אווא קפה רכשה את אופציות קפה תמורת 20 מיליון שקל

בלעדי מיזוג בענף הקפה: חברת אווא קפה רכשה את חברת אופציות קפה תמורת 20 מיליון שקל - כך נודע ל-TheMarker. אווא קפה היא אחת מיצרניות הקפה הקלוי והטחון הגדולות בישראל לבתי קפה. בין היתר, משמשת החברה ספקית הקפה הבלעדית של הרשתות גרג, קקאו, קפה נטו, אילן'ס, רולדין, קופי טיים, אוליב, מנדרין, ולה-גופרה.

החברה עובדת בעיקר במודל של מותג פרטי - מייצרת תערובות קפה ייחודיות לבקשת בתי העסק שעמם היא עובדת. בנוסף, מחזיקה אווא ביצרנית מכונות האספרסו La Favorita ובחברת הסטארט-אפ גרין לייף קפה, המפתחת פתרונות בריאים לתעשיית הקפה העולמית. אופציות קפה היא היבואנית הבלעדית של מותגי הקפה האיטלקיים Danesi Caffe ו-Tazza D'oro.

במסגרת הרכישה מוזגו פעילויות שתי החברות תחת אווא קפה. בחברה מאמינים כי הרכישה תוביל לקונסולידציות נוספות בשוק בתי הקפה בישראל. לדברי מנכ"ל אווא קפה, גל איליביצקי, "המיזוג מהווה קפיצת מדרגה מבחינת דריסת הרגל של אווא בשוק הקפה בישראל, ומטרתו לחזק את פעילות הקבוצה בתחום המותגי. אם עד כה ייצרה אווא קפה מותג פרטי ללקוחותיה, כיום אנחנו גם מייבאים קפה איטלקי הממותג גבוה. זה יוצר מצב שאין עוד חברה עם הצעת ערך משמעותית כמו שלנו".

מהחברה נמסר כי מחזור המכירות השנתי שלה לאחר הרכישה מסתכם בכ-50 מיליון שקל, והיא צופה להגדיל אותו ב-18% עד סוף 2012.

לפי נתונים שמסרה החברה, היקף שוק הקפה הקלוי והטחון לבתי קפה ומסעדות בישראל כ-150-200 מיליון שקל בשנה.תגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר הארץ

סדר את התגובות

כתבות ראשיות באתר