מגה משלימה מהלך: מכרה 3 סניפים ליוחננוף תמורת 10 מיליון שקל - מדיה ושיווק - TheMarker

מגה משלימה מהלך: מכרה 3 סניפים ליוחננוף תמורת 10 מיליון שקל

מגה ממשיכה לסגור סניפים: סגרה את סניף מגה בול בחוצות המפרץ וברמלה ואת הסניף שלה בפורמט החרדי - זול בשפע - בנתניה ■ בנוסף, הרשת לא תחדש את השכירות בסניף בירושלים ■ מנכ"ל מגה: "חלק ממהלכי ההתייעלות ושיפור הרווחיות"

רשת מגה ממשיכה למכור סניפים הפסדיים. אלון החזקות ברבוע כחול -ישראל בע”מ בחסות נתוני המסחר המלצות אנליסטים הרשמה לנתונים בזמן אמת חדשות חברה הוסף לתיק אישי   נתונים גרפים עבור אלון החזקות ברבוע כחול -ישראל בע”מ לגרף ניתוח טכני רבוע כחול של אלון החזקות חתמה על הסכם למכירת הפעילות ב-3 מסניפי מגה לרשת יוחננוף, תמורת סכום של 10 מיליון שקל. הסניפים, בעלי שטח כולל של כ-13 אלפי מ"ר, יועברו ללא המלאי הקיים בחנות. שני סניפים שנמכרו הם סניפי הפורמט המוזל, מגה בול, בחוצות המפרץ וברמלה, וסניף של הפורמט החרדי 'זול בשפע' בנתניה (לשעבר שפע שוק). בנוסף הודיעה רשת מגה כי חוזה השכירות בסניף מגה בעיר, שממוקם בשכונת פסגת זאב בירושלים, הסתיים ובכוונתה לא לחדשו ולסיים פעילותה בסניף זה.

סניף מגה בעיר
סניף מגה בעיר
צילום: עופר וקנין

רק לפני חודש הודיעה החברה כי הגיעה להסכם למכירת 6 מסניפיה ההפסדיים של מגה בול וזול בשפע לרשת מחסני השוק תמורת 16 מיליון שקל. צעדים אלו מהווים חלק ממהלך של יציאה מעשרה סניפים הפסדיים, עליו הודיעה מגה בדו"חות הרבעון הראשון. לדברי החברה, בכך היא משלימה את מהלך היציאה מסניפים הפסדיים.

לדברי זאב וורמברנד, מנכ"ל מגה, "מכירת 3 הסניפים הנוספים, המתווספים ל-6 סניפים שכבר מכרנו, הינו חלק ממהלכי ההתייעלות ושיפור הרווחיות אותם אנו מבצעים. החלטנו לנקוט באסטרטגיה של מכירת הסניפים ההפסדים ולא ביציאה חד צדדית שהייתה גוררת עבורנו עלויות והוצאות נוספות".

באחרונה פורסם כי אלון החזקות ניהלה מגעים ראשונייים עם רמי לוי, בעלי רמי לוי בחסות נתוני המסחר המלצות אנליסטים הרשמה לנתונים בזמן אמת חדשות חברה הוסף לתיק אישי   נתונים גרפים עבור רמי לוי לגרף ניתוח טכני רמי לוי שיווק השקמה, במטרה למכור לו עשרות סניפים של מגה בול אולם מאז ככל הנראה המגעים לא נמשכו.

זאב וורמברנד, מנכ"ל קופת חולים מאוחדת
זאב וורמברנד, מנכ"ל קופת חולים מאוחדת
צילום: רונן אקרמן

מגה טרם פרסמה את תוצאותיה לרבעון שני, אך תוצאותיה לרבעון הראשון היו לא טובות. הכנסות מגזר הסופרמרקטים של אלון החזקות מפעילת מגה ירדו ב-0.6% ברבעון הראשון של 2012 לעומת הרבעון המקביל לו ב-2011. כמו כן, המכירות (לא כולל הסניפים החדשים) ירדו ב-2.6% והרווח התפעולי ירד ב-65%, לעומת התקופה המקבילה אשתקד, והיה 1.1% מהמחזור בלבד.

גם רשת שופרסל בחסות נתוני המסחר המלצות אנליסטים הרשמה לנתונים בזמן אמת חדשות חברה הוסף לתיק אישי   נתונים גרפים עבור שופרסל לגרף ניתוח טכני שופרסל הודיעה לפני מספר חודשים על שינוי מדיניות וסגירת סניפים הפסדיים. אולם, שופרסל סגרה את הסניפים ולא מכרה אותם. עבור שתי הרשתות מדובר בשינוי מדיניות - אם בעבר שופרסל ומגה המשיכו להחזיק בסניפים מפסידים בכדי להגדיל את נתח השוק שלהן וכדי שהמיקומים לא יעברו לרשתות הפרטיות, השנה האחרונה שהיתה קשה לשופרסל ומגה גרמה להן להחליט על סגירתם.

המהלך כמעט ומכפיל את רשת הדיסקאונט יוחננוף, המונה היום רק 5 סניפים בשטח כולל של כ-30 אלף מ"ר ברחובות, אשדוד וקרית עקרון ונותן לה דריסת רגל בערים נוספות. יוחננוף היא רשת מזון משפחתית שהוקמה על ידי מרדכי יוחננוף. 3 מתוך 5 סניפי הרשת נמצאים על קרקע שבבעלותה. פרט לכך מחזיקה היום המשפחה בבעלות על יותר מ-100 דונם באזורים שונים ברחבי הארץ.

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

עקבו אחרינו בטוויטר
עשו לנו לייק וקבלו את מיטב הכתבות ישירות לפייסבוק
הוספת תגובה
תודה על פנייתך, היא תיבדק על ידי המערכת

הקלד את הנושא

הקלד את התגובה

שלח להוספת תגובה בלתי מזוהה לחץ כאן להוספת תגובה מזוהה לחץ כאן
תודה על פנייתך, היא תיבדק על ידי המערכת

הקלד את הנושא

הקלד את התגובה

שלח סגור להוספת תגובה בלתי מזוהה לחץ כאן להוספת תגובה מזוהה לחץ כאן
תודה על פנייתך, היא תיבדק על ידי המערכת
הצג את כל התגובות פתוחות
12
רמי
 • 17:58
 • 12.08.12

אני עוקב כבר כמה שנים - בשונה מרמי לוי שבנוי על הרבה יח"צ ובלגן שיווקי ("עוף בשקל" וכו') - היוחננופים פשוט.... עושים - לטעמי - טוב יותר.
סחורה ברמה גבוהה מאוד, סניפים שתענוג להסתובב בהם ומחירים סבירים (לדעתי נמוכים מאוד יחסית לרמת הסחורה בהשוואה לסחורה אצל רמי לוי למשל).
כל הכבוד, מצדיע להם וגם לדרך הפעולה שלהם, שקולה ולא מתלהמת.
הינה, כל השוק געש על רמי לוי שהולך לקנות את מגה ובסוף יוחננוף בא בשקט ובלי דיבורים מיותרים. מקווה בשבילם (ובשבילנו) שיצליחו ושימשיכו לדאוג ללקוחות ולעובדים כי עוד מליון שקל בבנק זה *באמת* לא מה שחשוב - אבל פרנסה לאלפי משפחות ומחירים הוגנים לאוכלוסיה שלמה - זה כבר עניין אחר - משהו שאפשר להתגאות בו על באמת.
כל הכבוד.

11
רן
 • 10:54
 • 10.08.12

איזה מלכה שירלי כל הכבוד בכל הכוח

10
גילי איש שיווק
 • 08:17
 • 10.08.12

זאב מחסל את הרשת לאט ובטוח

09
אלי
 • 05:51
 • 10.08.12

הסניף תמיד ריק, אף אחד לא נכנס בגלל המחירים הגבוהים.

07
יפית
 • 20:55
 • 09.08.12

האם גם הפעם מירב העובדים שבסניפים יילכו הביתה ?כפי שקרה במכירת ששת הסניפים הקודמים.ואל תמכרו לנו לוקשים שיש באפשרותם להתנייד לסניפים אחרים.

06
ש.
 • 17:18
 • 09.08.12

על מנת להציל את מגה צריכים להחליף את המנכ"ל שהביא את החברה לעברי פי פחת. יותר מדי יועצים,יותר מדי כלכלנים,ופחות מדי הבנה בנושא המכירה בחנויות והשירות שלא קיים יותר. בחנויות אין חוויה,אין שירות,אין מחיר. חבל , כי האנשים העובדים בשטח טובים וראויים.

04
איש שיווק
 • 12:48
 • 09.08.12

שופרסל ערכה שינויים מכאיבים בשדרת הניהול שלה , אם מגה לא תנקוט בצעדים דומים הרשת תתחסל .

03
אסף
 • 07:59
 • 09.08.12

זו תוצאה אמיתית של מהפכה חברתית, לא הפגנה, אלא התפכחות שלנו לא להעשיר את הקופה של מגה ושופרסל ולקנות במחירים שפויים אצל רמי לוי יוחננוף חצי חינם, ויקטורי וכל שאר הסופרים שמביאים מחירים שפויים יותר. עכשיו צריך לקנות חכם יותר גם מכשירי חשמל רכב דירות וכל מוצר שקיים.

02
יוד
 • 23:33
 • 08.08.12

כל הכבוד ליוחננוף בזכות המחירים ההוגנים ברשת אתם ממשיכים לגדול ומגה ושופרסל שעשקו אותנו במשך שנים עם רוחים ענקיים על חשבוננו ימשיכו למכור סניפים ולהפסיד

תוכן מקודם
הפופולריות במדיה ושיווק
הצעות מיוחדות