מסעדת דיקסי תפצה ב-140 אלף שקל עובד שפוטר בחשד לגניבה - קריירה - TheMarker

מסעדת דיקסי תפצה ב-140 אלף שקל עובד שפוטר בחשד לגניבה

האיש עבד כמחסנאי ואיש תחזוקה במסעדה שנמצאת בבעלותו של השף חיים כהן

חיים כהן
חיים כהן
צילום: דן פרץ

מסעדת דיקסי גריל שבבעלות השף חיים כהן, תשלם פיצוי בסך 140 אלף שקלים לעובד שפיטרה אחרי שהאשימה אותו בגניבת חביות בירה. השופטת ד"ר אריאלה גלצר-כץ קבעה שדיקסי טפלה בו עלילת שווא.

העובד, ארצ'יל חוצישווילי, החל ב-2003 לעבוד במסעדה כמחסנאי ואיש תחזוקה. כעבור שש שנים, בביקורת שנערכה במקום התברר שחסרות שתי חביות בירה. חוצישוולי זומן לפגישה עם השף כהן ורעייתו סיגל והללו הישעו אותו מעבודתו עד לעריכת שימוע שבעקבותיו הוא פוטר.

בתביעה שהוא הגיש נגדם, באמצעות עוה"ד עידו אקרמן ואלעד שביון, הוא טען שדיקסי פיטרה אותו בחוסר תום לב, בלי לברר את העובדות עמו ותוך חריצת גורלו על לא עוול בכפו. לטענתו, השימוע שנערך לו היה למראית עין בלבד. הוא הכחיש את הטענה שגנב את החביות. ההמעדה מצידה טענה כי בשל מחסור שהתגלה בחביות בירה, נפל חשד כבד על חוצישווילי כמי שגנב או סייע בגניבת החביות, בעוד שהאיש לא נתן הסבר לחשדות אלה. עוד היא טענה כי לא הגישה תלונה למשטרה נגדו, "כדי שלא לרמוס את חייו".

השופטת אריאלה גילצר-כץ קיבלה את התביעה וקבעה שטענות הגניבה שהעלתה דיקסי נגד חוצישווילי הועלו ללא בדל של ראיה. "דיקסי גריל, בהינף יד, האשימה את העובד בגניבה ופיטרה אותו,בלי לבדוק אם אכן התבצעות המעשים הללו", היא אמרה. היא הוסיפה שדיקסי לא הוכיחה את טענותיה כלפי העובד וגרמה לו מפח נפש ללא כל יסוד. היא קבעה שדיקסי תשלם לעובד 137,180 שקל עבור פיצויים פיטורים, הודעה מוקדמת, שכר עבודה, דמי שעות נוספות, חגים והבראה, דמי חופשה ופיצוי על גרימת עוגמת נפש, בצירוף 31 אלף שקל הוצאות משפט.
 

עקבו אחרינו בטוויטר
עשו לנו לייק וקבלו את מיטב הכתבות ישירות לפייסבוק
הצג את כל התגובות פתוחות
05
unique
 • 18:45
 • 23.07.12

אתה כנראה מבעלי העסקים שמתעללים בעובדים שלהם אם זה מה שיש לך לומר.
אם מעסיק יוכל לפטר כראות עיניו,אף מעסיק לא יחזיק עובדים מעל 10 חודשים כדי שלא יצטרך לשלם פיצויים לעולם...
ובמקרה הספציפי המדובר,כל עוד לא הוכח מעבר לכל ספק שהעובד הוא באמת האשם בגניבה,אין למעסיק שום זכות לפטרו,להכפיש את שמו ולגזול ממנו את פרנסתו.
אתה לא רוצה את הבנאדם? תגיע עימו להסכם פרישה,תוציא מכתב פיטורים ראוי ותקין ותן לבנאדם את המגיע לו.אל תזרוק בנאדם כמו סמרטוט אחרי שעבד אצלך 6 שנים,ועוד לפי המשתמע גם את הפיצויים ושאר הזכויות המגיעות לו נמנעו ממנו...
אבל לצערנו ככה זה עובד בישראל,מעסיקים עושים לעובדים את המוות כדי שילכו בעצמם ולא יהיה צורך לתת להם פיצויים.
קצת אנושיות והערכה לא יהרגו אף אחד...כסף זה לא הכל בחיים...

04
רוני מרקוביץ
 • 14:15
 • 23.07.12

אבל למה להאשים ולהעליל בגנבה ?
האם במטרה להמנע מפיצויי פיטורין ?
האשמה בגניבה היא האשמה חמורה ...ואי לכך מחוייבת בהוכחה ע"י המאשים.

 •  
  לא הזוי בכלל
  • 17:42
  • 24.07.12

  אבל הוא צריך לתת תקופת התראה הקבועה בחוק וכמובן סלי שום ספק לשלם פיצויי פיטורים.
  כמו כן זה ממש לא הזוי שהחוק מחייב את המעביד לתת סיבה לפיטורים, ולכן החובה בשימוע
  סיבה יכולה גם להיות שהעסק במצב לא טוב והעובד כבר לא נחוץ או כל סיבה אחרת אבל חייבת להיות סיבה והיא צריכה להיות נכונה ולא שקרית. זה לא נשמע לך הגיוני?

01
עובד דיקסי לשעבר
 • 13:24
 • 23.07.12

אני זוכר את כל הסיפור שהתנהל נגדו, הוא היה שבור מהתהליך שעשו לו וכל הכבוד לו שהוא קיבל סוף סוף צדק - יש שופטים בירושלים!

תוכן מקודם
הפופולריות בקריירה
הצעות מיוחדות