עידן פלוס מתרחב: ערוצי קונספט ללא הגבלה תמורת דמי מנוי - מדיה ושיווק - TheMarker

עידן פלוס מתרחב: ערוצי קונספט ללא הגבלה תמורת דמי מנוי

לפי החוק שאושר, ערוץ הקונספט הראשון יעלה לאוויר בתחילת 2014, ושניים נוספים בכל שנה עוקבת ■ גופי הטלוויזיה הקיימים כיום, קרי הערוצים המסחריים והטלוויזיה הרב ערוצית, אמורים להביע התנגדות חריפה למהלך של פתיחת פלטפורמה שלישית

משרדי האוצר והתקשורת יוזמים שורת שינויי חקיקה בכל הקשור להרחבת עידן פלוס, שיעלה במסגרת חוק ההסדרים. הרחבת מערך עידן פלוס התקבלה בחקיקה לפני כשנה, אך עד כה לא ברור האם המערך אכן יורחב ואילו ערוצים יכלול. 

כיום כולל מערך עידן פלוס שישה ערוצים - 2, 10, 1, 33, חינוכית 23 וערוץ הכנסת. ההרחבה אמורה לאפשר העלאה לאוויר גם של הערוצים הייעודיים - ערוץ בשפה הערבית, ערוץ מוסיקה 24 וערוץ 9 ברוסית. עם זאת, לא ברור האם ערוצים אלה ייבחרו לעלות לאוויר שכן דמי השימוש השנתיים הם כ-4 מיליון שקל.

צילום: אי-פי

החוק אמור גם לאפשר העלאה לאוויר של 3 ערוצי קונספט - כלומר ערוצים שעוסקים בנושאי מסוים, כמו ספורט, טבע או ילדים. לפי החוק שאושר, ערוץ הקונספט הראשון יעלה לאוויר בתחילת 2014, ושניים נוספים בכל שנה עוקבת. עם זאת, עד כה לא נערכו השלבים הראשוניים להקמת ערוץ כזה - שרי האוצר והתקשורת לא החליטו על הנושאים הנבחרים ולא התקיים מכרז בעניין.

לפי ההצעה הנוכחית של משרדי האוצר והתקשורת, תתאפשר כמות גדולה יותר של ערוצי קונספט ללא קביעת מועדים מסוימים. במתוכנת המוצעת, לכל אפיק פנוי ייערך מכרז נפרד בו יוכלו להתחרות גופי מדיה.

גופים אלה יוכלו להציע מטעמם הצעות לנושאים אליהם יוקדשו שידורי הערוץ, למשל ספורט או ילדים, ללא מעורבות שרי האוצר והתקשורת. הזוכה במכרז ייקבע לפי קריטריונים כלכליים במתכונת הדומה לדמי זיכיון – כמה מוכן הערוץ לשלם עבור השידור באפיק, מעבר ל-4 מיליון שקל הנדרשים לתפעול השוטף.

בנוסף, בשונה מהחקיקה כיום שמאפשרת לערוצי הקונספט להתבסס על פרסומות, החקיקה החדשה אמורה לאפשר גם גביית דמי תשלום עבור ערוצים על גבי מערך עידן פלוס, בדומה לנעשה בעולם.

מדובר בשינוי משמעותי שבעבר התעוררה כלפיו ביקורת חריפה, שכן הוא הופך את מערך עידן פלוס, החינמי במהותו, לשירות בתשלום. אולם, במשרדי הממשלה הבינו כי במצב שוק הפרסום הנוכחי, קיימים סיכויים קלושים כי יעלו ערוצים חדשים לאוויר שיתבססו על פרסומות, ולכן - למרות ביקורת ציבורית שהושמעה בעבר בנושא - הוחלט לאפשר ערוצים בתשלום. עם זאת, החוק לא יאפשר גם גביית דמי מנוי וגם שילוב פרסומות.

גופי הטלוויזיה הקיימים כיום, קרי הערוצים המסחריים והטלוויזיה הרב ערוצית, אמורים להביע התנגדות חריפה למהלך של פתיחת פלטפורמה שלישית לכל דבר ועניין.

עקבו אחרינו בטוויטר
עשו לנו לייק וקבלו את מיטב הכתבות ישירות לפייסבוק
הוספת תגובה
תודה על פנייתך, היא תיבדק על ידי המערכת

הקלד את הנושא

הקלד את התגובה

שלח להוספת תגובה בלתי מזוהה לחץ כאן להוספת תגובה מזוהה לחץ כאן
תודה על פנייתך, היא תיבדק על ידי המערכת

הקלד את הנושא

הקלד את התגובה

שלח סגור להוספת תגובה בלתי מזוהה לחץ כאן להוספת תגובה מזוהה לחץ כאן
תודה על פנייתך, היא תיבדק על ידי המערכת
הצג את כל התגובות פתוחות
05
אריה
  • 10:38
  • 19.05.13

בדיחה עצובה העידן פלוס ממסמסים את זה ומה זה כור לקרית מחצבים שצריך לקחת שנים יאלה מספיק עם ההתממהות

04
צור
  • 13:30
  • 12.05.13

שזה הכי מגניב. שרק יוסיפו ערוצים אינשאללה.

03
golan101 \
  • 20:29
  • 25.04.13

עבד סוףה שנה יהיו הרבה ערוצים חדשים כולל HD
רק שצריך לרכוש ממירים חדשים כי עוברים לתקן חדש ואת זה עוד לא מספרים לציבור שיצטרך לרוכש עוד ממיר....

02
א.א
  • 21:49
  • 23.04.13

עוד מקור הכנסה למדינה - למכור ערוצי שידור.
חברים תתעוררו, צריך שיהיה מכרז על תכני שידור איכותיים - יותר חשוב שתהיה טלביזיה נגישה לכולם עם תוכניות שמרחיבות דעת.
חינוך והשכלה שווים הרבה יותר מכמה ערוצי זבל שישלמו 4 מיליון ש"ח כל אחד ויכוונו למכנה המשותף הכי נמוך.

תוכן מקודם
הפופולריות במדיה ושיווק
הצעות מיוחדות