מנכ"ל חברת חשמל: "העובדים מבינים שהטבת 'חשמל חינם' צריכה להסתיים" - קריירה - TheMarker

מנכ"ל חברת חשמל: "העובדים מבינים שהטבת 'חשמל חינם' צריכה להסתיים"

בפאנל שנערך בכנס החברות שהכי טוב לעבוד בהן, אמר מנכ"ל שטראוס ישראל כי ההנחה שכל מה שמניע עובדים הוא שכר היא לא נכונה

"זו גאווה גדולה לעבוד בחברת חשמל, למרות הסוגייה התדמיתית. העובדים אצלנו מחפשים ביטחון, שייכות והגשמה - וצרכים אלה מקבלים מענה", אמר היום אלי גליקמן, מנכ"ל חברת חשמל, שהגיעה למקום הראשון בדירוג החברות שהכי טוב לעבוד בהן לפי סקר של BDI ומגזין TheMarker. הדברים נאמרו בפאנל שבו השתתפו המנכ"לים של 20 החברות שהגיעו לראש הדירוג, בהנחייתו של איתן אבריאל, עורך מגזין TheMarker.

גליקמן הוסיף כי "יש בחברת חשמל רוח של סטארט-אפ, של מוטיווציה. אנחנו הולכים להיכנס לפרויקט של תקשורת רחבת פס - ונהפוך את המדינה בזכותו. יש יזמות עסקים בפרויקטים במיליארדים. זו החברה היחידה בישראל שעובדיה חדורים אלי קרב. הם מתקנים תקלות ועומדים על עמודי חשמל, יום ולילה, בסופי שבוע, ובזמן מלחמות ומבצעים צבאיים".

בתשובה לשאלה מה אם יוסיפו תחרות ויהיו כמה חברות חשמל בישראל, אמר גליקמן כי "יש לנו הסכמה עם הוועדים שצריכה להיות רפורמה. העובדים רוצים רפורמה והם מבינים שנצטרך לרדת במצבת העובדים. הם גם מבינים שההטבה של חשמל חינם צריכה להסתיים. בעתיד נראה חברה טובה יותר מהיום".

מאיר ברנד, מנכ"ל גוגל ישראל שדורגה במקום 6, אמר כי " NY גוגל בחסות נתוני המסחר המלצות אנליסטים הרשמה לנתונים בזמן אמת חדשות חברה הוסף לתיק אישי   נתונים גרפים עבור NY גוגל לגרף ניתוח טכני גוגל נמצאת בתחום הכי תחרותי שקיים היום בעולם. התחרות חובקת עולם. היא מתחרה מצד אחד בחברות הכי חזקות בעולם, כמו NY אפל בחסות נתוני המסחר המלצות אנליסטים הרשמה לנתונים בזמן אמת חדשות חברה הוסף לתיק אישי   נתונים גרפים עבור NY אפל לגרף ניתוח טכני אפל אמזון NY בחסות נתוני המסחר המלצות אנליסטים הרשמה לנתונים בזמן אמת חדשות חברה הוסף לתיק אישי   נתונים גרפים עבור אמזון NY לגרף ניתוח טכני ואמזון , ומצד שני גם בסטארט-אפים".

צילום: עופר וקנין

במהלך הדיון שאל אבריאל את מנכ"ל גוגל ישראל מה הבעיה לדאוג לרווחה של העובדים, אם משלמים לעובדים מצוין והמקרר מלא בתופינים. ברנד ענה כי "בעולם תחרותי אתה צריך להביא את האנשים הכי טובים, הם המנוע שיוצר את המוצרים הכי טובים. כדי להביא אליך את האנשים הטובים ביותר צריך לדאוג להם. אם למדנו משהו בשאלה הזו - מה מביא את האנשים הכי טובים אליך - אנחנו מוצאים ששכר הוא לא הכל. מה שחשוב גם הוא רעיונות משוגעים ופורצי דרך. אנשים שהם כישרונות רוצים לעבוד על אתגרים שהם יוצאים מהכלל. ככל שאתה מביא אתגר יותר גדול כך גדל הסיכוי שיבואו אליך האנשים הטובים יותר".

אבריאל התייחס לסוגיית הפער בין משכורות המנהלים לשכר הממוצע של העובדים - מהסקר עלה שעובדים מעוניינים לעבוד בחברות שאצלן הפער גדול. רביב צולר, מנכ"ל ביטוח ישיר בחסות נתוני המסחר המלצות אנליסטים הרשמה לנתונים בזמן אמת חדשות חברה הוסף לתיק אישי   נתונים גרפים עבור ביטוח ישיר לגרף ניתוח טכני ביטוח ישיר , שדורגה במקום ה-16, אמר: "מנכ"ל שמשתכר טוב בעוד שהחברה מפסידה - זה בעייתי, אבל אם החברה משגשגת והמנכ"ל משתכר היטב, העובדים יכולים להבין זאת".

ביחס לשכרו אמר צולר כי הוא מרוויח טוב והוא לא מתבייש בזה. "אני קיבוצניק במקור. עבדתי קשה - הייתי סבל, עבדתי בתחנת דלק, ועבדתי גם בזמן הלימודים. למדתי קשה, התקדמתי ולקחתי סיכונים. אני מאמין בעבודה קשה ובמזל, ואני חושב שמנהל צריך להיות מתוגמל בהתאם לערכו בשוק. אני עושה הכל בכדי שהעובדים יפרגנו לי".

ציון בלס, מנכ"ל שטראוס ישראל, אמר כי ההנחה שכל מה שמניע עובדים הוא שכר, היא לא נכונה: "במוח של העובד יש מדד שניתן לכנותו 'עד כמה לחברה אכפת ממני?' אחד המדדים של אכפתיות הוא תגמול, אבל הוא לא היחיד. מדדים לא פחות חשובים הם הוקרה, קידום, יחסים טובים עם המנהלים".

בתשובה לשאלה מה מנהלים צריכים לעשות כדי שב-2017 דירוג החברות יכלול חברות סטארט-אפ חדשות, ענה צולר כי "סטארט-אפ ניישן זה לא רק סטארט-אפים, אלא גם רעיונות חדשניים. צריך לעודד בישראל חינוך טכנולוגי ותמורה להצלחה טכנולוגית".

ברנד התייחס אף הוא לדיונים סביב חברות גדולות בתוך ה"סטארט-אפ ניישן": "לישראל אין שום יתרון מלבד המשאב האנושי, דבר שאנחנו מזניחים לאחרונה. חייבים לחדש את התשתיות החינוכיות ולשים אותן בראש סדר העדיפויות, כולל קידום האוניברסיטאות והמחקר. חייבים לחזור למצב שבו אנחנו מובילים את העולם במתמטיקה ובמדעים. המצב כיום לא טוב בראייה לעתיד. אנחנו נחים על זרי הדפנה.  היתרון הקיים לא יספיק לנו אם לא נשקיע בחינוך".

מנכ"ל גוגל ישראל נשאל ע"י אבריאל אם הדירוג של החברה מושפע גם מתדמיתה התקשורתית ומחוויית הלקוח, וענה כי "מותג לא יכול להיות מנותק ממה שקורה בחברה. אם המותג הוא של חדשנות ובפועל זה לא קורה, אז זה לא יחזיק".

סתוית נבון, מנכ"לית SAP, הוסיפה כי "מותג משחק תפקיד מכריע בדירוג הזה, ומותג הוא לא מלה גסה. באשר לחדשנות - רק בישראל אנחנו מייצרים עשרות אלפי פטנטים בשנה. טכנולוגיה וחדשנות נמצאות גם בחברות גדולות. אנחנו כמנהלים רק צריכים לעודד את זה. בישראל רק צריך לאפשר. אל דאגה - חדשנות נמצאת בכל מקום במדינת ישראל".

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

עקבו אחרינו בטוויטר
עשו לנו לייק וקבלו את מיטב הכתבות ישירות לפייסבוק
הוספת תגובה
תודה על פנייתך, היא תיבדק על ידי המערכת

הקלד את הנושא

הקלד את התגובה

שלח להוספת תגובה בלתי מזוהה לחץ כאן להוספת תגובה מזוהה לחץ כאן
תודה על פנייתך, היא תיבדק על ידי המערכת

הקלד את הנושא

הקלד את התגובה

שלח סגור להוספת תגובה בלתי מזוהה לחץ כאן להוספת תגובה מזוהה לחץ כאן
תודה על פנייתך, היא תיבדק על ידי המערכת
הצג את כל התגובות פתוחות
13
הצעת יעול פשוטה והכרחית למדינתנו
 • 23:00
 • 05.05.13

פנסיות 100 אחוז באוצר, זה לא מספרים לכם , בוא נוריד גם 60 חברי כנסת מספיק 60 טיפשים לא צריך יותר, ו12 שרים ו12 סגני שר וזהו,נחסוך 60 לשכות 60 רכבים כפול 25 שנה , לא נותן יותר למדינת הגנבים תראו איזה חיסכון, אה ועוד משהו, כל אלה שעשו תספורות ופעו לנו בפנסיה להכריז עליהם כעל פושטי רגל ולשלול מהם הלוואות בעתיד, מספיק לנו 60 טיפשים לממן .יאללה לייקים

10
נפתלי גור אריה עו"ד
 • 13:49
 • 05.05.13

מר גליקמן הנכבד שכחתי ,
הצעתי : כך את כל החשמל חינם ובנה כפר בדיור מוגן לגמלאי חברת החשמל ובני זוגם על מנת שיוכלו לחיות בו בנחת את שארית חייהם. תעריפי החיים בכפר יהיו סמליים , הוא יהיה רק לגימלאי חברת החשמל והחשמל בכפר יהיה חינם. הגמלאים יקבלו הכל מכל : אוכל , בריאות , שירותים , תרבות , כל מה שאדם צריך וכל מה שבכוחו לשמח אותם ברבע האחרון של חייהם. כך תדאג חברת החשמל לעובדיה ולבני זוגם עד ערוב חייהם בעזרת החשמל חינם . העובדין כולם , להערכתי , ישמחו לתרום את חלקם בחשמל חינם למטרה נאה ראויה והומנית זו .מטרה אשר תהיה כפוליסת ביטוח זקנה עבורם . כך תיתן החברה לעובדיה תמורה הולמת על נאמנותם למקום עבודתם.

08
אחד
 • 13:25
 • 05.05.13

"בפאנל שנערך בכנס החברות שהכי טוב לעבוד בהן, אמר מנכ"ל שטראוס ישראל כי ההנחה שכל מה שמניע עובדים הוא שכר היא לא נכונה".

לפי דו"חות 2012, מנכל שטראוס הרוויח 3.9 מיליון שקל בשנה. עופרה שטראוס כ-3.8 מ' שקל לשנה, מנכל שטראוס קפה הולנד 6.5 מיליון שקל לשנה (!!!), הרשימה עוד ארוכה.

איך זה מסתדר עם הטענה שלך מר מנכ"ל ?

07
אבי
 • 13:21
 • 05.05.13

חשמל חינם זה רק קצה הקרחון של הטבות מופלגות ושכר לא פרופורציונליים. עובדים פשוטים בחברת חשמל פורשים בתנאים שרופאים מנהלי מחלקות יכולים רק לחלום עליהם. השיח הציבורי מתרכז רק בחשמל חינם שהוא כאמור חלק קטן מהחיתות.

06
מדינת בונגה-בונגה
 • 13:06
 • 05.05.13

קודם כל,אח״כ שכולם ישלמו

05
יעקב דינור
 • 13:02
 • 05.05.13

02
יודע
 • 12:56
 • 05.05.13

והכי ידוע שאלה לא חוד החנית של המהנדסים בישראל אלא להפך .
בחברת חשמל אין אתגר והעבודה היא סיזיפית.
מה שמחפשים שם זה בטחון קביעות כסף ולעשות כמה שפחות
לא מאמין לי , תראה כמה לייקים אני יקבל פה .

תוכן מקודם
הפופולריות בקריירה
הצעות מיוחדות