, ולפיכך מורידים את הממוצע, בעוד שבמרכז הבין תחומי מן הסתם לא רבים לומדים תחומים אלו.

11
ציני
 • 14:43
 • 05.05.09

הרי מה שחשוב זה הקשרים ולא הכישורים, וקשרים יש להרבה סטודנטים בבינתחומי

10
לירן
 • 14:09
 • 05.05.09

אף בוגר של הבינתחומי לא ימצא עכשיו עבודה. רק אוניברסיטאותטכניון כתבה מגמתית להצדיק שכר לימוד שערורייתי

09
נחום
 • 14:13
 • 05.05.09

רובם עובדים אצל ההורים שלהם במשכורת התחלתית של 30 אלף שקלים בחודש. אין קשר בין רמת הלימוד והכשרון במקרה של הבינתחומי.

08
אלון
 • 14:12
 • 05.05.09

רמת הרצאות נמוכה, מרצים שלא אכפת להם ותנאים מזופטים. בקרוב לא ישארו סיבות ללכת לאוניברסיטה (החסכון בתשלום יתקזז תוך שנה-שנתיים) ואז מה ?

06
א
 • 14:09
 • 05.05.09

הרבה מאלה שלומדים בבינתחומי הם כבר עובדים בכירים בהייטק שרוצים להשלים את התואר

04
בוגר טכניון מופתע...
 • 14:48
 • 05.05.09

א. מה זה "מדעי החברה" בטכניון? פתחו פקולטה חדשה ולא סיפרו לי? ב. לא קונה את זה . אין מצב שבוגר של המיכללה הזו מרוויח יותר מבוגר של הטכניון. אני מבין שמדובר פה על בוגרים ללא נסיון. אני מניח שזה בין אלו שכן מוצאים עבודה , ולא ממוצע כללי. אחרת העיוות לא הגיוני

03
טי
 • 14:16
 • 05.05.09

שכחו לציין בסקר שבבינתחומי הכי הרבה כוסיות למטר רבוע בכל רגע נתון.

02
אייל
 • 14:28
 • 05.05.09

נתח גדול מהבוגרים שהועסקו מפוטרים נכון להיום

תוכן מקודם
הפופולריות בקריירה
הצעות מיוחדות