ח"כים משבע סיעות: לאסור הפצת "ישראל היום" בחינם - מדיה ושיווק - TheMarker

מלחמה בנתניהו // ח"כים משבע סיעות: לאסור הפצת "ישראל היום" בחינם

חברי כנסת מהעבודה, ש"ס, יש עתיד, ישראל ביתנו, הבית היהודי, מרצ והתנועה חתמו על הצעת חוק של ח"כ איתן כבל (העבודה) שלפיה ייאסר על עיתון "ישראל היום" - המזוהה פוליטית עם נתניהו - לחלק גיליונות בחינם

מלחמה נגד נתניהו ו"ישראל היום": חברי כנסת מסיעת העבודה, ש"ס, יש עתיד, ישראל ביתינו, הבית היהודי, מרצ והתנועה חתמו על הצעת חוק של ח"כ איתן כבל (העבודה) שלפיה ייאסר על עיתון "ישראל היום", המזוהה פוליטית עם נתניהו, לחלק גיליונות חינם.

המשמעות היא שלראשונה - אם אכן כל הסיעות יתמכו בחוק - יש לכאורה רוב בכנסת להפסקת פעילותו של "ישראל היום" בהיקפים האלה. הצעת חוק דומה שהועלתה בכנסת נדחתה. על הצעת החוק חתומכים כבל, רוברט אילטוב (ישראל ביתנו), איילת שקד (הבית היהודי), אלעזר שטרן (התנועה), אילן גילאון (מר"צ), אריאל אטיאס (ש"ס) ויואל רזבוזוב (יש עתיד).

ישראל היום
ישראל היום
צילום: עופר וקנין

בהצעת החוק נכתב כי "מטרת חוק זה היא לקדם ולחזק את העיתונות הכתובה בישראל, ולהבטיח תנאים שוויוניים לתחרות אמיתית והוגנת בין העיתונים". הצעת החוק מתייחסת לעיתון יומי, שיוצא לאור שישה ימים בשבוע (כלומר לא כולל "ישראל פוסט" של אלי עזור), וכולל לפחות 30 עמודים בימי חול ו-100 עמודים בסופי שבוע. החוק מתייחס גם לעיתון יומי בעל תפוצה רחבה, שהוא אחד מארבעת העיתונים היומיים בעלי התפוצה הרחבה ביותר בישראל.

לפי ההצעה, "לא יוציא לאור אדם, ולא יהיה אחראי להפצה של עיתון יומי בעל תפוצה רחבה בחינם, לתקופה העולה על שישה חודשים מיום תחילת הפצתו בחינם".

בדברי ההסבר להצעת החוק נכתב כי "כיום אנו נמצאים במצב בו העיתונות הכתובה מצויה במשבר עמוק שרק הולך ומחריף ומרבית העיתונים קורסים כלכלית. מטרתה של הצעת חוק זו לטפל באחת הסיבות המרכזיות שהובילו למשבר ושאינה מאפשרת להם להתאושש. חוסר היכולת להתחרות באופן אמיתי והוגן בשוק על בסיס יתרונות יחסיים של מצוינות, נובע מהעובדה שחלק מהעיתונים מחולקים היום בחינם. בכך הם מונעים תחרות גם על המחיר המהווה מרכיב חשוב ביכולתו של עיתון לשרוד כלכלית, מרסקים את התחרות ההוגנת ואינם מאפשרים לשוק להתאושש".

עוד נכתב כי "כדי למנוע המשך קריסה ופיטורי עובדים נוספים חייב השוק לחזור ולפעול בתנאי תחרות הוגנים ודמוקרטיים. הצעת חוק זו מניחה את המסד לכך בדרך של איסור באופן חד משמעי על הפצה חינם של עיתון יומי בעל תפוצה רחבה על מנת למנוע פגיעה בפרמטר חשוב של האפשרות להתחרות: המחיר - ועל ידי כך לקדם ולחזק את התחרות ההוגנת בשוק זה".

בדברי ההסבר נטען עוד כי "במדינות רבות בעולם המערבי מקובל היום להעניק תמיכה כלכלית לעיתונים על מנת להבטיח את המשך פעילותם החיונית לדמוקרטיה. חשוב להדגיש שהצעת החוק האמורה איננה מבקשת שהמדינה תיתן תמיכה כלכלית כלשהי אלא מבקשת ליצור תנאים שיאפשרו תחרות אמיתית והוגנת בשוק העיתונות המודפסת".

"נפל לי האסימון בדיון על 'מעריב'"

איתן כבל
איתן כבל
צילום: אורן נחשון

לדברי ח"כ כבל, שיזם את הצעת החוק, "אני חלילה לא מנסה לסגור עיתון. שיכתוב מה שהוא רוצה. כל מה שאני אומר זה שיצטרכו למכור אותו, אפילו לא במחיר המלא של כולם. אני כבר הרבה זמן לא אוהב את העובדה ש'ישראל היום' מופץ בסדר גודל כזה. זה משנה את כל התעשייה ואת פני העיתונות בישראל. זה לא סתם חינמון בסופרמרקט. אני עושה את זה בלי קשר לצד הפוליטי, שמפריע לי, אבל פחות מעניין אותי".

עוד אומר כבל כי "נפל לי האסימון כשהיה בוועדת הכלכלה דיון על 'מעריב', ושם הבנתי את ההשפעה של 'ישראל היום' על שוק העיתונות הכתובה. כולם פוחדים ואני חושב שהגיע הזמן לעשות מעשה".

האינטרס הישיר להצעה חוק כזו מגיע מטעם עיתון "ידיעות אחרונות", המתחרה הישיר של "ישראל היום" ופועל נגדו. כבל מצהיר כי אינו עושה זאת בשירות "ידיעות". לדבריו, "ל'ידיעות' יש אינטרס וזה לגיטימי. גם ל'הארץ' יש אינטרס וזה לגיטימי. לקחתי בחשבון שהדברים האלה ייאמרו. אין חוק שהנחתי ולא אמרו עליו דברים. השאלה היא אם החוק נכון או לא. אף אחד לא דיבר איתי מ'ידיעות', ואם דיברו איתי זה לא רלוונטי. העניין הוא אם החוק נכון או לא".

עוד אומר כבל כי "שוק העיתונות הכתובה נמצא במשבר. כל מילה מיותרת בנושא הזה. נדרש זמן כדי שהשוק יידע להתמודד ולהכיל את המציאות המשתנה. כניסתו של 'ישראל היום' באופן שפעל כחינמון שעובד שישה ימים בשבוע ומופץ בכל הארץ, ודוחפים לך לידיים, משנה את כללי המשחק מקצה לקצה. כמה אפשר לשחק את משחק היען שטומן את ראשו בחול?"

ב-2010 הגישה ח"כ לשעבר מרינה סולודקין (קדימה) הצעת חוק דומה לאסור הפצת "ישראל היום" בחינם, אך ההצעה ירדה מסדר היום.

ח"כ יואל רזבוזוב מסר כי "התקשורת הכתובה בישראל סופגת שנים ארוכות מכה אחר מכה, בגלל כשל השוק שנוצר מתרבות החינמונים. משפחות של כתבים, עורכים, צלמים ואנשי דפוס מוצאים את עצמם מחוסרי עבודה, כמו לדוגמא עובדי מעריב, עליהם שמענו רק לאחרונה. מצב זה ישאיר אותנו בסוף עם חינמון אחד בלבד וללא תחרות בעולם העיתונות - מצב אשר יפגע בחופש המידע וחופש העיתונות החשובים כל כך לדמוקרטיה".

מ"ישראל היום" טרם נמסרה תגובה.

עקבו אחרינו בטוויטר
עשו לנו לייק וקבלו את מיטב הכתבות ישירות לפייסבוק
הוספת תגובה
תודה על פנייתך, היא תיבדק על ידי המערכת

הקלד את הנושא

הקלד את התגובה

שלח להוספת תגובה בלתי מזוהה לחץ כאן להוספת תגובה מזוהה לחץ כאן
תודה על פנייתך, היא תיבדק על ידי המערכת

הקלד את הנושא

הקלד את התגובה

שלח סגור להוספת תגובה בלתי מזוהה לחץ כאן להוספת תגובה מזוהה לחץ כאן
תודה על פנייתך, היא תיבדק על ידי המערכת
הצג את כל התגובות פתוחות
82
אלעד
 • 23:48
 • 04.11.14

של עיתונים. שYNET והארץ וNRG ודה מרקר וגלובס יהיו גם בתשלום. למה רק עיתונות מודפסת? גם אלקטרונית

81
אליעזר
 • 21:52
 • 03.11.14

חוק של סתימת פיות. של התערבות בתחרות, בחופש העיסוק.

80
מנחם
 • 11:41
 • 30.10.14

במקום שהח"כים יבואו לטובת האזרחים להגביר את התחרות הם באים לטובת המונופולים ואחר כך מתפלאים שיש יוקר מחיה גם ככה התקשורת בארץ לא מאוזנת והרוב זה דעות של השמאל

79
מאור ישראל
 • 10:31
 • 25.10.14

אני מציע לכולם בכלל להפסיק לקרוא ולקחת ולקבל עיתונים...אם מונח לפניך ברכבת בסדר או במקום אחר אבל אל תקח שמחלקים לך..

ככה יפסיקו לבזבז כל כך הרבה נייר וכולם יהיה יותר מועילים לעולם אם יקראו חדשות באינטרנט , לכל עיתון כמעט יש אתר..וכן יצפו בחדשות בערב בטלויזיה..זהו!

לא מבין מה יש בתרבות הישראלית שכל הזמן צמודים לעיתונים ול YNET ן WALLA וכאלה...מספיק!! אחרי זה ככה באמת המדינה והחיים נראים שחורים!! עם כל החדשות הרעות שישש..

אני מציע שפעם בשבוע אדם יתעדכן מה היה בעולם...ואולי עיתוני אינטרנט יהיו שבועיים שפעם בשבוע יתחדשו חדשות מה היה..

אם מישהו אנסס או נאנס או חלילה קרה משהו אחר..מה זה ישנה לקורא אם זה קרה היום או לפני כמה ימים? בדוגרי...הכי בריא לקרוא עיתנות אינטרנטית פעם בשבוע וזהו...ככה החיים שלכם יהיה יותר שמחים...ותשמרו על עצמכם שלא תהיו חלק מכתבה...

78
רמי
 • 00:47
 • 11.05.14

כלומר את יש מוצר שמחירו גבוה תילחם להוריד תמחיר..אבל ראבק..נותנים לי כצרכן תקשורת ,מוצר תקשורתי מעניין,כמו ישראל היום בחינם !! אז אתה נילחם שאני אשלם עליו??..תגיד אתה בטוח שאתה שפוי??..מה אתה ניכנס לי לכיס..ומפעיל לחצים כדי שאשלם עבור המוצר שבעל המוצר נותן לי אותו בחינם !!

76
מאיר
 • 11:13
 • 30.03.14

אני קורא לכל הקוראים באשר הם ולא משנה מה הם קוראים; במידה ותתקבל הצעת החוק לסגירת "ישראל היום", להחרים ולבטל את המנויים בכל העיתונים האחרים.

75
נירוש
 • 00:00
 • 22.03.14

ממש מיותר היום. בדיוק כמו רדיו וטלויזיה...

74
יוסי
 • 22:18
 • 20.03.14

חלק מהסיבה שידיעות מפסיד לקוחות משום שכל כמה חודשים המחיר עולה בחצי שקל. אני הפסקתי לקנות ידיעות למרות שאהבתי אותו.

72
לא קורה
 • 14:19
 • 20.03.14

אין עיתונות אובייקטיבית היום..לכן אין לה זכות קיום

71
Londonite
 • 11:06
 • 20.03.14

כמה שאני נוטה להסכים עם העובדה ש"ישראל היום" הוא יותר בטאון פוליטי מאשר עיתון,ר רציתי להזכיר כמה עובדות: בלונדון רק ברכבת התחתית מחולקים כ-2 עתונים יומיים בחינם (Evening Standard, Metro) שלא לדבר על עיתונים נוספים שם שלא עולים או עולים מעט מאוד. מעבר לכך - אין מה לעשות, גורל העיתונות הכתובה כבר נחרץ, בדיוק כמו גורלה של המוסיקה המודפסת ודברים רבים נוספים. אי אפשר לנסות לגונן על תעשייה שבבוא היום תגמר כך או כך, עדיף למצוא פתרונות שיעזרו לה לעבור לעתיד בצורה יותר חלקה (אין עדיין קינדלים תומכי עברית למשל).

70
אין מה לעשות,שהטיקונים יממנו את ידיעות
 • 09:32
 • 20.03.14

69
68
אאא
 • 06:20
 • 20.03.14

הרי זכותו של בעל עסק לחלק מוצר חינם. הם מנסים לפגוע בעיתון מסיבות פוליטיות והדבר שווה לסתימת פיות ופגיעה בחופש הביטוי. למה אף אחד לא אמר מילה על התעמולה השמאלנית קיצונית של ווינט או הארץ שזמינה חינם באתרים שלהם? באותה נשימה החוק שלהם תריך לחול גם על המקומונים שמחולקים חינם. אם לא יאה להם, שיקימו עיצון חינם משלהם!

66
דני
 • 01:26
 • 20.03.14

מתעסקים במשהו לא רלוונטי. זה לא ישראל היום שפוגע בעולם העיתונות (לא רק הוא) אלא תרבות הצריכה החינמית באינטרנט

65
מ.ג
 • 01:16
 • 20.03.14

א. אין דבר גרוע יותר ממצב שבו יהיה עיתון 1 בלבד (ידיעות מרצ אחרונות) בלי דעות שונות=פלורליזם.
ב. יוקר המחיה אמרנו!! מה רע בכל שאלפי אנשים בעיקר מעוטי יכולת מקבלים עיתון חינם ולא צריכים לבזבז כספים כדי להנות ולהחשף.
ג. מה עם בעובדה שישראל היום מספק מאות ואף אלפי מקומות עבודה לעורכים/כתבים/צלמים/אנשי דפוס/מחלקי עיתונים וכו.
ד. נזכר שרצו לפתוח את שוק התקשורת הטלפונית לתחרות היו כאלה שאמרו מה נעשה עם 2000 עובדי בזק ש1000 מהם יפטרו?? כמה עובדים בשוק התקשורת הטלפונית כיום? האמינו לי הרבה יותר מ 1000 (012, הוט, אורנג, יופון, סלקום, גולן טלקום, הוט מובייל, רמי לוי, פלאפון... להמשיך?? )
ה. עיתון ידיעות הפך לגרוע יותר מעיתון הארץ- סימן למטרה לפגוע בראש ממשלה. מי שקורא את הכתבות המכוערות של סימה קדמון ושמעון שיפר יכול לחשוב שהמצב בארץ גרוע יותר מהמצב בסוריה ובמצרים. עיתון שהפך לצהובון.
ו. להזכירכם גם ידיעות אחרונות מפיצה עותקים רבים (אלפי) בחינם אין כסף. במקומות מרכזיים כגון תחנות רכבת וכו.. מישהו אומר על כך משהו?
ז. הסיבה היחידה שמבקשים לפגוע בישראל היום היא כי קשה לנוני מוזס לקבל את העובדה שהעיתון שלו כבר ממזמן לא העיתון של המדינה וכוחו יורד. יש לי סלוגן חדש לידיעות "ידיעות אחרונות הזבל של המדינה".

64
א.נ
 • 01:13
 • 20.03.14

אתם מתכוונים החופש לכזב וחופש העיתונות להזיק. שיסגרו העיתונים האלה כולם! הם רק מזיקים והנזקים שגרמו למדינה הזאת אין לכמת.

63
המרוקאי
 • 23:36
 • 19.03.14

התקבצו מפלגות ציוניות והחליטו שחינם זה אסור היכן שהתומכים הם מהבית היהודי ישראל בייתנו ויש עתיד חתומים עליו אסור להתקרב לשם.

59
אזרח חושב
 • 22:31
 • 19.03.14

זה מה שגוגל פייסבוק ואחרים עושים, וזה לטובת הציבור. במקום זה צריך לסגור את הארץ ששם למטרה להחריב את המדינה

58
למה לא לחייב גם תשלום על וואינט??
 • 22:27
 • 19.03.14

כרגיל,החברה האלה חיים בסתירה פנימית מובנת.. עקרונות?מוסר?כן בהחלט אבל רק כשנוח לי

56
נתנאל
 • 22:19
 • 19.03.14

במקום להתעסק במחירי הדיור השוחקים הן מתעסקים בזוטות כאילו לידיעות אחרונות אין אתר אינטרנט מוצלח יותר מישראל היום שמחפה עליהם עם טונה פרסומות וגם עיתון הארץ שניזון מדמי מנוי. במקום לעודד מעבר של כלי תקשורת דוגמת מעריב לדיגטל על מנת שיוכל לשרןד אז הוא מעודד אותם לקרוס יותר מהרגיל,מה אגיד לכם ממש קלאסה!!!

55
נתנאל
 • 22:19
 • 19.03.14

במקום להתעסק במחירי הדיור השוחקים הן מתעסקים בזוטות כאילו לידיעות אחרונות אין אתר אינטרנט מוצלח יותר מישראל היום שמחפה עליהם עם טונה פרסומות וגם עיתון הארץ שניזון מדמי מנוי. במקום לעודד מעבר של כלי תקשורת דוגמת מעריב לדיגטל על מנת שיוכל לשרןד אז הוא מעודד אותם לקרוס יותר מהרגיל,מה אגיד לכם ממש קלאסה!!!

54
פרשננו
 • 22:01
 • 19.03.14

53
x/t/
 • 21:58
 • 19.03.14

הממומן (הדפסה ומישלחו) על ידי משלם המסים - מותר?

52
קניידלעך עם סחוג
 • 21:43
 • 19.03.14

51
ד"ר ניר דגן, כלכלן
 • 21:39
 • 19.03.14

אם מותר לערוצי טלויזיה ורדיו ולאתרי אינטרנט לשדר בלי לגבות תשלום, למה שזה יהיה אסור לעיתון? יש לישראל היום מודל הכנסות המבוסס על פרסום (כמו ברדיו טלויזיה ואינטרנט) ומי שזה לא מתאים לו שימצא דרך אחרת להפיץ את העיתון שלו.

ישראל היום הציל את העיתונות הכתובה בארץ, כי אנשים הפסיקו לקנות עיתונים בגלל שיש הרבה מדיה בחינם, והדרך היחידה לגרו לאנשים לקרוא עיתון זה לתת אותו בחינם.

הסיבה היחידה להצעת החוק היא סתימת פיות של מוציא לאור התומך בנתניהו.

49
"סופהשבוע" הוא מוסף השישי של הפוסט
 • 21:31
 • 19.03.14

זה אותו עיתון, אותו עורך (גולן יוסף שעורך את סופהשבוע יחד עם דורון כהן),יושבים באותה מערכת, באותה קומה ובעצם באותו משרד, הרבה מהכותבים והעורכים והגרפיקאים עובדים בשני העיתונים, אותו בית דפוס ואותו בעל בית, אלי עזור. אם כבר אז להעיף גם ישראל פוסט באותה הזדמנות. לידיעת ישראל היום. אלי עזור חבר של נוני מוזס ופועל איתו יד ביד בעניין זה. אבל צודק נוני מוזס, לא ייתכן שעיתון יומי יחולק חינם. זה לא הוגן כלכלית וגם לא דמוקרטי. זה מהלך נכון. אבל צריך להיפטר בהזדמנות זאת גם מישראל פוסט ומסופהשבוע. איזה עולם נפלא ונקי יהיה בלי ישראל היום והפוסט. לא מושלם, אבל הרבה פחות מזוהם ומטומטם מילולית.

48
אייל מלול
 • 21:09
 • 19.03.14

וידיעות של ציפי ליבני. מספיק עם הצביעות, פשוט בושה.

44
בני
 • 20:49
 • 19.03.14

25 שנה שילמנו בשביל שימכרו לנו חלומות. השנאה לנתניהו מונעת מאיתנו להתייחס לעובדות ולמציאות נכוחה וזאת הרי מטרת חבורת מוזס

43
רוני
 • 20:44
 • 19.03.14

הם צריכים להיות מעורבים בכול המערכת של תוכן שויק התוכן והואבלת התוכן כבלים ולבין להיות ענקים ואז היה להם קיום , ספקאי אנטרנט וכו ,

40
רמי גזוז
 • 20:35
 • 19.03.14

להפצת החינמון. כמויות עצומות של נייר ואנרגיה מתבזבזות משום שכל אחד מרגיש צורך לאסוף עותק לעצמו. לעצור את השחיתות הזו!

 •  
  א.א
  • 23:09
  • 19.03.14

  אני אומר לך את זה בתור מי שאיכות סביבה חשובה לו, שמשגע אותו לראות כמה אנרגיה משקיעים בכל עיתון שלמחרת הולך לפח.... החוק הזה לא בא כדי להגן על הסביבה. הוא בא כדי לסתום פיות למערכת עיתון מסויימת, ולחזק מכירה של עיתונים אחרים. אם תהיה תועלת לסביבה, זה רק תוצר לוואי של החוק.
  לכן לתמוך בחוק הזה משיקולי איכות-סביבה זה צביעות. אם יהיה חוק סביבתי שיחייב עיתונים להוציא מהדורה דיגיטלית ולהפחית את ההדפסה על נייר, אתמוך בו. כאן יש רעיון אחר.

  זה בערך כמו שאני אשמח, בתור פעיל איכות סביבה שיהיו פחות רכבים על הכבישים, אבל אם יציעו חוק ששולל רישיון נהיגה מפעילי ימין לא אתמוך בו כי הוא "טוב לסביבה".

39
אי אפשר להסיר. חינמון חינם=חלק מתרבות כיבוש,שנותנים בכאילו חינם, כשפועל, המחיר יקר מאד=זיהום ראשי הקוראים והפיכת קבוצה גדולה למפגרים, שהיו עד כה רק מקופחי אכלולי שתולי
 • 20:29
 • 19.03.14

38
והארץ משתפ של החונטה
 • 20:21
 • 19.03.14

37
נטע
 • 19:38
 • 19.03.14

את חברי הכנסת לא מעניינת הדמוקרטיה אלא הרצון לשרת את הגביר מוני מוזס. עדיף שיתפטרו ויעבדו אצל מוזס.

36
דמוקרט
 • 19:37
 • 19.03.14

חבר כנסת אלמוני מהספסלים האחוריים שמחפש פירסום בכל דרך אפשרית

אם הוא חושב שהציבור מאמין לו הוא טועה בגדול

35
ירון
 • 19:37
 • 19.03.14

זה לא יאומן אבל היעדר הסיקור אודות עדותה של שולה זקן , הרבה יותר דומה ל'פראבדה ', מכל אי סיקור אחר..מספיק עם הבלופים. חוצמיזה לא לשכוח שהעיתון קם על רקע סיקור עוין , אז טלו כולם קורה מבין עינכם , ישראל היום קם רק בגלל חוסר המקצועיות של העיתונית היומית האחרת ואם מעריב (עם כל הצער) לא עמד על עקרונות עיתונאיים חשובים ונסחף אחרי ידיעות אז שייעלם. ככה. פשוט.
רק עיוור לא רואה שנוני מוזס מכפיש את נתניהו (אפילו במחיר פגיעה באינטרסים של המדינה ..)ורודף אותו. אם ידיעות היה עיתון הוגן אז לא היה ישראל היום , אם הוא לא הוגן , אז ישראל היום הוא העונש שלו!

 •  
  אזרח בוהה
  • 21:22
  • 19.03.14

  אם ישראל היום היה עתון מקצועי הוא היה יכול להחזיק את עצמו בלי מימון שלדוני. חלק ממקצועיות של עתון זה לדעת להימכר. ואין שום חוק במדינה שלמישהו אסור להכפיש את נתניהו. ולא רק שזו לא פגיעה באינטרסים של המדינה אלא שנתניהו הוא הפגיעה באינטרסים של המדינה

34
מותר לכם לחשוב עצמאית - כל עוד זה כמו נוני
 • 19:31
 • 19.03.14

33
אריק הויקינג
 • 19:24
 • 19.03.14

האם יש משהו דמוקרטי יותר מעיתון? יש עיתון ימני אחד מול התקשורת השמאלית וההזוייה. לא יעזור לכם. נתניהו יהיה ראש ממשלה כל זמן שירצה בכך.

31
לא מבין
 • 19:04
 • 19.03.14

הרי שם תקרא אלף עיתונים בארץ ובחול בחינם...

30
קשקוש הזוי
 • 18:58
 • 19.03.14

ההצעה רלוונטית ללפני עשר שנים. כנראה גם החכים הנל.

27
הם מפחדים...
 • 18:29
 • 19.03.14

26
אחד
 • 18:23
 • 19.03.14

איפה צדק חברתי ?<

למה ידיעות של סוף שבוע עולה 15 שח???

25
שמאי מקרקעין
 • 18:23
 • 19.03.14

אתה לא יודע שידיעות מחולק חינם בתחנות רכבת ?
את זה נוני לא אמר לך ?

23
דני
 • 18:21
 • 19.03.14

זו פגיעה בחופש הביטוי. מחר גם יאסרו להפיץ עלוני פרסומות בחינם, שוברי מתנה או עלוני דרשות של רבני ש"ס.
לא מוכר לי שום תקדים במדינה דמוקרטית, ולמען האמת המגמה ברוב הדמוקרטיות הפוכה: מעבר לעיתונים בחינם. ראו מה קורה בברינטינה למשל. שכל קרן רחוב מחלקים עיתון יומי בחינם, ולא רק יומוני רכבת. גם האינדיפנדנט והאיבנינג שטנדרד נאלצו להשלים עם המגמה. מי שלא רוצה לקרוא לא חייב, אבל אין שום הגיון בחיוב אנשים לשלם על משהו חינמי.

22
חכם גמליאל
 • 18:20
 • 19.03.14

לוביסטים של יהיר מאחורי זה - כל כך שקוף
הוזיר מהאוצר חושב שהוא משיח
ובא לנטרל כל דבר שעלול לערער את כוחו
לא אתפלא שבשנה הבאה הם יחסמו את פייסבוק וגוגול
יהיר מיש בטיח קשור למשפחת מוזס - בונים חופשיים

20
המיואש
 • 18:09
 • 19.03.14

סתימת פיות נוסח סטלין

16
דרור
 • 18:01
 • 19.03.14

אולי במקןם לכתוב עתירות לבגץ שווה לשלוח אותו ללמוד מהיא דמוקטיה

ואגב, אם לסגור את ישראל היום שיסגרו גם את וואינט, גם הוא חינם

בושה, אנשי האתמול שרוצים לעצור את הקדמה

15
גולי
 • 17:58
 • 19.03.14

עדיין יקחו...
פשוט עותים על המחלקים!
בניגוד לעיתון ידיעות אחרונות שגם כשחילקו אותו בחינם רק אחד ל... לקחו (חילקו אותו בחינם באוניברסיטה בזמנו)

וגם היום - אפשר לקבל את "הארץ" בחינם בשדרות רוטשילד - ומעט מאוד אנשים לוקחים...

13
פול
 • 17:45
 • 19.03.14

08
אנדריי
 • 17:28
 • 19.03.14

כל מה שהחוק הזה יעשה זה שהרבה פחות אנשים יקראו עיתונים כתובים(רוב קוראי ישראל היום)

07
לין
 • 17:28
 • 19.03.14

כאן לא ק.ג.ב .עם עיתון פראבדה מטעם

03
כנראה שאין כבל וכל שאר החותמים צריכים לנצל את תקציב הקשר עם הציבור כדי לקחת כמה שיעורים בדמוקרטיה
 • 17:18
 • 19.03.14

תוכן מקודם
הפופולריות במדיה ושיווק
הצעות מיוחדות