הצעה: חייל קרבי יקבל מענק חודשי של 3,500 ש'; האוצר מתנגד - קריירה - TheMarker

הצעה: חייל קרבי יקבל מענק חודשי של 3,500 ש'; האוצר מתנגד

ועדת השרים לחקיקה תדון בהצעה להעניק מענקים חודשיים לחיילים בשליש האחרון של השירות ■ גובה המענק ייקבע לפי אופי השירות ■ המהלך יעלה חצי מיליארד שקל בשנה

חייל, קבל מענק. בפקודה!

>> חיילים קרביים יקבלו מענק חודשי של 3,500 שקל בשליש האחרון לשירות, כלומר החל מהחודש ה-25 בצה"ל; חיילים במקצועות תומכי לחימה יקבלו מענק של 3,000 שקל לחודש בשליש האחרון לשירותם; חיילים בתפקיד עורפי יקבלו בשליש האחרון לשירותם, וחיילות בחצי השנה האחרונה לשירותן, מענק חודשי של 2,500 שקל בחודש - כך עולה מהצעת חוק שהגישה קבוצה בת 32 ח"כים בראשות ח"כ עמיר פרץ (עבודה). עלותה של הצעת החוק נאמדת בכחצי מיליארד שקל בשנה.

יום רביעי, 23 במאי, בנייני האומה – הכנס השנתי של יוזמת ישראל 2021. לרישום, לחצו כאן.

ההצעה תידון היום בוועדת השרים לענייני חקיקה. באחרונה הודיע שר הביטחון אהוד ברק על תמיכתו בה. משרד האוצר צפוי להתנגד לה בשל עלותה הגבוהה. בעבר החליטה ועדת השרים לחקיקה להתנגד לה. ההסדר המוצע יחול גם על אלה המשרתים בסדיר במשטרה, במג"ב ובשב"כ.

ועדת השרים לחקיקה תדון היום בכמה הצעות חוק נוספות:

חינוך חינם מגיל 3 חודשים עד 3 שנים. ח"כ דליה איציק (קדימה), ח"כ חיים כץ (ליכוד) וח"כ אורלי לוי אבקסיס (ישראל ביתנו), שהעלו את ההצעה, טוענים כי כיום נדרשים הורים לשלם למעונות סכום שנתי בסכום של 27-45 אלף שקל. לדבריהם, מספר המקומות בגנים המפוקחים על ידי משרד התמ"ת מוגבל ולכן נאלצים הורים לרשום את ילדיהם לגנים פרטיים ולשלם סכומים גבוהים.

הפחתת אגרות לזכייני הרדיו האזורי. המציעים, ח"כ ציון פיניאן (ליכוד) ונחמן שי (קדימה), טוענים שתחנות הרדיו האזוריות נדרשות מאז הקמתן לשלם אגרות תדרים למדינה בהיקף של מאות אלפי שקל בשנה. לדבריהם, סכום האגרות גבוה מסכום האגרות המוטל על ערוצי הטלוויזיה המסחריים ושווה לזה המוטל על חברות הסלולר, בעוד התועלת הכלכלית של ערוצי הטלוויזיה והסלולר גבוהה עשרות מונים מהערך הכלכלי שיש בשימוש בתחנות רדיו אזוריות.

ביטול ארנונה על בתי תפילה שחלקם משמש לייעודים אחרים. לטענת המגישים, ח"כ נסים זאב (ש"ס) וח"כ משה גפני (יהדות התורה), ניתן כיום פטור מארנונה לבתי כנסת שבהם גם נעשית פעילות אחרת כמו לימוד תורה. עם זאת, יש בתי תפילה שנעשים בהם שימושים אחרים ועל כן יש להחיל החוק גם עליהם.

ידיעה שמנקה שמו של חשוד תפורסם באותה בולטות כמו הידיעה המקורית. הצעת חוק זו הוגשה על ידי 12 חבר כנסת בראשות ח"כ יעקב כץ (האיחוד הלאומי), ח"כ ציפי חוטובלי (הליכוד) ואברהם מיכאלי (ש"ס). לטענתם, הנוסח הקיים בחוק מאפשר לכלי התקשורת להצניע את הידיעה המעודכנת.

25% מתקבולי קנסות התעבורה יועברו לחברה הלאומית לדרכים. ח"כ מאיר שטרית (קדימה), שהעלה את ההצעה, מציין כי הסכום יועבר לאחר שהרשות הלאומית לבטיחות בדרכים תמסור למדינה את רשימת כל הליקויים ותפרסם אותה באתר האינטרנט שלה.

הפחתת סכום הקנס על נסיעה ברכבת בלא כרטיס. לפי ההצעה, שהוגשה על ידי קבוצת ח"כים בראשות ח"כ אורי מקלב (יהדות התורה), הקנס המרבי יופחת מסכום של 250 שקל ל-100 שקל. המציעים טוענים כי נוסעים רבים חויבו בתשלום החיוב המוגדל לאחר שנציגי הרכבת מצאו כי לא העבירו את הכרטיס במקום המיועד לכך משום שלא הכירו את המערכת החדשה, וגם כשהמערכת היתה מקולקלת. עוד מוצע שמי שנתפס באי תשלום בפעם הראשונה לא יחויב בקנס.

עקבו אחרינו בטוויטר
עשו לנו לייק וקבלו את מיטב הכתבות ישירות לפייסבוק
הוספת תגובה
תודה על פנייתך, היא תיבדק על ידי המערכת

הקלד את הנושא

הקלד את התגובה

שלח להוספת תגובה בלתי מזוהה לחץ כאן להוספת תגובה מזוהה לחץ כאן
תודה על פנייתך, היא תיבדק על ידי המערכת

הקלד את הנושא

הקלד את התגובה

שלח סגור להוספת תגובה בלתי מזוהה לחץ כאן להוספת תגובה מזוהה לחץ כאן
תודה על פנייתך, היא תיבדק על ידי המערכת
הצג את כל התגובות פתוחות
18
יובל
 • 00:11
 • 21.05.12

מדוע שאלו שלא מתגייסים ירוויחו ואלה שמתגייסים יפסידו?

16
אדם
 • 21:51
 • 20.05.12

עזות מצח של ממשלת ביביהו אוהדי צה"ל שלא מוכנים לשלם לחילים שכר כפול ומכופל כמו באמריקה . הכל כבר הופרט כולל צה"ל- שרק החצי מתגיסים - זה מזמן לא חיול חובה ולא צבא העם , אז נא לשלם ולשלם טוב -שמעת ביבי!

14
פיני
 • 13:44
 • 20.05.12

נכון צהל צבא העם אבל חייליי צהל מיקום המדינה הם מקופחים ביותר חייל נותן 3 שנים מהחים שלו לצהל באוויר בים ביבשה ימים וללות מה הוא מקבל 500 שח לחודש זה כולל חיילות שר הבטחון יכול ליחיות עים 500 שח לחודש הגנרלים בצהל מקבלים אלפיי שקלים בחודש הגיע הזמן לעלות את שכר החיילים וחיילות ל 2000 שח לחודש זה פחות משכר מינימום רוב החיילים ממישפחות שמצבם קשה גם חייל וחיילות רוצים לחיות בכבוד אז קדימה לשפר את שכר החיילים וחיילות בהצלחה

13
אין להם משהו יותר טוב?
 • 11:59
 • 20.05.12

07
שמואל
 • 09:51
 • 20.05.12

צהל הוא צבא העם ואין צורך במשכורות... מי שבא להגן על משפחתו בשביל כסף עדיף כבר שלא יבוא.. אין ספק שצריך להעלות את שכר הלוחמים אבל 3500?? 800 שח מספיק לחייל

06
רוג
 • 09:26
 • 20.05.12

וואללה איך הליצנים האלה דואגים לצאן מרעיתם

04
פיני
 • 09:03
 • 20.05.12

הגיע הזמן לעלות את שכר החיילים ל 2000 שח לחודש זה פחות משכר מינימום עבור 3 שנים שחייל נותן מהחים שלו לצהל רוב החיילים ממישפחות שמצבם קשה

02
מהרהר
 • 08:28
 • 20.05.12

פקידי משרד האוצר פועלים בהנחה שמי שמקריב מחייו למדינה - שנות עבודה ויצירה ואף את החיים כולם, לעתים - ימשיך לעשות זאת, גם אם בקרבתו יחיו אנשים שלא יקריבו מחייהם דבר למען המדינה. זהו, הפקידים טועים. מאד.

אותם אלה שנתנו שנים מחייהם למען צה"ל גם לא יסכימו שמכספי המסים שהם משלמים, ייעשה שימוש לטובת מי שאינם מקריבים מחייהם דבר למען המדינה. זה יקח עוד שנה, עוד עשר שנים, אבל, בסוף, תהיה בישראל מהפכה - כואבת מאד.

01
אלון
 • 08:25
 • 20.05.12

חצי מהנוער לא מתגייס ורוב אלה שכן מתגייסים נופלים על כיתפי הוריהם שתורמים למדינה את ילדיהם ואת ממונם.
נסו להיות הורים לחייל ותראו איך ההוצאות הופכות להיות כבדות כל כך, ואנו ההורים נותנים באהבה רבה לילדינו אבל האמת היא שאני כבר לא יודע איך להסביר להם את הפרדוקס הזה.
תנו להם את השכר הזה בטרם יהיה מאוחר, זה ממילא שלנו.

 •  
  נעה ל
  • 10:00
  • 20.05.12

  בשכבת התיכון שלי היו באמצע שנות ה-90 שניים שלא התגייסו מתוך 250, לאחד מהם היו סיבות מוצדקות רפואיות ומשפחתיות. היום מדובר במספר גבוה בהרבה.
  איך הפקידונים באוצר לא מבינים את הסכנה ואת התקרבות הרגע בו הכל יקרוס ?

תוכן מקודם
הפופולריות בקריירה
הצעות מיוחדות