"אף פעם לא עניין אותי כמה עובדים זמניים יש בבנק" - קריירה - TheMarker

"אף פעם לא עניין אותי כמה עובדים זמניים יש בבנק"

עובדים זמניים בבנק לאומי: "אמרו לנו 'אם תהיו טובים , תישארו; היינו טובים - ופוטרנו" ■ בנק לאומי: "עובד זמני לתקופה קצובה אינו מועמד לקביעות"

>> בשבוע האחרון החליפו הבנקים לרגע, את תנובה ושופרסל, ועמדו בלב המחאה החברתית. המוחים ניפצו חלונות ויצאו נגד התנהלות הבנקים והמשכורות הגבוהות שמושכים הבכירים. בה בעת, יצאו כמה מעובדי הבנקים נגד ההנהלה, במהלך שהעיד עד כמה עמוק הוא חוסר השוויון במערכת הבנקאות. כך, בעוד שבכירים בבנקים מרוויחים עשרות אלפי שקלים בחודש, העובדים הזמניים מסתפקים במשכורת צנועה, ללא ביטחון תעסוקתי.

מעדויות של עובדים אלה לאומי בחסות נתוני המסחר המלצות אנליסטים הרשמה לנתונים בזמן אמת חדשות חברה הוסף לתיק אישי   נתונים גרפים עבור לאומי לגרף ניתוח טכני בבנק לאומי , עולה כי הבנק הוליך אותם שולל וגרם להם לחשוב שאם יצטיינו בעבודתם במהלך ארבע שנים יקבלו קביעות, כשבפועל הגורל של רובם נחרץ מראש. נטלי (שם בדוי), 34, בעלת תואר שני במשפטים, נכנסה לעבודה בבנק כרווקה ופוטרה כעבור ארבע שנים כשהיא נשואה ואם לשניים. "נאמר לי שוב ושוב: אם תהיי טובה, תקבלי קביעות. הייתי טובה, כל שנה קיבלתי משובים טובים והמלצות ממנהלים - אז לא היתה לי סיבה לחשוב אחרת. במצב הנוכחי כבר הרבה יותר קשה למצוא עבודה, וכיום אני בבית. אם הייתי יודעת שהסיכויים שלי לקבל קביעות בבנק קלושים - לא הייתי נכנסת לשם. למה לי לבזבז את השנים האלה? כשקיבלתי את מכתב השימוע לפני פיטורים הרגשתי מרומה".

עובדים זמניים נוספים שפוטרו מגוללים סיפור דומה. "בנק לאומי משחק משחק מלוכלך", אומר רוני (שם בדוי). "אנשים מגדילים ראש, עובדים שעות נוספות, מתעדפים את העבודה על הילדים, וכל זה רק כדי להיזרק בסוף. אין לי בעיה עם השיטה הבסיסית שבה שוכרים ומפטרים לפי הצורך, כל עוד הדברים מונחים על השולחן. הבנק רוצה אנשים טובים, אז למה לו להגיד להם שזמנם קצוב או שסיכוייהם להיקלט נמוכים? הוא משחק בגורל של אנשים. הם יוצאים מהבנק עם ילדים ומשכנתא בגיל 30-40 ומתחילים מאפס". גם רוני מספר שמנהליו אמרו לו שאם יצטיין יישאר כעובד קבוע, ואף הציג מסמכים עם חוות דעת יוצאות דופן על ביצועיו.

שגיב (שם בדוי), נשוי עם ילד, בשנות ה-30 לחייו, מספר שמנהלים עודדו אותו להשקיע ככל יכולתו. "אמרו לי 'תן את כל כולך, תבוא יותר מוקדם ותסיים יותר מאוחר'. כך עשיתי. ראיתי את העתיד שלי בבנק, עשיתי מה שצריך, פתאום אני לא טוב להם?" כעת נכנס שגיב שוב לדלת מסתובבת כעובד זמני בבנק אחר, אלא שהפעם הוא יודע מה צפוי לקרות עוד ארבע שנים. "אין ברירה, יש משכנתא", הוא אומר.

במסמך רשמי שפירסם לאומי בתגובה לטענות עובדים, נכתב: "עובד זמני לתקופה קצובה אינו מועמד לקביעות". כיצד מסבירים בלאומי את הפערים האלה? "עובדים טובים מועברים למסלול של עובדים בניסיון, כדי לפתוח בפניהם את האפשרות להישאר", נכתב בתגובה. האם נאמר לעובדים או נכתב במסמך כלשהו כי הם נדרשים לעבור למסלול אחר כדי להיות מועמדים לקביעות? עובדים שעמם שוחחנו טוענים שלא.

כן נכתב בתגובה כי "לדברים שמציגה הכתבה אין ביסוס במציאות. רק בשנה שעברה קלט הבנק 414 עובדים למעמד של קבע - כ-70% מכלל העובדים שהיו בניסיון, ומתחילת השנה הנוכחית נקלטו כמה מאות נוספים. בנק לאומי גאה לקלוט מדי שנה את הטובים והמבטיחים מבין העובדים שבניסיון. לאומי נחשב תמיד מקום עבודה נחשק, אך מעולם לא יכולנו לקלוט את כל העובדים שהיו בתקופת ניסיון למעמד של קבע. עובדה זו הובהרה תמיד לעובדים קודם לתחילת עבודתם".

"לא עניין אותי כמה עובדים זמניים יש בבנק"

שיטת ההעסקה של עובדים זמניים קיימת בכל הבנקים, ומטרתה יצירת גמישות ניהולית במקום שבו ועדי העובדים חזקים. מאחר שהבנק לא מעוניין להוסיף עוד עובדים להסכם הקיבוצי ולהסתכן בחוסר אפשרות לפיטורי עובדים גרועים, הוא מקבל - בהסכמת הוועד וההסתדרות - עובדים לפרקי זמן ארוכים (4-7 שנים) שנקראים זמניים, והוא יכול להחליט מי מהם יקבל קביעות. על פי הערכות, מדובר ב-20%-40% מכלל עובדי הבנקים כיום, ומעשית מדובר בבשר התותחים של הארגון. כשהעובדים הקבועים מוגנים היטב בידי הוועדים, הזמניים הם אלה שמשלמים את המחיר. בבנק דיסקונט, למשל, הצהירו במפורש כי תוכנית ההתייעלות החדשה של הבנק תגרור פיטורי עובדים זמניים.

על מצב העובדים הזמניים בבנק לאומי ניתן היה להבין מדבריו של קובי הבר, סמנכ"ל בכיר וראש החטיבה לכספים וכלכלה בבנק, שאמר ל-TheMarker בפברואר כי "כמו בכל מערכת הבנקאות, הבנו שההתייעלות הכרחית נוכח הצפי כי קצב צמיחת ההכנסות בשנים הקרובות יהיה מתון. מתוך 800 המשרות שהבנק יקצץ עד סוף 2014, כ-300-400 הן של עובדים שממילא יגיעו לגיל פרישה בתקופה זו. יתר הקיצוץ יתבצע על ידי הקטנה משמעותית של קצב גיוס העובדים". הפירוש המעשי של המשפט הוא: זה לא שאיש לא יגויס - אלא שיותר עובדים זמניים יפוטרו כדי לא לקבל קביעות.

פיטורים במצבי התייעלות או קיצוצים הם כמובן לגיטימיים. עם זאת, נשאלת השאלה כיצד הדברים נעשים, ומה נאמר לאותם עובדים זמניים לאורך הדרך. במסמך שמפרט את מדיניות הקביעות בלאומי נכתב: "הקביעות בלאומי תינתן לעובדים בתום ארבע שנות עבודה מלאות ובכפוף לקריטריונים". באתר האינטרנט של הבנק נכתב כי "בתום תקופת ניסיון מוצלחת מוענקת לעובד קביעות בבנק". מהם אותם "קריטריונים" ומהי "תקופת ניסיון מוצלחת"? לא ברור, אך המסר הוא "אם תהיו טובים, יהיה בסדר".

ייתכן שהעובדים הזמניים צריכים להיות חשדניים יותר בשל נוהל נוסף שמתרחש בלאומי - בכל שנה הם מפוטרים ונקלטים מחדש. בבנק טוענים כי מדובר בעניין טכני, אלא שאיש לא עושה את המאמץ של פיטורי מאות עובדים וקליטתם מחדש אם אין בכך צורך.

העובד הזמני מתקשה גם לקבל הגנה. אף שבחוזה ההעסקה בלאומי נכתב כי ארגון העובדים אליו יוכל לפנות הוא ההסתדרות, אין לכך משמעות בפועל. מירי רובינו, יו"ר ועד העובדים בלאומי, טוענת כי היא דווקא דואגת לעובדים הזמניים. "אנחנו מייצגים גם את העובדים הזמניים. אני בודקת כל מקרה שבו לעובד זמני נערך שימוע, ומשתדלת לפעול עבורו".

מה הסיכוי שעובד זמני יקבל קביעות?

"יש עובדים מצטיינים שקיבלו קביעות. בתקופת קיצוצים, כמו כיום, הבנק מחפש יותר בציציות, אבל אי אפשר להגיד שלא נותנים קביעות".

ריקי בכר, יו"ר ועד העובדים בדיסקונט, בוטה יותר: "באחרונה פוטרו אצלנו עובדים זמניים רבים, אני לא מעודכן במספרים. כל הזמן יש תחלופה. האמת היא שאף פעם לא עניין אותי כמה עובדים זמניים יש בבנק, כי לפי ההסכם שלנו מלפני שנתיים מספר העובדים הקבועים בבנק לא יפחת מ-4,500 עובדים".

עקבו אחרינו בטוויטר
עשו לנו לייק וקבלו את מיטב הכתבות ישירות לפייסבוק
הוספת תגובה
תודה על פנייתך, היא תיבדק על ידי המערכת

הקלד את הנושא

הקלד את התגובה

שלח להוספת תגובה בלתי מזוהה לחץ כאן להוספת תגובה מזוהה לחץ כאן
תודה על פנייתך, היא תיבדק על ידי המערכת

הקלד את הנושא

הקלד את התגובה

שלח סגור להוספת תגובה בלתי מזוהה לחץ כאן להוספת תגובה מזוהה לחץ כאן
תודה על פנייתך, היא תיבדק על ידי המערכת
הצג את כל התגובות פתוחות
112
שי לוין
 • 19:29
 • 13.11.13

תעזרו לי

111
בדוי
 • 16:47
 • 05.08.13

גם אני עבדתי בבנק לאומי כעובדת זמנית וקיבלתי חוות דעת מצוינות ובלי סיבה שלחו אותי הביתה מסיבת ״הקיצוצים״.חייבת לציין שהוועד נוכל אף יותר מההנהלה כאשר בפניה אליו קיבלתי התעלמות מוחלטת!!!ובכל אותן השנים בהן עבדתי בסניף רק איימו עלינו שמי שלא יהיה טוב מספיק לא יקבל קביעות ,מה שכמובן גרם לאנשים להשקיע את נישמתם ובסוף להישאר פעורי פה לנוכח האכזריות שבפיטורים!!!לועסים אותנו כמו מספיק וכשניגמר הטעם יורקים אותנו לאשפה!

110
ח.
 • 12:14
 • 17.12.12

שלום לכל המגיבים .
גם אני פוטרתי באוגוסט האחרון מהבנק לאחר 4 שנים .
עבדתי כמוכם ,עבודה רציפה וקשה מתוך רצון להישאר,ומתוך נאמנות ,אחריות,ומסירות אין קץ לעבודה ,ואני לא היחידה שפוטרתי בסניף ,לאורך השנה האחרונה עוד 3 בנקאיות פוטרו כל אחת עם תירוץ מטופש אחר , למרות שהיו לכולן חוות דעת טובות מאוד לאורך כל ה4 שנים .פשוט תבינו ברגע שהעסק של להחזיק עובדים בקביעות ניהיה להם יקר הם מתקפלים וזורקים אנשים גם עם תואר ראשון,שני וחוות דעת מעולות ומחמאות בלי סוף. הם מעדיפים להישאר עם חבורת עובדים לא מוצלחים שבקושי יודעים מה זה בנק ושימשיכו לקבל משכורות ותנאים מעולים והם מבחינתם רק ימישכו להתלונן כל היום, וגם ישארו עם מנהלים שאכפת להם מהרכב או הטלפון החדש שהם קיבלו לאחרונה מהבנק,ומעמידים פנים שאכפת להם מהעבודים שלהם כשכל מה שמעניין אותםזה הם עצמם.
אם היה ללאומי קצת שכל ,אומץ ויושר הם היו חוטפים את הצעירים המוכשרים שאני ראיתי במשך השנים ולא נותנים להם ללכת.
כמובן שאפשר למצוא עוד בנקים (יש עוד לפחות 5 כאלה שישמחו לקבל עובד שכבר יש לו ניסיון רב),אבל לאומי לא השכיל להבין כך,הבנק חושש מלהתחייב לעובדים צעירים ולא קבועים כי זה אומר שזה יעלה לו ,והרבה לאורך שנים ,אז הם מעדיפים לשחרר עובדים. תאמינו לי בסופו של דבר הם אלו שיוצאים כאן המפסידים הגדולים ! כל מי שסיפרתי לו את הסיפור שלי היה בעדי ונגד הבנק כי זה פשוט מהלך מטופש ופחדני שמעיד כנראה על מי שיושב בבנק ..אל תשכחו זה הפסד שלהם ושל הבנקים האחרים שמפטרים את כוח העבודה הנמרץ והחשוב שתרם הרבה לבנקים ופוטר. בהצלחה לכולם

109
me
 • 18:13
 • 13.11.12

YES

108
אני
 • 17:53
 • 13.11.12

please check

107
אני
 • 12:29
 • 18.10.12

אני בדקתי

106
אני
 • 12:23
 • 18.10.12

תבדקו שוב

105
נפגעי בנק לאומי
 • 17:57
 • 15.07.12

במסגרת המחאות החברתיות שהיו אתמול ברחבי הארץ, אפילו הגענו למצב נואש שצעיר מן השורה מצית עצמו באש מהתיסכול, העוול והכאב- הפכנו להיות מדינת עולם שלישי!! רמת בעלי-ההון לעומת העניים (= "מעמד הביניים לשעבר") שימו לב!! בנק לאומי- הבנק של המדינה ושל העובדים- דווקא הוא זה שמפטר מאות עובדים ומעצים את המחאה והתיסכול של עובדים מסורים שנתנו את ה-200% שלהם מקצועית, חברתית ותרמו לקהילה מתוך אמונה בבנק ובסוף פוטרו בזילזול.
בושה בנק לאומי על התנהלות מבזה!! חברים אסור לנו לוותר- בואו נתאגד בשעת האש הזו...בואו נמחה ונתבע... מתוך כבוד לעצמנו- לא מגיע לנו יחס כזה!

104
שירלי
 • 12:13
 • 11.07.12

אני לא יודעת מה אתכם, אבל אני בתהליכי משפט מולם ומכירה עוד כמה שבתהליכים, מי שהפיטורים שלו לא מוצדקים, זה הזמן לעשות מעשה כדי שהאמת תצא לאור
אתם לא רוצים שהם ישלמו על העוול שנגרם לכם?

103
נתי
 • 13:16
 • 08.07.12

כל השנים אמרו לי בדיוק את אותו הדבר - תשקיע כדי שתקבל קביעות.. את הנשמה נתתי וקביעות לא קיבלתי.. במשך 4 וחצי שנות עבודה אני מכיר רק אחד שקיבל קביעות!

בושה לבנק לאומי

102
נפגעי בנק לאומי
 • 14:08
 • 05.07.12

חשוב להילחם שהאמת תצא לאור כדי שלאחרים אחרינו לא יקרה אותו דבר!
חשוב שהציבור ידע על העוול. נכון פוטרנו, מצאנו עבודה והמשכנו הלאה כי לא חסר עבודה לעובדים מוכשרים אבל לא צריך לעבור על זה בשתיקה...
איפה הדמוקרטיה אם לא נצא ונשמיע את קולנו ?????? יש פה גם אחריות חברתית, למה לעצום עיניים ולבחור להעלב בשקט ?? מדובר על חוסר תום לב בהתנהלות ואי אפשר לשתוק על זה!!

 •  
  צדק חברתי
  • 16:22
  • 05.07.12

  400 פוטרו וזה רק יגדל....
  הצטרפו אלינו והשמיעו את קולכם.... אסור להתייאש, לא משנה
  כמה זמן יקח, חשוב לנקוט עמדה - לאף אחד לא מגיע יחס כזה!!
  גם אם נעזור רק לבאים אחרינו וגם אם מצאתם כבר עבודה אחרת ... בבקשה בואו ננסה לפעול לשינוי ולא נעצום עיניים,
  תודה מראש על ההענות לקריאה....

 •  
  מפוטרת לאומי
  • 18:32
  • 05.07.12

  כל הכבוד לך הילה וייסברג על חשיפת האמת המכוערת של בנק לאומי מאחורי הקלעים!!! איך אפשר להגיע עם הכתבה לגורמים משפיעים? האם ניתן לעשות משהו עם זה?
  בנק לאומי- תתביישו לכם!!!

 •  
  עוד מפוטרת לאומי
  • 23:14
  • 05.07.12

  הילה, נשמח להדרכך איך להגיע לגורמים משפיעים ולחשוף את הנושא ?
  מספר המפוטרים גדל ועוד רבים על הכוונת....
  איך מגיעים לכלי תקשורת נוספים ?

 •  
  שירלי
  • 08:23
  • 08.07.12

  אני חושבת שכדי שהנושא לא יעבור על סדר היום, כל אחד לפי המקרה האישי שלו, צריך לתבוע את הבנק על העוול שנגרם לו, מי יודע? אולי איזו חברה תרצה לקחת את כל המקרים האלו ותרכז אותם אצלה. חשוב בעיניי לא לערבב את כל מפוטרי לאומי, כי יש עובדים שחוות הדעת שלהם לא הייתה מספיק טובה בשביל לקבל קביעות, כך שלא כדאי ללכת לכיוון של משפט ייצוגי... במקרים של עוול לעובדים מעולים שחוו את הדלת המסתובבת, כן להציף ולתבוע. ככל שיהיו יותר כאלו מקרים שייצאו לאור נראה עוד כתבות כמו זו ובסוף גם נגיע לטלויזיה, זה רק עניין של זמן

 •  
  spider(black widow algorithm
  • 09:27
  • 05.07.12

  זה הטבע היהודי
  כמו נשיא אונברסיטת בר אילן
  שמדבר על האותיות א וב כ "בן אדם"
  ולאחר מכן אני שומע סיפורי זוועות
  על סידור ה231 הדוקטרנטים החדשים
  בסגל של בר אילן לפי מפתח משפחתי
  נפוטיזי טהור סטייל חברת חשמל

  לפי דעתי מי שאשם זה סבא שלי
  שהיה צריך ישר מארופה להמריא
  לארצות הברית ולא למדינת הפנקס
  האדום של בן גוריון
  אלה אם כן היו נותנים לו אדמה בחינם
  כמו לאלה שהגיעו לפניו ופטור משרות צבאי
  כדי שיוכל להיות פרזיט מושלם

100
שירלי
 • 08:24
 • 05.07.12

אפשר להמשיך הלאה בחיים אך עדיין להילחם שהאמת המכוערת תצא לאור
לא מגיע לנו וגם לא לך היחס הזה ואם יש אפשרות כן למנף את התהליך, אז כולנו צריכים לקחת חלק בזה ביחד.
וככל שנכיר ונלמד את הכוח של המדיום הזה נוכל להפיק וללמוד יותר על הנעשה לאחרים ולהעלות את הדברים למודעות הציבור.
אם את לא מעוניינת לדרוש את הצדק יותר וחבל כי נשמע שמגיע לך יחס שווה, אני מבקשת שלא תייאשי אחרים.... גם אם זה ייקח המון זמן , האמת תצא לאור... כי כל שקר סופו להתגלות.

 •  
  spider(black widow algorithm
  • 09:18
  • 05.07.12

  נוציאו מידיים של יהודי גנב אחד
  ובעזרתו נטפל לאחר מכן ביהודים גנבים אחרים

  ראש הממשלה יתבייש להופיע בפני כנסים כלכלים
  בארץ ובחו"ל ובפני ארגוניים יהודים בחו"ל
  ולואי רוט כבר לא יסתובב בכיף עם כובע בוקרים
  ושרשראות על הצוואר
  הוא לא הפולני החכם היחידי בעולם !!!!!

99
spider(black widow algorithm
 • 21:43
 • 04.07.12

גם הממשלה החליטה לא לשלם לעובדי קבלן
את התוספות כפי שהתחייבו בפני עיני
משהוא צייץ ??
מופז בכלל עסוק בפוליטקה מלוכלכת עם גיוס חרדים
שיודעה מראש איך זה יסתיים
העיקר שיצבור קולות
עובדי הקבלן לא מעניינים אף אחד

לכל התמימים שלא טעמו את טעם החיים האמיתי
כלומר סיימו תואר ראשון או שני ועבדו ארבע שנים בבנק
ופיטרו אותם והם בגיל 35 והתחתנו ואפילו לקחו משכנתא
ואף פעם לא היו בפינה ללא מוצא
כלומר גם נפשית הם לא יודעים איך להתמודד עם זה
אני מציעה להתחיל לקחת טיפול נפשי כבר מעכשיו
ולפחות לא להביא ילדים
כי המדרון למטה רק התחיל
ואימליים לא יעזרו לכם !!!!
כל המסודרים פרוטקציה ונפוטיזים
מביטים בכם מהחלון וצוחקים עלכם
כמו הממשלה שלכם
אם לא תתאפסו כבר עכשיו
ותצאו מעניין האימליים ושאר שטיות
חבל על הזמן איפה תמצאו את עצמכם !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

98
נפגעי בנק לאומי
 • 15:54
 • 04.07.12

שלום לכל מפוטרי בנק לאומי!
תודה רבה להילה על הכתבה והחשיפה...
אנא צרו קשר במייל, אשמח לשמוע מכם :
fifa282003@yahoo.com
תודה רבה

97
שירלי
 • 08:38
 • 03.07.12

הילה,
כתבה מעולה ולצערינו נכונה, בנק לאומי פגע בעובדים רבים וטובים כולל אנוכי,
תודה רבה לך שפרצת את קשר השתיקה. עובדים רבים לשעבר מסתובבים בחוץ עם כאב רב ותסכול
בבקשה אל תוותרי ותגיעי עם זה לכל כלי התקשורת האפשריים.

96
מחאה חברתית על פיטורי עובדי בנק לא קבועים
 • 17:45
 • 02.07.12

גם עובדים מעולים שנקלטו "בניסיון" פוטרו בכמויות בבנק לאומי החל מאמצע 2011 על תירוצים טיפשיים שונים בלי שום בסיס כי הבנק בצימצומים!!! ואז אותם עובדים שרומו צריכים להתחיל שוב הכל מחדש עם משפחה וילדים קטנים כשזה כבר הרבה יותר קשה- בנק לאומי יורק להם בפנים למרות כל ההשקעה של 4 שנים עבודה- ככה זה מתנהל בבנק ולאף אחד לא איכפת מהם!!! אכן נותנים קביעות בבנק לאומי רק למי שממש נלחמים עליו בחירוף-נפש בזכות ויטמין P כי ההורים שלו עובדים בבנק :-) (והרי רוב המנהלים" לא ישכבו על הגדר" וילחמו עבור העובד שלהם- למה להלחם מלחמה של מישהו אחר??? ) ...זאת התרמית- השמרו לנפשותיכם!!! כשמדברים על מחאה חברתית חשוב מאוד להכליל שם את יחס הבנקים בעיקר לאומי לעובדים בניסיון וזמניים- לא סופרים אותם- סתם כוח עבודה חסר זכויות שבא והולך ללא הגנה של וועד העובדים....זה היחס לצערינו ואפשר להבין את האלימות כלפי הבנקים הגדולים בהפגנה האחרונה! בזכות העובדים האלה שפיטרתם אתם קוצרים רווחים. בנק לעולם לא מפסיד רק מרוויח קצת פחות- עדיין זו לא סיבה לפטר כמויות מטורפות של עובדים בבנק לאומי מהסיבה שהבנק החליט שיש יותר מידי עובדי בנק... צאו להפגין- זה הפתרון!!

95
עןפר עיני
 • 17:21
 • 01.07.12

יש לי חברים בשב"כ נפיל לכם את האינטרנט.
נתקע לכם וירוס.
נבקש מהרופאים שלנו שיתנו לכם תרופות שתהיו אהבלים
אני הרי מלך העולם.
על מי אתם פותחים את הפה.
שלי-תני יד בואי נלך לטייל.
שלי-אבל
עופר-עזבי אותם כולם חארות טקבקים למה מי הם הישראלים החארות שיפתחו עלינו את הפה.
בואי נעלה לרכבת הם מהחברה שלנו ונרד לנמל-בואי לסביבה שלי -י-שלי שלי

93
spider(black widow algorithm
 • 12:20
 • 01.07.12

וגם לא לנסוע לחוץ לארץ
ולחסוך גרוש לגרוש כדי לקנות 3 או 2
חדרים באישהוא חור במדינה

גם להיות עבד
וגם לשלם ריבית קצוצה לבנקים דרך משכנתא
וגם לגדל את דור העבדים הבא שישרת בצבא
וינקה את האסלה של גברת עמינח וישמור לה על הרכוש
כל זה קצת יותר מדי !!!!!!!!!!!

אין עבודה אין קביעות אין תנאים סוציאלים
אז שסטנלי פישר שטיינץ וביבי
יארגנו בעצמם חממות לגידול ילדים !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


92
שני
 • 05:31
 • 01.07.12

הרי הכסף של הבנק הוא לא מאיזושהי גאונות כלכלית או השקעות חכמות במיוחד. כולו מהחשבונות שלנו מהעמלות המטורפות שהם גובים גם כשאני מכניסה כסף לבנק, ומתנאי שכר ירודים של המוני העבדים שם. ככה אפשר לשלם מיליונים למנכלית וליור ולעוד פונקציונרים שקשה להבין מה תרומתם שצריכה לקבל כזה שכר. ועבור 10 אחוז מהשכר הזה לא שווה לעבוד?

90
עובד מטריקס בלאומי
 • 17:22
 • 30.06.12

במקום לדאוג לרווחת כל העובדים דואגים רק לתחת שלכם!
כל כלב BG יומו!

89
אלון
 • 17:20
 • 30.06.12

יחס מחפיר לעובדי חיצוניים, יחס מגעיל וניכור מוחלט!!! מי שבתחום המיחשוב בבנקים אל תתקרבו לשם גם אם יציעו לכם יותר!
נ.ב
ולא הזכרתי את המילה לוד.....

87
אור טופדי
 • 09:11
 • 30.06.12

רקפת היקרה
המלצה קטנה :שלא כשמך העם שלך לא נח ולא נינוח;כפי שאת רואה המרירות והתיסכול מבעבעים מתחת לשטח והעם קץ בארגונים מושחתים וחסרי פרצוף אנושי כדוגמת זה שאת מולכת בו.לצערי לא ניתן לך לרוות נחת מדי -בקרוב תאלצי להתמודד עם הבעיה הפצצה התעסוקתית בדרך למפתן בית מאני אז תתכונני ומוטב שעה אחת קודם

86
spider(black widow algorithm
 • 22:17
 • 29.06.12

כרגע שמעתי על פיטורים בחטיבת התוכן של פאלפון
מכיוון שפלאפון לא רצו לגייס אותי אפילו לשרות לפני 3 שנים
בגלל גיל (שלושת המוסקטרים 39 34 36 לא עברתם שלב א טוסו !!)
אז ההודעה עכשיו עשתה לי טוב יותר אפילו
מנישנוש לפני השינה
בקרוב דובדבן בקצפת
פיטורין בבנקים

85
אחד העם
 • 15:34
 • 29.06.12

תטפחו את העובדים, תפרגנו ותשמרו עליהם. לא צריך לתת לעובד קביעות כדי שיהיה גאה ושמח בעבודתו ובמקום שבו הוא נמצא. זה מה שישתלם לבנק בסוף.

84
יודע חן.
 • 14:44
 • 29.06.12

טוקבקיסט ממומן שלום. אני שמח שהבנקים מספקים לך עבודה. כל שקל שאתה גובה מהם על "עבודתך" הוא מבורך. תמשיך ככה, ותיקח את כל מה שיש להם.

הבנקים מפחדים, והתחילו להעסיק שכירי חרב שיגנו עליהם בפורומים. זאת בדיחה. המלחמה האמיתית על דעת הקהל לא מתחילה בטוקבקים אלא בעמלות שנגבות מאיתנו בכל יום. אבל בנקים תמיד היו חלשים באסטרטגיה. אי אפשר לכעוס על טיפש שהוא טיפש.

יום יבוא, וכל המושחתים, הבכירים שמנצלים את העובדים שמתחתם, הפוליטיקאים שדבוקים לכסא, צמרת המשטרה, הוועדים הגדולים, המונופולים החזקים, כולם יפלו. כשזה יקרה, זה יהיה יום העצמאות האמיתי שלנו.

אמן אמן אמן!

81
spider(black widow algortihm
 • 23:19
 • 28.06.12

נו אז נופלים מדי פעם עם השומרים הלא נכונים
סיכון מקצועי
חלק מהחיים

וכמו שאומר הטינופת למעלה
גם אותי לא מעניין
במיצוי ההפסדים שלכם !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
שהעסקתם את השומר הלא נכון
אתם נהנתם מארוחות חינם
ואני נחנקתי בשער ואצל אימי הפרנודית
שנים

80
עוד אחת
 • 23:08
 • 28.06.12

הכתבה מוציאה אותם באור חיובי לעומת האמת והפרצוף האמיתי של משאבי אנוש!!!

79
עובדת לשעבר בלאומי
 • 22:37
 • 28.06.12

בנק שרק מנצל עובדים טובים ואח"כ זורק אותם בלי בושה.
בכח אדם מתייחסים בזלזול כלפי עובדים זמניים והועד לא עוזר בכלום. פשוט בושה של בנק.

 •  
  יצאתי משם לא מזמן
  • 18:38
  • 29.06.12

  גם אני עבדתי בלאומי 4 שנים וכל הזמן שמעתי את המשפט "אם תהיה מצויינת-תקבלי קביעות". נזרקתי ונשארתי עם הרגשה שהם שקרנים ולא הייתה שום כוונה להשאיר אותי למרות שאכן הייתי עובדת מעולה. הרבה לקוחות רשמו מכתבי תודה. שיחות הערכה היו מצויינות. קיבלתי מלא מחמאות מהנהלה. קרעתי את התחת ובשביל מה? בשביל המלצה יבשה שבסוף קיבלתי?

 •  
  עוד עובדת לשעבר
  • 11:35
  • 30.06.12

  עבדתי שם 4 שנים, כמו חמור! היו לי חוות דעת מעולות. במשך כל הזמן הזה, השקרנים אמרו לי שהדרך שלי לקביעות בטוחה. ולאחר 4 שנים, הפלא ופלא- אני כבר לא מתאימה יותר לבנק, ופוטרתי כמו רבים מחבריי הזמניים. פשוט גועל נפש של בנק. איפה ההסתדרות שתעשה משהו בנידון כנגד הנוכלים תוצרת בנק לאומי?

78
בוא לשדוד איתנו בנק הפועלים
 • 22:06
 • 28.06.12

66
אחד
 • 20:12
 • 28.06.12

במקרה, יותר מזל משכל, אנחנו עובדי הייטק עם ידע ייחודי ולכן לא כדאי לפטר אותנו. אנחנו מרוויחים משכורות גבוהות יחסית לשוק העבודה ועתידנו מובטח (בינתיים).
לפני שלושים- ארבעים שנה, בדור ההורים שלנו, רוב השכירים היו במצב שלנו: השתכרו שכר מספק ונהנו מיציבות תעסוקתית. לפני שלושים שנה היינו נחשבים מעמד בינוני.
במשך שלושים ומשהו שנים, החל משנת 77 (בוחן פתע: מי יודע מה קרה אז?) חל פיחות זוחל במעמדם של רוב השכירים. הכלים לכך מגוונים: החל משכירת עובדי קבלן, דרך תמחור לא הגיוני של מוצרים, חיסול העבודה המאורגנת והוועדים (ואני לא מתכוון לחברת חשמל..) ועד לחיסול רשת הביטחון של העובד והתנערות המדינה מחובותיה לאזרחים (מה שעולה לנו בפועל המון כסף שפעם המדינה שילמה).
אם לא היה חל הפיחות הזה, רוב השכירים היום היו במצב שלי ושל אשתי. אמנם זה היה בא על חשבונם של הטייקונים ושכבת הפרזיטים הקטנה שלמעלה, אבל זה היה לטובת המשק ולטובת הציבור.

65
אורי
 • 18:22
 • 28.06.12

תפנו להסתדרות להקמת ועד עובדים. אם לא יתנו לכם לעשות זאת תפנו לכח לעובד ותקימו דרכם ועד. תמהרו לפני שיפטרו אתכם.

64
guy
 • 16:53
 • 28.06.12

מי שרוצה לעבוד בבנק כעובד קבוע אולי מתאמץ עד הקביעות אבל מאותו רגע הופך לפרזיט שאי אפשר לפטר. זו הסיבה היחידה שאתם כל כך רוצים לעבוד כעובדי בנק קבועים. ואת זה כולם יודעים. נראה אתכם בשוק הפרטי.

63
עובד
 • 16:33
 • 28.06.12

איפה ההסתדרות?

62
תומר
 • 16:14
 • 28.06.12

61
כגשדכשד
 • 15:35
 • 28.06.12

הוא ללכת וליעץ לבנקים אחרים על בסיס הידע שצבר.

או שיתנו להם מענק של שלוש מיליון דולר "מענק פרישה" כמו למנכ"ל. אם מותר למנכ"ל מותר לכולם.

60
אלה סלמן
 • 15:19
 • 28.06.12

בתי עבדה 4 שנים בבנק, קיבלה הערכות הכי טובות מהממונים שלה, הייתה עובדת מסורה למערכת וכל השנים הבטיחו לה שבתום 4 שנים תיקבל קביעות.
שלחו אותה למבחן ( מעניין מאוד אם גב' גליה מאור או אחרים היו עוברים את המבחן חזוי הזה של 8 שעות) ואציין שהיא כן עברה מבחן ובכל זאת פטרו אותה בלי התחשבות במצב טראגי שלה ו2 ילדים קטנים. בעלה עבר ניתוח להסרת הגידול וגבר בן 35 נעשה משותק ברגליים וביד אחת. איפה חמלה, אנושיות ??!! כל השנים בתי לא קיבלה שום עזרה באחזקת הילדים בגנים,
שילמה אלפי שקלים בחודש שכר דירה בתל אביב בזמן שמשכורתה הייתה לא רחוקה משכר מינימום אבל כל הזמן נאמר לה שתיקבל קביעות בתום 4 שנים.
איפה יו"ר ועד גב ' מירי רבינו שבעצמה עברה טראגדיה עם בנה ז"ל ולא חשבה להושיט יד לבתי!!! והיא עוד אומרת שנלחמת עבור עובדים זמניים.
איפה עופר עיני שכאשר הוא רצה הוא כן עשה שאחרי 5 שנים לא מפטרים עובדים זמניים של שדה תעופה והם נעשים קבועים.
מר עיני, אתה חייב להכנס למצב בלתי מתקבל על הדעת הזה.
בבנק הם המציעו פטעום סטטוס "בניסיון" שלא דיברו עליו בכלל כאשר בתי התקבלה לעבודה: היה ידוע רק :
עובד זמני או עובד קבוע.
בושה לבנק הזה על כל השקרים שהם מפיצים על אנושיות שלהם ויחס לעובדים .

 •  
  spider(black widow algorithm
  • 13:29
  • 01.07.12

  חיים לא בשביל לשמור על ארמונות חול על חוף הים
  אלה בשביל להינות מהגלים ומהחול של
  ארמונות של אחרים נסחפים עם הזרם

59
בנק לאומי??? גנבים ורמאים, אם גונבים מהלקוחות למה לא לגנוב את העובדים (לגנוב את שנותיהם הטובות ביותר על הבטחות שווא ומראית עין)??
 • 15:12
 • 28.06.12

56
מבן עניין
 • 14:47
 • 28.06.12

משתמשים וזורקים.
לא להתרגש ככה זה בכל מקום עבודה
חוץ מבכירים ומקורבים שלא משנה מה יעשו הם יהיו מסודרים.

55
מרדכי ויפית
 • 14:29
 • 28.06.12

מי שכבר פוטר שידע שהכל לטובה וטוב יעשו אם יתאחדו אנשים, ילכו לכנסת וינסו לחוקק חוקים בעד האזרח הקטן המנסה להרויח לחמו ביושר וכך יצילו אחרים מליפול לאותם מצבים. מי שנכווה שיפתח מייל למאבק ויזמין אחרים לעשות שינוי ביחד. אם היתה מדינת הלכה הכל היה נראה אחרת.

54
מאקרו כלכלה -מאסטרנט
 • 13:28
 • 28.06.12

טייקון לא יקנה 20 בתים למגורים ויעלה את השווי שלהם. עשרות אלפי אוכלי חינם במגזר לא יצרני- כן.

49
אזרח
 • 12:52
 • 28.06.12

אנשים עם קשרים ופרוטקציות בלי 12 שנות לימוד חלקם נכנסו ע"י החבר של אבא ואמא לבנק לפני 30 שנה ונשארו שמה בעוד אנשים עם תארים תעודות עובדים שמה בתת תנאים. אז מה כזה יוקרתי לעבוד בבנק ? בשביל שגליה מאור ציון קינן אלי יונס ועוד חבורה של מושחתים יחגגו על חשבון הציבור והלקוחות

48
סוף לקפיטליזים החזירי
 • 12:50
 • 28.06.12


פער השכר זה הדבר שהכי זועק לשמיים.

איך יתכן שמנכ"ל בנק על כל כישוריו וקשריו , ירוויח משכורת חודשית שהיא גדולה פי 85 מעובד זמני דרך הבנק ? (מה שהוא מרוויח בחודש , עובד זמני ירוויח במשך 7 שנים).

ואז שנאלצים לבצע קיצוצים , הראשונים שמשלמים את המחיר הם אותם עובדים שחוקים שמרוויחים 4400 ש"ח לחודש.

הגיע הזמן לתעסוקה שיוויונית והקטנת הפערים במקומות העבודה

47
יניב
 • 12:42
 • 28.06.12


עובדי דור ב' שעובדים בחוזים אישי 3-4-5-6 שנים זוכים למשכורת 24 ש"ח.

אין כמעט קידומים בשכר , לא נהנים מזכויות כמו העובדים הקבועים (התקדמות בשכר , טיולים , מתנות לחג ב100% , הוצאות טלפון , מימון לימודים לילדים).

עובדי דו ב' יכולים לעבוד קשה ואכפתיים אבל בסופו של יום הם הראשונים והאחרונים שמשלמים את מחיר ההתייעלות כי כל ההשאר קבועים.

ש90% מעובדים הבנק קבועים עם משכורות גבוהות , תנאים קיבוצים מעולים ואי אפשר לפטרם , הגרדום יורד על אלה שנמצאים בתחתית הסולם , ללא קשר ליכולם.

46
נטלי שם בדוי
 • 12:36
 • 28.06.12

הבכי הזה של הכתבה והשמות הבדויים לא הצליחו לשבור לי את הלב לצערי.
גם אני שעובד בהייטק לא קבוע ופעם בעשר שנים מנפנפים אותי . זה לא טוב אבל זו בחירה שלי

45
spider(black widow algorithm
 • 12:18
 • 28.06.12

עולה כי הבנק הוליך אותם שולל וגרם להם לחשוב שאם יצטיינו בעבודתם במהלך ארבע שנים יקבלו קביעות, כשבפועל הגורל של רובם נחרץ מראש. נטלי (שם בדוי), 34, בעלת תואר שני במשפטים, נכנסה לעבודה בבנק כרווקה ופוטרה כעבור ארבע שנים כשהיא נשואה ואם לשניים. "נאמר לי שוב ושוב: אם תהיי טובה, תקבלי קביעות. הייתי טובה, כל שנה קיבלתי משובים טובים והמלצות ממנהלים - אז לא היתה לי סיבה לחשוב אחרת. במצב הנוכחי כבר הרבה יותר קשה למצוא עבודה, וכיום אני בבית

42
אהרון
 • 12:06
 • 28.06.12

מה שמעניין אותו הם תנאי העסקתם של מקורוביו דוגמת אשתו וילדיו שהם עובדים בכירים בבנק .הפקרות מוחלטת לכן המחאה החברתית

41
יש זמני ויש בניסיון
 • 11:45
 • 28.06.12

עובדים זמניים באמת לא מועמדים לקבלת קביעות. אם אמרו כך - עבדו עליכם. עובדים שנקלטו "בניסיון" אלו עובדים איכותיים, אמרו להם שהם שדרת הניהול העתידית של הבנק ואותם פיטרו גם כן. עובדים בניסיון יקרים, עזבו לפני שיעזיבו אתכם... ויפה שעה אחת קודם. אל תאמינו לכל נציגי משאבי אנוש, הם מספרים סיפורים חסרי כל בסיס על גבכם.

40
אתמול היתה שוב הפגנה כלכלית
 • 11:44
 • 28.06.12

38
מומלץ לקביעות (או לפיטורין)
 • 11:32
 • 28.06.12

תלמדו ממני...
הייתי עובד זר , כל בוקר הייתי לקוח עוגה/סנדביץ מהקפיטריה המסריחה
ומניח על השולחן של המנהל שלי שהיה עובד בנק.

אחר כך הייתי מתקשר אליו ומוודא היכן הבוס (עובד הבנק).
דקה לפני שעובד הבנק נכנס לקומה הייתי רץ ומכין לו קפה או תה כמו שהוא אוהב.

ככה ליקקתי לו שנים עד שהגיעה ההזדמנות לעבור להיות עובד בנק.

הבוס המליץ עלי ועברתי מהחברה שהעסיקה אותי את הבנק.
ישר קיבלתי קביעות , אני עובד קלי קלות.

לוקח כל רבעון 4 ימי מחלה , בנוסף ל 24 ימי חופש שלי.

כל יום אני הולך הביתה ב 16:00 ורואה את המסכנים (עובדי החוץ) טוחנים שעות עד 19:30.

אני מרחם עליהם...
אין להם קביעות , הם עובדים קשה , מלקקים כל הזמן וחיים בפחד.

לי טוב , אין דאגות , יש לי עוד 25 שנה לעבוד בביטחון בבנק מפנק ומרפד
עם טיולים לחו"ל , דאחקות בקפיטריה , שכר גבוה ושקט !!!

36
בינוני
 • 11:17
 • 28.06.12

מי שלקח משכנתא ויפוטר דירתו תעוקל
חבל שזה לא לקח את זה בחבון ויסתכן

35
לחם עבודה
 • 11:13
 • 28.06.12

טלרים עובדי קבלן וזמניים יקרים
מספיק לדבר עת לעשות
עכשיו כשאתם יודעים שאין לכם סיכוי- בואו תעשו מעשה-
לא להגיע לעבודה תתארגנו ותשביתו
שרקפת תבוא ותוציא צ'קים בנקאיים( מקסימום היא תרים אליכם טלפון ותדריכו אותה איך לפתוח את הכספת ולהוציא את הטופס המאובטח)

יאללה מ-ל-ח-מה!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

34
יוני
 • 11:08
 • 28.06.12

עושים את אותו תרגיל מלוכלך מקבלים עובד בשנות הרווקות בשכר זעום עד משפיל לבוגרי תואר ראשון ושני ללא תנאים וללא הגנה של הוועד לאחר חמש שנים שולחים לבחינה לקביעות ואז מכשילים מסיבות שונות הבעייה היא שבניתיים רובם כבר נשואים עם ילדים בגיל שלושים עד ארבעים ואז מוצאים את עצמם בחוץ . מישהו צריך לטפל התרגיל המסריח הזה למה בחינה אחרי 5 שנים תעשו מייד תגידו כן או לא מה הבעייה . אני אומר לכל בעלי תארים בכלכלה וכו אל תלכו לעבוד בבנקים למבוגרים זה מקום עבודה טוב אתם תעבדו כמו עבדים תקבלו גרושים ותזרקו לאחר חמש או שבע שנים לדעתי מישהו מלמעלה חייב לטפל במחדל הזה לאחר מכן לקוחים עובד צעיר בשיטת הדלת המסתובבת ועשים לו את אותו תרגיל שערוריה וכאב לב על העובדים האיכותיים אלו שנזרקו החוצה

33
פיגס
 • 11:01
 • 28.06.12

ושלא יגידו:״לא אמרו לי..״ מי שלא לוקח בחשבון שיפוטר- שלא יתחיל. מה גם , שבמקומות אחרים אותו הסיפור.. למה? הסתדרות ״העובדים״ שדואגת לקומץ על חשבון כולם

32
אח אח התמימות שלכם
 • 10:57
 • 28.06.12

מהרבה ניסיון בשטח, אסור להאמין למנהלים היום. המטרה שלהם: כמה שיותר עבודה על חשבונכם הפרטי, שיחות טלפון? על חשבונכם הפרטי.
ומה הם אומרים? תשקיע, הכל למען העבודה!

זו טעות!!! אין להאמין למילה אחת ממה שהמנהלים אומרים.
תהיו טובים? תתקדמו? ממש לא! ברגע הראשון יקריבו אתכם כפי

שמקריבים חייל בלוח השחמט. תתחילו להיות שחקנים על לוח השחמט.
תלמדו פוליטיקה ארגונית. פוליטיקה אפורה, בה גם אתם שחקנים שצריך להתחשב בהם. תבצעו מהלכים! אל תחכו שמישהו יעשה זאת בשבילכם.

בהצלחה

31
סתם עוד צעיר
 • 10:54
 • 28.06.12

לא נראה לי שעל זה ישביתו את המשק, אבל תנסו לפגוע בטיול השנתי של עובדי ח"ח או במשכורת 14 של הבנקים....

 •  
  חבורת הזבל
  • 11:00
  • 28.06.12

  נראה אותך נותנת את הנשמה במקום העבודה כשמאכילים אותך לוקשים יומיומיים ומבטיחים לך הרים וגבעות
  ואז יום אחג בגיל 30-40 מעיפים אותך בבושת פנים כאילו היית סמרטוט
  ואז מה לעשות את כבר לא צעירה ויפה כמו פעם ויש לך ילדים שצריך להוציא מהמעון ושחולים-ואיזה מעסיק ירצה לקחת מישהו בגיל כזה? ולמה לו בעצם כשיש מאות בני 20 רווקים
  מפגרת קפיטליסטית

 •  
  ליאת
  • 11:09
  • 28.06.12

  תגובה נואשת של אחת ממנהלות כל האדם בבנק לאומי
  תת רמה

28
עובדת בנק לאומי
 • 10:26
 • 28.06.12

אתה צריך להתבייש לך, בושה וחרפה שבגלל שפיטרו אותך כי אתה עובד גרוע אתה מאחל לאנשים כאלו דברים, אני מאחלת לך שתעבור את מה שהיא עברה ועוד!!! אני אפילו לא יודעת מה לכתוב כדי שיוכל להעביר לאנשים כמה אתה חלאה!

26
תמימה
 • 10:13
 • 28.06.12

מודה אני כי הייתי תמימה -מודה ומתוודה-האמנתי ללוקשים שמכרו לנו המנהלים בשטח-ימי מכירות-טלמרקטינג-כרטיסי אשראי -ייזום-שטפתם לנו את המוח והבטחתם ש"בנק לאומי הינו מקום תעסוקה יציב"-
ש-ק-ר-נ-י-ם מסריחים
ולכם הזמניים שכרגע במערכת מסר חשוב

יום אחד של שביתה והבנק מתקפל
תתארגנו ותשברו להם את הצורה-מי יעבוד ?הקבועים?ח..ח..ח הם בטח באיזה טיול
ובטח ובטח אל תשקיעו !חפשו עבודה אחרת אל תתנו שעות נוספות ראש קטן קטן -אקסטרא סמול


ו...........שלא יעבדו עליכם

25
מחנה ק.ש.ב קיים - העולם יודע ושותק
 • 09:58
 • 28.06.12

רק טיפש משקיע את כל מירצו בעבודה בבנק.
יש שם הרבה לקקני תחת המייחלים לקביעות וגם הרבה מנהלים שאוהבים
את הלשון של הזמניים אצלם בתחת.

עדיף להשקיע את המרץ רק במשפחה , לטפח תחביבים ופנאי ולצאת מוקדם הביתה.

ככה לפחות לא נפגעים...

23
בנקאי
 • 09:53
 • 28.06.12

שלא תחשבו שפיטורי פקידים צעירים וזוטרים חוסך לבנק סכום משמעותי. . הבנק משקיע מיליונים בפיטורי עובדים וקליטת חדשים, ביצוע מיונים, מבחנים, תחקירים, הכשרות, קורסים ופיצויי פיטורין. הפיטורים של הזמניים הם מעשה נוולה של הנהלת הבנק שנהנית מעצימת העיניים של הוועדים. והמטרה (פיטורין) מקדשת את האמצעים. על הוועדים לדרוש סעיף שאם האופציה לפיטורים של עובד זמני מתממשת, הבנק ישלם פיצויי פיטורים בגובה 300 אחוז, בדומה למה ששעושים כשרוצים להיפטר מעובד קבוע.

22
נתנו דרישה לעבוד בלשקר לקוחות!!!
 • 09:51
 • 28.06.12

העובדים נותנית 100% ומקבלים רמייה!!וזלזול!אני למדתי לא להאמין!להתנהג בכבדהוו וחשדהו...יש הרבה מעסיקים לא הוגנים!וזו אמירה עדינה להתנהגות החזירית שלהם!!!

21
יום הדין
 • 09:44
 • 28.06.12

אתם אשמים לא פחות בהתנהלות הזו והיא זוכה לעידודכם ומונהגת בתמיכתכם. אתם דואגים לרפד את הקבועים ולא מנידים עפעף כשזה נוגע לזמניים-גם יומכם יגיע-וכל אחד כנראה מקבל את שלו מלמעלה ומי שמכיר את הביוגרפיה האישית של חלק מהמוזכרים יודע למה הכוונה-מי שלא מציל נפשות מאבד נפשות- תתעוררו מושחתים נבחרתם להיות וועד ולא היסמנים של הדירקטוריונים-יום הדין קרב-עוד לא מאוחר לגלות אנושיות!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

20
חיים
 • 09:40
 • 28.06.12

תקבל בונוס.... בסוף צחקתי לה בפנים ( למרות שהייתה טובה) ואמרתי לה שצחקתי עליה!!!

14
זיו
 • 09:27
 • 28.06.12

בנק מגעיל עם אנשי מטה מגעילים. אחד מלקק לשני. אנשים צבועים וגועלים. מערכת הבנקאות זו העבדות המודרנית!!! צמרת של גבירים מול כושים מעונים.

13
מי שזוכר
 • 09:23
 • 28.06.12

זה בנק מגעיל לא רק לעובדים זמניים גם ללקוחות שלו, תסתכלו מי נמצא בראש הפירמידה איזה חבורה של אנשים מגעילה, כמה אלפי אנשים עשרות אלפים מצאו עצמם משועבדים לבנק הטינופת הזה.

וזה גם הבנק שעשק מקורבנות השואה, לכן שמו בנק לאומי, והצבע שלו תכלת.

12
משפחת בנק לאומי ... חה ... חה ... חה
 • 09:22
 • 28.06.12

הם טחנו שעות , נשארו כל יום עד 20:00 וליקקו לבוס בתקווה לקבל קביעות.
אני בבית כל יום ב 17:00 , מגדל את הילדים ומטפח את הפנאי והתחביבים שלי.

אז מי כאן פראייר ומי כאן מפוקח ?

10
חנה זהר
 • 09:07
 • 28.06.12

הבעייה העיקרית בנושא העובדים הזמניים בבנקים היא השכר הנמוך ומניעת ההטבות שמקבלים עובדי הבנק הקבועים.

08
ג
 • 08:56
 • 28.06.12

כי הבנק יעדיף לפטר מישהו שלא צריך לשלם לו הרבה פיצויי פיטורין (כלומר לא לפטר עובד עם וותק גדול)

06
מתחת לסלע של לאומי
 • 08:44
 • 28.06.12

שלום לך רקפת. אני מקווה שהצלחת להתאקלם בכסא המרופד שלך אותו חיממה קודמתך בתפקיד -המאור לגויים-במשך עשרות שנים. כולי תקווה כי שלא כקודמתך ערלת האזניים והלב תשכילי להפנים כי בתוך החווה שלך עובדים לא חמורים ולא חזירים ,אם כי ללא ספק בנק לאומי שוחה ברפש ,אלא אנשים משכילים(שכן זוהי דרישת סף בארגון שלך) בעלי משפחות וילדים שרוצים לא לגמור את החודש עם מאות אלפים כמותך אלא מסתפקים בכמה אלפים בודדים( כ5000 ש"ח). צורת הההעסקה של לאומי היא מושחתת רקובה ומבוססת על שקרים והטעייה וסוף סוף כשאקדח מוצב לרקתכם אתם מודים פתאום" עובד זמני לא מיועד לקביעות"- מתי בדיוק אמרתם את זה לאנשים שבאו ונתנו ארבע שנים קריטיות מחייהם?
לא צריך שום איום איראני האיום הוא מבית ומגיע בדיוק מארגונים חזיריים וקפיטליסטיים שכמותכם כדי שאת ומשפחתך ומשפחות הבכירים תוכלו לצאת לסקי ארבע פעמים בשנה ואנחנו יוצאים ללשכת התעסוקה.
ת-ת-ב-יי-ש-ו

04
ספינולוג
 • 08:39
 • 28.06.12

אף אחד לא מכריח אותכם לעבוד בבנק. המדינה חופשית ואתם לא שבויים. לא יפה להתבכיין שלא נותנים לכם קביעות בשעה שהקביעות שלכם תיהיה על חשבון כספי העמלות שהאזרח משלם.

 •  
  טמטמת
  • 09:02
  • 28.06.12

  לפני שאתה מגיב תלמד לקרוא אדיוט
  מדובר על אנשים שמכרו להם שקרים ועודדו אותם לעבוד קשה כדי שבסופו של דבר יהיה להם מקום עבודה-ובפועל פיטרו אותם והם היום עם משפחות ומשכנתאות מובטלים.
  עם כל השנאה לבנקאים את העמלות שלך מקבל לא הפקיד הקטן אלא הבכירים המדושנים -וזה ההבדל

03
מושחתים, חזירים, הגיע הזמן להפסיק את החגיגה!
 • 08:23
 • 28.06.12

02
מדינת הבלוף הגדול
 • 08:21
 • 28.06.12

מה זה בדיוק "גמישות ניהולית במקום שיש ועד חזק"? זה לקנות ולתגמל עובדים בריונים וסחטנים על חשבון עובדי הקבלן. במקום להתמודד ראש בראש עם הועדים, הולכים ודופקים את עובדי הקבלן. יוצרים אפליה בוטה בין עובדים ויוצרים אינספור ספסרי גולגלות שמתפרנסים מהטלת מס מקביל על העובד בנוסף למדינה. זו בושה שחייבת להיפסק.

תוכן מקודם
הפופולריות בקריירה
הצעות מיוחדות