מגה משלימה מהלך: מכרה 3 סניפים ליוחננוף תמורת 10 מיליון שקל

מגה ממשיכה לסגור סניפים: סגרה את סניף מגה בול בחוצות המפרץ וברמלה ואת הסניף שלה בפורמט החרדי - זול בשפע - בנתניה ■ בנוסף, הרשת לא תחדש את השכירות בסניף בירושלים ■ מנכ"ל מגה: "חלק ממהלכי ההתייעלות ושיפור הרווחיות"

רשת מגה ממשיכה למכור סניפים הפסדיים. רבוע כחול אלון החזקות ברבוע כחול -ישראל בע”מ נתונים גרפים עבור אלון החזקות ברבוע כחול -ישראל בע”מ שער שינוי הוסף לתיק אישי   של אלון החזקות חתמה על הסכם למכירת הפעילות ב-3 מסניפי מגה לרשת יוחננוף, תמורת סכום של 10 מיליון שקל. הסניפים, בעלי שטח כולל של כ-13 אלפי מ"ר, יועברו ללא המלאי הקיים בחנות. שני סניפים שנמכרו הם סניפי הפורמט המוזל, מגה בול, בחוצות המפרץ וברמלה, וסניף של הפורמט החרדי 'זול בשפע' בנתניה (לשעבר שפע שוק). בנוסף הודיעה רשת מגה כי חוזה השכירות בסניף מגה בעיר, שממוקם בשכונת פסגת זאב בירושלים, הסתיים ובכוונתה לא לחדשו ולסיים פעילותה בסניף זה.

רק לפני חודש הודיעה החברה כי הגיעה להסכם למכירת 6 מסניפיה ההפסדיים של מגה בול וזול בשפע לרשת מחסני השוק תמורת 16 מיליון שקל. צעדים אלו מהווים חלק ממהלך של יציאה מעשרה סניפים הפסדיים, עליו הודיעה מגה בדו"חות הרבעון הראשון. לדברי החברה, בכך היא משלימה את מהלך היציאה מסניפים הפסדיים.

סניף מגה בעיר
סניף מגה בעירעופר וקנין

לדברי זאב וורמברנד, מנכ"ל מגה, "מכירת 3 הסניפים הנוספים, המתווספים ל-6 סניפים שכבר מכרנו, הינו חלק ממהלכי ההתייעלות ושיפור הרווחיות אותם אנו מבצעים. החלטנו לנקוט באסטרטגיה של מכירת הסניפים ההפסדים ולא ביציאה חד צדדית שהייתה גוררת עבורנו עלויות והוצאות נוספות".

באחרונה פורסם כי אלון החזקות ניהלה מגעים ראשונייים עם רמי לוי, בעלי רמי לוי רמי לוי נתונים גרפים עבור רמי לוי שער שינוי הוסף לתיק אישי   שיווק השקמה, במטרה למכור לו עשרות סניפים של מגה בול אולם מאז ככל הנראה המגעים לא נמשכו.

מגה טרם פרסמה את תוצאותיה לרבעון שני, אך תוצאותיה לרבעון הראשון היו לא טובות. הכנסות מגזר הסופרמרקטים של אלון החזקות מפעילת מגה ירדו ב-0.6% ברבעון הראשון של 2012 לעומת הרבעון המקביל לו ב-2011. כמו כן, המכירות (לא כולל הסניפים החדשים) ירדו ב-2.6% והרווח התפעולי ירד ב-65%, לעומת התקופה המקבילה אשתקד, והיה 1.1% מהמחזור בלבד.

זאב וורמברנד, מנכ"ל קופת חולים מאוחדת
זאב וורמברנד, מנכ"ל קופת חולים מאוחדתרונן אקרמן

גם רשת שופרסל שופרסל נתונים גרפים עבור שופרסל שער שינוי הוסף לתיק אישי   הודיעה לפני מספר חודשים על שינוי מדיניות וסגירת סניפים הפסדיים. אולם, שופרסל סגרה את הסניפים ולא מכרה אותם. עבור שתי הרשתות מדובר בשינוי מדיניות - אם בעבר שופרסל ומגה המשיכו להחזיק בסניפים מפסידים בכדי להגדיל את נתח השוק שלהן וכדי שהמיקומים לא יעברו לרשתות הפרטיות, השנה האחרונה שהיתה קשה לשופרסל ומגה גרמה להן להחליט על סגירתם.

המהלך כמעט ומכפיל את רשת הדיסקאונט יוחננוף, המונה היום רק 5 סניפים בשטח כולל של כ-30 אלף מ"ר ברחובות, אשדוד וקרית עקרון ונותן לה דריסת רגל בערים נוספות. יוחננוף היא רשת מזון משפחתית שהוקמה על ידי מרדכי יוחננוף. 3 מתוך 5 סניפי הרשת נמצאים על קרקע שבבעלותה. פרט לכך מחזיקה היום המשפחה בבעלות על יותר מ-100 דונם באזורים שונים ברחבי הארץ.

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכםתגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר הארץ

סדר את התגובות